Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Acer n50

21.4.2005, Pavel Koza, recenze
Hledáte zařízení, které bude zajímavě vypadat, bude mít slušný výkon a hodně paměti, dvojici rozšiřujících slotů, pěkný QVGA displej a zvládne i Bluetooth a Wifi? Pak by vaší pozornosti neměl uniknout nový Acer n50, který tohle všechno bez problémů umí a navíc vás jeho koupě finančně nezruinuje.
Acer n50 je prvním pokusem firmy Acer proniknout na trhu kapesních počítačů i do vyšších tříd a zdá se, že to nemusí být pokus špatný.

Jak to tak vypadá, společnost Acer začíná v oblasti Pocket PC zvyšovat své úsilí. Novou produktovou řadou n50, která je v nabízena hned ve dvou variantách, se snaží proniknout i do oblasti, do které si s předchozími produkty (Acer n35, n30 nebo n10) zatím netroufla. Jestli se jí podaří zaujmout a přesvědčit k nákupu i náročnější skupinu zákazníků sice nevím, ale zařízení jako takové se vám v této recenzi pokusím co nejvíce přiblížit. Za jeho zapůjčení k recenzi děkuji společnosti Sunnysoft.





Co je v krabičce?


Překvapivě malá krabice nabízí poněkud chudší výbavu, než bych u takového zařízení čekal, ale nicméně ty důležité věci tam jsou.



  • Zařízení Acer n50
  • Stylus
  • Baterie
  • Kolébka nebo kabel (podle modelu)
  • Jednoduché pouzdro
  • CD-ROM
  • Leták pro rychlý start
  • Jen naprosté minimum dalších písemností

Zařízení si jako tradičně necháme na pozdější dobu, teď se budu věnovat příslušenství. A musím začít kolébkou (ta je jen u vyššího modelu, u nižšího je kabel), protože ta je zdaleka nejzajímavější. Z estetického hlediska je tedy spíš zajímavá než líbivá, nicméně to je jen otázka vkusu. Skládá se ze dvou oddělitelných částí, díky čemuž v krabici zabírá jen velmi málo místa. Hlavní díl se skládá ze několika různobarevných kousků plastu, druhý dílek je vyroben z plastu průhledného a slouží jen jako podpěra zařízení. Stabilita kolébky je zajištěna díky čtyřem gumovým podložkám, a i když není celková hmotnost kolébky nijak vysoká, na stole se ani nehne. Na přední hraně najdeme malou zelenou LEDku, která se rozsvítí po zapojení kolébky ke zdroji napájení. Levý bok kolébky skrývá zajímavé překvapení - kvůli neobvykle řešené baterii (o které si povíme později) je prostor pro dobíjení samotné baterie celý schován uvnitř kolébky a je chráněn gumovými dvířky. Zadní strana zařízení nabídne dva konektory a (bohužel) napevno přidělaný synchronizační kabel. Ten má na svém konci nejen klasický USB konektor, ale i konektor sériový. Milovníky USB Hostu zajisté nadchne skutečnost, že tato vlastnost nechybí ani u Acera n50 - pro připojení USB zařízení slouží první ze dvou zmiňovaných konektorů na zadní straně. Druhý konektor je pak určený pro připojení zdroje elektrické energie. A ještě jedna drobnost stojí za zmínku - když je zařízení v kolébce, svírá se stolem téměř kolmý úhel. Takže pokud ho chci používat, musím ho dát buď hodně daleko od sebe nebo se hodně přikrčit. Nicméně jako celek si kolébka nestojí vůbec špatně.




Zdroj elektrické energie je jednodílný, jeho parametry 5V a 2A nejsou nikterak neobvyklé, kabel s kruhovým konektorem je dostatečně dlouhý (asi 140 centimetrů). Pro přímé nabíjení je potřeba redukce, ta však není součástí balení a proto se bez kolébky na delší cesty raději nevydávejte bez kolébky.




Aby se vám Acer během přenášení nepoškodil, přibalili pro vás v továrně stejně jako u Acera n30 i ochranný váček. Ne, nejedná se o eufemizmus, skutečně jde pouze o dva obdélníčky semišové látky sešité po třech stranách k sobě. Vzhledem k materiálu chrání pouze proti poškrábání, na hrubější zacházení nestačí. Asi jediná výhoda tohoto řešení (samozřejmě kromě nízké ceny) jsou zanedbatelné rozměry, o které se zařízení v pouzdru zvětší.




A tím jsme skoro u konce. Navíc už pro nás Acer připravil jen jedno CDčko a jeden leták s instrukcemi pro naprosté začátečníky. Druhé CDčko dostanete od Sunnysoftu a je na něm plná lokalizace. Pokud chcete manuál, najdete jej v elektronické podobě na CD. I tak se dají snižovat náklady...


Vzhled


Na první pohled působí zařízení trochu netradičně, ale osobně se přikláním spíš ke kladnému hodnocení. Tělo je kompletně z plastu. To není problém, horší je to s jeho kvalitou. Především stříbrný plast tvořící hlavní část těla zařízení není příliš kvalitní a navíc není žádný problém z něj tu stříbrnou barvu obrousit. Zpracování je naopak velmi kvalitní, lícování přesné a i díky absenci dvířek baterie na zadní straně působí Acer bytelným dojmem. Velikostí nepatří Acer n50 mezi trpaslíky, ale to je daň za CF slot i dvojici bezdrátových modulů. Porovnání s nejbližší konkurencí najdete v následující tabulce:





Pocket PC
Rozměry (mm)
Hmotnost (g)
Acer n50 70 x 120 x 17,4 150
HP iPAQ h2450 76,6 × 119,4 × 16,3 164,4
FSC PL710 72 × 122 × 16,1 180


Přední strana zařízení je maximálně plochá a jako celek působí jednoduše a stroze. Největší plochu zabírá samozřejmě displej s úhlopříčkou 3,5 palce. Nad ním najdeme úzký otvor reproduktoru a protáhlou, lehce zakřivenou dvojdiodu, která obstarává modrým, červeným a zeleným blikáním všechny možné stavy a události. Pod displejem je velmi netradičně vyřešená kombinace malého joysticku a čtyř programovatelných tlačítek. Tedy, na joysticku toho není zas tak moc k vidění, snad jen ta černá barva působí na jinak barevně homogenní přední straně jak pěst na oko. Mnohem zajímavější jsou dvě dvojice tlačítek. Netvoří je totiž oddělené prvky, ale každá dvojice využívá společně jednu větší plošku a teprve podle místa stisku se aktivuje buď jedno nebo druhé. Pro běžné používání bez problémů, ale pokud je vaším největším koníčkem hraní her, asi pro vás ani tento Acer nebude úplně ten nejlepší. Joystick sice nechybí, ale orientovat se jen podle vtlačených symbolů se v rychlosti moc nedá... Alespoň mě to moc nešlo:)




Zadní strana je prosta jakékoliv zajímavosti, hlavní dominantu tvoří velké, do plastu vtlačené logo Aceru.

Boky Aceru se nijak nevymykají standardu. Pravý bok je úplně holý, na levém boku najdeme užitečný přepínač HOLD pro zablokování všech tlačítek a dotykového displeje, jehož jediným nedostatkem je trochu obtížnější manipulace (bez nehtu to nejde), dále tlačítko pro zapnutí/vypnutí zařízení a nakonec i spínač pro provedení softwarového resetu.




Horní strana nabízí dvojici slotů - jeden SD s podporou SDIO a druhý CompactFlash typu II. Zajímavé a v určitém smyslu i praktické se jeví otočení CF slotu o 180 stupňů, takže je teoreticky možné použít dvě IO karty najednou (jejich přesahující části si nebudou překážet). Toto řešení ale zároveň přináší jeden problém, a sice že při obsazeném SD slotu není možné vyjmout paměťovou CF kartu. Výsuvný mechanizmus chybí a kartu není za co chytit. Nejdříve je nutné vyndat SD kartu a teprve pak se zpřístupní takový ten hrbolek, za který lze kartu vyjmout. Kromě dvou slotů je nahoře ještě otvor pro stylus a zdířka pro konektor sluchátek.




A nakonec zbývá spodní strana, kde však kromě datového konektoru a otvoru pro baterii není vůbec nic.




Pro vylepšení vzhledu je k dispozici přímo v ROMce i sada celkem sedmi lehce abstraktních témátek.




Parametry


Stejně jako ostatní Acery ani n50ka nikterak nevybočuje z průměru, i když třída zařízení a tím i celková vybavenost je tentokrát na vyšší úrovni, než na jakou jsme u Aceru byli dosud zvyklí. To ale není možné pokládat za závadu, navíc mohu zodpovědně prohlásit, že když už Acer n50ka podle dokumentace něco umět má, tak to také umí. Respektive jsem během recenze (až na jednu výjimku) nenašel nic, s čím by měla problém.

Výkon procesoru se liší podle toho, jaký model Aceru n50 zvolíte. V obou případech jde o procesor Intel PXA272. Ten výkonnější je taktovaný na 520MHz (utilitka pro nastavení frekvence chybí), což sice papírově nevypadá tak impozantně jako 624MHz nabízené konkurencí, ale na zařízení s QVGA displejem to skutečně není problém za žádných okolností. Slabší bráška zvládá 312MHz. Paměti je dost - 128MB RAM a 64MB FlashROM by se v dnešní době dalo považovat za příjemný standard a i když je hned po startu volné paměti méně (117MB RAM a 25MB jako Bezpečné úložiště), i v tomto ohledu obstál Acer se ctí.




Displeji toho není moc co vytknout. Sice se jedná "pouze" o rozlišení 240x320 bodů, což některé zájemce možná odradí, kvalita je ale velmi dobrá. Technicky jde o transflexní TFT displej s LED podsvícením a úhlopříčkou obvyklých 3,5 palců (89 milimetrů). Téměř čistě bílé podsvícení je možné nastavit ve 21 krocích odděleně pro provoz na baterie i během dobíjení, automatiku ale nenajdeme. Barvy jsou pěkně jasné a syté, displej je obstojně viditelný i na sluníčku. Dotyková vrstva reaguje bez problémů i na velmi jemné tapání. Jako správné zařízení s "eSÉčky" umí i tento Acer otáčet displejem o 90 stupňů, pro rychlé přepínání je k dispozici jednoduchá utilitka s ikonkou na obrazovce dnes - tapnete a je otočeno.




K vlastnostem souvisejícím se zvukem jsem měl velkou výhradu už po prvním letmém prozkoumání zařízení. Když je malý 2,5mm jack v zařízení sloužícím jako telefon a sluchátka včetně mikrofonu jsou standardní součástí balení, dá se to pochopit. Ale proč Acer cpe tento konektor i do zařízení, které telefon nemá a ani není nijak výjimečně malé, takže se na nedostatek místa těžko může vymlouvat, to skutečně nechápu... Pokud si seženete redukci, můžete být se zvukem spokojeni, i když subjektivně to špička není. Přestože byl zvuk téměř úplně bez šumu, připadal mi tak trochu plochý a nevýrazný. Navíc byla hlasitost sluchátek i na maximální úroveň trochu slabá, takže do hlučnějšího prostředí se Acer moc nehodí. Kromě výstupu na sluchátka má Acer samozřejmě i reproduktor, respektive dokonce reproduktory dva. Prvním je běžný reproduktor schovaný pod joystickem, který je opět celkem průměrný a opět dost tichý. Druhý reproduktor schovaný pod LEDkou dává tušit, že i toto zařízení je připraveno na příchod VoIP telefonie. Mezi těmito reproduktory je možné přepínat a pokud jde o maximální hlasitost, tak ta je - pro změnu - VELMI nízká. A nesmím zapomenout ani na mikrofon, jehož citlivost je možné nastavit ve stejném apletu jako všechno ostatní. Mikrofon je velmi citlivý a nedělá mu problém záznam zvuku ani z větší dálky.




Možnosti komunikace jsou bohaté, velmi bohaté. V základu nabízí Acer připojení kabelem jak sériovým, tak i USB verze 1.1. Navíc ale zvládne i USB Host 1.1, takže připojení například USB klíčenky je otázkou pár vteřin. Vzduchem umí komunikovat hned trojím způsobem - pomocí infračervených paprsků (SIR) a nebo rádiových vln (Bluetooth, WiFi).




Bluetooth verze 1.2 je dodáván společností Broadcomm (Widcomm). Zkoušel jsem s Bluetooth GPSkou Altina GBT-708 a po pár chvílích jsem zjistil přesnou polohu. Připojil jsem se přes mobilní telefon Sony-Ericsson T610 k Internetu a prohlédl si několik desítek stran diskuzí na tomto serveru. Jen s desktopem jsem měl problém, ale přiznám se, že jsem tomu nevěnoval tolik času, kolik by asi bylo potřeba (párování mi házelo vysoké porty > 10 a tak se ActiveSync nechytal...). Vzhledem ke spoustě problémů s Bluetooth na XP SP2 bych v tom nehledal problém Aceru, vše ostatní Acer uměl.




Acer n50 nabízí rovněž WiFi a pokud mohu soudit, zvládá jej bez problémů. Sice jsem z technických důvodů nemohl udělat svůj test citlivosti (přestěhoval jsem se:), ale při testu v jedné kavárně jsem se připojil bez problémů a citlivost se jevila jako velmi dobrá. Na testy zabezpečení ještě nemám prostředky, ale už se to snad brzo změní:) A perlička na závěr - n50ka má zcela shodný ovládací panel pro WiFi jako nedávno recenzovaný HP iPAQ hx2750, liší se pouze čísla verzí. To je dobrá zpráva, protože se mi tento ovladač líbí. S jeho pomocí snadno zjistíte nastavení IP protokolu, stav signálu (dokonce včetně pěkného grafu), seznam dostupných sítí a další základní informace. Navíc umí WiFi modul šetřit energií a dokonce zvládne i dva režimy automatického přepojování mezi Access Pointy - buď se nový AP hledá až ve chvíli, kdy se zařízení odpojí od stávajícího, nebo se hledání započne už v situaci, kdy síla signálu poklesne pod 70dBm.




Lithium-ionová baterie by teoreticky měla být slabinou - 1060mAh je skutečně málo, většina zařízení nabízí skoro o polovinu vyšší kapacitu. Zajímavá je forma výměnné baterie - místo dvířek či jiného běžného mechanizmu je v tomto případě pro baterii připraven jen otvor, do kterého se zasune podobně jako se do SD slotu zasouvá paměťová karta. Otázkou zůstává, jestli Acer nabíjí přes USB kabel. Zelená LEDka sice bliká, ale to je asi tak vše - baterie své napětí nezvýšila.




A kolik tedy Acer vydrží? Pokud se podíváte na grafy, zjistíte, že například v běžném testu vydržel na jedno nabití fungovat 3 hodiny 49 minut, což je více jak 2x méně než dokázal iPAQ hx2750. Ostatní testy se nesou ve stejném duchu, například test při zapnutém WiFi a nulové aktivitě Acer skončil už po 2 hodinách a 23 minutách. Není to sice taková tragédie jako u zařízení Asus MyPal A730, ale aktivnější uživatel se bez náhradní baterie neobejde.




Možnosti rozšíření


U jedné z recenzí předchozích modelů Aceru jsem poznamenal, že tento výrobce byl poprvé a naposledy invenční u svého prvního Pocket PC označeného jako n20. Slot typu Memory Stick byl vskutku průkopnickým pokusem, který se bohužel (nebo spíš naštěstí) neujal, a tak se u posledního modelu Acer n50 musíme spokojit pouze s dvojicí SD slot (podporující SDIO) a CF slot typu II. Oba jsou na horní straně zařízení, kde jsou přeci jen asi nejlépe využitelné. Navíc je CompactFlash slot atypicky otočen o 180 stupňů, takže pokud máte dvě IO karty s úplně plochou zadní stranou, můžete je použít najednou (což by v případě klasického řazení nešlo). Nicméně existují výjimky, například SD foťák od HP se najednou s CF LAN kartou od Socketu nepopere, musíte si vybrat.




Kromě těchto klasických slotů nabízí Acer ještě USB Host. Dnes už asi nemá smysl nad tím nějak dlouze jásat, jedná se o možnost připojení takového USB zařízení, které má pro Pocket PC ovladače. Já zkoušel jen USB paměť (přímo i přes USH hub), ale okruh USB zařízení bude velmi široký - není důvod proč by nemohly fungovat zařízení funkční v Acer n30 uváděná v této nebo této diskuzi.




Samozřejmě nesmím zapomenout ani na možnosti, které poskytuje Bluetooth nebo WiFi - Bluetooth tisk, WiFi přístup k souborům a podobně.




Software


Základním softwarovým kamenem je systém Windows Mobile 2003 Second edition ve verzi Premium. Nebudete tak ošizeni o žádnou aplikaci Microsoftu, která se běžně dává na zařízení bez integrovaného telefonu. Pokud jste o Windows Mobile 2003 Second edition slyšeli poprvé, prohlédněte si tento článek, pro většinu čtenářů tohoto serveru by byl jeho popis nošením dříví do lesa.

Bonusových aplikací (ať už přímo v ROMce nebo na CD) je u Aceru tradičně málo a výjimkou není ani n50. V paměti zařízení stojí za zmínku (kromě několika již uváděných apletů) pouze jednoduchá utilitka pro zálohování Backup/Restore, která zvládne zálohu PIM dat / celého zařízení a navíc ochrání zálohu heslem, automatickou zálohu v případě poklesu napětí pod 30% a samozřejmě i následné obnovení. Druhou, a zároveň poslední aplikací "navíc", je program pro přehrávání MPEG souborů Pocket TV. Vzhledem k tomu, že je tato aplikace k dispozici zdarma na i na webu výrobce, je její smysl přímo v ROMce diskutabilní...




Na CD samozřejmě najdeme klasické aplikace jako je Microsoft ActiveSync nebo Microsoft Outlook, ale navíc jen jednu aplikaci, zato pro část uživatelů velmi užitečnou. Jedná se o prohlížeč PowerPointových prezentací s názvem Pocket SlideShow. Umí toho dost a pokud jsou prezentace váš denní chleba, budete spokojeni.




Pokud vám to nestačí, další aplikace si musíte sehnat jinde.


Srovnání modelů


Jak jsem již několikrát naznačil, Acer n50 se prodává ve dvou variantách - jako model Basic a Premium. Liší se jak parametry, tak výbavou a samozřejmě cenou. Pro přehlednost to ve formě tabulky a budu uvádět POUZE parametry, které jsou rozdílné.


Acer n50 Basic
Acer n50 Premium
Intel® PXA272 312 MHz Intel® PXA272 520 MHz
64MB RAM / 64MB ROM 128MB RAM / 64MB ROM
Synchronizační kabel Synchronizační kolébka


Cena


I když se ani tentokrát nedá říci, že Acer útočí POUZE nízkou cenou, je právě ta jedním z hlavních zbraní této firmy. Oficiální cena je 9990 korun (11888 korun včetně DPH) za výkonnější model a 7990 korun (9508 korun včetně DPH) za model nižší. Protože jde o oficiální ceny, u obchodníků mohou být ještě nižší.


Benchmarky & Testy


Protože se Spb Benchmark pro rychlá zařízení jaksi nedá použít (některé úkoly prostě nedoběhnou do konce), výkonnostní testy se nedají moc srovnávat. Subjektivně je zařízení bleskurychlé, odezvy jsou okamžité. Grafika je na tom výborně jak objektivně, tak subjektivně. Po dobu testování jsem v oblasti výkonu na žádné slabé místo nenarazil.




Díky svým oblým stranám a ještě přijatelným rozměrům se v ruce drží příjemně. Překvapující je nízká hmotnost, která je ale daná použitým materiálem - kov to tedy rozhodně není. Snad jediný kovový díl je (částečně) stylus, který má z umělé hmoty jen oba konce.




Video jsem opět testoval pouze pomocí programu BetaPlayer, konkrétně verze 0.096 (beta), protože jiný program než tento pro sledování filmů na kapesním zařízení používá asi jen málokdo. K testům jsem použil sadu klipů vytvořených autorem tohoto programu (najdete je zde). A stejně jako u iPAQ hx2750 nemá s přehráváním filmů nejmenší problém. I při sledování toho nejkvalitnějšího klipu (rozlišení 640x480 pixelů, bitrate obrazu 1500kbps a zvuku 128kbps, velikost 29,1MB) bylo přehrávání naprosto plynulé. Pokud dodám, že jsem vše přehrával přímo z karty Panasonic 256MB, tak je zcela zřejmé, že příznivce mobilních filmů toto zařízení musí plně uspokojit. Pro srovnání jsem spustil rovněž benchmark, který program BetaPlayer nabízí, a výsledná průměrná rychlost 141,45% je sice horší než u iPAQa, z praktického hlediska je rozdíl neznatelný. U takového souboru (IMHO mnohem lepších parametrů, než většina z vás na PDA používá, hodinu a půl dlouhý film by při těchto parametrech měl víc jak giga) jde stále o vynikající výsledek. Pro srovnání - HP iPAQ hx2750 dosáhl zatím nejvíc 163,65%, FSC Pocket LOOX 720 získal 121,43% (ale zde není srovnání úplně košer, LOOX má VGA displej) a HP iPAQ h4150 dosáhl jen 85,24%. Jinými slovy - na filmy super! A na MP3 písničky samozřejmě taky:)




Malý joystick úplně vybízí k tomu zkusit ho na některých hrách. Bohužel, hned první hra přinesla jisté zklamání. Současný stisk joysticku a tlačítka není problémem, ale joystick je pouze čtyřsměrový, takže nezvládá šikmé směry. To je bohužel u některých her zásadní problém. Celkem jsem otestoval asi 10 různých her a nenarazil jsem na žádnou, která by měla výkonnostní problémy.

Ostatní vlastnosti jsem komentoval průběžně, nemá smysl se opakovat. Pokud se vám zdá tento přehled příliš stručný, není to má chyba - jak jsem psal, Acer je dobré zařízení, které však nijak výrazně nevybočuje z toho, co bylo na těchto stránkách již mnohokrát popsáno a představeno.


Podrobné hodnocení


Acer n50 je další zařízení, u kterého je hodnocení přesnější a přísnější. Je to především proto, že většina dříve recenzovaných zařízení se v bodovém hodnocení pohybovala mezi 90-95 procenty a byl problém tak rozlišit, jaké zařízení je vlastně lepší (100% hodnocení jsem se chtěl vyhnout). Druhým důvodem je, že hodnocení teď bude přeci jen průhlednější... Bodové hodnocení proto NENÍ ZPĚTNĚ KOMPATIBILNÍ, 90% dříve a 90% nyní představuje naprosto nesouměřitelnou kvalitu.

Nyní pár slov k hodnocení. Typ zařízení může být Pocket PC, Pocket PC Phone edition, případně Smartphone. Třídou se myslí rozlišení pro různé cílové skupiny, které je klíčové pro správné pochopení celého hodnocení. Hodnocení jednotlivých prvků totiž není absolutní, ale relativní vzhledem k právě určené třídě. Příklad? Hmotnost zařízení s VGA displejem, dvěma sloty a integrovaným duem BT/WiFi ve třídě "Pro náročné" dostane devítku, zatímco stejně těžké zařízení v kategorii "Pro začínající uživatele" s QVGA displejem, jedním slotem a žádným rádiem dostane trojku. Stejně je důležité datum hodnocení - pokud hodnotím integrovaný foťák s rozlišením 1,3MPix dnes, dostane 10 bodů, protože nic lepšího se do PDA prostě nemontuje. Za půl roku, kdy budou k dispozici integrované 2MPix, by už dostal bodů méně.

Pokud máte k hodnocení nějaké komentáře, pište je prosím do diskuze. To hodnocení nedělám kvůli sobě, ale kvůli vám, abyste se při výběru zařízení měli čeho chytit. Pokud si myslíte, že to je špatně, klidně mi to řekněte :-).


Hodnocení
Název: Acer n50
Typ: Pocket PC
Třída: Pro náročné
Hodnoceno: 19. duben 2005
Vzhled, ovladatelnost
Vzhled: 6
Rozměry: 8
Hmotnost: 9
Tlačítka, ovladatelnost: 6
Zpracování: 9
Výkon, paměť
Procesor: 8
Volná paměť RAM: 9
Volná paměť ROM: 4
Displej
Rozlišení: 5
Rozměry: 7
Kvalita (použití v místnosti): 9,5
Kvalita (použití venku): 7
Podsvícení: 9
Dotyková vrstva: 9
Zvuk
Mikrofon: 8
Reproduktor: 6
Výstup na sluchátka: 6
Komunikace
USB: 9
Infra: 8
Bluetooth: 9,5
WiFi: 10
Baterie, napájení
Vlastnosti, vybavení: 7
Výdrž: 5
Možnosti rozšíření
Obecné: 9
Software
Systém, nastavení: 8
Bonus. aplikace v ROM: 3
Bonus. aplikace na CD: 1
Příslušenství
Množství: 3
Kvalita: 8
Ostatní
Celkový dojem: 7
Podpora výrobce: 4
Poměr cena/výkon 9
Výsledek
Acer n50 7,06


Poznámky: Hodnocení je v rozmezí 1 - 10. Čím vyšší číslo, tím je výsledek blíže ideálu. Pokud zařízení dostane 10 bodů v kategorii "Vzhled", znamená to, že je nadpozemsky krásné. Naopak pokud dostane 10 bodů v kategorii "Hmotnost", tak je to důkaz jeho extrémně nízké hmotnosti.
A tím je tato recenze u konce.
reklama