HTC TouchFLO - uživatelské rozhraní a přehled aplikací II.
8.6.2009, Pavel Koza, recenze
Společnost HTC je zdaleka nejvýznamnějším výrobcem mobilních zařízení s operačním systémem Windows Mobile a nemalou měrou k tomu přispívá i jejich stále zdokonalovaná sada bonusových aplikací.
Kapitoly článku:
- HTC TouchFLO - uživatelské rozhraní a přehled aplikací II.
- TouchFLO 3D - Výchozí obrazovka a drobné novinky
- TouchFLO 3D - Lidé (People), Zprávy (Messages)
- TouchFLO 3D - Pošta (Mail), Internet, Kalendář (Calendar), Akcie (Stock)
- TouchFLO 3D - Fotografie a Videa (Photos and Videos), Hudba (Music), Počasí (Weather)
- TouchFLO 3D - Nastavení (Settings)
- TouchFLO 3D - Režim displeje na šířku (Landscape)
- Prostředí pro telefonování a psaní zpráv
- Fotoaparát (Camera) v6.15, režimy focení
- Fotoaparát - vlastnosti a efekty, album v2.00
- Drobné a jednoduché aplikace od HTC
- Často používané aplikace ostatních autorů
TouchFLO 3D - Režim displeje na šířku (Landscape)
Pokud si vzpomínáte na předchůdce zařízení HTC Touch Pro2 s vysouvací klávesnicí, zařízení HTC Touch Pro, možná si také vzpomenete na to, jak u tohoto zařízení vypadalo grafické rozhraní HTC TouchFLO 3D v režimu zobrazení na šířku. Nic moc, že ano? Po vysunutí klávesnice se objevila pouze statická obrazovka rozdělená na 8 tlačítek a tím veškerá paráda končila. V nové verzi TouchFLO 3D už je naštěstí toto nijak elegantní řešení minulostí, místo něj je k dispozici plnohodnotné rozhraní je i při vysunuté klávesnici.
Vzhledem k převrácenému poměru stran bylo samozřejmě nutné provést někeré úpravy v rozvržení prvků na displeji. Asi nejvýznamnější úpravou je skrytí navigační lišty do jediné malé ikonky v levém dolním rohu obrazovky, a to nejen v hlavním TouchFLO 3D, ale i všech dalších místech, kde se pracuje se stejným systémem ovládání, jako jsou například Kontakty nebo Knihova multimediálních souborů. Pro vyvolání navigační lišty je nutné nejdříve tapnout na ikonku a pak prstem táhnout nebo přepínat mezi ikonkami. Mezi jednotlivými obrazovkami je ale samozřejmě možné i nadále přepínat sekvenčně prostým tažením prstu do stran, což obzvláště v tomto režimu zobrazení na šířku docela šetří čas.
Obecně každá obrazovka se nějak přizpůsobila režimu na šířku. Některé se prostě jen o kousek roztáhly, jiné změnily pořadí a pozici jednotlivých grafických prvků. Nemá smysl vám to dlouze popisovat, vhodnější bude rychlá galerie snímků obrazovek; princip pochopíte snadno:).
Vzhledem k výše zobrazeným snímkům obrazovek snad není třeba dvakrát opakovat, že nic není jakýmkoliv způsobem odfláknuto nebo odbyto jedním statickým obrázkem, ale že vše je pěkně uzpůsobené jak výchozímu režimu na výšku, tak i druhému režimu zobrazení na šířku.
Další obrázky asi nemají smysl, mohlo by jich tu být 500 a stejně by se nedostalo na všechny vlastnosti.