Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TouchFLO - uživatelské rozhraní a přehled aplikací II.

8.6.2009, Pavel Koza, recenze
Společnost HTC je zdaleka nejvýznamnějším výrobcem mobilních zařízení s operačním systémem Windows Mobile a nemalou měrou k tomu přispívá i jejich stále zdokonalovaná sada bonusových aplikací.

Fotoaparát - Vlastnosti a efekty


Nyní se posuneme dál. Obslužná aplikace zvládá relativně dost možností různých nastavení. Některá jsou jednoduchá, jiná složitější. Vybrané vlastnosti nabízející několik variant si představíme podrobně v dalších odstavcích včetně dokreslujících snímků tak, abyste měli přesnou představu, co od toho můžete očekávat.


Přiblížení (Zoom)


Překvapivě dobrá je funkce zvětšení. Podle všeho se jedná pouze o digitální zoom, protože když nic jiného, HTC by se optickým zoomem ve svém zařízení zcela jistě pochlubilo. Jedná se tedy pouze o výřez z focené scény, který se ale celkem slušně zvětší na plné rozlišení originální fotografie. Na nových zařízeních je zoomování vyhrazena samostatná lišta těsně pod displejem, ale dá se ovládat i znamínky v levé části displeje.




Kvalita je skutečně dost dobrá a subjektivně mi přišlo nerozpoznatelné, jestli je fotografie přiblížena nebo jestli byl zvětšen výřez.


Vyvážení bílé (White Balance)


Vyvážení bílé je funkce, jejíž cílem je zajistit na výsledné fotografii co možná nejvěrnější barvy. Výchozí nastavení vyvážení bílé je plně automatizovaný režim, který ale nemusí za všech okolností (především při různě zabarveném umělém osvětlení, ale právě automatika dělá velké pokroky v každé verzi ovládací aplikace je zase o něco lepší) nabízet 100% výsledek, což je právě případ zkušebních fotografií pod tímto odstavcem. Proto jsou k dispozici přednastavené hodnoty pro denní světlo, noc, žárovku a zářivku.




Jak vypadá jeden a ten samý záběr (zátiší pod lampičkou) při různém nastavení vyvážení bílé si můžete prohlédnout níže. Samozřejmě při jiných světelných podmínkách by byly výsledky úplně jiné, je to jen pro dokreslení, jak moc se jednotlivé režimy mohou lišit.


Efekty (Effect)


Jednoduché efekty schopné přímo v mobilním zařízení upravit pořizovanou fotografii jsou určené jen pro pobavení, v kterémkoliv grafickém editoru máte řádově vyšší výběr než nabízené tři nejběžnější efekty. Konkrétně se jedná o schopnost odbarvit fotografii pouze do odstínů šedi, obarvit ji do hněda a imitovat tak staré, zažloutlé fotografie a nakonec je zde i efekt schopný zobrazit inverzní snímek.




V této kapitole jste si mohli udělat představu o tom, jaké možnosti zachytávání obrázků a videa nabízí libovolné novější zařízení z dílny HTC. Nejedná se o recenzi konkrétního zařízení, ale o obecné shrnutí, takže nemá smysl na pořízené fotografie hledět příliš kritickým okem. Aplikace sama o sobě je skutečně povedená a nabízí dostatečný komfort pro vytváření snímků a nahrávání videí, navíc je už skvěle zoptimalizována na rychlost, takže veškeré operace nezaberou víc než zlomek vteřiny. A když k tomu přidáme velmi kvalitní fotoaparát, mohou se levné starší kompakty pomalu chystat na zasloužený odpočinek.


Album v2.00


Když jsem tuto kapitolu psal posledně, podotkl jsem, že by tak kvalitní aplikace potřebovala ještě kvalitní fotky. Počínaje HTC Touch HD se zdá, i tato podmínka byla splněna, protože jak HD, tak i nový Diamond2 fotí vážně nádherně. Pro pohodlné prohlížení a přehrávání takto vytvořených fotek a videí je k dispozici aplikace nazvaná jednoduše HTC Album, která je dost provázaná s uživatelským rozhraním TouchFLO a proto už jsme si o ní částečně povídali v předchozích kapitolách. Po spuštění aplikace se načtou všechna multimediální data ve složce označené jako Výchozí album a zobrazí se v přehledném čtverečkovém zobrazení. Pokud chcete zobrazit jinou složku (album), můžete pomocí levé nabídky vyvolat seznam ostatních složek a nějakou vybrat.




Ve čtverečkovém zobrazení jsou ikonkou odlišená videa, neoznačené čtverečky jsou klasické fotografie. Poklepáním na některý ze čtverečků se spustí prohlížeč a obrázek (nebo video) se otevře v celoobrazovkovém režimu. U zařízení s integrovaným gravitačním senzorem se nakloněním zařízení může přepínat mezi režimem na výšku a na šířku. Mezi jednotlivými fotografiemi je možné posouvat klasickým tažením prsty, případně pomocí směrového ovladače, video lze snadno spustit, přetáčet nebo zastavit. Poklepáním na fotografii nebo video se zobrazí nabídka, ve které můžete aktivovat automatickou prezentaci aktuálního alba, poslat obrázek nebo video příjemci emailem nebo MMSkou, přiřadit obrázek ke kontaktu, uložit zmenšenou fotografii do souboru, smazat video nebo fotografii a nebo si zobrazit jejich vlastnosti.




Ve výchozím zobrazení alba je možné pomocí pravého tlačítka zobrazit nabídku možných operací. Kromě nastavení aktuálně prohlíženého alba jako výchozího (toto album se pak bude zobrazovat v rozhraní TouchFLO 3D v záložce Fotografie a Videa) je možné si zobrazit vlastnosti souboru, přiřadit obrázek ke kontaktu, poslat ho příjemci emailem nebo MMSkou nebo smazat. Při mazání souborů se klasický čtverečkový režim přepne do režimu mazání, kdy se soubory vybrané ke smazání označí ohnutým růžkem a nakonec smažou všechny najednou. Poslední položkou v nabídce jsou možnosti nastavení automatické prezentace, jako například trvání zobrazení jednotlivých obrázků nebo efekt při změně.




A to je vše, co se v kostce dá o aplikaci na prohlížení multimediálních aplikací povědět.
reklama