Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SBSH Pocket Weather verze 1.x

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.4.2006 17:55
Stejná zkušenost, někdy se nastavení uloží, někdy ne. Co často pomůže, je vymazání cache na záložce Snímky a následně nové zadání URL obrázku, jeho načtení a nastavení výřezu pro zvětšení, je to ale otravné...
Psal jsem dotaz na meteopress, ale žádná odpověď, hnusné fialové náhledy již nejsou, jen odstíny šedé a tak stále hledám, ale je to problém. Pokud někdo někde vyštrachá pěkné satelitní snímky Evropy, které nemají tzv. časové razítko v URL, ať sem šoupne náhled a odkaz. Občas na něco narazím, ale problém je při výřezu na ČR, je tam malé rozlišení a výřez jsou kostičky ...
Zatím nikdo nereagoval na údajnou funkci proměnné $ v URL pro odstranění časového razítka a já jsem furt mimo mísu, neběhá mi to.
Našel jsem ale http://www.nrlmry.navy.mil/archdat/mediterranean/model_overlays/500mb/LATEST.jpg, ale na PDA jsem to pro výřez nedostal. Dále mám http://www.intellicast.com/WeatherImg/Satellite/europ.jpg, ale tam stále nevědí o rozdělení na ČR a SR :sarcastic: , jako náhled na Evropu to jde, ale výřez je špatný. Docela pěkné je to na http://www.dfd.dlr.de/ftp/put/wetterbilder/Central_Europe/image6.jpg, jde z toho udělat slušný výřez na ČR, ale je to zase číslovaný obrázek a zadání proměnné nefunguje ...
xkovi_ce4you (568)|3.4.2006 19:30
Tak bylo to skutecne tim,pokud nenastavim zmensovani stazeneho obrazku kvuli uspore dat,obrazky jsou krasne ciste,ostre a daji se zoomovat..predtim byly uz desne znehodnocene tim zmensenim a strasne rozostrene...
Ale musel sem kvuli tomu reinstalovat celePW,protoze sem se toho nastaveni proste nemohl zbavit..stale mi to vracelo na puvodni hodnoty:sarcastic:
freewall_ce4you (476)|3.4.2006 19:42
S obrazky je to bida - krome vestavene nabidky mam treba :evropa
00136644_MSDUSIR_lYVO.jpg
freewall_ce4you (476)|3.4.2006 19:57
[QUOTE="Jarouš"]
Našel jsem ale http://www.nrlmry.navy.mil/archdat/mediterranean/model_overlays/500mb/LATEST.jpg, ...[/QUOTE]


Bohuzel mi to hazi chybu : Obrázek “http://www.nrlmry.navy.mil/archdat/mediterranean/model_overlays/500mb/LATEST.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.4.2006 20:36
No já jsem psal, že to v PDA nejede, ale na PC je ten odkaz funkčí. Je to web US NAVY, TADY je adresář, různé mapy Evropy jsou v části mediterranean, proberte to někdo, možná se k něčemu dobabráme, ten náhled v odkazu je nadějný ...
Mashe (622)|3.4.2006 22:00
ad mapy .. ja mam nejradsi tuhle

ale mel bych dotaz

nejak me zlobi PW a nevim co s tim .. viz tyhle obrazky

tady je jeste vsechno OK ... aspon se to tak tvari
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

tady uz se projevuje ze neco neni vporadku
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

ale co je todle????
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

netusite nekdo co to je nebo co s tim???
Myrek_ce4you (188)|3.4.2006 22:10
To je, ze nejsou aktualni data: pri blizsim zkoumani objevis urcite pavucinu - jakoze tak stary udaj :D
Mashe (622)|3.4.2006 22:15
ale ja dam updatovat a vse se updatuje ... tak proc ne metar? zaclo to blbnout nekdy od vcerejska .. muze to byt spatnou obnovou ze zalohy spritu???
Myrek_ce4you (188)|3.4.2006 22:23
[QUOTE="Jarouš"] ...
Zatím nikdo nereagoval na údajnou funkci proměnné $ v URL pro odstranění časového razítka a já jsem furt mimo mísu, neběhá mi to.
...[/QUOTE]

Dyt to funguje ;) - viz priloha.
Nahral jsem k sobe tyhle obrazky na server:
http://flesko.cz/upload/2006-04-04.jpg, http://flesko.cz/upload/2006-04-03.jpg a http://flesko.cz/upload/06-04-03.jpg.
Kdyz zadam nasledujici cestu v Pocket Weather, tak to normalne stahuje:
http://flesko.cz/upload/$YY-$MM-$DD.jpg.
Zitra uz bude fungovat jen http://flesko.cz/upload/$YYYY-$MM-$DD.jpg ;)

Pri zkouseni je nutne mazat cache, jinak se to nechce moc aktualizovat...
00136692_Screen002_EBb3.png
Myrek_ce4you (188)|3.4.2006 22:27
[QUOTE="Mashe"]ale ja dam updatovat a vse se updatuje ... tak proc ne metar? [/QUOTE]
Hledej na strance 28 text "default zdroj dat MSNBC". U MSNBC je problem s aktualizaci obecne.

To, ze nejdou METARy - bud je problem nekde na serveru, a nebo bych zkusil vymazat cache dat v nastaveni a zkusit nahrat data znova, a nebo si cvicne nastavit i jine dalsi misto, jestli to jinde funguje...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.4.2006 22:48
Já tomu nehovím, co myslíš tím, že zítra bude fungovat ... já tam vidím pouze rozdíl v roce, místo YY je YYYY, to jako proč?
[QUOTE="Myrek"] Kdyz zadam nasledujici cestu v Pocket Weather, tak to normalne stahuje:
http://flesko.cz/upload/$YY-$MM-$DD.jpg.
Zitra uz bude fungovat jen http://flesko.cz/upload/$YYYY-$MM-$DD.jpg [/QUOTE]

Jak si mám ale poradit s datovým razítkem, kde jsou i hodiny a minuty?
Příklad: http://www.praha-mesto.cz/(kj0yc455ssxsb245ssvff355)/aplikace/Kamery/pictures/mks5017/mks50172006432229.jpg. Rozkóduju, že .../mks5017 zůstává, jde o číslo kamery, následuje $YYYY (celý rok 2006), $MM (měsíc), $DD (den), ale co dál? HH pro hodiny, co mám dát pro minuty? Musíš na nás ostatní trochu více detailně, step by step :D
Myrek_ce4you (188)|3.4.2006 23:25
No protoze zitra tam je jenom jeden obrazek, ten YYYY, a dneska dva, YY a YYYY :)
Myrek_ce4you (188)|4.4.2006 09:27
[QUOTE="Jarouš"]Jak si mám ale poradit s datovým razítkem, kde jsou i hodiny a minuty?
[/QUOTE]

No minuty pouzit nemuzes, resp muzes, ale ne pomoci promenne; tohle je v helpu:
[CODE]For images URLs which are date coded, PocketWeather can automatically handle them using specially coded image URLs.

Code - Description
$YY replaced by the year - e.g. "05"
$YYYY replaced by the year - e.g. "2005"
$Y replaced by the year - e.g. "5"
$MM replaced by the month - e.g. "03" or "11"
$M replaced by the month - e.g. "3" or "11"
$DD replaced by the day - e.g. "05" or "21"
$D replaced by the day - e.g. "5" or "21"
$HH replaced by the hour (UTC/GMT) - e.g. "08" or "22"
$H replaced by the hour (UTC/GMT)- e.g. "8" or "22"
$hh replaced by the hour (local time) - e.g. "08" or "22"
$h replaced by the hour (local time)- e.g. "8" or "22"

For example, "$YY$MM$DD$HH" = 05051220
"YYYY$MM$DD$(HH-1)" = 2005051919

So to offset the time, bracket the expression - e.g. "%(YYYY-100)" = 1905 instead of 2005.
[/CODE]

Takze k tvemu URL bych to zkombinoval asi treba takto:
http://www.praha-mesto.cz/(kj0yc455ssxsb245ssvff355)/aplikace/Kamery/pictures/mks5017/mks5017$YYYY$M$D$HH29.jpg.
Ale to by vzdycky bralo obrazek z 29. minuty aktualni hodiny, coz nevim, jestli je vzdy pravda...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.4.2006 10:08
Myrku díky, já se ke stejnému řešení dopracoval pomocí helpu také, ale nejede to, problém bude asi v minutách, které nejdou nastavit jako proměnná a snímání se v minutách v průběhu hodin liší. Zjistil jsem dále, že údaj v závorce není nutné vypisovat, URL se bez toho na PC klidně obejde ... je to smůla, občas by se přednastavený přehled průjezdnosti hodil.
beecher (9270)|4.4.2006 16:36
Takze, prave jsem mluvil s Amitem ohledne prekladu PW. Jelikoz je Myrkova cestina lepe akceptovana, dohodnul jsem (teda spise jsem to Amitovi naznacil, ze by tomu tak melo byt) Myrka jako oficialniho prekladatele Pocket Weatheru.

Myrku, prijde ti e-mail od Amita, ktery te snad protlaci na zaklade mych referenci (holt, jsem u Amita diky prekladum dobre zapsan :D ) a diskuze s Amitem jako prekladatele PW a snad to Adrian akceptuje, takze pak dostanes k dispozici kompletni anglicke resources na preklad.

Enjoy, guys! ;)
Myrek_ce4you (188)|4.4.2006 19:57
Diky za duveru a za snahu :)
I'll do my personal best .. bla bla bla :)

Ale stejne tam furt nejsou prelozitelne nektere veci, takze to bez Resource Hackeru asi tezko pujde :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.4.2006 22:06
Tak jsem u příležitosti doporučení Myrka do nové funkce zavzpomínal na začátky kolem překladu programu. Adrián zveřejnil začátkem roku 2005 na SBSH podklad k překladu termínů, nezávisle se nás do toho pustilo více, téma k překladu založil Petr Hájek, následně byl do funkce překladatele aktivními členy debaty jednomyslně jmenován JP (Jan). Proběhla živá debata kolem překladu termínů, např. Laca vyřešil pojem Depht u zemětřesení, testovali jsme a vychytávali chybky v jednotlivých verzích. JP tehdy s naší komunitou kolem programu spolupracoval, reagoval na připomínky, informoval v předstihu o novinkách. Vše se ale zadrhlo kolem doplňujících překladů, které publikoval dzony a následně Myrek. Došlo k malé slovní přestřelce, bylo vysvětleno, že JP překládá obratem vše, co je mu k přeložení předáno a jiné překlady byly nešťastně přirovnány k čínsko-ruským praktikám. No a dopadlo to takto: [QUOTE="JP"] ... Nadále se zde rád budu vyjadřovat jen a pouze, pokud opravdu bude co konkrétního říci, Balastu je zde více než dost.
Děkuji za pochopení.[/QUOTE]
Škoda, ale asi v tom balastu pokračujeme i nadále, JP se, pokud se dobře pamatuji, již v našich debatách k ničemu nevyjádřil, ani nás o ničem neinformoval. Myrek pro nás dopiloval překlady všech následujících verzí k dokonalosti. Proč to nešlo přímo v původních překladech, to přesně nevím, asi to není možné. Předpokládám, že by bylo nutné publikovat program vždy jako samostatný překlad pro ten který konkrétní jazyk a ne jeden základ, do kterého je možné zvolit překlad odborných termínů a nastavení programu...
Co tím vším vlastně myslím? Chci poděkovat JP za dosavadní práci na překladu PW a chci vyjádřit i lítost nad tím, že s naší komunitou plnou balastu přestal komunikovat. Cením si jeho práce na překladech i dalších programů. No a Myrek, známý pečlivouš, co dodat, že ano :D .
Jen doufám, že beecher informoval o návrhu na nového překladatele i JP, jinak je to bez konzultace dost špatné …
beecher (9270)|5.4.2006 10:34
To Myrek: Pokud v textovych resources k prekladu neco chybi, je nutne s Adrianem to posleze vykomunikovat, aby to do resources k prekladu pridal. Musite ho proste k tomu dotlacit. Pokud bude problem, navezu se do toho pres Amita, aby to tam Adrian pridal.
BTW Ono zase vsechno pomoci Resource Hackeru neprelozis, pokud to neni jako resource... ;)

To Jarous: Nevim, jak se na to bude tvarit JP a uprimne, ani mne to nezajima, za coz se omlouvam, ale mam k tomu svuj duvody. Sice nevim, jaka je situace s cestinou v novych releasech PW (historii ohledne cestiny pro PW si dobre pamatuji), ale proste mne to stve, ze se tady musi presnejsi cestina resit pomoci cinsko-ruskych praktik, kdyz to jde oficialne. :evil:

Ted ty duvody:
1. JP tady nekomunikuje, takze nechapu, proc tomu, aby to delal oficialne Myrek, branit.
2. Cestina je u SBSH (tedy hlavne u Amita), na to, jak jsme maly trh a ze jim muze byt ukradena (a uprimne i mne, ja s EN nemam problem), dobre zapsana. Prelozil jsem a prekladam dale PB, CB, ted uz i Facade pro Smartphony (zacina Papyrus pro SmartPhones a Amita tlacim na zapracovani moznosti prekladu i do iLauncheru, takze proc nemit poradnou oficialni cestinu i v PW?

Berte to prosim jakou mou snahu to mit vsechno u SBSH tzv. zu grunt a hlavne legalne, ne jako utok na nejakou osobu (cimzto JP za uzivatele PW, ac jim sam nejsem, taktez dekuji :yes: ). Mne se ta situace kolem cestiny do PW nelibila, tak jsem se proste angazoval. Zbytek je uz na vas...

Ad preklady terminu: Nikdo neni neomylny a vsevedouci, v PB&CB je take spousta veci, ktere je potreba upravit ci jinak prelozit (a s novou 5.1 verzi se to budu snazit dopilovat). Od toho tady prece mame diskuze, abychom se zamysleli nad nejakym terminem, pripadne hlasit mi, ze jsem debil, jak jsem to tak mohl prelozit, ze se to na QVGA display nevleze...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.4.2006 23:04
Dnes jsem zjistil jednu záludnost v nastavení METAR. Pokud si sestavujtete vlastní seznam, tzv. METAR kolečko kolem domečku a při editaci jednotlivých řádků necháte jeden vymazaný, tak při načítání dat se u prázdného řádku načítání ukončí, tzn. že další METAR stanice po prázdném řádku se neaktualizují. Schválně jsem otestoval na novém seznamu METAR zdrojů, data se nenačtou. Prostě seznam METAR zdrojů o počtu menším než 8 položek musí náledovat řádek po řádku, ne jako na obrázku ;) .
00138548_METAR_pauza_Eq0M.jpg
simir_ce4you (274)|12.4.2006 18:19
Ahoj všem,mám dotaz všude tady píšete o animaci ale bohužel jen obrázku a já bych taky ikony lze to nějka udělat nebo to zatim nelze.Kdyz tam vložim ikony anim treba z weather panelu tak to nejde,diky za rady:))
Žulda_ce4you (244)|13.4.2006 10:14
Animované ikony zatím nejsou, ale měly by být časem.
Mashe (622)|13.4.2006 10:20
dotaz

nekolikrat jsem se pokousel zadat Zlin do PW pres souradnice GPS, ale pocasi ktere jsem pak dostaval odpovidalo spis egyptu, nebo saharskym oblastem :))

nevite kde sem mohl udelat chybu? dikes
Myrek_ce4you (188)|13.4.2006 11:04
Jestlis neprohodil zemepisnou sirku a delku ;)
Mashe (622)|13.4.2006 12:04
mno nevim .. je to mozne .. musel jsem dat minus abych se trefil ...

jo jeste pak jedna vec .. instalujete PW na Storage Card nebo primo na zarizeni? a pokud na kartu .. funguje to ok? neni to pomalejsi?

dik
Ivo Pokorný (400)|18.4.2006 14:45
Nemate nekdo podobny problemek jako ja?
Ackoliv mam nastavene automaticke aktualizace, spojeni je ok, tak se PW automaticky nechce aktualizovat. Pokud provedu rucne aktualizaci v nastaveni, data se stahnou a zaktualizuji. Pokud chci stahnout aktualizaci v home screen, tak tam se nic nestahne. :no: Nevim proc a kde je zakopany pudl... Donedavna to chodilo bez problemu, pak najednou prestalo. Zkousel jsem odinstalovat a znovu PW nainstalovat, nepomohlo. :((
Diky za pripadne rady.

PW 1.3.3 build 1890, AS 4.1, WM5
Žulda_ce4you (244)|19.4.2006 09:44
Zkus zůstat připojený 5-10 minut, mě si pak PW aktualizace sosne.
Ivo Pokorný (400)|19.4.2006 10:07
Prijdu rano do prace, dam PDA do kolebky... i kdyz je pripojene nekolik hodin, neaktualizuje se. :(
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.4.2006 10:33
Je to zvláštní, ale aktualizace si v některých případech dělá co chce … asi záleží na nějaké konfiguraci ostatních programů, pod čím a na čem to běží (WM**/konkrétní PDA) atd. Na fóru SBSH se to průběžně řeší, ale bez stopro fungujícího receptu. Já mám na MDAII nastavené na záložce spojení aktivní všechna zatržítka mimo Aut. aktualizace při každém spojení, na záložce Aktualizace nastavené vše na 6 hodin (pro průběžný přehled to stačí) a mám omezený čas aktualizace na 6 až 22 hodin. Všechno šlape.
Ivo, prověř nastavení záložky Spojení, zejména Použití CM, Vynucení připojení a Aut. aktualizace při AS. Na záložce Aktualizace se podívej, zda nemáš nějak divně nastavené Omezit čas aktualizace. Já vím, že asi plácám, ale podívej se na to, jsou to jediná možná nastavení přímo v programu, jinak hledej řešení v nastavení PDA a WM...
Ivo Pokorný (400)|19.4.2006 12:50
Diky za rady, toto vsehcno jsem samorzejme kontroloval. Vypada to asi opravdu na problem v systemu a ne v programu jako takovem. Jeste budu prubezne zkouset ruzna nastaveni. Trochu mi to komplikuje, ze musim z prace pristupovat pres proxy, ale jak rikam, manualne to aktualizovat jde.
Osobne mam pocit, ze se to rozhodilo po tom co jsem si pripojil PDA na druhe PC (doma). V praci mame proxy, doma proxy nepotrebuji. Ve starem AS slo nastavit dalsi PDA jako host. V AS 4.1 jsem tuto moznost nevidel a pripoji se jako dalsi zarizeni. V praci mi potom nejde synchornizace a musim z PDA smazat v AS "parovani" s pocitacem co mam doma. Takze kdyz se chci zase pripojit doma k PC, musim si v AS znovu vytvorit profil a tak porad dokola... :evil: Mozna ale neco delam blbe. Bohuzel s AS 3.8 mi to chodilo bez problemu. S AS 4.1 (ktery WM5 vyzaduji) to musim delat takto. :mad:
beecher (9270)|19.4.2006 13:44
OT ad AS: Mam PDA sparovano se dvema ruznymi pocitaci a navic s Exchange serverem pres AS 4.1 a bez problemu...
Mashe (622)|19.4.2006 18:23
ad update .. pres GPRS to jde samo (akorat po pripojeni to chce tech 5-10 minu pockat) ale v kolibce to nedela nic .. testoval jsem a pres proxy to projde, ale jinak na nejaky plna z vysoka kasle a nejde to ani rucne spustit .. coz me docela stve (ale vetsinu dne jsem na GPRS tak to neresim zatim)

a taky me to upozornuje ze vysla 1.3.3 verze, ale uz jsem ji instaloval coz je taky divna :/
t.mister (39)|20.4.2006 07:53
Nainstaloval jsem si včera verzi 1.3.3. a nedaří se mi na ni aplikovat tu češtinu. Weathersetup jsem přepsal ale nemám tam ten soubor pw_csy.dll abych ho smazal a nahrál tam ten upravený.Když tam ten upravený jen dokopíruju tak mi ta čestina nejede protože je to přeložené stejně jako když tam ten soubor není.Může mi někdo poradit co dělám špatně?
Ivo Pokorný (400)|20.4.2006 08:38
Zalezi na tom kam jsi instaloal. Jelikoz tam ten soubor nemas, tak nejspis na kartu. I kdyz instalujes na kartu, tento soubor se nahraje do pameti. Takze ho tam zkus najit, urcite tam bude.
Myrek_ce4you (188)|20.4.2006 09:15
pw_csy.dll je v adresari \Program Files\SBSH\PocketWeather
t.mister (39)|20.4.2006 09:18
Díky už jsem to našel a vše je OK. :))
Mashe (622)|24.4.2006 18:48
dotaz .. rad bych tuhle mapku dostal do MDAcka .. ale nejak jsem nepochopil jak s tema promennyma to funguje .. mohl by me prosim nekdo z pritomnych co tomu rozumeji me poradit .. priapdne hodit rovnou vysledek at vim co tam zadat?

predem dekuji
Myrek_ce4you (188)|24.4.2006 19:17
Bych to videl asi takhle:
[CODE]http://www.chmi.cz/meteo/rad/blesk/data-png/pacz21.blesk.YYYYMMDD.HH00.10_9.png[/CODE], kde to bude stahovat v n hodin a x minut vzdy mapku pro n:00, cili v 19:32 to stahne mapku pro 19:00 atd.
Big.T (111)|24.4.2006 20:34
Paanove, rozchodil jsem PW se vsim vsudy. Pouze jsem nepochopil, jak zjistit kod pro konkretni letiste. V tabulce jsem nasel nejblizsi Broumov, tedy LKBR. Jak z toho "vyzkoumam" kod vyuzitelny pro PW?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.4.2006 12:43
Nerozumím tomu, jaký kód pro letiště Broumov hledáš, jeho kód je LKBR. Máš ale smůlu, je to nějaké letiště bez meteo stanice... Stručně zopakuji nastavení podle kódů:

Program umí zobrazit předpověď pro navolenou lokaci a současně umí zobrazit aktuální počasí kolem lokace. K tomu slouží nastavení podle mzn. kódu (EZXX00**), to je nastavení pro předpověď (v případě nefunkčnosti METAR i pro aktuální počasí, ale s velkým časovým rozdílem) a nastavení podle METAR, to je nastavení pro aktuální počasí kolem zvolené lokace, kde je aktuálnost počítaná na hodinu.

Rozlišujeme hrubé a přesné nastavení lokace. Hrubé nastavení je zadání mzn. kódu a odklepnutí „Zjistit polohu a časové pásmo na internetu“ - je to popsáno v v lekci o nastavení programu. Program sám zjistí polohu a časové pásmo. To je hrubé nastavení oblasti, pro kterou budou stahována data předpovědi, jiné určení lokace pro předpovědi zatím není. Následně je nutné vypnout zatržítko „Nastavit polohu, časové pásmo a letní čas automaticky“ a zadat latitude, longitude a nadmořskou výšku, to je přesné nastavení lokace v oblasti předpovědí a je to důležité prakticky jen pro určení místa Domečku na METAR a pro propočítání vzdálenosti od zdrojů METAR, které zobrazují aktuální počasí v okolí zvolené lokace.
Nastavení METAR je přesně popsáno v lekcích na předcházejících stránkách, jen zopakuji, že je možné nechat na programu, ať sám zjistí, které METAR zdroje v okolí mají aktuální data, nebo je možné sestavit si kolečko vlastních METAR zdrojů. Máme k dispozici seznam letišť v ČR včetně jejich kódů, je ale nutné ověřit, zda poskytují denně a pravidelně meteo předpovědi. Jsou letiště, které nemají vlastní meteo stanici, jsou i sezónní meteo předpovědi atd.
Ověřit, zda letiště aktuálně poskytuje meteo data je možné na URL http://weather.gladstonefamily.net/site/****, kde místo hvězdiček zadáš kód letiště, v případě LKBR to ale vyhodí negativní hlášku, asi nějaká práškovací plocha či něco malého … Pokud ale zadáš např.kód Ostravy - Mošnov, což je nejbližší letiště s pravidelným zdrojem dat, tak dole na stránce najdeš seznam dalších možných zdrojů, z nich si můžeš vybrat METAR zdroje (poznáš podle kódu, jsou tam i zdroje podle jiného klíče) a sestavit si kolečko kolem lokace … podrobnosti jsou na předcházejícíh stránkách - lekcích.

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.4.2006 12:59
Lekce 8: Dodatek
Na straně 29 je v lekci 8 popsána mimo jiné obsluha programu, ale nějak mi při psaní návodu vypadlo použití joypadu při obsluze programu. Pokud na stránce METAR nebo Zemětřesení ťuknete na joypad, zobrazí se celý textový seznam údajů příslušné stránky, dalším ťuknutím se vrátíte do původního zobrazení, tzn. mapa s textem ve spodní části obrazovky. K zobrazení dalších údajů na stránce METAR je ale nutné použít rydlo (přidržet a táhnout), joypadem údaje neposunete, vždy se vrátíte na původní zobrazení. Na stránce Zemětřesení jsou v textovém přehledu zobrazeny všechny údaje, není co posouvat :D .
00141216_podrobnosti_METAR_XVaJ.jpg
Mashe (622)|25.4.2006 15:07
[QUOTE="Myrek"]Bych to videl asi takhle:
[CODE]http://www.chmi.cz/meteo/rad/blesk/data-png/pacz21.blesk.YYYYMMDD.HH00.10_9.png[/CODE], kde to bude stahovat v n hodin a x minut vzdy mapku pro n:00, cili v 19:32 to stahne mapku pro 19:00 atd.[/QUOTE]

zkousel jsi to? me to nic nezobrazuje :sarcastic:
Mashe (622)|27.4.2006 10:11
prosbicka .. neslo by zatim docasne dat ty lekce nekam bokem do nejakeho uzavreneho (uzamceneho) fora? tedka jsem neco hledal a trvalo me docela dlouho nez jsem vubec nasel co hledal :sarcastic:
Mashe (622)|27.4.2006 10:38
[QUOTE="Mashe"][QUOTE="Myrek"]Bych to videl asi takhle:
[CODE]http://www.chmi.cz/meteo/rad/blesk/data-png/pacz21.blesk.YYYYMMDD.HH00.10_9.png[/CODE], kde to bude stahovat v n hodin a x minut vzdy mapku pro n:00, cili v 19:32 to stahne mapku pro 19:00 atd.[/QUOTE]

zkousel jsi to? me to nic nezobrazuje :sarcastic: [/QUOTE]

omlouvam se .. funguje to .. staiclo nahazet "$" .. dik za pomoc
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.5.2006 19:47
Docela slušná prda a dost mělká = pouze v hloubce 16 km … ale proč vyskakuje upozornění i na druhé straně Země?
Možná je to nastavené tak, že upozornění na tsunami vyskakuje jako hláška při velikosti nad 6 stupňů pouze pro lokace ve vzdálenosti do 1000 km a při síle od 8 stupňů výše to vyskakuje celosvětově … ví někdo více o těchto hláškách?
00142971_tonga_Y02.jpg
Ivo Pokorný (400)|19.5.2006 12:51
Posledni dobou si vsimam, ze je predpoved dosti nepresna. Nemate nekdo podobnou zkusenost? Da se nejak nastavit jiny zdroj predpovedi? Treba na BBC jsou dosti presnejsi... :?
beecher (9270)|19.5.2006 13:10
A co jako zdroj dat pouzit METAR?
Ivo Pokorný (400)|19.5.2006 13:21
Mam.... jak jinak... ;)

Zobrazuje se mi predpoved (pro Brno), tepl. 21st., dest (srazky 100%).
Teploty treba prave na BBC maji stejny, ale slunecno. A opravdu sviti od rana slunce....

Na nedeli, kdy jedu pryc a chtel bych vedet pocasi, mam predpoved slaby dest (srazky 60%) a 21st. Na BBC predpovidaji slunecno a 19st.

Par poslednich dni to sleduji a proste to nesedi. Ale treba pred mesicem ci drive to sedelo bez problemu... :(
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.5.2006 15:52
Jiný, než default nastavený zdroj předpovědi (MSNBC) na další dny zatím nastavit údajně nelze, ale má se něco připravovat … Také to cítím jako dost nepřesný zdroj předpovědi, ale zatím s tím nic nenaděláme. V tom je např. SPBWeather rozhodně lepší.
METAR zdroj není pro předpověď, ale pro přehled o aktuálním počasí v domečku a okolí, znovu opakuji pro Richarda ;) a některé další: Zdrojem pro předpověď je vždy MSNBC, zdrojem pro aktuální počasí je METAR, pokud není METAR funkční, stává se i pro aktuální počasí zdrojem MSNBC, ale o aktuálnosti se zde moc hovořit již nedá.
beecher (9270)|19.5.2006 16:25
Ja se nehadam... ;) :D
TheMelin (1642)|24.5.2006 16:24
Tak tu máme další verzi skvělého programu pro předpověď počasí. Nyní s pořadovým číslem [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Enjoy