Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SBSH Pocket Weather verze 1.x

radekhulan (315)|16.12.2006 00:00
Screenshoty (mix online kamer Praha, Meteopress.cz a weather.MSN.com):




Jarouš_ce4you_oldd (1206)|16.12.2006 00:14
Radku, paráda, díky, jdu to otestovat. V PW mám dvě lokace, k jedné jsem tahal obrázky z MSN, u druhé mám přesně ty mapy se symboly z meteopressu, tzn. v mém případě na jednu stranu nic nového, ale podstatně méně natažených dat :yes: .
Díval jsem se i na tvou konfiguraci PW, co jsi zveřejnil. Mám jen trochu jiná kolečka zdrojů kolem domečku v METAR, na západ mám jen Bayeruth, severně jsem si přidal Vroclav. Jo a v nastavení na záložce Přehled počasí mám deaktivované zatržítko u "Zobrazovat text na záložkách", tzn. v přehledu mám na spodním řádku jen ikony a při listování nemusím nic posouvat, vše se vejde na spodní řádek.
Ale ty snímky FORECA jsou přece jen jiné kafe, že jo?
A ten náhled na křižovatku Demínka, tak to neznám v této podobě, já tam připrcávám v koloně už od Míráku…

EDIT: Doufám, že ukázky šoupneš opět na SBSH, graficky i nastavením na ně většinou nemají, je to špica…
radekhulan (315)|16.12.2006 00:24
Takže tady je syntaxe na veškeré 4 zdroje, tedy online kamery Praha, ČHMÚ, MSN Weather a MeteoPress.cz:

http://radekhulan.cz/item/pocasi-meteopress-msn-online-kamery-a-chmu

// edit: stáhni si novou PW konfiguraci, je ekvivalentní tomu, co je na screenshotech
3xtreme_ce4you (0)|16.12.2006 15:32
[QUOTE="rADo2"]Tak jsem to napsal, vždy aktuální obrázky z MSN:
http://weather.msn.com/localmaps.aspx?&wealocations=wc%3aEZXX0012&setunit=C

URL: http://hulan.cz/pocasi/msn.php?id=NUMBER

Kde NUMBER:

Today's maps
0=Weather forecast
1=High temperatures
2=Low temperatures
3=Precipitation forecast
4=Satellite
5=Cloudiness forecast

Tomorrow's maps
6=Weather forecast
7=High temperatures
8=Low temperatures
9=Precipitation forecast

Jinak řečeno, pohled na dnešní satelit je http://hulan.cz/pocasi/msn.php?id=4

Skript dělá obnovení obrázku jednou za 30 minut, jinak si drží lokální cache na mém serveru, navíc dělá resampling na 240px.[/QUOTE]

Malý dotaz - jak nastavím, aby se mě náhledy snímků zobrazovali pod datama počasí jako to vidím na tvých screenech ?
TheMelin (1642)|16.12.2006 15:50
V nastaveni PW. Zalozka Dnes a zde zaskrtnes Ikony snimku dole ;)
radekhulan (315)|16.12.2006 15:55
Pokud nevíš co a jak nastavit, doporučuji si stáhnout z článku moji konfiguraci PW, nakopírovat ji do My Documents, a importovat.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|16.12.2006 16:02
Právě jsem si u kávy dodělal novou konfiguraci PW. Vše běhá OK, myslím tím sosání obrázků od Radka. Obnova pro dvě lokace, každá obsahuje vlastní kolečko METAR zdrojů kolem domečku a každá má přiřazeno po 4 snímcích, se pohybuje v rozmezí 132 až 143 Kb. Udělal jsem si i přehled tzv. TYPů pro zadání do URL od Radka, přikládám pod příspěvek (Hulanoviny.doc ;) ). Znovu připomínám starou pravdu, že URL jsou funkční jen pro zadání v PW, ne pro zadání v PC (není to jen záležitost Hulanovin, ale i jiných, dříve zde uvedených odkazů s prolomením časového razítka). Pro inspiraci přikládám i mé nastavení PW (dvě lokace = byt a chalupa).

EDIT: Omlouvám se, ten původní soubor nastavení PW nešel stáhnout, vyřešilo to až vymazání (díky ZM!) a poslání jako ZIP soubor, snad to bude OK :D .
3xtreme_ce4you (0)|16.12.2006 16:25
[QUOTE="rADo2"]Pokud nevíš co a jak nastavit, doporučuji si stáhnout z článku moji konfiguraci PW, nakopírovat ji do My Documents, a importovat.[/QUOTE]

Už jsem to "pochopil", měl jsem jenom jeden link a tak se mě zobrazovala jenom jedna mapka. Teď už je to ok :)
Tvoji konfiguraci mám importovanou, thx.
freewall_ce4you (476)|24.12.2006 13:53
Celkem slusne foto je na http://www.weathernews.nl/data/satelliet/compat.cloud.europe.last.jpg


pro pohodlne primy
odkaz
00188738_compat.cloud_WfuT.jpg
freewall_ce4you (476)|24.12.2006 13:54
...a take na "

http://www.meteo.fr/temps/europe/modele/isp.jpg


...take primy link
tady
00188739_France_LvPk.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.1.2007 18:19
V nějaké debatě kolem nastavení programu PocketWeather jsem slíbil, že se pokusím zjistit, co je to za údaje na textovém přehledu METAR ve sloupci Oprava. Dnes jsem byl po delší době dohodnout zakázku na Výcviku posádek letadel ČSA a dal jsem řeč s instruktorem, který tam přednáší meterologii. Debatou jsme dospěli k závěru, že sice podstatná část údajů v jednotlivých sloupcích textových údajů METAR sice vychází z METAR zdrojů, ale některé sloupce uvádějí údaje, které program z METAR údajů dopočítává. Jedná se např. o vzdálenost od Domečku a bohužel i o teplotní údaje ve sloupcích Zdánlivě a Oprava. Co je to Zdánlivě, to již víme, ale co je přesně ve sloupci Oprava, to stále nevíme, ani odborník netuší, co je tím výpočtem myšleno. Rozlousknul již někdo, co je ve sloupci Oprava za teplotní údaje? Resp. k čemu tam jsou?
00191640_oprava_TIYk.jpg
ElSoft (1244)|10.1.2007 23:53
jaký je tam text v originále(Aj), překlady bývají někdy dost zavádějící, možná pak by nějaký odborní spíš věděl
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.1.2007 13:15
Už už jsem chtěl nadávat, že nám Radek Hulán vypnul sosání náhledů webkamer v Praze z jeho stránek, mám u sebe nastavené 4 kamery, ale podíval jsem se na oficiální stránky kamer v Praze a v současné době jede jen 5 kamer, ostatní jsou vypnuté a mají poslední údaj z nočních hodin. Možná mají problém po silném větru v posledních dnech, neaktuálnost snímků pozoruji již několik dnů … Radek v tom ale nemá prsty, předává nám to, co je k dispozici :-).
radekhulan (315)|21.1.2007 13:19
Je možné, do budoucna, že to nepojede. Důvodem je, že parseruji stránku, a pokud se změní její struktura, musí se ten PHP kód mírně přeprogramovat. Pak stačí říct..
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.1.2007 14:11
Malá hádanka… Mám nastavené 4 webové kamery z Prahy. Přiložené snímky jsou z náhledy jedné z nich. Uhodnete o jaké místo se jedná?

Ááááno, jedná se o kameru 99, Palackého náměstí :-). Mají v tom nějaký bodrel, první snímek je pohled k Vyšehradskému tunelu, druhý snímek je most u výjezdu z Letenského tunelu a třetí jsem ani nepoznal...

EDIT: Už vím, co je třetí snímek. Je to vyústění Žitné na Karlák, ale rozhodně to není Palackého náměstí :-).
00195122_palackeho_nam1_tM1Z.jpg 00195122_palackeho_nam2_U8Ea.jpg 00195122_palackeho_nam3_OBmg.jpg
hotovyrado_ce4you (35)|27.1.2007 15:29
Nějak se mi to asi nespojí a nenačte počasí.... připojen k netu jsem...
TheMelin (1642)|2.2.2007 05:31
HURAAAAAA zase jsem prvni :cool:

Takze mam pro Vas vsechny dalsi upgrade a nyni verzi 1.3.6

And What's new with PocketWeather V1.3.6?

V1.3.6 was generated to update the METAR feed URLs, as it appears that a couple of the feeds are currently broken, are failing to return anything useful, and causing PocketWeather to take a very long time to update.

So V1.3.6 is a minor bug fix on V1.3.5 - please see the release notes for PocketWeather V1.3 for details.

* Updated METAR current condition feed URLs - removed use of broken sources
* Minor tweak to installation setup
* Improved setup of default location (London) on new/fresh install

Meanwhile, we are all working very hard towards the next version of PocketWeather which will contains lots of goodies which we hope you will enjoy and find useful.

Have fun!


A jeste [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Enjoy...:yes: :yes:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.2.2007 14:25
TheMeline, v 5:31 hod. budeš vždy první, to mají slušní lidé, co nepracují na směny hlubokou půlnoc nebo se právě vracejí z tahu :D ;) . Pravdou je, že když jsem ráno vrazil cihlu do kolíbky, tak to po sosnutí dat prostřednictvím AS hodilo hlášku, že je nová verze k dispozici. Celkem fajn vychytávka PW, ne?

Nějak nerozumím tomu, co je v METAR nového, osobně v celém programu vidím pouze pár drobností, např. v nastavení zobrazení Dual Tabbed, což je praticky jen jiná varianta zobrazení, kterou šlo již dříve kombinací nastavit...

Kompletní češtinu od Myrka z předchozí verze jsem tam raději nedal, velikost dat exe i dll souboru je odlišná, počkám, zda s tím Myrek něco provede...
TheMelin (1642)|2.2.2007 16:33
Tak bohužel, mě to žádnou hlášku nehodilo :( Přišel jsem na to tak, že jsem kouknul na jejich stránky. Zřejmě to funguje jen přes AS. Když člověk aktualizuje pomocí GPRS tak to na něj prdí.
matrad (267)|20.2.2007 19:02
Jednu otazecku, jak dlouho se vam aktualizuje pocasi. Me to trva nekdy i 3-4 minuty. Je uplne jedno, jestli pres UMTS, GPRS nebo AS. Driv to trvalo par sekund :? Stahuju 2 mesta a je jedno, jestli s mapou srazek atd. nebo samotnou predpoved... (mam posedni verzi)
freewall_ce4you (476)|20.2.2007 19:43
Jojojo souhlasi - v poslednich dnech to trva neobvykle dlouho :(
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.2.2007 19:45
Dobu aktualizace dat výrazně ovlivňuje nastavení METAR zdrojů. Pokud nemáš vytvořené tzv. vlastní kolečko kolem domečku a necháváš výběr na automatice, je čas o dost delší. Program se nejdříve připojí na informační zdroj, ze kterého dostane informaci o tom, které METAR zdroje jsou v kruhu cca 320 km kolem domácí lokace aktivní, z nich provede výběr 8 kousků, jejich údaje vyplní do tabulky a teprve následně z nich sosá METAR data. Při požadavku na rychlost aktualizace je proto výhodnější vlastní sestava, tzn. vypnout automatiku sestavování, určit např. pouze 5 kvalitních METAR zdrojů, pečlivě vyplnit jejich data. Jednotlivé zdroje musí v tabulce následovat bez přerušení - žádný prázdný řádek po vymazání nevhodného METAR zdroje!!! U prázdného řádku se aktualizace dat ukončí a případné níže zapsané zdroje se nenačítají.
Dalším problémem může být nevhodně zvolený zdroj snímků, tzn. špatně přístupný a vzdálený web, nevhodná velikost snímku, který je nutné programem upravit atd. Já osobně jedu rovněž dvě lokace, u každé 4 snímky před stažením optimalizované Radkem Hulánem. Aktualizaci jedu v posledních dnech pouze prostřednictvím AS, chtěl jsem ti změřit čas, ale souběžně to začalo sosat aktualizaci antiviru, proto se měření nekoná. Nicméně, velikost mého posledního stažení je 42950... Kolik toho natahuješ ty?
freewall_ce4you (476)|20.2.2007 20:41
Jezisi..... to ja nevim, kolik toho stahuji :O - mam pausal, tak to nesleduji - mam 3 mista, u Metaru mam vypnutou automatiku, takze vybrane zdroje, stahuji pouze 3 snimky, z toho 2 pres Radka ....a trva to tak 2x dele nez drive :(
Docent (1234)|20.2.2007 21:30
Stejná zkušenost, poslední cca měsíc se stahování nechutně prodloužilo, nastavení mám pořád stejné.
Na Aximu mám 4 lokace, 5 snímků, poslední aktualizace 153,860 kB a přes Wi-Fi to trvá nějakých 5 minut. Na iPaqu 3 lokace, bez obrázků, a přes GPRS nějaké 3-4 minuty.
freewall_ce4you (476)|20.2.2007 21:47
Mirkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...... Vileme, Jarmiloooooooooo :D - nevideli jste nekde cestinu pro last verzi ?

Asi ma Mirek hafu prace, protoze jinak byla cestina pomalu na pockani, zatim porad cekam se stazenim, resp. instalaci na cestinu od Mirka
matrad (267)|20.2.2007 21:49
Tak ja jsem to vyresil trosku jinak :) smazal jsem cache na obrazky i na data o pocasi a hle 45 vterin (stahuju 60Kb) :cool:

freewall: pouzivam tu posledni a v poho :)
freewall_ce4you (476)|20.2.2007 22:11
Dík :D :yes:
Honza102 (182)|21.2.2007 16:26
Mám takový problém. Chci si jako defaultní nastavit METAR Plzeň Líně (LKLN), ale když to udělám, aplikace hlásí, že nemůže stáhnout aktuální data. Přitom na obrazovce METAR všechny aktuální údaje z Líní jsou. Budu vděčný za rady :)
freewall_ce4you (476)|21.2.2007 16:33
Mam nastavene to same, ale uz asi 3 dny nefachci - mozna je problem v Linich
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.2.2007 16:58
Problém je skutečně v Líních, asi jsou líní :-)… já si v případě nějakého problému s METAR vždy zagoogluju… současný stav METAR LKLN je Not available.
Honza102 (182)|21.2.2007 17:23
Tak to je škandál, každopádně jsem rád, že chyba není na mém přijímači :)
freewall_ce4you (476)|22.2.2007 14:03
[QUOTE="Jarouš"]Problém je skutečně v Líních, asi jsou líní :-)….[/QUOTE]

:D :yes: :D
Myrek_ce4you (188)|8.3.2007 12:45
Alternativní čeština pro verzi 1.3.6 se všemi přeložitelnými texty a přidanými obrázky v příloze.

Sorry za zpoždění, způsobené externími (ženskými) faktory.

Návod na instalaci češtiny:

1) V nastavení PocketWeather (položka Settings v menu) jděte na záložku General a nastavte jazyk na English (United States)
2) Uzavřete dialogové okno nastavení
3) V adresáři, kde je nainstalován PocketWeather, smažte soubor weathersetup.exe a nahraďte je souborem z tohoto archívu (pokud smazat nejde, resetujte PDA a soubor smažte po restartu).
4) V adresáři \Program Files\SBSH\PocketWeather smažte soubor pw_csy.dll a nahraďte jej souborem z tohoto archívu.
5) Volitelně, pro hezčí vzhled:
a) do adresáře SBSH.net PocketWeather\bmp\Default\ nakopírujte obrázky worldmap.jpg, skyday.jpg, skynight.jpg
b) do adresáře s aktivní sadou ikon, např. SBSH.net PocketWeather\bmp\WG_D414QVG, nakopírujte obrázek home.tga.
Surgical (2364)|8.3.2007 12:49
On zije!!!
No parada a diky.

P.S. a na zensky kasli, jako by nebylo dost jinych problemu :D :D :D
freewall_ce4you (476)|8.3.2007 17:17
Diky Mirku :yes:
levap1_ce4you (58)|14.3.2007 10:47
Zdravím, nevíte někdo proč mi po nainstalování nové verze nejde nastavit % zvětšení snímků na obrazovce Dnes? Ať nastavím jakékoliv číslo (%) snímek na "Dnes" je stále stejný. V předchozí verzi to šlapalo perfektně. Má někdo takovou zkušenost?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.3.2007 16:21
Budu citovat z Lekce 6 (Nastavení a konfigurace programu SBSH PocketWeather v. 1.3):

Záložka Dnes
Záložka Dnes a záložka Snímky zásadním způsobem ovlivňují zobrazení údajů na obrazovce Dnes a jejich dílčí nastavení se dost zásadním způsobem ovlivňují. Někdy se může zdát, že vás program v nastavení neposlouchá, ale je to jen zdání, je potřeba něco mírně upravit v jiné záložce.

Chce to laborovat v nastavení velikosti výřezu (Nastavení>Místa>Nastavit snímky>Nastavit) a v nastavení Velikosti ikony (záložka Snímky). Osobně mám zkušenost, že pokud je nastavená velikost výřezu na 100%, je problém s nastavením velikosti ikony. Já mám nastavený výřez na 100% a velikost ikony na 50, tzn. optimalizováno na zobrazení 4 ikon na Dnes pod přehledem počasí. Máš pravdu, pokud dám změnu velikosti ikony např. na 80 při velikosti výřezu 100%, zůstane ikona na původní velikosti a dojde jen k jejich rozsunutí na Dnes. Pokud ale dám velikost výřezu např. na 99% a upravuji velikost ikon, je jejich následné uspořádání na Dnes OK.

Doporučení: Pohni velikostí výřezu a teprve následně upravuj velikost ikon pro Dnes, možná to pomůže. Já si skutečně neuvědomuji, zda tebou popsaný problém je vlastnost poslední verze, nebo zda to nefungovalu již dříve…
levap1_ce4you (58)|14.3.2007 22:19
Děkuji za pomoc, ale moc se to nezlepšilo. Je pravda, že nastavení velikosti ikon je ovlivňováno ze dvou míst. Nicméně zkusil jsem to nastavit podle návodu (99% a 50%) a ikony se opravdu zvětšily, ale jenom tak o 2 mm ve skutečnosti na každé straně, takže celková velikost se pohybuje okolo 6mm. Ikona při zadávání "velikosti ikony" roste pouze do 50% nastavení a na následné další zvyšování již nereaguje. V případě, že nastavím u Nastavení snímku 100%, pak při zadávání "velikosti ikony" na velikost nereaguje vůbec. V předchozí verzi jak jsem již psal to prostě (u mě) fungovalo bez problémů.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.3.2007 23:28
Souhlasím s popisem problému. Trochu jsem si s tím hrál, opravdu se ikony na Dnes nijak nezvětšují, dochází pouze k jejich rozsunutí… Stará zkušenost s programem ale říká: Pokud je problém kolem zobrazení, vymaž na záložce Snímky cache. Učinil jsem tak, dal nové načtení všeho a ejhle, plynulé zmenšení/zvětšení ikon funguje :D .
TheMelin (1642)|15.3.2007 00:23
Nebo take pomaha vypnout a zapnout today plugin aby se nacetlo nove nastaveni. Tohle uz zlobilo obcas i u starsich verzi.
levap1_ce4you (58)|15.3.2007 19:52
díky za odpovědi, ale bohužel nepomáhá nic. Ještě se zkusím zřejmě vrátit ke starší verzi a zkusit to tam... Ještě jednou díky
mioo (9)|10.4.2007 17:18
mne to nejde, potrebuje to gps?? so myslel z eto taha z netu
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.5.2007 16:59
Z debaty na SBSH vyplývá, že pokud Adrián dodrží slovo, bude zítra k dispozici nová verze PocketWeather, uvidíme, slíbil to do konce května, na fóru je plno natěšenců…
Jsem po HR a tudíž i po nové instalaci PW, našel jsem i nové ikony [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], já si dal ty v rámečku na Today, bublinkové ikony mám na stránkách podrobných údajů. Jen upozorňuji, že ikony jsou zatím pouze pro qVGA a dále že bublinkové ikony nemají fáze měsíce, ale lze to obejít, tzn. zkopírovat fáze měsíce z čtvercových ikon nebo z default ikon do bublinkových ;) .
00217052_post-14045-1179963013_FDJ2.jpg 00217052_post-14045-1179963022_3AU1.jpg 00217052_PW_buil.jpg
freewall_ce4you (476)|31.5.2007 14:08
Jarousi dik za link, akorat me trosku prekvapilo, ze jsou dvoje. Jak to nakopirovat vsechno do jedno adresdare v adresari BMP ?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|31.5.2007 16:43
No jasně že jsou to dvoje ikony, jedny jsou čtvercové (DrBlowClouds) a druhé bublinkové (DrBlowOrbit). Jen ty bublinkové nemají ikony fáze měsíce (ikony m0 až m11), které se do souboru musí pro plnohodnotné využití doplnit. V PocketWeather lze současně užívat dva soubory ikon, jeden je určen pro zobrazení na stránkách konzole, tzn. na stránkách, které se otevřou po klepnutí na plochu PocketWeatheru na Today (7 stránek údajů, od denního přehledu, přes METAR až po zemětřesení). Tyto ikony se nastavují (navolí) v Settings na záložce Panely počasí a zde zvolený soubor musí vždy obsahovat fáze měsíce, jinak není zobrazení na panelech/stránkách úplné. Druhé ikony jsou určené pro zobrazení předpovědi přímo na Today a tyto soubory proto nepotřebují ikony zobrazující fáze měsíce a nastavují se v Settings na záložce Ikony. Já se rozhodl na čas používat čtvercové ikony na Today, tam to šlo bez doplňování (resp. klidně v nich můžu odmáznou ikony fází měsíce), ale bublinkové ikony, které šly na stránky/panely potřebují fáze měsíce doplnit. Obecně jsou asi čtvercové ikony určeny pro panely a bublinkové pro Today. Ony ty čtvercové ale vypadají na METAR dost blbě, proto jsem si to prohodil…Prostě oba soubory (nebo i další) můžeš nakopírovat do složky PockteWeather/BMP a z tohoto ardesáře volit ikony pro obě zobrazení dle libosti.

Jinak bublina očekávání nové verze na fóru SBSH zatím splaskla, nic se nekoná.
freewall_ce4you (476)|31.5.2007 19:13
Obdivuji tvoji trpelivost s vysvetlovanim, diky moc, kdyz jsem to zacinal cist, tak jsem si vse uvedomil, ze na predpoved mam Stardock a na today default..... promin, ze jsem ti pridelal praci.

Dik :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|31.5.2007 19:58
To je OK, já věděl, že jsi se pravděpodobně jen přehlédnul, to je tzv. školení mužstva, tzn. školení dalších nováčků ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.6.2007 11:28
Info Adriána (autora programu) z fóra SBSH:
Nová verze PW je sice připravená, ale stále se ještě dolaďuje a ověřuje. Problémem je mimo jiné i nutnost korektního zobrazení na všech formátech (obdélník, čtverec, VGA či qVGA atd.). Má být optimalizovaná rychlost stažení dat, kvalitnější (jemnější?) zobrazení údajů apod. Termín uvolnění nebyl ani naznačen…
freewall_ce4you (476)|1.6.2007 12:46
Kurnik to je španung :D :D :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.6.2007 14:54
Kolem nové verze PW zatím ticho po pěšině, ale je možnost získání nové kolekce ikon (velikosti 128, 96, 64, 32 a 24), sosat je možné [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], pokud si nějakou velikost vyberete a budete ji používat pro zobrazení na stránkách konzole, je nutné soubor doplnit z default souboru o ikony fází měsíce (viz několik příspěvků zpět). Soubor ikon ve velikosti 24/24 je výhodné použít pro zobrazení předpovědi na Today, na záložce Ikony lze nastavit rozpal na "- 4" a tím dostanete na Today předpověď na více dnů…
00219973_SpilWeatherIcons_EgGq.jpg