Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové Acery - N310 a N311 - poprvé s VGA

Zdenek Malinsky (9781)|11.2.2006 21:40
[QUOTE="Paia"] Proc bych se mel nechat ozarovat bluetoothem, protoze ziju v moderni dobe? [/QUOTE]To je trošku nesmyslné, nemyslíš? Co potom třeba záření TV obrazovky, všudypřítomný signál TV, rádií, mobilních telefonů, vysílaček.... To by ses musel přestěhovat nějam do jeskyně nebo bunkru. A když už, tak je víc "škodlivější" signál Wi-Fi než BT ;)
-p- (54)|11.2.2006 22:28
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]To je trošku nesmyslné, nemyslíš? Co potom třeba záření TV obrazovky, všudypřítomný signál TV, rádií, mobilních telefonů, vysílaček.... To by ses musel přestěhovat nějam do jeskyně nebo bunkru. A když už, tak je víc "škodlivější" signál Wi-Fi než BT ;) [/QUOTE]

No nesmyslne to neni. Je nesmyslne se o tom tady bavit :)
Od vysilace tv a radii jsi prece vzdaleny nekolik kilometru a bluetooth zarizeni drzis v ruce, takze ho mas centimetr od ruky a 20 od tela - to je trochu rozdil. Navic je pokles intenzity od vysilace logaritmicky. O TV, ktera ma vepredu elektromagneticke filtry nebo ma LCD ani nemluvim, pokud teda nemas TV ze 70tych let :)
Mobil pri volani zari pekne, proc myslis, ze jsou stanoveny bezpecnostni limity?
A wifi, ze je "skodlivejsi"? Samozrejme, protoze vysila mnohem silneji.

Kazdopadne s tim nema cenu ztracet cas.

BTW pekne tema na flame :D

Jeste dodatek: zkus 24h volat nebo se postav treba pred nejakou smerovou wifi antenu (treba andre 24dB) a uvidis co to s tebou udela :D
Malek (63)|11.2.2006 23:19
To abych se odstěhoval do té jeskyně :D
LukyLuky (29)|18.2.2006 20:25
Tieto PDA sa mi moc páčia a rozmýšľam nad n310 (hlavne kvôli cene). Ako najväčší problém sa tu javí výdrž batérie a grafika. Výdž batérie by sa dala riešiť dokúpením ďalšej s väčšou kapacitou. Takže to by mi až tak veľmi nevadilo, ale tá grafika...ako to vlastne je? O hry mi moc nejde, ale filmy pozerať chcem. Videl som tu rôzne testy a iné hlúposti.
Mohol by niekto jasne napísal ako má praktické dojmy s pozerania filmu bez nejakých teoretických čísiel.
Je možné na n310 pohodlne pozrieť film vo fullscreen, bez toho aby som PDA od nervozity, že to trhá, alebo že nerozoznám človeka od stromu...hodil o stenu?
Stiahol som si z tohto fóra video v rozlíšení 320x240, 512kbps. Neviem ako to vypadá v PDA ale v PC sa to celkom dá...
Hynchenzo (81)|18.2.2006 20:49
Prakticke zkusenosti? Video ve fullscreenu bezi v pohode - myslim tim. video prekodovane do formatu pro pda v nejake normalni kvalite. Na praci s webem, PIM, dokumenty apod. staci 310ka uplne v pohode taktez. To ze ma slabsi procesor neznamena, ze je uplne orezavatko.
LukyLuky (29)|18.2.2006 20:57
Čo znamená prekódované do formátu pre PDA?
Nemám s tým skúsenosti, ale myslel som, že ide o DivX.
Hynchenzo (81)|18.2.2006 21:02
Samozrejme ze divx (nebo jiny kodek), ale prekodovany do mensiho rozliseni a se snizenym datovym tokem. (prirovnani: neco jako snizeni datoveho toku u mp3 aby mela mensi vyslednou velikost...)
LukyLuky (29)|18.2.2006 21:07
To mi je jasné, ale je to pri takom znížení dátového toku a rozlíšenia...aby to šlapalo Ok...aj pozerateľné?
Ako som písal vyššie, nerád by som riešil problém...či sa pozerám na človeka, alebo strom.
Hynchenzo (81)|18.2.2006 21:14
[QUOTE="Luky83"]To mi je jasné, ale je to pri takom znížení dátového toku a rozlíšenia...aby to šlapalo Ok...aj pozerateľné?
Ako som písal vyššie, nerád by som riešil problém...či sa pozerám na človeka, alebo strom.[/QUOTE]

Samozrejme to divatelne je. - Zkus sis stahnout program PocketDivxEncoder
(http://divx.ppccool.com/langue.php?lang=EN) a vyzkousej si to sam. Je tam realtime ukazka vysledneho videa. Navic je ten programek zadara.
LukyLuky (29)|18.2.2006 21:22
Díky, ale ja zatiaľ PDAčko nemám. Rozmýšľam práve o n310 a nerád by som urobil chybu. Usudzujem, že zrejme máš toto PDA.
Si s ním spokojný?
Odporúčaš jeho kúpu?

Ešte jedna vec mi napadla. Plánujem ho dosť využívať na Internet. Nevieš náhodou ako to ide v kombinácii n310 cez BT s Siemens S55 (prípadne N6230, ale radšej S55)?
Nepadá spojenie?
Hynchenzo (81)|18.2.2006 21:27
V tom programu prave muzes na PC videt, jak to bude vypadat v PDA - je tam udelan vyrez displeje kde je ukazka videa - zkus a uvidis.

Mam toho acera n310, jsem s nim naprosto spokojeny, pokud chces malinke pda s VGA displejem myslim, ze neni co resit.

Co se tyce internetu pres BT, nevidim nejmensi problem. Ja osobne brouzdam pres BT pripojenem k pocitaci a zadny problem jsem nezazamenal.
aleph1 (45)|19.2.2006 12:31
Jak n300 padne do ruky? Neni to moc male?
PiTRiS_ce4you (257)|19.2.2006 12:50
Toho že to je moc malý bych se vubec nebál - nebo ti snad mobil nepadne do ruky?? :)
LukyLuky (29)|19.2.2006 13:24
Ako je to s príslušenstovm? Kde v SR (prípadne v ČR) je možné zakúpiť príslušenstvo na toto PDA?
Hynchenzo (81)|19.2.2006 15:06
[QUOTE="aleph1"]Jak n300 padne do ruky? Neni to moc male? [/QUOTE]

Do ruky padne paradne.
CommanderZ (1798)|19.2.2006 18:42
[QUOTE="aleph1"]Jak n300 padne do ruky? Neni to moc male? [/QUOTE]

Chce si to trochu ujasnit pojmy. n300/10 je kvuli VGA displeji na vysku a sirku stale vetsi nez bezne PDA s QVGA, ale je o kus mensi nez bezne VGA zarizeni jelikoz ma jen slaby ramecek kolem displaye. + k tomu vsemu je tenoucka :))
Kája_oldd (759)|19.2.2006 19:13
Spíš stejně velké jak QVGA, takže srovnání je jednoduché;)
Zbyšek Záliš (203)|19.2.2006 20:55
Spíše menší než QVGA
Hynchenzo (81)|19.2.2006 20:58
Presne tak. Velikostne se s mnoha pda neda srovnavat.
Kája_oldd (759)|19.2.2006 21:22
jasně, ale víceméně stejné jako QVGA v průměru. Stejně, všímáte si těch mýtů, co za tu chvíli stihly rozšířit ohledně n300? Z diskuzí o videu spousta uživatelů začala pochybovat, zdali zařízení stíhá ostatní aplikace, třebas na navigaci už 2dotazy nejméně. Teď i ta přehananě malá velikost. Jinak x50/51 dellík zaoblenej se musí držet lépe:D
Jinak, myslím že n300 je velice povedenej stroj, sice né na video a nějaké náročnější pařby, ale všechno co má, plní na výbornou
LukyLuky (29)|21.2.2006 00:25
to Hynchenzo: bol v dodávke aj kábel na USB host? Ak nie, kde je ho možné objednať?
beecher (9270)|21.2.2006 06:42
V dodavce je normalni USB kabel, USB host je na kolebce.

V diskuzi prosim pokracujte zde a zde