Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n50 a pár nevyjasněných věcí

speed-komi (278)|18.9.2005 10:14
Ahoj chtěl bych si u aceru n50 vyjasnit několik maličkostí.. Snad mi někdo poradíte.
Jak vypnu aplikaci uplně? -když to udělám křížkem, jenom se mi schová.
Když chci používat usb host, tak si musim koupit další kabel, s kterym musim bejt napíchlej v elektrice?
Jak se přijímaji a odesílaji soubory přez bluetooth? jak se přijímaji přes irport?
Taky někdo paříte wormsy? sou super co!
Moc díky jestli mi odpovíte.
pagino (160)|18.9.2005 10:25
Ako vypnes aplikacie?
Start->Nastaveni->System->Pamat->Spustene programy
Ak chces uzatvarat okna hned, staci si stiahnut program, ako napriklad vBar a jednoducho krizikom zatvarat programy ako vo windows
Když chci používat usb host, tak si musim koupit další kabel, s kterym musim bejt napíchlej v elektrice?
No, takze ak chces pouzivat USB host, treba si kupit malinky kablik, ktory ma asi 10 cm, nie nemusi byt v elektrike,
Jak se přijímaji a odesílaji soubory přez bluetooth? jak se přijímaji přes irport?
S prijimanim suborov cez BT nie je problem, staci mat zapnuty BT na PDA a ono sa ta opyta ci prijimut subor. Na odosielanie suborov cez BT pouzivam program Resco File Explorer. V nom oznacis subor a das odoslat cez BT. No s IrDA nie je ziadny problem, staci ked ho nasmerujes na zariadenie, z ktoreho chces posielat cez IrDA.
Taky někdo paříte wormsy? sou super co!
jo jo, parime
Karm (365)|18.9.2005 10:34
[QUOTE="speed-komi"]
Když chci používat usb host, tak si musim koupit další kabel, s kterym musim bejt napíchlej v elektrice?
[/QUOTE]
potřebuješ USB HOST kabel,stojí myslím kolem 400,v elektrice být napíchlej nemusí.
TheMelin (1642)|18.9.2005 10:59
Jinak plno udpovedi uz tu zaznelo na tve otazky. Staci hledat.
speed-komi (278)|18.9.2005 12:15
Dík moc. Jo a kde stáhnu ten prográmek na to posílání přez BT?
hybo (3107)|18.9.2005 12:24
na to nic neni ptoreba, proste z pruzkumnika das beasm file a je to...on najde dostupna zarizeni, vyberes si to svoje, kam to chces poslat a kliknes do mist "tap to send"
pagino (160)|18.9.2005 13:11
[QUOTE="hybo"]na to nic neni ptoreba, proste z pruzkumnika das beasm file a je to...on najde dostupna zarizeni, vyberes si to svoje, kam to chces poslat a kliknes do mist "tap to send"[/QUOTE]

no v pruzkumnikovi nic take nemam, niekde sa tu riesilo ze su ovladace od widcomm a ze nieco tam je, uz si presne nepamatam. aj acer n50 ma v manuale ze sa da tab na subor a da sa poslat cez BT lenze v praxi to tak nie je.
hybo (3107)|18.9.2005 13:44
ale je, ver mi, mam MDAc, Widcom tam nie je...je pravda, ze tu vsetci pisu, ze WM2003 nema moznost bezne zaslat soubor pres BT, stejne tak kontakt...duvod je chyba v prekladu...sveho casu BT v PDAckach nebyl a tak preklad znel jako "poslat pres IR" nebo tak nejak...kdyz prislo BT, tak MS nepridal dalsi polozku "send via BT" ale proste sloucil send via IR a send via BT do jednoho s nazvem "beam file"...ted, kdyz v beznem pruskumniku vyberes soubor, podrzis na nem stylus a das beam file, nebo poslat pres IR, nebo jak to tam mas (ja neuzovam zadnou CZ, tak nevim), otevre se nove okno a tam mas send via IR (tam to send) a pod tim searching (hledam)...za chvilku by se meli objevit i BT zarizeni (musis mit BT zaple) a zobrazi se seznam, nejdrive mozna jako cisla bez nazvu zarizeni, za chvilku snad i nazev, nebo nejpozdeji po kliknuti na text za nazvem (cislem) tap to send....nasledne se zacne zasilat a po odeslani tam je done (hotovo)....
pagino (160)|18.9.2005 14:15
takze takto to u mna vyzera, ked dam v pruzkumnikovi poslat cez IrDA. Cakal som 3 minuty a nic nove sa neobjavilo
00090316_irda_R6qG.jpg
hybo (3107)|18.9.2005 14:21
zkus tapnout na to srovnat porty, co to udela...pripadne jeste na to probiha hledani...mas zaple BT?

EDIT: a mas zaple jine BT zarizeni, kam chces posilat?
pagino (160)|18.9.2005 15:23
no ked tapnem na ponuku srovnat porty nic sa nedeje, tapnem na probiha hledani, nic sa nedeje, mam zapnute BT aj na mojom a aj na cudzom zariadeni. akonahle vsak nasmerujem IrDA na notas tak sa hned odosle. takze asi to nehlada BT zariadenia len IrDA. tym padom treba resco file explorer
Peterbilt (27)|19.9.2005 11:39
Squělej program je Resco File Explorer 2005. Je to klasickej správce souborů (něco jako total commander) a ten umí označenou položku rovnou poslat přes IrDa, BT, E-Mail a další které ani nevyužiješ :) a ani člověk nemusí zapínat BT. Při odesílání se to zapne samo a pak se hned zase vypne což je super..
pagino (160)|19.9.2005 14:48
keby si si tak pozrel hned 1 diskusny prispevok? nespominam tam resco ?
Peterbilt (27)|19.9.2005 15:10
Na prvý prispevok se zásadne nepozerám :D No je to jen vtip, omlouvám se, přiště budu pozornější :)
lukas.prokes (13)|21.9.2005 19:53
Jen dotaz, vy kdo máte N50ku nemáte s ní problémy?? Mě se každých 48 hodin úplně zakousne a když provedu SW reset tak to udělá HW reset. A taky mi po cca jednom dni používání po instalaci zmizí ROM Storage.

Nemáte s tím někdo zkušenosti???

Lukáš
beecher (9270)|21.9.2005 19:57
S Widcommem/Broadcomm tohle nefunguje (coz uz tady bylo reseno aspon 100x). Je nutne pouzit Poslat soubor z BT Manageru nebo pomoci nejakeho programu (treba Resco Exploreru).
CommanderZ (1798)|21.9.2005 20:01
mizeni rom storage se tu uz resilo
freeman_ce4you (428)|21.9.2005 20:06
konkretne sa to riešilo tu
lukas.prokes (13)|22.9.2005 06:55
Vím že se to tady už řešilo, ale nějak nemůžu najít nějaké řešení, co s tím???? To vypadávání ROM je jedna věc, pak je tu to že se mi po cca 48 hodinách úplně zakousne.
Karm (365)|22.9.2005 07:09
pokud se ti toto stává opakovaně a při SW resetu se provede HW,asy nezbyde nic jinýho než servis....A stává se ti to i na čistém systému nebo jen když máš nainstalovaný nějaký aplikace?
lukas.prokes (13)|22.9.2005 07:51
měl jsem tam pak už nainstalovanou jen CZ lokalizaci, Sunnysoft backup a na CF nějakej prohlížeč na obr.nic víc. Už je to druhej kus (první reklamace byla uznána a dostal jsem druhej novej kus) co mi dělá to samý.
Karm (365)|22.9.2005 07:55
A na tom starým jsi měl stejnou kombinaci SW?.
lukas.prokes (13)|22.9.2005 08:08
stejnou jen jsem tam měl ještě instalovaný SPB pocket plus 3 (ten jsem na tom druhým už nedával), ale češtinu přece jen trošku potřebuju a za ten Backup jsem dal 400,- a zaloha byla potřeba protože jsem nevěděl kdy to zase spadne! Ty s tou n50kou žádný problémy nemáš??? co máš nainstalovaný??
Karm (365)|22.9.2005 08:15
A máš poslední verzi lokalozace od Sunny Softu(8.6)?Zvolil jsi při instalaci správnou verzi ROM?Já žádné problémy tohoto typu nemám.Zkus provést HR a nainstalovat jen tu lokalizaci a zálohovat pomocí té interní aplikace co tam je..
lukas.prokes (13)|22.9.2005 09:19
Mám verzi 8.6 ve verzi 8.5 nešlo nastavení napájení, ROMku jsem taky zvolil správnou a když zálohuju přímo softem v PDAčku tak mě ale ta záloha nejde obnovit bez instalovaný lokalizace kdežto když zazálohuju Sunnosoft backupem tak to jde obnovit i bez lokalizace. Zkoušel jsem fakt snad všechno.



Jakej soft máš instalovanej?? používáš nějakou SPB aplikaci??
Karm (365)|22.9.2005 09:33
nic SPB nepoužívám,ale měl jsem trial Pocket plus a i ten běžel myslím bez problémů....Já myslel že ta obnova bez lokalizace se vyřešila,ale možná teda ne:oops: ....
Zkus provést HR,nainstalovat lokalizaci a neinstalovat jiné aplikace,a na zálohování zkus třeba 10 denní trial Sprite backup
Jinak na PDA mám tuny freeware a zatím žádný problém tohoto rázu...vyjmenovat to můžu,ale bude to na dýl a nevím jestli ti to nějak pomůže:?
lukas.prokes (13)|22.9.2005 09:36
hmm to je divný, až se mi vrátí (možná další nový kus) tak to takhle vyzkouším a uvidím

Díky

Karm (365)|22.9.2005 09:40
Ale pokud ti to dělá už druhý kus je to dost divný,radši bych zkusil ty aplikace....Neříkám že není možná nějaká vadná série,ale zdá se mi to dost nepravděpodobný....
lukas.prokes (13)|22.9.2005 10:33
no právě to si už taky říkám ale ten cyklus 48 hodin reinstalace - zakousnutí mě nějak udivuje (co se tam po těch 48 hodinách stane?)
hybo (3107)|22.9.2005 11:04
[QUOTE="lukas.prokes"]když zálohuju přímo softem v PDAčku tak mě ale ta záloha nejde obnovit bez instalovaný lokalizace [/QUOTE]

je to pravdepodobne otazka regional settings, pri zalohovani mas nastaveno CZECH, ale po HR, pokud to nezmenis, je ENGLISH a pak to asi nepozna, ze je to to same zarizeni...