Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA a škola

Zdenek Malinsky (9781)|25.9.2005 18:47
Graphite for PocketPC
Šikovný program, který pomůže s vykreslováním grafů matematických funkcí - zatím je zdarma (beta). Je jednoduchý a zabere málo paměti.

Práce s aplikací je jednoduchá. Spustíte program, v menu najdeteTools, pak položku Math Input a zadáte vzorec funkce. Pomocí Set Range můžete zadat omezení. Vykreslení je okamžité a můžete si prohlédnout i tabulku hodnot proměnných X a Y. Program zvládne i 2 funkcí najednou. Pomocí šipek na spodní liště nebo pomocí kurzorového tlačítka můžete různě rolovat a prohlížet si výsledné grafy.

Instalace - zkopírujete 44 kB soubor Graphite.exe např. do Program Files a vytvoříte si k němu zástupce.

Stránky aplikace

Ke stažení
Blondak_s.r.o. (78)|26.9.2005 18:18
Já si PDA beru když si pouštíme film.

Protože já jim to vždycky přepnu pomocí programu NR Deluxe na přepínání TV pomocí IR portu.:))
To je fakt dobrý.
:yes:
mainboard_ce4you (97)|26.9.2005 21:22
[QUOTE="Blondak_s.r.o."]Já si PDA beru když si pouštíme film.

Protože já jim to vždycky přepnu pomocí programu NR Deluxe na přepínání TV pomocí IR portu.:))
To je fakt dobrý.
:yes: [/QUOTE]

JJ,dneska sem to taky dělal, fakt nuda ve škole, tak sem prvni zapinal a vypinal TV ve fizice(pak to vytahla ze zasufky) a poslední hodinu sem se bavil vypinani Projektoru ;) !!!!
Miloš Strouhal (3997)|26.9.2005 21:40
Určitě někdo z Vás študáků vlastní zařízení s VGA. A někdo třeba i používá zobrazení v Real_VGA režimu. Nevíte o nějaké grafické kalkulačce jež v tomto režimu bez problémů pracuje? Zřejmě mne čeká letos návrat do studií, a grafická kalkulačka bude pro mne velice potřebná.. A jelikož mam režim Real_VGA zapnutý 99% času, sháním něco, i třeba placeného co bude v tomto režimu korektně zobrazovat. Díky
Pinochio (424)|26.9.2005 21:43
Podobný problém řeším jako Miloš, mám Calc98 v Landscape módu, takže pak v otočení o 0° má tlačítka vedle sebe a displey přes půlku. Pěkné pro pobavení, ale taky to není to pravé, ale dobře se s ní podvádí.
00092235_Screen001_n8CF.jpg
Miloš Strouhal (3997)|26.9.2005 21:45
Calc98 je grafická?
Pinochio (424)|26.9.2005 21:46
Není, ale na běžnou stačí, na ostatní máš PlanMaker :).
Miloš Strouhal (3997)|26.9.2005 21:48
PlanMaker Excel? Jak tam proboha vytvořím a zobrazím fce?..
Pinochio (424)|26.9.2005 21:52
Jednoduše, do jednoho sloupce hodnoty a do druhého vzorec, a pak vložíš graf.
Kato_ce4you (970)|26.9.2005 22:07
4baz: Tak jsem se dival na ten tvuj LittleTimeTable for PocketPC - jakoze na prvotinu dost slusny, ale mas jeste hooodne co zlepsovat - takze taky par postrehu mych - tim, ze se predmety nedaji editovat, tak ho to opravdu dost omezuje, az bych rekl cini jej nepouzitelnym... Co je jeste horsi, tak mame treba predmet "Algoritmizace a programovaci techniky", kterej ma zkratku AP_1 - jak jiz bylo receno - nebylo by mozno udelat to tak, aby v nahledu se zobrazovaly zkratky a po kliknuti na dany predmet se teprve vypsal cely nazev? Dale jak kdosi napsal - sudy/lichy tyden by se hodil. Pak by se mohlo nastavovat trochu vic promennych - jako kolik hodin se ma zobrazit - je zbytecne, aby placal mistem, ze je rozvrh od 7:00 do 20:00, kdyz mam maximalne 8:00 - 15:00. Tim padem by se do policka predmetu nemusela vejit jenom jeho zkratka, ale i cislo ucebny, popr. jmeno vyucujiciho. To same plati o dnech - imho spousta vysokoskolaku nema vyucovani 5 dni v tydnu, ale treba jenom 4 dny - opet usetris misto ;) Chvalim za barvicky, ale kdyz uz jsi tam tu moznost dal v hexakodu a ne primo barevnem vzorniku, tak proc si nemuzu tu barvu primo napsat (ze bych znal treba #c0c0c0).
No a tresnicka ala bonbonek na dorticku nakonec - mohl bys udelat plugin do Today? Aby se tam zobrazovalo jenom treba aktualni a nasleduji 4 hodiny resp. 1 den) - co kde je ap. to by bylo zuzo.. ale jakoze to uz asi chci moc a nepredpokladam, ze by programovani bylo zas takova hracka a krome toho tusim, ze kdybys chtel udelat today plugin, tak ten se dela jinak, nez program jako takovej O:o)
Takze drzim palce, at to poradne vychytas/mas na to vubec cas ;) Kdyby se ti to podarilo trochu vic dotahnout - hmmm...
Jo a posledni vec - mozna by stalo za rec zridit tady na ce4you specialni forum primo pro tento programek, kde by se mohli lidi vyjadrit - sice uz se beztak vetsina lidi vyjadrila, protoze se to tyka tech lidi, co sleduji tuto diskuzi, ale uz je to lehce OT resp. trosku to ztraci na prehlednosti ;)
Miloš Strouhal (3997)|26.9.2005 22:27
Existuje způsob jak Calc98 ukončit nějak nenásilně? Ať dělám co dělám, stále mi běží na pozadí.. Jen ji mohu "killnout" správcem úloh, jinak ne.. Jinak v Real_VGA režimu běhá super, dík za tip!
Pinochio (424)|26.9.2005 22:32
opt - Taskbar Tray Icon vyskrtni
Zaskrtni tam taky Landskape, vypada to pak jak jsem ukazoval.
Ale ja ji ukoncuju pomoci Pocket Plus tak to je bez problemu.
Miloš Strouhal (3997)|26.9.2005 22:38
at mam tasbar zaskrtly ci nezaskrtly, nejde killnout jinak nez spravcem.. jinak landscape se nastavil po instalaci sam..
Pinochio (424)|26.9.2005 22:48
Dole by se mel zobrazit takovy panylek ale me se nezobrazi, sem v realVGA tak nevim
V QVGA sem dlouho nebyl a nebudu :D .
Miloš Strouhal (3997)|26.9.2005 22:58
[QUOTE="Pinochio"]..ale me se nezobrazi, sem v realVGA tak nevim
V QVGA sem dlouho nebyl a nebudu..[/QUOTE]
Pino, ty už zase chrápeš, nebo nevim co, ale přijde mi že na tebe mluvím asi ufounsky.. Řekni mi jak souvisí "panýlek" a QVGA s ukončením aplikace CALC98? Viz screenshot. V jakém režimu jsem ten screenshot asi tak mohl dělat, co? Napovím ti, začíná slovem Real a končí VGA.. :) Takže ho tam i ty musíš mít! A jak si tedy pomohu když budu nebo nebudu mít v Trayi ikonu spuštěného programu?..
00092261_capture001_jBQg.jpg
Pinochio (424)|26.9.2005 23:54
Na to je lehká dopomoct, pořiď si nějaký launcher.
Myslím tenhle panel, měl by být dole, jak máš nabídku klávesnic. Ale jaksi taksi se nezobrazuje.
00092275_CEScreen_anim_VHE8.gif
Miloš Strouhal (3997)|27.9.2005 00:27
Hm, dík, tak to holt budu ukončovat správcem úloh, nedá se svítit. Jinak dobrá kalkulačka "za ty prachy".. :yes:
baz_ce4you (44)|3.10.2005 12:02
Diky vsem za pripominky k rozvrhu LittleTimeTable, nyni prosim
diskutujte zde.

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10099&fi=0#1

Diky
MegaHu (10)|7.10.2005 14:08
Nevíte někdo o softu pro PDA přez který bych mohl zpouštět prezentace ( z PowerPointu ) ?? Potřebuju to jelikož učitel nám všechny zápisy promíta na plátno a někdy na něj vůbec nejde viděn nebo stránky přepíná jako o závod. :( Nejlépe Free ale prográmek který bude stát nějakej ten bakšiš taky neodmítnu.
Kato_ce4you (970)|7.10.2005 14:25
[QUOTE="MegaHu"]Nevíte někdo o softu pro PDA přez který bych mohl zpouštět prezentace ( z PowerPointu ) ?? Potřebuju to jelikož učitel nám všechny zápisy promíta na plátno a někdy na něj vůbec nejde viděn nebo stránky přepíná jako o závod. :( Nejlépe Free ale prográmek který bude stát nějakej ten bakšiš taky neodmítnu.[/QUOTE]
No taky jsi mohl pouzit Google - jenom jsem dal jako klicove slovo "powerpoint pocket", tak mi nasel docela dostatecny pocet programu splnujici podminky..
(viz. Pocket Slides, Pocket Slideshow nebo treba IA Presenter)
CommanderZ (1798)|11.1.2006 14:29
Lidi, co rikate na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]? :sarcastic:

Me to prijde jako opravdu dokonala vec ...

...kdyz prehlidnu to, ze to ani nema trial :?
manager (75)|20.1.2006 14:35
Vážené fórum,

se zájmem jsem se pročetl touto diskusí. Moje postřehy ke zde diskutovaným kalkulátorům:

Calc98 jsem také zkoušel, ale nakonec jsem ho odpískal kvůli tomu, co prováděl v RealVGA režimu (viz Pinochiův screen).
Maths - Numerical Methods Calculator nevypadá úplně špatně, nicméně bez trialu to asi těžko někdo posoudí a kupovat zajíce v pytli ... Nicméně, co si budem vykládat, chtělo by to free MATHEMATICu pro PocketPC :cool: Ale toho se asi hned tak nedočkáme ...

Jinak schopný kalkulátor pro VGA režim také citelně postrádám (podobně jako řada další uživatelů - řešilo se i v nějakém speciální fóru). Budu teď nějaký takový shánět (i komerční) takže jestliže uspěju, dám sem kdyžtak info.
CommanderZ (1798)|20.1.2006 14:53
Zkousel jsi MyPocketCalc - free kalkulacka. Je trozku tezsi si na ni zvyknout, ale jak si na ni zvyknes, tak ji nedas z ruky. Bohuzel neumi rovnice a grafy.

Jak je na tom s VGA nevim, ale myslim, ze by mohla jit
LCC6 (38)|20.1.2006 15:15
z kalkualcek je uplne nejlepsi co sem ja videl RealCalculator. chce to jen znat anglicky odborne terminy a spocitate na nem temer cokoli ... doporucuju.
CommanderZ (1798)|20.1.2006 18:01
Wow, tu jsem neznal, diky za tip :yes:

Ke stazeni tady
manager (75)|20.1.2006 19:11
Tak upřesňuji svůj původní příspěvek:

Calc98 jsem vzal na milost a zdá se, že jsem dobře udělal; vypadá to s ní docela rozumně. Ona je totiž celá pravda taková, že jsem kalkulačky pro VGA testoval masivněji v samotných začátcích svojí práce s PocketPC, tedy v době, kdy jsem jakžtak zvládnul nastavit systémové záležitosti. Od té doby přeci jenom uběhlo trochu času a tak když jsem si s ní nyní trochu pohrál, vyšel z toho docela ucházející výsledek i pro RealVGA.
Zatím nejrozumnější nastavení ke kterému jsem se dopracoval vypadá takto:
Main: 4x5; 90-80; 2-2 + Arial bold 24
Function: 5x6; 75-35; 2-2 + Arial bold 14
Landscape: ne; Command Bar: ne
Jak moc se z ní dá dostat zatím nevím, ale něco super namakaného to asi nebude. Nicméně na základní výpočty by to mělo stačit a pro RealVGA z freewaru momentálně asi těžko shánět něco lepšího.
RealCalculator jsem zkoušel, na VGA jen v QVGA režimu = velmi špatně použitelné (resp. téměř nepoužitelné; Calc98 se svojí nastavitelností v tomto jasně vítězí)
MyPocketCalc si teď nejsem jistý, jestli jsem na VGA zkoušel, asi ano, ale podívám se na to.

Jinak mám takový pocit, že na kalkulačky pro VGA tady někde ipf založil zvláštní fórum (abychom zase celou diskusi o škole nazaplnili diskusemi o VGA kalkulačkách ...). Kdybych já teď jenom ten link našel! (Kdo víte, kdyžtak pozte.)
Kato_ce4you (970)|20.1.2006 19:24
Mno - ten RealCalc, co jsi zkousel byl v prehistoricke verzi - to byval jeste zadarmo - ted uz je placeny a neco se mi mota, ze XP rikal, ze pod VGA vali... oficialni stranky ma zde.
A co jeste zkusit ten Math Tablet, co se tu diskutuje o topic niz ;)
macula_ce4you (691)|20.1.2006 21:36
A tuhle znáte? HiCalc :yes:



manager (75)|21.1.2006 01:35
Tak jsem konečně nalezl ten link na diskusi o kalkulačkách. Nějak jsem tu diskusi nemohl rychle najít. (Oprava: ipf tuto diskusi nezaložil, jen do ní měl příspěvek, který mi jako jediný utkvěl v paměti.) "Čestně navrhuji", abychom diskusi o škole ponechali škole a v diskusi o kalulačkách pokračovali v tomto fóru, neb by se slušelo toto fórum trochu "oprášit". Jinak návrhy, které tady i tam pro kalkulačky zazněly, jsou často docela fajn, průběžně vyzkouším jejich realizovatelnost na VGA PDAčkách.
Arthur Murray (14)|25.8.2006 18:08
S tolerancí to u nás na škole docela jde.Jen učitelka na čeština s tím dělala problémy. Když jsem jí, ale vysvětlil že jsem dyslektik a dysgrafik a slíbil jsem jí, že si ty poznámky budu tisknout tak nakonec svolila. Bylo to ale dlouhé přesvědčování.

Ještě když jsem měl svého stařičkého [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] tak jsem si na něm psal jen
poznámky. Teď když už mám PDA tak si též píšu poznámky v TexMakeru. Ono to jinde ani prakticky nejde protože jsem z Psiona příliš rozmachaný a při srovnání Wordu tam a na PDA se mi dělá špatně. Hlavně se o volných hodinách díváme na video. Sem tam při nudných chvílích hraju Open TTD.

Taháky si tam nemůžu psát protože učitelé ví o co jde.
Deawo_ce4you (36)|14.9.2006 18:11
Moc jsem nevěděl kam to napsat tak to napíšu sem.....někdy si beru do školy PDA s klávesnicí připojednou USB hostem.

Když ten napsaný dokument hodím do NB tak mi to vždy všechno rudě podtrhne a jako opravovací jazyk je nastavena angličtina......nejde mi to na celém dokumentu přepnout a nepomůže ani ctrl + c do jiného dokumentu. Nevíte kde dělám chybku:?:
Arthur Murray (14)|14.9.2006 18:30
Mám podobné problémy, ale vždy po označení celého dokumentu do bloku (ctrl+a) a změně jazyka vše funguje bez problémů.
Deawo_ce4you (36)|14.9.2006 23:56
[QUOTE="Arthur Murray"]Mám podobné problémy, ale vždy po označení celého dokumentu do bloku (ctrl+a) a změně jazyka vše funguje bez problémů.[/QUOTE]

Díky to mě mohlo napadnout:cool: Ach ty ruce, ale hlavně, že to funguje.