Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Síť

fala (32)|7.9.2005 13:02
da se nejak pripojit pomoci Active Sync do firemni site a nejlepe pod domenovym rizenim?
Saman_ce4you (1451)|7.9.2005 17:59
No, pres Activesync se vlastne pripojujes do netu jako komp ke kterymu jsi pripojeny, takze mas prava jako uzivatel prihlaseny na tom hostitelskym pocitaci...
fala (32)|8.9.2005 08:24
to by mi celkem vyhovovalo se prihlasit jako komp, pres ktery jsem pripojen. jenze jak si treba prohlednu nejaky sitovy adresar? zkousel jsem do totalcommanderu zadat \\pocitac a nic to neudelalo
Bobris (37)|8.9.2005 08:34
No to asi ActiveSync nepodporuje, musela by byt na druhe strane nejaka nejaka aplikace. Ale neni lepsi to kopirovat pomoci TotalCMD na PC s pluginem pro ActiveSync filesystem?
fala (32)|8.9.2005 09:41
ja chci mit z PDA pristupne soubory z PC nebo jeste lepe ze site. z PC na PDA neni problem, ale ja to chci na PDA tahat soubory z PC.
hosic (156)|8.9.2005 09:52
Pouzivam sice pro pripojeni do corporatni site wifi, ale na pristup k diskum na PC pouzivam PocketLAN ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), kterej dokaze normalne prochazet sit a vypise co kterej pocitac sdili a umoznuje si namapovat disky.

Funguje i pristup pres TotalCommander, ale nevim jestli diky wifi nebo tomu pocketlanu. :-)
fala (32)|8.9.2005 10:51
hosic: podle toho animovaneho gifu to vypada perfektne, ale neni to free :?
fala (32)|9.9.2005 09:35
jeste jsem nasel na PDA v ActiveSync nastaveni serveru, domeny a uzivatelskeho jmena a hesla. kdyz jsem tohle zadal, v rootu se objevila polozka NETWORK, ale je to prazdne :(

V totalCMD jsem jeste zkusil zadat do LAN cestu \\\LAN\Server ale objevi se prazdny seznam. v jakem formatu by mela byt ta cesta. ma to smerovat az na sdileny adresar?
beecher (9270)|9.9.2005 10:05
To v tom AS je nastaveni synchronizace s Exchange serverem...

V TC na PDA zkuste v QuickOpen (nebo jak to tam je) zadat \\nazev_pocitace\nazev_sharu. Pred tim se ale ujistete nejakou utilitou (napr. vxUtil od www.cam.com), ze mate moznost na dany pocitac tzv. pingnout.
fala (32)|9.9.2005 11:03
to bude asi ten problem, protoze exchange server nemame a v AS takovou polozku vubec nemam
beecher (9270)|9.9.2005 11:13
Ale ne, ja jsem to myslel tak, ze to, co jste nasel v tom AS na PDA v Nastaveni je nastaveni synchronizace s Exchange serverem, kterezto nastaveni vam ale s pripojenim na nejaky share na siti nepomuze.
fala (32)|9.9.2005 13:43
jo taaaak. uz jsem si rikal, co ma spolecneho exchange se siti :)
bohuzel nedokazi udelat ping na zadny pocitac. V nastavení-> sitove adaptery jsou tri sitove adaptery, ale naprosto nevim, ktery z nich pouzit.
je tam AsyncMac1, NE2000 a PPTP1. zkousel jsem vsechny, ale bez uspechu.