Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDAc - telefonování

Josef57 (35)|29.8.2005 14:45
Sice málokdy, ale přesto se mi stalo, že při vyzvánění příchozího hovoru a pokusu o jeho přijmutí se mi objeví na obrazovce hlášení "Hovor nelze přijmout". Má s tímto a podobnými stavy někdo zkušenosti ?
Mám pocit, že to souvisí s počtem spuštěných aplikací nebo velikosti volné paměti, ale ověřeno to nemám.
Mám původní ROM od T-mobile.
prach (60)|5.9.2005 21:02
Stává se mi to taky, je to obdobné hlášce, která se objeví pokud vytáčím nějaké číslo a vytáčení uprostřed červeným tlačítkem zruším. Domnívám se, že jde o situaci, kdy volající zavěsil těsně před vaším stiskem tlačítka pro přijetí hovoru. Zatím jsem si s tímhle vysvětlením vystačil a po jiném se nepídil.
Zajímalo by mne, zda má někdo jiný názor
hybo (3107)|5.9.2005 21:47
u MDAc se mi to nedeje, nebo spise jen z popsaneho duvodu, ale starsi MDAcka a prvni ROMky to delali pravidelne, znama vlastnost, stejne jako ta, ze se volajicimu zdalo, ze jste obsazen, nebo mimo signal a nedalo se dovolat, ale u Vas bylo vse ok...

EDIT:

starsi MDAcka jsem myslel jako MDAI a MDAII s prvnimi verzemi ROMek...
jval (453)|6.9.2005 07:52
A nevite nekdo jak je na tom GS mobil.
ma uz nejakou novejsi ROMku nez je 1.01??
Josef57 (35)|11.11.2005 17:13
Děkuji za rady k tématu, problém se sice občas opakuje, ale hrozné to není. Mám však ještě jeden dotaz k telefonování a týká se displeje MDAc buď při příjmu nebo naopak při volání.
Paradoxem je, že jméno toho, komu voláme je při vyzvánění zobrazeno na obrazovce velkým písmem, nevadí to, ale asi to každý ví komu volá.
Naopak při příjmu hovoru bych čekal, že tomu bude také tak, ale jméno volajícího je drobným písmem. Pokud máte MDAc v držáku v automobilu dál od očí a nemáte ostří zrak, tak to může dělat problémy.
Samozřejmě vše lze vyřešit fotem volajícího z adresáře, ale to asi málokdo u všech osob z kontaktů dělá.
Má pro mou poznámku někdo z Vás radu ? Lze toto nějak nastavit ?
DavidFawn (70)|19.11.2005 23:46
mám pocit, že tohle se mi stalo jednou, když jsem si předtím nějak hrál se zapínáním a vypínáním módu letadlo... a pak jsem byl celý víkend mimo a všichni mi nadávali... :-)
Josef57 (35)|20.11.2005 09:47
[QUOTE="DavidFawn"]mám pocit, že tohle se mi stalo jednou, když jsem si předtím nějak hrál se zapínáním a vypínáním módu letadlo... a pak jsem byl celý víkend mimo a všichni mi nadávali... :-)[/QUOTE]

Díky za odpověď. Může to být ono! Já mám druhou SIMku na to samé číslo, zkrátka se mi nechtělo MDAc tahat s sebou např. na kolo a bral jsem si raději S55. Proto jsem mód letadlo častěji používal.
Ganja_ce4you (324)|21.11.2005 09:23
[QUOTE="Josef57"]Děkuji za rady k tématu, problém se sice občas opakuje, ale hrozné to není. Mám však ještě jeden dotaz k telefonování a týká se displeje MDAc buď při příjmu nebo naopak při volání.
Paradoxem je, že jméno toho, komu voláme je při vyzvánění zobrazeno na obrazovce velkým písmem, nevadí to, ale asi to každý ví komu volá.
Naopak při příjmu hovoru bych čekal, že tomu bude také tak, ale jméno volajícího je drobným písmem. Pokud máte MDAc v držáku v automobilu dál od očí a nemáte ostří zrak, tak to může dělat problémy.
Samozřejmě vše lze vyřešit fotem volajícího z adresáře, ale to asi málokdo u všech osob z kontaktů dělá.
Má pro mou poznámku někdo z Vás radu ? Lze toto nějak nastavit ? [/QUOTE]

ve vlastnostech prirazeni fotografie ke kontaktu si urci defaultne font,velikost,barvu,podklad...vse
prach (60)|21.11.2005 11:29
Toho, kdo za jízdy kouká na mobil, aby zjistil kdo mu volá bych nechtěl potkat na silnici... Logické je rozlišovat volající podle vyzvánění, umí to dnes i ty nejlevnější telefony, nikoli však windows mobile edition. Tak jsem investoval do programu ringtoneX. Zde je odkaz

http://www.mtux.com/info_ring.aspx
Ganja_ce4you (324)|21.11.2005 11:32
nechapu proc by to nemel umet windows mobile... priradit k jmenu melodii je snad ten nejvetsi zaklad ne? to samy skupiny..
Losos_ce4you (1147)|21.11.2005 13:59
Podepisuju se k pozadavku na navod jak upravit velikost pisma v bubline pri prichozim hovoru .... Prirazeni foto ci konkretniho zvoneni je vhodne mozna pro studenta s 20 kontakty v seznamu ale pro bezne pouziti je to nesmysl :-(
Pavlucha (1496)|21.11.2005 14:01
[QUOTE="Ganja"]nechapu proc by to nemel umet windows mobile... priradit k jmenu melodii je snad ten nejvetsi zaklad ne? to samy skupiny..[/QUOTE]

... no, jenže on to v základu opravdu neumí - musí se instalovat Caller ID, což ten, kdo neinstaluje celou Ext. ROM asi nemá.
Nemluvě o tom, že se to pak občas tluče se SW jako ZenPhone mebo PhoneAlarm ...
Surgical (2364)|21.11.2005 14:10
Nechapu, proc by to Windows Mobile mel v zakladu umet...Je to v zakladu soft pro PDA. Windows Mobile Phone Edition instaluje CallerID dle zvyklosti operatora nebo OEM prodejce patricne vysperkovany v druhe fazi setupu zarizeni, lze samozrejme doinstalovat i rucne. K dalsim nadstavbam vychytavkam skupinam volajicich atd. lze doinstalovat hafo komercnich i free programku za ty posledni jmenujme treba MortRing apod...
DavidFawn (70)|21.11.2005 20:56
hele funguje vám nastavení neodesílání čísla volajícího na mdac? Já jsem to zkoušel nastavit (zapnout) a pak jsem se na nikoho nemohl dovolat... mám Oskara - Odepiš...