Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WisBar Advance Desktop - rady, tipy, zkušenosti

xkovi_ce4you (568)|30.11.2005 19:28
Neni to zly, ale nezaspal si trochu dobu? Expea je uz davno out, ted leti Vista:D Viz par stranek zpet, trebas v mem prispevku:D
michpo (206)|30.11.2005 19:41
[QUOTE="MilanSu"]No to jsem zkousel si stahnou verzi 1.0.3, ale stahne se stejne verze 1.0.2, alespon co jsem skousel Desktop installer
Tak mi to nedalo, ¨zkousel jsem i cab, ale porad jenom verze 1,0,2. Kde jsi stahoval 1,0.3[/QUOTE]

Mno z jistych nejmenovanych duvodu mam stale verzi 1.0.0.1 :D
Co sem cetl na foru tak s tim buildem 3 ze je to b2 ma vic lidi problemy, chris (autor) tam uz psal ze tam ty souboru znova nahral, takze to muzes zkusit znova stahnout, pripadne si projit forum jestli tam neco nenajdes.
CommanderZ (1798)|30.11.2005 21:17
[QUOTE="MilanSu"]To Commander : :sarcastic: :cool: , jde nebo nejde ???[/QUOTE]

Prave jsem se ujistil, ze lze udelat i polopruhlednou alfu, to znamena, ze by nemel by problem udelat si treba obrazek s polopruhlednym vnitrkem a 100% okrajem.
MilanSu (823)|30.11.2005 22:34
Jak se rika, "Chytremu napovez, hloupeho trkni", Mne musis trknout, polopruhlednou ALFU ????? Nejaky blizsi navod treba v Photoshopu ?????
MilanSu (823)|1.12.2005 03:44
To xkovi : Koukal jsem na tu Vistu, ale na QVGA to neni ono (hrozne mala pismenka na ikonach a predelavat vsechny .....). ALe jsou tam nektere dobre napady, mozna neco pouziju.
Hlavne jsem zjistil, ze lze udelat uplne pruhledny dock pomoci Alfa kanalu, akorat, ze to neumim.
Red Dwarf_ce4you (187)|1.12.2005 08:24
Alfa kanál je i pro mě velkou neznámou, ale zvládl jsem si zprůhlednit okolí ikon na Today i v Malování ve Windows - ten samý postup by teoreticky měl fungovat i pro 100% zprůhlednění vnitřku docku. Takže si v malování otevřeš ten dock, co se bude zprůhledňovat - Úpravy - Vložit z... - vyhledáš cestu k souboru cardgame2.bmp (viz. níže) - z něho natáhneš kapátkem tu fialovou barvu - a cokoliv, co bude takhle barevné, by nemělo být vidět.
MilanSu (823)|1.12.2005 09:43
To Red Dwarf : OMYL, to jsem samozrejme zkousel, u docku to nejde, jde to jenom u button. I kdyz i u button by nebylo spatne pouzit Alfa, jelikoz kdyz pak potrebujes nahodou zmenit velikost, tak se ona cista fialova v okrajich stinu zmeni na "spinavou fialovou" a musi se upravovat ruco.
Musim se podivat az budu v kanclu na ty kanaly, je to asi Alfa a Omega prace (jsem nekde cetl)
MilanSu (823)|1.12.2005 10:03
To Xkovi : jenom na ukazku jsem schvalne zkusil button ve viste (horni je QVGA dolni VGA), takze QVGA neni pouzitelne a VGA (bohuzel) zatim nemam
00104713_pc_capture1_fxN.jpg
CommanderZ (1798)|1.12.2005 14:42
Praci s alfa kanalem bude tezky zvladnout bez znalosti zakladni prace v nejakem lepsim editoru nez malovani (doporucuji GIMP - je free a umi skoro to co Photoshop).

V Gimpu (CZ verze) si na danem obrazku klepnete pravym tlacitkem a vyberete Dialogy->Kanaly. Tam si muzete podle libosti vytvaret nove kanaly s ruznymi hodnotami pruhlednosti a v hlavnim okne upravovat, co maji pokryvat.

Jinak, tady jsem pro vas vygoglil par tuts (pro PS):
http://www.bertmonroy.com/tutorials/text/17_alpha.htm
http://www.axialis.com/tutorials/tutorial-misc001.html
http://www.bertmonroy.com/tutorials/text/32_mask.htm
http://www.ypoart.com/tutorials/Alpha-about.htm

Jestli vas to zajim vic, golete vic, ale tohle vazne neni vec na vysvetleni behem par radku.
xkovi_ce4you (568)|2.12.2005 12:13
[QUOTE="MilanSu"]To Xkovi : jenom na ukazku jsem schvalne zkusil button ve viste (horni je QVGA dolni VGA), takze QVGA neni pouzitelne a VGA (bohuzel) zatim nemam[/QUOTE]
No ja teda takovy ikony nepouzivam, muj screen si jiste videl a tam mam vlastni ikony, pricemz velikost pisma je takova, jakou sem si sam zvolil, tedy tu nejmensi, co je jeste viditelna.. a problem s tim nemam;)
Nerikam, ze Expea je spatna, jen je designove out..staci kouknout na lakeridge a k expea tam uz nic noveho nenajdes, zato ruzne inovace k Vista ano, a ja musim mit na pda to, co se zrovna nosi:D
xkovi_ce4you (568)|11.12.2005 03:11
Dotaz, na foru lakeridge se sice pise o verzi 1.0 build 3, ale pokud ze zmineneho linku primo ve foru nebo i z linku na klasickych strankach lakeridge stahnu desktop installer, pak v pda zjistim, ze se jedna jen o verzi s build 2, tak jak to teda je? Build 3 je a nebo neni?:)
MilanSu (823)|11.12.2005 09:22
Nesmis Desktop Installer, ale CAB, ten ma verzi 1.0.3. Pokud to instalujes do vychoziho adresare, tak to jenom spustis,pokud jinam, musis na zacatku pozastavit instalaci a prekopirovat ten CAB na PDA.
xkovi_ce4you (568)|11.12.2005 23:40
[QUOTE="MilanSu"]Nesmis Desktop Installer, ale CAB, ten ma verzi 1.0.3. Pokud to instalujes do vychoziho adresare, tak to jenom spustis,pokud jinam, musis na zacatku pozastavit instalaci a prekopirovat ten CAB na PDA.[/QUOTE]
Hm, taky me to napadlo, ze cab bude ok..ale nechapu, ze tenhle bug tam maji tak dlouho..rozhodne ta posledni verze nevysla vcera, aby to nestihli opravit..docela amatersky :sarcastic:
Brco_ce4you (447)|17.12.2005 11:24
Tak toto je uz asi treti pokus. Vzdy sa po case vratim ku klasike bez WAD. Treba to este dorobit, ale uz len malickosti.
00107967_a_n5oY.jpg 00107967_b_xPNu.jpg 00107967_c_osw.jpg 00107967_d_pLZR.jpg
Kato_ce4you (970)|17.12.2005 11:35
Hh - ze by nam pro zmenu letel Mac OS X skin? :D Tech chybicek tam mas jeste vic - do hodin bych dal hodiny - prace na pul minuty ;)
A ten druhej screenshot mas teda jeste tezce nedodelanej. Jinak ten psshutxp skin je moc peknej - akorat ty okraje jsou doslova priserne.
Ale jinak docela pekne - takove decentni. Akorat tam nejak nevidim agendu - bez te ani ranu..
No nic - dokud bude WA(D) tak silene pomalej, tak se k nemu nevracim :sarcastic:
Brco_ce4you (447)|17.12.2005 17:38
To nie su hodiny, ale odkaz na budika. Ta rychlost je dost biedna a ja pouzivam aj dotPocket a tam je to dost horsie.
CommanderZ (1798)|17.12.2005 18:17
[QUOTE="Kato"] Jinak ten psshutxp skin je moc peknej - akorat ty okraje jsou doslova priserne.
Ale jinak docela pekne - takove decentni. Akorat tam nejak nevidim agendu - bez te ani ranu [/QUOTE]

Agenda bude na strance, na kterou se dostane pres druhou ikonu dole. Jesli se nepletu. :))

[QUOTE="Kato"] Jinak ten psshutxp skin je moc peknej - akorat ty okraje jsou doslova priserne.
[/QUOTE]

Dalsi prace na 5 minut :sarcastic:
Kato_ce4you (970)|18.12.2005 02:54
[QUOTE="CommanderZ"]Agenda bude na strance, na kterou se dostane pres druhou ikonu dole. Jesli se nepletu. :)) [/QUOTE]
Jsem slepej - vzdyt agendu ma hned na tom prvnim obrazku :D
[QUOTE="CommanderZ"]Dalsi prace na 5 minut :sarcastic:[/QUOTE]
njn
[QUOTE="Brco"]To nie su hodiny, ale odkaz na budika. Ta rychlost je dost biedna a ja pouzivam aj dotPocket a tam je to dost horsie.[/QUOTE]
No tak stejne bych si pres to placnul hodiny a dal odkaz na budik :cool: Ale to je tvoje vec.. A co se tyce rychlosti - je bidna, ale co je teprve bida je otoceni obrazovky - a jelikoz pouzivam tedka obcas PowerPoint Mobile a ten bezi ve fullscreenu vzdy v landscape modu, tak je to pro me absolutni utrpeni - nez to otoci, tak to trva fakt radove minuty... (a nedej boze, ze otevru spatnej dokument, tak ho hned zavru a otevru jinej - to se pak muze zblaznit, protoze otoci do landscapu, do portraitu a zase do landscapu - to uz je fakt rychlejsi udelat SR :sarcastic: )
CommanderZ (1798)|18.12.2005 16:42
Ja osobne bych rek, ze ten prvni obrazek je varianta bez WAD :sarcastic:
Brco_ce4you (447)|18.12.2005 16:52
[QUOTE="CommanderZ"]Ja osobne bych rek, ze ten prvni obrazek je varianta bez WAD :sarcastic: [/QUOTE]

Vsetko je to WAD.
xkovi_ce4you (568)|7.1.2006 13:05
Tak je tu konecne nova verze, WAD 1.0.0.4, par chybicek opravenych, zrychleny prechod do landscape, pridan analog clock object..no uvidime, rozhodne jdu do toho;)
JOYSTICK (150)|8.1.2006 08:57
ahojky,mám malý problém,na VARIO mám nejnovější WA a WAD,udělaný 2 virtual page,přičemž ta první defaultní je také změněna a při přepnutí na landscape mod mi naskočí první stránka ale beze změny,tak jak je to po nainstalování WAD,vůbec nechápu proč,pomůže jenom SR.
Druhý problém mě až zas tak netrápí,ale když vlezu do nastavení WA a pak zpět,neobjeví se virtual page WAD,ale pro změnu zase klasická defaultní today windows,pomůže opět SR.
dělám snad někde chybu??
empiK (137)|8.1.2006 13:34
[QUOTE="xkovi"]zrychleny prechod do landscape, pridan analog clock object..no uvidime, rozhodne jdu do toho;) [/QUOTE]

pribyla moznost i Fullscreenu, osobne vyuziju.
xkovi_ce4you (568)|9.1.2006 13:23
Mel sem pocit, ze fullscreen uz byl i predtim..aspon sem ho u nekoho videl, ale mozna ze to byla prace jineho sw;) Ale rozhodne fullscreen nahrava jiz temer dokonalemu napodobovani desktopoveho designu windows:) Az mi skonci zkouskove a bude vic casu, asi se do nejakeho takoveho pustim:yes:
Don_Carlos (13)|16.1.2006 13:24
Mám s tímhle takový malý problém. Po každém soft resetu PDAčka mi naběhne opět čisté téma. Prostě se mi nikdy neuloží vytvořené objekty, stránky, docky, prostě vůbec nic.
Dělám něco blbě? Nevíte někdo čím to může být?
hosic (156)|16.1.2006 14:01
[QUOTE="konvertor"]Druhý problém mě až zas tak netrápí,ale když vlezu do nastavení WA a pak zpět,neobjeví se virtual page WAD,ale pro změnu zase klasická defaultní today windows,pomůže opět SR.
dělám snad někde chybu??[/QUOTE]

Tohle mi to dela taky.
JOYSTICK (150)|16.1.2006 15:59
no v theme je potřeba přepnout na landscape,pak by to mělo chodit OK
hosic (156)|17.1.2006 10:55
[QUOTE]Když vlezu do nastavení WA a pak zpět, neobjeví se virtual page WAD, ale pro změnu zase klasická defaultní today windows, pomůže opět SR a nebo ukončení a spuštění Wisbar Advance.[/QUOTE]

Nevite nekdo, cim to muze byt? Mam Wisbar Advance a WAD posledni BETA verze.
michpo (206)|17.1.2006 11:21
Tak jsem si dnes vsiml, ze vysla nova verze 1.0.0.5. Seznam zmen je zde.
hosic (156)|17.1.2006 11:27
[QUOTE="Exceptor"]Tak jsem si dnes vsiml, ze vysla nova verze 1.0.0.5. Seznam zmen je zde.[/QUOTE]

Aha, tak tu nemam, zkusim.

Pisou, ze uz to opravili:
Fixed a bug where the WisBar settings program would close the desktop.

Tak uvidim.

Tak tenhle problem je vyresen. :-)
B@st@rRRd (297)|24.1.2006 21:53
[QUOTE="dort"]bohužel nedokáži si poradit s vkládáním obrázků mezi text tak sem svůj výtvor vkládám jako vložený soubor ke stažení[/QUOTE]muzes sem vlozit slozku s tvym tema udelanym tak jak je ktere je v rootu ve slozce themes abych vyzkousel uz mam svoje,ale delaji mi problemy ta okna. diky
pekro (346)|1.2.2006 14:51
Chtel jesm zrušit Spodní lištu, ale nevíte někdo jak vytvořit tlačítko na CardExport?
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=7985
null (0)|2.2.2006 10:26
Ahoj nevi nekdo jak se da u Wisbaru A.2 vypnout kaskadove menu - uplne?
Brco_ce4you (447)|2.2.2006 10:46
[QUOTE="pretorian"]Ahoj nevi nekdo jak se da u Wisbaru A.2 vypnout kaskadove menu - uplne?[/QUOTE]

Otvor si vo WA nastavenie/priradenie k tlacitkam. Tam si potom zvol hore start menu a pod stisk si vyber skoro na koci SYSTEMOVE START MENU. A je to
null (0)|2.2.2006 10:50
Diky moc jdem dobre debi.... asi 50x jsem to prolezal a rikal si ze to tam nekde je ale jak vidim tak na konec ten roletky jsem nedosel jinak by meto doslo kazdopadne dik moc ;)
Lurk_ce4you (12)|4.2.2006 00:37
Zdravim, mam problem ohledne WAD....vzdy kdyz najedu do nastaveni WA a vyjedu z nej, tak mi WAD spadne a zustane jen WA....zkusil jsem stahnout verzi 1.0.0.5, jak tu nekdo psal, ze by to uz mohlo byt opraveny, ale porad mi to pada :(. Dela to nekomu taky, nebo mam jen neco spatne nastaveneho?
MilanSu (823)|5.2.2006 15:31
Nainstaloval jsem WAD 1.0.0.5, po skonceni instalace se napise version 1.0 build 5, ale pokud pak spustim WAD, tak pak stejne ukazuje O aplikaci verzi 1.0.0.4
michpo (206)|5.2.2006 19:32
[QUOTE="MilanSu"]Nainstaloval jsem WAD 1.0.0.5, po skonceni instalace se napise version 1.0 build 5, ale pokud pak spustim WAD, tak pak stejne ukazuje O aplikaci verzi 1.0.0.4[/QUOTE]

Z toho si nic nedelej, ja to mam taky tak. Verze to je 1.0.0.5, ale v programu je preklep. Tento problem tu uz byl nekolikrat drive, autor to zrejme opet prehledl...
MegaHu (10)|7.2.2006 21:27
Může mi nekdo prozradit kde mám ten skin Vista Beta ONE stáhnout ??
CommanderZ (1798)|7.2.2006 22:23
Podivej se do fora na lakeridgesoftware.com. Tam to je i s tou novou verzi (Vista Lite, moc cool skin)
Lurk_ce4you (12)|8.2.2006 17:22
Zkousel nekdo do WAD nahrat plugin iLAuncher nebo Spb Pocket Plus? Mne prijde, ze to vzdy prestane nejak reagovat :( , teda ne primo reagovat ale kravnout...kdyz treba chci pak smazat nejake tlacitko, tak mi WAD padne a zustane jen WA. Ma s timhle nekdo nejake zkusenosti?
simir_ce4you (274)|17.3.2006 18:33
Mam prosbu,shanim nejaky pekny skin pro hodiny do WAD,mam qvga nemate nekdo?
Red Dwarf_ce4you (187)|18.3.2006 00:17
Lze přes text shortcut zobrazit použitou RAM? Našel jsem jen volnou (%FM%) a celkovou (%MTT%)...:no:
OndraP (5)|13.4.2006 16:40
prosim poradte jak vytvorit zastupce pro vyp/zap bluetooth a wifi.
prosel jsem diskuzi a odpoved nenasel.
idealni by bylo tlac na kterem by bylo videt zda je vypnuto nebo zapnuto, ale to bych asi chtěl moc,ze?
Zdenek Malinsky (9781)|29.4.2006 15:15
Dnes jsem narazil na tento odkaz, který vás nasměruje sem. Možná se z toho něco někomu bude hodit.
Anglický překlad získáte po kliknutní na "Translate" (vedle britské vlajky).
xkovi_ce4you (568)|5.5.2006 16:39
Ne ze bych se chtel chlubit,ale daleko podrobneji a v zasade stejne je to same obsazeno v mem navodu, ke stazeni napr. hned na prvni strane teto diskuze :D
PiTRiS_ce4you (257)|15.5.2006 23:28
chci se zeptat, je do WAD vubec nějakej theme kromě toho základního, kterej by pracoval správně v realVGA??Se mi všechny zobrazujoiu tak nějak divně... A ještě občas mám problém s tím, že to nechce přeskinovat dolní lištu (tu jak tam sou softkeys)... To mi to natolik zprotivilo, že sem to hned odinstalil - neznáte nějakej jinej soft kromě wisbar lite, kterej by udělal cascading start menu... případně ještě nějakej, kterej by uměl přidat položky na tu horní lištu? :)
CommanderZ (1798)|16.5.2006 14:34
Tech je, podivej se na lakeridge do fora ;)
PiTRiS_ce4you (257)|16.5.2006 17:46
tak tam sem pochopitelně koukal, akorát tam sou jen VGA, který se většinou na realVGA zobrazujou tak nějak divně (zkoušel sem asi 2 nebo 3 tmavý, jako Vista a všechny se chovali stejně)...

btw, neexistuje nějaká samostatná aplikace, která by umožnila to rozevírací start menu jako wisbar? wisbar lite nechci, tam mi nevyhovuje ten task manager (z pocketplus je lepší) takže asi nějakou "jednorázovou" aplikaci...
CommanderZ (1798)|16.5.2006 18:58
SmartMenu nebo nejak tak. ale me to moc nevyhovovalo a navic je to oproti WA i osklive :(

A jeste k vga: tohle ti snad pomuze