Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

program pro klasické fotografy

cubas_ce4you (419)|16.8.2005 13:11
Chtel bych se septat, jestli existuje nejaky program, ktery by ulehcil klasickym fotografum (co foti na klasickou zrcadlovku) praci? Konkretne tak, ze by do neho slo jednoduchym zpusobem zadavat napriklad popis k jednotlivemu policku filmu, jak byl jadnotlivy snimek exponovany (clona a cas) a dalsi veci?

Pokud o nicem podobnem nevite, asi bych se pokusil neco takoveho naprogramovat, byl by zajem?
kopacek (466)|16.8.2005 13:52
[QUOTE="cubas"]...byl by zajem?[/QUOTE]
O takovem programu nevim, uvital bych jej taky...
hybo (3107)|16.8.2005 13:53
v tomhle neporadim, ale myslim,z e by to nebyl problem, udelat si jednoduchou databazi, nebo treba jen v excelu by to slo, i kdyz to uz neni tako pohodlne...databazi si udelas, snad i vcetne formulare pro vkladani dat a pak mas vse zaznamenano...ale co jsem nasel pred casem je tohle, jsou tam dve aplikace, ktere mozna potesi...
Zdenek Malinsky (9781)|16.8.2005 15:57
Když fotím, mám aparát v ruce (rukách), tak mě ani nenapadne, jak potom do PDA zapisovat. Většinou není ani čas ani zapisovat na papír, natož vytahovat opatrně PDA a někam to ťukat. :(
j-cop (80)|16.8.2005 19:37
Pokud by se Ti to povedlo naprgat tak, aby to slo ovladat palcem (treba jako ozi), tak jsem pro vsemi deseti...
macula_ce4you (691)|16.8.2005 19:40
No já si to u poloprofesionálního nebo profesionálního fotografování představit dokážu. Tam na to zapisování je času dost a fotograf musí experimentovat s různým nastavením aby dosáhl očekávaného výsledku.

Ale podle mě je to zbytečné programovat jako aplikaci, když se to dá jednodušeji vytvořit v nějaké databázi.
cubas_ce4you (419)|17.8.2005 11:32
asi tak, samozrejmosti je ovladani jednim prstem, jinak by to nemelo smysl, nejde totiz o databazi, to si uz ted muzu psat do textaku, ale je to hrozne nepohodlne, psat 1/500, nebo F5,6, takhle tiknu jednim prstem na velke +, nebo - a cas se podle seznamu snizi, nebo zvisi. Jen popis fotky pujde napsat dodatecne.

Muzete prosim sepsat pozadavky, jake by jste meli na takovy program?
hybo (3107)|17.8.2005 11:46
no, ono by ani v databazevem reseni nemel byt problem ve formulari pripravit moznosti a pak ji jen vybrat....ale jiste, je to jen nahradni reseni...
Zdenička_oldd (292)|17.8.2005 14:02
U klasické zrcadlovky možná, ale k tomu stačí přece třeba word nebo jakýkoliv soft na poznámky. A nebo si pořídit zrcadlovku digitální :-)))
j-cop (80)|18.8.2005 08:33
Program stále vidím jako poměrně zajímavou alternativu notesu, ovládání prstem jsem už zmínil, ještě by to mělo automaticky vyplňovat čas (protože zapisuju bezprostředně po fotce) a možná nějakou přednastavenou hodnotu u F i času. V ideálním případě hlasovou poznámku :-))