Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth

Mac_ce4you (128)|21.1.2003 15:27
Tak se mi konecne podaril zprovoznit ActiveSync pres BT, ale mam problem ze mi k iPaqu pripojene PC nejde dat trusted a proto musim zadavat znovu pri kazdem pripojeni heslo, coz neni zrovna pohodlne.

Nevite nekdo co s tim.

Dik

Mac

Mac_ce4you (128)|21.1.2003 15:42
Sorry,

uz to mam, nejde to jen kdyz jsou zrovna spojene

Mac
Lachim Ahalb (35)|30.1.2003 06:30
Daobry den, jsem meně šťasnější - nejde mně to rzchodit. Dostanu se do nedující situace:
1 - na notebooku spustím XTNDConnect Blue Manager - program na komunikaci přes bluetooth iTec
2 - na LOOXu spustím SW Pocket Plugfree
3 - po chvilkovém ohledávání obous zařízení se mně na LOOXu objeví složka DEVICES a pod ní je My Device a ikona počítače se jmenem BLAHA, což je muj notebook
4 - na notebooku se objeví stromova struktura Bluetooth Neighborhood a pod ní jsou složky DEVICE; IN RANGE DEVICE; TRUSTED DEVICE. V každé z těchto složek je vidět LOOX bluetooth. V pravém okně se objeví OBEX File Transfer. Tímto předpokládám, že spojení funguje - každý LOOX bluetooth, když na něm kliknu pravou myší, tak zobrazí TRUST DEVICE. Když chci však dát Browse Folders, tak mne to napíše "Unable to browse LOOX"

A nyní otázky??
1 - jak zprovoznit Active Sync (prosím o podrobný polopatický návod)
2 - lze na PC koukat a kopírovat ze složek v LOOXu a obráceně ?? (prosím o podrobný polopatický návod)
3 - někde na konferenci jsem četl něco v tom smyslu, že lze přes Bluetooth připojení mít přístup do sítě (můj notebook je připojen do sítě) (prosím o podrobný polopatický návod)

Děkuji Vám za pomoc
MB
Mac_ce4you (128)|2.2.2003 19:49
Musite si nejprve pres kabel vytvorit profil.
Potom v ActiveSyncu nastavit spojeni pres com port kde je bluetooth.
V pocket nastavit spojeni v ActiveSyncu na bluetooth.

Pri spojeni to mam zatim s problemem.
Musim nejprve nastartovat bluetooth na iPacu - najdou se zarizeni (i kdyz jsou jiz trusted), ale musim to udelat jen jednou za den. (asi)
Potom spustim na iPacu ActiveSync.

Slozky a soubory jdou normalne kopirovat (explore v ActiveSyncu na PC)

Sit jsem zatim nezkousel.

Mac

martycze (3)|4.2.2003 01:42
Dobry den,

marne si hlavu lamu, jak pripojit iPAQ bluetoothem pres Active Sync :-(

HW: MSI USB Bluetooth + iPAQ 3970

Jiz se mi podarilo pripojit se a kopirovat soubory a slozky z pocketu do PC, nicmene
vzdy pres ten SW, co byl k USB Bluetoothu na CD. Nicmene k ActiveSyncu se mi
to jeste nikdy nepodarilo.

V programu (od Bluetoothu) dam Connect to bluetooth serialport, vse probehne OK
Ve chvili, kdyz v Activesync zkousim Get Connected, AS prohledava COM porty a
me zarizeni nenajde. Jednou to skoncilo i s chybovou hlaskou "RFCOMM conn failed"

Jde mi predevsim o vyuziti PASS TRU (ktere AS poskytuje) spojeni na internet.

Dekuji vsem za jakoukoliv pomoc. Preji hezky den

martycze.



Mac_ce4you (128)|4.2.2003 08:07
V Active Syncu musite mit na obou stranach nastavene spojeni pomoci BT, je to v option.

Na PC je tam COM port BT. Ten najdete v zarizeni pocitace (muze jich tam byt hafo, ja tam mam asi 10 portu od COM5 - COM15)

Na iPaq je tam bud 'Bluetooth nebo jen Bluetooth.

Pokud v iPaq mate spojete pomoci BT PC, tak dejte jen 'GoActiveSync' a musi to fungovat.

Mac



martycze (3)|4.2.2003 23:28
Dekuji Vam za odpoved, diky Vam jsem zas o kousek dal.

- na PC mam rozsah COM3-10 Bluetooth Serialport OK

- na iPaqu jsem v ActiveSync -> Nastroje -> Nastaveni -> Zapnout synchronizaci s PC
po vlozeni do kolebky pomoci -> "´BlueToothActiveSync" (to s tou kolebkou mi trochu
nesedi, ale je to jedinne misto, kde muzu konfigurovat BT)

- na strane PC v prg. ActiveSync jsem nikde nenasel ani zminku o spojeni via BT,
akorat v File -> Connection Setting jsem nastavil Allow serial cable to this COM port
"COM3" (jeden z BT COM portu)

- pote jsem spustil "Get Connected", na iPaqu se objevilo:

Pozadavek na autorizaci

Nazev zarizeni "Neuromancer" (nazev meho PC)
Povolen pristup do "Serial Port"

Prijmout vs. Odmitnout

-zvolil jsem prijmout, nicmene na PC pokracovalo "Checking COM ports" a vse konci na
"Your device was not detected"

Urcite nekde delam chybu :-(((

Budu to jeste chvili trapit, kazdopadne budu moc vdecny za kazdou pomoc.

S pratelskym pozdravenim

MartyCZE




Mac_ce4you (128)|5.2.2003 11:26
Zkuste nejprve synchro pomoci kolebky ci kabelu.

Potom zkuste pres BT vubec spojit zarizeni aby se dala 'trusted' (uz vas nebude otravovat autorizace)
Nezapomente, ze pri prvnim spojeni musite zadat na strane iPaq i PC stejne heslo. (jake vas napadne)

Pokud splnite tyto dve podminky tak mate vyhrano. Kazda bude fungovat bez te druhe.

Mac
Yen_ce4you (77)|6.2.2003 21:08
Zdar,

Skoro bych rekl ze kolega ma IDENTICKY problem jako ja. BT spojeni funguje a je nakonfigurovane ok (seriove i file transfer). Problem je, ze ActiveSync (mam verzi 3.6) opravdu nevidi Pda. Schvalne jsem si pustil terminal na tom seriovem portu ktery je pripojen k iPaqovi a na Pda pustil na BT ActiveSync. A naprosto spravne se mi v terminalu na Pc objevil zacatek pokusu o sync z iPaqa.

Ale stejne jako kolegovi mi AS3.6 na tom spravnem a fcnim portu nevidi Pda, hlasi ze vidi pravdepodobne jine "nesynchronizovatelne" zarizeni jako fotak nebo mobil.

Hadam ze to je chyba M$ AS. Nebo ze AS na pda neodpovida na pokus syncu z PC. Ale inicializaci z pda by to chodit melo a nechodi. Take nevim co s tim.

Honza
null (0)|8.2.2003 21:26
No to by asi odpovidalo tomu, ze musite na iPaq spustit 'GoActiveSync', to totiz teprve spusti AS synchronizaci/spojeni.

Mac
Mac_ce4you (128)|8.2.2003 21:28
Tak mi to nedalo a hledal jsem, kde mam ten 'GoActiveSync' a problem je v tom ze je nainstalovany s BT CF kartou.
Z toho usuzuji, ze musite najit neco jineho co inicializuje AS spojeni.

Mac
Yen_ce4you (77)|9.2.2003 01:22
Takze jeste jednou:

Na PC vidim, ze se iPaq SNAZI a HLASI o AS spojeni. Bohuzel MS ActiveSync na PC ocucha ten spravny COM port a prohlasi ze tam je zarizeni ktere nepodporuje synchronizaci, typicky fotak nebo telefon.

Nevim co myslite GoActiveSync, predpokladam ze na iPaqu spustite ActiveSync pres BlueToothActiveSync rozhrani. Na zaklade toho se iPaq spoji pres BT na seriovy port PC a na tento port posila normalne data, ktera jsou napr. v terminalu videt.

Konkretne kdyz spustim na COM5 terminal a z iPaqu dam BlueToothActiveSync tak se to pres BT spoji a v terminalu se objevi "CLIENT". Co'z je imho spravne hlaska klienta hlasiciho se o synchronizaci do AS serveru.

Bohuzel AS v pocitaci nijak nereaguje. Myslel sem, ze by chyba mohla byt jeste v tom, ze data netecou smerem DO iPaqa. Ale pokud odpovite na hlaseni CLIENT, tak iPaq zahlasi "Connecting to Host, Retry 2" a v terminalu se objevi znovu "CLIENT". Takze zjevne data tecou obema smery. Nemohu si pomoci ale opravdu to vypada na problem AS v PC. Vse ostatni spravne funguje.

Jinak mam jako kolega iPaq 9370

Honza
PavelR. (2184)|10.2.2003 11:27
Zkuste se podivat chybova hlaseni v wcesmgr.log

PavelR.
null (0)|12.2.2003 15:14
Kdyz jsem se pokousel rozchodit BT Sync, tak sem s tim taky dlouho laboroval, ale nakonec vse funguje OK.

Muj postup je zhruba nasledujici:

1. Zprovoznit komunikaci PC a PDA pres BT - sparovat a vyzkouset napr. na poslani vizitky a pod.
2. Vytvorit v AS "Partnership" pomoci kabelu (USB, Serial)
3. Zjistit, na kterem COM portu je v PC "Serial Host"
4. V AS "Conection Settings" povolit tento port pro synchronizaci "Allow serial or infrared....."
5. Neni potreba v PDA nastavit "Enable sync. when cradled using" na "BluetoothActiveSync" - lze ponechat na "USB" (tedy pokud nechceme aby pokazde kdyz strcime PDA do kolibky tak se spustil BT ActiveSync)
6. Spojeni musime vyprovokovat z PDA (mam iPAQ, takze nevim jak je to treba na Looxu, ale melo by to byt podobne). Tedy v BT Manageru nastavime u PC "ActiveSync Partner" a potom spustime komunikaci pomoci ikonky BT z Today - je tam "Turn radio OFF/ON", "Bluetooth Manager" a prave nami zadany "Start ActiveSync"
7 U nekterych adapteru je lepsi trosku spijeni pomoct a to tak, ze zarizeni napres manualne spojime - z PDA do PC pomoci serioveho portu - a potom spustime na PDA ActiveSync.

Doufam, ze to nekomu pomuze :-)
martycze (3)|12.2.2003 22:26
Hezky den preji vsem,

dekuji Macovi a ostatnim za pomoc v reseni problemu s BT. Zjistil jsem, ze kdyz se
spojeni incializuje ze strany PDA (a nikoliv PC), vse pracuje naprosto OK.

Kdyz jsem spojeni zahajil ze strany PDA (klik vpravo dole na ikonu bluetooth :)
-> StartActiveSync) spojeni se provedlo bez nejmensi chybky.

btw: funkce passtrough internet vyrazne zlepsila komunikaci u nas doma (pritelkyne mi
pise pres irc v iPaqu z kuchyne, ze uz je hotove jidlo. Kdyby po me chtela, abych
neco uklidil, disconnectnu a simuluju chybu ve spojeni :-))))) proste schiza...

Mejte se (mydlem)

Zdravim. MartyCZE.
mr.syck_ce4you (3)|3.3.2003 19:09
Vim ze mozna budu vypadat jako blbec, ale po precteni cele teto sekce v diskuzi se mi porad nepodarilo zprovoznit ActiveSync pres BT. Nedari se mi to, koncim presne jako Mac ve svem druhem prispevku, proste komp PDA ignoruje a nespoji se s nim. Zkousel sem vsechno co tu bylo napsane a nic nepomohlo

HELP please!

mr.syck
mr.syck_ce4you (3)|3.3.2003 19:10
btw, mam IPAQ 3970 a MSI USB BT adapter.
romanca (12)|12.3.2003 12:55
hahaha, vidim ze som v rade. toto som si mal precitat predtim, ako som si kupil vsetky potrebne hracky. u mna to vyzera tak, ze pc sa s ipaqom najde a zacne sa proces synchronizacie, ale po chvili napriklad pri prenose dlhsieho suboru alebo avantgo to padne.

chcmes a preto spytat, tych, co im to funguje, ci im to funguje aj pri prenose dlhsich sprav...
null (0)|15.3.2003 16:35
Me to take nejede. Obe zarizeni se propoji, nicmene v AS na PC je uveden HOST a nikoli nazev IPAQu, a nejdem mi kopirovat soubory, resp. zacnu jej kopirovat, pak to prestane a AS se na PDA sam ukonci :(
romanca (12)|17.3.2003 10:14
uz som rezignoval na synchro cez acivesync a napadlo ma, ci sa teda da aspon pripojit ipaq cez bluetoothdo siete - cez pocitac s usb bluetooth donglom. chcem sa spytat, ci sa to uz niekomu podarilo? inak, predtim som mal palma, staruckeho stareho ale teda ten mal hotsync stokrat lepsie prepracovany ako je activesync.
Mac_ce4you (128)|1.4.2003 13:34
A nemuze byt nejaky problem ve vlastnim HW pro bluetooth?

Ted jsem reinstaloval 3630 s CF jacketem a PRETEC BT + MSI BT na PC a normalne na prvni nastrel to slape.

Doma mam USB kabel a v praci vyndam datovou CF kartu dam tam CF BT spustim.

Nekdy (neidetifikovano) musim udelat soft reset, takze zkusit udelat take soft reset.
Mac_ce4you (128)|1.4.2003 13:44
Zkousel jsem jeste kopirovat vetsi soubory a pri souboru vetsim nez 1MB mi to spadne a uz
se to nespoji, sice to pise ze se spojuje a ze to jako probehne ale nic, musi se restartovat.


BT se spoji, ale AS nic nedela. :(

Mac
romanca (12)|2.4.2003 15:38
kontaktoval som vyrobcu svojho bluettoth dongle a tu je jeho odpoved

> HCTS> The driver may not effectively handle the large file transfer..
> HCTS> New driver will be released next month version 2.2. please wait fo
rwhile.
>
> HCTS> Best regards,
>
> HCTS> Technical Support, InnoVISION
Mac_ce4you (128)|3.4.2003 11:08
No, to je dobry, snad to bude fungovat.

mac
Mac_ce4you (128)|3.4.2003 11:09
Jinak, dnes se mi zase po delsi dobe podarilo synchro po BT bez restartu iPaqa.
David_ce4you (199)|3.4.2003 11:42
Mám iPaq3970 a MSI Bluetooth adaptér.

Na PC jsem naistaloval software pro BT ve verzi 1.2.2.4. iPaq se s PC spojil na první nástrel, AS fungovalo též bez problému na první pokus. Všchno v pořádku.

Ale nastaly problémy :)

Neuváženě jsem si stáhnul nejnovější verzi softwaru pro BT ve verzi 1.3.2.7. Nainstaloval a v tu chvíli přestalo všechno chodit. BT Manager na iPaqu při jakémkoliv pokusu o spojení vytuhnul a havaroval.

Tak jsem se vrátil ke staré, ale fungující verzi.

Snad tato informace někomu pomůže.
Mac_ce4you (128)|3.4.2003 11:53
Jenom dotaz

jak poznam verzy driveru BT CF karty na iPaqu

dik

Mac
null (0)|2.5.2003 02:23
[QUOTE]Daobry den, jsem meně šťasnější - nejde mně to rzchodit. Dostanu se do nedující situace:
1 - na notebooku spustím XTNDConnect Blue Manager - program na komunikaci přes bluetooth iTec
2 - na LOOXu spustím SW Pocket Plugfree
3 - po chvilkovém ohledávání obous zařízení se mně na LOOXu objeví složka DEVICES a pod ní je My Device a ikona počítače se jmenem BLAHA, což je muj notebook
4 - na notebooku se objeví stromova struktura Bluetooth Neighborhood a pod ní jsou složky DEVICE; IN RANGE DEVICE; TRUSTED DEVICE. V každé z těchto složek je vidět LOOX bluetooth. V pravém okně se objeví OBEX File Transfer. Tímto předpokládám, že spojení funguje - každý LOOX bluetooth, když na něm kliknu pravou myší, tak zobrazí TRUST DEVICE. Když chci však dát Browse Folders, tak mne to napíše "Unable to browse LOOX"

A nyní otázky??
1 - jak zprovoznit Active Sync (prosím o podrobný polopatický návod)
2 - lze na PC koukat a kopírovat ze složek v LOOXu a obráceně ?? (prosím o podrobný polopatický návod)
3 - někde na konferenci jsem četl něco v tom smyslu, že lze přes Bluetooth připojení mít přístup do sítě (můj notebook je připojen do sítě) (prosím o podrobný polopatický návod)

Děkuji Vám za pomoc
MB
[/QUOTE]
Mac_ce4you (128)|15.5.2003 11:25
Zkouseli jste novy ActiveSync 3.7?

Zmenilo se neco na funkcnosti?

Mac
Michal Jelínek (220)|15.5.2003 15:02
No ja si ho hned nainstalil a mimo novejch ikonek jeste pozoruju, ze spojeni se navazuje s mene problemy.

Driv se mi to nespojilo, ani po opakovanem pokus. Resil sem to tak, ze sem zastavil sluzbu, smazal logy, spustil sluzby a bezelo to.

U tedle nove verze mam pocit, ze se to zlepsilo.