Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WiFi - připojení v práci

libor_m (1026)|25.7.2005 08:58
Předem všechny prosím o velikou shovívavost, protože jsem síťová lama a fakt tomu moc nerozumím.

Ve své hx47100 mám nakonfigurováno připojení přes TM GPRS, které mi bez problémů funguje. Další způsob připoijení k internetu je samozřejmě v kolébce přes ActiveSync. No a občas se připojím bez problémů na nějaký ten free hotspot, který nevyžaduje žádnou konfiguraci.

Nyní v práci umístili jeden AP. K tomu, abych se připojil, mi řekli následující údaje: IP, DNS, Brána. Víc to se mnou neřešili, protože ofiko bych na to neměl mít přístup.

Tak a teď mi poraďte, co mám jak udělat, aby mi to fachalo. Když zapnu WiFi a konfiguraci, tak tam mám nalezen onen AP, je jediný v okolí. Zvolím záložku Network Adapters, dám HP iPAQ Wi-Fi Wireless Adapter, zadám IP, Subnet Mask se sama vyplní na 255.255.255.0, potom zadám Gateway a pod záložkou Name Servers zadám DNS. Je zvoleno My network card connects to: The Internet. Nepotřebuji nic jiného, než ten net, žádné proxy tu není, na sdílené servery také nepotřebuji.

Co dělám špatně, že se mi nechce konektovat? Díky za všechny přínosné rady.
Pavlucha (1496)|25.7.2005 09:37
A zabezpečení tam třeba není? To by ti měli říct taky.

Je to v druhé záložce nastavení toho AP. Pokud existuje a nemáš přístupový kód, tak se nepřipojíš.
libor_m (1026)|25.7.2005 10:54
Nene, žádné zabezpečení tam není. Jen mi přidělili IP adresu. Už jsem se jich i zkoušel ptát, ale WM nerozumí, PPC nikdy neměli v ruce a tak :?
mistm (477)|25.7.2005 10:59
taky bych rek, ze u tebe je to ok. Zkus Hitchhiker - ukazuje prubeh pripojovani.

Ja bych to tipoval na:
1) slabej signal
2) kontrola mac address

k jiny wifi jsi se predpokladam zatim nezkousel pripojit, vid?
libor_m (1026)|25.7.2005 11:04
No jak jsem psal, občas náhodně k nějakému free AP, ale k jinému, které se musí konfigurovat ne. Slabým signálem to nebude, je to přes jednu stěnu a signál mi Hitchhiker ukazuje plnej. Jinak jsem to přes Hitchhiker zkoušel a nenakonektoval se taky. Přesný hlášky si nepamatuju, dělal jsem totiž nedávno HR (z jiných důvodů) a ještě jsem si ho nedal zpátky na cihlu. Jinak ta kontrola těch MAC adres mě nenapadla - na to se ještě zkusím zeptat.

Ale jinak bych to tedy měl mít nastavené správně. Je to všechno? Nebo ještě někde něco ...
mistm (477)|25.7.2005 11:16
[QUOTE="libor_m"]No jak jsem psal, občas náhodně k nějakému free AP, ale k jinému, které se musí konfigurovat ne. Slabým signálem to nebude, je to přes jednu stěnu a signál mi Hitchhiker ukazuje plnej. Jinak jsem to přes Hitchhiker zkoušel a nenakonektoval se taky. Přesný hlášky si nepamatuju, dělal jsem totiž nedávno HR (z jiných důvodů) a ještě jsem si ho nedal zpátky na cihlu. Jinak ta kontrola těch MAC adres mě nenapadla - na to se ještě zkusím zeptat.

Ale jinak bych to tedy měl mít nastavené správně. Je to všechno? Nebo ještě někde něco ...[/QUOTE]

mno ja doporucuju stahnout si vxUtils, ale ty jeste nejsi pripojen jak jsem pochopil, takze ti vxUtils budou na nic. Myslim, ze jinak je to nastaveno dostatecne.
libor_m (1026)|25.7.2005 12:34
Díky, zkusím tedy tu MAC adresu.