Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Definice rozdílů v připojeních AS

bubo_ce4you (151)|23.7.2005 22:56
Rád bych se zeptal, zda někdo fundovaný dokáže přesně říci, čím se vlastně volby "work" a "internet" v možnostech připojení liší a jaké má použití těchto voleb důsledky?

Když jsem se po tom pídil, vždy jsem našel nějaké mlhavé odpovědi, ale nikdy nic přesného.

Chápal jsem to tak, že "work" může být připojení na internet v práci a tedy v dnešní době přes proxy a "internet" rovnou bez ní - ale nějak mi to nesedělo. A vždy po čase mi v práci připojení na internet přestalo fungovat a na internet jsem se bez ručního zapsání proxy v připojení nedostal...Takže jsem hledal řešení na přepínání proxy a když jsem zkusil nainstalovat IP manager, se kterým jsem mohl nastavovat proxy přímo, tak jsem se o toto nastavení přestal starat úplně a nikde mi to už nechybělo...

Přesto bych ale chtěl mít, pokud je to možné, v této otázce trochu jasněji...

hybo (3107)|24.7.2005 08:03
melo by to byt, jak pises...problem je, ze je to vseobecne a v dnesni dobe WORK neznamena, ze se PC pripojuje dal pres proxy, protoze muze jit treba na router...a taky prime pripojeni neznamena, ze tam mas modem s dialup, protoze tam zase muzes mit treba ten router, nebo LAN ADSL modem, nebo cabel modem pres LAN...takze tahle funkce je vice matouci nez je zdravo, nastesti jsou jen dve moznosti....proto je i tezke, kdyz se nekdo pta jak PDA propoji s inetem pres A rict presne, ktera volba tam ma byt...
bubo_ce4you (151)|24.7.2005 13:54
Čili z dnešního pohledu celkem chaos...

Z tohoto pohledu bych ocenil nějakou kvalitní a free utilitu na přepínání proxy dle potřeby (jednodušší než zmíněný IP manager)...

A to jsem koukal, žen když své MDAc připojím v práci, tak mi systém "narve" do nastavení MMS (Settings - connections - Network management - Connect to a private network), že je to připojeno na internet a přes firemní proxy :(( Takže předpokládám, že pak MMS nebudou chodit v žádném směru, dokud si to člověk ručně neopraví...: :mad:
beecher (9270)|25.7.2005 20:18
Vysvetleni rozdilu (anglicky)