Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace mobil - pda

Frankie_ce4you (103)|22.7.2005 21:32
Mohu se zeptat, jak synchronizovat údaje v pda s mobilem? Konkrétně bych rád udržoval na pda i nokii 6230 stejný adresář a event. i kalendář a úkolovník. Děkuji
mistm (477)|22.7.2005 22:28
[QUOTE="Frankie"]Mohu se zeptat, jak synchronizovat údaje v pda s mobilem? Konkrétně bych rád udržoval na pda i nokii 6230 stejný adresář a event. i kalendář a úkolovník. Děkuji[/QUOTE]

adresar ano - hledej smudlo
kalendar/ukoly ne
beecher (9270)|24.7.2005 20:03
Jsou dve moznosti:
1. Synchronizace za pouziti Outlooku na PC (Tak to mam ja)
2. SmartGSM (asi, nevim jestli zvlada kalendar a ukoly, telefonni seznam nejak ano...)
mistm (477)|25.7.2005 00:49
[QUOTE="beecher"]Jsou dve moznosti:
1. Synchronizace za pouziti Outlooku na PC (Tak to mam ja)
[/QUOTE]

tohle je jedina moznost - ale nazval bych to "neprimo"

[QUOTE="beecher"]2. SmartGSM (asi, nevim jestli zvlada kalendar a ukoly, telefonni seznam nejak ano...)[/QUOTE]

neumi
Zdenek Malinsky (9781)|25.7.2005 07:45
[QUOTE="Mist"][QUOTE="beecher"]Jsou dve moznosti:
1. Synchronizace za pouziti Outlooku na PC (Tak to mam ja)
[/QUOTE]tohle je jedina moznost - ale nazval bych to "neprimo"[/QUOTE]Nepřímo, ale jistě. Já bych to viděl spíše jako výhodu a určitou jistotu, než jen mobil-PDA. Není to sice úplně nejpraktičtější, ale pokud máš hodně úkolů a kontaktů, událostí apod., je synchronizování stejně jako pravidelná záloha dat životní nutností a "ztráta" času při zálohování a synchronizování určitě nebude taková, jako možná ztráta dat a kontaktů ap. a jejich opětovné získávání.
mistm (477)|25.7.2005 08:40
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="Mist"][QUOTE="beecher"]Jsou dve moznosti:
1. Synchronizace za pouziti Outlooku na PC (Tak to mam ja)
[/QUOTE]tohle je jedina moznost - ale nazval bych to "neprimo"[/QUOTE]Nepřímo, ale jistě. Já bych to viděl spíše jako výhodu a určitou jistotu, než jen mobil-PDA. Není to sice úplně nejpraktičtější, ale pokud máš hodně úkolů a kontaktů, událostí apod., je synchronizování stejně jako pravidelná záloha dat životní nutností a "ztráta" času při zálohování a synchronizování určitě nebude taková, jako možná ztráta dat a kontaktů ap. a jejich opětovné získávání.[/QUOTE]

ale:

1) obcas nastane duplikace (kalendar/ukoly)
2) contact list se mi ne uplne spravne synchronizoval - problemy: v outlooku "primarni cislo" (asi pozustatek z dob kdyz jsem mel 6310i a synch pres ten starsi program nebo dokonce pres Oxygen) + kdyz je v telefonu polozka upravena, tak on mi tam hodi stejne tu starou z outlooku
3) bez pocitace si neskrtas

je fakt ze mi to nevadi, protoze telefon mam na volani, ten kalendar co tam je je dost ubohoj a je lepsi psat do pda. Nicmene docela by mi to nevadilo, kdyby to slo
RStein (2012)|25.7.2005 10:33
To je zvlastni, synchronizuji pres Outllok MDA II a Nokii 6230 a zatim jsem na problem nenarazil.

Nemenite zaznamy na vsech zarizenich soucasne a pak synchronizujete - pak bych rekl, ze jsou vysledky pomerne nedeterminovatelne;)
mistm (477)|25.7.2005 10:47
[QUOTE="RStein"]To je zvlastni, synchronizuji pres Outllok MDA II a Nokii 6230 a zatim jsem na problem nenarazil.

Nemenite zaznamy na vsech zarizenich soucasne a pak synchronizujete - pak bych rekl, ze jsou vysledky pomerne nedeterminovatelne;)[/QUOTE]

proc bych to delal? :-D k cemu pak synchronizovat ? :) Podle ceho pozna synchronizator, co ma odkad vzit? podle nastaveni z ceho brat pri duplikaci nebo podle casu posledni zmeny?
Marixy (54)|10.8.2005 15:26
Na synchronizaci adresáře telefonu s PDA používám mPhone. Program je to velmi dobrý, žel, jeho vývoj poněkud ustrnul, chce to ale vyzkoušet, třebas fungovat bude. Používám jej s SE T630 a jako telefon tam mám SE T68, nic novějšího v nabídce tohoto programu není. Funguje to však velmi dobře, komunikace je, zřejmě, stejná. Používám to na adresář a hlavně na SMS.
cubas_ce4you (419)|21.10.2005 22:19
s prehledem rozhodim tuhle synchronizaci tak, ze nejakemu cloveku zmenim telefonni cislo :-)

[QUOTE="RStein"]To je zvlastni, synchronizuji pres Outllok MDA II a Nokii 6230 a zatim jsem na problem nenarazil.

Nemenite zaznamy na vsech zarizenich soucasne a pak synchronizujete - pak bych rekl, ze jsou vysledky pomerne nedeterminovatelne;)[/QUOTE]