Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

České POI pro TomTom Navigator 5

MilanSu (823)|26.9.2005 14:26
[QUOTE="Roacher"]A jak to vypadá s těma ČS?Ještě jsem neviděl ani jeden kousek z toho co bylo vyextrahováno z infomapy?![/QUOTE]
Zasláno Liborovi 21.9.2005, vyckejte Rossini chysta nejakou upravu webu, pokud nutne potrebujete zaslete mail nebo SZ a ja Vam poslu POI co jsem delal.
libor_m (1026)|26.9.2005 14:31
TO ROACHER: mám je u sebe na compu a trochu jsem se na tom zaseknul. 1. Nebylo moc času, 2. řešil jsem s Milanem takové věci, jako např. JET - on jich z IM vyextrahoval o několik víc, než jsem měl já zpracovaných a odkontrolovaných podle ofic. seznamu ConocoPhillips - JET. Prostě tam mají občas slušné blbiny, v té IM. Takže teď je buď z JETů vyhodím, ale budou nám chybět jako čerpací stanice (je to prostě nějaká jiná značka, zřejmě), nebo je tam nechám a bude to jako nepřesnost a někdo to bude muset osobně odkontrolovat. A to nevím, kolik je toho u dalších značek.

TO, CO TEĎ ŘEKNU, VŮBEC NEMYSLÍM ŠPATNĚ VŮČI MILANOVI A JEHO MRAVENČÍ PRÁCI, KTERÁ JE ÚCTYHODNÁ :!: :!: :!:
Ono je sice hezké, že máme vyextrahované "všechny" ČS v republice, ale pokud jsme je dělali "ručně", tak jsme je měli přesnější co se seznamu týká. Já osobně IM jako zcela důvěryhodný zdroj informací nepovažuju. Ale je pravda, že touto metodou bychom se nikdy nedostali k tomu, abychom zmapovali "všechny" ČS.

Asi se na to ale vykašlu, kopnu to na web tak, jak mi to Milan poslal a hotovo. Ty přebytečný benzínky můžu časem podle ofic. seznamů společností odfiltrovat a udělat ještě jeden OV2 soubor, kdy budou "nevyjasněné" ČS. To bychom se z toho fakt zbláznili.

OT: V Hypernově chyběly kromě Orlové ještě prodejny v Kroměříži, Kunovicích a Vsetíně, tak jsem je tam doplnil a dodal jsem označení, kde jsou ČS.

TO GiZMoSK: Počkej na oficiální web (viz tato diskuze o několik stránek zpátky), možná to tam i bude ;)
MilanSu (823)|26.9.2005 15:02
Samozrejme, ze jsou v IM "blbosti a nepresnosti". Ja jsem vychazel z toho, ze jsem pouzil ty co jste delali rucne a k tomu pridal pripadne ty dalsi z IM. Myslim, ze pokud je tam nekolik CS navic (nebo maji jiny nazev) tak se nic nedeje.
Delal jsem uz nejake dalsi opravy, ale pockam asi az na spusteni webu, abych v tom neudelal jeste vetsi zmatek.
Tusim, ze jsem ti posila JET navic z IM, dej to ovcko sem, mozna se nam nekdo "mistni" rekne co to jsou za CS.
Pripadne odfiltruji i dalsi CS.
Jinak moje predstava je,ze pokud nekdo z nas pojede po CZ (samozrejme pokud bude chtit a mit alespon trochu casu) pojede kolem CS, zjisti v poradku nebo rozdil, da zpravu spravcovi .....
Ja osobne si ve svoji evidence vedu i ty ce jsem zkontroloval a sedi, upravy ze dne a na zaklade vyzvy koho ...
Abychom dosahli optimalni presnosti a spravnosti bude to vyzadovat jeste asi dost prace a hlavne ode vsech (kdo by jinak objizdel 2700 CS)
Jinak na zaver, flakni to tam jak jsem ti polal a budeme zpresnovat az se rozjede web.
libor_m (1026)|26.9.2005 15:08
Milane, vidím to stejně. Ten soubor přikládám, pro ty, kteří nevědí, o co jde: Jsou to ČS, které IM hlásí jako JET, ale společnost je na webu nemá a tudíž je to něco jiného. Kdo zjistí, co je to zač, dostane ode mne VÉÉÉLIKOU pochvalu :D

Na web jsem teď přidal následující nové soubory:

aktualizace: Zámky, Hraniční přechody, CZ-SK hraniční přechody, CZ-PL hraniční přechody, Radary stacionární

novinky: Hypernova (chybí pouze Orlová - najde se někdo, kdo ji zaměří?)

Na ČS se tedy vrhnu zítra dopoledne, protože teď odjíždím a vracím se pozdě v noci.
Roacher (99)|26.9.2005 15:26
Díky za info...už vim jak to tedy je!Na web bych to určitě fláknul,ať to tam je - nepřesnosti se pak můžou dolaďovat při používání těchto POI!
A ktěm JETkám - je to vcelku fuk,co je to za benzínku - nechal bych to jako JET (i když si myslim že IM určitě kecá!!) a kdo náhodou pojede kolem, dá vědět o co jde!
rossini_ce4you (72)|26.9.2005 20:25
[QUOTE="GiZMoSK"]caute,
otazka na admina http://cz-poi.wz.cz/
neplanujes vytvorit xml na pripojenie do POIEdit, aby sa dali automaticky stahovat POIs?
By som sa evntl. tohoto ujal, ale na servery by bolo treba drzat rozpakovane zipy, cize ov2 a bmp zvlast.
GiZMo[/QUOTE]
PŘESNĚ TO SE CHYSTÁ!
Nicméně strašná věc ... Shořelo nám vedení k telefonům :) tzn i ADSL, takže teď čekám na telecom, co vymyslí... Jedu přes gprs a to je otřes... Když tak mě kontaktuj přes SZ nebo ICQ...
Zatím se držte pracanti...
avro04_ce4you (15)|28.9.2005 01:14
... tak nevim jestli jsem neco neprehledl, a mozna se fakt zeptam jako debil, ale mate nekdo v TT5 ceske PSC ??? neni to nejrychlejsi zpusob jak zadavat cilovy bod trasy nez vytukavat stylusem nazev mesta?
Ivanm_ce4you (466)|28.9.2005 08:50
ceske PSC asi smolik a celkove tam je velmi malo zemi pokrytych.
Co se tyka zadavani-jestli to chapu dobre-neni moc veliky rozdil psat cislice, nebo pismena. Navic TT to hned filtruje, takze se nabidka rapidne zmensuje. Cislic je pouze 5, ale pokud jedu treba do "Nejmensi Lhota", musel bych nejdrive to PSC zjistit. Mesta si clovek asi bude pamatovat lepe.
Ale vytvorit si vlastni databazi PSC by nebylo slozite, ale tech PSC by bylo hrooozne moc.
avro04_ce4you (15)|28.9.2005 14:20
asi je to tema na anketu, ale osobne pokud mam adresu a PSC znam, je daleko rychlejsi natukat 5ti mistne cislo, protoze to jsou jen znaky a je jich deset, nez se hrabat v cely abecede a tukat K-O-T-E-H-U-L-K-Y-N-A-D-B-U-H-V-I-C-I-M. A to i presto ze to TT5 online filtruje. . .
A sehnat seznam PSC CR zas neni takovy problem. Zas tak moc jich neni...
pietnik (73)|28.9.2005 15:26
Inu tak se do toho opri, udelas nam vsem radost (pokud to bude fachcit:).
Roacher (99)|28.9.2005 20:09
Presne tak, pokud chces vyhledavat podle PSC tak si je udelej a pak mektej!!!!
MilanSu (823)|28.9.2005 20:20
No ja osobne si pamatuji pouze PSC kde bydlim, jinak se musim vźdy podivat, ale mesto si pamatuji vzdy(temer). Navic PSC jako u nas a jako ov2 nemaji moc smysl, protoze najdu mesto, ale uz to nebude svazany na ulice, na to mi staci CZ-mesta
mvset (1)|28.9.2005 22:14
Pozor! už dávno neplatí, že co obec(pošta) to PSČ. U menších obcí jsou doručovací pošty, takže PSČ je město a pod ním běžně i několik obcí!!
miki125 (6)|29.9.2005 09:18
Chtel jsem se jenom zeptat jestli v TT 5 jdou zadat souradnice at mi ukaze kde to je dik za odpoved
Ivanm_ce4you (466)|29.9.2005 09:28
nejde to. :(
miki125 (6)|29.9.2005 09:36
a jeste jedna otazka
proc mi to pri zadavani mesta nebo vesnice nenabidne treba Opavu i kdyz na mape ji vidim:?:
miki125 (6)|29.9.2005 10:01
K těm POI jak presne je uvadet W 0,00000
S 0,00000
a stupně
je nutne to uvadet tak presně?
libor_m (1026)|29.9.2005 10:55
Prosím diskutující, aby se drželi tématu. Pro dotazy ohledně funkčnosti TomToma je tu diskuze Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti.
Roacher (99)|29.9.2005 17:23
Podle mě,čím přesnější souřadnice,tím líp,ale nějakých 20 m zas tak velkou roli nehraje!
Roacher (99)|29.9.2005 20:47
Posílám Penny Market...Docela lituju toho,že sem se dělal s Hypernovou-šmejdi,takhle šulit lidi!!
avro04_ce4you (15)|29.9.2005 22:28
to mas uplne jedno: tohle se deje temer vsude.
tady v ostravskem karfuru to dokonce zensky prebalujou salamy odeberou horni a spodni kolecka daj tam cerstvy, a valej to do novy vanicky kterou zaigelitujou a prelepi cerstvou prelepkou a to cely pred lidma, aniz by s tim sla nekam do kutlochu. Videl sem to na vlastni oci, a kdyz sem na to podotkl, tak mi ta zenska rika ze se jim v tiskarne stitku nastavilo spatny datum tak to prelepuje. Proc dava pryc horni a spodni kolecka salamu nedokazala vysvetlit a s klidem mne poslala na informace...

sory, vim ze to sem nepatri - uz budu hodnej
Ivanm_ce4you (466)|29.9.2005 22:52
nenabidne to Opavu? to je ale divne... Ale mozna, ze to uz nekdo tady v diskuzich resil, zkus si to procist, treba neco najdes.
miki125 (6)|30.9.2005 05:47
tak Opavu a vlastne vsechny dalsi mesta a vesnice to nabidne po jedine jako POI mest a vyhledavat pres todle pak to celkem funguje
miki125 (6)|30.9.2005 10:00
jak mam zamerit nejaky bod pro POI TT mi ukazuje jenom souradnice v desetinném tvaru jde to nejak zmenit? a kdyz tyto namerene souradnice zadam do PJsoft infomapa tak mi to ukazuje uplne nekde jinde poradi nekdo?
libor_m (1026)|30.9.2005 11:32
Carrefour v ČR a SR končí, kupuje je Tesco :!:
Baharis_ce4you (95)|30.9.2005 17:14
[QUOTE="miki125"]jak mam zamerit nejaky bod pro POI TT mi ukazuje jenom souradnice v desetinném tvaru jde to nejak zmenit? a kdyz tyto namerene souradnice zadam do PJsoft infomapa tak mi to ukazuje uplne nekde jinde poradi nekdo?[/QUOTE]Souřadnice v desetinném tvaru jsou v pořádku. Do POI EDITu se tak také zadávají. Co se týká InfoMapy, tak cesta: Desktop - Možnosti - Souřadnice. Tam si dáš Zeměpisné souřadnice (desetinný tvar). mělo by to +/- sedět.
Stačí?
Baharis_ce4you (95)|1.10.2005 21:32
[QUOTE="libor_m"]Jsou to ČS, které IM hlásí jako JET, ale společnost je na webu nemá a tudíž je to něco jiného. Kdo zjistí, co je to zač, dostane ode mne VÉÉÉLIKOU pochvalu :D[/QUOTE]Pochvaly netřeba, ale ten HO v seznamu přesně sedí i umístněním.
killerGBU_ce4you (148)|1.10.2005 23:09
OT: s přibíbajícím počtem POI se v tom přestávám orientovat, co takhle dát k novým věcem obrázek





rossini_ce4you (72)|2.10.2005 22:49
To je zbytečné...
jednak offline soubory přejdou tento týden na www.poi.cz a jednak je na spadnutí online správa POI...
Henry_ce4you (58)|2.10.2005 23:23
killerGBU: Sice to nebude ke stažení na http://cz-poi.wz.cz/, ale s dovolením jsem to použil na nové záznamy v on-line databázi.
libor_m (1026)|3.10.2005 07:11
Tak jsem dal na web ty ČS, co Milan vyextrahoval z IM. Je to RAR soubor, který obsahuje jednotlivé OV2 soubory. Ti, kteří budou tento soubor stahovat a dění na této diskuzi moc nesledují, by si měli přečíst můj a Milanův dřívější příspěvek.
pietnik (73)|3.10.2005 20:32
Sloucene CS z IM nebudou? Slucovat to vse v POI editu je vcelku opruz...
Baharis_ce4you (95)|3.10.2005 20:49
Nikdo asi už nic slučovat nebude. Když se ale budeš obtěžovat na www.poi.cz tak si budeš moct sloučit co chceš:))
rossini_ce4you (72)|3.10.2005 22:52
Presne tak. Dnes jsme se s Liborem dohodli, ze dame "STOP STAV" na tyden, co se aktualizaci cz-poi.wz.cz tyce a pristi tyden to "roztocime" on-line na www.poi.cz ... takze ted jsou tydeni prazdniny. Necham to jeste "autorizovat" liborem...
MilanSu (823)|4.10.2005 02:54
A co to adminovani, aby nebylo vsechno na Vas, ja uz mam u CS nejake opravy, Liborovi jsem to nezasilal, myslel jsem ze to pak udelam na online (at se to taky vyzkousi ne).
Nechcete to spustit naostro az po tom 15, ja si myslim, ze POI mame pomerne aktualni, takze za 14 dni se asi moc nestane, nebo se mylim.
libor_m (1026)|4.10.2005 07:20
Dobrá, i když jsme se s rossinim dohodli, tak tímto to ještě "AUTORIZUJI" :D

Co se týče spravování kategorií, nebojte se, nikdo o nic nepřijde. Milane, naopak si myslím, že děláme dobře, že to spustíme již za týden, protože si to budeme moci "ošahat" v reálném provozu a uvidíme jak potřeby běžných uživatelů, tak případné problémy a rossini s Henrym na nich budou moci (jak jim čas dovolí) ještě zapracovat.Na schůzce pak budeme moci hovořit o něčem, co víme jak běží a ne o něčem, co si myslíme, že bude tak a tak.

Závěrem snad jen to, že vzniká něco zcela nového a bude třeba nějaký čas, abychom vše doladili tak, jak nám bude nejvíce vyhovovat. Navíc všichni tohle děláme ve svém volném čase, nikoho z nás to samozřejmě neživí, spíš naopak. Takže mějte trpělivost. Díky.
Roacher (99)|4.10.2005 18:05
Souhlasím s Liborem, ikdyž už jsem zvědavej jak to bude fungovat v realu a jestli to nebude zmatečný!A podle toho jak sem si to prohlížel to vypadá hodně slušně,takže držim palce!!:yes:
ms_ce4you (364)|6.10.2005 09:22
Bylo by mozne nejak umoznit stazeni vsech POI najednou ? Prece jen clovek je tvor liny a jednou za cas by stahnul vse a nahradil. Ale tahat to po jednom je dost otrava.
libor_m (1026)|6.10.2005 09:26
Na cz-poi.wz.cz už určitě ne, na www.poi.cz by to teoreticky možné bylo. Rozhodně půjde zvolit více OV2 souborů a ono je to samo sdruží do jednoho. Napiš do diskuze na www.poi.cz.
Baharis_ce4you (95)|6.10.2005 15:16
Čerpací stanice Aral koupila OMV. Více ZDE
libor_m (1026)|6.10.2005 15:33
Dobrý postřeh - a zase máme o jednu značku méně
MilanSu (823)|7.10.2005 00:50
Tak jsem se schvalne dival ARAl mame 72 POI, to sedi, OMV mame 139 (v clanku se uvadi 146, no ono asi jsem koukal dneska u dalnice jsou asi 2 nove CS (nemel jsem cas zamerovat), tusim ze prave OMV. Zatim to necham jako ARAL, nebo to mam rovnou sloucit a poslat liborovi.
PS Liborovi - dival jsem se ze na POI.CZ uz jsou CS, takze asi zmenu provedu primo tam, nebo mam poslat opravene soubory (uz mam cca 15 zmen - kdyz nepocitam ARAL)
Henry_ce4you (58)|7.10.2005 01:00
Zjistil jsem, že u mě TomTom pracuje u bodů zájmů pouze se 63 znaky a ne s 64, jak nabízí PoiEdit! Takže ty údaje u POI, co jsou dlouhé akorát těch 64 znaků, jsou ořezané o písmenko. Když název bodu končí např. otvírací dobou, tak se nedovím, jestli zavírají v 20.00 nebo v 22.00! Nebo tam není celé telefonní číslo.

Dělá to tak i u vás? Když, tak se ty názvy budou muset upravit.
Henry_ce4you (58)|7.10.2005 01:13
[QUOTE="MilanSu"]Tak jsem se schvalne dival ARAl mame 72 POI, to sedi, OMV mame 139 (v clanku se uvadi 146, no ono asi jsem koukal dneska u dalnice jsou asi 2 nove CS (nemel jsem cas zamerovat), tusim ze prave OMV. Zatim to necham jako ARAL, nebo to mam rovnou sloucit a poslat liborovi.
PS Liborovi - dival jsem se ze na POI.CZ uz jsou CS, takze asi zmenu provedu primo tam, nebo mam poslat opravene soubory (uz mam cca 15 zmen - kdyz nepocitam ARAL)[/QUOTE]

Neměl bys pořád takhle ponocovat jako já :)) Změnu udělej přímo tam, pokud budeš měnit i názvy u těch položek z Aral na OMV, tak si to pak ulož jako libovolný ov2 soubor a nechej pod záznama ten ov2 soubor nahrát - přidají se ty záznamy k těm již uloženým, pak tu kategorii "Aral" můžu zrušit.

P.S.: přišel jsem, jak se dá vyhledávat v příspěvcích pokud má diskuze už mnoho stránek, když kliknu, že chci vložit odpověď, tak se mi pod to vypíšou všechny příspěvky :o) Já vím, že to víte, ale já si toho všimnul až po takové době, že jsem to prostě v radosti musel napsat...
MilanSu (823)|7.10.2005 01:37
To Henry - ted jsem se vratil z Prahy, snazil jsem se provest zmenuy na POI online, ale nejak mi unika postup. Navic tam jeste nejsou vsechny CS, takze pockam abych to pak udelal najednou. Mam pak nekolik drobnych pripominek, ale to asi az toho 15.
Jinak Aral do OMV bude asi jednodussi poslat novy soubor OMV.ov2 ne ?
S tim hledanim, ja taky myslel, ze je tam jenom ten prvni, on byl zrovna dlouhej a posuvniku jsem si samozrejme nevsiml
miki125 (6)|7.10.2005 06:24
Jakym zpusobem stahnu z poi.cz nejake POI nejak mi to nechce nabidnout stazeni pouze ikony se daji
dik za radu
Baharis_ce4you (95)|7.10.2005 08:03
Když jsi registrovaný uživatel (což jsi), přihlásíš se, klikneš na fajfku dané kategorie (vybrat) , dole máš ikony Generovat a stáhnout....
No a když je nejhůř, důkladně si pročteš Nápovědu :D :D :D
libor_m (1026)|7.10.2005 08:06
TO miki125: tlačítko "Generovat a stáhnout ov2 soubor"

TO MilanSu: nevím, jestli to nenecháme až na jaro příštího roku, kdy se budou fakticky měnit ARAL na ÖMV. Je to na diskuzi.
libor_m (1026)|7.10.2005 08:18
[QUOTE="Henry"]Zjistil jsem, že u mě TomTom pracuje u bodů zájmů pouze se 63 znaky a ne s 64, jak nabízí PoiEdit![/QUOTE]
Máš pravdu, Henry. Nikdy jsem si toho nevšiml, protože jsem asi nikdy nevyhledával žádný BZ, terý by tam měl nafutrovanou celou dávku. Potvrzuji, že je to jak u popisů (a to i jak v seznamu BZ, tak v popisu BZ na mapě), tak i případě, že popis končí telefonním číslem (ve volání z HW telefonu). Takže zase máme co dělat :yes:

Mimochodem, jak je to s délkou názvů v POI.DAT?
Baharis_ce4you (95)|7.10.2005 08:26
[QUOTE="MilanSu"]ted jsem se vratil z Prahy, snazil jsem se provest zmenuy na POI online, ale nejak mi unika postup. Navic tam jeste nejsou vsechny CS, takze pockam abych to pak udelal najednou.[/QUOTE]Bavil jsem se o tom přes ICQ s Rossim a máme vydržet, v rámci toho týdeního stopstavu dělají na stránkách změny. Pořád se to vyvíjí. K lepšímu.:yes:
Co se týká Aral - OMV, tak si mýslím, že dokud jsou cedule Aral, nechat to tak. Doplnění OMV o nové může být nachystané v šuplíku a až to spadne, tak se to pověsí na web. Co:?: