Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

České POI pro TomTom Navigator 5

libor_m (1026)|21.9.2005 07:11
Ke mně do mailu nic nepřišlo. Jestli myslíš ty, které Milan vyextrahoval z IM, tak ty posílal pravděpodobně rossinimu ... Napíšu mu, jestli je dostal a co s nimi hodlá udělat.
Roacher (99)|21.9.2005 08:55
Posílejte to spíš Liborovi, Rossini je zabržděnej (spíš na to nemá čas)! :D
taunus (116)|21.9.2005 10:33
MilanSU napsal:Tak konecne zaslano Rossinimu (nemocnice a pohotovosti jsou vcetne telefonu s moznosti vytoceni - pokud umoznuje HW) a delal i beziny a kilometrovnik dalnicni site.Velice sikovny to clovek :yes:
tak to asi rossiny jeste nemel cas dat to na web skoda. tak casem se treba dockame :) tak dik zatim za veliceprospesnou praci
MilanSu (823)|21.9.2005 11:07
Poslu klidne i Liborovi, ale nemam na nej mail, takze pokud budes Libore to chtit poslat, posli mi tvuj mail, treba na SZ
taunus (116)|21.9.2005 12:25
to by bylo super bylo by to rychleji na webu :))
libor_m (1026)|21.9.2005 14:05
Milan už má můj mail, ale zatím nic neposlal. Jen co to dostanu, tak to zpracuju a dám na web a sem info, že to tam je.
MilanSu (823)|21.9.2005 15:10
Byl jsem chvili pryc, hlasim ukol splnen ::)
rossini_ce4you (72)|21.9.2005 15:25
I když to tak vypadá, neležím...

Velmi se Vám omlouvám, že jsem ASI ;) něco nehodil na web, ale to neznamená, že úmyslně. :oops:
Dělám teď pro Vás 100x více, než obvykle... nicméně to není vidět ;) Vzhledem k dosavadnímu vývoji na cz-poi jsem dospěl k názoru, že to posuneme trošičku dál k profesionálnější rovině. Prvním krokem bylo naprogramovat POI ONLINE (díky díky HENRY :yes: ) a druhým je registrovat, zaplatit a udělat web pro Vás, a to oficiální český WWW.POI.CZ .

Nechtěl jsem to celé prozrazovat, dokud to nebude chodit, ale musím se trošičku bránit ;) Takže, zatím tam nechoďte :)) , je to téměř nefunkční a navíc mám problém s provozovatelem, takže řeším problémů a problémů...

V každém případě ale doufám, že to tento týden spustím...

Díky za pochopení

P.S. letím k zubaři :dead: :no:
libor_m (1026)|21.9.2005 15:37
Super Milane :yes: Takže na webu máme 3 nové položky a to: Nemosnice, Pohotovost a kilometrovníky dálnic v ČR. V těch dalších POI (všechny možný benzínky) se budu muset nějak pohrabat a dám to na web někdy v rpůběhu zítřka. Takže SOSEJTE ;)

EDIT: rossini se opravdu nefláká a na www.poi.cz máká už dlouho, což mohu osobně potvrdit :!:
Vladimír Krejčík (80)|21.9.2005 15:55
To: libor_m
17.9.2005 jsem do této diskuse vložil "hraniční přechody" a rovněž poslal Rossinimu, kde to zjevně "zadrhlo".
Zkus to zveřejnit. Dík.
Roacher (99)|21.9.2005 16:22
Aaaa,tak to je to překvápko od Rossiniho - tímto se mu veřejně omlouvám!;)
Roacher (99)|21.9.2005 16:24
Jeste jedna vec - jaky je rozdil mezi pohotovostmi a nemocnicemi?
MilanSu (823)|21.9.2005 16:35
V pohotovostech je LSPP-lekarska sluzba prvni pomoci a ZZS-zdravotni zachranna sluzba. V nemocnicich jsou klasicke nemocnice, sanatoria ..., jaky je v tom rozdil ve skutecnosti zatim nevim, jeste jsem to v zivote nepotreboval (diky bohu). Takhle to zkratka bylo rozdelene, ale jelikoz kontroluji pri natahovani duplicitu souradnic, jsou LSPP (ZZS) na jinych souradnicich nez nemocnice.
Snad to na vysvetlenou staci
Roacher (99)|21.9.2005 19:31
Díky za vysvětlení!!:)
Roacher (99)|21.9.2005 19:41
Liborovi zaslán Eurotel a supermarket Billa
libor_m (1026)|22.9.2005 08:30
Na webu jsou přidány T-Mobile a Billa. S ET řešíme s Roacherem malý problém, doufám, že ho tam dnes ještě budu moct hodit také (ET, ne Roachera :D ).

Chci se s vámi poradit, jak dát na web hraniční přechody. Vláďa mi je poslal rozseparované na 5 souborů: CZ-AT, CZ-DE, CZ-PL, CZ-SK a CZ. V tom souboru CZ ale nejsou označeny přechody značkami států (je tam "Dolní Dvoriste-Wullowitz-P,C,M,O,B,N nonstop" a ne "CZ-AT Dolní Dvoriste-Wullowitz-P,C,M,O,B,N nonstop"). Ne u všech by se to tam vešlo, protože některé pěší přechdy tam mají ještě otevírací dobu a je to tam nahuštěné do posledního znaku. Chci se vás tedy zeptat, jak to tam chcete. Chcete tam všechno nebo jen ty CZ, které obsahují všechny?
Roacher (99)|22.9.2005 08:50
Těch přechodů zas neni tolik,takže bych je tam hodil všechny pod jedním POI,ale škoda je,že nejsou rozděleny jak řikáš (AT,DE,PL,SK)...každopádně když jedeš do ciziny, tak většinou víš přes jaký přechod....málo kdo jezdí na slepo!:cool:
MilanSu (823)|22.9.2005 08:54
o pokud to bude CZ-hranicni prechody, tak by tam stacilo dat do nazvu AT (PL,SK,DE) a pak uz by se to tam asi vmacklo (pokud ne, tak zkratit neco jineho).
Tim by bylo jedno ov2 a moznost vyhledat prechod do ...
Jenom zkusenost z provozu, pokud si dam zobrazovat CZ-CS znackove, pak pri navigaci jede TT5 jakoby trhane (alespon u mne Acer N35). Cili velke OV2 je lepe nezobrazovat a nevim pokud budu mit hodne malych ov2 asi situace bude stejna.
libor_m (1026)|22.9.2005 09:01
Můžu se na to ještě mrknout, jestli by se to tam nějak nedalo necpat, taky by se mi to tam líbilo. Ne že bych jezdil naslepo, ale pro úplnost ;) :D
Baharis_ce4you (95)|22.9.2005 09:02
Dokončil jsem kontrolu a opravu kategorie Hrady. Opravil jsem téměř všechny souřadnice a několik špatných názvů. Za 136 POI jsem vyřadil 2 zříceniny, 21 zámků a 23 jako nenalezeno. Hrady pošlu Liborovy a teď potřebuju vědět, jestli má někdo rozpracované Zámky, nebo Zříceniny. Vladimír slíbil, že se podívá na zříceniny a já nevím, jestli můžu ty moje vyřazené z hradů použít do stávajících databází, vystavených na CZ-POI
Pokud se nikdo neozve, doplním Zámky a Zříceniny a pošlu to také. Ještě dneska tu vystavím ty vyřazené hrady, jestli to někomu něco řekne a určí který hrad to je, tak to doplním.
MilanSu (823)|22.9.2005 09:19
[QUOTE="libor_m"]Můžu se na to ještě mrknout,... [/QUOTE]
Jasne, ty 3 znaky (AT+mezera) tam nejak vmacknes, vzdyt ono to nebude zase az tak asi u vsech na knop s delkou.
Pro auto mne vetsinou najde cestu TT, tam nepremyslim, ale nekolikrat jsem uz hledal pri jizde na kole pro pesi (cyklisty)
libor_m (1026)|22.9.2005 09:31
TO Baharis: Skvělá práce ;) :yes:

Na web jsem teď přidal posledního z mobilních operátorů, Eurotel, takže už tam jsou všichny tři.
Vladimír Krejčík (80)|22.9.2005 10:33
Ke zříceninám a zámkům.
Neprovedl jsem tak dokonalou a detailní kontrolu, jako Baharis u hradů.
Pouze jsem v dost rozsáhlém vzorku obou databází kontroloval polohu a bezchybně to sedělo.
Nic jsem s tím dále nedělal. Takže to, co je aktuálně na webu je plně použitelné pro případné doplnění.
Vladimír Krejčík (80)|22.9.2005 10:42
K hraničním přechodům.
Doplnit do celkové databáze označení států jistě není problém. Ale někde to může způsobit přílišné prodloužení textu a nečitelnost dalších dat.
Myslím si, že ta data jako průjezdnost a provozní doba jsou dost důležitá.

Myšlenka udělat "hraniční přechody" mě totiž napadla, když jsem se vracel z Chorvatska a před Vídní jsem měl zprávu od známých, že v Mikulově je příšerná fronta. Váhal jsem ale, zda uhnout na Břeclav-Poštorná, kde je vždy liduprázdno, ale nejedou nonstop. A já nevěděl, kdy večer zavírají. V takové chvíli potřebuji spíš ta doprovodná data, než informaci, že je to přechod CZ-AT. To nakonec vidím v mapě.
libor_m (1026)|22.9.2005 11:33
Na webu máme další POI a to Asko, Bauhaus a OBI. U všech jsem doplnil i telefonní čísla, takže společně s otevírací dobou máme opravdu kompletní informace ;)

EDIT: Tak jsem tam ještě přidal opravený Bauhaus a nový Gigasport. A teď jsem tak vyflusanej a hladovej, že jdu na gábl :D
Latexman (28)|22.9.2005 13:19
Jde vám rozbalit soubor CZ-MO_Eurotel_85.rar z CZ-POI ? Hlásí mě to chybu.
Roacher (99)|22.9.2005 13:33
Libore,problém - Eurotel nejde rozbalit!Já sem ti ho posílal zazipovaný,nebo ne?Ne,že jo? evim čim to může být že tak zlobí!
libor_m (1026)|22.9.2005 13:40
Nejdřív jsi mi ho poslal zazipovaný a to nešel otevřít, potom nezazipovaný a to jsem ho už otevřel. To je divný ... :((

EDIT: Aha, už to vidím, nejde otevřít ten RAR. Opravím to.

EDIT: Opraveno. A díky známénu problému upraven název souboru na CZ-MO_Eurotel_85.zip
MilanSu (823)|22.9.2005 15:48
Jenom pro presnost, CZ-nakupy Carefour a CZ-nakupy Lidl nemaji v nazvu firmu, coz dela problem pri slucovani, vecer kdyztak poslu opravene.
U Interspar, Globus a Tesco nazvy malym pismem, vizualni neshoda, taky opravim a poslu Liborovi
libor_m (1026)|22.9.2005 15:56
Počkej, to děláme názvy velkými písmeny??? Vždyť to strašně žere místo na obrazovce při prohlížení ... :!:
Roacher (99)|22.9.2005 16:28
Mají, Carrefour a Lídl jsem posílal opravený s názvy pro ty co to chtějí sloučit - jestli je nemáte,tak je poskytnu, ať to nemusíš opravovat Milane!!
Roacher (99)|22.9.2005 16:29
Jinak tvořím Hypernovu...
Roacher (99)|22.9.2005 18:08
Tady jsou - Lidl a Carrefour

Obojí pod názvev ZIPu Lidl
MilanSu (823)|22.9.2005 19:59
[QUOTE="libor_m"]Počkej, to děláme názvy velkými písmeny??? [/QUOTE]
No ja vim, ale treba z deseti nakupu maji 7 nazvy velkymi a 3 malymi, CS jsem taky delal podle starych velkymi .....
libor_m (1026)|23.9.2005 07:44
Přidal jsem opravené hrady a upravené zříceniny od Baharisem a potom jsem tam ještě lupnul Makro. K tomu se mi již ale telefonní čísla nevešla, takže snad až se někomu z nás podaří zjistit, jak ov2 dostat zpět do poi.dat s našimi názvy a ikonami, tak to budeme moci všechno doplnit.

EDIT: Taky jsem něco přihodil do sekce Rakousko.

EDIT: Takže na webu máme od Vládi Krejčíka hraniční přechody. Jsou tam jednak rozdělené podle států, jednak sloučené do jednoho souboru. Všechny mají označení státu, kde je ten přechod. Vysvětlivky k jednotlivým zkratkám jsou vždy v popisu souboru na webové stránce.
MilanSu (823)|23.9.2005 12:02
[QUOTE="libor_m"]jak ov2 dostat zpět do poi.dat s našimi názvy a ikonami ...[/QUOTE]
Ono by bylo reseni, udelat si samostatne CZPOI.DAT, protoze alespon ja vestinu cest (pocetne ne km) jezdim v CZ. Takze bych mel CZPOI.DAT a v podstate pri jizde po CZ bych ho prejmenoval na POI.DAT (puvodni ulozil) a naopak. Pripadne Myrek by udelal spousteni v CZ a jinde (jako s hlasem a bez)
Pak by asi nevadily stavajici kategorie a ikony, protoze pridavat do POI.DAT dalsi kategorie zrejme nelze.
Problem bude (nevim jak je extrakce a nasledna komprimace do POI.DAT narocna) s aktualizacemi. Zatim jsou pomerne caste, takze nevim.
libor_m (1026)|23.9.2005 12:07
Ale ono se ještě ani neví, kde jsou uložené ikony ze souboru *.DAT

Další věc je, že nevím jistě, jestli lze v POI.DAT dělat jakékoliv změny, tzn. ne jen přidávání nových kategorií, ale i editace stávajících (jestli to potom fachčí, nebo ne). Na to se budu muset zeptat Henryho.
libor_m (1026)|23.9.2005 13:06
Máme někde J.Meinl a bauMax, nebo je zapotřebí je taky ještě zpracovat?
Gurun_ce4you (72)|23.9.2005 13:40
Byl by zájem o Polsko, našel jsem nějaké POI pro Toma
Henry_ce4you (58)|23.9.2005 14:04
[QUOTE="libor_m"]Ale ono se ještě ani neví, kde jsou uložené ikony ze souboru *.DAT

Další věc je, že nevím jistě, jestli lze v POI.DAT dělat jakékoliv změny, tzn. ne jen přidávání nových kategorií, ale i editace stávajících (jestli to potom fachčí, nebo ne). Na to se budu muset zeptat Henryho.[/QUOTE]

Jde editovat i přidávat kategorie a záznamy v nich...
Henry_ce4you (58)|23.9.2005 14:08
[QUOTE="libor_m"]Máme někde J.Meinl a bauMax, nebo je zapotřebí je taky ještě zpracovat?[/QUOTE]

Julius Meinl ani radši nedělejte viz: http://www.novinky.cz/ekonomika/65756-julius-meinl-vydaval-prosle-potraviny-za-cerstve.html
Roacher (99)|23.9.2005 14:56
Baumax jsem udělal!!Můžu poskytnout,pokud už jsem ho někdy neposkytnul - jinak Liborovi zaslána Hypernova a pracuju na Penny Marketu...
Roacher (99)|23.9.2005 16:52
Baharis_ce4you (95)|23.9.2005 20:11
Doplnil jsem Zámky o špatně umístněné z Hradů. Takže poslední aktualizované soubory zaslané Liborovy mají tyto hodnoty:
Hrady_90
Zamky_1014
Zriceniny_384
Jak jsem slíbil, vystavuji tu vyřazené položky a pokud někdo zná správný název, nebo pozici, dejte vědět a doplním to.

Jak jsem už jednou psal, schází mě (a věřím, že ne jenom) v POI radary oblast Brna a okolí. Kamarádi brňáci, neříkejte, že se v Brně neměří!!! Pokud víte o pár nejčastějších radarech a třeba nevíte co s tím, kontaktujte mě přes SZ, nebo ICQ a dáme to dohromady. Jinak já jsem požádal kamaráda-taxikáře, aby se podíval na další radary v našem okrese a když, tak doplním.
rihak (16)|25.9.2005 19:39
Uz jste vyresili omezeni poctu 31 souboru s POI? Me to moc nevyhovuje :(
libor_m (1026)|26.9.2005 07:45
[QUOTE="Henry"][QUOTE="libor_m"]Máme někde J.Meinl a bauMax, nebo je zapotřebí je taky ještě zpracovat?[/QUOTE]

Julius Meinl ani radši nedělejte viz: http://www.novinky.cz/ekonomika/65756-julius-meinl-vydaval-prosle-potraviny-za-cerstve.html[/QUOTE]
Jojo, včera jsem byl na pivku s kámošem, co dělá v Aholdu, takže už to vím také. Takže kdo dělá J.Meinl, tak může všechno přejmenovat na Albert (mimo J.Meinla v Jesenici, ze kterého bude Hypernova). Nicméně podle posledních informací asi 10 prodejen zruší, zatím se neví, kterých ... (v sobotu 1.10. to ještě bude J.Meinl a v pondělí 3.10. to již bude Albert (Hypernova).
Roacher (99)|26.9.2005 11:39
Jo, J.Meinl bych teď určitě nedělal- bude se to nějak přejmenovávat => Albert (který patří pod Hypernovu)
libor_m (1026)|26.9.2005 11:48
To, co jsem psal, je zaručená informace, v pondělí, 4.10. to všechno bude již Albert (mimo té Jesenice, kde to bude Hypernova).
Roacher (99)|26.9.2005 13:26
A jak to vypadá s těma ČS?Ještě jsem neviděl ani jeden kousek z toho co bylo vyextrahováno z infomapy?!
GiZMoSK_ce4you (13)|26.9.2005 14:01
caute,
otazka na admina http://cz-poi.wz.cz/
neplanujes vytvorit xml na pripojenie do POIEdit, aby sa dali automaticky stahovat POIs?
By som sa evntl. tohoto ujal, ale na servery by bolo treba drzat rozpakovane zipy, cize ov2 a bmp zvlast.
GiZMo