Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

České POI pro TomTom Navigator 5

rossini_ce4you (72)|12.9.2005 16:07
Tak jinak, je tu někdo, komu se to přihlášení povedlo?? :)
Ivanm_ce4you (466)|12.9.2005 16:50
me se to povedlo po tom pridani www, jak uz jsem psal. nebude to treba diky bezpecnostnim zonam? ja dal duveryhodne.
ted 16:50 tam jsem zase, prohlizim ikony i kategorie POI
:yes:
Radek Pokorný (68)|12.9.2005 17:09
Tak jsem vyzkousel vsechny popisovane moznosti a nic, smycka s prihlasenim
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 17:19
ASI TO MÁM!

Pravděpodobně se celý "incident" vyskytuje pouze u WIN XP a mělo by pomoci zapnout (povolit) cookie - pravděpodobně pro server poi.benekov.com...

tento server je zdrojem pro databázi... přidejte tento server mezi důvěryhodné a cookie nastavte tak, aby místo ZAKÁZANÉ byly DOTÁZAT SE a když tak je potom jen pro tento server povolte...

EDIT:

Explorer/Nástroje/Možnosti Intern./Osobní údaje/Upřesnit/Přepsat autom. správu/ .... a zafajfkovat DOTÁZAT SE!
Roacher (99)|12.9.2005 17:26
Konečně - už jsem na počítači doma a tady mi to funguje - v práci mi to nešlo. Na obojích PC je WinXP,ale připojení v práci bylo přes server,tak jestli se neděje problém právě tam...no to je jedno.

Jinak jak to teda bude s tím zprávcovstvím jednotlivých POI - nebo spíš kdo bude mít jaké přístupy a možnosti?
Roacher (99)|12.9.2005 17:28
Jinak když na to koukám - nemá to chybu! Upozornit znamená,že když něco upravím,tak pak kliknu na upozornit?
MilanSu (823)|12.9.2005 18:28
JO JO, uz to fachci, vypada to dobre, tak ted jenom rozdelit administraci a pridelit prava.
Akorat drobna pripominka ke slucovani, bylo by dobre udelat navrh jmena souboru CZ-+x znaku z prvniho oznaceneho (CZ-Nákupy, CZ-cerpaci stanice ...) a nepsat tam počet POI (stejně ho musím přejmenovat abych jím nahradil soubor v cihle. Ale je to prkotina (ale byla by mila)
pietnik (73)|12.9.2005 18:33
No jsem rad, ze se ze me nestal nechtene hacker :) Mam taky XP a slape mi to i bez povoleni cookie.
MilanSu (823)|12.9.2005 19:07
Jeste pro pristup, lepsi mi pripada Nastroje/Moznosti internetu/Osobní údaje/servery/zadata benekov.com a povolit (nez se dotazovat zda cookies ....
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 22:55
Nejsem uživatel XP, takže asi to je lepší, ale výsledek je shodný :)
Henry_ce4you (58)|12.9.2005 23:58
Zdravím všechny, "hosta" jsem upravil, už by to mělo jet v poho, můžete se na databázi dostat přímo přes adresu: http://poi.benekov.com, já používám převážně Firefox - můžu pouze doporučit-není žádný problém.

Při prvním vstupu na stránku se přihlásite jako "host", chcete-li se přihlásit svým jménem, dejte nejdřív "Odhlásit" nebo si tuto stránku uložte v záložkách(oblíbených) jako: http://poi.benekov.com/login.php?odhl=True

Pokud zvolíte upozornění, tak se vlastníkovi kategorie pošle mail, s danými informacemi, pokud jste tedy před tím změnili souřadnice, pošlou se mu změněné... (neposílejte dokud budu u kategorie vlastník já!) :o)
[Edited]Možnost změny vlastnictví jsem právě napsal a vše hodím Rossinimu.[/Edited]

[QUOTE="MilanSu"]JO JO, uz to fachci, vypada to dobre, tak ted jenom rozdelit administraci a pridelit prava.
Akorat drobna pripominka ke slucovani, bylo by dobre udelat navrh jmena souboru CZ-+x znaku z prvniho oznaceneho (CZ-Nákupy, CZ-cerpaci stanice ...) a nepsat tam počet POI (stejně ho musím přejmenovat abych jím nahradil soubor v cihle. Ale je to prkotina (ale byla by mila)[/QUOTE]

Ten návrh jména by musel přes JavaScript a to by pak nešlo na PDA (Pocket Exploreru) - z PDA bohužel navíc ani nejde nijak uploadovat vlatní data... Aktualizoval jsem ale to slučování, pokud se tam objeví tři a více kategorií se stejným začátkem názvů (CZ- plus 5 písmen), tak se vytvoří nahoře tlačítko pro přímé vytvoření souboru. Ten počet POI je - přiznávám - kravina, zítra to dám pryč. Jinak díky za tvůj SZ --> o té stránce vím a spolupracuju - bohužel český POI.DAT má odlišný formát než z ostatních map :o( ale ty POI (ne všechny) jsem z toho nějak dostal viz. ty čerpačky. Rozbalené to je větší, takže jsem to zatím neuploadoval, kdo bude mít zájem, zítra tady dám popis které mám a já mu je zašlu (nemám to teď u sebe), každopádně až doděláme ty odlišnosti v našem POI.DAT, tak se to dozvíte.

Důležité je ale to, že půjde z našich vlastních POI vytvořit vlastní POI.DAT, který je PODSTATNĚ rychlejší než ov2 (ale to asi nepůjde přímo z servru kvůli absenci PERLu).

Také jsem opravil nějaké chybky, ten odkaz na mapy.cz u jednotlivého záznamu je pouze podle zadaných POI, pod mapkou vlevo můžete nastavovat zoom - 1-9, u každé kategorie lze nastavit s jakým zoomem se záznamy budou zobrazovat, dále tam je možné v metrech zadat rozpětí pro analýzu blízkosti bodů, žádný záznam v jedné kategorii by neměl mít stejný název - v databázi nastaven jako unikátní záznam (momentálně jsem toto vypnul, protože v benzínkách z POI.DAT je spousta záznamu např. jen "Aral").

Henry
MilanSu (823)|13.9.2005 00:48
cerpaci stanice co upravuji maji vzdy jedinecny nazev. Ted jsem jeste kontroloval, ty co jsem zaslal rossinimu (AGIP+ARAL) jsou OK, v ostatni databazi InfoMapy jsem taky objevil duplicity a vyradil. Takze i v dalsich zasilanych bude nazev vzdy jednoznacny.
Pokud pujde CZ-POI.dat tak to bude super, ale nevim jak to myslis, sloucit POI.DAT a CZPOI.DAT a nebo si vzdy prejmenovat a natahnout.
Vsechno je dobry, akorat ty mesta, kdyz hledam nejakou vesnicku (ted naposled rossiniho Petrovicky, tak se zapnou BZ mesta a pak kdzy zapomenu je shodit to je hruza.
MilanSu (823)|13.9.2005 00:48
Pracuji na Benzine, snad bude brzo. cerpaci stanice CZ si myslim budou komplet (cca 2700 CS) , takze bude mozno nechat zapnute jen CZ.
Henry_ce4you (58)|13.9.2005 00:52
[QUOTE="MilanSu"]... ale nevim jak to myslis, sloucit POI.DAT a CZPOI.DAT a nebo si vzdy prejmenovat a natahnout....[/QUOTE]

POI.DAT vyextrahovat, vybrat si z toho ov2, které tě budou zajímat (jestli nějaké), přidat ov2 "od nás" a vytvořit jeden soubor POI.DAT, který si dáš do TomToma, samozřejmě kromě toho můžeš využívát i další ov2 soubory...
MilanSu (823)|13.9.2005 00:58
No tak to by bylo super, takze bych mel POI.DAT a v nem uz primo kategorie CZ-.
Kontroloval jsem treba benziny u nas v Susici a sedi vsechny, jedna schazi, ale u ni mi minuly tyden jeden dedula naboril auto (skoda 30 tis), kdyz mi nedal prednost, tak ji radsi vynecham.
Kdyz pak kazdy zkontroluje CS ve svem okoli, vytvorime databazi CS, ktera bude daleko lepsi a presnejsi nez treba Infomapy (tam jsou taky nekdy bludy)
Henry_ce4you (58)|13.9.2005 07:27
Takže tady je seznam ov2 souborů vytažených z českého POI.DAT (ne všechny záznamy zatím byly extrahovány), celé to má 15,3 MB tak mi napište, co by jste z toho chtěli. (Je to samozřejmě dokupy s Polskem, Německem a Rakouskem), ořezané benzínky z tohoto jsou na poi.benekov.com.
Ivanm_ce4you (466)|13.9.2005 08:01
Tohle by melo byt castecne vyreseno pouzitim orezaneho seznamu mest
mesta CR od 16,66 st na vychod.ov2
, ted je to myslim: mesta morava

[QUOTE="MilanSu"]Vsechno je dobry, akorat ty mesta, kdyz hledam nejakou vesnicku (ted naposled rossiniho Petrovicky, tak se zapnou BZ mesta a pak kdzy zapomenu je shodit to je hruza.[/QUOTE]
Gurun_ce4you (72)|13.9.2005 08:18
Tak jsem s připojením na http://www.cz-poi.wz.cz/poi.html ráno dál bojoval a teď jsem zjistil že se stránkám nelíbí v Keriu PF 4.2.0 zatržení WWW-Blokování - "Povolit filtrování obsahu WWW" nevím k čemu to tam je ale doposud to nevadilo žádné stránce prosím SZ

Jinak pánové The best of ... ;)
MilanSu (823)|13.9.2005 08:35
No to ja vim, ale obcas potrebuji hledat i vesnicky u nas na zapade, ty take nejsou vsechny mozne vyhledat pres "adresa"
MilanSu (823)|13.9.2005 08:54
POI.DAT
Pokud to doibře chápu, tak vyextrahuješ OV2, ty by pak bylo mozne upravit a znova zkomprimujes POI.DAT, tzn, ze napr. pro cerpaci stanice by jsme z vyextrahovaneho POI.DAT vyhazeli stanice CZ a doplnili nase CZ-CS. obdobne pro dalsi POI. Zajimalo by mne, co to udela kdyz do POI.DAT prikomprimujes napr CZ-mesta, jestli se to taky tak hrozne zpomali.
libor_m (1026)|13.9.2005 09:05
Jen to nebude žádná sranda z toho vyházek české čerpačky - ty, které máme my zpracované. Celé si to můžeme rozdělit do tří skupin: ty, které má jen POI.DAT, ty, které máme jen my a ty, které jsou obsaženy v obou databázích. A to k tomu můžeme připočítat fakt, že souřadnice těch, které jsou obsaženy v obou databázích, nejsou zcela identické.

Jedna metoda je najít v TTN na mapě ČS, podívat se na popis, souřadnice, najít a smazat (pokud ji máme my), další je metoda pokus / omyl, kterou bych nerad použil. Doufám, že někdo přijde s další metodou (-ami).
Latexman (28)|13.9.2005 09:12
[QUOTE="rossini"][QUOTE="Latexman"]Fungujou vám POI Metro B? Mě teda nějak ne.[/QUOTE]

co konkrétně nejede?[/QUOTE]

Vůbec se mě to neobjeví v nabídkách jako A a C. Koukal jsem, že tam byla v jiném formátu ikona, ale ta by na to neměla mít vliv. I když jsem jí upravil stejně jako ostatní, tak se mě to v POI vůbec nezobrazí.
Ivanm_ce4you (466)|13.9.2005 09:23
co se tyka CZ-CS -pokud bude nejaka chybet, asi to nebude tragedie. Skoro se mi zda, ze je problem ujet 5 km a nenarazit na pumpu. A chybet budou hl. noname pumpy, protoze ty hlavni jsou zpracovane. Takze by mozna slo proste ty jejich vyhodit a nechat jen ty nase. POkud se pozdeji
zjisti, ze nejaka hodne chybi, asi uz nebude problem ji tam pridat.

Hodne by me zajimalo, jak se vylupuje ten poi.dat.
Roacher (99)|13.9.2005 09:37
Jo,s tím taky souhlasím-jestli bude databáze (naši čs) obsahovat cca 2700 pozic,je zbytečný, dávat si práci ještě s dalším extrahováním a upravováním pozic z original POI.DAT!Každopádně si myslím, že vyextrahované *.ov2 soubory můžou sloužit jako podklady ať už budem tvořit cokoli (třeba ZOO :) )...přeci jenom věřim víc tvůrcům CZPOI,než TT!:D
Ivanm_ce4you (466)|13.9.2005 09:50
OT
...a otevreme si velkoobchod s POI. :cool:
rossini_ce4you (72)|13.9.2005 09:57
POZOR! INFO!

Henry mi udělal tak trochu čáru přes rozpočet a dal Vám přímou adresu na poi.benekov.cz. Chci Vás upozornit, aby jste se "zatím" nespoléhali na obsah on-line databáze, celé je to zatím spíše jako LIVE ukázka a slouží jen na "čumendu". Zatím stále jsou aktuálnější body na cz-poi.wz.cz. Navíc, nemáme dořešeno to správcovství jednotlivých kategorií!

Čistě hypoteticky!! Kdo může na sraz tento pátek ke mě na chatu?
Gurun_ce4you (72)|13.9.2005 10:02
Tak jsem tedy vytvořil první občerstvovací stanice ( omlouvám se, že tak pozdě )
Asi bude lepší jeden soubor a tak jsem začal jednotlivé body zkratkami
ZAHR - zahrádka pochopitelně s restaurací
MENU - hospoda mající ověřená hotová jídla ( přijedu šup-šup a jedu dál ) takové ty typy restaurací dálkových řidičů
REST - pěkná hospoda kam lze vzít bez ostychu i tetu popřípadě manželku ( nemusí být vždy vlastní )
Gurun_ce4you (72)|13.9.2005 10:04
Henry_ce4you (58)|13.9.2005 10:55
[QUOTE="rossini"]POZOR! INFO!
... celé je to zatím spíše jako LIVE ukázka a slouží jen na "čumendu". Zatím stále jsou aktuálnější body na cz-poi.wz.cz. Navíc, nemáme dořešeno to správcovství jednotlivých kategorií!

Čistě hypoteticky!! Kdo může na sraz tento pátek ke mě na chatu?[/QUOTE]

Ano přesně tak, včera večer nejelo webzdarma, tak jsem to dal přímou adresou, je to zatím v testování,
na sraz bohužel nemůžu, víkendy mám obsazené zatím tak do půlky ledna, navíc nemám navigaci - (to je pro vás šok,co? :))), tak kdoví, jestli bych tam trefil...
Roacher (99)|13.9.2005 11:27
Pro mě je taky tenhle sraz tabu-mam nakázáno si udělat hezký víkend s přítelkyní...to víte,pod pantoflák!:sarcastic:

A to zprávcoství - bude se řešit jen na srazu,nebo se to doladí tady na webu?
Co na to udělat novou diskuzi (než se to doladí) a pak ji smazat?!
MilanSu (823)|13.9.2005 11:40
Bohuzel mam auto v servisu a v sobotu mam akci tady, takze patek je tabu.
Jinak opet se hlasim na spravcovstvi cerpacich stanic, bude to jeste chvili trvat, uz jich mam 400 z 2700, musim ted vymyslet nejaky programek, ktery by mne usnadnil prepocet souradnic Infomapy do svetovych.
Jak psal nekdo drive, taky si myslim, ze kdyz jich budeme mit 2700, tak klidne ty z poi vyhodime a nechame jenom nase. Samozrejme bude dobre, kdyz je jeste zpresnime dle skutecnosti.
libor_m (1026)|13.9.2005 11:42
Máš pravdu Roachere, v diskuzi k CZ-POI Online můžeme pokračovat zde, aby nám to tu zbytečně nebobtnalo.
Ivanm_ce4you (466)|13.9.2005 11:58
na sraz bohuzel nemuzu, protoze jsem doma nyni vedny jako Rekonstruction man -nova podlaha
Henry_ce4you (58)|13.9.2005 12:01
[QUOTE="MilanSu"]..., musim ted vymyslet nejaky programek, ktery by mne usnadnil prepocet souradnic Infomapy do svetovych...[/QUOTE]

Co tím myslíš??? Nestačí dát Menu "Desktop", "Možnosti", karta "Souřadnice" a zvolit např.: "zeměpisné souřadnice (desetinný tvar)" - mám Infomapu 12

Jestli něco nechápu, tak mě nebijte!
Ivanm_ce4you (466)|13.9.2005 12:02
na cz-poi je nedobra verze radary-mobilni.
Nekde zapadl muj update. Navic jsou tam nejake BZ neocislovany a stale tam jsou:
Církvice:001:A
Církvice:062 temer vedle sebe, z toho jeden nakresleny ve vode
MilanSu (823)|13.9.2005 12:17
[QUOTE="Henry"]

Co tím myslíš??? Nestačí dát Menu "Desktop", ...[/QUOTE]
No to bych je musel "vycucavat" po jedne. Ja mam extrahovanou databazi a tam jsou jenom vnitrni souradnice a nejde tam nic jineho. To co myslis, to je jenom na zobrazeni na mape a ve stavovem radku.
Takze musis pouzivat jdi na souradnice, tam zapnout vnitrni, doplnit z databaze, prepnout na svetove, doplnit do databaze. No na zblbnuti.
Zkusim udelat nejaky script, ktery by simuloval stisk klaves a dela to za mne
Roacher (99)|13.9.2005 12:30
Taky jsem předtim posílal nějaké POI,ale Rossini se na to pěkně vyprdnul!!:D
libor_m (1026)|13.9.2005 12:44
Dejte mi ještě trochu času, abych se vzpamatoval z té 14-ti denní absence a můžete to potom opět posílat mně.
rossini_ce4you (72)|13.9.2005 13:52
Díky Libore, už to potřebuji jako sůl ;)

Řeším teď něco, co nám všem pomůže... (nechci být tajemný, ale zatím si to nechám pro sebe)
libor_m (1026)|13.9.2005 13:57
bůůů, já to chci vědět, bůůů, bůůů :D

Ve čtvrtek to přeberu.
Roacher (99)|13.9.2005 14:43
Co nám všem pomůže?To sem teda zvědavej...i když jestli to neni 100 miliónů,tak mě to moc nezajímá!:D
MilanSu (823)|13.9.2005 23:25
Tak se mi konecne podarilo vyresit prepocet souradnic Infomapy na nase, takze uz to jede automaticky. Do cca konce tydne zaslu Rossinimu vsechny CS
MilanSu (823)|14.9.2005 01:40
Takze prvni vlastovka CZ-CS Benzina (346 POI) zaslany Rossinimu. Pokud se budou trochu lisit souradnice od skutecnosti, tak mne nekamenujte, jsou prevzate
MilanSu (823)|14.9.2005 02:36
Jeste pred spanim (zaslano Rossinimu)
Hunsgas (21 POI)
Paramo Trysk (39 POI)
Petra (32 POI) - to uz je asi benzina, ale nevim ktere
RobinOil (63 POI)
Total (24 POI)
libor_m (1026)|14.9.2005 07:19
Skvělé, noční můro :D

Jen doufám, že IM nemá ty souřadnice totálně ujeté :sarcastic:
Baharis_ce4you (95)|14.9.2005 08:02
[QUOTE="libor_m"]
Jen doufám, že IM nemá ty souřadnice totálně ujeté :sarcastic: [/QUOTE]
Já jsem ověřoval souřadnice z IM10 a rozdíly oproti reálu byly max 50m. Spíš tak 20-30. To už snad nehraje takovou roli.
MilanSu (823)|14.9.2005 08:41
Takze ted kdyz uz na to mam ten "figl", tak neni problem udelat jeste i jine POI.
Napadlo mne, ze by nemuselo byt spatny "Kilometrovnik dalnicni site", kdyz hlasi napr uzavirka na xx km D1, tak si ji dopředu najdu a dam vyhnout.
Pak jsou samozrejme dalsi POI, ktere by bylo mozna vytahnout, zalezi na vasem zajmu (seznam moznych je v priloze)
00089188_POI_hxiT.jpg
libor_m (1026)|14.9.2005 08:57
ten kilometrovník by byl určitě super, už se to tu několikrát probíralo ...
pietnik (73)|14.9.2005 17:49
[QUOTE="Ivanm"]na sraz bohuzel nemuzu, protoze jsem doma nyni vedny jako Rekonstruction man -nova podlaha[/QUOTE]

Heh, pridavam se, ovsem v mem pripade jde o kompletni rekonstrukci celeho bytu vcetne dvou stehovani. Tudiz budu docasne clenem neaktivnim :/ Ale budu aspon vasi cinnost sledovat a po zasluze chvalit :) .. no a casem se samo pridam...
libor_m (1026)|15.9.2005 07:53
Tak máme na webu aktualizované/nové 4 soubory s POI:

Díky Gurunovi máme prvopočátek oblíbených restaurací, takže začněte přispívat. S příspěvky posílejte i telefonní čísla daných podniků. Dále nám Gurun upřesnil celkem 3 pozice u ČS EuroOil a JET.

Potom jsem ještě dostal prodejny Oskara, které jsem tam už dal taky, jen nemohu zmínit nick tvůrce, protože mi to poslal na mejl a já teď nevím, kdo to je. Tak se omlouvám.

EDIT: Tak to byl nakonec Roacher :D