Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

České POI pro TomTom Navigator 5

Gurun_ce4you (72)|9.9.2005 09:50
Tady na severu Petry zmizly a tak se mi zdá, že je koupila Benzina ca dva roky zpět. Si nepamatuji kdy naposledy potkal Petru ( tedy jako CS )
Roacher (99)|9.9.2005 12:05
Jo,už jsem se s tim taky setkal,že některé benzínky (týká se to Aralu,Agipu,Shell a OMW) byly na špatných místech a nebo jak říkáš duplicitní!
bubo_ce4you (151)|9.9.2005 20:57
[QUOTE="Gurun"]Tady na severu Petry zmizly a tak se mi zdá, že je koupila Benzina ca dva roky zpět. Si nepamatuji kdy naposledy potkal Petru ( tedy jako CS )[/QUOTE]

Petru koupilo OMV, vzalo si z toho asi 12 stanic (napr. Ceske Budejovice, Praha, Prostejov) a zbytek byl dan prodan PapOilu. Takze dnes by pumpy Petra nemely existovat az na pripadne francizy (jako asi stale existuje Dea na vypodavce z Plzne, prestoze jinak tato znacka taky zmizela).
rihak (16)|10.9.2005 09:46
doplnil jsem Tesco :))
MilanSu (823)|10.9.2005 13:36
Vyčkejme na zprovoznění CZ-POI online a davejme vsechno jen tam, at je to na jednom miste. Sem staci dat informaci o aktualizaci.
Zaslal jsem Rossinimu upravene ikony (ty ktere pouzivam) zmensena velikost souboru 4x (zmena barevne hloubky), doplneny CZ symboly (vlajka, trikolora). Myslim ze je zbytecne si zaplacavat cihlu velkymi zbytecne vetsimi soubory. Celkem 26 ikon
Baharis_ce4you (95)|10.9.2005 13:42
Kdo si stáhl ze str. 57 POI.zip, je tam ikona Asko v nevhodném formátu a nezobrazuje se v TT. Tak jsem ji opravil.
Kopie: mail Rossini.

I já jsem se v posledních dnech začal o ikony trochu více zajímat a na Stahuj.cz je ikon obrovské množství (jen jeden zip soubor obsahuje 5 tis. ikon) a kromě prg. na vytváření, jsem našel jeden, který z ico dělá bmp. Pokud by náhodou měl někdo zájem, vystavím odkaz.
MilanSu (823)|10.9.2005 14:44
[QUOTE="Baharis"]I já jsem se v posledních dnech začal o ikony ...[/QUOTE]
No prave o tom jsem psal, podle velikosti souboru tam mas nastavenu bar.hloubku 16.7 mil barev coz je pro ikonu naprosto zbytecne a zbytecne zvetsuje velikost souboru. Dle meho nazoru bohate staci bar.hloubka 16 barev, velikost cca 300 b oproti tvému 1520 b.
Baharis_ce4you (95)|10.9.2005 15:53
Asi máš pravdu, ale 90% všech našich ikon je v tomto formátu. Nedokážu posoudit, nakolik se rozpozná kvalita. Když se stanoví-domluví nějaký standart, není problém se jím řídit. Já jen ve Photoshopu zmněnil původní velikost ze 150 na 22 bodů a hloubku z 32 na 24 bitů. Jestli je vhodné jít až na 16 bitů.....
MilanSu (823)|10.9.2005 16:10
No na vetsine ikon se to nepozna, a pokud ano, myslim si ze to neni az tak podstatne ve velikosti, jaka se zobrazuje v mape. Kdyz se podivas na orig ikony z TT5 maji vetsinou hloubku taky jen 16.
Baharis_ce4you (95)|10.9.2005 16:36
Bojím se, aby nás někdo nenapadl, že se bavíme o blbých ikonách moc dlouho, ale....
- Ikony v TT jsem jaksi nenašel.
- Všechny naše ikony dohromady mají cca 36k. Ve velikosti zabíraného místa to asi nebude, když jedna mapa má 413 MB. Tak jen snad že by to pomaleji scrolovalo....
- Všechny vytvořené ikony se mi líbí, až na Bauhaus. Už se s tím mořím přes hodinu, ale ten jejich typický nápis je v malé ikonce stále nečitelný. Tak asi jen zinovuju ty jejich chaloupky.
rossini_ce4you (72)|10.9.2005 17:53
od toho je diskuze, abychom se ve "své diskuzi" bavili o čem chceme ;)

Jinak ťeď během víkendu projíždím autem lokality s mobilními radary a budu muset opravit pár lokalit, zejména před Olomoucí ve směru od Ostravy a přidat pár stanovišť z Olomouce - města.
MilanSu (823)|10.9.2005 18:33
No asi je fakt, ze velikost na disku (karte) je pomerne bezvyznamna, ale myslim pak pokud se zobrazuji tak zabiraji misto v pameti (muj nazor).
Ale navrh na sjednoceni
Velikost 16x16, barevna hloubka 16.7 mil barev, 256,16
, vychazi velikost cca (dle mnozstvi pouzitych barev ) max 1550 b. U dvoubarevnych ikon (např.CZ-CS komplet) vidim jako zbytecnost mit 256, tam staci bohate 16. U log, firem (vetsinou prevod z GIfu (JPG)), ponechme vetsi.
Ikony jsou v TT5 tak, ze vytvoris novou kategorii BZ a k ni si priradis ikonu ze seznamu, a tim se vytvori ikona "novy nazev BZ.bmp".
Opravim ikony zaslane rossinimu dle tohoto pravidla
Baharis_ce4you (95)|10.9.2005 19:57
[QUOTE="MilanSu"]Ale navrh na sjednoceni
Velikost 16x16, barevna hloubka 16.7 mil barev, 256,16
, vychazi velikost cca (dle mnozstvi pouzitych barev ) max 1550 b. U dvoubarevnych ikon (např.CZ-CS komplet) vidim jako zbytecnost mit 256, tam staci bohate 16. U log, firem (vetsinou prevod z GIfu (JPG)), ponechme vetsi.[/QUOTE]
- Já jsem pro. Když se vytvoří nějaký standart, tak se podle něho bude pokračovat.
- Už odpoledne jsem ti posílal žádost o autorizaci. Když jsi na netu, tak nejsi na ICQ?
- Posílám ti tu ikonu Bauhausu, ale pořád to vypadá, jak pionýrský tábor. Sedm písmen v jednom řádku je ale moc, bylo to nečitelné. Si vyber, co je lepší.
- Za ten typ díky.
MilanSu (823)|10.9.2005 22:02
Musel jsem upravit typy, pro CS, kde je v logu nazev firmy je 16x16 malo
takze pokud mozno 16x16, jinak max. 22x22
Rossinimu jsem poslal aktualizovaný soubor ikon
Kocir (836)|10.9.2005 22:41
Panove, nechte si vytvorit ikonu primo Tomtomem 5 (funkce - vytvorit novou skupinu zajmu, pak zjistite jaky ma standard. A to jak velikost, tak pocet barev tak DPI.
Ivanm_ce4you (466)|10.9.2005 23:47
Ikony v milionech barev??? Napr. ten posledni Bauhaus je asi v 16 milionech, ale barev ma v sobe 235.
Tady vam ukazu tu samou ikonu v 256 a 16 barvach, kdo uvidi rozdil, at piskne. Rozdil ve velikosti podstatny, zbytecne zabira misto v RAM a asi to bude i trochu zpomalovat zobrazovani.
MilanSu (823)|11.9.2005 00:21
No ja taky myslim, to co rika IvanM ale uz jsem to ted zase predelal na 16 mil, tak zase asi to soupnu zpatky, ono nekdy se trochu zmeni barvy, ale kdyz vemu 256, tak je soubor vetsi nez 16 mil
MilanSu (823)|11.9.2005 00:54
Prisel jsem jeste na jeden figl, jak ponechat jen 16 barev (a tim zmensit velikost souboru) a zachovat puvodni barvy.
Omlouvam se za predchozi prispevky a uvadim novy navrh standardu
velikost 16x16 (pokud kvuli citelnosti mozno 22x22), 16.barev
Rossinimu jsem zaslal posledni definitivni verzi ikon.
Ivanm_ce4you (466)|11.9.2005 08:28
Pravda je, ze si ty ikony muze kazdy upravit dle sveho. Nejpracnejsi je mit ten zaklad, pak uz je to rychle. Pro sebe si delam ikony 22*22 a tenky cerny ramecek o sirce 1 px. Cerne ohraniceni mi pripadne na obrazovce vyraznejsi.
Otazkou je, jestli ty rozdily ve velikosti maji nejaky zasadni vliv :-)
Navic ted jsem koukal na ten muj JET. Ma myslim pouze 3 barvy a stejne je veliky 1,5 kilo. Tak jsem ho decreasnul na 16 barev -stale ma 3 barvy, ale velikost 382 B
MilanSu (823)|11.9.2005 10:09
Sice je to OffTopic, ale znam spousty lidi, kteri sice neprispivaji do teto diskuse ale pouzivaji POI na CZ-POI a rict jim aby si uprtavili ikonu, tak na mne koukaji jako na blazna.
Myslim, ze ikony mame vyresene a nebudeme jiz s nimi zbytecne zde zabirat misto pro to o co zde hlavne jde, to je POI. Dneska se mozna dostanu udelat benzinu.
Kocir (836)|11.9.2005 11:11
Ivanm: Rozmery ikon maji vliv ale ne zasadni. Pokud se udelaji 16x16 tak TT k domu dodela sam cerny ramecek a pripadne i stin. Barva ramecku se pak udela podle barvy zastoupene v ikone.
Vít_ce4you (156)|11.9.2005 11:27
Radary v okoli Olomouce a na Mohelnici jsem uz udelal pred 14 dny, jenze to zrovna Libor odjel pryc. Nemam to ve vasem stndardu, jen GPS pozice, tak jsem to tenkrat poslal IPFovi, at to upravi a da na net. Bohuzel se to asi nekde zadrhlo nebo to poslal Liborovi... Posilam je Rossinimu na mail.
Baharis_ce4you (95)|11.9.2005 11:54
Díval jsem se, že radary z Brna a okolí jsou téměř nulové. Jeden radar! Co kdyby se na to někdo z Brna-znalý poměrů podíval. Třeba jen zhruba, přes nějakou mapu, která ukazuje souřadnice. Do souboru ov2 bych to já, nebo někdo jiný určitě rád přepsal.;)
taja_ce4you (127)|11.9.2005 18:44
[QUOTE="Ivanm"]Pravda je, ze si ty ikony muze kazdy upravit dle sveho. Nejpracnejsi je mit ten zaklad, pak uz je to rychle. Pro sebe si delam ikony 22*22 a tenky cerny ramecek o sirce 1 px. Cerne ohraniceni mi pripadne na obrazovce vyraznejsi.
Otazkou je, jestli ty rozdily ve velikosti maji nejaky zasadni vliv :-)
Navic ted jsem koukal na ten muj JET. Ma myslim pouze 3 barvy a stejne je veliky 1,5 kilo. Tak jsem ho decreasnul na 16 barev -stale ma 3 barvy, ale velikost 382 B [/QUOTE]
A co použít tohle, je toho moře hotovýho a neztrácet moc času
Ivanm_ce4you (466)|11.9.2005 21:17
No, ted to zacalo Hornbachem a pokracovalo JETem. Tyhle ikony se tam spatne hledaji.

Pokud si nejaky user neumi upravit ikonu, jiste mu bude stacit ta, co je k dispozici, i kdyby byla velika 5 kilo.

Dalsi diskuze muze mit treba samostatne vlakno.

KONEC
libor_m (1026)|12.9.2005 07:28
Tak Vás všechny zdravím opět z matičky Prahy. Koukám, co se tu toho nakupilo, dá mi to nějaký čas se tím vším pročíst a prokousat, z této stránky odpovím pouze Vítovi, že se ke mně nic nedostalo, pokud to neudělal rossini, se kterým jsem ještě nemluvil, tak mi to pošli na e-mail. (napiš mi SZ)

EDIT: Trochu jsem to tu promazal a scvrklo ze to o 3 stránky. Chci vás všechny poprosit, držme se tématu poi. Pro věci související s programem TTN5 tu máme jinou diskuzi a jak jsem koukal, tak na ty ikony šlo založit taky jednu - i když, kdo to mohl vědět, že? ;)
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 09:29
ON-LINE POI TEST!

Na cz-poi.wz.cz jsem umístil BETA verzi on-line správy POI. Čekám Vaše podněty a připomínky. Autorem je Henry, který tuto diskuzi také "sjíždí", takže pište!

Jinak si poznačte adresu http://cz-poi.wz.cz/poi.html, později přidám odkaz do menu.

Co se týče POI zaslaných o víkendu, upload a update bude jako vždy v pondělí odpoledne...
Latexman (28)|12.9.2005 09:37
Fungujou vám POI Metro B? Mě teda nějak ne.
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 09:46
co konkrétně nejede?
MilanSu (823)|12.9.2005 10:08
[QUOTE="rossini"]ON-LINE POI TEST! [/QUOTE]
Nevim jestli neco delam "blbe", zaregistroval jsem se, prihlasim se a zobrazi se hlavni menu (kategorie POI, slouceni .....). Po odkliknuti jakehokoliv odkazu se zobrazi znovu prihlaseni, znovu hlavni menu ..... Takze se v podstate nedostanu nikam.
Gurun_ce4you (72)|12.9.2005 10:10
Ba ba nějak to zatím kvoká

bude to chtít ještě doladit :cool:
MilanSu (823)|12.9.2005 11:35
Delam ted na zpresneni POI cerpacich stanic s vyuzitim databaze z Infomapy a soucanych CZ-POI. Je v tom nekdy trochu zmatek, takze pokud budete mit chut a mate nejake upresnene souradnice CS ve Vasem okoli, zaslete je na SZ. AGIP a ARAL jsem jiz zaslal Rossinimu, takze by mel byt na CZ-POI co nejdrive
pietnik (73)|12.9.2005 12:17
Jo, jeste to ma par masarek, ale vypada to slibne. Chtel znovu orodovat za sjednocené POI - treba kdyz chci jet do nejblizsiho obchodaku/hyperkramu je mi celkem fuk, zda to bude tesco, interspar, nebo jiny. Takhle musim postupne vyhledat vsechny nejblizsi kramy podle znacek a tak zjistit ktery je nejbliz. Slo by tedy uverejnit vzdy i sjednoceny POI? Teoreticky si muzu nahrat i ty rozdelene pro pripad, ze bych chtel vyhledat konkretni obchodak.
libor_m (1026)|12.9.2005 12:56
TO PIETNIK: Myslím, že Tvůj příspěvek už nemá smysl, omlelo se to tu již hodněkrát dokola, považuji to za dořešené. Jak už psal Crusader, pokud naháníš příspěvky, tak se na to raději vykašli. To mazání Tvých nesmyslných příspěvků v této diskuzi mi dalo docela dost práce - zbytečně.
Ivanm_ce4you (466)|12.9.2005 14:36
Se tam nemuzu dostat. Chce to po me heslo, kdyz dam, co jsem zadaval na puvodnich cz-poi pro customizaci- to nepomohlo. Kdyz jsem se zaregistroval znovu, dostanu se na stranku-
ODHLASIT, KATEGORIE POI, IKONY, ZAZNAMY, NEVYUZITO ....a PRIHLASENI PROBEHLO USPESNE. Pokud kliknu na neco,treba POI, ooops:

Nejdříve se musíš přihlásit

EDIT: asi byl problem, ze jsem to cele delal na:
http://cz-poi.wz.cz/poi.html.

Kdyz zadam jeste WWW -http://www.cz-poi.wz.cz/poi.html, uz tam jsem.

je to pekne
:)
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 14:54
ON-LINE POI

opravdu nějak zlobí. Po zadání url to má hned vběhnout do "módu" host, ale nejede to. Nicméně po registraci by to mělo standartně chodit. Proberu to s Henrym, až se vrátí z chlastačky ... :D
MilanSu (823)|12.9.2005 15:06
ON LINE POI
at zadam s www nebo bez, porad se tocim mezi odkazy a prihlasit.....
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 15:10
SRAZ FÓRA CZ-POI!

Pánové, Libor už je tady a já se znovu vracím k tomu, čemu se nevyhneme. Navrhuji setkání na "neutrální půdě" kvůli rozdělení privilegií v souvislosti s on-line POI databází. Navíc podiskutujeme, jakým směrem to celé směřovat, atd...

Mám na mysli zejména naše "zdravé aktivní jádro" jako např.:

- Libor :D
- Já :D
- Henry :yes:
- MilanSu
- Gurun
- IvanM
- Baharis
- Kocir
- Roacher
- Rippel
- Pietnik

... a další, které tu nebudu vypisovat.
Mám k dispozici chatu, ale bez netu... T-Mobile tam má signál a dokážu vzít notebook s edge. Elektrika je, voda se najde a místo na přespání cca 5 až deset lidí s tím, že někdo by musel spát na zemi... (nebo stan)...

Napište, jak jste na tom s víkendy atd...
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 15:19
UŽ ASI VÍM, KDE TO VÁZNE (CZ-POI ONLINE)

Tváří se to, že pietnik (předpokládám nevědomky) přepsal účet host a dal mu své heslo, takže pro

PIETNIK, JESTLI JSI SE REGISTROVAL NA ON-LINE POI, TAK SE PŘIHLAS A ZMĚN HESLO HOSTA.... KDYŽ TAK MĚ KONTAKTUJ...

JINAK BY TO MĚLO PO REGISTRACI NORMÁLNĚ ŠLAPAT...
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 15:21
INFO O POI ON-LINE

Uživatele jsem rozdělil do tří skupin (typů):

Správcové - vidí a můžou upravovat VŠECHNY kategorie a přidávat oprávnění ostatním uživatelům

Moderátoři - vidí všechny VEŘEJNÉ (nesoukromé) kategorie a mohou je upravovat (přidávat, editovat, mazat)

Uživatelé - vidí všechny veřejné kategorie, nemohou je editovat, jen posílat upozornění vlastníkům kategorie, dále vidí své soukromé kategorie, které už mohou editovat.

Po registraci je každý automaticky veden jako uživatel...

MilanSu (823)|12.9.2005 15:29
Sraz fora
Nepises kde mas chatu ??? Pokud projedu mista jsme jak se driv rikalo od Sumavy k Tatram, takze by to chtelo neco ve stredu. Jinak NB s GPRS mam taky k dispozici.
Gurun_ce4you (72)|12.9.2005 15:33
Pořád to není O.K.

Po příhlášení se kterýmkoliv odkazem dostanu zase zpět k přihlášení
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 15:34
Moje prostory nabízím jako "nouzovku", kdyby nikdo nic jiného neposkytnul...

Jedná se o obec PROSTĚJOVIČKY okres PROSTĚJOV cca 20min z dálnice (PV) na západ...

Žádné prachy atd.. neřeším, kdo si co najde ;) Jo, a nabizím slivovici a víno, jak jinak :D
Pokud budou jiné prostory, jsem mobilní a z Moravy můžu stáhnout 3lidi do Čech...
Roacher (99)|12.9.2005 15:36
POI ONLINE
mě taky nějak moc nefunguje...jak už tu bylo řečeno-> skáču furt sem tam! :(

Jinak jsem začal dělat na pobočkách OSKARA-nechce někdo udělat Eurotel a T-Mobile?Může se to někomu hodit!
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 15:38
Gurun: Vytvořil jsem tedy uživatele:

jméno: test
heslo: test
Roacher (99)|12.9.2005 15:43
Ösobně bych to uvítal v Praze,ale to asi neklapne co :D :?:
Roacher (99)|12.9.2005 15:44
...tak jsem to zkoušel...
uživatel: test
heslo: test

->:no:
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 15:51
tak tomu nerozumím, já se tam dostanu normálně..... :(
MilanSu (823)|12.9.2005 16:00
Jestli nemas ulozene nektera data nebo odkazy chybne na lokalPC (treba i v CACHE), jednou jsem se s tim taky trapil, nez jsem odhalil problem.
Jinak ani s test/test to nefunguje, porad stejny. uz pri nabehnuti stranky (v podstate jako host), hlasi spatne jmeno ...., prihlaseni pak je uzavreny cykl .....

SRAZ
Ja jsem taky mobilni, takze mne je to v podstate skoro jedno, TT5 rika Prostejovicky 254 km od nas.
Roacher (99)|12.9.2005 16:00
Já to taky nechápu - přihlásim se, kliknu na to co chci a pak zase přihlásit... a tak furt dokola...dělám něco špatně?:?