Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

České POI pro TomTom Navigator 5

rossini_ce4you (72)|30.8.2005 09:39
404.....

Pánové a dámy,
z nějakého důvodu se nedaří "vystavit" ZDE poi, tak mi je prosím házejte do mailu na kamil.baranek@centrum.cz. Já je budu umísťovat na cz-poi.wz.cz.

Díky rossini (admin cz-poi.wz.cz)
rossini_ce4you (72)|30.8.2005 09:58
Pro všechny "obětavce" pracující na POI. Vím že už jsme to tu propírali ale netuším výsledek. Prosím Vás o zasílání POI formou CZ_Nazev_Nazev1_PočetPOI.zip . Zejména mi jde o ten počet POI. Chci, aby soubor již v názvu nesl počet POI v něm obsažený. Bude to přehlednější jak pro mě, tak pro Vás. Nejen pro to, že hodlám dělat archiv, ale i z dalších prozaických důvodů. Pokud mi to do názvu nenapíšete, nic se neděje, já to tam dohodím... ale je to práce navíc ;)

rossini
Ivanm_ce4you (466)|30.8.2005 10:16
sorry, jeste jsem to posilal postaru :-)

takze to ma byt: CZ-P+R Praha 2ks.zip?


Je P+R i jinde v CR? Omluvte muj pragocentrismus...
romanx (69)|31.8.2005 09:51
Ne neni :) a asi ani nebude. P+R je jen v Praze.
Baharis_ce4you (95)|2.9.2005 23:43
Všechny vás zdravím.
Až dnes jsem se náhodou dověděl o činnosti sekce POI a oslední čtyři hodiny jsem si ji pročítal od první stránky až sem. Přestože chvály bylo hodně, byl bych neslušný, kdybych to neudělal taky. Klobouk dolů.:yes:
Sice hodně vašim výrazům nerozumím ("Jednak nevím co to je a jednak mě to uráží";) ), ale přesto bych rád pomohl. Ještě jsem si nestihl prohlédnout POI na naší exotické jižní moravě, ale tož předpokládám, že to bude pole neorané. Jsem schopen doplnit stávající databáze radarů, obchodních center, bank, benzinek atd. Takže můžu objed jednotivá místa, zapsat souřadnice, město, ulici a o co se jedná. A pak prosím, co? Poslat to do diskuze, SZ, nebo mailem? Prosím o trochu schovívavosti. Nemám ve zvyku moc diskutovat a když, tak mě vymažou :)
Jinak jsem se podíval na zmiňovaný server globalnet a musím říct, že tam popisovaná situace radarů v Hodoníně naprosto sedí s realitou.
Omlouvám se, asi přečíst najednou celou diskuzi na mě bylo moc a konec jsem nějak vypustil. Takže platí to, co o tři příspěvky výš napsal Ivanm, jo?
rihak (16)|3.9.2005 00:39
tak jsem přidal ještě pár benzinek OMV
MilanSu (823)|3.9.2005 07:29
A ja je doplnit do sloucenych
Sorry - uklikl jsem se, prosim vymazat
MilanSu (823)|3.9.2005 07:29
[QUOTE="rihak"]tak jsem přidal ještě pár benzinek OMV[/QUOTE]

A ja je doplnil do sloucenych
Myrek_ce4you (188)|3.9.2005 08:57
[QUOTE="Baharis"] Jsem schopen doplnit stávající databáze radarů, obchodních center, bank, benzinek atd. ... A pak prosím, co? Poslat to do diskuze, SZ, nebo mailem? [/QUOTE]
Hlavne dopln radary :cool: a klidne to posli do diskuze, vsak oni si to chlapci vyzobnou k sobe na czpoi... :)
Baharis_ce4you (95)|3.9.2005 09:21
Díky, Gurun mě poslal SZ, takže do začátku vím, co a jak. Stáhl jsem si PoiEdit, podívám se do stávajících POI, co obsahují v mém okolí a po NE se do toho pustím. Možná nebudu tak rychlý, jako vy, ale než pojedete na burčák, tak by to mělo být hotové.
Ivanm_ce4you (466)|3.9.2005 09:33
Koukam, ze v Praze nemame mobilni radary. Takze tady pridavam:

Praha 9, Chlumecká:078:i
meri z auta smerem do centra, naposledy nekdy ve stredu

Praha 4, Podolské Nábrezí:079:i
meri z centra, ale nevim, jak moc je to aktualni, byvalo to oblibene misto.

Mista jsem zadaval doma, asi by to chtelo upresnit. 400m upozorneni ale staci.

cislovani doufam sedi, posledni cislo by melo byt 77.

Poslal jsem to cele, nejsou to pouze ta nova mista.
MilanSu (823)|3.9.2005 17:29
BENZINKY z POI versus CZ benzinky
Dneska jsem zase trochu jezdil po Cechach a mam nastaveno upozorneni na Benzinky z POI a CZ Benzinky. Je tam spousty duplicit, takze skoro u kazde benzinky mi "tuta" 2x a mne to rozciluje. Uz jsem to jednou delal, ale zrejme se to nekde ztratilo. Naposled jsem spojil dohromady vsechny aktualni z CZ POI a tam uz to neni (myslim to upravene).
Pokusim se to nejak znovu projit a prizpusobit souradnice v CZ benzinky, aby odpovidaly duplicitam v POI. Myslim, ze neni az tak dulezite, aby benzinka byla na mape presne na metr, ostatne to uz ji vidim.
Pokud si myslite, ze to je "k nicemu" a nadale ponechame duplicity, napiste sem, abych to nedela nahodou zbytecne (nebo jenom pro sebe)
svobod3 (142)|4.9.2005 13:39
[QUOTE="MilanSu"]BENZINKY z POI versus CZ benzinky
[/QUOTE]

Ja myslim, ze je to rozhodne dobry napad ...
MilanSu (823)|4.9.2005 15:37
[QUOTE="jirka.s"]
Ja myslim, ze je to rozhodne dobry napad ...[/QUOTE]
No ted jsem zkousel jednu. Ono je to dost prace, jelikoz POI je nepristupny, musi se vyheldat ulozit jako BZ, nacist do POIedit ... Ale vysledek je, ze upozorneni je stejne dvakrat (coz je vicemene logicke), akorat se na mape zobrazuje jenom jedna ikona.
Takze kyzeny efekt, aby bylo pouze jedno upozorneni se nedostavi. Vzhledem k tomu ze v CZ verzi je u prislusne CS vice informaci (firma, otev.doba) je zase blbost ji z CZ vymazat.
Takze si myslim, ze to asi ponechame jak je, protoze na mape vidim ikonu z POI a z CZ a v realu vidim jednu CS, takze je mi to jasne.
yasmeene2 (794)|4.9.2005 18:05
Jak se spojují jednotlivé poi? Stačí překopírovat obsah souboru a vložit ho do druhého? Jde mi o to, že poi.dat (či jak se to jmenuje) jsem smazal a chtěl bych dát všechny benzínky do jednoho souboru, abych mohl vyhledávat nejbližší (je mi jedno která firma)

Jinak na stránce cz-poi mi citelně chybí nějaký guestbook, abych mohl připomínkovat :)
MilanSu (823)|4.9.2005 18:56
[QUOTE="yasmeene2"]Jak se spojují jednotlivé poi? [/QUOTE]
stranka 46, posledni prispevek, spojuji to v PoiEditu
rossini_ce4you (72)|4.9.2005 18:57
guestbook je to, co dělám celý týden... bude zhruba v pondělí nebo v úterý. jsem na to sám, ale snažím se ;)
MilanSu (823)|4.9.2005 19:26
[QUOTE="rossini"]
Na cz-poi je hodím v pondělí já zároveň s dalšími POI![/QUOTE]
Hod tam kdyztak i ten manual k TT5 co jsem zasilal nekdy drive (mohl by se nekomu hodit, ja taky do nej obcas juknu), nevim jestli uz tam neni, dneska se mi nedari na cz-poi pripojit. Pokud ho nemas je na
http://www.pcmzdy.cz/temp/TomTom_5_manual.pdf
rossini_ce4you (72)|4.9.2005 19:45
dobrej nápad, dám to tam...:)
Baharis_ce4you (95)|4.9.2005 21:22
Tak jsem si o víkendu ze zajímavosti prohlížel mě známé POI Hrady, Zámky a Zříceniny.Zjistil jsem, ž v nich je pěkný hokej. Několik památek jsem v oblasti Chřibů a Lednico-Valtického areálu opravil a přidal komentář. Pokud o to je zájem, přidávám zip.
Do radarů a ostatních bodů v HO a okolí se pustím po neděli. Mám to sepsané, jen objet a zaměřit.
Když budu dělat něco špatně, tak mě prosím upozorněte. Zdravím:yes:
MilanSu (823)|4.9.2005 21:57
Snazil jsem se upravit cerpaci stanice, aby se zobrazovali jako jedna ikona z CZ a POI, ale je to hrozna prace. Za 2 hodiny jsem jhich udelal asi 50 a jejich neco kolem 700. Takze holt to necham jak to je, ono to zase asi neni tak dulezite.
rossini_ce4you (72)|4.9.2005 22:01
Všechny Vás zdravím pánové a dámy (tuším jediná dáma se tu vyskytuje Anička), ...

Po čase Vám opět připomenu (jako jeden z adminů), pár plus mínus důležitých zkutečností...

Za prvé všem tvůrcům POI připomínám, že formát POI souborů je VHODNÉ přímo do názvu označit počtem POI v něm označených. Jen tak lze předejít "hokeji" ve verzích.

Za druhé. Všechny Vámi dodávané soubory mi nejlépe "tlačte" jako SZ nebo po domluvě přes ICQ i jinak

Za třetí Vám všem chci poděkovat za Váš iniciativní přístup a ujistit nejen nováčky, že si ceníme jakékoli ruky přiložené k dílu.

Do doby, než se libor vrátí z dovolenky jsem "na Vás sám" ale pokusím se vycházet Vám vstříc ...

Ještě jednou DÍKY a vězte, že Vaše připomínky mě vždy inspirují!

Za cz-poi.wz.cz
rossini
web admin
MilanSu (823)|4.9.2005 22:10
Takze zdrcnute CS s temi par opravenymi
MilanSu (823)|4.9.2005 22:12
A tabulka provedenych oprav
pietnik (73)|4.9.2005 23:10
Prikladam 3 ikony co chybi u novych ceskych POI: cerpaci stanice (v cervenem provedeni - pro ty, co je chteji mit viditelne oddelene od puvodnich, ale i v cerne - treba prejmenovat) a dale letiste v cerne.

Inu, i mala zasluha je lepsi nez zadna :)
Baharis_ce4you (95)|5.9.2005 10:08
Ahoj. Prosím o vysvětlení, má hlava na to nestačí.
Když vezmu nejnovější soubor libovolných POI a něco přidám, nebo zmněním, pak jej mám přejmenovat dle výše uvedených pokynů a poslat jako SZ? Zatím sleduji, že všichni doplní-zmnění a vystaví v diskuzi. A jsou tam daleko aktuálnější soubory, než na cz-poi.wz.cz To nekritizuji. Já vím, že to děláte zadarmo ve svém volnu. Ale prostě to tak je a když jsem chtěl nejnovější databáze, tak jsem si proběhl diskuzi.
Jak jsem napsal, tak se teď chystám na radary, benzinky, atd. Tak mě prosím polopaticky napiš, jak to mám udělat.
Dík za trpělivost a ahoj.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Tak to měla být SZ na Rossiniho :D
rossini_ce4you (72)|5.9.2005 10:22
Pánové, rozhodl jsem se, že kromě "webadminování" se pustím i do vytváření POI databází. Jen se zeptám, ... v POIEDITu se zobrazuje mapa s bodyzájmu. Neustále tam mám Benelux, ale chtěl bych tam ČR. Máte někdo podklad (gif) nebo ideu, jak to tam dostat?
rossini_ce4you (72)|5.9.2005 10:46
Doména cz-poi.wz.cz vznikla z popudu tohoto fóra právě proto, aby nejaktuálnější soubory byly pohromadě stále na jednom místě. Pokud někdo nedodrží postup, že mě nebo libora požádá o vystavení jeho nově aktuálně zeditovaného souboru na cz-poi, ale pouze jej mrskne sem do diskuze, dojde k tomu, že za chvíli je v tom hokej.
Většina z nás bere cz-poi jako bernou minci s aktuálním stavem a jakoukoli editaci provádí pouze na soborech stažených z cz-poi.
Berte to jako výzvu i upozornění. Nejsem schopný pročítat stále dokola diskuzi, v SZ to mám pohromadě, popřípadě si na mě hoďte ICQ a hlaste to napřímo, třetí věc je email rossini77@centrum.cz.
To, co je umístěno pouze v diskuzi a v horším případě ještě bez aktuálního počtu POI neberu jako zdroj pro upload, protože potom už to prostě dohromady nedám nikdy.
Libor dovolenkuje, a já musím stejně jako Vy i občas do práce ;) , takže ten zbylý čas musím využít efektivněji, než pátráním, co je a co není nové...

díky rossini
admin cz-poi.wz.cz
Baharis_ce4you (95)|5.9.2005 13:32
[QUOTE="rossini"]Pánové, rozhodl jsem se, že kromě "webadminování" se pustím i do vytváření POI databází. Jen se zeptám, ... v POIEDITu se zobrazuje mapa s bodyzájmu. Neustále tam mám Benelux, ale chtěl bych tam ČR. Máte někdo podklad (gif) nebo ideu, jak to tam dostat?[/QUOTE]

No, já se na ten Benelux díval a nic moc. Jestli by taká měla být i ČR, tak není o co stát. Já mám InfoMapu 10,0 a myslím si, že to je pro tyto potřeby dostatečné. +,- 30metrů. Ale zaměření přímo na místě je nejpřesnější.
Ještě jednu kontrolní otázku. Má PoiEdit někde zapnutí číslování řádků, nebo se počet zjistí pouze tak, že řádek přidám a číslo nového řádku se mi zobrazí?
A ještě si dovolím drobnou polemiku, nemíněnou zle. Když vezmu poslední soubor na CZ-POI s 150ti POI, přidám 10 a pošlu soubor se 160 POI. A ve stejnou dobu chvíli po mě někdo jiný pošle ten samý soubor aktualizovaný o 8 POI, tak ten můj jich má víc, tudíž je novější....:?:
ms_ce4you (364)|5.9.2005 13:44
Jestlize ale udelas dvojklik na nejakem radku s POI, tak se ti otevre webova stranka s mapou , ktera odpovida souradnicim...
Baharis_ce4you (95)|5.9.2005 14:00
No, když to udělám u CZ POI, tam mě to píše, že to nejde, že se mám přesvědčit, jestli mám prg. dobře nainstalovaný a něco o plunginech....
Gurun_ce4you (72)|5.9.2005 15:50
2 Boharis
ba ba máš pravdu, já to řešil tak, že jsem poslal liborovi SZ souřadnice POI co jsem dodělal, pochopiteně s upřesněním čeho se to týká popřípadě, který konkrétní bod jsem doměřil a žádám opravit

shodli jsme se, že takhle to dělá jenom jeden člověk ale doplňuje konkrétní data hlavně u radarů je to třeba a nezmizne takhle žádný

proto si myslím, že by se mohl takto starat každý o svou. Např. skvěle báječně jsi udělal ČSOB tak by se na http://cz-poi.wz.cz/download.php v kolonce ZDROJ objevil stvořitel (myslím hlavně v době vzniku daného POI ) a ten by centrálně doplňoval upravoval databázi. Že by při tom spolupracoval s Liborem to je nabíledni, ale bude to mít nějaký řád.

Už dvakrát jsem tady vybízel k POI oblíbených restaurací ( páč dobře a rychle se po republice najíst je fakt někdy dřina ), tak bych se toho klidně ujal, mam na to už i ikonku hééč :sarcastic:

a už dost omlouvám se
Roacher (99)|5.9.2005 15:59
Jo,asi by to bylo nejlepší,kdyby se každý staral "o to své"!Jinak nezačal už někdo zpracovávat Benzinu?

Jo a děkuju za pochvalu za CSOB :D
rossini_ce4you (72)|5.9.2005 16:14
[QUOTE] A ještě si dovolím drobnou polemiku, nemíněnou zle. Když vezmu poslední soubor na CZ-POI s 150ti POI, přidám 10 a pošlu soubor se 160 POI. A ve stejnou dobu chvíli po mě někdo jiný pošle ten samý soubor aktualizovaný o 8 POI, tak ten můj jich má víc, tudíž je novější....:?: [/QUOTE]

V podstatě máš pravdu, ALE! Pokud dodržíte moji prosbu a hodíte mi to do mailu, tak uvidím, že během jednoho dne někdo editoval jedny POI dvakrát a protože nejsem trotl, prohlídnu to na duplicity atd...
Pokud to ale mrskne jeden na diskuzi a druhý mailem, tak mi to nejpravděpodobněji uteče.. Prostě to dodržujte a posílejte to na přímo i s počtem POI!
rossini_ce4you (72)|5.9.2005 16:18
S těmi "osobně" správcovanými POI můžu jen souhlasit!

Já jsem dokonce ochotný a schopný každému "POI adminovi" přidělit přístup na web a ten daný človíček by si to hlídal od začátku do konce s tím, že na něj budou vedeny odkazy přímo v sekci download a taky si přibalí texťák do ZIP s POI!

To byl důvod, proč taky tlačím na to, potkat se někde a udělat "malinký" workshop, kde se pobavíme o rozdělení práv, "povinností", zodpovědnosti a hlavně se uvidíme na vlastní oči ... to se hned líp spolupracuje..
beecher (9270)|5.9.2005 16:32
Pokud jsou ty POI pouze textove soubory, proc to neresite pres nejaky verejny SCM system, jako je treba sourceforge.net?
rossini_ce4you (72)|5.9.2005 16:37
To je jednoduchý, na rovinu říkám, že vůbec netuším že to existuje zadara :D Mrknu se co to umí...
Gurun_ce4you (72)|6.9.2005 09:19
2 Rossini
naprudko urči datum čas a místo - tedy co nejdřív už teď špatně spím bo se nemůžu dočkat až Vás uvidím
:D

a odpoledne zaměřím první výkrmny, ať o tom pořád jenom nekecáme
Gurun_ce4you (72)|6.9.2005 09:57
Podle mě není co známkovat, nechci předělat 20.000 hospod, chtěl jsem databázi osvědčených hospod. Jedu - umírám hlady - nechám vyhledat nejbližší a jdu do toho
;) nemám čas za jízdy ještě hledat jestli je to dvojka trojka Nevím jestli znáš ty stavy ale já mám prostě hlad hned a hned se chci taky najíst :cool: .
A stojí za úvahu jestli k tomu doděláme i místa kde si člověk může přivodit mírnou opilost
ms_ce4you (364)|6.9.2005 10:01
[QUOTE="Baharis"]No, když to udělám u CZ POI, tam mě to píše, že to nejde, že se mám přesvědčit, jestli mám prg. dobře nainstalovaný a něco o plunginech....[/QUOTE]

Nic jsem neinstaloval navic a jede mi to i na W2K i na XP. Neni potreba Flash ?
Gurun_ce4you (72)|6.9.2005 10:08
2 ms
v PoiEdit si v Tools rozkvokni Plugins a tam si jako Default nastav MapQuest Plugin a pak to začne chodit Ještě se mi Firefox pýtal něco o povolení nezabezpečených stránek ale pak to chodí
rossini_ce4you (72)|6.9.2005 16:26
Tak lidičky. Vzhledem k tomu, že se chytá kopletní systémová reorganizace správy POI pro ČR, žádám Vás tímto o pozornost ;)

Během podzimu dojde k přerozdělení zodpovědnosti za jednotlivé kategorie POI mezi Vás! A to tím způsobem, že dostanete admin práva na svoji sekci POI a o tu se budete starat. Budete body přidávat, mazat a editovat a nikdo jiný Vám do toho nebude kecat (nebude li proč :)) )
Právě mám pod rukama chytrý online systém, který nás "spasí" a pomůže nám se správou POI online...
Zatím chci, abyste se začali hlásit a diskutovat o tom, kdo si co vezme na starosti. Nikomu nebudeme nic přidělovat, kdo "do toho jde" s námi dobrovolně, ten si to řekne, zbytek si asi rozeberu já s liborem ;)
Endrju (37)|6.9.2005 17:43
Ja bych se mohl pridat tim zpusobem, ze velmi cestuju po cele morave a nejvice severni, a spis opravuju po lidech presne urceni polohy, protoze infomapa vetsinou je az 300m mimo .... nebo uplne jinde ... takze jsem uz pred 14 dny par radaru, eBanku apod preposlal uz upravenou a tohle muzu delat ... a myslim, ze kdyby nekdo obcas nejakej ten svuj revir projel a zjistil co je presne a co ne ... tak by to taky pomohlo, uz jen kdyby se podival v TomTom primo kde to je ....
jinak je tento projekt MEGA!
Baharis_ce4you (95)|6.9.2005 18:06
Nelekejte se prosím nového obrázku, v zájmu transparentnosti jsem se rozhodl jej zmněnit.Zjistil jsem, že se mě lépe píše s někým koho vidím a ne jen s nějakou ikonou. Tak jsem si řekl, že tento pocit možná sdílí i někdo jiný.......
Jinak mám v HO zaměřené všechny druhy objektů, které se vyskytují na CZ-POI. Dnes dám do souboru a vystavím radary a postupně co nejdříve i ostatní. Co se týče ochoty převzít nějakou kategorii POI, tak i když zatím nemám představu, nakolik to bude časově náročné, u mě ta ochota je. Pokud bude zájem, jsem připraven spolupracovat.
Gurun_ce4you (72)|6.9.2005 18:32
Pochopitelně do toho jdu taky, udělal bych ty hospůdky a výkrmny. A pak cokoliv co ti Rossini zbyde. Již teď je ten projekt skvělý a když ještě každý občas doměří správně POI tak to bude víc než báječné. Těší mě posila Ostravy

posílám doměření 3x Aral a 1x oprava ČSOB
Endrju (37)|6.9.2005 18:51
Gurun, no mam uz pro Ostravu a okoli asi dalsich 15 radaru a upravu eBanky na dlouhe ulici ... ta je trochu mimo realitu .... pockam na libora_m jsem s nim domluveny ze mu to poslu .. jinak je treba tu ty Radary odkryt vsechny at lidi neplati ... i me uz to zachranilo krk na cestach
MilanSu (823)|6.9.2005 19:54
Rad budu taky napomocen, ovsem vidim jako problem mit na starost jednu kategorii. Pokud treba vezmu CZ ARAL, jsem schopen aktualizovat ty co jsou ´v mem okoli, ale kolem nekterych v zivote asi nepojedu.
Pokud je to mineno tak, ze spravci kategorie POI budou zasilat data ostatni uzivatele a on je bude aktualizovat, pak samozrejme neni problem.
Zatim jsem delal sloucene benziny (a dle ohlasu slouceni vyhovuje i ostatnim)
Baharis_ce4you (95)|6.9.2005 21:04
Tak jsem Rossinimu poslal aktualizovaný soubor Mobilních radarů. Doplňoval jsem soubor Ivanma (79POI) a nyní má 85. Pro ty, kteří nechtějí čekat na uveřejnění na CZ-POI tento soubor přikládám.
Teď jdu na benzinky.
Ivanm_ce4you (466)|6.9.2005 23:41
***Tyhle mobilni radary nejsou v tom mem updatu popsane dostatecne, je tam pouze ulice a nic jineho.
Praha 9, Chlumecká:078:i
Praha 4, Podolské Nábrezí:079:i

***Navic body 78 a 79 jsou jiz v Chrudimi /Chrudim, Rubesova:78:C ...
Nestaci se ridit pouze celkovym poctem bodu, protoze bod c.2 a jeste jeden tady chybi.

***Baharis ty body neocisloval, tak jsem to docisloval za nej. Na cz-poi by mohlo byt uvedeno, kdo na jake pismeno. jestli to tam je, nenasel jsem.

***Ty 2 prazske jsou ted:
Praha 9, Chlumecká:86:i
Praha 4, Podolské Nábrezí:87:i

Takze je novy soubor POI mobilni radary 85 bodu, posledni cislo je 87!

za chvili to taky vystavim.

Ivanm_ce4you (466)|6.9.2005 23:44
Mobilni radary-narazil jsem na body:
Církvice:001:A
Církvice:062

Bod 001:A je nakresleny v rybniku, tak prosim o kontrolu, jestli je to OK :-)