Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TV přehled - něco pro televizní maniaky

macula_ce4you (691)|18.12.2007 12:26
Pro WM 5 je tento soubor tvprogram.exe, ten zkopíruj do předpřipraveného adresáře (např. TV). Do stejnýho adresáře musíš zkopírovat samotná data, které vygeneruješ na palm.sitina.cz. Je to soubor tvprogram.txt. Pak program jednoduše spustíš. Nic se neinstaluje.
Shemik_ce4you (107)|18.12.2007 15:39
Tak parada, dik za radu, jede to a dobre. Ta nabidnuta moznost ulozeni do diare je super.

- Mohu se jeste zeptat na co je to sedive nevyuzite volne pole s posuvniky v dolni casti pod seznamem stanic?

- a jak funguje aktualizace? Vzdy ruco vygenerovat a vlozit novy program, nebo umi i sam?

Jinak take dik a poklona autorovi, perfektni programek. :)
MilaCzeque (109)|18.12.2007 15:46
Schemik:
- Tam se zobrazuje popisek k vybranému pořadu, je-li v tvprogram.txt přítomen. A nebo se v něm zobrazuje právě hledaný kus textu. Hledání: napíšete text, co hledáte na klávesnici. Hledá se jen v názvech a rozlišují se malá a velká písmena.
- Na stahování aktualizací se tu povalují několik stran zpět hned 2 prográmky.

Přikládám verzi, co má po spuštění focus na seznamu stanic, jak tu sikula05 chtěl.

MilaCzeque
Shemik_ce4you (107)|18.12.2007 20:04
Dekuji za info, programek slouzi skvele. Mohl by sem prosim nekdo dat odkaz, nebo mi rici, ktery z tech programu na aktualizovani je co se tyka nastaneni a instalace jednodussi? To bude snad vse. Dekuji mnohokrat. Shemik.
fandap (57)|18.12.2007 22:41
i já přidávám své velké díky a obdiv! již nějaký čas TVprogram používám a musím říct GENIÁLNĚ-JEDNODUCHÉ. Zdá se že poslední úprava byla to co chybělo k dokonalosti-ale jak sleduji autora-on zas něco vymyslí. ještě jednou díky!
sikula05 (272)|18.12.2007 23:01
Přikládám verzi, co má po spuštění focus na seznamu stanic, jak tu sikula05 chtěl.

MilaCzeque[/QUOTE]

Děkuji moc...funguje skvěle:)
Majkl7 (29)|19.12.2007 17:12
Neni co dodat.

Spickove promakana a proverena aplikace.

DEKUJEME MNOHORKAT :yes: :yes: :yes:
RStein (2012)|21.12.2007 17:36
Mandark: Jedna prosba - slo by do seznamu stanic pridat AXn Sci fi? Diky moc...
RStein (2012)|22.12.2007 19:10
milaczeque: Jeste jsem si vsiml, ze mohu spustit vice instanci TV Programu. Je to zamer? Nebylo by lepsi dodrzovat design guidelines pro WM a aktivovat pri novem spusteni jiz bezici instanci? Diky!
MilaCzeque (109)|22.12.2007 20:00
RStein: Nn, záměr to není, spíš byproduct toho, že nepoužívám wizarda na tvorbu kostry aplikace. Přidám si to do todo listu.

All: Zjistil jsem, že tam mám Y2k8 bug, 1. ledna 2008 to začne program zobrazovat na 1. ledna 2007. Protože v tvprogram.txt není uveden rok na který se to vztahuje, musel jsem tam 2007 zadrátovat napevno, nepropadejte panice, do Silvestra vydám verzi pro rok 2008 a časem se to bude dát nastavit v .ini souboru.

MilaCzeque
fandap (57)|27.12.2007 15:41
všiml jsem si že mi přestalo fungovat vyhledávání dle datumu.moc to nepoužívám a tak nevím od které přesně verze-v poslední době proběhlo několik aktualizací.
dělá to i ostatním?
RStein (2012)|27.12.2007 15:54
fandap: Ano, take mi na pozadovane datum TV program neskoci - ale nepravidelne. Obcas ano, obcas ne - loterie. ;)
Shemik_ce4you (107)|31.12.2007 14:05
Kolegacci, kdyz si na "http://palm.sitina.cz" davam vygenerovat soubor s daty TV programu, tak vzdy zadam nazev souboru "tvprogram" a vystup do TXT, ale kdyz si jej vygeneruji na laptopu, tak je vse ok, vypadne z toho soubor "tvprogram.txt", ale kdyz si jej vygeneruji na Artemisu, tak mi to vzdy misto "tvprogram.txt" vyhodi soubor "index.php" a to i kdyz mam pred vygenerovanim zadan nazev souboru tvprogram a vystup do TXT. Cim to a co s tim :?:

Bylo by jednodussi, vygenerovavat si aktualizaci primo v Artemisu a nemuset vzdy pres pocitac. :cool:
MilaCzeque (109)|31.12.2007 18:30
Shemik: Co ti brání ten soubor přejmenovat na tvprogram.txt?

Přikládám build pro rok 2008.

MilaCzeque
Shemik_ce4you (107)|1.1.2008 02:53
JJ, po prejmenovani funguje. Dik. Sh.
joudaman (23)|1.1.2008 09:58
MilaCzeque: Prosím Tě a verze pro Today vydáš též pro rok 2008? Moc se za ni přimlouvám. Jakmile zapnu mobil hned mi oči skočí na tento plugin. Teď mi místo na obrazovce zeje prázdnotou.
Jason_ce4you (260)|1.1.2008 12:04
Prosím vás, proč mi přestalo fungovat zobrazení "Právě teď" .WM5 . Vše fungovalo. díky
joudaman (23)|1.1.2008 12:33
A stáhnul jsi si tu poslední verzi programu? Tedy tu, která funguje v roce 2008.
Jason_ce4you (260)|1.1.2008 12:35
Stáhnul už včera a po skopčení to přestalo fungovat.Ani včera, ani dnes se nezobrzí, jinak vše funguje.


Edit: Tak po odstranění a znovu nakopírování už funguje... díky
sikula05 (272)|1.1.2008 13:47
[QUOTE="Shemik"]JJ, po prejmenovani funguje. Dik. Sh.[/QUOTE]

Zdravím, asi hloupá otázka...jak se ten soubor dá přejmenovat? Ani v Resco exploreru se mě nedaří zviditelnit tu příponu souboru .php Pokud přejmenuji tvprogram.txt, tak je to vlastně stále tvrogram.txt.php Díky
Lupus1 (65)|1.1.2008 13:49
VELKÁ PROSBA:

Šlo by doladit pro Smartphone? Zobrazení +/- funguje (dole zbývá cca 1 řádek, který se nepřekresluje), jen nelze přepnout z listboxu do okna s přehledem programů a taky nejde se dostat ven z kalendáře - všechno věci, které jsou logickým důsledkem absence dotykového displeje...

Testováno na HTC VOX s WM6. Samozřejmě jsem ochotný pomoci s betatesty, program je jinak výborný, na PDA funguje 100%, potřeboval bych (a určitě nejen já) funčnost i na smartphonu - předem moc díky za vstřícnost, těch úprav by tam bylo potřeba skutečně jen minimum:)))
RStein (2012)|1.1.2008 14:18
Opravdu vam nova verze funguje? Ja nevidim zadne programy 1.1, 2.1. uz je vse v poradku.
Shemik_ce4you (107)|1.1.2008 15:03
[QUOTE="sikula05"][QUOTE="Shemik"]JJ, po prejmenovani funguje. Dik. Sh.[/QUOTE]

Zdravím, asi hloupá otázka...jak se ten soubor dá přejmenovat? Ani v Resco exploreru se mě nedaří zviditelnit tu příponu souboru .php Pokud přejmenuji tvprogram.txt, tak je to vlastně stále tvrogram.txt.php Díky[/QUOTE]
To Sikula 05:
No ja jsem take nejdrive vznesl dotaz, protoze jsem si automaticky myslel, ze to takto prejmenovat nepujde, resp. se zmenou nazvu nezmenim priponu a typ souboru, ale opak je pravdou. Po prejmenovani se zmenila i ikona, nejdrive to melo takovou tu co maji soubory, kdyz windows nevi co jsou zac a neumi k nim priradit zadny program, a po prejmenovani se ikona sama ihned zmenila na ikonu textoveho souboru a v programu TV program vse bezi ok. :)
karlosmikos (36)|1.1.2008 23:15
:( tak mi to nechodi, v prave ted prazdna stranka, a kdyz prepnu na konkretni stanici tak se program ukonci. nepomohl ani upgrade txt.
funguje nekomu nova verze na wm2003se?
RStein (2012)|1.1.2008 23:18
Stahl jsem znovu data i exe a problem zmizel.
karlosmikos (36)|2.1.2008 00:41
jj taky ale nepomohlo:mad:
MilaCzeque (109)|2.1.2008 03:34
karlosmiko, Viking11s: máte SZ
sikula05: hmm, Total Commander/CE to přejmenovat zvládne
joudaman: přikládám today plugin.

Nejvíc problémů dělá tvprogram.txt, pokud obsahuje data na minulý rok. Doporučoval bych čistě znova stáhnout tvprogram.txt od 1. ledna. Mně to tu v emulátoru všechno chodí.

MilaCzeque
joudaman (23)|2.1.2008 07:42
Děkuji za obě verze pro rok 2008. Fungují opět k mé spokojenosti. Nevím, jestli to zde mám vůbec psát, ale já to tak prostě cítím: "MilaCzeque je jednička". Oba dva programy používají další známí, kterým v hospůdce dohazuji nejen nové verze, ale i aktualizace datových souborů.

Protože téma je dosti rozsáhlé shrnu to:
1. Existují dvě verze TV programu. Navíc verze software TV program je v dvojím provedení-pro operační systém WM2003 či WM2005
2. Verze jako Today plugin (obrazovka Dnes) zobrazující aktuálně hraný program s časovou osou hraného pořadu. Musíte ho nainstalovat (tapnout na soubor tvtoday.cab v PDA).
3. Verze software TV program, zobrazující buď právě hrané pořady s časovou osou nebo pořady vysílané na této stanici seřazené dle datumu a času. Tento program se neinstaluje. Stačí si ho nakopírovat do složky, kterou uznáte za vhodné (funguje i na paměťové kartičce).
4. Oba prográmky musíte mít ve verzi 2008. Předchozí verze dělá problémy, neboť v datovém souboru s pořady se v hlavičce nevyskytuje rok pro který jsou vysílány, ale pouze den, měsíc a název stanice.
5. Soubory s daty pro oba dva programy se stahují na adrese - palm.sitina.cz, kde si zaškrtnutím příslušného políčka vyberete vámi požadované stanice, označíte datum (či více datumů,dnů), Záložky necháte zatržené dny i kanály,v případě datového souboru pro Today plugin nezatrhávejte volbu Informace o pořadech (zbytečně se Vám zvětší soubor), ale pro soubor určený pro software TV program ji zaškrtněte (budou se Vám u některých pořadů v dolní části obrazovky vypisovat i základní informace o pořadu) a nakonec zaškrtněte Výstup do TXT. Názvy souboru nechte. Nyní již stačí kliknout na tlačítko Stáhnout. Objeví se dialog pro uložení souboru.
6. Pokud jste stáhli soubor tvprogram.txt s daty z palm.sitina.cz pro Today plugin, musíte ještě před aktivací tohoto pluginu uložit soubor s programy do adresáře "Windows" v PDA (mobilu). Aktivaci pluginu poté proveďte doťapáním do Start/Nastavení/Dnes/Položky (druhá záložka) nebo Start/Settings/Today/Items, kde zaškrtnete zobrazení tohoto pluginu na obrazovce (název položky je TV). Před aktualizací (stažení nového datového souboru s pořady na příští dny) budete muset tento plugin nejprve vypnout (odškrtnout plugin v zobrazení) a znovu ho aktivovat. Bez vypnutí se vám aktualizace datového souboru neprovede!!!
Jen ještě upozornění. Pokud jste tento soubor stahovali přímo v PDA, může se tento soubor stáhnout pod názvem index.php a ne pod vámi požadovaným tvprogram.txt. V tom případě samozřejmě soubor přejmenujte na požadovaný název souboru v některém souborovém manažéru (Total Commander/CE).
7. V případě stažení souboru tvprogram.txt pro softwarovou verzi, nakopírujte tento soubor do adresáře, do kterého jste zkopírovali samotný program. Také zde platí, že program máte spustit až po stažení a nakopírování souboru tvprogram.txt!!!
8. Nyní již tedy máte datový soubor s pořady v patřičném adresáři (dle verze pro kterou jste data stahovali) a můžete vesele sledovat co právě dávají v bedýnce pana Majera.
9. Jen ještě dvě upozornění na úplný závěr. Čím více programů si zaškrtnete při stahování datového souboru, umocněno ještě označením vyššího počtu dnů, dochází na serveru palm.sitina.cz v daném okamžiku k přetížení a soubor tvprogram.txt se nemusí stáhnout korektně (s kompletními daty). Proto i zde platí: Čím méně, tím lépe. Osobně stahuji data pro každý den zvlášť a soubor pro softwarovou verzi TV programu pak ručně odedituji (smažu uplynulé dny a přidám nové). Soubor má výsledně něco přes 1MB. Pro verzi Today obrazovky stahuji pouze programy vysílané teristricky v analogu (4) a ty stahuji jednou za čas pro všechny dny, bez těch informací o pořadech (velikost < 50kB).
Při stahování programů si dejte záležet pro které televize data stahujete. Pokud budete stahovat data jako já, tak aby jste každý den stáhli data pouze pro ty stanice, pro které jste je stahovali i den předtím. Pak to toitž dělá brikule v seznamu právě vysílaných pořadů.
Existují i dvě verze prográmků, které stahují data "automaticky", ale po zdejší diskuzi je raději nepoužívám. Jedna možnost je aktualizace pomocí MS ActiveSync a druhá možnost je pomocí prográmku. Pokud je chcete používat, najděte si je v tomto tématu.
10. Namlsal nás a Váš dík směřujte k uživateli MilaCzeque.
Shemik_ce4you (107)|2.1.2008 12:27
Potvrzuji, soubor stazeny pres PDA jsem bez potizi prejmenoval TotalCommanderemCE.

Jinak perfektni souhrn. Myslite, ze by jej (po dohode s moderem) slo umistit do prvniho prispevku, nebo nektereho z prispevku na prvni strane tohoto tematu? Tady po napsani dalsich par stranek opet zapadne a jak novy, tak i starsi uzivatele tohoto programku budou opet hledat a klast stejne dotazy dokola. Na prvni strane by souhrnne info hned kazdeho prastilo pres nos a usnadnilo spouste lidem hledani informaci o tomto programu. Ja jsem se take ke vsemu co je v tomto jednom prispevku dobral spoustou jednotlivych dotazu. :cool:
Lupus1 (65)|2.1.2008 16:06
2MilaCzeque: vysvetleni k Smartphonu odeslano na SZ...
lesiak (2)|2.1.2008 21:32
ako pripojim obrazok (?)
lesiak (2)|2.1.2008 21:35
uz to bude posielam taky napad velmi sa mi tento program paci tak som chcel trochu prispiet. Ide o grafiku v plugine tvToday ak by sa pacilo tak dopracujem aj dalsie programy. dik ale uz mam napad urobim to asik lepsie :)
00255944_nahlade_cagQ.png
Shemik_ce4you (107)|2.1.2008 22:28
Vse funguje ok, dik autorovi. A jeste bych mel jeden dotazek. Pokud to tu, jako ze asi ano, bylo recene, tak jsem to prehledl a ani nasledne nenasel.
Co se mi svoji ruznou delkou snazi rici nebo co indikuji ty modre carky pod nazvy stanic na strance prave ted :?: Dik. S.
MilaCzeque (109)|2.1.2008 23:17
[QUOTE="Shemik"]Vse funguje ok, dik autorovi. A jeste bych mel jeden dotazek. Pokud to tu, jako ze asi ano, bylo recene, tak jsem to prehledl a ani nasledne nenasel.
Co se mi svoji ruznou delkou snazi rici nebo co indikuji ty modre carky pod nazvy stanic na strance prave ted :?: Dik. S.[/QUOTE]

Řečeno to tu nebylo, mně to přišlo zřejmé, ty čárky ukazují kolik z daného pořadu už uběhlo.

MilaCzeque
meilik (93)|3.1.2008 07:37
Ahoj sel by ten tvtoday.cab udelat aby to bylo na VGA mam to hrozne maly na X500+. Dik
MilaCzeque (109)|3.1.2008 08:10
[QUOTE="meilik"]Ahoj sel by ten tvtoday.cab udelat aby to bylo na VGA mam to hrozne maly na X500+. Dik[/QUOTE]

Ten je designovanej pro VGA(mám hx4700), fonty se berou systemové, nemáte tam nějaké to realvga?
Shemik_ce4you (107)|3.1.2008 10:44
Mila Czeque:
Diky.
meilik (93)|3.1.2008 11:59
[QUOTE="MilaCzeque"][QUOTE="meilik"]Ahoj sel by ten tvtoday.cab udelat aby to bylo na VGA mam to hrozne maly na X500+. Dik[/QUOTE]

Ten je designovanej pro VGA(mám hx4700), fonty se berou systemové, nemáte tam nějaké to realvga?[/QUOTE]

Tak tak to vypada na X500+ nevidim zbyvajici cas a i loga jsou jiny ma tam byt Ct1,Nova,Prima,Nova Cinema

tak nevim kde ty loga bere v txt je nema
MilaCzeque (109)|3.1.2008 12:14
[QUOTE="meilik"][QUOTE="MilaCzeque"][QUOTE="meilik"]Ahoj sel by ten tvtoday.cab udelat aby to bylo na VGA mam to hrozne maly na X500+. Dik[/QUOTE]

Ten je designovanej pro VGA(mám hx4700), fonty se berou systemové, nemáte tam nějaké to realvga?[/QUOTE]

Tak tak to vypada na X500+ nevidim zbyvajici cas a i loga jsou jiny ma tam byt Ct1,Nova,Prima,Nova Cinema
tak nevim kde ty loga bere v txt je nema[/QUOTE]

Ano, tak to taky vypadat má, ikony stanic jsou tam napevno zadrátované pro moje oblíbené stanice. Zbývající čas to ani nikdy neukazovalo. Už jsem to tu psal jednou, že today verze je experimentální, na vlastní nebezpečí a dále nevyvíjená. Pokud chcete jiné ikony, najděte si jeden z mých příspěvků, popisuji tam požadované velikosti a formáty a udělejte je a pošlete mi je.

MilaCzeque
mandark_ce4you (5)|6.1.2008 17:29
Zdravím,

program na palm.sitina.cz za pár dní vypnu, je přesunut na rychlejší a spolehlivější server - bude teď na adrese http://www.denpodni.cz/tvprogram/

RStein (2012)|6.1.2008 17:55
mandark: diky, novy server funguje dobre a snese vice. ;) A jeste jednou se primlouvam za program AXN Sci-fi :)

Pro ostatni - pokud pouzivate autoupdater, je nutne v souboru downloadconfig.txt zmenit URL.
Bude zacinat:
http://www.denpodni.cz/tvprogram/index.php

Tedy dohromady napr.
ttp://www.denpodni.cz/tvprogram/index.php?action=vytvor&prg%5B%5D=1&prg%5B%5D=2&prg%5B%5D=3&prg%5B%5D=4&prg%5B%5D=5&prg%5B%5D=6&prg%5B%5D=7&prg%5B%5D=8&prg%5B%5D=9&prg%5B%5D=15&prg%5B%5D=21&prg%5B%5D=25&prg%5B%5D=27&prg%5B%5D=29&prg%5B%5D=31&prg%5B%5D=55&prg%5B%5D=70&prg%5B%5D=72&prg%5B%5D=73&prg%5B%5D=74&prg%5B%5D=75&prg%5B%5D=78&prg%5B%5D=80&prg%5B%5D=81{DAYS_PLACEHOLDER}bookmark=2&txt=1&nazev=tvprogram&nazevpalm=Program+TV&informace=1";\storage card\Program Files\TVProgram\tvprogram.txt
mandark_ce4you (5)|6.1.2008 19:02
[QUOTE="RStein"] A jeste jednou se primlouvam za program AXN Sci-fi :) [/QUOTE]

přidán, za chvíli by se měl načíst...
RStein (2012)|6.1.2008 19:12
mandark: Diky moc! Budu Vas chvalit vsude, kudy budu chodit ;)
sikula05 (272)|6.1.2008 20:52
Díky za novou stránku...jde z ní stahovat bez přejmenovávání souboru:yes:
MilaCzeque (109)|7.1.2008 20:27
Domluvil jsem se s mandarkem na přidání roku do textového souboru.
Tady jsou upravené verze, odstranil jsem par chybiček a zmenšil trochu font.
Volba vlastní velikosti přijde časem.

MilaCzeque
Vampirelli (23)|7.1.2008 20:46
Nevím proč, ale po nainstalování nového souboru mám strašně malý font písma a je to takřka nečitelné. Je problém u mě, nebo jej má více uživatelů ??
MilaCzeque (109)|7.1.2008 21:01
[QUOTE="Vampirelli"]Nevím proč, ale po nainstalování nového souboru mám strašně malý font písma a je to takřka nečitelné. Je problém u mě, nebo jej má více uživatelů ??[/QUOTE]

Protoze to nemam jeste poladene. Na VGA to je akorat.

MilaCzeque
Vampirelli (23)|7.1.2008 21:12
OK, vydržím na doladění :o) Jinak program fakt super i přidání upozornění do kalendáře je senzační
turista_ce4you (32)|8.1.2008 07:51
to MilaCzeque
Jelikož je tady těch verzí více, můžeš mi prosím říci, kde bych našel poslední verzi souboru na stahování dat "update.exe"? A ještě jeden dotaz: dají se stahovat data přímo v programu "tvprogram.exe", když nepoužívám "tvp_today"?
Díky
MilaCzeque (109)|8.1.2008 09:20
[QUOTE="turista"]to MilaCzeque
Jelikož je tady těch verzí více, můžeš mi prosím říci, kde bych našel poslední verzi souboru na stahování dat "update.exe"? A ještě jeden dotaz: dají se stahovat data přímo v programu "tvprogram.exe", když nepoužívám "tvp_today"?
Díky[/QUOTE]

Nemůžu, protože nejsem autor update.exe. tvprogram.exe automatické stahování neumožňuje.

MilaCzeque