Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TV přehled - něco pro televizní maniaky

jval (453)|19.7.2007 12:48
Chtelo by to na stranky umistit nejaky ukazky jak budou graby vypadat v jednotlivych nastavenich video kedeku???
Konycz (150)|19.7.2007 13:32
[QUOTE="hlp3"]Virtuální videorecorder českých televizí.

Dobrý den.

Pro televizní fanoušky zde je virtuální videorecorder, který vám zdarma nahraje jakýkoli pořad z ČT1, ČT2, Novy a Primy.

Součástí stránek je také televizní program s vyhledáváním a můžete si videorecordér nastavit minimálně týden dopředu.

Výsledný záznam je zkomprimován podle vašeho zadání a nějakou dobu archivován, po kterou si jej můžete libovolně stáhnout.

Nejedná se ovšem o archív vysílání a nahrát a stáhnout lze pouze to, co se bude teprve vysílat a co jste si ve svém účtu sami objednali.

Tento virtuální videorecorder je momentálně v testovacím provozu.

Adresa stránek je : http://tvgrab.sh.cvut.cz/

[/QUOTE]


Krasny, ael pouzitelne jenom pro urcite lidi, chtel jsem se tam zaregistrovat, ael bohuzel...

Tohle mi to vypisuje :

DVBgrab ve zkusebnim provozu je pouze pro cleny klubu Silicon Hill s platnou e-mailovou adresou ve tvaru *@sh.cvut.cz. Zadna jina adresa neni povolena. Prosim nemente si email, muzete prijit o konto.
tazz1 (680)|19.7.2007 13:48
hmm, tak to je hezky :-( .

A jen mimochodem, ktery z tech jejich kodeku je nejlepsi co se tyka velikosti a kvality ?
Stag_ce4you (59)|3.9.2007 00:37
Zdá se mi to, nebo ten program umřel??? Nechci nijak radit, ale osobně mi přijde škoda, že v souladu s dřívější diskuzí to nedopadlo jako OpenSource ... No nic....
miramares (246)|3.9.2007 01:01
Nic neumřelo, pracuji na nové verzi. Sice jsem jí chtěl mít hotovou do konce srpna, ale nevyšlo to, takže snad do konce září bude :) snažím se
MilaCzeque (109)|12.9.2007 21:29
Zbastlil jsem si vlastní program na sledovani tv programu a chtel bych se o nej s vami podelit. Takze tady to je. :-)

Datove soubory je treba manualne stahnout na http://palm.sitina.cz (zaskrtnout textovy vystup)
a ulozit do souboru jmenem tvprogram.txt do stejneho adresare jako je tvprogram.exe.

V comboboxu vyberete program a vypise se pristich nekolik poradu do listboxu.

Po doubleclicku na porad nabidne moznost pridat ho do kalendare s upozornenim 5 minut dopredu.

Kvuli pouzitemu STL bohuzel nejede na nicem pred WM5 a je optimalizovany pro 480x640. S prvnim nic nenadelam, druhe jeste mozna zmenim(podle ohlasu).

Have a lot of fun!

MilaCzeque
pekro (346)|13.9.2007 11:58
Jednoduché, funkční, pěkné, na QVGA použitelné,
ale nikde nevidím roletku se dny jen roletka s se stanicemi takže se nemůžu podívat co dávají např v sobotu. Vidím jen dnešek.
Nevím jestli je to tím QVGA!? nebo i na VGA je jen jedna záložka se stanicemi.
Hlavně je velice povedé upozornění v kalendáři.

Díky - jen tak dále


tomu TVP z http://www.twicem.net/Products.aspx?id=3 už nějak přetávám věřit.
Mam již 9 měsícu zaplacenou variantu PLUS a nadstandartní funkce PLUSu (automatická synchronizace, seznam programů na "Dnes") nefungují (instalace na kartu). Už 1/2 roku se tu slibuje upgrade. NIC!
[QUOTE]Verze plus ...je navíc rozšířena o správu nastavených upozornění na pořady, dále o modul automatické synchronizace a modul zobrazení na obrazovce Dnes. K tomu má uživatel zdarma další verzi aplikace.[/QUOTE]
Takže jsem zaplati 200,- za služby, které nefungují a upgrade zdarma nikde:(
freewall_ce4you (476)|13.9.2007 23:17
Ja TVP od miramarese pouzivam take - ale bez problemu - na today perfektni prehled, nainstalovano to mam na karte - proste zadny problem - akorat nepopuzivam synchro - mam MDAC.... proste jsem spokojen
MilaCzeque (109)|14.9.2007 00:16
Pokud placená služba nefunguje, je třeba si stězovat, pokud je to bez účinku, je třeba si stěžovat víc :-).

Měnit datum opravdu nešlo(ani na VGA).
Upravil jsem aplikaci tak, že v listboxu jsou všechny pořady pro danou stanici a aktuální pořad je zvýrazněný. Pravý softkey otevře kalendář a dovolí skočit na libovolný den(pro který je dostupný program). Levý softkey aplikaci uzavře.

Ad today plugin, ten jsem si napsal už před půl rokem, ale je nepraktické mít today plugin, co žere 500kb paměti. Screenshot(dll k dostání na SZ) přikládám stejně jako novou verzi.

Mimochodem, kdyby adminovi přišlo, že si z ce4you dělám disk, stačí říct a poohlédnu se po freehostingu :-).

MilaCzeque
EfineSS (77)|16.9.2007 19:20
2 MilaCzeque: Diky moc za super programek, potreboval jsem to hlavne kvuli Discovery Ch., pac tam davaj vetsinou opravdu paradni veci.
speed-komi (278)|19.9.2007 21:09
OT(tak to smažte:) ): To jsi muj člověk! Na discovery chanel se můžu čučet pořád, jsou tam bezva technický dokumenty atd... doporučuji všem.
MilaCzeque (109)|19.9.2007 23:36
Mám novou verzi.

Změny:
Barevně oddělené části dne.
Dynamická změna velikosti okna podle orientace obrazovky.
Filtrování.
Drobný refaktoring kódu.
Tooltip pro zobrazení celého názvu pořadu. Stačí podržet(tap&hold) stylus nad textem, který přetýká mimo obrazovku.

Jak funguje filtrování?
Na klávesnici naťukejte část hledaného pořadu a seznam poadů se automaticky profiltruje. Hledání je case sensitive. Stisknutí ESC zruší filtrování(stejně jako výběr jiné stanice).
Enter zopakuje poslední filtr(hodí se při přepnut stanice).
Backpace odmaže poslední znak z filtru.

MilaCzeque
freewall_ce4you (476)|20.9.2007 06:46
Verze pro 2003SE by nebyla ? :((
MilaCzeque (109)|20.9.2007 18:46
[QUOTE="freewall"]Verze pro 2003SE by nebyla ? :(( [/QUOTE]
Bohuzel ne, alespon zatim, WM2003 nepodporuje STL, az budu mit volne 2 dny, zkusim to skompilovat s STLPort.

MilaCzeque
freewall_ce4you (476)|20.9.2007 21:47
Diky :)
sikula05 (272)|21.9.2007 00:05
Moc pěkný prográmek:yes: Diky. Pokud můžu pár námětů,resp.možná i otázek:na webu jsem nenašel ČT4Sport,...šla by udělat tomu exe souboru nějaká pěkná ikonka?...a ještě /ale to je možná nějaká chyba u mě/ když se pokouším stáhnout aktualizaci přes PIE,tak po označení všeho potřebného se mě nezačne stahovat .txt soubor,ale nějaký php dokument.
MilaCzeque (109)|21.9.2007 12:39
[QUOTE="sikula05"]Moc pěkný prográmek:yes: Diky. Pokud můžu pár námětů,resp.možná i otázek:na webu jsem nenašel ČT4Sport,...šla by udělat tomu exe souboru nějaká pěkná ikonka?...a ještě /ale to je možná nějaká chyba u mě/ když se pokouším stáhnout aktualizaci přes PIE,tak po označení všeho potřebného se mě nezačne stahovat .txt soubor,ale nějaký php dokument.[/QUOTE]

ad zdroj dat: Nabídku stanic nemám šanci ovlivnit, autory webu neznám, ani jsem jim nikdy nemailoval.
ad stahování: Pokud ten .php
soubor obsahuje stejná data jako .txt staženej třeba ve firefoxu, pak ho stačí přejmenovat na tvprogram.txt.

Jj, ikonka by se hodila, je tu někdo, kdo umí kreslit? Já ne:-).

MilaCzeque
miramares (246)|22.9.2007 00:16
Zdravím vespolek,
koukám, že se tu objevila konkurence ;) jestli to ještě bude někoho zajímat, tak jsem právě uvolnil alfa verzi TVP 2.5. Další informace najdete zde.
Majkl7 (29)|1.11.2007 09:17
Mam dojem, ze konkurenci se stal Vas program. TV program je daleko lepsi nez TVP- která je navíc placená. A aktualizace až po roce? No kde jsme...

Rozhodne vsem doporucuji TVprogram !!!

:D :D
pekro (346)|1.11.2007 09:42
Také, i když mám zaplacen TVP data i aplikaci, používám "TV program".

Výhody TV pogramu
Rychlost
Přehlednost
Upozornění na pořady jsou přímo v kalendáři

Za TVP jsem dal 200,- a ani jednu rošíženou funkci oproti Free verzy nepoužívám prostě to nefunguje a aktualizace trvá rok. Po roce je tu nová verze 2.5, která nemá ani funkce předchozí verze za které jsem platil (Today...)
Majkl7 (29)|1.11.2007 10:06
Já TVP ani nezkoušel a vidím, že ani nemám důvod.
Program "TV PROGRAM" je bezva a bez problemu funguje. :D

Shledavám výhodným:

-ihned po otevření vidíte co právě běží

-v liště kde máte stanice stačí dvakrát poklepat a přepínáte doprava mezi jednotl. stanicemi, tzn. víte co a kde hrají právě ted -jen jeden stisk

-pod stanicemi vidíte na liště kolik pořadu už uběhlo

-množství stanic (prakticky vše co můžete požadovat)

-program na 10 dni, aktualizace 3x mesicne. SUPER

-vybrané programy dvojtým klikem jednoduše dáte do kalendáře (jako u Idosu (program je velmi vhodny na planovani -jen dvakrat klikate a pak uz treba celych deset dnu na nic nemusite sahnout. TV je ready v kalendari :))

Snad jen malé mínus:

-den je moc barevný. Raději bych ve světlých barvách pouze odlišení dopoledne, odpoledne a večera, ne hodin -pro větší přehlednost. Ale je to věc vkusu a tento výsledek taky není zas tak špatný.

Shrnuto: Velmi dobře použitelný a funkční program. Díky autorovi (především za snahu o neustálé zlepšování) :D :D
MilaCzeque (109)|1.11.2007 12:04
A to jste jeste nic nevideli. V posledni verzi mam(krome nekolika chybicek) parsovani vsech stanic na pristich 10 dni(~2MB dat) za 4 sekundy na hx4700.

Mam rozdelanou verzi pro WM2003SE, uz jenom skompilovat ten STLport.

Jine barvy nejsou problem, staci mi dodat RGB trojice a odkdy dokdy maji byt.

dlouhodobe me napada:
1) Moznost nahrat si signal dalkoveho ovladace pro prepnuti na konkretni stanici a pak prepinat s programy i televizi(ale zas z toho nechci delat plnohodnotne dalkove ovladani).

2) Casovac na reklamy, kdyz by mi dobrovolnici hlasili jak dlouho trvaji reklamy v ktery cas na ktere stanici a jakeho jsou typu(teleshopping, urpstred filmu, uprostred serialu, ....), dala by se z toho udelat statistika a pak uz by se jenom kliknulo a pdacko by zapipalo az by v prumeru reklama presla. V kombinaci s IRDA by to mohlo treba tlumit zvuk televize, a po uplynuti doby zas zapinat.

3) Ikona, ktera by nebyla vypujcena nekde na netu.

4) Odladit today plugin(asi jen pro WM5, pouzivam tam pruhlednost).

MilaCzeque
RStein (2012)|1.11.2007 12:19
Dobry program a pristi verze vypada jeste lepe.
Bude umet pristi verze automaticky stahovat data z internetu? Mohl bych pripadne napsat parser...
MilaCzeque (109)|1.11.2007 15:44
Nic se parsovat nemusí, prostě se požádá o URL ve specialním tvaru, průšvih je asi tento: dobří lidé z palm.sitina.cz:
1) asi netuší že tahle app existuje
2) upsali duši sms.cz, aby to mohli nabízet dál
3) zobrazují reklamy

Automatické stahování by je o to připravilo. Já nehodlám žádné reklamy do své aplikace dávat, proto asi nikdy automatické stahování neimplementuju. Ovšem popis správného URL sem asi dát můžu :-).

MilaCzeque
freewall_ce4you (476)|1.11.2007 16:10
......už se nemůžu dočkat verze pro 2003SE :(
RStein (2012)|1.11.2007 16:22
Na URL uz jsem asi prisel :) To jsou ty "zvlastni" kody v QueryStringu pro programy a data?
Chetl jsem v parseru nabidnout naparsovane programy a data, ze kterych by si clovek vybral, co chce stahnout.
Duvodum SMS.cz ale rozumim - to opravdu neni v Cechach zdarma zadny zdroj TV programu? Sam jsem hledal, ale nic nenasel.

BTW: jake mate problemy s STL? ja mam aplikaci, ktera na WM 2003 SE bezela a pouzivala STL (psana ve VS.NET 2005, zvolena cilove platforma 2003 SE)
V aplikaci pouzivam treba vektory pres #include atd...
Majkl7 (29)|1.11.2007 18:36
Hlavně pro MilaCzeque:

K těm barvám, ideálně bude když nový den bude začínat bílou a postupně tmavnout, at to ma logiku a decentnost at to vypadá jako profesionální aplikace. Tmavnout nejlepe ve spektru barev, ne odstínem (vše světlé příjemné, žádná sytá, ostrá barva -podobně to ostatně máte nyní.
Řekněme tedy: bílá 0-8 hod. 8-12 žlutá 12-20 zelená 20-24 modrá.
Další zajímavá možnost je nechat vše bílé a zvýraznit modře jen čas od 18-22 hod. jako hlavní vysílací. Což by bylo asi nejpřehlednější a nejpraktičtější.

Další maličkost, ale důležitá je přepínání programů. Neškodilo by, kdyby bylo možno vybrat hodinu a den a podívat se co je v zadanou dobu na jednotlivých stanicích. Nyní v zadám datum, podívám se co je na ČT a když přepnu na Discovery jsem v aktuálním čase a musím zadat datum či čas znovu.

Jinak bez připomínek. Automatická aktualizace nevadí, když program je na 10 dní, i když by to bylo pohodnější. Reklamy nebrat, z toho bych vycházel. Je jich všude dost a nemusíme je tahat i v kapsách přátelé :D

Jinak časovač na reklamy a možnost dohrátí softwaru na ovládání TV považuji spíš za zbytečné, než potřebné věci. Ale to je můj názor. Myslím nicméně, že reálná použitelnost je slabá a tudíš bych se do toho nepouštěl a spíš bych pracoval na plug-inu a možnostech nastavení. Zkrátka snažil bych se o účelovou, nepřeplácanou, profi aplikaci. A vy jste na velmi dobré cestě.

Po výrobě ikonky se zkusím zeptat kluků v práci, ale určitě by to nebylo hned a slíbit to taky nemůžu. Za pokus to však stoji.

A na závěr dodatek a poděkování: SKVĚLÁ APLIKACE, DÍKY TISÍCKRÁT:D
MilaCzeque (109)|1.11.2007 18:53
Ukazalo se, ze se to da resit i bez jineho STL, takze vivat tady je dalsi verze, jsou v ni chyby, treba v popisu mi to pridava(do kalendare) 2 znaky navic, to vyresim pozdeji.

MilaCzeque
Majkl7 (29)|3.11.2007 08:07
Stejně bych ještě trochu doladil ty barvy na pozadí. Pro přehlednost. Myslím, že bílé pozadí bylo mnohokrát lepší -tolik nerušilo.

Zkuste tedy přejít zpět k bílému pozadí a jemně zvýraznit jen hlavní vysílací čas.

Uvidíme, co na to uživatelé.

děkuji a s pozdravem MB.
macula_ce4you (691)|3.11.2007 11:29
To MilaCzeque:
Možná by stálo za to, vytvořit si vlastní topic, tento je přece jenom určen aplikaci od miramarese.
Jinak se jedná o velmi přivětivý program, ale trochu bych zapracoval na vzhledu (chybí nějaké orámování a oddělení sekcí) a opravdu by to chtělo pořešit stahování databáze nějak na přímo.
freewall_ce4you (476)|3.11.2007 12:36
Já furt čekám na verzi pro 2003 a ona už tady dávno je.
Funguje to super - díky moc :)
MilaCzeque (109)|3.11.2007 13:29
to macula: Na design GUI nemám talent, udělejte si screenshot a pak si s ním hrajte třeba v malování; výsledek mi SZ.

To samé se týká barev, mně se líbí tohle, kdokoliv by chtěl něco jiného, nechť mi pošle RGB trojice a seznam časů.

Důvody proč není automatické stahování jsem tu už psal.

MilaCzeque
macula_ce4you (691)|3.11.2007 22:24
V rychlosti jsem spíchl jeden návrh. Nic složitého. Jen decentně rozdělené "sekce" a širší posuvníky pro ovládání prstem. Nejsem programátor, tak nevím co možné je a co není :oops: .

Co se týče barev seznamu pořadů, tak bych pouze kombinoval světlejší odstín modré s bílou.
00245121_gui_fmhv.jpg
MilaCzeque (109)|4.11.2007 01:57
[QUOTE="macula"]V rychlosti jsem spíchl jeden návrh. Nic složitého. Jen decentně rozdělené "sekce" a širší posuvníky pro ovládání prstem. Nejsem programátor, tak nevím co možné je a co není :oops: .

Co se týče barev seznamu pořadů, tak bych pouze kombinoval světlejší odstín modré s bílou.[/QUOTE]

No, tak tohle je přesně něco, co by vyžadovalo napsat si vlastní GUI prvky odznova(víc práce než mám volného času), ale šířka scrollbarů by mohla jít změnit nějak jednoduše, to zkusím; a taky prohodit listview a progressbar.
Už mám implementované načítání tabulky barev z externího souboru, bohužel mi umřel disk s visual studiem, takže bude chvilku trvat, než sprovozním arm kompilátor někde jinde.

MilaCzeque
karlosmikos (36)|5.11.2007 09:52
tak jsem si to stahnul,spustil a nic pouze bila obrazovka a dole tlacitka konec a datum. co delam spatne? predem dik za vecne odpovedi.
Majkl7 (29)|5.11.2007 10:47
[QUOTE="karlosmikos"]tak jsem si to stahnul,spustil a nic pouze bila obrazovka a dole tlacitka konec a datum. co delam spatne? predem dik za vecne odpovedi.[/QUOTE]

Stáhněte si data z http://palm.sitina.cz -výstup do txt (vč. info o programech)
Do složky, kde máte program přidejte stáhnutý soubor a jednou za 10 dní postup opakujte pro aktualizaci. Tot vše.
:D
pekro (346)|5.11.2007 10:52
postup je popsán cca o dvě stranky dozadu:!:

Musíš si tady http://palm.sitina.cz stáhnout data

Vybereš programy
označíš dny
a zašktnout:
Záložky: dny i kanály
Informace o pořadech:
Výstup do TXT:
A pak Stánout

soubor "tvprogram.txt" pak v pda uložit do steného adresáře jako aplikaci
karlosmikos (36)|6.11.2007 12:55
cet jsem asi moc rychle ze mi to uniklo. dyk :D
Majkl7 (29)|6.11.2007 15:56
Stane se. Rozhodne je to skvela aplikace (a kdyz doladime ty barvy, bude dokonala:)
k.karel_ce4you (147)|7.11.2007 21:47
K dokonalosti by to chtělo automatické stahování programu při synchronizaci v kolébce, ale je mi jasné, že to není zrovna triviální kus kodu. Ať jen nekritizuji scháněli jste nějakou ikonku, co něco jako je toto:

00246020_TVGuide_G5e.gif
MilaCzeque (109)|7.11.2007 22:51
[QUOTE="k.karel"]K dokonalosti by to chtělo automatické stahování programu při synchronizaci v kolébce, ale je mi jasné, že to není zrovna triviální kus kodu. Ať jen kritizuji scháněli jste nějakou ikonku, co něco jako je toto:
[/QUOTE]

ad stahovani: nebude, duvody jsem psal

ad ikona: ten maly bily flek vlevo dole tipuju na (R) znacku; je neprijatelne krast cizi grafiku. Mimochodem, nema ani spravne rozmery.

Pozadavky na ikonu jsou:
3 obrazky o rozmerech 16x16, 32x32, 64x64.
8bitova barevna hloubka(256 barev), nebo 24bitova barevna hloubka(16777216 barev).
1bitova pruhlednost(pixel vi zda je pruhledny, ci ne)
ostatni jsou vicemene k nicemu, protoze jim konverze ubira na kvalite.

MilaCzeque
k.karel_ce4you (147)|7.11.2007 23:43
1. Ten flek je hřebík.
2. (R) značí Ochraná zmámka, umístuje se zpravidla do pravého horního rohu, příslušné ochrané známky. Výraz TV Guide není v ČR registrován jako ochraná známka
3. Ano rozměr nesedí, také to nebyla icona,ale obrázek k diskusi na téma jak by měla taková icona vypadat, samozřejmě bych dodal iconu o patřičném rozměru.
4. Nicméně iconu této formy nelze efektivně zmenšit pod 48x48, ideální rozměr je 64x64 a větší a tak pokud je požadavek na 16 a 32 nelze takto pojatou iconu použít.


MilaCzeque (109)|8.11.2007 01:14
k.karel:
tak to jo, neslo mi ani tak o napis, ale o to, ze logo nejaky grafik udelal a vlastni k nemu prava(pripadne ten pro koho to delal).
Mne je vicemene jedno jakou ikonu tam dam, hlavne aby si nikdo nemohl stezovat, ze je jeho(a ja mel co nejmin prace s konverzi do .ico).

MilaCzeque
k.karel_ce4you (147)|8.11.2007 10:38
Co něeco jako toto, teď jsem to v rychlosti vyplodil, je to 64x64, umim to dodat v 48x48 a 32x32. V 16x16 bohuzel ne, ale dalo by se to v tomto rastru řešit jako 2D zlutý podklad na tom napis TV. Pokud jde o původnost tak jsem to sice nakreslil ja, ale jde o klasiku, kombinace barev černa- žluta je široce používana (symantec, chemopetrol atd.). Pokud jde o tvar podkladoveho znaku tak jde opět o klasiku, kterou lze určitě najít u desítek jiných icon, ono toho v 64x64 bodech nejde moc vymýšlet.
:)
Majkl7 (29)|8.11.2007 12:10
Vypadá to podařeně...:D :D
MilaCzeque (109)|8.11.2007 18:11
k.karel:
U me dobry, zkus jak moc se ti nebude libit automaticke resizovani ikony systemem. Nemam ted k dispozici vic, nez png2ico.exe, tak se mozna zmenily nektere barvy. Vysledek prikladam.

MilaCzeque
toorek (251)|9.11.2007 13:28
Taky jsem se pokusil něco zbastlit. ;)

toorek (251)|9.11.2007 13:29
Druhý:
toorek (251)|9.11.2007 13:30
a třetí:
toorek (251)|9.11.2007 13:33
ten druhý znovu, slily se tam barvy: