Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TV přehled - něco pro televizní maniaky

miramares (246)|18.8.2006 09:45
[QUOTE="Tazz1"]Původní aplikaci jsem měl v adresáři TVP a teď ta nová se nainstalovala do adresáře TVPplus . Tu původní jsem odinstaloval přesně tak jak jsem měl i stím, že jsem přehrál zpět config. Jenže mi to teď hlásí, že nelze spustit TVP/synchrodata . Tak jsem TVPplus přejmenoval zpět na TVP, ale zase mi to teď pro změnu hlásí, že nelze spustit TVPplus/synchrodata[/QUOTE]
Zkus následující:
- přejmenuj TVP zpět na TVPPlus (aplikace nesmí být v paměti!!)
- spusť aplikaci a v Možnosti -> Nastavení na první záložce odškrtni automatickou synchronizaci
- odinstaluj aplikaci
- jestli máš instalační cab ze včerejška, tak si stáhni nový
- nainstaluj znovu, instalace by měla standardně proběhnout do adresáře TVP

No a už by to mohlo fungovat... Zkus pustit synchronizaci a dej mi vědět...
Jde o to, že při odinstalování aplikace se bohužel automaticky nedá smazat to provádění synchronizace, které je zapané v systému...
miramares (246)|18.8.2006 09:48
[QUOTE="landys"]Jen mě připadá, že tebou popisovanáinstalace (záloha, odinstalace, instalace, kopie zálohy) je moc složitá, já si to předem nepřečetl a jen jsem v PDA rozkliknul CAB a mám snad vše taky OK. Nebo ne?[/QUOTE]

Ta záloha je hlavně pro jistotu :) Odinstalace je lepší z hlediska systému, aby se správně promazaly registry a tak... máš to stejné jako u velkých oken :)
miramares (246)|18.8.2006 09:51
[QUOTE="freewall"]No asi by moznost nastaveni barvy pisma stala za to....[/QUOTE]
Já mám na Today obrázek, tak proto jsem psal, že to zobrazení není úplně ideální ;) nevím, jak to půjde, ale rád bych to udělal průhledné... Pro začátek tam ale dodám aspoň nastavení barvy pozadí a písma :)
tazz1 (680)|18.8.2006 10:13
[QUOTE="miramares"][QUOTE="Tazz1"]Původní aplikaci jsem měl v adresáři TVP a teď ta nová se nainstalovala do adresáře TVPplus . Tu původní jsem odinstaloval přesně tak jak jsem měl i stím, že jsem přehrál zpět config. Jenže mi to teď hlásí, že nelze spustit TVP/synchrodata . Tak jsem TVPplus přejmenoval zpět na TVP, ale zase mi to teď pro změnu hlásí, že nelze spustit TVPplus/synchrodata[/QUOTE]
Zkus následující:
- přejmenuj TVP zpět na TVPPlus (aplikace nesmí být v paměti!!)
- spusť aplikaci a v Možnosti -> Nastavení na první záložce odškrtni automatickou synchronizaci
- odinstaluj aplikaci
- jestli máš instalační cab ze včerejška, tak si stáhni nový
- nainstaluj znovu, instalace by měla standardně proběhnout do adresáře TVP

No a už by to mohlo fungovat... Zkus pustit synchronizaci a dej mi vědět...
Jde o to, že při odinstalování aplikace se bohužel automaticky nedá smazat to provádění synchronizace, které je zapané v systému...[/QUOTE]

Sakra je to zbytečně složitý :evil: . Přece když tam dám ten cab, tak mi to zase vytvoří adresář TVPplus. Nebo jsi udělal novou verzi, která už má jednotnej adresář? A to nemluvím o tom, že jak byla v tom překopírovaným konfigu uvedená "stará" adresa na ukládání dat, tak mi to vytvořilo novej adresář úplně mimo aplikaci :D
miramares (246)|18.8.2006 10:46
Udělal jsem novou verzi, která má stejný adresář. Tamto byl úlet s tím jiným názvem adresáře, měla to být jen změna názvu aplikace :oops:
landys_ce4you (119)|18.8.2006 21:12
Nechci malovat sýčka na zeď, ale obávám se, že se mi stalo to snad úplně nejhorší, tedy že sa asi nevyhnu hard resetu :-(
Když jsem si kliknul na obrazovce dnes do nějakýho pořadu pro detail, tak byly pár minut jen přesýpací hodiny. Tak jsem zkusil soft reset (jednou za čas, cca 1x za 2 týdny je to třeba) a už mě nenaběhne ani obrazovka dnes. Jediné, co na černé obrazovce je vidět, je "Nový" v levém dolním rohu a pak se to při načítání zbytku Dnes kousne.
Míro, co s tím? Activesync samozřejmě nenajede, nemáš třeba něco bootovacího na kartu, co přikáže PDA ve W2003 nabootovat bez TVP v Dnes? Evidentně se na něm cosi pokazilo :-(((
tazz1 (680)|18.8.2006 21:34
Tak mi ta hlaska o synchronizaci do adresare TVPPlus skace porad :( .
miramares (246)|18.8.2006 22:59
[QUOTE="landys"]Když jsem si kliknul na obrazovce dnes do nějakýho pořadu pro detail, tak byly pár minut jen přesýpací hodiny...[/QUOTE]
Můžeš se dostat alespoň do nastavení obrazovky Dnes a odškrtnout ten modul? Bohužel nic na to nemám, je to systémová záležitost :( A prosím tě, co máš za procesor?
miramares (246)|18.8.2006 23:04
[QUOTE="Tazz1"]Tak mi ta hlaska o synchronizaci do adresare TVPPlus skace porad :( . [/QUOTE]
Náhodou si nevzpomeneš, jestli a kolikrát jsi byl v nastavení aplikace, když se nainstalovala do toho adresáře TVPPlus?
tazz1 (680)|18.8.2006 23:43
To nevim. Ale musim tu nepovedenou synchronizaci odklepnout dvakrat. Jednou to je jako TVPPlus a jednou jako tvpplus .

Jak to, ze pri odinstalaci se nevymaze i tohle? Nepamatuju jinou aplikaci, ktera by to delala.
landys_ce4you (119)|19.8.2006 02:48
Je to asi klasika - ARM. Je to Yakumo elta 300 GPS a je nejak totalne zakously a neprejde po bootu pres DNES... :-(
[QUOTE="miramares"][QUOTE="landys"]Když jsem si kliknul na obrazovce dnes do nějakýho pořadu pro detail, tak byly pár minut jen přesýpací hodiny...[/QUOTE]
Můžeš se dostat alespoň do nastavení obrazovky Dnes a odškrtnout ten modul? Bohužel nic na to nemám, je to systémová záležitost :( A prosím tě, co máš za procesor?[/QUOTE]
miramares (246)|19.8.2006 21:39
[QUOTE="Tazz1"]Ale musim tu nepovedenou synchronizaci odklepnout dvakrat. Jednou to je jako TVPPlus a jednou jako tvpplus .

Jak to, ze pri odinstalaci se nevymaze i tohle? Nepamatuju jinou aplikaci, ktera by to delala.[/QUOTE]

To je zajímavé, vypadá to, že to vzniklo tím přejmenováváním, ale udivuje mě, že by mrkvosoft odlišoval malé/velké písmena, co vím, tak to nedělá :O

Tohle je problém, jelikož se jedná o uživatelské nastavení. Stejně jako konfigurační soubor, který ti po odinstalování zůstane... instalák prostě o tomhle neví, tak to neumí odstranit...

Zkusím vymyslet, jak to vyřešit...
miramares (246)|19.8.2006 21:56
[QUOTE="landys"]Je to asi klasika - ARM. Je to Yakumo elta 300 GPS a je nejak totalne zakously a neprejde po bootu pres DNES... :-( [/QUOTE]
Už jsi to nějak vyřešil?? Mám pocit, že tím soft-resetem se muselo něco nakopnout a teď je problém načíst data do modulu pro obrazovku Dnes... Bohužel mě nenapadá žádné řešení :?
landys_ce4you (119)|20.8.2006 02:56
No to si piš, že vyřešil, až do teď jsem vše instaloval do PDA, TV jsem si nechal jako zlatý hřeb a je to tu zase!!!
Míro, něco tomu nesedí, jestli Wisbar Advance, nebo ja nevim co, ale dela to fakt ukrutny svinarny a jsem z toho docela dost nas.anej, protože jsem zase přišel o jeden hezký večer + noc práce :-(
[QUOTE="miramares"][QUOTE="landys"]Je to asi klasika - ARM. Je to Yakumo elta 300 GPS a je nejak totalne zakously a neprejde po bootu pres DNES... :-( [/QUOTE]
Už jsi to nějak vyřešil?? Mám pocit, že tím soft-resetem se muselo něco nakopnout a teď je problém načíst data do modulu pro obrazovku Dnes... Bohužel mě nenapadá žádné řešení :? [/QUOTE]
freewall_ce4you (476)|20.8.2006 08:07
Ja myslim, ze se na Miru cilis naprosto zbytecne - pokud nemaji problemy vsichni, kteri ten program maji, tak to neni programem. Bud se ti to tluce s jinym programem nebo doslo k nejake chybe pri instalaci... co ja vim
landys_ce4you (119)|20.8.2006 10:00
No to ne, čílit se nechci, ale už jsem z toho out, protože jsem instaloval až do noci a dopadlo to úplně stejně. Prostě se ta poslední verze s něčím, co tam jinak mám už dávno, nesnese :-(
[QUOTE="freewall"]Ja myslim, ze se na Miru cilis naprosto zbytecne - pokud nemaji problemy vsichni, kteri ten program maji, tak to neni programem. Bud se ti to tluce s jinym programem nebo doslo k nejake chybe pri instalaci... co ja vim[/QUOTE]
miramares (246)|20.8.2006 10:13
to landys: promiň, že s tím máš takový problémy :(
Mohl bys mi trochu popsat, jak se to chovalo?? Začalo to zlobit hned po instalaci nebo až později?? Zprovoznil jsi nejprve aplikaci, aby měla data a zobrazovala pořady??
tazz1 (680)|20.8.2006 10:32
Hmm, tak me nepomohlo ani vypnuti synchronizace :-( .

Pomohlo by, kdybych si to nainstaloval do adresare TVPPlus a odinstaloval? Asi ne,co :-( . Nebo co mam v registru ci ve windows smazat, aby to dalo pokoj?
landys_ce4you (119)|20.8.2006 10:38
Tak mám za sebou další 2 hard resety a už jsem na to přišel...
Nesnese se to s aplikací Softick Card Export 2.02. To je aplikace, která zastoupí Activesync a zpřístupní paměťovou kartu v PDA jako další disk v PC a umožní přenos několikanásobnou rychlostí.
Je to zvláštní, tato aplikace nikdy ničemu nevadila :-(
[QUOTE="miramares"]to landys: promiň, že s tím máš takový problémy :(
Mohl bys mi trochu popsat, jak se to chovalo?? Začalo to zlobit hned po instalaci nebo až později?? Zprovoznil jsi nejprve aplikaci, aby měla data a zobrazovala pořady??[/QUOTE]
landys_ce4you (119)|20.8.2006 11:09
Tak ne, Míro, není to žádnou jinou aplikací, TVP se kouše i jako jediná nainstalovaná aplikace v naprosto čistém Windows Mobile 2003, ve kterém je jen lokalizace Sunnysoft Interwrite Pro 8.6. Je to Yakumo Delta 300 GPS.
Mám staženou nejnovější verzi NET i aplikace z tvé stránky.
Předposlední verze, co neměla Today Plugin, to ještě nedělala.
Mrkneš prosím na to, co způsobuje v poslední verzi TVP tak brutální chybu?
miramares (246)|20.8.2006 11:09
to Tazz1: tohle se zapisuje do nějakých systémových databází, v registru se to nenajde... vymýšlím nějakou utilitu, která by to vyhledala a odstranila, ale asi mi to chvilku potrvá :?
miramares (246)|20.8.2006 11:12
to landys: a kouše se to hned po nainstalování?? Důležité je, aby se nejprve zprovoznila aplikace a načetli se do ní data. Pak se teprve může povolit ten modul pro obrazovku Dnes...

Edit:
upravil jsem pár parametrů v tom modulu, pošlu ti to na soukromý email...
landys_ce4you (119)|20.8.2006 11:20
Všechno se nainstaluje a vypadá jako dřív. Zaregistruju, načtu programy, zvolím, načtu jednotlivé a Toda normálně naběhne, zvětším, atd., rozkliknu, no fakt vše OK. Pak ale kvůli čemukov restartuju a PDA už nikdy nenaběhne, kousne se na prázdné obrazovce a dole svítí akorát to "Nový" v levém dolním rohu. Nejde rozeběhnout nijak, jen hard reset a všechno znova :-(
[QUOTE="miramares"]to landys: a kouše se to hned po nainstalování?? Důležité je, aby se nejprve zprovoznila aplikace a načetli se do ní data. Pak se teprve může povolit ten modul pro obrazovku Dnes...[/QUOTE]
pekro (346)|30.8.2006 14:23
Po odinstalování programu, a smazání složky s daty.
(Více než dva měsíce jsem to nepoužil)
Hlásí po každé synchronizaci chybu, že chybí soubor Synchodata.exe

Kde je tato informace uložena? Co je potřeba v reg. odstranit?
beecher (9270)|30.8.2006 18:43
Ze by klasicky v databazi notifikaci?
miramares (246)|30.8.2006 21:43
Více informací hledejte zde
Vampirelli (23)|31.8.2006 01:25
Po nainstalování plné placené verze programu se mi neobjevuje možnost s nastavením na obrazovku Dnes. Souřasně po instalaci nemám v adresáři všechny soubory které by tam měly být což jsem zjistil při řešení problémů s autorem. Mám Vario, wm 5.0, nemá někdo zkušenost se stejným MDA, zda není problém jen u mě na mé cihle.
landys_ce4you (119)|25.12.2006 20:25
Ahoj Miro, nerika Ti neco Symbian? Poridil jsem si mobil se Symbianem a TV Program me tam moc chybi, nechystas se taky trosku odskocit k jinemu systemu?
SlaMar (33)|30.12.2006 14:16
Zkus toto http://tv.spiritline.org/ jeto sice jenom java ale plně postačující . :yes:
miramares (246)|30.12.2006 14:41
2landys:
Ahoj, to víš, že mi to "něco" říká ;) ale vzhledem k tomu, že už je tolik verzí tohohle systému a se zpětnou kompatibilitou je to na štýru, tak mě zatím vývoj pro tuhle platformu neláká... no a taky nemám na čem to zkoušet ;) takže zatím tě bohužel musím zklamat...
code (174)|31.12.2006 12:31
to miramares: Tak ono by mozna stacilo, delat to pro Javu a problem s kompatibilitou by byl castecne vyresen.
miramares (246)|2.1.2007 10:45
Jasně, to by bylo taky řešení, ale co jsem si tak zatím hrál s mobilní javou, tak mě moc neuspokojilo, co umí... a má taky trochu problém ve spojení s PDA s Windows, alespoň mi to tak přišlo...
Jirka007 (161)|5.4.2007 23:41
Stáhl jsem si ten prográmek, zaregistroval si demoverzi a po připojení PDA k notebooku jsem chtěl nahrát stanice a jejich programy, ale píše mi to Nelze nahrát seznam televizních stanic (Uživatel nemá povolen přístup k datům).
Je problém u mně ve spojení, nebo dělám něco špatně?
Moc děkuji za pomoc.
miramares (246)|6.4.2007 08:40
A registroval jste si i přístup k datům??
Jirka007 (161)|6.4.2007 12:09
Když kouknu co mám registrováno tak tam je:
TVP4PDAPlus - Shareware version
TVPData
miramares (246)|6.4.2007 13:30
Postupoval jste podle tohoto návodu (odkaz "Registrace aplikace a dat")?? Tj. po obdržení registračních čísel jste je zadal do aplikace a dokončil v pořádku registraci?? Zobrazila se vám informační zpráva "Registrace proběhla v pořádku"??
Jirka007 (161)|6.4.2007 20:09
Tak tu registraci jsem neměl dokončenou, jsem trubka :oops:
Už to šlape jako fík. Omlouvám se, že jsem zdržoval stupidními dotazy
miramares (246)|7.4.2007 13:32
Nic se neděje, hlavně, že to funguje ;)
Jirka007 (161)|16.4.2007 22:15
Tak po odinstalci programu a soft resetu mi při synchronizaci v PDA stále vyskakuje okno:
Cannot execute /Storage card/ProgramFiles/TVP/SynchroData.exe
Jak se toho prosím zbavím?
Děkuji za pomoc.
count (30)|16.4.2007 22:26
s největší pravděpodobností je to v notifications, dá se to jednoduše smazat třeba přes TaskManager
miramares (246)|16.4.2007 23:03
[QUOTE="Kozlik007"]Tak po odinstalci programu a soft resetu mi při synchronizaci v PDA stále vyskakuje okno:
Cannot execute /Storage card/ProgramFiles/TVP/SynchroData.exe
Jak se toho prosím zbavím?[/QUOTE]

Podívejte se do FAQ
pekro (346)|17.4.2007 14:19
A co bude dál?

Používám tuto aplikaci cca 1/4 roku. Spokojenost svůj účel splňuje, to ano, ale…
Je to skoro rok co je tato aplikace placená a žádný vývoj!

chtěl bych se zeptat. Bude se dále pracovat na jejím zdokonalování.

Instalace na kartu - Nefungují potom přídavné placené služby (automatická synchronizace, seznam programů na "Dnes")

Grafická stránka aplikace - Zbytečně široké rámečky kolem.
Rozložení ikon.
Styl menu - Soubor/a jediná položka konec mohlo by být nahrazeno rovnou tlačítkem Konec, případně přidat tlačítko Aktualizovat
Vzhled Today ;-(((

Podpora soft. tlačítek WM2005

Problémy s odinstalací.

I ty "pracovní" ikonky T D O V by se mohli změnit

Nové funkce - Třeba vyhledávání (chci najít reprízu nějakého pořadu, který mi unikl v hlavním vysílacím čase opakují to většinou mezi 0:00 - 6:00 ale kdy?)
Hromadné označení vyhledaných pořadů pro upozornění
Automatické nastavení upozornění na oblíbené pořady

Nechci kritizovat, jen přispět svým názorem

Trošku jsem si hrál a tady je návrh vzhledu ;)
00210210_TVP_Bwtm.jpg
Gurun_ce4you (72)|17.4.2007 14:59
Nejde registrovat

je jen momentálně chyba na serveru?

registroval jsem se na www.twicem.net
pak přišel emil a zaregistroval jsem si free verzi
přišel emil, že jsem provedl aktualizaci TVP4PDA a musím zadat reg klíč v aplikaci

v PDA jsem v "Registrace"
vyplnil jméno a heslo stejné jako na web stránku
do pole "Registrační kód aplikace" zadal TVP4PDA
a do Reg. kód služby" zadal to co se v emilu jmenuje Registrační klíč

a dám registrovat a hláška "Nemohu spustit \ProgramFiles\TVP\synchrodata.exe" nebo "Nepodařilo se registrovat aplikaci"

Proč mezitím příjde emil "jste provedl(a) registraci aplikace TVP4PDA. Pro úspěšné dokončení registrace musíte zadat registrační klíč 1xxxxxxx5 do registračního formuláře v aplikaci. "

Kam s tím klíčem??
Co dělám špatně ??
miramares (246)|18.4.2007 11:40
To Pekro:

Aplikace samozřejmě neumřela, mám v plánu další změny, ale bohužel to má nízkou prioritu vzhledem k tomu, že musím živit rodinu.
Ten obrázek je hezký, ale na první pohled z něj nepoznám, co aktuálně dávají na více kanálech ;) ale ikonky se mi líbí, nechám se inspirovat, díky :)
Jinak tedy, co se chystá. Mám rozdělané vyhledávání, ale ještě to není ono, resp. vyhledávání funguje, ale chci aby to umělo i automatické vytvoření upozornění při synchronizaci. Dále přemýšlím o vzhledu přehledu (na úvodní stránce). Líbil by se mi třeba jako EPG, ale zatím nevím jak do toho. S instalací a odinstalací si chci taky pohrát. Vzhled obrazovky "Dnes" se zatím měnit nebude, ale myslím na to. Také bych chtěl rozšířit informace o pořadech a kanálech, snad se mi to podaří.
A časový horizont?? Těžko říct, snad do prázdnin, ale neslibuju nic ;)
Uvítám další náměty na vylepšení i kritiku :)
Vampirelli (23)|20.4.2007 11:52
Již jsem se tady sice dotazoval, ale dotaz zůstal bez reakce. Mám Vário a na něm nainstalovaný TV program. Data aktualizuji ručně, protože pokud mám automatickou sinchronizaci připojuje se mi MDA každých 15 minut na internet přes GPRS a data stahuje, což mě obtěžuje. Dále mi vůbec nenaskočila možnost na obrazovku Dnes, což jsem již řešil s tvůrcem programu, ale nic jsme nevyřešili. Proto mě zajímá zda má ještě někdo další zkušenost s Variem a TV programem, nebo zda je to problém jen mé cihly :( díky za odpověď
pekro (346)|20.4.2007 11:57
A maš to instalováno na kartě, nebo v /ProgramFiles?
Vampirelli (23)|20.4.2007 12:04
Mám to nainstalované na kartě v /program files
pekro (346)|20.4.2007 12:17
No tak to je ono:(
Pokud to nainstaluješ do default paměti /Program files tak to bude šlapat.
taky jsem to řešil.
prostě plugin do Today nefunguje z karty:evil:
Tak jak jsem psal asi o 6 přispěvků výše. Chtělo by to nějakej upgrade
Vampirelli (23)|20.4.2007 12:48
Tak jsem to přeinstaloval a obrazovka dnes chodí, ještě jsem zvědavý na tu synchronizaci, ale díky moc za pomoc. :))
hlp3 (18)|18.7.2007 22:13
Virtuální videorecorder českých televizí.

Dobrý den.

Pro televizní fanoušky zde je virtuální videorecorder, který vám zdarma nahraje jakýkoli pořad z ČT1, ČT2, Novy a Primy.

Součástí stránek je také televizní program s vyhledáváním a můžete si videorecordér nastavit minimálně týden dopředu.

Výsledný záznam je zkomprimován podle vašeho zadání a nějakou dobu archivován, po kterou si jej můžete libovolně stáhnout.

Nejedná se ovšem o archív vysílání a nahrát a stáhnout lze pouze to, co se bude teprve vysílat a co jste si ve svém účtu sami objednali.

Tento virtuální videorecorder je momentálně v testovacím provozu.

Adresa stránek je : http://tvgrab.sh.cvut.cz/