Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TV přehled - něco pro televizní maniaky

karlic (707)|7.6.2006 07:33
Hele, tak se mi zdá, že jestli budeš stále tak pomalej, tak tě může taky někdo předběhnout a z celé tvé aplikace, kterou buduješ už přes rok neutržíš žádný prachy. Bejt tebou, tak bych trošku kopnul do kobyl, aby to nabralo nějakou rychlost. Myslím, že tento prográmek není tak složitý, aby se musel psát přes rok. Teď by mě zajímalo, proč to vlastně píšeš? Je to pro zábavu nebo pro peníze? Učíš se na tom nebo píšeš profesionálně a na toto nezbývá čas? Ber tohle jako pozitivní kritiku. On ti to nikdo nenapíše, protože to všichni berou tak, že jako buďme rádi, že tu něco takového je a ještě zadara. V podstatě to tak je, ale pokud už to chceš za rozumný peníz prodat, tak by si na tom měl taky rychle zapracovat. Pokud seš už nějak po více jak roce rozhodnutej, což bys mohl, tak by si mohl napsat, do kdy bude final verze a kdy ji a jak vypustíš.
Tímto jsem tě nechtěl odradit, ale povzbudit ;) , tak hurá do toho, ať je to konečně hotovo :!:
miramares (246)|7.6.2006 10:04
Dík za pozitivní kritiku ;) nikdy není na škodu ;)
Tahle aplikace vznikla jen tak náhodou, protože jsem si chtěl něco napsat na své PDA a něco nového se zase naučit. Normálně píšu klasické a webové aplikace, tak tohle byla pro mě příjemná změna :)) Proto první verze vypadala tak jak vypadala... Pak jsem měl hromadu jiné práce a jen tak jsem jí udržoval při životě a sem tam jsem si napsal, co by se jak dalo zlepšit. Teď jsem měl zase chvilku volna, tak jsem se vrhnul na kompletní přepis, aby to k něčemu vypadalo :) (různé verze pro různá zařízení atd. - už teď existuje alfa verze pro Smartphone).
Rozhodně si nemyslím, že bych na tom vydělal nějaký ohromný peníze, ale aspoň bych mohl mít na pifko ;)
Oficiálně běží beta verze do 30.6. (fakt jsem to ještě nikam nepsal??) od 1.7. bude k dispozici ostrá verze. Další informace budou u mě na stránkách atady asi taky :)
Akir (47)|7.6.2006 22:17
Nainstaloval jsem si to a vyskakuje mi pořád hláška:
Cannot execute \SD Card\Program files\TVP\SynchroData.exe

V uvedene složce tento program není.
Co je špatně?
miramares (246)|7.6.2006 22:33
No a kdyby sis přečetl příspěvky výše, tak bys zjistil, že nesmíš v nastavení zatrhnout automatickou synchronizaci ;)
Vampirelli (23)|15.6.2006 19:59
Tak jsem si dnes stáhnul a nainstaloval, tenhle prográmek. Je super, akorát je škoda, že nejde nastavit automatické upozorňování na nějaké programy podle názvu. Člověk musí vše vyhledat a označit. Nebude to náhodou v té tvé nové verzi ?
miramares (246)|16.6.2006 11:42
Teď co bude, tak určitě ne... Na co se to dá využít?? Pro upozornění na další díl nějakého seriálu??
HollyG_ce4you (77)|16.6.2006 16:58
Serialu, poradu jako uvolnete se prosim, clever (na ten vzdycky zapomenu a neni v zadnym archivu jako ma ct :( ) atd...
miramares (246)|21.6.2006 09:38
Nějak to tu spí ;) mrkněte se na web na novinky ;)
Jinak v dohledné době bych rád přesunul tohle diskusní fórum jinam. Mám pocit, že už to tu nadměrně zatěžuju...
landys_ce4you (119)|21.6.2006 11:09
Nikam nezdrhej, od toho to tu je. Při jedný registraci všechno šlape jak má a ty nemáš starosti (ani my).
Novinky jsou pěkné, ale to vyhledání opakování či dalšího dílu asi furt není, že? Ne že by mě šlo o to vědět kdy jsou další Rodinné pouta, ale třeba uteče zajímavý pořad na ČT2 a tohle by ho mohlo vyhledat v opakování třeba na ČT1 v noci.
miramares (246)|21.6.2006 11:50
Nové vymoženosti přibývají postupně, takže musíš ještě chvíli vydržet, ale nezavěšuj, je to v pořadí ;)
freewall_ce4you (476)|21.6.2006 19:30
Mala pripominka - Vyzvu upozorneni (resp. jeji text) nelze zmenit, protoze neni videt klavesnicka na te strance :(
atomion (1159)|21.6.2006 21:11
[QUOTE="freewall"]..neni videt klavesnicka na te strance :( [/QUOTE]
..já použil Resco fullscreen keyboard a tím jsem tento problém vyřešil.. ;)

EDIT: Ŕeším jiný problém.. Když chci nahrát seznam stanic vypíše to chybu: "Nelze nahrát seznam televizních stanic (uživatel není registrován.)
4ím to je?? Jak to vyřeším??
atomion (1159)|21.6.2006 21:20
Tuto aplikaci jsem absolutně nepochopil.. Může mi prsím Vás někdo vysvětlit na ce ten .NET a ten má být v PC bo PPC?? Kde splaším ty registrační údaje do toho programu atd.. :O Předem díky
miramares (246)|21.6.2006 21:52
Tak zkusím poradit já ;) jinak info se dá najít třeba tady ;)
1) stáhne se aplikace a když je třeba, tak i NET pro PDA (na stejném místě)
2) podle potřeby se nejprve nainstalije NET na PDA, následně se instaluje aplikace
3) provede se registrace uživatele na webových stránkách
4) uživatel si registruje aplikaci a přístup k datům
5) registrační klíče dojdou mejlem
6) zadají se do aplikace a tím se dokončí registrace
7) nahraje se seznam kanálů, vyberou se kanály dle libosti a stáhnou se data
a to by mělo být vše :D
miramares (246)|21.6.2006 21:54
[QUOTE="freewall"]Mala pripominka - Vyzvu upozorneni (resp. jeji text) nelze zmenit, protoze neni videt klavesnicka na te strance :( [/QUOTE]

díky za upozornění, odstraním :oops:
atomion (1159)|21.6.2006 22:06
Tak absolutně nevím jak to registrovat.. :evil: Přišlo ma na mejl tohle.. [QUOTE]Nyn�? prov᤬t registraci aplikac� slu?eb. Po p??en�e v᭠v 衳ti p??en�obraz�dkaz pro Aplikace a slu?by. [/QUOTE]
..co s tím?? Jak to tedy konečně registruji.. Žádné registrační kódy mi nepřišly.. Jen uživ. jméno a heslo..
miramares (246)|21.6.2006 22:48
Já už nevím, jak to jinak napsat... prostě nejprve se musí vytvořit uživatelský účet na webových stránkách. To už by teď mělo být. Pak se provede přihlášení na webové stránky, kde se zpřístupní odkaz "Aplikace a služby" v místech, kde se zadávali přihlašovací údaje. No a tam se zvolí aplikace a data, která chci registrovat...
atomion (1159)|21.6.2006 22:57
Ano.. to se mi vše daří ale jak je ten seznam aplikací tak tam je to prázdné.. Naprosto prázdné rolovací políčko. :(
miramares (246)|21.6.2006 23:24
Moc se omlouvám, je to moje chyba :( včera jsem dával novou verzi stránek a zavlekl jsem tam jednu chybu právě do registrace :(
Už by to mělo být opravené, tak to prosím zkuste ještě jednou...
atomion (1159)|21.6.2006 23:50
GOOD.. Děkuji.. již je vše vyřešeno. Program je perfektní!! ;)
freewall_ce4you (476)|9.7.2006 20:19
Uvolněna finální verze
Ganja_ce4you (324)|10.7.2006 15:31
a nepujde to cracknout?? :-)) delam si srandu..dalsi program co budu muset ozelit..
miramares (246)|10.7.2006 15:48
Přijde ti 200,- Kč za rok jako moc?? To máš tak jeden večer v hospodě ;-)
tazz1 (680)|10.7.2006 16:20
A jaky je tedy rozdil mezi verzi co mame ted a tou finalni? Pokud by byl opravdu markantni, tak neni co resit, dve kila za rok jsou pakatel.
Trainzak_ce4you (176)|10.7.2006 16:34
Vezměte si, kolik byste jinak utratili za papírové TV programy...
miramares (246)|10.7.2006 16:41
[QUOTE="Tazz1"]A jaky je tedy rozdil mezi verzi co mame ted a tou finalni? Pokud by byl opravdu markantni, tak neni co resit, dve kila za rok jsou pakatel.[/QUOTE]

jestli myslíš tu beta verzi, co máš teď, tak ta má omezenou funkcionalitu do 15.7.2006. Jestli myslíš původní verzi 1.0, tak poslední verze má kompletně přepsané jádro a je daleko rychlejší...

Ještě je otázka, co chcete srovnávat... aplikaci nebo zpoplatnění dat??
tazz1 (680)|10.7.2006 16:46
Aplikace. Jestli je finalni verze hodne vylepsena od te bety co ted mame. Treba delka kodu, mznost pripadne dat kod do bloku a takhle ho vlozit ci dalsi tyto drobne vychytavky na ktere jsme upozornovali.
miramares (246)|10.7.2006 17:08
Registrace je přepracovaná, takže délka registračního kódu je do 10ti znaků. Ale přenos přes schránku jsem tam ještě nedodělal, bohužel to není momentálně tak triviální. Ale jak už jsem napsal, beta verze končí k 15.7.2006, pak bude muset každý přejít buď na free verzi nebo na placenou verzi. Momentální rozdíl mezi placenou a free verzí je:
- možnost editace nastavených upozoronění
- automatická synchronizace dat

V současné době pracuju na zobrazení v Today a následně přijde na řadu vyhledávání pořadů podle specifického nastavení.

No a abych zvýhodnil toho, kdo si už teď objedná placenou verzi, tak má update na další verzi zdarma :-)
landys_ce4you (119)|10.7.2006 17:17
Není to až tak moc, ale nezapomeň, že placená služba už tě zavazuje k tomu, že si nesmíš dovolit žádné žádné výpadky, tedy záskok i v době dovolených, atd.
Když už se dáš na vojnu, budeš muset bojovat, poskytovat placenou službu znamená fakt pěknou řeholi.
Nechci tím říct, že by ti to doteď nešlo na 100%, ale teď už to ani nesmí být jinak :-)
[QUOTE="miramares"]Přijde ti 200,- Kč za rok jako moc?? To máš tak jeden večer v hospodě ;-)[/QUOTE]
miramares (246)|10.7.2006 17:30
Jo jo, vím moc dobře, co jsem si uvázal za kouli na nohu ;)
landys_ce4you (119)|10.7.2006 18:17
Pokud tohle všechno víš a respektuješ a neuslyšíme od tebe za měsíc "sorry", máš asi nejen ve mě spokojeného zákazníka ;-)
Teď na to nemám čas, ale až se do toho pustím, tak doufám, že systém úhrady a další ptákovinky budou user friendly ;-)
miramares (246)|10.7.2006 18:38
Běží to už docela dlouho a když se objevily problémy s daty, tak jsem se je snažil vyřešit co nejdřív. Nebylo to hned, já vím, ale uvědomuju si to, takže neboj :) Pořád pracuju na tom, aby tahle situace už nenastala.
Jinak doufám, že ovládání webu i aplikace je user friendly. Jestli ne, tak se ozvěte a napravím to ;)
jojolaser (82)|10.7.2006 21:17
[QUOTE="miramares"]Přijde ti 200,- Kč za rok jako moc?? To máš tak jeden večer v hospodě ;-)[/QUOTE]
Chcem sa opytat, ci data su ziskane legalnym sposobom... ide z tych 200 CZK nejaka cast poskytovatelovi dat?
miramares (246)|10.7.2006 21:31
Není to nic nelegálního, ale také proto ta kvalita není úplně ideální. Když jsem oslovil firmy, které se tím "živí", tak mi nabídli data za takovou cenu, že stávající poplatek by nebyl za rok, ale za měsíc... Mimochodem ten poplatek není za data, ale za poskytnutí v daném formátu, jelikož je musím ještě zpracovat...
miramares (246)|14.7.2006 09:54
Chci jen upozornit všechny přítomné, že zítra dojde k ukončení používání beta verze TVP 2.0, včetně poskytování dat pro beta verzi a verzi 1.0.
tazz1 (680)|14.7.2006 10:29
no jo porad :? :sarcastic:
Ganja_ce4you (324)|14.7.2006 10:29
a neni lepsi se pripojit na 10sec pres gprs nekam na pda stranky nebo wap? doba nahrani je stejna..najeti u tohoto programu je stejne silenaaaa..a 7 a min haliru za kb..
tazz1 (680)|14.7.2006 10:39
Ale to uz se tu taky resilo A ty znas nejakou takovou stranku, kde ti vyroluje televizni program v podobe divatelne na PDA/MDA ? A kdyz rikam prehledne, tak myslim prehledne, zadne louskani, jestli to je opravdu ono. Pak by to samozrejme bylo lepsi jak jakakoliv aplikace.
karlic (707)|14.7.2006 10:51
Chtěl jsem zaplatit a přišla mi tato zkomolenina :(
Registrace proběhla OK, ale pokud chci nahrát data ve zkušební lhůtě 14 dnů, tak to píše "Nelze nahrát seznam televizních stanic (Uživatel nemá povolen přístup k datům.)

Musíte provést restart aplikace, pak to začne chodit.

============================================
Vឥn?ateli,

Na webov?r᮫ᣨ www.twicem.net jste provedl(a) registraci slu?by TVPData. Pro ?n頤okon襮�egistrace mus� zadat registra训 kl� xxxxxxxxx do aplikace, kde chcete tuto slu?bu vyu?�t.

Slu?ba bude funk训 po dobu 14ti dn?dete-li cht�vyu?�t slu?bu i po uplynut�鴯 lh?je t? zaplatit registra训 poplatek. Poplatek ve v? 200,- K蠍 pouka?te pros�na ?623463001/2400 s variabiln�symbolem xxxxxxx.

Upozorn쮭: Je d?t鬠aby byla platba realizovᮡ se sprᶮ?iabiln�symbolem, jinak nebude mo?n頳prᶮ젩dentifikovat, od koho platba p?!!

P?hezk? Miroslav Mare?
Jirka007 (161)|14.7.2006 13:06
Omlouvám se všem tady za dotaz,ale procházet celé fórum je opravdu na hodně dlouho. Půjde stáhnout ta data na stolním PC a pak je třeba překopírovat do PDA? Myslím tím tu novou placenou verzi.Nebo je nutné se připojit PDAčkem k netu?
miramares (246)|14.7.2006 16:09
[QUOTE="karlic"]Chtěl jsem zaplatit a přišla mi tato zkomolenina :( [/QUOTE]
Můžu vědět v jakém emailovém klientovi a s jakým kódovaním se to zobrazilo takhle špatně??
miramares (246)|14.7.2006 16:11
[QUOTE="Kozlik007"]Omlouvám se všem tady za dotaz,ale procházet celé fórum je opravdu na hodně dlouho. Půjde stáhnout ta data na stolním PC a pak je třeba překopírovat do PDA? Myslím tím tu novou placenou verzi.Nebo je nutné se připojit PDAčkem k netu?[/QUOTE]
data se mohou synchronizovat i při klasické synchronizaci PDA (pouze v placené verzi), ale i tak se vše děje na straně PDA
miramares (246)|14.7.2006 16:18
[QUOTE="Ganja"]doba nahrani je stejna..najeti u tohoto programu je stejne silenaaaa..[/QUOTE]
Tohle byl problém 1. verze. Nová verze je daleko rychlejší ;)
karlic (707)|14.7.2006 19:43
[QUOTE="miramares"][QUOTE="karlic"]Chtěl jsem zaplatit a přišla mi tato zkomolenina :( [/QUOTE]
Můžu vědět v jakém emailovém klientovi a s jakým kódovaním se to zobrazilo takhle špatně??[/QUOTE]
Outlook Express z WinXp Eng.
Kodovani jsem nemenil, ale vse ostatni mi chodi OK.
Vampirelli (23)|14.7.2006 20:57
Dnes jsem si ztáhnul novou verzi a po zadání kódu mě to vůbec nepřipojí k registraci. Hlásí mi to hlášku "Při registraci došlo k chybě. Nepodařilo se připojit k serveru.(Sestavení prostředku nebylo nalezeno)" Nemá s tím někdo zkušenost ?
tazz1 (680)|14.7.2006 21:16
Mně to zase píše, když se snažím zaregistrovat, že uživatel nenalezen. A to jsem normálně přihlášen :mad: .

No to moc nadšení z placeného produktu teda nevzbudí :no:
freewall_ce4you (476)|14.7.2006 23:12
Mne to funguje k plne spokojenosti takze problem asi nebude v programu
Vampirelli (23)|14.7.2006 23:23
Tak už se mi to bez problémů zaregistrovalo, pravděpodobně nějaký výpadek při komunikaci se serverem.
miramares (246)|14.7.2006 23:26
[QUOTE="Tazz1"]Mně to zase píše, když se snažím zaregistrovat, že uživatel nenalezen. A to jsem normálně přihlášen :mad: .[/QUOTE]
Jedná se o registraci na straně aplikace nebo na webových stránkách??
tazz1 (680)|15.7.2006 00:19
na webovych strankach. Ale treba to byla opravdu jen chvilka, vypadek serveru. Zkusim to jeste rano