Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jak koupit della

iron side (253)|29.6.2006 20:56
kdepak,lokalizace v cene neni,koncovku mas na nabijecku,kdyz ji nepripojujes do stojanku
Docent (1234)|29.6.2006 21:34
Hm, tak pokud se podívám do papíru s obrázky, co mně k tomu přišel, tak je tam:
5. synchronizační kabel USB
7. dok (volitelný)
8. konektor adaptéru

Takže kapitalističtí soudruzi dali dok jako povinný a sebrali kabel... Tahat s sebou pořád kolíbku mně přijde docela jako opruz :(( .
iron side (253)|29.6.2006 22:45
no to jo,ale pro USA,nam cechackum kablik ne,skoda
papluh (7)|20.7.2006 15:53
zdravim ... momentalne sa pasujem s drobnym problemom ako uspesne objednat x51v na Slovensku. Problemom je complete care, ale zaroven je aj tou vecou co najviac rozhodla v prospech Dellu.
U kazdeho z 3 slovenskych dovozcov som sa dostal k nejakemu problemu. U dvoch znich tu bolo uz to spominane bundlovanie dlzky trvania NBD a Completecare. Tj doba CC musi podla nich byt aspon taka ako NBD a priplacat NBD sa mi neoplati. Treba povedat, ze v prvej firme mi to odmietli hned v uvode. V druhej mi na otazku 'preco sa to v cz da objednat' povedali, ze skusia zistit a odmietli potom (tu sa aspon snazili znizit cenu na uroven dell.cz, dokonca o par korun nizsie).
A v tretej spolocnosti si nasli dalsiu vynimku a to, ze ak predavaju fyzickej osobe tak si ta musi doplatit nbd na 2 roky. Pricom samotna cena 1r NBD + 3r CC je o 2 tis vyssia ako prepocet z dell.cz
Takze ako to tak vidim asi je cas zohnat niekoho co mi to objedna v CZ...
Dahlik (37)|21.7.2006 10:35
Asi te zklamu, ale pred tydnem jsem objednaval Axima a to pres znamyho primo v Dellu a dokonce i pro nej musi bejt NBD stejne dlouhy jako CC. Chtel sem CC na 3 roky, tak jsem bezpodminecne musel priplatit i za 3lety NBD...
beecher (9270)|21.7.2006 17:18
Co to je proboha za nesmysl? CC neni nic jineho nez pojisteni zarizeni proti necemu (vlastni blbosti, kradezi), co to ma spolecneho s tim, za jak dlouho mi opravi/vymeni zarizeni? :sarcastic:

EDIT: Jinak, davat si CC na 3 roky je IMHO trochu zbytecne, za 2 roky to zarizeni moralne zastara a je dobre postoupit do dalsiho levelu... ;)
Dahlik (37)|21.7.2006 18:57
Nekdo treba ne...

Edit: Pravda, asi jsem se spatne vyjadril...v mem pripade slo o to, ze CC si nemuzete dat na delsi dobu, nez je doba zaruky. Tudiz jsem si musel prodlouzit zaruku na 3 roky tim, ze jsem koupil tri lety NBD...Ja vim Beecher ze jses mistni guru, ale nemusis hned hnusne kritizovat...
papluh (7)|23.7.2006 20:00
beecher: no skus si dat do konfiguracie na zahranicnych dell shopoch (len pre priklad .co.uk, .de) 3y accidental cover a zistis, ze ti to vyhodi compatibility issue a to ze potrebuje zodpovedajuce NBD. Jediny shop (na ktory som narazil) ktory to dovoluje je ten .cz a ten vyzera byt trochu starsi (alebo aspon inak vyzerajuci) ako tie zvysne eshopy.
Este neviem ako to budem riesit, skusim este cez niekoho priamo v CZ naklikat objednavku. Ak mi aj tam prinutia dat rovnaku zaruku NBD ako to pripoistenie tak dell asi u mna skoncil. Chcem to kupit ako fyzicka osoba a tym padom pod obcianskym zakonnikom ako spotrebitel a nemienim sa nechat vydierat priplatkami aby som to kupil na obchodny zakonnik ako zivnostnik.

PS: Tak to asi budem riesit cez jedneho s kolegov z rakuskej centraly x51v + 1gb SD bonus - 2r NBD + Accidental = 526E ; 3r NBD + Accidental = 568E

Inak ked sme pritom co sa stane ak po 2,5r donesem na CC rozbity a vytopeny Axim a oni uz x51v nebudu vyrabat ? ;)
Tym nechcem naznacovat ze by som mu to spravil naschval ... moj posledny fotak sko(n)cil po kamennych schodoch do jazera :)
Milouss (103)|24.7.2006 18:08
Ahoj vsem,
stale jeste jsem userem hx4700 s "uspokojujici" instalaci WM5. Samozrejme koukam po necem, co by mi hxko mohlo nahradit a jak sleduju ce4you, vypada to, ze x51v je asi jedina mozna volba... (nebo se mylim??)
Docela zasadni podminkou pro mne je, aby pda melo VGA, SD a CF slot, BT a Wifi.
Moc se mi nechce jit do nakupu na ebay, ikdyz nektere ceny vypadaji dobre.

Z toho plyne, ze asi objednam u dell.cz. Volal jsem jim, ze bych si rad prisel nejprve zarizeni vyzkouset, tak na 20 minut, to by mi melo stacit ... hmm, smolik pacholik, pry ukazkove x51v maji novinari a to pry je na dlouho. S tim se asi budu muset srovnat. Vim, nekdo tady psal, ze je mozne prijit na sraz a zarizeni si osahat...

Proc to sem ale vsechno pisu... Kdyz jsem si o Vanocich 2004 kupoval hx4700, tak to nebyl muj prvni iPaq (a myslel sem ze nebude posledni..), tak jsem mel od tech predchozich dalsi napajeci adaptery, synchronizacni USB kabliky atd atd...
Chci se Vas zeptat, kupovali ste tohle prislusenstvi u Dell.cz rovnou s Aximem?
Rozmyslim se prave nad:
Dalsi silnejsi baterii, ale nevim, jak Axim vypada s rozsirenym zadnim krytem)..
Nabijenim do auta.
Druhou kolibkou s nabijenim na doma.
USB kabelem na synchronizaci a nabijeni z notebooku.

Otazkou sama pro sebe je dellacky complete care, na prvni pohled moc prima vec, ale kdyz vemu, ze v zakladu stoji 13685,- a kdyz pridam 2 riky NBD a CompleteCare, tak je to uz 18027,- .. vim, je to kazdeho volba, ale me to pripada dost, radeji bych to dal do nejakeho HW.
Tak asi tak :)
beecher (9270)|24.7.2006 18:09
Jelikoz tam nakoupit nemuzu, tak proc bych to delal? A kdyz se tam podivam, tak mne se vzdycky akorat protoci panenky z tech cen... :D

Pokud CC vyzaduje po celou dobu NBD, tak by mne zajimal duvod...

Ad Rakousko: Dal bych si pozor, aby to nebylo v nemcine... ;)

No, pokud ho nebudou vyrabet, tak urcite budou mit nejake zarizeni na sklade. A pokud ho ani nebudou mit na sklade, tak musi nahradit necim adekvatnim, to je snad jasne, nebo ne?
Zdenek Malinsky (9781)|24.7.2006 18:26
Ad CC, záruka na 3 roky.....
Pokud se vám zdá cena za tento nadstandard vysoká, opravdu pozorně si pročtěte diskuze, kolik nešťastníků má vadné pixely na displeji (a nejde uplatnit záruka nebo výměna), kolika "šťastlivcům" se podařilo poškodit nebo zcela zničit displej nebo celé PDA a kolik stojí oprava. Potom budete mluvit jinak. Ale jsou to vaše peníze. Je lepší si po čase říci, že jste zbytečně vyhodili peníze za CC, než platit nový displej a jeho výměnu.
beecher (9270)|24.7.2006 18:49
[QUOTE="Milouss"]1) ...vypada to, ze x51v je asi jedina mozna volba... (nebo se mylim??) Docela zasadni podminkou pro mne je, aby pda melo VGA, SD a CF slot, BT a Wifi.

2) Dalsi silnejsi baterii, ale nevim, jak Axim vypada s rozsirenym zadnim krytem)..
Nabijenim do auta.
Druhou kolibkou s nabijenim na doma.
USB kabelem na synchronizaci a nabijeni z notebooku.

3) Otazkou sama pro sebe je dellacky complete care, na prvni pohled moc prima vec, ale kdyz vemu, ze v zakladu stoji 13685,- a kdyz pridam 2 riky NBD a CompleteCare, tak je to uz 18027,- ...[/QUOTE]1) Podle pozadavku je to jedina volba, protoze co je mi znamo, tak X51v je jedine zarizeni s WM5, VGA a CF... ;) :)
2) Ma takovy batuzek, ale jak jsem jiz nekolikrat doporucoval, 1800 mAh baterie od Mugenu z www.aximcases.com je ta nejlepsi volba vzhledem k tomu, ze rozsiri zarizeni pouze o 2,3 mm a vleze se s nim do standardnich pouzder...
Nabijeni do auta je jednoduche, pokud jiz mate CL adapter s iPAQ nabijeci koncovkou (3,5 mm nabijeci jack nebo kolik to je), tak na ni pasuje redukce dodavana k Dellu...
Jednu kolibku dostanete se zarizenim, to nestaci? Pokud chcete kolibku i do prace, tak se holt jedna bude muset prokoupit...
Standardne Dell lze nabijet pres USB pouze pri vypnutem zarizeni, takze je nutne na to dat pozor a uprimne nabijet pouze pres USB takove zarizeni je o nervy...
Jinak prislusenstvi si po te take muzete koupit u spolecnosti EDN (www.edn.cz)
3) Jak psal Zdenek... Je to vase volba... :)
Kdyz si vsak vzpomenu, ze kolik se prodavali jak Hx tak X50v v prvnich dnech, tak je to i s CC a NBD na dva roky furt v pohode... ;)
papluh (7)|24.7.2006 19:36
[QUOTE="beecher"]
Ad Rakousko: Dal bych si pozor, aby to nebylo v nemcine... ;)
[/QUOTE]

Hmm a jeto nejaky problem flashnut na english ? Flashovanie FW snad nerusi zaruky. Licencie mam v ... ;)
beecher (9270)|24.7.2006 19:45
Prave ze rusi...
Dahlik (37)|24.7.2006 20:38
Kdyz si flashnu ROM na vyssi verzy, tak tim zaruku neporusuju? To je jenom tak mimo misu :-.)
Zdenek Malinsky (9781)|24.7.2006 20:50
Pokud je vydaný oficiálně výrobcem PDA, tak flashnutí na vyšší verzi ROM je zcela v pořádku. Ovšem změna jazykové verze legální není.
yaris_ce4you (77)|24.7.2006 21:06
Mohu přidat svou zkušenost s HP5550. Více než rok nechutného přetahování a dohadů, 5 závad, po navrácení z opravy horší než před ní. S radostí jsem si připlatil CC u Dellu. :cool:
Milouss (103)|24.7.2006 22:06
:) nojono, tak jsem ho objednal... i s cc a dalsima "drobnostma"... tak to jsem fakt zvedavej a natesenej.... drzte mi palec..
beecher (9270)|25.7.2006 09:41
Kazdy zbehlik je jenom vitan... ;) :D :D :D
Milouss (103)|25.7.2006 10:29
Je v tom trochu nostalgie, proto stale jeste mam Compaq iPaq 3970... :)

Prominte, uplne mi vypadla jedna vec, a to ze se v praci pripojuju do wifi pomoci LEAP a wifi nastaveni WEP/WPA... nekteri kolegove trebas s Variem maji smulu, jim to nadtavit nejde. Pujde mi toto s Aximem?
S HP BT Klavesnici problem nebude, jak jsem se tady docetl.
Pak jeste zakerna otazka, my s hx4700 a wm5 moc nesmime instalovat aplikace do rom, ale na SD a vubec delat mnoho opicaren, aby system byl pouzitelny. Predpokladam, ze na X51v proste v pohode vsechno sypete do rom... ze? :) mne hned nebijte, jsem postizenej...

Diky za odpovedi.
beecher (9270)|25.7.2006 11:07
Dell dodava maximalni konektivitu pres WiFi, pac je tam navic jeste Oddyssey klient, se kterym je mozno se pripojit kamkoliv...

HP BT klavesnice opravdu uz problem neni...

Klidne instalujte... X51v ma jine typy ROM pameti (ma NAND), kde se ten CompactionThread nepousti, protoze to neni potreba... ;)
X50v, ktery mam ja a mam ho upgradnuty na WM5, ma stejne ROM pameti jako Hx, ale instaluji vse do ROMky a problemy, ktere popisuji uzivatele Hx s WM5 nemam, tak nevim, co delam spatne... :oops:
papluh (7)|25.7.2006 14:58
Tak a je objednane u dell.at... Po telefonickom dotaze (presmerovanom do nemecka) mi bolo povedane, ze anglicka verzia sa da objednat ale len cez telefon.
x51v english + 3y NBD / CC accidental + 1gb SD = 553 EUR vratanie dodania v rakusku
A sitahnu to s VISA karty (narozdiel od niektorych SK dealerov)
Uz len aby to zbehlo ok :)
korensky (13)|26.7.2006 13:07
Ahoj,
jsem novym vlastnikem Axima X51V. Musim rici, ze zatim vse funfuje jak ma. A diky vysledovanym radam Beechera nebyl problem s nastavenim cehokoliv. Jen mne prekvapil relativne spatny kontrast displaye s porovnanim s QVGA-nejde to nekde alespon trochu upravit? A jeste jeden dotaz, mam samostatny kombinovany synchr/nab. kabel ktery chci vyuzit k nabijeni s nabijeckou USB-230/5V. Nevite nekdo, jaky by mela mit minimalni vykon /v miliamperech/? Nabijeni s USB integrovanych v PC na to vubec nestaci, ON LED jen problikava a provoz PDA se po chvili prepne stejne na baterii.
Jirka
Zdenek Malinsky (9781)|26.7.2006 14:09
Špatný kontrast? To chceš říct, že ti to v porovnání s QVGA ukazuje hůř? Máš opravdu model 51v?
beecher (9270)|26.7.2006 17:18
Pokud se kontrastem mysli "velka svetlost" displaye, tak to jsme jiz probirali... ;)
Dell tam proste pouzil halogenove podsviceni (nebo jake), tak je to takove studene...
korensky (13)|26.7.2006 19:58
Ahoj,
no mam na mysli hlavne jakoby neostrost barevneho podani a vse v takovem sedivem podani pri srovnani s QVGA a take mi vadi, ze pri vetsi odchylce od primeho pohledu na display je to vpodstate necitelne-inverzni, jako kdysi stare notebooky ci LCD. To QVGA nedelaji. S tim podsvetlenim jsem zkousel laborovat, ale zasadni vliv to nema.
Jirka
Paullus_ce4you (400)|28.7.2006 14:46
Protože jsem imbecil, který si při nákupu v hypermarketu odloží Axima do regálu a pak na něj zapomene (a poctiví nálezci se vyskytují toliko v literatuře s pedagogickým zaměřením), byl jsem nucen si cca po třech měsících koupit nového.

Celá transakce se podstatně zrychlila, zřejmě tím, že jako registrovaný zákazník Dellu jsem nemusel platit předem. Od zaslání objednávky do doručení kurýrem to trvalo přesně jeden týden.
beecher (9270)|31.7.2006 16:20
To korensky: Tak ja nevim, jak vam to mam jeste jinak vysvetlit... VGA displaye pouzite v Dellech maji dost studene barvy, tudiz maji velmi studene barvy (je tam jiny kontrast)... A je jedno, na kolik nastavite jas. Doporucuji na minimum, sviti to porad dost a navic se setri baterie...
A odchylka pohledu? Co pak je normalni se na to divat v jinem pohledu nez primo? ;)

To Paullus: Doufam, ze jsi koupil i CC... :)
Paullus_ce4you (400)|1.8.2006 17:28
[QUOTE="beecher"]To Paullus: Doufam, ze jsi koupil i CC... :)[/QUOTE]

Já měl CC i předtím, to ale na případ nebetyčné blbosti, které jsem se dopustil, nepamatuje...
beecher (9270)|1.8.2006 17:30
No, kdybys mel CC i proti kradezi, tak se to da vzdycky nejak uhrat... ;)
Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2006 18:21
Pokud vím, tak CC u PDA se na krádež nevztahuje.
beecher (9270)|1.8.2006 18:26
I ty kecko... ;) :D

Co je napriklad tohle: [QUOTE]1 Year CompleteCare Theft Cover (+749 Kč)[/QUOTE]
Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2006 18:40
To je sice hezké, ale já mám ve CC pojistné smlouvě uvedeno, že se to vztahuje pouze při neúmyslném poškození. Dokonce mě na to prodávající (na jehož už. jméno si teď nevzpomenu :? ) upozorňoval.
beecher (9270)|1.8.2006 18:58
Jasne, ale ty mas asi podle vseho variantu CC pouze na neumyslne poskozeni, ne na kradez...
Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2006 19:38
Ano, ale jinou možnost mi Prochaine nenabídl.
beecher (9270)|1.8.2006 19:53
V te dobe ani nebyla... To je ted novinka tak posledniho pul roku...

Ale je hezke, jak se Dell o nas stara... ;)
Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2006 20:13
:yes: :yes: :yes: :yes:
Paullus_ce4you (400)|2.8.2006 13:28
Teoreticky by to proti krádeži v rámci CC pojistit šlo, ale podle podmínek příslušné smlouvy by ta krádež musela mít spíš podobu ozbrojené loupeže spáchané organizovaným gangem.

Tuším, že jednou z těch podmínek je, aby Axim byl přes noc zamykán v ohnivzdorném trezoru s napojením na signalizační pult Interpolu v jeho newyorské pobočce a aby při loupeži zahynuli nejméně tři příslušníci ozbrojené ochrany....
Milouss (103)|5.8.2006 16:51
Tak pratele,
24.7.2006 jsem objednal
26.7.2006 potvrdili objednavku
Zbozi ma byt doruceno 10.8.2006
Podle dopravce 2.8.2006
Zbozi do Prahy dorazilo 31.7.2006
Zalohovou fakturu dorucili teprve 2.8.2006
3.8.2006 jsem jim poslal penize
3. a 4.8.2006 meli celofiremni skoleni...

No a ja stale cekam :) Muj Axim je v praze 6 dni a ja ho stale nemam...
achjoooo
JoKa_ce4you (85)|5.8.2006 17:03
Bohužel se připojuji k předešlému příspěvku,
objednáno 28.6, zaplaceno 4.7., daňový doklad mi poslali - OK, toto pondělí mi volali, že do pátku mi bude PDA doručeno. Nejdříve výmluvy na Sunnysoft (objednal jsem i lokalizaci a autoadaptér), v pátek údajně školení a recepční nedokázala nic zjistit.

Smutné je, že DELLa mám objednaného zákazníka, který chtěl s dětmi cestovat po českých krajích a chtěl navigaci a tak je zatím skoro 30tisíc ve vzduchu a jen doufám, že zákazník je trpělivý ...
beecher (9270)|5.8.2006 18:48
Jako kdybych to porad nerikal, volat, volat, volat... :sarcastic:
Milouss (103)|5.8.2006 19:49
Beechere, diky za prispevek :)
Od pondeli volam a mailuju, denne cca 3x.
Ano, mam ve vzduchu 23000,- a radost nikde...
Milouss (103)|8.8.2006 14:50
Tak jsem vcera nedelal nic jineho, nez telefonoval, mailoval, zvysoval hlas a dokonce to zkousel pres flirt... noooo a dnes v 10:00... mi pristal balik ve firme na recepci, tak ze konecne mohu temerr zarvat jupiiiiiiiii!!!
X51v = to je jak presednout z sdi na tdi 81kw s chipem na 97 ..:)
beecher (9270)|8.8.2006 16:58
No vida...
Getman (5)|3.9.2006 13:05
Mohli by jste mi poradit kde se dá koupit v ČR Dell Axim x51v na splátky?
maculak_ce4you (147)|3.9.2006 20:12
V CR tezko protoze Dell prodava na primo a za hotove, popr. fakturu. Bohuzel:no:
beecher (9270)|4.9.2006 11:03
Ale neni snad problem si vyridit spotrebitelsky uver... ;)
pistansky (108)|8.9.2006 09:46
[QUOTE="Getman"]Mohli by jste mi poradit kde se dá koupit v ČR Dell Axim x51v na splátky?[/QUOTE]

ked mas znameho v dell tak on moze cez zamestnanecky nakup :)
MACHer_ce4you (11)|25.9.2006 20:05
V sobotu som si cez dell.cz objednal x51v, viem ze je asi este skoro ale nikto sa mi neoziva ziadny email o potvrdeni objednavky , nebodaj faktura so zakaznickym cislom aby som aspon vedel kde sa moj dellik nachadza. Problem je ten ze ho potrebujem poslat na slovensko , snazim sa s nimi skontaktovat ale ak chcem poslat e-mail tam mi treba zakaznicke cislo , a neviem ako je to z volanim mimo republiky... este je to len treti den co som si ho objednal a uz sa neviem dockat:D no ale kedze nas strankach je napisane ze vyystavenie faktury trva 3 dni a kym mi pride 10-25 dni!!! tak to sa asi este nacakam :(( :evil:
pistansky (108)|25.9.2006 22:14
existuje tusim aj cislo na slovensko :)