Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Autodiagnostika a ODB II na PDA

wilibald (46)|21.6.2005 19:10
Hledám někoho, kdo používá Scan Tool, OBD Gauge, nebo podobný program na PPC.
Jan Svoboda (91)|22.7.2005 16:19
Tak to sme uz dva.Uz si to rozchodil?Ja musim nejdriv rozchodit auto :?
TheMelin (1642)|22.7.2005 23:21
Myslím že Šeba by mohl mít nějaké zkušenosti. Zkus mu napsat.
wilibald (46)|25.7.2005 18:43
Zatím nic, ani jsem se tomu příliš nevěnoval. Absolutní nedostatek info na webu. S tím, že budu muset bastlit nějaké rozhraní a kabel jsem počítal, ale nenašel jsem obsolutně žádné podklady...
wilibald (46)|25.7.2005 19:02
Tak nové info, našel jsem tohle. http://www.qcontinuum.org/obdgauge/serial.htm
Takže se na celou věc zase podívám.
Saman_ce4you (1451)|27.7.2005 15:28
ScanTool a jemu podobny potebujou interface s chipem ELM323 (Pic s programem). Tenhle ma pak na strane aplikace vlastni protoko (AT prikazy), na strane auta je OBD-II. Schema interfacu je v jeho datasheetu . Ja jsem se do bastleni pustil, ale esto to nemam. Jinak necekej, ze s tim udelas to samy jak s VAGem, tohle tak na nejaky mereni a cteni pameti zavad.
Jo a par kousku v DIPu mam este v supliku, muzu prodat.
wilibald (46)|27.7.2005 19:13
[QUOTE="Saman"]ScanTool a jemu podobny potebujou interface s chipem ELM323 (Pic s programem). Tenhle ma pak na strane aplikace vlastni protoko (AT prikazy), na strane auta je OBD-II. Schema interfacu je v jeho datasheetu . Ja jsem se do bastleni pustil, ale esto to nemam. Jinak necekej, ze s tim udelas to samy jak s VAGem, tohle tak na nejaky mereni a cteni pameti zavad.
Jo a par kousku v DIPu mam este v supliku, muzu prodat.[/QUOTE]
O výše uvedeném vím. Interface s Si9243 jsem rozchodil a možná seženu starší kabel s ELM, kde bych potřeboval jen výstup pro RS232 dostat do konektoru hX4700. A potřebuju vědět, že to vůbec technicky jde a někomu tenhle komplet chodí.
Saman_ce4you (1451)|27.7.2005 19:31
K Hx4700 nejde sehnat seriovej kalik? Ja ho ke svymu mam..
wilibald (46)|28.7.2005 07:24
[QUOTE="Saman"]K Hx4700 nejde sehnat seriovej kalik? Ja ho ke svymu mam..[/QUOTE]
Mam... Jen chci zodpovedne vedet, ze staci zastrcit dva kabely do sebe, pujde to a nic se nestane. Mam v tomto smeru spatne zkusenosti... 2x mi odešla 5540 pouhym vadnym synchronizačním kabelem, poté co jsem ho prvně použil.. Takže vpouštění nestandardních záležitostí do konektoru PDA mne lehce děsí... Za kolik by jsi prodal 1x ELM, pokud by mi nevyšel ten kabel?
Saman_ce4you (1451)|28.7.2005 08:21
Ja s pripojenim periferii k PDA nemam problem, ale zatim jsem pripojoval jen to co jsem si sbastlil sam, nebo co jsem predtim rozebral ;) .
Brouka bych prodal za 500,-
wilibald (46)|29.7.2005 07:22
Dobrá, zkusím popohnat ten starší kabel a když to nevyjde, tak se ozvu a čip bych vzal. Ještě mám dotazy. Jaká je to verze (ELMu)? Nenašel by se také OBD konektor?
Saman_ce4you (1451)|29.7.2005 08:05
No, jesli tou verzi myslis verzi FW, tak to to ti ted nesdelim, jak jsem predtim psal, este to to nemam sestaveny. Ale mam vsechny periferni soucastky pro ten iface, takze to nejdriv napicham do kont. pole abych to testnul..
S tim OBD-II konektorem ti neporadim, ja ho koupil docela draho :disgusted:, s krytem. Esli neznas, muzu ti dat par odkazu, kde to prodavaj bez krytu (kolem 250,-/ks). Nekolika maniku si ten konektor vyrobili dokonce sami :))
Nagant (1)|15.12.2005 09:26
Máte někdo zprovozněnou diagnostiku s ELM320 (Ford PWM) a nějakým kapesním počítačem?

Diagnostiku jsem si postavil, funguje mi s notebookem, ale to je pro použití pro sběr dat za jízdy nepraktické. Pořídil jsem si Palm Tungsten T a kabel RS232, chci používat OBD Gauge, ale hrozně se trápím se seriovou komunikací.

Tak až mne to přestane bavit, resp. na nic nepřijdu, že bych zkusil nějaké zařízení platformy Pocket PC, ale to už bych potřeboval nějakou ověřenou kombinaci PocketPC+ software, ať zas nešlápnu vedle...