Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix - releasy, rady, zkušenosti

landys_ce4you (119)|27.8.2005 20:05
[QUOTE="Telematix Software"]
Metro je chyba v datech - s tim ted nic nenadelame. Postupne se chyby orpavuji.
[/QUOTE]
Ne, ze by mi to az tak vadilo, ale jakmile zacnu zoomovat, stanice Metra (/Mestska hala) se promeni ve Sportovni centrum (/Mestska hala). Nerekl bych, ze jde o chybu dat, ale spis o zajimavy bug.
[QUOTE="Telematix Software"]
Co se tyce problemu s dojezdem do cile, jde o neporuzmeni principu prace programu.
[/QUOTE]
Ale opravdu divne neporozumneni - ja si vyberu benzinovou pumpu Shell a ono me to k ni zene ne po silnici u ktere stoji, ale jaksi zezadu, kudy se opravdu autem legalne projet neda. Faktem sice je, ze to usetri cca 25 metru jizdy, ale po pesi stezce, kudy 4 kola nemohou :-(
petr22_ce4you (454)|28.8.2005 19:19
Princip RDS/TMC je ten, ze ty informace jsou k dispozici NONSTOP a pro uzivatele ZDARMA, jinak to postrada smysl. A to ve vetsine Evropy. Ucty za desitky tisic Kc po prejeti hranic s aktivnim GPRS pripojenim taky nejsou moc prijemne :-) Pokud bych si mel pred jizdou stahnout nejaka data - sorry, ale princip TMC je prave v tom, ze jsou ty data k dispozici aktualne. Jinak jsou totiz na prd.

To uz si muzu stahnout z www.radary.cz seznam radaru a ze stranek policie seznam bouracek za posledni dve hodiny. Pokude to chces nazyvat TMC/'RDS, tak to vyzaduje nonstop online pripojeni zdarma, coz GPRS neposkytuje.. Nehlede na to, ze TMC funguje i mimo hranice tohohle statu.
Data, ktera jsou k dispozici pred zacatkem jizdy jsou vetsinou k nicemu - vetsina tech bouracek uz se nekona a je spousta novych.

Vvim kolik se prodalo v CR navigacniho sw a PDa a kolik navigaci. Ten pomer je cca 200:1 ve prospech automobilovych navigaci. Tudiz pravdepodobnost rozjeti TMC na tehle bazi je nekolikasetnasobne vyssi. Ono totiz neznamena ze kdyz neco mam ja a mi dva kamosi, ze to maji vsichni ostatni. Pokud bude Telematix implementovat "RDS/TMC" zalozene na GPRS pripojeni ktere bude vyzadovat mesicni poplatky a investici do zarizeni, tak je to z principialniho hlediska krok zpet. Tech par lidi co uz maji GPRS jim podekuje, zbytek si to kvuli TMC urcite aktivovat nebude. Navic to nekdo musi krmit daty - nebo to bude diskusni klub jako TMC v TT a Alturionu.

Standard pro distribuci dopravnich informaci existuje - jmenuje se TMC/RDS a ja nevidim nejmensi duvod, proc by si kazda firma co podobny hardware/software mela zavadet vlastni zpusoby, pouzitelne jen a pouze majiteli toho konkretniho zarizeni. GPSka s podporou RDS stoji asi 3000, rozhodne min nez nonstop online pripojeni (nehlede na investici do telefonu a PDA podporou BT, ktere vetsina lidi co ho uz nevlastni nevyuzije.

Schvalne jsem hodil mezi lidi co delaji do navigacniho sw u nas dotaz ohledne GPRS pripojeni - a podle jejich zkusenosti se tim nevyplati vubec zabyvat.

Navigaci do auta se u nas prodalo cca 25.000 schvalne kolik uzivatelu ma Dynavix (legalnich) ? Pokud bude mit neco podporu nejakych instanci jako je policie cr, UAMK a podobne bude to TMC/RDS klasicky pres radio.







Evžen Všetečka (0)|28.8.2005 19:32
Nevim jestli to tu už proběhlo ale zajmalo by mě jak signál TMC dostanu do PDA (Loox 718) ?
Telematix Software (289)|28.8.2005 19:52
[QUOTE="landys"][QUOTE="Telematix Software"]
Metro je chyba v datech - s tim ted nic nenadelame. Postupne se chyby orpavuji.
[/QUOTE]
Ne, ze by mi to az tak vadilo, ale jakmile zacnu zoomovat, stanice Metra (/Mestska hala) se promeni ve Sportovni centrum (/Mestska hala). Nerekl bych, ze jde o chybu dat, ale spis o zajimavy bug.[/QUOTE]
Můžete mi poslat SZ, kde to je? Jestli to je tak, jak si myslim, tak se ikona nezmeni, jen se pri urcitem zoomu zobrazi pres tuto ikonu jina. Duvodem je to, ze bodu je tolik, ze musi byt pro kazdy typ objektu nastaven maximalni zoom, kdy se jeste tyto ikony maji zobrazovat. Pravdepodobne je ikona metra pod ikonou haly, ale zobrazi se az pri vetsim priblizeni.
[QUOTE="landys"][QUOTE="Telematix Software"]
Co se tyce problemu s dojezdem do cile, jde o neporuzmeni principu prace programu.
[/QUOTE]
Ale opravdu divne neporozumneni - ja si vyberu benzinovou pumpu Shell a ono me to k ni zene ne po silnici u ktere stoji, ale jaksi zezadu, kudy se opravdu autem legalne projet neda. Faktem sice je, ze to usetri cca 25 metru jizdy, ale po pesi stezce, kudy 4 kola nemohou :-([/QUOTE]
To je matematika - pokud dokazete zformulvotat pricnip, kterym by se melo poznat, ze se ma vzit ta "spravna" silnice a to tak, aby to fungovalo obecne vsude - tedy naslo to nejlepsi misto i v pripadech, kdy napr. k objektu vede prave takovato pesina i kdyz je pobliz dalnice a mezi nimi nezmapovana reka, radi vylepsime. Zkouseli jsme umistovani cile do ulice, ktera je uvedena v adrese u objektu, ale to bohuzel nepirneslo zasadni zlepseni. Pripravujeme novinku, ze pri zobrazeni cile pred zahajenim navigace, bude zvyraznen bod v silnicni siti, ke kteremu bude navigace probihat. To by Vam melo pomoci poznat, ze je potreba cil poposunout k one "spravne silnici".
Lada Dekany (130)|28.8.2005 21:18
[QUOTE="petr22"]Navigaci do auta se u nas prodalo cca 25.000 schvalne kolik uzivatelu ma Dynavix (legalnich) [/QUOTE]

Musim rict, ze jsem mimoradne prekvapen poctem prodanych navigaci do aut.
25 000 je skutecne velke cislo.

Jedna se o pocet navigaci vyrobenych u vas, nebo prodanych pro ceske zakazniky? Da se na tento udaj podivat nekde na webu? (MOHLO BY TO VYRAZNE OVLIVNIT DYNAVIX PRI VOLBE STRATEGIE, CO NASADIT)

Dale pises:
Vvim kolik se prodalo v CR navigacniho sw a PDa a kolik navigaci. Ten pomer je cca 200:1 ve prospech automobilovych navigaci.

Jsem opet prekvapen poctem prodanych PDA s GPS (podle tvých udaju). 25 000 deleno 200 je 125 kusu PDA s GPS. Da se i tento udaj nekde overit na webu?

Kdyz podle tvych udaju, ty a dva kamosi, plus ja a sest mych kamosu tvorime 8 procent trhu PDA s GPS. To jsem nevedel, ze jsme takova sila.
:D :D

Staci, kdyz dodas par spravnych odkazu a Dynavix NEBUDE MIT NA VYBER.
Telematix Software (289)|28.8.2005 21:26
GPRS vs. RDS/TMC:
Podporovány budou OBĚ! GPRS bude prave jen kvuli vetsimu rozsireni prvni. Neni potreba mit na to zvlastni telefon a zvlastni SIMku - samozrejme, pokud je pripojilteny k PDA (idealni je Bluetooth). Nezpomente take na obrovske mnozstvi MDA / Dataphonu a podobnych zarizeni, ktera maji modem vestaveny.

Data v obou pripadech budou naprosto totozna a jejich vyrobou se nebudeme zabyvat my, ale budeme ji ziskavat z centra dorpavnich informaci. Vysilani by u RDS-TMC zajistovalo primo toto centrum. Tato sluzba by mela byt zadarmo. U GPRS by melo jit o sluzbu, kterou budeme provozovat my a kde budete platit datove prenosy. Dal ale zbyva provoz serveru, ktery tato data bude poskytovat. Zde jeste model neni definitivni. Za splneni nekterych podminek by mela byt pro uzivatele tato sluzba zdarma (sluzba se asi bude jmenovat Dynavix Live!).

Rad bych uvedl, ze pocet prodanych navigaci ve vozidlech rozhodne neni 200x vyssi nez prodej PDA navigaci (nemam posledni cisla pro Evropu, ale mam pocit, ze se to blizilo 1:1). Navic trh PDA navigaci obrovsky roste, zatimco autonavigace rostou o dost pomaleji. Dynavix (presneji jeho predchudce) je navic jiz nekolik let vyvijen i jako auto-navigace (pro vyvoj Skoda auto). Zde je sice RDS-TMC naprosto samozrejmou volbou, ale u PDA navigaci tomu tak neni. Problem je prave s HW (dodnes nemame zadny funkcni GPS+TMC prijmac, ke kteremu by se dal sehnat komunikacni protkol) - stejny problem budou mit i uzivatele.
Zatimco pro autonavigace neni pochyb o vyhodach TMC, neznamena to, ze u PDA to je idealni a jasna volba.

Navic mimo GPRS pujde pouzit i WiFi hotspoty, ktere jsou casto zadarmo (WiFi se v PDA jiz obejvuje).

Sluzba GPRS stahovani dat bude postupne rozsirena pro dalsi staty.

U GPRS bude moznost nastvit si interval kontroly novych dat.

Princip vysilani RDS-TMC neni nonostop vysilani a je dost komplikovany. Doba sireni zpravy skrz RDS-TMC je podstatne delsi nez je tomu u GPRS a navic tento kanal neni garantovany - pokud jste v tunelu, nevite, ze mezitim byla odvysilana nejaka zprava (proto se TMC zpravy nekolikrat opakuji). U GPRS naopak ihned vite, zda mate nebo nemate nove a kompletni informace.

Protoze se nase firma zabyva nejen navigaci, ale take telmatikou, byli jsme casto u jednani o sberu dopravnich dat v CR. Bylo tady uz nekolik neuspesnych pokusu, ackoliv si vsichni uvedomovali prospesnost tohoto pocinu (problem byl napriklad neochota nebo nekomaptibilta systemu Policie, UAMK, ABA, Ceskeho Rozhlasu aj.) Dosud se vetisny aktivit ujimal Cesky Rozhlas, ale dosud nevim, ze by uspel. Ucastnili jsme se i pilotniho provozu RDS-TMC v CR. Nyni prvni data realne zacina sbirat a vysilat mmj. i pres TMC Technicka sprava komunikaci v Praze.

Pokud mate nekdo nejake zkusenosti (nebo komunikacni protkoly) k praci s libovolnym TMC hardwarem pripojitelnym k PDA, budeme radi, kdyz nas
kontaktujete. Urychilte tim vyzname implemntaci TMC v Dynavixu. Predem diky.
kopacek (466)|30.8.2005 23:17
Otazka pro ostatni uzivatele (zrejme neprilis vhodne) kombinace hx4700 + Dynavix: Jak mate stabilni BT spojeni s GPSkou? Funguje bez problemu? - Ja jsem doufal, ze ve verzi 1.1 je jiz vse zazehnano, ale dnes pri trase na cca 330 km jsem 2x zazil zname spadnuti BT (resitelne pouze SR). V zadnem pripade neslo o prilisne "trapeni" programu, jednou to spadlo na dalnici, kde dalsi odbocka byla hlasena za 190 km (takze program vlastne nemel na dost dlouho co resit) a podruhe pri priblizeni k prvni odbocce v Praze, do cile zbyvaly pouhe 3 km... Pri startu programu vzdy 30 MB pameti volnych (provedeny SR), pouze mapa CR, vyber silnic v trasach bez omezeni. :((
Preston_ce4you (13)|31.8.2005 11:59
Ano, presne, neprilis vhodna kombinace hx4700 a Dynavix :(. Pri telefonickem rozhovoru mi bylo sdeleno, ze hx4700 ma nejake trable s ovladaci BT a proto se to deje - coz mi pripada prinejmensim hodne zvlastni, protoze s jinymi programy se mi to nestalo, ani s Pocket KiM ani nicim jinym... Dost me to mrzi, protoze Dynavix byl rozhodnym argumentem, proc jsem se rozhodl vymenit SE P900 za kombinaci PDA a mensiho mobilu... Bohuzel je to zatim jen a jen trapeni :(

Uz jsem to zkousel i s uplne cistym PDA, tzn. tesne po HW resetu a delalo to uplne to same...

Zajimave je, ze padnuti Dynavixu s temer 100% pravidelnosti zazivam pred dosazenim cile, ale je to mozna jen souhra nahod. Kazdopadne tento stav me velmi mrzi a ve sve podstate je momentalne produkt da se rict nepouzitelny. Za ten tyden, co jej mam, jsem zazil jen jedinou cestu bez padu (a tedy bez nutneho soft resetu, startu Dynavixu, hledani trasy apod.).

Abych ale jen nehanil, stale verim tomu, ze to panove z Telematixu budou schopni opravit, protoze az bude Dynavix funkcni, bude to vyborny produkt se spoustou zajimavych vlastnosti.
svejcar_ce4you (21)|31.8.2005 12:27
A je to skutečně jen 4700 a BT? Mám 4700 a GPS na CF slotu. Chci koupit Dynavix, ale při čtení tohoto fóra mám jisté obavy. Má někdo podobnou kombinaci HW? Díky za odpovědi.
Preston_ce4you (13)|31.8.2005 12:31
[QUOTE="svejcar"]A je to skutečně jen 4700 a BT? Mám 4700 a GPS na CF slotu. Chci koupit Dynavix, ale při čtení tohoto fóra mám jisté obavy. Má někdo podobnou kombinaci HW? Díky za odpovědi.[/QUOTE]

Mela by byt moznost program vyzkouset u nektereho z prodejcu, nicmene s jinym problemem nez s BT komunikaci jsem se u Dynavixu nesetkal, takze bych se toho nebal.

U BT GPSek je bohuzel prave BT prenos pomerne dulezita vec, pokud chce clovek vedet, kde je ;), nicmene u te CFky bych se vazne nebal...
Preston_ce4you (13)|31.8.2005 12:32
Jeste bych si hlidal volnou pamet, protoze program skutecne potrebuje k radnemu behu cca 20-25 MB volne pameti, jinak napriklad neni schopen spocitat trasu apod.
Peta_ce4you (314)|31.8.2005 13:31
[QUOTE="Preston"]Jeste bych si hlidal volnou pamet, protoze program skutecne potrebuje k radnemu behu cca 20-25 MB volne pameti, jinak napriklad neni schopen spocitat trasu apod.[/QUOTE]

no ale zase verze 1.1 je o 100% stabilnejsi, jel jsem s ni cca 250 km a nespadlo to... zitra jedu dalsi kus tak, napisu co a jak

p.s. ja mam 4700 a bt gps
kopacek (466)|31.8.2005 13:43
[QUOTE="Peta"]no ale zase verze 1.1 je o 100% stabilnejsi, jel jsem s ni cca 250 km a nespadlo to... zitra jedu dalsi kus tak, napisu co a jak p.s. ja mam 4700 a bt gps[/QUOTE]
I ja jsem se radoval, ze uz mame u hx4700 po problemech s BT. - Najezdil jsem temer 2000 km bez jedineho spadnuti BT. Jenomze vsechny trasy vedly po Morave (mala mesta, mensi hustota silnic) a jednotlive trasy mely max. 150 km, typicky tak 80-100 km. A nebyl problem (az na obcas nesmyslne spocitane trasy, ale to jiz zde bylo zmineno). Ale vcera prisla prvni trasa na 350 km (Ostrava, Olomouc, Brno, centrum Prahy) a BT to zabalil hned dvakrat. Jednou v Brne (na dalnici) a podruhe primo na prvni odbocce v Praze, kde jsem tu navigaci opravdu nutne potreboval (zpatky jsem jiz jedl podle Garmina...). Je to neco, co se sice ve verzi 1.1 podarilo utlumit, ale odstraneno to neni. Nedovedu si takhle predstavit navigaci do zahranici na trasach pres tisic km...
Preston_ce4you (13)|31.8.2005 14:09
Presne, cil je vetsinou na navigaci to nejdulezitejsi a kdyz tam zklame, tak je to hodne neprijemne, protoze ve vypjate situaci resetovat PDA, startovat software a narychlo nastavovat trasu neni skutecne zadny med - zvlast tam, kde to clovek nezna a je uprostred provozu :(

A abych mluvil k tematu - take jsem byl z verze 1.1 nadseny a tesil se, ze budu mit klid, ale opak je pravdou - BT stale vesele pada...

Editováno moderátorem: používejte při používání citací rozum. V tomto příspěvku byly citace vymazány, byly úplně zbytečné a dlouhé.
Peta_ce4you (314)|31.8.2005 19:33
na autonews vysla recenze na dynavix i je tam i video

Pavel Stejskal (155)|31.8.2005 21:29
Čau kluci, je mne líto, že máte stále problémy s BT na hp 4700, mne na FS 718 šlape jak hodinky (snad jsem to nezakřikl, kopacek také napsal, že 2000 km mu to chodilo OK a pak :( ) a moc Vám přeji, aby ten problém byl co nejdříve vyřešen a mohli jste si to opravdu užít. A až Telematix dodělá věci co slíbil a vydá mapu Evropy, bude to opravdu špičkový produkt.
beecher (9270)|1.9.2005 09:47
{Lehce OT}: Jak to tak posloucham, to Hx4700 je hodne rozvrtany zarizeni. Dynavix ma problemy s BT, tvurce Hitchhikeru s WiFi...{/LEHCE OT}
Preston_ce4you (13)|1.9.2005 10:19
iPAQ hx4700 má údajně problém s alokováním paměti pro BT ovladače. Dokonce i v případě, že jsou do paměti načteny a přitom jsou stále řádově MB volné paměti, tak se občas stane, že se ovladače kousnou a jsou nedostupné, nevykopnutelné, nenačtitelné (málem jsem si zlomil prsty, když jsem tohle slovo psal :) ) -> nutný SR. U FS 718/720 se tohle neděje. Proto to šlape jako hodinky...

Problém je asi hlavně v tom, že tuto chybu u iPAQa ještě stále nikdo nikde nepopsal a tak se dá těžko říci, jak a především kdy bude odstraněna...

Na Evropu se také těším, hlavně Slovensko bych potřeboval asap :) Jestli se sem opět pánové z Telematixu podívají, budete vydávat samostatně Slovensko? Ve formě pokud možno podobné ČR mapě...
Telematix Software (289)|1.9.2005 10:47
[QUOTE="Preston"]budete vydávat samostatně Slovensko? Ve formě pokud možno podobné ČR mapě...[/QUOTE]
Slovensko jeste dlouho nebude - jeho mapa obsahuje jen par silnic, mapa CR je z vychodni Evropy neuveritelne napred. V mape Evropy jsou na vychod a jihovychod od CR vicemene pouze dulezite prujezdni silnice. Jak se bude mapa postupne doplnovat, urcite samotne Slovensko vydame take.
habrda (43)|1.9.2005 11:09
ještě přidám jednu otázku na Telematix - Kdy bude mapa Evropy? Na stránkách dynavix.cz je slibována na třetí čtvrtletí, bude tedy v září?

Telematix Software (289)|1.9.2005 11:16
[QUOTE="habrda"]ještě přidám jednu otázku na Telematix - Kdy bude mapa Evropy? Na stránkách dynavix.cz je slibována na třetí čtvrtletí, bude tedy v září? [/QUOTE]
Diky necekanym problemum s Bluetoothem nabral vyvoj cca 1,5 mesice zpozdeni. Na Evrope se ted pracuje, realne ale bude k dispozici nejdrive v prubehu rijna.
kopacek (466)|1.9.2005 19:17
[QUOTE="beecher"]Jak to tak posloucham, to Hx4700 je hodne rozvrtany zarizeni...[/QUOTE]
Souhlas, zacinam se (nebo spise svoji penezenku) pripravovat na prechod na LX720... Chci se proto zeptat uzivatelu LX718/720, kolik jim bezne zbyva pameti pred spustenim Dynavixu. - Ja jsem z hx4700 odstranil temer vsechno a maximum co po SR dokazu je 30 MB pro aplikace a 10 MB pro data.
Pavel Stejskal (155)|1.9.2005 20:09
po SR "Úložný prostor: 18,33MB, Spuštěné programy: 49,15MB". Používám standardní programy, o kterých se tu diskutuje: Resco, MarsWare, eWalet, PI, Vitotechnologies, MicrosoftMoney, Comandra, BetaPlayer, Pocket+contactBreeze, SPB+, WisBar, SafeMode, ScaryBear, Sunnysoft velká lokalizace i backup manager, MultiPad, VehicleManager, dnes jsem nainstaloval NetFront 3.3 a Resco Sudoku demo a ještě mám pár dalších malých programů. Jinak kromě her, které byly v PDA při zakoupení mám opravdu nainstalované jenom již zmiňované Resco Sudoku.
Dále na SD kartě: Lingea Lexicon 7MB, SmartMaps mapy ČR + Praha, (soft je v RAM) a Dynavix. V této konfiguraci problém s pamětí opravdu nemám.
DaBa (78)|1.9.2005 20:48
No ono to ve skutecnosti spadne i s LOOXem, ale da se to nahodit i bez SR a neni to moc caste. Jenom jsem zjistil, ze mam volne pameti 60MB a kdyz to 2x spadne, ma razem jenom 40MB a to uz je hlemyzd a je lepsi SR. Pred upgradem mi to prislo stabilnejsi a hlavne ten vypocet tras je opravdu hrozny. Nez to bude opravene, tak se s tim neda ani jezdit. Jenom pro orientaci, Brno-Kutna Hora mi to spocitalo na 2h45m pres Zruc. Potom co jsem sjel na HB to razem bylo 1h45m. Takze pro neznale cest, a pro ty je navigace predevsim, des bes.
Pavel Stejskal (155)|1.9.2005 21:34
Najezdil jsem s Dynavixem v. 1.1 přes 4000km, trasy jak krátké, tak dlouhé a program mne spadl 1x na D11, kde je chyba v mapě, jinak se mne to chová naprosto stabilně a vůbec jsem nezaregistroval, že by to někdy pak jelo jako hlemýžď. Někdy se mne také zdá, že celkový vypočítaný čas do cíle je nějak delší, ale když jsem se jednou snažil jet podle předpisů (ne s těžkou nohou jako normálně), tak ten výpočet času nebyl až tak úplně mimo. Výborně mne protáhl skrz některá města, třeba při objížďkách.
kopacek (466)|1.9.2005 22:44
[QUOTE="Pavel Stejskal"]Úložný prostor: 18,33MB, Spuštěné programy: 49,15MB...[/QUOTE]
Tak kluci tu volnou pamet na vasich Looxech vam opravdu brutalne zavidim. Na hx4700 je treba neustale zvazovat, jaky program odinstalovat, kdyz chcete nainstalovat neco noveho...
Jeste poprosim o zkusenost nekoho (jestli existuje), kdo pouziva Dynavix na VGA zarizeni ale ma GPSku nikoliv Bluetooth ale v CF nebo SD slotu. Stava se vam take, ze Dynavix ztrati spojeni s takovouto GPSkou nebo se abnormalne ukonci behem navigace?
radiologie (21)|2.9.2005 08:54
Při čtení příspěvků se musím sám sebe ptát jak je to možné, že na obyč Acer n35 s integrovanou GPS, Dynavix šlape jak hodinky a na mnohem dražších a lepších strojích hlavně HP4700 to zlobí. Máme v podniku už 4 kousky a až na problém s jedním konektorem externí antény kterej kolega přivřel do dveří jaksi netušíme o čem furt vlastně debatujete. A to jezdíme po republice denně a včetně Moravy! Ano, občas se trasa nějak "divně" zakroutí - tak si jedu podle sebe a ona se chytne a nebo si dám průjezdní bod. Nemyslím si, že to dělá navigace sama ale spíš data nejsou vždy to pravé ořechové.
Mám kámoše, který jezdí pro zahraniční společnost se zaměřovacím vozem pro navigaci - 3 tejdny v obytném autě a pak dva tejdny volno takže nic moc práce. A oni každý den jedou po zvolené trase, palubní počítač neustále precizuje podle dat z GPS profil a kamery zaznamenávají komplet trasu. Večer pak přes satelit přenesou všechna data včetně obrázků na centrálu, kde se to zpracovává. A potom se z toho berou zákazy vjezdu, jednosměrky atd. Těchto aut jezdí po celé Evropě cca 25!!! (Jedno auto prý přijde bratru na 20 M Kč!!! Podle něj?? na ČR dojde vždy jednou za 2-3 roky!!! Takže se nemůžeme asi divit, že občas jsou data značně pozadu za skutečností. Chyby by tam ale být neměly a proto se těším až pánové od Dynavixu budou schopni data přímo opravovat a vydávat upgrady. Do té doby se s vědomím výše uvedeného smířím s nedostatky(chybami) v datech. A vlastní program dělá to k čemu je určen - naviguje a to dobře a tak nám snad jen chybí log cesty, označení domova - tam by podle mne měla po nastartování bez GPS vždy naskočit navigace a brát to jako základní bod pro návrh tras a ukládání tras do souboru, jedeme k více zákazníkům a musíme trasy navrhovat parciálně - po úsecích a ne celou naráz doma v "teplíčku".
kopacek (466)|2.9.2005 10:24
To radiologie: Ad vypocet tras: zrejme vetsina chyb - alespon doufam ;) - ve vypoctu tras je zpusobena chybou ve verzi 1.1, jak zde jiz psal zastupce Telematixu. Ad funkcnost Dynavixu: asi zacina byt jasne, ze prave na obycejnych PDA, ktera NEMAJI VGA displej a nepouzivaji BT GPSku je Dynavix nejstabilnejsi, pametove naroky s VGA displejem asi zrejme brutalne narustaji a hx4700 navic dostal od vyrobce neuveritelny handicap v opravdu neskutecne male pameti pro bezici aplikace. Co je platne, ze do CF slotu se da dat 2GB karta, totez do SD slotu, primo v PDA je 128MB pro file store, ale pro bezici program stezi vybojujete 30 MB pameti... Navic chyba v BT, kterou zatim nevyresil ani upgrade ROM, WM2005 nejdrive pristi rok na jare... :no:
RStein (2012)|2.9.2005 10:34
Jedna poznamka k pameti:
Jak uz tady nekdo zminoval, verze 1.1. vytvari logy a pri ubytku volne pameti na MDA Compact jsem zjistil, ze nektere logy mely napr. 10, 20 MB.... Bez obav je muzete smazat.
kopacek (466)|2.9.2005 12:47
To Rstein: souhlas, logy jsou ukladany do hlavni pameti, slozka Program Files/Dynavix/Log, souborky jsou sice male, ale denne se jich tam ulozi nekolik desitek. Mazu to statecne kazdy den, ovsem na hx4700 to nestaci... :?
radiologie (21)|2.9.2005 13:12
Vlastně teď mě došlo, že HP4700 asi bude mít nějakou černou díru v sobě, prý přeci odložili upgrade na WIN2005 až na polovinu roku 2006!!!
"Blondýnkovskou chybu" jsme vzali na vědomí - ono ani nic jiného nezbývá, protože nová verze je podstatně vylepšena a tak si ten měsíc nějak poradíme a počkáme na verzi 1.2 Nemá cenu se čílit - nic se tím nezmění. A zatím nemáme o dodavateli pochybnosti, že by své sliby neplnil a nesnažil se a jen z nás doloval prachy.
kopacek (466)|2.9.2005 13:53
Velmi ocenuji i to, ze support Dynavixu temer obratem odpovida na vsechny pripominky a snazi se poradit tak, aby se problemy u konkretniho uzivatele co nejvice eliminovaly a "slysi" na doporuceni uzivatelu - viz moznost ukladani tras v pristi verzi. To u zahranicnich navigaci urcite neni bezne. A u hx4700 Dynavix odhalil velmi slaba mista vlastniho "zeleza" (BT, mala pamet).
Lada Dekany (130)|2.9.2005 13:59
KDyz je rec o suportu, nevim, jestli to je technicky realizovatelne, ale je mozne, aby Dynavix pri vypoctu trasy ukladal data a trasu na CF (SD?) ?
Bylo by to asi pomalejsi, ale s mensim narokem na pamet.
(Ach my chudaci majitele 4700) :D

LAda
Preston_ce4you (13)|2.9.2005 14:35
Naprosty souhlas, at se prosim cokoliv, co jde, uklada na kartu - nebo at na to vznikne klidne i nejake nastavovaci menu, do jake pameti se ma kam co ukladat... Urcite by nam to pomohlo...
MIlan Kvasnica (88)|2.9.2005 15:01
[QUOTE="Preston"]Naprosty souhlas, at se prosim cokoliv, co jde, uklada na kartu - nebo at na to vznikne klidne i nejake nastavovaci menu, do jake pameti se ma kam co ukladat... Urcite by nam to pomohlo...[/QUOTE]

Řekl bych, že byste měli zejména požádat microsoft, aby umožnil swapování na výměnné karty.
kopacek (466)|2.9.2005 20:49
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Řekl bych, že byste měli zejména požádat microsoft...[/QUOTE]
O.K., zítra mám partičku golfu s Billem, tak mu to vyřídím... :D
Ukazuje vám správně počítadlo ujetých km od startu? Mně se během trasy zcela nahodile nuluje, někdy po pár km, někdy "udrží" i stovku.
beecher (9270)|3.9.2005 11:49
Swapovani ve Windows Mobile? :D
MIlan Kvasnica (88)|3.9.2005 14:19
[QUOTE="beecher"]Swapovani ve Windows Mobile? :D[/QUOTE]

Něco o mne: už půl roku zvažuju koupi PDA kvůli navigaci. Asi před měsícem jsem někde narazil na recenzi Dynavixu a následně na toto fórum. Trpělivě tedy čekám na dobu, kdy bude Dynavix funkční, nejlépe na nějakém linuxovém PDA.

Windows mobile neznám a popravdě mne vyděsilo, že je k dispozici jenom nějakých 30MB a že neexistuje něco jako virtuální paměť.
beecher (9270)|4.9.2005 08:49
Myslim, ze vas asi dost zklamu. Ze by se u nas prodavalo nejake Linuxove PDA jsem vazne neslysel, mozna nejaky linuxovej telefon od Motoroly. Takze bych mozna ocekaval, ze Dynavix bude spise na PalmOSu ci Symbianu, preci jenom tech zarizeni je tady daleko vice.

Jinak, limit 32MB na proces u WM vzniknul davno v historii, kdy zarizeni pomalu nemeli ani 32MB RAMky, takze toto omezeni presahnutelne moc nebylo, takze to nikdo moc neresil. U WM5 tento limit byl odstranen a pamet je jiz spravovana jinak.

No, jestlize nevite moc o OS pro embedded a mobilni zarizeni, doporucuji si o nich neco precist. Ani jeden OS pro takoveto zarizeni (WM, PalmOS, Symbian) nema cokoliv, co by se dalo oznacit jako virtualni pamet/swap nebo jak to chcete nazyvat.

A pokud uvazujete o PDA pouze kvuli navigaci, nebude lepsi si koupit nejakou cistokrevnou navigaci (Garmin napr.)?
Telematix Software (289)|4.9.2005 23:15
[QUOTE="Preston"]Naprosty souhlas, at se prosim cokoliv, co jde, uklada na kartu - nebo at na to vznikne klidne i nejake nastavovaci menu, do jake pameti se ma kam co ukladat... Urcite by nam to pomohlo...[/QUOTE]
Bohuzel caste zapisy na kartu vedou obcas k poskozeni filesystemu na karte a ztrate dat. Proto jsem se jim snazili vyhnout. Cast vypoctu hlednai tras jiz na karte probiha (read-only), ale nekolik MB je vyyuzito i v hlavni pameti pro praci s mezivysledky - ty presunout jinam nejde, protoze by se hledani mnohanoasobne prodlouzilo.
Na problem s velkymi logy upozornim a zkusime neco vymyslet s ukladanim na jine misto. (desitky MB to ale byt nemaji, pokud neni zapnuty nejaky ladici rezim - kdo mate takto velke soubory, poslete mi prosim kousek na ukazku).
Vladimír Türkon (1)|5.9.2005 00:38
Zdar všem, měl bych dotaz na výrobce programu...
Četl jsem tu, že jde zadat body zájmu. Je možné tyto body pojmenovat, kolik jich může být popř. jdou propojit s nějakou PIM aplikací. Zadat si údaje k zákazníkům a pak si podle toho plánovat cestu.

A poslední dotaz bude program převeden ve všech funkčnostech na PALM?

P.S:
Díky hledám nějaký navigační software a protože mám Tungtena T3 hodilo by se mi mít tenhle program na PAlma, ale pokud půjdou informace propojit klidně si pořídím i WM zařízení


Telematix Software (289)|5.9.2005 00:54
[QUOTE="Vladimír Türkon"]Četl jsem tu, že jde zadat body zájmu. Je možné tyto body pojmenovat, kolik jich může být popř. jdou propojit s nějakou PIM aplikací. Zadat si údaje k zákazníkům a pak si podle toho plánovat cestu[/QUOTE]
Lze jich vytvorit, kolik se jen do PDA vejde. Daji se pojmenovavat. Zatim nejsou provazane s PIM, ale casem bude i tato moznost.
[QUOTE="Vladimír Türkon"]A poslední dotaz bude program převeden ve všech funkčnostech na PALM?[/QUOTE]Chceme se o to pokusit, ale bude to mimoradne narocne diky vlastnostem PalmOSu. Nelze uvazovat o dokonceni v letosnim roce a neni jiste, ze Palm verze vubec bude uspesne pracovat.
Lada Dekany (130)|5.9.2005 06:32
Ten PALM by me taky potesil :)
Lada
velitel (58)|5.9.2005 20:55
2 beecher: tohle bude asi OT, ale myslim, ze se da u nas koupit sharp zaurus, ktery na linuxu jede.
Ovsem s tim linuxem a wm bych byl opatrny. Z vlastni zkusenosti.
2 telematix: prace na palm os ustaly pokud se nemylim, ma smysl do budoucnosti to naportovat na palm, nebude perspektivnejsi linux?
Omlouvam se za OT, ale pripadna portace dynavix na linux me zajima.
Telematix Software (289)|5.9.2005 21:33
[QUOTE="velitel"]2 beecher: tohle bude asi OT, ale myslim, ze se da u nas koupit sharp zaurus, ktery na linuxu jede.
Ovsem s tim linuxem a wm bych byl opatrny. Z vlastni zkusenosti.
2 telematix: prace na palm os ustaly pokud se nemylim, ma smysl do budoucnosti to naportovat na palm, nebude perspektivnejsi linux?
Omlouvam se za OT, ale pripadna portace dynavix na linux me zajima. [/QUOTE]
Verze na "velky" Linux uz je. s PDA Linuxem nemame zkusenosti. Budeme o tom premyslet. Otazka PalmOS a jeho nove verze - tusim Cobaltu - je jeste otevrena... Prioritu spis dostane Symbian...
beecher (9270)|5.9.2005 21:35
[QUOTE="velitel"]2 beecher: tohle bude asi OT, ale myslim, ze se da u nas koupit sharp zaurus, ktery na linuxu jede.
Ovsem s tim linuxem a wm bych byl opatrny. Z vlastni zkusenosti.[/QUOTE]1. Je to OT, ale u nas se Zaurus, ktery pravda na Linuxu bezi, opravdu neda sehnat...
2. V cem bych mel byt opatrny? Asi mi neco unika...
HelaPC (130)|5.9.2005 22:06
Už jsem někde na začátku diskuze měl dotaz na knihu jízd. Teď čtu že se uvažuje o propojeni s PIM. Jak je na tom kniha jízd?
MIlan Kvasnica (88)|5.9.2005 22:13
[QUOTE="Telematix Software"]Verze na "velky" Linux uz je. s PDA Linuxem nemame zkusenosti.[/QUOTE]

DĚKUJU za skvělou zprávu.

Kdybych se vykašlal na PDA a pořídil si notebook, mohl bych dostat licenci?

Jsem zvědavý na Nokii 770.
Telematix Software (289)|5.9.2005 22:25
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]i notebook, mohl bych dostat licenci?[/QUOTE]
Linux verze ma jediny problem: zatim je dostupna jen pro korporatni klienty (neni doresena podpora pro massmarket, baleni atd.). Pokud se nakde vice zajemcu nebo velky zakaznik, pripravime ji i pro Koncove uzivatele (BTW: stejna situace je u velkych oken, QNX, Win XP embededd, Windows tablet edition, Windows Mobile pro Smartphony aj.)

Ad Kniha jizd a PIM: nedokazu rict kdy budou, ale jsou v planu.
Mozna ale Kniha jizd nebude v klasickem Dynavixu, ale v planovane Profi verzi "Dynavix Plus".
Jakou predstavu o takove Knize jizd mate? Jeste neni nic definitivni...
HelaPC (130)|6.9.2005 07:48
Kniha Jízd by bohatě stačila ve formě jakou má PocketKim.
To znamená posbírat data do souboru, zpracovat je v PC. Možnost kopírovat, spojovat a rozdělovat trasy.
Pokud bude spolupráce s PIM a doplní to jméno zákazníka bude to dokonalí. Jinak by to chtělo propracovat oblíbené, tak aby se stejné trasy nazvali podle předepsané oblíbené položky.
Větší firmy budou asi potřebovat možnost více řidičů a aut.