Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix - releasy, rady, zkušenosti

karlic (707)|17.7.2005 08:04
Včera jsem měl možnost na Pražském srazu cvičit s Dynavixem. Trochu mě zarazila pomalost a neintuitivnost ovládání. Lze po krátkém době pochopit ovládání nebo se bez čtení manuálu neobejdu? Také jsem nikde nenašel zoom, kdy píchnu do nějaké části displeje a natáhnu obdelníček, aby se poté tento zvětšil na celý displej. Je to tam nebo jsem to jen nenašel?
pantata_ce4you (149)|17.7.2005 08:21
[QUOTE="karlic"]...Lze po krátkém době pochopit ovládání nebo se bez čtení manuálu neobejdu? [/QUOTE]
Ono to moc funkcí (doufám, že jen zatím) nemá, takže se to dá zvládnout. :)
[QUOTE]Také jsem nikde nenašel zoom, kdy píchnu do nějaké části displeje a natáhnu obdelníček, aby se poté tento zvětšil na celý displej. Je to tam nebo jsem to jen nenašel?[/QUOTE]
Není, neumí. Ono to kromě navigace (pokud funguje :D ) neumí vůbec nic (logbook, zobrazení družic, přehrání jízdy,výběr zobrazení POI, hlídání rychlosti atd ...). Prostě mapové podklady špičkové, ale ten software ....
seng (7)|17.7.2005 09:15
[QUOTE="pantata"]
Proč nelze jednoduše naistalovat jen software a pak zkopírovat mapy na kartu podle toho, kterou potřebuji? Proč musím pro každou verzi map odinstalovat předchozí verzi a naistalovat druhou???? !!!!
[/QUOTE]

Staci si nainstalovat libovolnou verzi a pote si z instalacniho CDcka prikopirovat z adresare maps druhou mapu... Pak je lze prepinat primo v programu...
beecher (9270)|17.7.2005 12:01
Njo, tak mam po vcerejsim srazu taky zkusenost pouze s ovladanim programu bohuzel ne s navigaci a o tu myslim Telematixu ve svem programu hlavne jde a na to bylo pouzito tech 5 let vyvoje (pokud jsem dobre pochopil, uz byl stejny engine navigace pouzit i nekde jinde) neb je to z 90% to hlavni, co ridic ma to takovem SW chtit, tedy najit optimalni trasu a dovest k cili, coz tedy znamena ridit a poslouchat "doporuceni" ci "rozkazy", kam ma jet a jaky manevr udelat. Pokud toto Dynavix zvlada vice nez velmi dobre, tak si myslim, ze Telematix odvedl skoro 100% praci.
S ovladanim jsem mel trochu problem i ja, jenze to je tech zbyvajicich 10%, ktere clovek pouziva dost malo v pomeru s hlasovou navigaci. Obcas mi prijde, ze si lide pletou navigaci (tedy udavani smeru) s mapovym SW.
Nemuzu a nechci delat Telematixu advokata, ale jestlize mne tento SW dovede bezpecne nekam, kde to vazne neznam, tak potlesk pro Telematix.
pantata_ce4you (149)|17.7.2005 12:11
To je sice pravda, ale moje hlavní výhrady jsou k základní funčnosti. Aneb pokud za něco dám 8000,- , pak očekávám, že to bude fungovat. A ne že při každém druhém kliknutí někam, to ohlásí chybu. Je mi celkem houby platné, že to má vynikající algoritmus, když k tomu, abych viděl jeho výsledky, se vůbec nedostanu.
Od toho je snad testování ....
jedle_ce4you (98)|17.7.2005 12:36
Chápu, že Tě podobné chování aplikace dost rozladilo. To by se u finálního produktu stávat opravdu nemělo. Na druhou stranu toto není obecný problém aplikace jako takové. Já jsem na zásadnější problém ve funkcionalitě aplikace nenarazil ani v RC1 natož ve Final. S Dynavixem jsem v průběhu cca 3 týdnů najel řádově několik stovek kilometrů. Až na drobné problémy s výpadky navigace (který se ve Final verzi již nevyskytuje) jsem neměl technický problém ani jeden.
beecher (9270)|17.7.2005 12:41
No, mne to behem 15 minut nespadlo ani jednou. Zkousel jste toi na cisty system? Jestli se to nekde necim nebije...
jedle_ce4you (98)|17.7.2005 13:06
[QUOTE="karlic"]Včera jsem měl možnost na Pražském srazu cvičit s Dynavixem. Trochu mě zarazila pomalost a neintuitivnost ovládání. Lze po krátkém době pochopit ovládání nebo se bez čtení manuálu neobejdu? Také jsem nikde nenašel zoom, kdy píchnu do nějaké části displeje a natáhnu obdelníček, aby se poté tento zvětšil na celý displej. Je to tam nebo jsem to jen nenašel?[/QUOTE]

Ano, problémy s pohybem v mapě jsem popisoval již tady. Myslím však, že až na tuto záležitost je ovládání programu celkem intuitivní. Manuál jsem si sice pročetl, ale domnívám se, že i bez jeho prostudování se uživatel začne orientovat celkem brzy.
pantata_ce4you (149)|17.7.2005 14:11
[QUOTE="beecher"]No, mne to behem 15 minut nespadlo ani jednou. Zkousel jste toi na cisty system? Jestli se to nekde necim nebije...[/QUOTE]
Viz můj první post ... To je samozřejmě to první co vždy zkouším. Jinak, v oboru vývoje software už nejaký ten pátek dělám, a proto vím, že chyb je v každém sw jak máku :D .
A navíc asi tohle marketing sebral programátorům z rukou trochu dřív (koukněte na drobnosti ... např výška spodní lišty v nastavovacích dialozích atd ...) .

Takže zatím to je řekněme RC 6, ale Release verze to opravdu podle mě není.
Yankee.106 (231)|17.7.2005 16:07
Mám dva dotazy:

1. Je možné v Dynavixu zadat souřadnice cíle a k nim se nechat navigovat z místa kde stojím? (viz www.geocaching.cz a "Kliknutím na ikonu snadno přidáte waypoint do GPS."). Nyní používám OziExplorer a své skenované mapové podklady.
2. Chci jet do Chorvatska. Mám si k Dynavixu navíc pořídit [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo mi Dynavix plně postačí?

Děkuji za Vaše názory a odpovědi.
Telematix Software (289)|18.7.2005 00:13
1. V tento okamžik ne, ale v blízké době to již půjde.

2. Obávám se, že nepostačí. Chorvatsko v průjezdní mapě Evropy není vůbec. Viz http://www.dynavix.com/faq.php?t=2
Telematix Software (289)|18.7.2005 00:37
[QUOTE="pantata"]1. Instalace - je sice pěkné, že lze instalovat přes čtečku na kartu, ale bylo by ještě lepší, kdyby se aktivace tehle instalace dala provést po spuštění Dynavixu z PDA přes Internet. Opisovat 20ti místné číslo do a z mobilu fakt není zrovna uživatelské ...[/QUOTE]
Pokud je zároveň při kopírování na kartu připojeno k PC i PDA, tak se aktivace provede. Připravujeme registraci přes web. Idea automaitcké registrace z PDA přes Internet je dobrý nápad.
[QUOTE="pantata"]Proč nelze jednoduše naistalovat jen software a pak zkopírovat mapy na kartu podle toho, kterou potřebuji? Proč musím pro každou verzi map odinstalovat předchozí verzi a naistalovat druhou???? !!!![/QUOTE]
Připravujeme verzi Dynavix Mobile Manageru, která toto již bude umět.
[QUOTE="pantata"]2. Tak vypadá to pěkně, mapy jsou podrobné, uživatelské rozhraní je částečně pěkné, částečně vypadá jako dodělané "narychlo". (autoři, když se tak oháníte těmi studiemi, koukněte na Navigon 5 nebo TomTom ...)[/QUOTE]
Je to již pouze otázka času, ovládání bude postupně přecházet na systém bez systémových dialogů (stylus free).
[QUOTE="pantata"]4. Tak to spustíme. Nejdříve bez navigace. Nastavíme tomu port, tak a ted .. A ejhle ono se to z nejakeho důvodu ptá, na jake BT zarizení se chci připojit. No mobil místo GPS použiju dosti těžko, že ... No budiž, vybereme GPS.[/QUOTE]
Většina uživatelů dnes používá Bluetooth GPS. Není potřeba nastavovat port - GPS se najde automaticky. Pokud nemáte Bluetooth GPS, stačí (pokud se zobrazí) v Bluetootn Manageru klepnout na storno a hledání bude pokračovat na ostatních portech.
[QUOTE="pantata"]Hmm, tam kde Navigon i Alturion jede bez problemů, tak tam to ukazuje žlutý bod a tvrdí, že to nemá dost družic. Podivné. Navíc mě výpadky pod mostem vůbec nezajímají, ty jsou snad samozřejmé ...[/QUOTE]
Na úpravě hlášení výpadků se pracuje. Program se spíš než počtem družic řídí kvalitou signálu. Pokud není dostatčná, nelze se spoléhat na hlasové povely.
[QUOTE="pantata"]5. Projíždím, mapy překvapují detailností. Ale co to?? Proč se jedna vesnice jmenuje Finanční ředitelství Ostravy 1 a jiná vesnice se jmenuje Finanční úřad Ostravy 1 a další ještě jinak? Že by změny názvů na počest úspěšného výběru daní?[/QUOTE]
To nác velice mrzí. Zdrojoví mapa od dodavatele obsahovala cca 50 dalších podobných chyb - vždy na severní Moravě. Většinu se nám podařilo opravit. Ostatní vyřešíme v rámci systému hlášení a dsitribuce oprav map.
[QUOTE="pantata"]zahlásí první odbočku a .... přestane navigovat a ukazovat polohu. Co to? BT dioda zhasla, spojení s GPS ztraceno. Přepínám se do BT manažera. Nejde spustit, hlásí něco o nedostatku paměti ovladače. No nebudu napínat, postupně jsem se dostal až k hardresetu a nainstaloval Dynavix na uplně čistý systém. Stále se stejným výsledkem, pokus o navigaci vždy shodí ovladače BT.[/QUOTE]
Tento problém aktuálně velmi intenzivně řešíme. Děje se to jen při kombinaci Bluetooth GPS + některé typy PDA + některé typy paměťových karet. Jde o chybu na rozhraní ovladače BT a OS. (podobné potíže má i TomTom). Na většíně PDA se toto nestává.
[QUOTE="pantata"]Tak vypadá to, že verze pouze s mapou ČR funguje výborně, pro změnu ovšem instalace přes activesync na konci zahlásí chybu (nepovedlo se spuštění autorun.exe). Přesto software funguje.[/QUOTE]
Je to velmi nešťastná situace - možná souvisí s předchozím problémem. Skutečně je v této situaci software plně funkční. Postačí vyndata a zandat paměťovou kartu, aby se vybvořil zástupce v menu.
[QUOTE="pantata"]No snad to jsou vše dětské chyby, přece jen to jen verze 1.[/QUOTE]
Za dětské chyby se skutečně omlouváme - pracujeme na jejich odstranění. Přeci jen i přes poměrně rozsáhlé betatestování se vždy objeví nové kombinace hardwaru a softwaru, které způsobí nečekané problémy.
[QUOTE="pantata"]Ale těch 5 let vývoje bylo doufám míněno jako vtip (a nebo snad 5 člověkolet?), jinak to je fakt ostuda.[/QUOTE]
Ten čas se strávil především na navigačním engine a ne "pouze" na ovládání. Celkově jsme již pracovali hodně přes 30 člověkolet a máme systém pro 4 různé rodiny OS a nejrůznější HW.
pantata_ce4you (149)|18.7.2005 09:12
[QUOTE="Telematix Software"]
[QUOTE="pantata"]5. Projíždím, mapy překvapují detailností. Ale co to?? Proč se jedna vesnice jmenuje Finanční ředitelství Ostravy 1 a jiná vesnice se jmenuje Finanční úřad Ostravy 1 a další ještě jinak? Že by změny názvů na počest úspěšného výběru daní?[/QUOTE]
To nác velice mrzí. Zdrojoví mapa od dodavatele obsahovala cca 50 dalších podobných chyb - vždy na severní Moravě. Většinu se nám podařilo opravit. [/QUOTE]
Některé jsou dost markantní. Například místo Frýdku-Místku je Havířov...

Takže jsem ujel asi 800km s Dynavixem. Mapa je podrobná, navigace dobrá.

Velkou nevýhodou je systém posunu mapy za jízdy. Mapa se posunuje skokově a šipka označující polohu je v podstatě stále těsně pod horním okrajem mapy. Takže když občas kouknu na displej, mám perfektní přehled, co je za mnou, ale vůbec netuším, co mě čeká.

Dále je velice nepříjemná nízká čitelnost údajů v stavových lištách.

Další velkou nevýhodou je způsob ukládání míst do oblíbených. Pokud si najdu v klidu doma místa, kam potřebuji dojet a před jízdou si je chci vybrat, mám tam asi 35 položek pojmenovaných stejně Cíl z mapy - Nový cíl (nepojmenovaný). A pokud si v klidu najdu celou trasu, tak je mi to nanic, protože nejde uložit a před jízdou načíst.
pantata_ce4you (149)|18.7.2005 09:17
[QUOTE="Telematix Software"]
[QUOTE="pantata"]zahlásí první odbočku a .... přestane navigovat a ukazovat polohu. Co to? BT dioda zhasla, spojení s GPS ztraceno. Přepínám se do BT manažera. Nejde spustit, hlásí něco o nedostatku paměti ovladače. No nebudu napínat, postupně jsem se dostal až k hardresetu a nainstaloval Dynavix na uplně čistý systém. Stále se stejným výsledkem, pokus o navigaci vždy shodí ovladače BT.[/QUOTE]
Tento problém aktuálně velmi intenzivně řešíme. Děje se to jen při kombinaci Bluetooth GPS + některé typy PDA + některé typy paměťových karet. Jde o chybu na rozhraní ovladače BT a OS. (podobné potíže má i TomTom). Na většíně PDA se toto nestává.
[/QUOTE]
Ani s TomTomem, ani s Navigonem, ani s Alturionem, ani s oziexplorerem a dalším software tento problém nemám. Takže je chyba v Dynavixu.
Newman_ce4you (2)|18.7.2005 12:16
[QUOTE="pantata"]Ani s TomTomem, ani s Navigonem, ani s Alturionem, ani s oziexplorerem a dalším software tento problém nemám. Takže je chyba u Vás.[/QUOTE]

Ahoj,

Já mám velice podobný problém. Pda není mojí silnou zbraní, ale s Dynavixem, jsem se již pěkně nazlobil. Používám Axima X50v(64RAM,128ROM) s Pretec SD 512MB a bluetooth iTec 308. Ostatní navigační softy (Pocketkim,Tomtom) fungovaly slušně. Dynavix bojuje stále s pamětí. Uvolním mu cca. 35MB Ramky, on se spustí (cca. 25 s), při následném naplánování trasy buď již nahlásí, že má nedostatatek paměti nebo až při samotné navigaci a při jakémkoliv přepočtu trasy zase nahlásí málo ramky. Největší problém ale vzniká, když se přehoupnu přes tato dvě úskalí a on po 10 min. navigace nahlásí 'ztráta satelitního spojení' a již ho nenajde, protože se shodí bluetooth port(zase z nedostatku paměti).
Již s ním bojuji pár dní a stále jsem mu nedomluvil( proběhl i HW reset).
Tak nevím jestli je chyba pouze na straně výrobce softu nebo neumím správně "manažerovat" Ramku.
OldSoldier_ce4you (15)|18.7.2005 12:47
Taky jsem se stal novym majitelem.

Musim rict, ze za 8000,-Kc jsem si predstavoval neco uplne jineho. Podle recenzi to mel byt Navigon nebo TomTom s podrobnejsimi mapami.

Bohuzel to tak neni!
Mam FS LOOX 610BT/WLAN, s tim, ze mam CF GPS Pretec. Kdyz jedu po dalnici, tak mi SW kazdou chvilku hlasi o tom, ze doslo k vypadku signalu a v zapeti, ze je obnoven (prakticky dorekne jednu hlasku a pak rika dalsi).

Na dalnici je to v pohode a krom toho, ze to obtezuje se nic nedeje. Ale ve meste! Prijizdim ke slozite krizovatce, najednou hlaska, ze neni signal, potom, ze uz zase je a pak hlaska za 150metru odbocte vpravo. Minu odbocku a Dynavix rika "nyni sjedte!".

S Navigonem tyto problemy nemam.

Zase si pripadam, ze jsem zaplatil spoustu penez na betaverzi programu a stavam se platicim betatesterem :-/

Naposledy jsem si takhle "nabehl", kdyz jsem si koupil "Navigacni system PocketKiM" - i kdyz zas musim rict, ze Dynavix je o nekolik radu lepsi nez PocketKiM. Mozna jsem jen ocekaval plnohodnotnou nahradu za zahranicni navigacni SW....
Peta_ce4you (314)|18.7.2005 14:10
[QUOTE="pantata"]
Ani s TomTomem, ani s Navigonem, ani s Alturionem, ani s oziexplorerem a dalším software tento problém nemám. Takže je chyba u Vás.[/QUOTE]

presne toto to dela i me co asi mame spolecneho je ze ja mam navilock bt-318
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.7.2005 15:13
[QUOTE="OldSoldier"]
Zase si pripadam, ze jsem zaplatil spoustu penez na betaverzi programu a stavam se platicim betatesterem :-/ [/QUOTE]

Jestli sis přečetl celou diskuzi na tento navigační soft, tak jsi to mohl předpokládat.
Všichni sice chválí mapové podklady, ale problémy s programem jako takovým, jsou nemalé.
Peta_ce4you (314)|18.7.2005 15:24
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="OldSoldier"]
Zase si pripadam, ze jsem zaplatil spoustu penez na betaverzi programu a stavam se platicim betatesterem :-/ [/QUOTE]

Jestli sis přečetl celou diskuzi na tento navigační soft, tak jsi to mohl předpokládat.
Všichni sice chválí mapové podklady, ale problémy s programem jako takovým, jsou nemalé.[/QUOTE]

s tim nemohu souhlasit ja nemam zadne jine problemy nez ze mi po nejake dobe vypadne BT a nelze jej znovu spustit az po SR
Lada Dekany (130)|18.7.2005 16:52
Prvni - predcasne - hodnoceni reakci na Dynavix.

Jestli rozumim dobre prvnim dojmum od "realnych" uzivatelu, kteri vetsinou meli a maji moznost pracovat i s jinym navigacnim softem:

1). Skvele mapove podklady (to je ale zasluhu dodavatelu map :) )

2.) Zbytek vypada na typicky "domaci" produkt. Hodne nedodelany, se sliby uprav a naprav. Chyby bude hlasit uzivatel a za toto testovani zaplati :(

3.) Vyrobcem chvaleny "navigacni engine". Jeho kvalita je nejmene videt a bylo na nem ztraveno dejdelsi dobu. Evidentne nebude nikdy dostatecne docenen uzivatelem. Ono, kazdy navigacni SW dovede do cile. Skutecne. I mapa (papirova). Vyhodou navigacniho SW je, ze nemusim koukat do mapy kde jsem a kam chci jit. Hlasove navadeni (ja legalne pouzivam SmartMaps a Navigon5) je u jinych programu take a musim rict, ze pokud jedu 200-500 km, tak se vysledky cest (tj. vysledek prace navigacniho enginu) moc nelisi. Ani u Dynavixu to nebude jinak. Delka trasy i cas budou podobne. Drobne problemy ma kazdy program.
Doba ztravena na projektu. Vyrobce uvadi 30 cloveko roku a 4 OS. Pokud vyvoj trval 4 roky, tak to vychazi na 2 lidi na OS. Jelikoz jsem ridil obcas nejake o velikosti 300-500 clovekoroku, tak bych projekt o velikosti 30 cloveoroku radil do kategorie garazova firma -( prosim bez urazky, i Microsoft zacinal takto, ale brzo rozpoznal meze sveho rustu a prizpusobil se).
Pokud firma zaroven vyvijela i projekt Dubai, tak se takova zatez zakonite musi projevit na (nizke) urovni porgramatorskych praci.

4.) Jake jsou vyhody Dynavixu? Pokryti CR. A pokryti ulic mest. To je hodne dulezite a kdo jezdi k zakaznikum, vy kolik se da ztratit nervu a casu hledanim te a te ulice, otacenim se do protismeru, atd... Mimochdem takovym pokrytim se holedba i PK3. Take ale ma sve mouchy, ale jak se vyjadruji lidi z konference, "vzdy dovede do cile"

5.) Nevyhody: technologicke a technicke zpracovani nadstavby nad mapamy. Kompatibilita s HW. Pravdepodobne dusledek nezkusenych programatoru, mala casu a ne-dusledne pouzivani standartnich knihoven (kdo vi? videt ale to je. Je SW, ktery nepada a tvrdy jako skala, je SW co resetne, zatuhne... U me treba super drzi a jede SmartMaps, NAvigon 5 obcas nejede poradne).

6.) Cena. Co rici k cene? Kdyby byl projekt financovan pouze z prodeje Dynavixu na CR trhu, tak je cena nizka. Pouze mzdy pro 30 clovekoroku, odvody, delaji ohromnou sumu. Plus prostory, pocitace, programy, uvery a uroky...
Jelikoz ale je projekt urcite dotovan i z jinych zdroju (treba Dubai), mohlo se to projevit na "nizsi " zavadeci cene, ktera by program "doladila" za prispeni uzivatelu. Lide mohli fandit ceske firme za jeji pristup, ne jenom produktu. Ted bude vice "negativnich" prispevku, nadavek na nedodelany SW, betatesty na ukor uzivatelu.....

7.) Marketing - reklama. Firma postupuje hodne sebevedome. Castecne je to asi dusledky jiz vykonane prace, castecne to je neznalost konkurecnich produktu (viz reakce na nektere vlastnosti TT, kde se firma divi, ze to TT ma) a nizkych informacnich toku ve firme (mozna to nekdo zna, na jeho zaverech bylo staveno, ale to jiz bylo davno)

Zajimali by me reakce dalsich lidi.
jedle_ce4you (98)|18.7.2005 17:14
Pravda mapy jsou hodně dobré, ale TomTom 5 ve verzi CZ+ (nebo jak se to jmenuje) má už také hodně dobré pokrytí ČR a za cenu cca 6.000,- dostanete i velice podrobnou mapu celé Evropy. Co se týče ergonomie, tak je TomTom oproti Dynavixu asi o trochu vepředu. Soudím tak podle TT verze 3, které jsem měl možnost vyzkoušet.
jedle_ce4you (98)|18.7.2005 17:17
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="jedle"]Systém vyhledávání měst / ulic je implementován poměrně pěkně. Dnes mne však dost zmátl fakt, že při pokusu o vyhledání města Kolín to našlo 35 různých cílů (to je samozřejmě v pořádku) avšak samotný Kolín mezi nimi není :(. Je to obecná chyba nebo se to projevilo pouze u mne?

Možná jsem se špatně díval, ale projížděl jsem seznam asi 3x a Kolín tam prostě nevidím :([/QUOTE]

Obce je lepší hledat přes zájmové body - POI, zde se objeví spolehlivě na 1. místě - stačí zadat "Kolin" do políčka Libovolná část názvu. Hledání adres slouží spíše k hledání konrkténí ulice. V dalších verzích dojde k mírným změnám v tomto chování.[/QUOTE]
Bohužel ani při vyhledávání pomocí POI mi to Kolín nenabídne :(. Nejbližší je Starý Kolín.
jedle_ce4you (98)|18.7.2005 17:23
[QUOTE="Lada Dekany"]....Pokud firma zaroven vyvijela i projekt Dubai, tak se takova zatez zakonite musi projevit ...[/QUOTE]
Co je projekt Dubai?
pantata_ce4you (149)|18.7.2005 18:04
Dynamický integrovaný dopravní a navigační systém (společně s GCWare s.r.o. a CEDA a.s.)
Lada Dekany (130)|18.7.2005 18:45
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="beecher"]Ja mam takovou kacirskou myslenku... :)
Co se takhle vykaslat na na nejake RDS-TMC a udelat to po vlastnim sirene pres Internet (client/server)? Sice ten sber dat asi bude trochu slozitejsi, ale kdyby se do posilani informaci o stavu uzavirek apod. zapojili i uzivatele Dynavixu...[/QUOTE]

Varinata stazeni po GPRS je hotova (1 rok provozu v Dubaji) narozdil od RDS-TMC, ktere zatim neslo u nas rozumne vyzkouset. Problem je, ze data o dorpave stale nikdo neposkytuje (georeferencovane) - to se planuje na druhou polovinu roku (viz recenze).

Lehce poodhalim rousku nasich planu: nas software jiz ucime automaticky detekovat kolony atd. - uzivatel, ktery bude souhlasit s tim, ze takovou informaci (anonymne) poskytne pres GPRS (bezobsluzne) ostatnim izovatelum Dynavixu, bude mit (pravdepodobne jinak placenou) sluzbu ziskavani dopravnich infromaci zdarma. [/QUOTE]
Lada Dekany (130)|18.7.2005 18:46
Zde je zminka o Dubai, kde firma videlava na "ztratove projekty" v CR :)

Odkaz je vyse, byl jsem nejak rychly.
Lada Dekany (130)|18.7.2005 18:47
Sorry za pravopis, , nedari se.
To je tim horkem :):D :D
Evžen Všetečka (0)|18.7.2005 19:45
Tak mám pocit že v této recenzi https://www.svetmobilne.cz/dynavix-mobile-2005-cz-navigace-s-velkym-n/220 testovali úplně jiný program než ten co si lidi koupili za 8000 Kč! :((
Pavel Koza (4761)|18.7.2005 19:59
Tak nevim... Pokud umim cist, v tom clanku (nikoliv recenzi) pisu doslova:

"Na úvod několik obecnějších informací. Asi to nejdůležitější, co byste měli mít při čtení tohoto článku vždy na paměti, je to, že i v době jeho psaní se stále jednalo o betaverzi produktu, kdy přibližně obden vznikaly nové, vylepšené verze aplikace. Ve finále tak může být něco trochu jinak. Stejně tak nečekejte nějakou hnidopišskou, podrobnou recenzi - na to jsem s navigací najezil příliš málo kilometrů, a navíc recenzovat betaverzi programu (a vytýkat jí chyby) je poněkud neseriózní. Takže v tomto preview hledejte především informace o tom, co se mi líbilo a co tak můžete čekat. "

Pokud nekdo pod dojmem tohoto clanku, ve kterem je vyslovne uvedeno, ze nejde o recenzi ale o optimisticke povidani o tom, co program umi (respektive betaverze programu), utratil 8000Kc a ted je zklaman, je mi to lito ale neni to moje vina.
Evžen Všetečka (0)|18.7.2005 20:43
[QUOTE]Na úvod několik obecnějších informací. Asi to nejdůležitější, co byste měli mít při čtení tohoto článku vždy na paměti, je to, že i v době jeho psaní se stále jednalo o betaverzi produktu, kdy přibližně obden vznikaly nové, vylepšené verze aplikace. Ve finále tak může být něco trochu jinak. Stejně tak nečekejte nějakou hnidopišskou, podrobnou recenzi - na to jsem s navigací najezil příliš málo kilometrů, a navíc recenzovat betaverzi programu (a vytýkat jí chyby) je poněkud neseriózní. Takže v tomto preview hledejte především informace o tom, co se mi líbilo a co tak můžete čekat. "[/QUOTE]

No velice pochybuji že v beta verzi bylo méně chyb než ve verzi která se prodává , ne ? :D

Problém je v tom že v článku je popsané jenom to nejlepší co program nabízí , a naopak diskutující většinou popisují jenom problémy .
Pavel Koza (4761)|19.7.2005 09:19
Problem je, ze diskutujici neumi cist.;)

[QUOTE]No velice pochybuji že v beta verzi bylo méně chyb než ve verzi která se prodává , ne ?[/QUOTE]

A co takhle situace, kdy v betaverzi nemusi byt funkce, ktera dela v ostre verzi problem, vubec implementovana? Takovych je mimochodem cela rada, plno veci bylo doplneno az ve verzich PO verzi, kterou jsem pouzil pro clanecek. Nefunkcni BT, coz je vec, na kterou je v teto diskuzi asi nejvic nadavek, se podle vseho tyka jen Widcommu. Na MDAC jsem se s nim NIKDY nesetkal, teprve az kdyz jsem ho nedavno zkusil na hx4700, problem jsem zjistil a hned nahlasil.

[QUOTE]Problém je v tom že v článku je popsané jenom to nejlepší co program nabízí , a naopak diskutující většinou popisují jenom problémy .[/QUOTE]

Popisovat chyby betaverze je prasarna, nedelam to u preview betaverzi zarizeni a nedelam to ani u betaverzi softu. Na to, ze to JE betaverze je v clanku vyslovne upozorneno uz od pocatku. Na to, ze to JE preview a tedy nijak objektivni recenze take. Uz nevim, jak to jinak napsat.:sarcastic:
Ivanm_ce4you (466)|19.7.2005 09:39
A kdy vlastne bude recenze?
;)
Pavel Koza (4761)|19.7.2005 09:48
1:0 pro Vas;)

Na recenzi se pracuje. I kdyz mate k programu plno vyhrad, ze je hodne rozsahly snad nepopre nikdo. A u navigace je jeste jedna prekazka rychle recenze, alespon u me - jako kancelarska krysa totiz pres tyden znam jen cestu z a do prace (coz je par km po Praze) a z toho se moc zkusenosti nenazbira...

Nicmene v ramci objektivity se vubec nebranim tomu prilepit do recenze do ramecku nejake obsahlejsi zkusenosti dvou-tri uzivatelu, co za den ujedou tolik co ja za mesic, pripadne zkusenosti z Evropy. Kdo ma zajem neco napsat, napiste mi prosim SZ.
pantata_ce4you (149)|19.7.2005 13:04
Vyhrady jsou a i kdyz to mozna vypada, ze si nekteri myslime, ze program stoji za houby, tak to tak uplne neni. Ja si jen si myslim, ze ho vypustili o 3 mesice drive ;) , nez by bylo dobre (mozna pod tlakem potencialnich zakazniku :$: )
Naslapnuto to ma na dobry soft, takze se to snad dotahne.
hybo (3107)|19.7.2005 13:49
je tezke zajistit a vychytat vse v "dilne" a v malem poctu lidi...neni mozne vychytat vsechny chyby, spatne a nevhodne nastaveni, ovladani, spolupraci v desitkach a stovkach kombinaci...kazdy hleda a potrebuje neco jine, jinak produkty uziva...i proto jsou vetsinou updaty aplikaci zdarma...je to sice z pohledu platiciho zakaznika neprijemne, ale tak to chodi a myslim, ze je to i dobre, pokud samozrejme firma updaty vydavat bude a bude reflektovat pripominky uzivatelu...ne vsechny, ale majoritni a dulezite...ze zkusenosti vim, ze proste jednou musi prijit ten zlom, kdy si reknu "neni to OK, ale musim jit s kuzi na trh", tvurci, a je jedno ceho (aplikaci, grafiky, webu, clanku...) jsou jako matky, porad piplaji detako a porad neco vylepsuji...jenze tak se nekdy stane, ze detatko ani neuvidi slunecni svetlo...
radiologie (21)|19.7.2005 20:08
Když se tady každý naváží do Dynavixu a dokonce se objevují výtky na kvalitu recenze od p. Kozy, tak se musím ozvat.
Jsem uživatelem PDA "z donucení" žádný fanda!!! Toto forum jsem objevil, když jsem hledal pomoc s Pocket Informantem. A až do dnes jsem byl jen anonymní čtenář. Dnes však jsem již nevydržel!
Na jaře jsem dostal Acera n35 s integrovanou GPS od šéfa abych to vyzkoušel. Při prvních testech s OZIExplorerem (denně jezdíme po celé republice) jsme dospěli k názoru, že toto není soft pro nás a zároveň, že bez externí antény se nehnem. Po cca 2 měsících zhánění jsme ji konečně zakoupili, ale díky tomu se navigace stala tak trochu OT.
Takže, když se objevil na trhu Dynavix, šéf se vzbudil a ihned jednu kopii zakoupil a donutil mne ji vyzkoušet. Pro jistotu připomínám, že kromě OZIho žádný jiný navigační soft neznám!
Poznatky:
1. Instalace OK. Registrace trochu "přes ruku" ale dá se v poho. OT pro nick jménem pantata - jak vůbec si dovolujete hodnotit program jehož instalace Vám nedopadla OK !!!!!! Nekontaktovat výrobce, nějak zprasit instalaci a potom nadávat na program může jen ignorant, a to se tím ještě chlubíte !!!!! Zatím jste mě s tímto přístupem jen pro smích !!!!
2. Funkčnost OK. Samozřejmě musím mít externí anténu, interní nestačí, zvláště při umístění n35 na větračce palubní desky Fabie není na oblohu vidět a tak to dělá psí kusy, furt to hlásí ztrátu družic -> přejetí odbočky a pod. !!!! Ale je snad každému jasné, že za toto navigace nemůže. Když není kvalitní signál není asi ani kvalitní navigace.
3. Jezdím s tím denně od minulé středy (Praha - Dačice, Nové Město na Moravě a pod. - takže denně několikahodinové cesty), zatuhnutí programu za tu dobu neexistuje. Výpadky signálu GPS - nevím o čem mluvíte - neznám!!! Samo - tunelem jsem ještě nejel.
4. Ano - Ovládání by mohlo být lepší - např. pro mne výraznější popisy tlačítek i údaje na info lištách.
5. Používám DNVX pouze k navigaci, družice na obloze a podobné pitominky jsou mě ukradené!! Jsem UŽIVATEL - ne zeměměřič. Takže co je pro jednoho důležité, je pro druhého OT. Berte i tento fakt na vědomí při svých diskuzních příspěvcích.
6. Na základě zkušeností bude i dalším technikům zakoupeno PDA ?n35? s DNVX, protože nedostatky v ovládání nejsou pro celkový přínos v kufrování po CR podstatné.
7. Podle všech příspěvků v této diskuzi mají problém 2 uživatelé s GPS BT-308 a BT-318 !!! a jedna karta CF ale asi bez externí antény takže viz bod č.2. Ostatním to funguje OK a to jak s integrovanými GPS, tak slotovými GPS i s BT- GPS!!!! Tak se páni prosím laskavě obraťte na výrobce ať zjedná nápravu i s Vaším HW a GPS pokud lze. Protože pravda je taková, že v této diskuzi začínají zase mít hlavní slovo křiklouni a slušný uživatel kterému vše celkem funguje se zase ani radši neozve aby se nestal terčem urážlivých výpadů ze strany křiklounů. Myslel jsem, že v této diskuzi půjde o to poradit si navzájem, co a jak, případně hromadně atakovat výrobce s požadavkem na určité opravy/úpravy a ne si zde ventilovat svoje mindráky. Nemůžu za to, že Vám to nefunguje a mně jo!!! Žádný program není bez chyb, určitě i DNVX má chyby ale je potřeba především se spojit z výrobcem a slušně se s ním domluvit o nápravě, ale nás ostatní celkem spokojené uživatele už nebaví Váš monotóní křik poslouchat. Chci diskuzi, ne invektivy! Nebo to zase skončí uzavřením diskuze, tak jako už několikrát aniž by se normální uživatel něco kloudného dověděl! A důrazně Vás žádám abyste při svých invektivách pana Kozu a jeho recenze laskavě vynechali - nemáte na něj ani co do vědomostí ani co do obyčejné lidské slušnosti a poctivosti!!!!!

Uf, to jsem se rozepsal, promiňte zdlouhavost, ale normální člověk se už taky musí ozvat.

P.S. Zneužiji situace a poprosím nějaké zkušené uživatele PDA aby mi poradili/vysvětlili tuto věc. Zatím jsem v jiných diskuzích odpověď nenašel.
Protože kromě standardních a jedině používaných aplikací PI a WMail jsem měl v paměti n35 ještě nějaký free a demo soft po pokusech, musel jsem přestavit rozdělení paměti pro potřeby DNVX. V příslušné systémové screeně jsem pohnul rozdělením paměti ve prospěch paměti pro běh programů a nechal jen cca 4-6 MByte volného prostoru pro další instalace. Potvrdil jsem OK a spustil DNVX. Nešel však spustit - znovu málo paměti. Vrátil jsem se do nastavení a ukazatel byl zpět, tam kde byl původně. Opět jsem přenastavil a opět KO. Tak jsem po nastavení ve screeně posečkal a asi po 3-5 sec "něco/někdo" vrátilo rozdělení paměti zpět! Udělal jsem tedy HWreset a nainstaloval jen PI a WMail(dost volné paměti) ale nyní již s rozdělením můžu hejbat jak chci, zůstává tak jak jsem si zvolil. Takže vlastní dotaz (abych příště věděl): Dělal to systém - hlídal nějaké hranice a nebo to spíš dělal nějaký program? Děkuji.
Lada Dekany (130)|19.7.2005 20:17
Pamet se rozdelit rucne rozdelit da, je treba jeno najit "miru". Byva to kolem 7-8 MB.
radiologie (21)|19.7.2005 20:25
Díky za odpověď. Takže podle Vás jsem byl příliš lakomý a nechal málo prostoru pro případné další instalace a příště mám nechat víc. Poučím se.
Kocir (836)|19.7.2005 21:07
Presne tak, bohuzel OS (operacni system) sam obcas "posouva" tim soupatkem. Vzhledem k tomu, ze uvazujete o koupi dalsich PDA. zkuste popremyslet o PDA YAKUMO DELTA X GPS.
Ma jednu (pro vas) zasadni vyhodu. Krome klasicke MEMORY (ta o kterou se hadate s operacnim systemem pomoci "soupatka") ma navic i dalsich 25MB mista v tzv bezpecne RAM, kterou vam jednak nemuze uzirat OS a jednak o data v ni ulozena neprijdete ani pri kompletnim Hard Resetu.
Vykonove a technicky je toto PDA daleko dále nez N35.

Prodava ALZA, AT computers apod.
pantata_ce4you (149)|19.7.2005 21:09
[QUOTE="radiologie"]...potom nadávat na program může jen ignorant, a to se tím ještě chlubíte !!!!! Zatím jste mě s tímto přístupem jen pro smích !!!!
[/QUOTE]
Bez komentáře ... Mimochodem, první, co jsem udělal, byl e-mail výrobci ...
[QUOTE="radiologie"]
...Tak se páni prosím laskavě obraťte na výrobce ať zjedná nápravu i s Vaším HW a GPS pokud lze. Protože pravda je taková, že v této diskuzi začínají zase mít hlavní slovo křiklouni a slušný uživatel kterému vše celkem funguje se zase ani radši neozve aby se nestal terčem urážlivých výpadů ze strany křiklounů.
[/QUOTE]
:?: Podle počtu postů jste se asi v tomhle fóru příliš nepohyboval, že ano? Myslím, že urážlivé výpady tady příliš k vidění nejsou.
[QUOTE="radiologie"]
Myslel jsem, že v této diskuzi půjde o to poradit si navzájem, co a jak, případně hromadně atakovat výrobce s požadavkem na určité opravy/úpravy [/QUOTE]
Bylo by vhodné se naučit číst a přečíst si Vámi kritizované posty. S velkou pravděpodobností problémy, které potkaly mě, potkají každého uživatele n30 s mapou Evropy. A dát za program určitou nemalou částku a pak třeba měsíc čekat na opravu nemusí každému vyhovovat. Proto o tom píšu zde, ať se potenciální zájemci rozhodnou sami.

Přeji pěkný večer.
hybo (3107)|19.7.2005 21:15