Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix - releasy, rady, zkušenosti

Pavel Stejskal (155)|17.9.2005 18:38
2 Džank:
nezlob se, ale moc si toho nenapsal, takže nevím, jestli Ti můžeme pomoci.
Jakou máš verzi programu? Dle hlášek o signálu bych si typnul 1.0, nyní je aktuální 1.1, kde je tento problém vyřešen (nikdo si s verzí 1.1 už na tento problém tady na fóru nestěžoval.
Dále by mne zajímalo, jaké máš PDA, GPS a kolik máš volné paměti v PDA.
V případě, že máš hx-4700, tak Ti těžko někdo pomůže, tam by měli nejdříve máknout asi borci od HP a pak bude chodit i Dynavix. Mě program chodí OK, výpočet některých tras opravdu může trvat déle, a to i Telematix uvádí v popisu programu. Přepočet trasy (při opuštění trasy) je většinou okamžitě, vyjímečně to někdy trvá. Jinak se očekává vydání Dynavixu verze 1.2
kopacek (466)|17.9.2005 18:49
Jen tak na okraj: DNVX není jediný soft, který má na hx4700 problémy, v jiném fóru o navigaci je zmínka o dalším softu, kde výrobce přímo deklaruje, že není komptabilní s hx... Ono se toho u toto zařízení sešlo příliš. Bylo to první VGA zařízení a zřejmě odneslo problém "první svého druhu". Etrémně malá pamět pro běžící programy, chyba v BT, která se objevuje i pokud používáte pouze programy z ROMky (a výrobce nebyl schopen tuto závadu odtstranit ani v nové verzi ROMky - to je již velmi závažné, svědčí to více méně o neodstranitelnosti této závady) a dále ohlášení HP, že WM5 bude příští léto. Vůbec se nebudu divit, když se na jaře v tichosti dozvíme, že WM5 nebude pro hx nikdy... A že si máme koupit skvělý nový hx4900 ;)
U Telematixu si především velmi vážím, že doposud reagoval (t.j. ten samý den odpověděl) na všechny připomínky. Svědčí to o ochotě vyvíjet a ne jen inkasovat. Pokud uvážíme, že jde o verzi 1.1 (nikoliv 5.x), tak má DNVX před sebou slibnou budoucnost.
Džanek (194)|17.9.2005 18:49
No právě že tam mám poslední verzi Dynavixu 1.1
Mám Acer n50, nic tam nemám, jen ten dynavix. Paměti mám volné 35Mb, tak v tom bych problém neviděl. GPS mám 16ti kanálový Nemerix.
Pavel Stejskal (155)|17.9.2005 20:02
Telematix napsal k paměti:
doporučujeme 17 MB pro ČR, 25 MB pro ČR + průjezdní síť Evropy (pro hodně dlouhé trasy 30 MB); pro VGA obrazovku 640x480 nutno počítat o 5 MB více.
Máš- li nainstalovanou průjezdní mapu Evropy, tak potřebuješ cca. nějakých 25-30 MB. To Ti už mnoho paměti nezbývá (píšeš 35MB).
Pokud se podíváš do jiné diskuze, tak zjistíš, že byly hlášeny problémy n50 i s jinými navigacemi: Alturionem 6 a Navigonem 4.2 a kluci psali, že to bylo až na HR.
Myslím, že nejsi první na tomto fóru s n50, kolega "jedle" testoval Dynavix na n50 Premium, tak ho testni, jestli nemá nějaký typ.
Džanek (194)|17.9.2005 20:34
Mám nainstalovanou jen ČR. Evropu ,,pouze,, prujezdni nepotrebuji od Dynavixu, na to mam TT5, který má celou. Takže pokud potřebuje ČR 17Mb, no ikdyby 25MB, tak mi stale zůstává 10MB volného. Evidentně je problém v samotném programu.

pro telematix - vysvětlete mi prosím, proč nenabízíte třeba jen 10ti denní demo verzi pro případné zájemce, kteří si před koupí (tak jako jsem chtěl i já) chtějí vyzkoušet Dynavix na svém PDA? Nemyslíte, že je to od Vás trochu sobecké první prodat a pak slibovat zlepšení v dalších verzích?? Pro mě nepochopitelný obchodní tah.
Nakonec jsem tedy koupil Dynavix, protože mé PDA Acer N50 je výrobcem uvedené jako kompatibilní ! Takže si myslím, že tady ,,někdo,, uvádí v omyl.
To je můj názor na celou věc
Telematix Software (289)|18.9.2005 00:02
[QUOTE="Džank"]pro telematix - vysvětlete mi prosím, proč nenabízíte třeba jen 10ti denní demo verzi pro případné zájemce, kteří si před koupí (tak jako jsem chtěl i já) chtějí vyzkoušet Dynavix na svém PDA? Nemyslíte, že je to od Vás trochu sobecké první prodat a pak slibovat zlepšení v dalších verzích?? Pro mě nepochopitelný obchodní tah. Nakonec jsem tedy koupil Dynavix, protože mé PDA Acer N50 je výrobcem uvedené jako kompatibilní ! Takže si myslím, že tady ,,někdo,, uvádí v omyl. To je můj názor na celou věc[/QUOTE] Vase ataky se me osobne dost dotykaji. Pokud mate proglem, obratte se na technickou podporu a nenapadejte produkt hned na forech - toto neni fer chovani. Dynavix je kvalitni produkt a to i presto, ze se obcas nejake problemy vyskytuji - ale ktery rozsahlejsi program pro PDA je nema? (Tim se nehodlam vymlouvat, jen chci rict, ze uz neni snadne zjistit, kde tyto potize vubec vznikaji - zda v programu, PDA, ROM, Windows Mobile - verte, ze mohou byt - a take casto jsou - v cemkoliv z uvedneho). Zjistit pricinu problemu je totiz nutne k jeho naprave. Kde je ale s konkretnim PDA problem, kdyz 10 typu PDA je OK a dalsi neni? Obcas pomuze novy ROM, jindy je nutne pro konkretni PDA aplikaci upravit. Nekteri uzivatele na foru Vam tady dosvedci, ze oni problem na svem PDA nemaji - nelze tedy tvrdit, ze Dynavix je nefunkcni. Protoze betatesteri nemeli problem s Acerem N50, je uveden v seznamu kompatibilnich PDA. Velmi bych ocenil majitele techto PDA, aby se k funkcnosti Dynavixu na tomto PDA vyjadrili. Zatim o problemech na N50 nevime. Demoverzi nenabizime z jedineho duvodu - nemame na to licenci k mapam. Pochybuji, ze by jste chtel investovat do verze, ktera bude fungovat 3 mesice 1500,-. Nebo snad ano? Mate moznost produkt si legalne zapujcit v Sunnysoftu a zjistit, zda splnuje Vase naroky. To se doctete i v sekci FAQ na www.dynavix.com. Kdyby byl Dynavix tak spatny, jak tvrdite, asi by jen tezko ziskal Editors' Choice v aktulanim cisle PC Magazinu a vyhraval testy nad konkurenty (napr. v Autohitu, T&P atd.). Prave take zvitezil ve vyberovem rizeni na dodavatele navigaci pro HP hw6515. Tezko by jste tyto renomovane casopisy nebo HP narknul z toho, ze nechavaji vitezit nepouzitelnou navigaci. Vime, ze problemy nekteri uzivatele maji a nektere z nich dokazeme vyresit pres technickou podporu. O jinych Vam muzu slibit, ze je nejspis nevyresime (nedokazeme opravit Winodws Mobile ani ROMku nekterych PDA) - presto se stale snazime a budeme snazit, aby nasi uzivatele byli spokojeni a meli problemu co nejmene. V cene Dynavixu jste si nekoupil jen produkt, ale take jeho opravovani a vylepsovani (Microsoft svoje Windows prodava podobne - poskytuje opravy a nove funkce). Pokud by jsme cekali, az bude produkt "vylepsen" k dokonalosti, nikdy by jste se ho nedockali - to je realita (asi by jste se take nedockal zminovanych Windows - kdyby mely byt vydany "opravene" uz nazacatku) . V podminkach nasi vyvojove laboratore, kde mame cca 15 ruznych PDA se uz v dalsim vyvoji o moc dal zajit nedalo: Nove problemy uz se objevuji jako podnety od uzivatelu, kteri pouzivaji program s jinymi typy PDA a kteri je nepouzivaji (jako my) temer vyhradne k navigaci. Je nam to opravdu lito, ale proste to asi jinak byt nemohlo a vzdy jsme se snazili problemy uzivatelu resit (a bude to tak i nadale). Doufam, ze mnoho z uzivatelu tohoto fora potvrdi, ze jsme jejich problemy aktivne resili (a vetsinou i vyresili). V pondeli nebo utery bude vydana verze 1.2, ktera by mela prinest zlepseni chovani v nekterych situacich a nektere nove funkce. Uvidite, zda pomuze i Vam dokonce i v pripade, ze nadale budete ignorovat nasi technickou podporu. Radovan Prokes generalni reditel Telematix Software a.s.
Preston_ce4you (13)|18.9.2005 00:06
Mily Dzanku, drive, nez zacnes kohokoliv obvinovat, zkus si zjistit veskere dostupne informace... Telematix na svych strankach mimo jine vysvetluje, proc neni demo nebo trial verze k dispozici, viz FAQ.

Vetsina z nas, co tu jsme, jsme si koupili produkt, ktery se nam dle techto a dalsich informaci libil a verim, ze stejna vetsina z nas ma dobry pocit z toho, ze cesky vyvojovy tym dokaze vyvinout neco tak zajimaveho, jako je Dynavix. Vsichni moc dobre vime, ze vsechno nove ma sve mouchy a ze je treba je opravovat.
Free30x (17)|18.9.2005 00:26
[QUOTE="Preston"]Vetsina z nas, co tu jsme, jsme si koupili produkt, ktery se nam dle techto a dalsich informaci libil...[/QUOTE]
Moje slova, vybiral jsem relativně dlouho a věřím že dobře. On už jen posun z 1.0 na 1.1 byl znat. Pokud DNVX poroste podobným tempem, brzy bude z juniora dospělým produktem. A již teď je až na drobné závady celkem v pohodě. A na verzi 1.2 se těším jako "všichni zde" :) Na HP hx2750 provoz vcelku v pohodě s jedinou vyjímkou - okolo poděbradsko/kolínského "konce dálnice" nesedí mapy (ukazuje o 26km dálnice víc - což ale není problém Telematixu) a když tam nerespektuji navrhované průjezdy, po několika přepočtech se program často bez varování ukončí. Nicméně při dalším spuštění (i bez SR) jede korektně dál.
Preston_ce4you (13)|18.9.2005 00:29
2 kropacek: Looxik je oproti hx rozhodne v pohode... Zaujal me predevsim mensi rozmer, vzdy jsem povazoval HP za to nejlepsi, co se v oblasti PDA da poridit, ale musim rici, ze menim nazor... Fujitsu Siemensum se povedlo vyrobit neco, co idealne kombinuje kvalitni displej a rozmery, zaroven i design je podle me velmi povedeny a prakticky jedina vec, ktera mi trochu schazi, je nepritomnost cidla pro automatickou regulaci jasu displeje...

S Dynavixem je to vazne pohoda, vubec se nemusis omezovat pouze na tenhle software, uz si muzes dovolit ten luxus priinstalovat dalsi aplikace a pouzivat maily :) 128 MB RAM to proste resi ;) A stabilita je prirozenou samozrejmosti... :yes:

2 Fredy: ano, vim, ze prijdu o dalsi licenci, ale to je osud... verim ale, ze panove z Telematixu s tim nebudou mit problem - viz popis na strankach Aktivace
Pavel Stejskal (155)|18.9.2005 00:45
Mohu potvrdit, že technická podpora fuguje u Telematixu opravdu naprosto výborně. Ze začátku jsem měl pár nesrovnalostí (těch důvodů bylo více, třeba jsem si špatně přečetl návod k programu, dále jsem něco nepochopil atd.)
Když večer ve 22:00hod. pošlu Telematixu na www.dynavix.com dotaz, tak zpravidla mám kolem půlnoci téhož dne na svém e-mailu odpověď, nejdéle však v průběhu 24hod. od napsání dotazu. Hned na začátku používání jsem řešil jeden problém telefonicky, kromě toho, že problém byl vyřešen během 60s, byl pracovník velice slušný, ochotný a samozřejmě mne na závěr řekl, že v případě dalšího problému mohu klidně zavolat, že mne velice rádi pomohou. Na všechny své připomínky, co bych já chtěl v programu dodělat (a poslal jsem je e-mailem Telematixu) jsem rovněž vždy dostal odpověď.
Teď pevně věřím, že co lidé z Telematixu slíbili, že splní a myslím, že tomu vše nasvědčuje.
Takže pánové z Telematixu, za mou osobu můžu jenom poděkovat a doufám, že do budoucna zůstanete nadále směrem k nám otevření a ochotní s námi komunikovat a brát naše připomínky, aspoň některé, protože občas si vymýšlíme opravdu moc
habrda (43)|18.9.2005 02:35
ad Telematix - dovolím si reagovat:

Myslím, že všichni tady oceňují vaši pružnost a ochotu řešit problémy vašeho SW. Dle odkazů zde na fóru bude pravděpodobně velmi dobrý (nemám s ním žádnou zkušenost, neb moje PDA není uvedeno v seznamu podporovaných :no: ) a proto rozhodně nemám snahu jeho kvalitu napadat

na druhou stranu, proč uvádíte na svém webu h4700 jako podporované zařízení, když zde na fóru přiznáváte, že to s ním nefunguje? to mi přijde vůči potencionálním zákazníkům trochu nefér ...

mimochodem, ten web by mohl být také občas aktualizovaný, některé informace neplatí nebo chybí - mapa Evropy ve třetím kvartálu asi nebude, zapůjčení už funguje (co takhle odkaz, ať si to každý vyzkouší), ...

co se týká získaných ocenění a vítězství nad konkurenty - to není argument, já si kupuji sw proto, aby mi fungoval, nikoli pro pocit, že je nejlepší. Kromě toho záleží na volbě konkurenta - viz recenze na vašem webu - SmartMaps jsou tak pro turisty a na kolo a Navigon nemá mapové podklady ČR - co takhle TomTom?

a nakonec - když s h4700 funguje bez problémů TomTom, tak lze patrně problémy specifické pro toto zařízení vyřešit - co vy na to, programátoři z Telematixu ;)

Telematix Software (289)|18.9.2005 09:35
[QUOTE="habrda"]na druhou stranu, proč uvádíte na svém webu h4700 jako podporované zařízení, když zde na fóru přiznáváte, že to s ním nefunguje? to mi přijde vůči potencionálním zákazníkům trochu nefér ...[/QUOTE]
Problemy ma hodne majitelu hx4700 ale ne vsichni (mozna maji uplne prazdna PDA a jezdi kratsi trasy nebo jim problemy prijdou snesitelne - nevim). Take mame ve firme hx4700 a posledni dobou se na nem problemy vyskytuji uz mene casto. Nova verze 1.2 by opet o maly kousek mela problem posunout. Pokud budou velke problemy pokracovat, nezbyde nez ho ze seznamu vyradit (dosud jsme verilil, ze problem vyresime)

[QUOTE="habrda"]mimochodem, ten web by mohl být také občas aktualizovaný, některé informace neplatí nebo chybí - mapa Evropy ve třetím kvartálu asi nebude, zapůjčení už funguje (co takhle odkaz, ať si to každý vyzkouší), ...[/QUOTE]
Je to tim, ze se prave pracuje na novem webu (novy web telematixu byl spusten dnes). Zapujceni neni inzerovano proto, ze se snazime dohodnout se Sunnysoftem na moznosti levnejsiho zapujceni na kratsi dobu, ktere by splnovalo nasi predstavu o "vyzkouseni" Dynavixu.

[QUOTE="habrda"]co se týká získaných ocenění a vítězství nad konkurenty - to není argument, já si kupuji sw proto, aby mi fungoval, nikoli pro pocit, že je nejlepší. Kromě toho záleží na volbě konkurenta - viz recenze na vašem webu - SmartMaps jsou tak pro turisty a na kolo a Navigon nemá mapové podklady ČR - co takhle TomTom?[/QUOTE]
My jsme programy do testu nevybirali - to delaji redakce techto periodik. TomTom povazuji za silneho soupere a realne asi jedineho konkurenta v CR (az dokoupi novejsi mapu). Ale oficialne se v CR stale neprodava - mozna proto neni do testu zarazovan.

[QUOTE="habrda"]a nakonec - když s h4700 funguje bez problémů TomTom, tak lze patrně problémy specifické pro toto zařízení vyřešit - co vy na to, programátoři z Telematixu ;) [/QUOTE]
Venovali jsme tomuto zarizeni vic nez mesic a pul prace cele firmy. Angazovali jsme externi odborniky na Winodws Mobile, ale zatim to nevedlo k uplnemu uspechu. Chybu by jsme opravdu moc radi opravili, kdyby kdokoliv odkazal zjistit nebo popsat, jak tato chyba vznika - program pracuje kokrektne (na nekterych PDA problemy nema), ale pri sve praci nejakym principem "aktivuje" chybu nekde mezi hx4700, MS Windows Mobile a ovladaci. Podarilo se nam problem u hx4700 vyvolat pouze s programy, ktere v nem jsou nainstalovane po HR. Nas cil je dale zmensovat pametove naroky a tim pravdepodobnost vzniku problemu dale zmensovat. Panum z TomTomu grataluji, ze to nejak zvladli i kdyz odhaduji, ze se jim jen podarilo problem orpavdu hodne omezenit (nikoliv zcela odstranit). Skoda, ze se s nami asi nepodeli - staci nam popsat princip, aby jsme vedeli cemu se vyhnout. Zatim tento princip nepublikoval vubec nikdo (HP, Microsoft ani zadny z mnoha vyvojaru, kteri chybu hledali). Opravdu se snazime...
Džanek (194)|18.9.2005 10:07
pro telematix : omlouvám se, jestli jsem se Vás osobně dotknul. Mrzí mě to, ale taky pochopte mě jako zákazníka. S velkým nadšením jsem si kupoval tento produkt a věřte, že následné zklamání bylo opravdu velké, a proto jsem i možná před tím psal plný emocí. Za to se ještě jednou Telematixu omlouvám. Vím, že neni lehké vytvořit něco, aby to hned všem vyhovovalo. Proto nadále věřím, že se tyto problémy časem odstraní a za nějakou dobu to bude opravdu špičková navigace, která bude velkým konkurentem pro ostatní.
beecher (9270)|18.9.2005 10:18
To Telematix: Ja bych se na ferovku obratil na HP, ze tam maji problem, at se sakra kopnou do zadku a neco s tim udelaj... ;)
Telematix Software (289)|18.9.2005 12:11
[QUOTE="beecher"]To Telematix: Ja bych se na ferovku obratil na HP, ze tam maji problem, at se sakra kopnou do zadku a neco s tim udelaj... ;)[/QUOTE]
Nejaka snaha v US uz byla - zadna reakce :(. Zkouseli jsme dodavatele Bluetooth stacku Widcomm - ti nam odpovedeli, ale tvrdili,ze jejich nove verze ovladacu jsou OK - domnivali se ale, ze je HP pro hx4700 zatim nedodalo (dohad). Jsme v dobrem kontaktu s ceskym HP, zkusime to s nimi dal resit...
habrda (43)|18.9.2005 12:29
2Telematix:

držím palce, ať se to zlomí (myslím s HP) a měl bych dva dotazy:

1. s iPaq 3870 s WM2003 Dynavix opravdu nefunguje? v podporovaných zařízeních máte 3970 a nemyslím, že rozdíl by měl být velký. Nechce se mi jen kvůli navigaci kupovat nové PDA, protože to současné mi nyní pro všechny mé potřeby stačí. Jsem konzervativní (Compag Aero, 3630, 3870) a nové zařízení bych chtěl od HP s VGA a h4700 se trochu bojím :(

2. Průjezdní mapa Evropy - pokrývá i Balkán - Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko a ČH, ...?
Telematix Software (289)|18.9.2005 12:41
[QUOTE="habrda"]2Telematix:
1. s iPaq 3870 s WM2003 Dynavix opravdu nefunguje? v podporovaných zařízeních máte 3970 a nemyslím, že rozdíl by měl být velký. Nechce se mi jen kvůli navigaci kupovat nové PDA, protože to současné mi nyní pro všechny mé potřeby stačí. Jsem konzervativní (Compag Aero, 3630, 3870) a nové zařízení bych chtěl od HP s VGA a h4700 se trochu bojím :( [/QUOTE]
Nikdo to nezkusil - proto tam neni napsane. Lze se domluvit bud na na vraceni penez, pokud nepujde (a nebude aktivovan vic nez na 1 PDA) nebo na zapujceni betaverze pro test.
[QUOTE="habrda"]2. Průjezdní mapa Evropy - pokrývá i Balkán - Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko a ČH, ...?[/QUOTE]viz http://www.dynavix.com/popis.php - dole. Mapy jsou od Navtequ - jak je budou doplnovat, budeme doplnovat mapu i my.
MIlan Kvasnica (88)|18.9.2005 13:29
[QUOTE="Telematix Software"]
[QUOTE="habrda"]2. Průjezdní mapa Evropy - pokrývá i Balkán - Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko a ČH, ...?[/QUOTE]viz http://www.dynavix.com/popis.php - dole. Mapy jsou od Navtequ - jak je budou doplnovat, budeme doplnovat mapu i my.[/QUOTE]

Dotaz byl na *průjezdní* mapu:
http://www.dynavix.com/faq.php?t=2

- zde píšete, že chorvatsko není v průjezdní mapě
Preston_ce4you (13)|18.9.2005 13:37
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]
...zde píšete, že chorvatsko není v průjezdní mapě
[/QUOTE]

Není to úplně přesně vysvětleno, nicméně znamená to následující:

- Dynavix ČR + průjezdní mapa Evropy - podklady od TeleAtlas - neobsahuje Chorvatsko
- Dynavix s detailní mapou Evropy - podklady od Navteq - obsahuje Chorvatsko (23% hlavní silniční síť, 11% kompletní podrobná mapa); pozn.: zatím nedostupná verze...
Telematix Software (289)|18.9.2005 13:38
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Dotaz byl na *průjezdní* mapu:
http://www.dynavix.com/faq.php?t=2
- zde píšete, že chorvatsko není v průjezdní mapě
[/QUOTE]
Dekuji - prehledel jsem. nejlepe to mozna vyjadri obrazek:
00090297_mre_thk.jpg
landys_ce4you (119)|18.9.2005 19:28
Mel bych jeste jeden navrh pro Telematix:
***rychle tlacitko pro prepocet trasy***
Stava se mi totiz casto, ze prijedu nekam na krizovatku a Dynavix me napr. ukazuje, ze za krizovatkou mam jet doprava, ale tam to nejde. A uz kvuli silene zacpe, nebo kvuli nehode, nebo nejaka uzaverka. Tady by se siklo kliknout prstem nekde do rohu obrazovky, aby od tohoto mista vybral Dynavix CO NEJRYCHLEJI alternativni trasu. Rychlost zduraznuji, protoze je nutno se jiz predem radit do pruhu, nebo brzy blikne zelena, atd.
Ja vim, staci jet jinam a Dynavix prepocita, ale je to "jinam" lepsi rovne, nebo vpravo?
radiologie (21)|19.9.2005 11:19
Drobné postřehy ze současného používání TOM TOMa a Dynavixu. Oba na ACER N35, obě PDA současně vedle sebe:
1. TT - ikonky jak dětské omalovánky ale lépe rozmístěny - snadno se za jízdy trefují prstem.
2. TT - subjektivně se mi zdál výpočet trasy před výjezdem rychlejší než u Dynavixu, při "svévolné" změně trasy se TT mnohem rychleji chytal - cca do 5 sec. Dynavix někdy přepočítával až desítky sec.?
3. TT se při větší rychlosti vozu (nad 90km) začal "flákat"- ukazoval pozici se zpožděním! Zkusil jsem 200km/h a byl s polohou cca 0,5 km za skutečností, sjezd z dálnice hlásil až po minutí odbočky! Dynavixe jsem však "neuhnal" ani při 250 km/h!
OT - normálně takhle nejezdím - toto byl pouze vyjímečný test :oops:
4. 3D pohled u TT - popravdě moc mě neuchvátil, 2D mapa v Dynavixu se jeví přehlednější a následnou složitou křižovatku mám díky němu lépe "zmáklou". U TT v 3D pohledu hlavně na kruhových nájezdech, kdy PDA asi nestačí rychle vykreslovat změny a obraz je značně trhaný, po příjezdu na vlastní křižovatku byl pohled úplně mimo mísu!!Včetně hlasové navigace!! Nemít vedle PDA s Dynavixem, tak jsem se nechytal a musel bych zastavit a počkat až se TT vzpamatuje a zobrazí správně pozici! Možná, že na 3D chce rychlejší mašinu?? 2D mapa v TT je oproti Dynavixu "chudá" - nic moc.
4. Hlasová navigace je u obou na super úrovni, akorát TT měl na dálnici už zmiňované nepříjemné zpoždění, hlásil výjezd z dálnice až v posledním okamžiku - byl cca o 100 - 200 meterů pozadu! A to při rychlosti okolo 120km/h! Pro porovnání jsem PDA s Dynavixem podtaktoval o třetinu ale Dynavix navigoval hlasově nadále OK, šipka taky jela OK, pouze natáčení mapy mu začalo dělat potíže! Zkrátka SUPER.

Měl jsem k dispozici oba programy na totožných PDA po celý týden a měl jsem možnost je vyzkoušet. Oba jsem týral celý týden, bez jediného pádu kteréhokoli z nich. Oba jsou špička navigačních softů, není toho moc co jim vytknout.TT se mi zdá zatím lépe uživatelsky dotažený, má i některé vychytávky, Dynavix boduje hlavně za jízdy přesností navigace a větším přehledem mapy. A samozřejmě úplným zpracováním CR!, TT se na Moravě moc nechytal. A tak i po tomto "testování" nadále zůstávám uživatelem Dynavixu, protože pro CR prostě nic lepšího není. (Stejně bych mu zůstal věrný - jsem patriot ale takhle mne to těší ještě víc)

P.S. Dotaz na Telematix - máte někde (nebo uvažujete) adresu pro sběr informací o chybách datových podkladů? Přeci jen něco občas objevíme (všichni uživatelé Vašeho programu) a bylo by asi dobré předhodit tyto připomínky výrobci map! Díky za odpověď.
pepa_ce4you (105)|19.9.2005 12:30
[QUOTE="radiologie"]
3. TT se při větší rychlosti vozu (nad 90km) začal "flákat"- ukazoval pozici se zpožděním! Zkusil jsem 200km/h a byl s polohou cca 0,5 km za skutečností, sjezd z dálnice hlásil až po minutí odbočky! Dynavixe jsem však "neuhnal" ani při 250 km/h!
OT - normálně takhle nejezdím - toto byl pouze vyjímečný test :oops:
[/QUOTE]

A nebude to tím že TOMTOM je naročnější na výkon PDA a ve vysokých rychlostech nestíhá? On ten Acer není zas tak superrychlej
radiologie (21)|19.9.2005 13:14
Opravdu TTomovi rychlost daného PDA asi nedostačovala. Tím víc mne fascinovalo, že Dynavix i při podtaktování pořád byl v lajně a navigoval! A správně!! Prostě prg modul refreše aktuální pozice v Dynavixu je mnohem lépe napsán takže i cenově přístupná zařízení nemají problém! "A vo tom to je".
Džanek (194)|19.9.2005 13:16
Mohu potvrdit, že je za to může PDA. Taky jsem měl N35 a byl stejný problém. Nyní mám N50 a TT5 jde plynule a stíhá mě včas informovat.
U mě zatim TT5 vede nad Dynavixem.
Džanek (194)|19.9.2005 13:23
Jinak pevně věřím, že telematix něco udělá s tou rychlostí výpočtu a přepočtu trasy. Zkoušel jsem výpočet trasy, který byl vzdálen z bodu A do bodu B cca 50m a rovněž to vypočítával kolem 50 sekund. To vážně nechápu, je tedy jedno, jak moc jsou vzdálené body od sebe. Výpočet trvá pořád stejně :((
Proto teď čekám, co všechno nové nám přinese nová verze 1.2
Peta_ce4you (314)|19.9.2005 17:53
[QUOTE="Džank"]Jinak pevně věřím, že telematix něco udělá s tou rychlostí výpočtu a přepočtu trasy. Zkoušel jsem výpočet trasy, který byl vzdálen z bodu A do bodu B cca 50m a rovněž to vypočítával kolem 50 sekund. To vážně nechápu, je tedy jedno, jak moc jsou vzdálené body od sebe. Výpočet trvá pořád stejně :((
Proto teď čekám, co všechno nové nám přinese nová verze 1.2[/QUOTE]

s tim na hx4700 nemam problemy i prepocitavani funguje rychle...
pantata_ce4you (149)|19.9.2005 18:29
Ja jsem to zkusil zmerit. TT nemam, tak jsem porovnaval s Alturionem.

Trasa Třinec – Praha, Národní 34

Rychlá trasa:
Alturion – 58 sec, 409,3 km
Dynavix – 30 sec, 398 km

Krátká trasa:
Alturion – 55 sec, 356 km
Dynavix – 40 sec, 352 km

Rozdil je ovsem take v tom, ze u Alturionu tam mam mapu cele Evropy, kdezto v Dynavixu jen CR ...
Pavel Stejskal (155)|19.9.2005 18:51
Zdravím Tě pantato,
dlouho jsem od Tebe nečetl žádný příspěvek, už jsem se lekl, že se Ti někde na trase vybily v PDA baterie a Ty jsi bez navigace nemohl trefit domů.
Zadal jsem stejnou trasu jako Ty na Looxovi 718 (v Dynavixu) a časy jsou následující:
Rychlá: 30s
Krátká: 34s
beecher (9270)|19.9.2005 18:55
No jo, ale pantata ma N30 s Samsungem na 266MHz a vy, Pavle, Intela na 520MHz... Trochu neporovnvatelne... ;)
Pavel Stejskal (155)|19.9.2005 19:15
S těmi procesory máte naprostou pravdu, ale spíš jsem to sem napsal pro zajímavost, když si to vezmete kolem a dokola, tak bych měl mít lepší procesor (mám jeho běh nastavený na automat), takže bych očekával i časový rozdíl u "Rychlé trasy", ale ten je naprosto shodný, tak to je spíše informace pro kluky se slabšími procesory, že silnější procesor není v tomto případě nijak závratně lepší.
Telematix Software (289)|19.9.2005 19:21
[QUOTE="Pavel Stejskal"]S těmi procesory máte naprostou pravdu, ale spíš jsem to sem napsal pro zajímavost, když si to vezmete kolem a dokola, tak bych měl mít lepší procesor (mám jeho běh nastavený na automat), takže bych očekával i časový rozdíl u "Rychlé trasy", ale ten je naprosto shodný, tak to je spíše informace pro kluky se slabšími procesory, že silnější procesor není v tomto případě nijak závratně lepší.[/QUOTE]
Nejvic casu se travi na praci s pameti... Tady zalezi na rychlosti opravdu hodne.
tortoise (546)|19.9.2005 19:35
TT5 na 400MHz Ťamťungu v Ipaq rx3715:
rychlá trasa: výpočet 13s, 397km, 4h 32m
krátká trasa: výpočet 57s, 353km, 6h 21m

Pro zajímavost dodávám, že prohledávání v mapě průjezdní celé Evropy a podrobné ČR, SRN, Rakouska, Švýcarska a Polska.
pantata_ce4you (149)|19.9.2005 19:47
[QUOTE="Pavel Stejskal"]
Zadal jsem stejnou trasu jako Ty na Looxovi 718 (v Dynavixu) a časy jsou následující:
Rychlá: 30s
Krátká: 34s[/QUOTE]
No pres celkem rozdillny vykon procesoru u nasich PDa ve vlastni aplikaci tak velky rozdil neni ...
Tyhle casy mi pripadaji prijatelne ...

Ale kdyz jsem predvadel 3 navigace cloveku, ktery o PDA jen slysel, tak to ohodnotil takto:
Alturion: "nejakcnejsi" navigace (v anglictine to zni proste "uderneji" ;) )
Navigon: ta zenska je nejak ospala ...
Dynavix: no podle toho se da jezdit...

Takze tak :), presto me vyhrady k UI u Dynavixu stale trvaji a uz se tesim, az zmizi :yes:
habrda (43)|20.9.2005 14:01
pro Telematix:
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="habrda"]1. s iPaq 3870 s WM2003 Dynavix opravdu nefunguje?[/QUOTE]
Nikdo to nezkusil - proto tam neni napsane. Lze se domluvit bud na na vraceni penez, pokud nepujde (a nebude aktivovan vic nez na 1 PDA) nebo na zapujceni betaverze pro test.[/QUOTE]

měl bych zájem o zapůjčení betaverze pro test, co mám pro to udělat?
Yankee.106 (231)|20.9.2005 17:13
Takže jsme konečně "na ostro" použil DNVX. Bohužel vlastním hx4700, takže jsem očekával celkem "nechod". Nicméně:

1. Mapy jsou naprosto úžasně podrobné. Včera jsem projel dokonce nějakým kravínem, to jsem ostatně čekal, když jsem si nenastavil "úroveň silnic", pak mě protáhl polní cestou, to jsem taky čekal, ale že na mě vybafne za zatáčkou kombajn, to jsem nečekal :D
2. Program jako takový jsem si celkem dost rychle "ošahal". Mám jen několik připomínek:
- neotáčí se mapa, abych jel vždy odspodu nahoru jako je tomu u PKiMa (volbu jsem nenašel) :?
- nepodařilo se mi "navigovat rychlou cestou", DNVX vždy odkráčel a nechal po sobě pouze zapnuté BT :evil: jedině "navigovat nejkratší cestou".
- nemožnost si "připravit" cestu v klidu doma mě přímo s..., musím do auta, zapnout iPAQo, počkat na sync GPS a pak teprve zadat kam jedu :mad:
3. ta paměť, to mě ubíjí, má volných cca 39MB a stejně to pořádně nechodí. Pokukuju po LOOXu :cool: , který má kolega a možná jej i vymění za něco ...
Peta_ce4you (314)|20.9.2005 17:40
[QUOTE="Yankee.106"]- neotáčí se mapa, abych jel vždy odspodu nahoru jako je tomu u PKiMa (volbu jsem nenašel) :?
[/QUOTE]

napa se otaci klikni na ten kompas co je v pravo nahore
Fredy_ce4you (20)|20.9.2005 19:08
Nebyl náhodou na dnešek slíbený upgrade na verzi 1.2 ???
kopacek (466)|20.9.2005 20:06
Tak. Dnes mám za sebou prvních sto km s DNVX PLUS Loox 718. Co k tomu dodat? - Opustil jsem technické problémy a začal jsem si užívat navigaci!!!! :D Projel jsem i místem, ve kterém to při KAŽDÉM průjezdu hx4700 zabalil a Loox naprosto bez zaváhání pokračoval... A když se podívám na stav paměti a vidím tam: Volné: 111MB tak jsem v transu... Kdo ještě váhá se změnou, tak opravdu ať neváhá.
Telematix Software (289)|20.9.2005 20:44
[QUOTE="Yankee.106"]
- neotáčí se mapa, abych jel vždy odspodu nahoru jako je tomu u PKiMa (volbu jsem nenašel) :? [/QUOTE]
klepnuti na kompas a navic v menu Voleb (kolecka) polozka Mapa na sever / Otacet mapu
[QUOTE="Yankee.106"]- nepodařilo se mi "navigovat rychlou cestou", DNVX vždy odkráčel a nechal po sobě pouze zapnuté BT :evil: jedině "navigovat nejkratší cestou".[/QUOTE]
Tak spatne by to byt nemelo. Jakou presne mate verzi? Zkuste upgrade na 1.2
[QUOTE="Yankee.106"]- nemožnost si "připravit" cestu v klidu doma mě přímo s..., musím do auta, zapnout iPAQo, počkat na sync GPS a pak teprve zadat kam jedu :mad: [/QUOTE]
Proc? V menu navigace date "Spustit simulaci" a muzete pracovat:
- najdete si misto, odkud chcete vyjet (stejne jako heldat cile - oblbiene, posledni, adresa, v mape atd.),
- v kontextovem menu (pacicka s tercikem) dejte presunout pozici
Tim ziskate simulaci od libovolneho mista v mape. Dal muzete planovat dle libosti jako v aute)
Peta_ce4you (314)|20.9.2005 20:45
[QUOTE="kopacek"]Tak. Dnes mám za sebou prvních sto km s DNVX PLUS Loox 718. Co k tomu dodat? - Opustil jsem technické problémy a začal jsem si užívat navigaci!!!! :D Projel jsem i místem, ve kterém to při KAŽDÉM průjezdu hx4700 zabalil a Loox naprosto bez zaváhání pokračoval... A když se podívám na stav paměti a vidím tam: Volné: 111MB tak jsem v transu... Kdo ještě váhá se změnou, tak opravdu ať neváhá.[/QUOTE]

no ja uz pockam na nove okna asi ale koupim ten novy dell
Pavel Stejskal (155)|20.9.2005 20:45
Takže Ti držím palce, aby Ti to stále drželo, jako těch prvních 100 km. Můj předpoklad je, že vydrží.:yes:
Peta_ce4you (314)|20.9.2005 20:51
[QUOTE="Pavel Stejskal"]Takže Ti držím palce, aby Ti to stále drželo, jako těch prvních 100 km. Můj předpoklad je, že vydrží.:yes: [/QUOTE]

to me vydrzi i hx4700 jel jsem i 250 a nepadal, nevim zda to neni kus od kusu jine....
Pavel Stejskal (155)|20.9.2005 20:55
[QUOTE="Telematix Software"]
Tak spatne by to byt nemelo. Jakou presne mate verzi? Zkuste upgrade na 1.2 .[/QUOTE]
Já bych upgrade taky rád nainstaloval, ale DynavixManager mne stále hlásí, že mám aktuální verzi, přitom mám 1.1 a dle citace to vypadá, že už je 1.2 k dispozici.
Yankee.106 (231)|20.9.2005 21:09
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Yankee.106"]
- neotáčí se mapa, abych jel vždy odspodu nahoru jako je tomu u PKiMa (volbu jsem nenašel) :? [/QUOTE]
klepnuti na kompas a navic v menu Voleb (kolecka) polozka Mapa na sever / Otacet mapu [/QUOTE]
Otestuji, jakmile mi DNVX bude komunikovat s BT GPS :oops:
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Yankee.106"]- nepodařilo se mi "navigovat rychlou cestou", DNVX vždy odkráčel a nechal po sobě pouze zapnuté BT :evil: jedině "navigovat nejkratší cestou".[/QUOTE]
Tak spatne by to byt nemelo. Jakou presne mate verzi? Zkuste upgrade na 1.2[/QUOTE]
Ano, je to tak špatné, bohužel. Ani jednou se mi nepodařila rychlá cesta (cca 50 pokusů). Upgrade jsem zkusil nyní (20.9.2005 21:06) a Dynavix Manager mi hlásí že mám aktuální verzi. Mám verzi 1.1.11033. Zítra asi provedu HR.
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Yankee.106"]- nemožnost si "připravit" cestu v klidu doma mě přímo s..., musím do auta, zapnout iPAQo, počkat na sync GPS a pak teprve zadat kam jedu :mad: [/QUOTE]
Proc? V menu navigace date "Spustit simulaci" a muzete pracovat:
- najdete si misto, odkud chcete vyjet (stejne jako heldat cile - oblbiene, posledni, adresa, v mape atd.),
- v kontextovem menu (pacicka s tercikem) dejte presunout pozici
Tim ziskate simulaci od libovolneho mista v mape. Dal muzete planovat dle libosti jako v aute)[/QUOTE]
Chytrému napověz a blbýho holt kopni :sarcastic: DÍKY todle sem počeboval. NJN
Džanek (194)|20.9.2005 21:13
Kde se tedy dá stahnout ten upgrade, když už je podle telematixu uvolněn?? Marně se pokouším přes Dynavix Manager :(
Pavel Stejskal (155)|20.9.2005 21:21
2 Yankee.106

Otestuji, jakmile mi DNVX bude komunikovat s BT GPS

Nemusíš ani čekat na BT GPS tato volba funguje i v simulačním režimu.
Telematix Software (289)|20.9.2005 21:22
[QUOTE="Džank"]Kde se tedy dá stahnout ten upgrade[/QUOTE]
V Dynavix Mobile Manageru bude k dispozici (doufam) zitra (dnes jsem byl cely den mimo deni). Verze 1.2 je jiz hotova a lisuje se na CD a je take pripravena pro stazeni z webu pro nove kupujici. Tem, kdo se registrovali pri instalaci nebo zdali email na titulni strane www.dynavix.com prijde upozorneni o uvolneni nove verze.
Yankee.106 (231)|20.9.2005 21:38
Zatím děkuji za odpovědi ;)

Měl bych dvě připomínky, k horní liště:
- AUTO s lupou se po klepnutí mění z bílé do "světle bílé" a naopak. Což znamená, že musím několikrát kliknout, abych poznal rozdíl.
- A zbývající minuty do cíle, dalo by se nastavit kliknutím přepnutí na čas kdy do cíle dorazím? Popřípadě přidat před zbývající minuty "+". Docela jsem si na to zvykl u PK :oops:
Džanek (194)|20.9.2005 21:40
Ok, zítra to zkusim.