Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google nabízí optimalizaci pro uživatele kapesních zařízení

Pavel Koza (4761)|20.6.2005 08:26
http://www.google.com/xhtml

Google, v tuto chvíli nejvýznamější hráč na poli vyhledávání na Internetu, vylepšil svůj produkt pro přístup z kapesních zařízení. Kromě již stávající možnosti vyhledávání na Webu, vyhledávání obrázků a vyhledávání v závislosti na fyzickém umístění (mám chuť na Pizzu a jsem v tomto městě) je k dispozici i betaverze vyhledávání stránek optimalizovaných pro kapesní zařízení.

Zdá se ale, že to není úplně dokonalé - výraz ce4you to najde, ale nikoliv jako mobilní verzi, ale pouze jako odkazy na něj... Zdá se, že pokud stránka není ve formátu WAP, že ji nepovažuje za mobilní... No nic :)
00070937_Goooogle_1Mj8.gif
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2005 10:42
Pokud klikneš na vyhledaný odkaz ce4you, tak se stránky zobrazí nějako podivně.
Taky zkus při vyhledávání ce4you zvolit Mobile Web (Beta). :D Doufám, že to chlapci doladí. Pak nebude důvod chodit na seznam.cz
oltcit (1098)|20.6.2005 11:13
Osobne nejak nechápem motívy, ktoré viedli k takejto verzii vyhladávača,pretože verzia pre wap existuje a je plne funkčná,vid. wap.google.com a dokonca som ju používal istý čas ako emulátor webovských stránok na mobile.Ale čas ukáže,čo tým vlastne sledujú;)
Pavlucha (1496)|20.6.2005 11:33
No, ono je to spíše o tom, že ti vyhledá stránky, které jsou optimalizované pro zobrazení v PDA. To mi přijde při připojení přes GPRS celkem užitečné.
oltcit (1098)|20.6.2005 11:51
No ved práve,na základe akého algoritmu dokážu určiť,či je ,alebo nie je stránka optimalizovaná(velkost stranky,počet obrázkov na stránke,alebo len popis webmajstra,že je optimalizovaná ? :? To by predsa stačilo presentovať nejaké doporučené hodnoty a do samotného vyhladávača zakomponovať možnosť výberu len z takýchto stránok........Osobne mi najlepšia pripadá funkcia použitá v Netfront 3.2 kedy sa zobrazí len prostý text s určitou optimalizáciou stránky, na prvotnú informáciu dostačujúcou a daľší postup užívateľa je na jeho voľbe.
Pavlucha (1496)|20.6.2005 11:55
Nevím, jestli nekecám, ale když jsem zkoušel dělat stránku (myslím že v MS Publisheru) tak tam byla možnost ve vlastnostech nastavit pro co je stránka optimalizovaná. PDA formáty tam byly taky. Asi to hledá podle toho.
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2005 19:29
:!: Off topic příspěvky smazány:!:
aaischa (660)|21.6.2005 20:37
nic proti je to peknej srot... neco sem zkousel a kdovico to naslo optimalizace spis zhybridneni stranek :sarcastic:
hubik (1)|10.7.2005 22:44
ahoj, nevim jak vypnout google verzi pro pda. chtel bych pouzivat normalni verzi, ale porad se mi tam cpe zjednodusena verze. dekuji za radu
ElSoft (1244)|11.7.2005 13:24
no ja tam mam tlacitko "Full Google", ale v 1. prispevku ho nevidim