Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

údržba RAM

salvator_ce4you (137)|14.6.2005 12:03
Mám momentálně půjčené MDA. Jeho RAM je dost malá, tak jsem vše instaloval na SD kartu. I tak mi v RAMce zylo cca 2~4 MB. To je tak na práci s PI. Ale pokud mám PDA delší dobu připojené k PC, velikost paměti se zmenšuje až mě to donutí PDA odpojit, případně udělat SW reset. Přitom žádné programy nejsou v chodu. Nevím, kde se co objevuje a RAMku "žere". Po SW resetu se zase cca 5 MB free. Víte o nějakém prográmku na uvolnění RAM? Něco jako freeRAM pro PC. Abych nemuset dělat SW reset.
Striker_ce4you (224)|14.6.2005 12:13
Neco co by automaticky cistilo RAMku neznam, ale pouzivam FastCleanup - ikonu mam vytazenou na obrazovku Dnes a vycisti to hned :-)
anicka.balounova (165)|14.6.2005 13:12
jakým způsobem to čistí nevíš?
Striker_ce4you (224)|14.6.2005 13:18
Features:
* delete all temporary files under \Temp directory
* delete all Avantgo downloaded files (user can choose not to do so)
* delete all IE downloaded files (cache, cookies and history files)
* find the cached files and directories (even located on external card) and delete them automatically

Striker_ce4you (224)|14.6.2005 13:20
Tohle je co to vycisti, jak to dela to netusim ;)
Striker_ce4you (224)|14.6.2005 13:28
Jeste me napadlo - proc se tak branis SR ? Ja ho pouzivam velmi casto - je to nejrychlejsi vycisteni celeho PDA
Zdenek Malinsky (9781)|14.6.2005 13:48
Nevím, jak přesně to funguje u phone edition zařízení (MDA,DP,MDAC,XDA...), ale u klasických PDA se při surfování ukládá všelijaký svinčík do složek History, Cookies a Temporary Internet Files. Můžete v registrech nastavit jejich ukládání třeba na SD kartu. Zde návod - bod 3..

K samotnému čištění může pomocí některá z utilitek zde v sekci freeware nebo placený MemMaid, ale pozor, ať nesmažete něco, co nemáte.

Také se možná zamyslete, zda potřebujete mít v RAM některé soubory (mnoho témátek, zvonění, dokumenty...). Pozor! Pokud nemáte tolik zkušeností nebo nevíte, co který soubor dělá, tak raději nemažte, ale jen zkopírujte na kartu (jakoby do archivu) a v případě, že něco nebude chodit, můžete zkopírovat zpět.
Striker_ce4you (224)|14.6.2005 14:08
Ten postup (ukladat docasne soubory na kartu) jsem zkousel a dopadlo to neslavne. Pouzil jsem RegKing, jel jsem presne podle navodu a skoncilo to tak, ze jsem mel uplne rozhozene texty (vypadalo to jako arabske napisy asi 1/4 mm vysoke - texty v programech byly ok, ale napr. radek pro zadavani adresy v exploreru atd.) - jedine, co me napadlo, ze po SR se karta nacte pozdeji nez system a z karty to tahalo neco potrebneho.
Na druhou stranu - takovej poradek jako po HR jsem uz dlouho nemel :D
HelaPC (130)|14.6.2005 14:20
Taky ted řeším problem s RAM. Na MDAII mám problem udržet dvě spuštěné aplikace najednou. Tři to už je neřešitelné. I když mě utilita v nastaveni paměti hlási 37MB volnýho místa v programové části pustím tabulku a zahodí to IE, nebo ICQ. Nepomůže ani když alokuju 50MB. Před tydnem to zvladalo lip.
Zdenek Malinsky (9781)|14.6.2005 14:28
To je divné, mě to fungovalo dobře. Musíš si vytvořit na kartě nejdřív ty 3 složky a teprve pak přesměrovat a pak udělat SR. Ale možná PE zařízení se v tomto chovají jinak. Ale přečti si pořádně ten návod od PavlaR a něco si z toho určitě vybareš k použití-třeba klávesnice stačí jen CZ a EN, témátko 1, k čemu desítky zvonění, read me a helpy. atd. Zkus se tím prohrabat.
Pokud se tím nechceš zabývat, stačí možná častěji dělat SR nebo po surfování smazat v IE historii, TIF a cookies.
Striker_ce4you (224)|14.6.2005 14:55
Jeste me napadlo - ty adresare jsem neudelal primo na karte SD, ale v podadresari. Cesty jsem nastavil dobre - poprve jsem si hral s registry, takze jsem si vsechno psal i na papir a 2x zkontroloval. Netvrdim ale, ze jsem neco neudelal dobre. Jinak me nedostatek pameti moc netrapi - ten FastCleanup funguje dobre, jen jsem si to chtel vyzkouset.
Zdenek Malinsky (9781)|14.6.2005 15:12
Možná je problém s podadresáři. Zkus je dát rovnou na kartu, aby byly při otevření souboru Storage Card přímo viditelné-takže bez podadresářů.
Nevím, zda to Fast Cleanup umí (ale jeden free čistič stoprocentně), ale zkus dát jeho zástupce do Windows\StartUp, tak Ti po zapnutí PDA smaže vše potřebné.
PavelR. (2184)|14.6.2005 19:25
... myslim, ze jiz bylo receno vse ... jen doplnim, ze jedna vec je zbavit se prebytecneho sajarajtu v RAM (Temporary Internet Files, helpy, nepotrebne tematka, obrazky, slovniky lokalizace, klavesnic atd. - to jde docela snadno hned nekolika zpusoby) a neco jineho je spatne napsana aplikace, ktera zapricinuje tzv. memory leak - tj. po ukonceni aplikace nedojde k uvolneni RAM. V tomto pripade opravdu nepomuze nic jineho nez SW reset ...

PavelR.
Striker_ce4you (224)|14.6.2005 20:43
Diky za napad - zkusim vynechat podadresare.
Nevis nahodou o nejakem softu, ktery umi udrzet v prohlizeci (pouzivam standartni IE) loginy + hesla? Popr. nejaky cistic, kde bych si mohl vybrat jestli ma vycistit jen Temporary IF a ne cookies?
Zdenek Malinsky (9781)|14.6.2005 22:36
Těch čističů free je víc: chce to vyhledat a vyzkoušet, jak budou vyhovovat. Fast Cleanup maže všechny soubory v temporary adresářích. Stačí si ji dát do startu. Já dříve používal Super Cleaner, kde lze vybrat, co sa má smazat. Ještě můžeš vyzkoušet SpeedClean nebo Pocket Cleaner Plus.
Striker_ce4you (224)|14.6.2005 23:05
Uf, vycerpavajici :yes: Diky
Zdenek Malinsky (9781)|15.6.2005 01:11
Už to možná přeháním, ale vyzkoušej ještě toto:
Notification Clear Fix 1.2
Automaticky po SR opravuje problém, který CheckNotifications nalezne na vašem PPC 2003.

CheckNotifications 1.9
PPC 2003 může být zpomaleno a odezva AS může být větší, díky bugu v systému. Po každém SR se vytvoří několik "Notification Events"
a přidají se do databáze s notifikacemi. Po pár SR se vytvoří stovky takových to notifikací a systém může být zpomalen.
Aplikace zobrazuje všechny notifikace v systému a máte možnost smazat všechny "SSTimeChange", "conmgr.exe" a "IA_Caller_ID.exe".
Duplicitní záznamy jsou označeny červeně a můžete smazat všechny naráz.