Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n30 SE !!!!

xkovi_ce4you (568)|15.3.2006 11:11
No hlavne se podivej, co se ti prihlasilo za pda...pokud si spravne nainstaloval ten secbulk, pak kdyz pripojis pda, nebude se hlasit jako acer n30, ale prave jako cosi jineho...vyzkousis to tak, ze pripoj pda pres jiny USB port,nez doted..mel by automaticky zacit instalovat ovladac pro takove zarizeni (pokud ten ovladac ma) a dole v tray by te mel informovat o pripojeni noveho zarizeni v informacni budline..
Stale pripominam, slot na karty musi byt prazdny..je to fakt dulezity..jinak to nejde ;)
xkovi_ce4you (568)|16.3.2006 00:27
Nevim zda sem si toho vsiml az ted, ale na ftp aceru je i nejaky novejsi eboot, nez ktery byl soucasti zabaleneho os image, kdyz sem kdysi flashoval..tak pokud nekdo ma problem, urcite bych ho zkusil..
Otazka c. 2, je k necemu mit novejsi eboot, kdyz sem se svoji stavajici instalaci SEcek spokojen? V cem spociva jeho inovace, ze pujde lip flashovat, nebo na co vlastne je?
StrikE_ce4you (3)|29.3.2006 08:25
Ja mam taktiez problem a spociva to v tom ze si tam ten secbulk.inf sice nainstalujem ale windows stale ked zapojim n30 tak si automaticky nahra driver daky .... CE USB .... a ten secbulk uplne ignoruje ani ho nevidim nikde v pridanych zariadeniach ako keby som ho ani v systeme nemal (myslim to nove zariadenie ktore sa mi ma hlasit namiesto PDA) a ked zapojim ten acer v tom "flash mode" tak windows tiez nepyta dake ine drivery lebo nepyta ziadne. sprava sa ako keby som n30 ani nezapojil. a kedze system uplne ignoruje cely secbulk tak mi PDA nenapise ze mam zacat flashovat iba tam svieti biela obrazovka. Napiste mi pls ako tam dam ten secbulk aby ked zapojim PDA mi neinstalovalo same ten CE driver a aby sa mi pda hlasilo ako Nejake ine zariadenie dik
pantata_ce4you (149)|29.3.2006 10:38
Zkus ho pripojit do jineho USB portu.
CommanderZ (1798)|29.3.2006 14:39
Zkus to puvodni pres spravce zarizeni odstranit. Ja tohle musel delat nekolikrat.
StrikE_ce4you (3)|30.3.2006 09:46
Problem je v tom ze mne ide nainstalovat secbulk aj sa mi pda potom hlasi ako nejake SS/.... zariadenie ale akonahle nainstalujem Activesync tak ten active sync vyhodi secbulk driver a nahra si tam svoj USB CE. A potom zakazdym ked zapojim PDA tak uz je to acer n30 a nie to chcene SS/... a ked je v kompe active sync tak sa tam ten secbulk uz nahrat neda..................(bez active syncu mi to nafleshovat nejde tak neviem ako by mohli activesync a secbulk spolocne nazivat v jednom kompe...
StrikE_ce4you (3)|30.3.2006 11:34
NENASIEL BY SA NIEKTO Z BRATISLAVY ALEBO BB KOMU SA TO FLASHOVANIE PODARILO A VEDEL BY MI MOJE PDA NAFLASHOVAT? UZ TO SKUSAM 2 tyzdne A SOM BEZMOCNY. DAKUJEM AK JE TU NIEKTO TAKY TAK NAPISTE PLS NA slovak_matus@orangemail.sk
lukike (278)|30.3.2006 17:32
Strike ja z flahnutim mam problemy pomaly mesiac,....
lukike (278)|1.4.2006 19:25
Nechapem tomu pripojil som pda cez iny usb vypisalo mi Nalezen novy hardware meno bolo nejak sec se4545 niesommpresne istY,ale ten sec tam bolo,..skusil som flashnut SE tak istio som postupoval al nadispleji sa mi nezobrazi Download img :evil: :evil: :evil:
ramon_ce4you (1)|24.4.2006 17:38
ja som zapojil PDA postupoval podla navodu potom PC chcel niejaky driver tak som prekutral ftp server na acer stranke a tam som ho nasiel nainstaloval a nacitalo si to flash subor a vsetko prebehlo za par minut. Pozor a treba vypnut activesync.
patrik.jakubcik (9)|6.5.2006 08:18
Včera jsem se trápil s flashováním 4 hod., tak bych to tady trochu shrnul.

Stáhnout img odtud:
ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n30/osimage/Acer_n30SE_v1.00.11_WWE.rar
Ovladač secbulk odtud:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Češtinu InterWrite Pro 8.6 odtud:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Falshování z SD se mi nepodařilo rozjet, popíšu tedy přes USB (ale zapotil jsem se, uf)
Mám Win XP - SP2 a byl problém se spojením USB.

1) Odpojit všechny USB zařízení (webcam, scanner ap.), kabel od Aceru zapojit přímo do PC, ne na prodlužky ap.
1) Ovladač secbulk rozbalit do jakéhokoli adr
2) Rozbalit Acer_n30SE_v1.00.11_WWE.rar, zajímá nás složka USB
3) Vypnout v ActiveSync detekci USB nebo jej stopnout programem ActiveSync Toggle
4) Připojit PDA k PC (až se o to budete pokoušet po 20-té, tak vás přestane bavit pořád odpojovat kabel), vytáhnout SD kartu z PDA
5) Spustit program na flashování
6) Přepnout HARD RESET doleva
7) Stisknout a držet POWER
8) Přepnout HARD RESET do prava
9) Stále držet POWER - obrazovka blikne - dokud se nezobrazí na PDA napis DOWNLOAD IMG (pokud POWER podržíte krátce cca 1s, tak se zobrazí SD DOWNLOAD - chce to flashovat z karty - to mě nešlo), pak POWER pusťte a věnujte se PC
10) Nyní asi PC najde nové zařízení a bude instalovat ovladač, průvodce nasměrujte do adr s rozbaleným secbulk
11) Až PC našrotuje nový hardware, spustit ve flashovacím prog. UPGRADE
12) Na PDA nabíhá červený ukazatel
13) Pokud se nahrává EBOOT, tak po dokončení (nic neodpojovat), přepnout opět HARD RESET doleva, pak držet POWER a přepnout HARD RESET zpět, dokud nenaběhne DOWNLOAD IMG
14) Opět spustit flashovací program (po EBOOTu se ukončí) a spustit UPGRADE
15) Teď se natáhne nový OS a hotovo.

16) Pro ty kterým PC po několika procentech (mě cca po 35%) vyhodí chybu USB spojení. Celou akci proveďte v NOUZOVÉM REŽIMU windows, nespouští se ovladače a u mě se odstranil problém s USB (kde honem shánět PC s jiným win :no:
patrik.jakubcik (9)|7.5.2006 07:10
Tak jsem wm2003se trochu odzkoušel a jsem zklamán.

Kdo to chcete zkusit, tak to nedělejte, je to zbytečně strávený čas (no, alespoň jsem o něco zkušenější).
Landskape a 16MB ROM, nestojí za HARD resety, potřebuju PDA spolehlivé a za boha jsem nepřipojil net přes bluetooth - pro mě je to vysoká priorita.

Udělal jsem downgrade, img je zde:
ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n30/osimage/USBv1.00.17_WWE%5BBT%5D_End%20User.ZIP

Postup je stejný jako v předchozím příspěvku (u mě v NOUZOVÉM REŽIMU).
freeman_ce4you (428)|7.5.2006 15:49
No ty si ďalší z tych ktorým to po upgrade stále padá a mrzne,a nikomu to zase ide v pohode. To je taká zvláštnosť to upgrade:disgusted:
lukike (278)|7.5.2006 16:45
Idem to skusit flashnut vtom nudzovom rezime,....hm :D
Doteraz sa mi nikdy na obrazovke neukazalo Downloads image
lukike (278)|8.5.2006 10:28
Ani v nudzovom rezime mi to nejde,..... hm Stale mi po cca 10sek vyhodi hlasku ze error Flash mode alebo nieco take,....ked som pripojil acer na USB tak hned naslo novy hardware a sa ma opyytalo ci ho chcem nainstalovat
freeman_ce4you (428)|8.5.2006 20:37
A skušal si aj flash z karty ?
xkovi_ce4you (568)|10.5.2006 11:44
to patrik.jakubcik:
Mas holt smulu..ja si prvni n30ku kupoval nekdy pred rokem,kdyz pak o prazdninach vysly SEcka,hned sem je tam dal a pohoda..po pul roce mi na pda odeslo napajeni a bylo mi vymeneno za zcela nove a opet SEcka bez problemu..
Opravdu ti pda dela HR i v cistem stavu HNED po HR?Ono totiz kdyz projdes tuto, bohuzel jiz velice dlouhou diskuzi, zjistis, ze velke casti uzivatelu SEcek HR nezpusoboval samotny system sam o sobe, ale spise shluk nekolika programu, ktere se soubezne nesnaseji a kvuli nim to pak pada..
Asi nejznamejsi bylo pouzivani MultiIE, coz se dalo snadno vyresit PIEPlus, taky uzivani Wisbar Advance v kombinaci se zapnutym pluginem PocketPlus pro zavirani aplikaci si moc nerozumelo(ale staci ho vypnout a zbytek PocketPlus problemy nedela - osobne pouzivam stale). Cili to chce taky zkontrolovat,zda sestava programu,co pouzivas, neni vzajemne jaksi nekompatibilni no..
A AS pres BT? Ani v jedne verzi sem nemel problem..XP Pro SP2 mame skoro kazdy..aspon u me funguje 100% tato varianta, kdyz ti najednou AS nechce behat:
1)odebrat PDA ze sparovanych zarizeni BT
2)znovu pridat a sparovat pda s pocitacem
3)zkontrolovat, ktery z com portu se priradil k n30 jako PRICHOZI
4)toto hned v AS nastavit v nastaveni pripojeni (pokud tam nyni tento port k vyberu neni, tak po restartu bude urcite)
5)restartovat nejlepe jak PDA, tak PC..(vubec restartovani pomaha zcela pravidelne, treba i pri nahlem selhani pripojeni pres BT, kdyz pak najednou nejde pripojeni obnovit..)
6)vyvolat BT pruvodce pripojeni AS pomoci BT a uz by nemel byt problem

Mne osobne tento postup zatim vzdy pomohl..zvlast kdyz sem synchronizoval s vice pocitaci a AS s tim mel problem..
patrik.jakubcik (9)|12.5.2006 10:40
Díky za rady.
Taky mě to nedá spát :D , vydechnu si a zkusím to ještě jednou. Ještě to nevzdávám.
lukike (278)|14.5.2006 10:07
[QUOTE="freeman"]A skušal si aj flash z karty ?[/QUOTE]

No nemam SD kartu,ale MMC :(((((((
Surgical (2364)|14.5.2006 10:12
Ńo, myslim, ze to je strojku srdecne jedno....
PetrSabo (10)|2.6.2006 09:52
Ohledně problému se zvukem: nezkoušel jste někdo německou rom? Koukal jsem že sd instalace je částečně jiného data a je tam o jeden soubor více. No a Sunnysoft ve své faq píše že lokalizace je i pro ger.
patrik.jakubcik (9)|9.6.2006 11:51
[QUOTE="patrik.jakubcik"]Tak jsem wm2003se trochu odzkoušel a jsem zklamán.

Kdo to chcete zkusit, tak to nedělejte, je to zbytečně strávený čas (no, alespoň jsem o něco zkušenější).
Landskape a 16MB ROM, nestojí za HARD resety, potřebuju PDA spolehlivé a za boha jsem nepřipojil net přes bluetooth - pro mě je to vysoká priorita.

Udělal jsem downgrade, img je zde:
ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n30/osimage/USBv1.00.17_WWE%5BBT%5D_End%20User.ZIP

Postup je stejný jako v předchozím příspěvku (u mě v NOUZOVÉM REŽIMU).[/QUOTE]

Výše můj starý příspěvek. Ovšem, znovu jsem tam šoupl 2003SE a už měsíc testuji. Zatím je Acer bez resetů. Jsem spokojen. Jen po záloze přes SpriteBackup (když se chce restartovat) mi cihla vytuhne při tapnutí na OK :( , ale řeším to bodnutím reset. tl.
xkovi_ce4you (568)|16.6.2006 10:19
Taky mi to sprite nekdy delal...ale myslim,ze posledni verze 3.2, kterou uzivam (predtim 3.1.4) to uz nedela...kazdopadne i ta starsi to delala jen "ze zacatku", pak uz se to nejak umoudrilo a prestalo se to sekat..takze nech pda trochu zabehat a ono to snad pujde..nastesti obnova pres sprite je tak rychla,ze HR uz nejsou takovym strasakem,jak by se zprvu zdalo :)
PsZch0 (40)|1.10.2006 20:21
Ahoj mám problem, nějak mi blblo PDAčko s WIN2003SE tak sem tam chtěl znovu šoupnout 2003 ale ouha Boot se nahral normálně, ale po restartu už mi nenaběhla žadná bilá obrazovka jako DOWNLOAD IMG....PDA uplně mrtve a ni na nabiječku nereaguje, jidiné co jde že při POWER+HRD RESETU se rožne ta modrá led která signalizuje Bluetooth...:( neví někdojak se dostat z tydle šlamastyky?

Díky
Reddy (166)|8.2.2007 18:43
No teda bylo to pěkný, ale že bych to musel vidět dvakrát... :( Provedl jsem upgrade na SE, trvalo to fakt jen chvilku, ale už při prvním restartu jsem se trochu vyděsil délky nabíhání pda. Četl jsem tady sice, že to trvá trochu déle, ale abych u toho stihl shlédnout celý blok televizních reklam na Nově, to mě opravdu trochu zarazilo. No ale nevadí, restart se přece nedělá každý den, řekl jsem si. Když jsem se minutu nebo dvě pokochal otočeným displejem, přešel jsem k dalšímu bodu a tím byla instalace mých oblíbených programů. Ještě jsem nestihl čerstvě upgradované pdačko ani zahřát v prackách při instalaci třetího programu (tuším že pocket dos) a už jsem vesele šrouboval stylus a prováděl první hard reset. Prostě to po restartu nenaběhlo a nepomohlo ani čekání po dobu 50 televizních reklam a ani 100 televizních reklam. Fajn, to s taky stává. Onen program jsem vynechal a pokračoval dál. Opět stejná situace. Podotýkám, že jsem byl ještě pořád klidný. Měl jsem celý večer před sebou, v práci byl taky docela klidný den, takže mé nervy byly v relativně dobrém stavu.
Když si na včerejšek dneska vzpomenu, ještě mi začne sem tam trochu cukat levé oko. Právě provádím downgrade na normální 2003 a těším se na to, že mi bude pda fungovat i s větším množstvím nainstalovaných programů, než 3 a že bude takto fungovat po dobu delší jednoho týdne, což v tuto chvíli mohu označit za naprostý úspěch. Za tolik sprostých nadávek mi ten otočený displej nestojí.
:?
ententeak (1)|7.9.2008 16:26
Omlouvám se, že oživuji více než rok staré téma, ale neměl by někdo ještě soubory na Flasnutí n30 ??
Na Aceráckým FTP už jsem to nenašel.
Předem děkuji za odpověď.

Edit: Hlavně ten Secbulk. Image už jsem sehnal...
CommanderZ (1798)|9.9.2008 18:39
Jej, ze ja to jen mazal :(

Uz to po mne behem posledniho roku nekolik lidi zadalo i po ICQ.

Sorry, na netu uz to (alespon na Aceru) asi fakt neni.
Dandak_ce4you (101)|18.12.2008 09:26
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tady něco je, ale mě se zaboha nedaří to do n30 nacpat. A pokud to tam nacpu, tak i po HR to tam už zůstane, že?