Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n30 SE !!!!

xkovi_ce4you (568)|14.12.2005 22:30
[QUOTE="CommanderZ"]Ona ve verzi 1.00.17 je zalohovaci aplikace v pohode (jen obcas udela nejaky artefakty v nabidce start a taky nezalohuje nastaveni automatickeho vypinani pristroje, ale v SE je naprosto nepouzitelny :no: [/QUOTE]
Jj, taky sem na puvodni 1.00.17 ze zacatku uzival zalohovani na kartu defaultnim programem..ale se Sprite odpadaji vsechny zminene problemy, opravdu se mi jeste nestalo,ze bych narazil na nejake problemy se spatne zalohovanymi registry ci nestabilitou po obnove ze zalohy..Sprite je jeden z mala programu, co mi opravdu prirostl k srdci, protoze diky nemu HR uz neni takovy peklo, jak pro nekoho bez Sprite byt muze...
Image je na nic, poslouchej sve pda...Sprite :D

[QUOTE="Romeo"]...Pripada mi to dost blba utilita, ked si nevie poradit s regional settings... [/QUOTE]
Porad ta sama pisnicka..vykaslete se na tyhlety radoby utility na zalohovani, jsou na nic..bud Sprite (a zadne regional settings te nezajima, spustis samorozbalovaci zalohu a ta ti obnovi cele pda, aniz bys predtim musel cokoli nastavovat!), nebo aspon Sunnysoft backup
PsZch0 (40)|25.12.2005 19:57
Díky všem,

kteří do téhle diskuze přispěly. Diky vám ma teď Acer n30 s Windows 2003 SE :)) je to luxus.

Dneksa jsem přefleshoval 2 PDA Acer n30 přes USB kablík a fungujou zatím bez problému (jo vim není to moc dlouhá doba)

Pár postřehů:

Když sem se snažil falshovat ve WinXP SP2 tak mi spadlo spojení USB, ve Win 98SE to šlo bez porblémů.

Při přepnutí pda do falsh modu (přpnutí HR pačky doprava se zmačklím čudlitkem Power) mi to jednou chtělo načitat flash z SDčka (podržel sem trošku kratší dobu Power) při delším přidržení POwer mi to falshovalo přes USB.

JInak nevím co bych k tomu řek, možná jenom hlavně se koukněte co tam hazíte, ať nedopadnete jak ja že sem si pda flashoval verzí Winů kterou sem tam mněl :-) (a pak sem se divil že to je bez změny).

Ještě jednou diky moc všem přispěvatelům....
Sedaj (4)|25.12.2005 20:17
tak panove po mesiaci pouzivania som sa vratil naspet k WIN2003 a uz nemienim ani spekulovat k navratu K WIN2003SE.Doteraz nikdo nedokazal vyriesit problem zo zvukom v sluchatkach co mi osobne dost vadi a cele je to dost nestabilne
xkovi_ce4you (568)|28.12.2005 01:17
[QUOTE="Sedaj"]tak panove po mesiaci pouzivania som sa vratil naspet k WIN2003 a uz nemienim ani spekulovat k navratu K WIN2003SE.Doteraz nikdo nedokazal vyriesit problem zo zvukom v sluchatkach co mi osobne dost vadi a cele je to dost nestabilne[/QUOTE]
Nikdo te premlouvat nebude, neboj:D Ale faktem je, ze je tu spoustu uzivatelu - vcetne me - kteri nemaji nejmensi problem se stabilitou, naopak aspon ja pozoruju lepsi stabilitu klasicke sestavy WA(D)+PocketPlus+MultiIE, nez predtim..a co se tyce zvuku, zalezi taky, kterym sw prehravacem tu hudbu prehravas, vyzkousej jich vic, pokud by ses nahodou nekdy jeste k SEckam vratil;)
Jan Hlaváč (5)|28.12.2005 16:46
Mohl bys napsat jaký přehrávač používáš ty? Já měl potichu celý systém včetně spousty přehrávačů.
xkovi_ce4you (568)|28.12.2005 18:48
[QUOTE="Jan Hlaváč"]Mohl bys napsat jaký přehrávač používáš ty? Já měl potichu celý systém včetně spousty přehrávačů. [/QUOTE]
Ja osobne do sluchatek PDA neuzivam, takze pres reprak to zenu jen pres Conduits pocket player, ale konkretne Resco audio recorder u kolegy Simira (doufam, ze sem ho timto neprasknul :D ) pry prehrava i do sluchatek na jeho n30ce hlasite, tak okuste, uvidite..
kissarmy (30)|7.1.2006 23:08
To je sice pravda, že u SE jede zvuk hlasitě a možná ještě hlsitějc než před tím, ale z toho malýho vestavěnýho repráčku, ale jinak ve sluchátkách je potichej celej systém. Sluchátkama to není! Ty už jsem zkoušel taky měnit!

Nešlo by to někde třeba v registrech? Já se o to pokoušel a 2x se povedlo zesílit zvuk, ale taky i párkrát zeslabit, ale jenom do měkkýho restartu a pak byl zvuk zase potichej, ale registry se nezměnily.
kissarmy (30)|15.1.2006 20:46
UŽ TO MÁM!!!!!!!! ZVUK JEDE HLASITĚ!!!! KDYŽ SI NAINSTALUJETE ROMKU PRO n35!!! TY ROMKY JSOU NAPROSTO STEJNÝ A VŠE MI FUNGUJE NA 100%! ADRESA JE:

ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n35/osimage
xkovi_ce4you (568)|15.1.2006 20:52
Vazne? To je slovo do pranice;) Opravdu nema n35 cosi, co naopak n30 chybi? A jak je to s bluetooth? Modrej zub n35ka nema, je tam tedy i tak BT manazer???
kissarmy (30)|15.1.2006 20:55
Není, ale radši oželím BT než zvuk. Na BT se přijde později!
xkovi_ce4you (568)|15.1.2006 20:58
[QUOTE="kissarmy"]Není, ale radši oželím BT než zvuk. Na BT se přijde později![/QUOTE]
No tak pak je vyreseno, to je pro me naopak naprosto nevyhovujici..pres BT casto synchronizuji, komunikuju s telefonem atd..a na mp3 mam samostatne dobry mp3 prehravac, pda na praci a zabavu, takze zvuk do sluchatek rozhodne nemohu uprednostnit pred BT...ale i tak zajimavy postreh..treba nekdo tu podporu do BT jen sikovne do te n35kove verze podstrci :)
kissarmy (30)|15.1.2006 23:21
Už jsem si vyřešil i to Bluetooth. Na stránkách výrobce bluetooth jsou nový ovladače a komunikační software. Musí se hodně hledat, ale jsou tam. No a pak už se jenom nainstaluje do pda.
www.widcomm.com
bmw (151)|16.1.2006 08:21
A co GPS co mám n35??
kissarmy (30)|16.1.2006 14:42
Co s GPS? n30tka GPS nemá!
bmw (151)|16.1.2006 14:50
No jestli tam není njakej program co zbytečně žere místo
Jan Hlaváč (5)|16.1.2006 17:42
Můžete někdo napsat odkaz na ten software (bluetooth manažer a ovladače) pro
n30. Já to nenašel :((
xkovi_ce4you (568)|17.1.2006 14:56
A jak je to teda s ROMkou? Uz sem si zvykl, ze u n30 se z 2MB zvetsila na 12,3MB, mam uz v ni instalovane nektere programy, co nechci mit na SD karte, ikony pro WAD atd.. jak je to u n35?
xkovi_ce4you (568)|17.1.2006 14:59
[QUOTE="kissarmy"]Už jsem si vyřešil i to Bluetooth. Na stránkách výrobce bluetooth jsou nový ovladače a komunikační software. Musí se hodně hledat, ale jsou tam. No a pak už se jenom nainstaluje do pda.
www.widcomm.com[/QUOTE]
A kterej ovladac si pouzil, ten, co je u nej popisek pro Windows Mobile, cili BCM1000-WCE?
A co stabilita, zatim ok? Nejake zpomaleni ci tak neco, nepostrehl si?A co delka nabihani po SR, taky tak umorne dlouho jako predtim?
kissarmy (30)|17.1.2006 16:12
Stabilita je úplně v pohodě! Nabíhá stejně rychle jako original se pro n30, ale doba instalace je o cca polovinu kratší. Nahrál jsem i Eboot 6.2 pro n35 a vše funguje. Bezproblémů mi tam funguje i InterWrite 9 Pro.
kissarmy (30)|17.1.2006 16:17
Jinak ovladace jsem daval pro BTW-CE, ale už nevím kde to tam je. Mám dojem, že jsem se tam musel zaregistrovat.
kissarmy (30)|17.1.2006 19:03
Tak zase nic! Ten bluetooth nefunguje zas tak jak má a nefunguje všechno. :((
Mluvil jsem s výrobcem bluetoothu a ten mi řekl, že ví jakej potřebuju software k bluetoothu, ale že mi ho dát nemůže, protože se dodává jenom a pouze předinstalovanej už v těch romkách windousů. Řekl, ale že tenhle bluetooth používá spousta výrobců pda a jejich romky by mohli fungovat třeba i u nás. Říkal, že třeba DELL ho používá. Stáhl jsem si romku DELLU, ale dostal jsem jí tam :((
Limakos (0)|4.2.2006 10:22
[QUOTE="JJ2"]Je to snadné:
1) prepni HARD RESET doleva
2)spust program na UPGRADE
3)pripoj PDA k PC
4)stiskni a drz POWER
5)prepni HARD RESET do prava
6)stale drz POWER - obrazovka blikne - zobrazi se na PDA napis DOWNLOAD IMG
7)spust upgrade na PC
8) cekej zda se to povede....:D

na PC musi mit naistalovani driver secbulk.inf - je to driver pro zarizeni pod nimz se PDA prihlasi v UPGRADE modu....[/QUOTE]
Prosim, muzete mi nekdo poradit - uz nevim co dal - obrazovka blikne a pak zustane bila a napis DOWNLOAD IMG se nezobrazi ! Diky
CommanderZ (1798)|4.2.2006 11:49
Mas na desktopu zapnuty ten uploadovaci program? Opravdu to delas tak jak to zde popisuji?
Limakos (0)|4.2.2006 12:18
[QUOTE="CommanderZ"]Mas na desktopu zapnuty ten uploadovaci program? Opravdu to delas tak jak to zde popisuji?[/QUOTE]
Asi sem trochu mimo misu ! Na jekym desktopu - nemam neco nahrat na SDkartu ! Fakt diky za veskere rady

No tak uz mi to pise download image - ale pak se dal nic nedeje.
A ted mi to nahodilo download image eboot completed a co ted ?
Prosim co ma ted udelat
CommanderZ (1798)|4.2.2006 21:48
Ten navod je psany na flash pres USB. si presne nepamatuju jak se to delalo, ale slo o to nejdriv nainstalovat ten secbulk.inf, pak musis zapnout ten exac co je u toho, zakliknout ze jsi cetl readme, prepnout masinu do flashovaciho modu (jak psal JJ2) a melo by se to zacit natahovat. Pokud jsem neco rekl spatne, tak sorry, ale uz je to fakt dlouho co jsem to delal :dead:
Limakos (0)|5.2.2006 09:27
[QUOTE="CommanderZ"]Ten navod je psany na flash pres USB. si presne nepamatuju jak se to delalo, ale slo o to nejdriv nainstalovat ten secbulk.inf, pak musis zapnout ten exac co je u toho, zakliknout ze jsi cetl readme, prepnout masinu do flashovaciho modu (jak psal JJ2) a melo by se to zacit natahovat. Pokud jsem neco rekl spatne, tak sorry, ale uz je to fakt dlouho co jsem to delal :dead: [/QUOTE]
Uz se me to povedlo diky
Limakos (0)|7.2.2006 00:38
No a jeste jedna poznamka - ve win xp s sp2 to fakt blbne, ale pokud se najede do modu: stav nouze - tak tam prehrani romky klapne na poprve !
superkojot (111)|18.2.2006 18:35
Tak se Acer n30 s SE prodává i u nás. http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Shortcut=ACE-614107

no a to už tedy musí mít určitě vyřešen problém výstupu do sluchátek...

ale na webu aceru mají stále tu starou verzi SE...., nebo se špatně dívám:?:
CommanderZ (1798)|18.2.2006 20:21
Ja mam pocit, ze se prodava uz pekne dlouho :sarcastic:

A skoro urcite se stejnou rom jako je na webu :D
superkojot (111)|19.2.2006 10:41
Ach jo, tak nic, ale zdá se mi to divné prodávat přístroj s rom, kde není vše v pořádku... Nebude třeba někomu divné, že když připojí sluchátka, tak budou hrát potichu? Není tady náhodou někdo, kdo koupil N30 přímo s Win mobile SE?
fero&n30 (12)|28.2.2006 13:03
chlapi, ako dlho (cca) trva to flashovanie? ktosi pisal, ze po 60' nicnerobenia to treba zopakovat. ale ako dlho vam to trvalo pri spravnom behu upgradu?
CommanderZ (1798)|28.2.2006 14:46
Ja pri tom vzdycky odbeh k televizi, ale kdyz jsem se pri reklamach vratil, tak to bylo. Odhaduju to na neco pres deset minut :disgusted:
bmw (151)|28.2.2006 14:56
jo bylo to něco kolem 10 minut, nevím přesně, taky jsem u toho nevydržel sedět a dělal jsem něco jinýho, ale bylo to celkem rychle
fero&n30 (12)|28.2.2006 15:03
uff, po cca 4hod trapenia sa mi to podarilo (panbozko sa zlutoval a stastie sa unavilo). idem spat, zajtra to budem testovat. dakujem sa rady a spoluucast...
xkovi_ce4you (568)|1.3.2006 01:13
Jinak ja bych teda rad rozptylil ty famy, ze nejhur to jede na XP s sp2..mam professionaly s integrovanym sp2 a cele to slo na poprve a naprosto bezproblemu (a opakovane hned na dvou pristrojich, kdyz sem v ramci reklamace nefunkcniho nabijeni dostal zcela novy pristroj)..teda nez sem zjistil, ze tomu vadi i zcela prazdna SD karta vlozena ve slotu, kterou je tedy treba vyndat, kdyz flashuju pres usb...ale naopak flash pres kartu mi teda ani jednou nevysel, to musim podotknout..
superkojot (111)|2.3.2006 22:54
Zdravím!
možná sem našel něco k tomu slabému zuvuku. ALE, to je jen takovej beznadějnej pokus..
NO takže jsem se rozzlobil a začal jsem projíždět adresář Windows na mém acerovi. A hledal jsem nějaké soubory týkající se zvuku. Je pravda že je to hledání jehly v kupce sena, ale našel jsem tyto soubory přímo ve \Windows\ : waveapi.dll ; wavedev.dll. Není to třeba něco jako Wave Device?? Ale je tu háček! Tyto soubory nelze zkopírovat na kartu, abych se na ně moh podívat na PC. A nebo případně je dostat nějak sem na diskuzi z n30 bez SE.....:? Ale jak je dát zpátky do acera, když nejdou ani ven?? Moje intuice mi říká že jsou asi v ROM a to bude těžké je nějak měnit. Tak můj dotaz tedy zní: Myslíte že ty soubory nějak půjdou přepsat? Nebo třeba nevíte jaké soubory jsou ovladače na zvukovou kartu?
Teď mě napadla další věc! Nezáleží na tom z čeho flashujete? SD nebo USB? Prosím, jestli toto někdo čte a de mu dobře zvuk ať napíše z čeho flashoval...
A nakonec, nešly by ty zmíněné soubory "nějak" vyměnit přímo v obrazech WM na počítači??
Už mě ten zvuk štve, ten článek o testování zvuku na ppc jsem ani nemohl číst:mad: asi jsem na nic nového nepřišel, ale doufám, že to k něčemu popudí.

Když už jsme u toho kopírování souborů mezi win, nešlo by nějak vzít soubory pro BT z win SE pro n30 do win SE pro n35?? Bude to přece jen pár ×.dll:D

už asi blbnu, mno, aspoň máte co číst............
Gaerlond (1)|6.3.2006 16:54
Dámy a pánové,tak jsem to byl(n30 se 2003se co mám od výroby) reklamovat v Alfa Compu v Ostravě na mariánskohorské(kvůli tichému zvuku ze sluchátek) a světe div se,nechtějí mi to vzít,chtěli po mě Dodací list(žádný jsem nedostal-platil jsem hotově) a všelijak to na mě zkoušeli takže bych odporučal tomuhle obchodu se v případě zájmu o n30 zdaleka vyhnout:no: :no: :no:
lukike (278)|8.3.2006 19:23
Moze mi niekto povedat kolko MB ma subor .rar Acer_n30SE??? Co je na ftp stranke aceru,...
Som to dnes stahval a som pripojeny ku compu cez s55 (modem) a pri stiahnutych 29,1MB mi na s55 dosla baterka vrrrrrrrr takze mozem stahovat od znova,...od zlosti som myslel ze ho smarim o stenu,..
lukike (278)|9.3.2006 08:52
uf uf mal som zase na malo,.....stahovanie dokoncene 42,2MB a ostava este 8 percent baterie :D :yes: :))
lukike (278)|9.3.2006 10:54
Moze mi niekto poradit ako to flashnut na 2003SE??????
Vsetko rpbim podla navodou y tejto diskusie o stale mi vyhadzuje hlasku nieco ako Rom flash :evil:
Som pripojeny k PC problem vidim v tom secbulk mam ho v PC stiahnuty no neviem ci so ho dobre nainstaloval, na mysi som stlacl prave tlac.vybral nainstalovat nainstalovalo to za cca 2 sek a stale pri pokuse flashnut to na SE mi na displeji PDA nezobrazi Downloading img ako vam,.....:(( :(( :((
Po stlaceni a drzani Power,prepnem HR do prava stale drzim Power najprv blikne biela-modra-biela obrazovka a na displeji stale nemam download img vrrrrrrrr uz evie kde robim chybu skusam to cez USB,
mam to cele aj na karte,....
xkovi_ce4you (568)|9.3.2006 11:57
A neflashujes prave s vlozenou kartou? Je to bud a nebo..bud si pres usb a nesmis mit nic ve slotu nebo obracene..jinak me to taky nejdriv trvalo..paradoxne u me pokud sem to porad drzel, tak to zadny download img nepsalo..musel sem to podrzet jen kratce..mozna ani ne tech 5 sekund,co chteji ci jak to je..
A taky bys mel zkontrolovat ten eboot ci co to bylo..jsou snad dve verze, jednu najdes ve starem image 1.0.17..tu bych tam narval a pak teprv zkousel SEcka
lukike (278)|9.3.2006 12:05
No ja som to drzal pokial mi nezobrazi-lo down img kedze mi to nezobrazilo vobec tak som to drzl max 10sek
Stiahol som priamo subor Acer_n30_WWE.rar Idem skusat dalej,som zas o nieco mudrejsiiiiii:?
lukike (278)|9.3.2006 12:09
No vypisuje mi toto
cannt find the device rom flash mode
Bude problem z tym ovladacom vrrrrrrrr
lukike (278)|11.3.2006 18:20
Jaaaaj,uz treti den nemozem nainstalovat SE!!!
Stale biela obrazovka,stale vypise tu istu chybu,...hm
:evil: :mad: :mad: :evil:
Pri nacitavani toho ebootu mi vypise chybu pri 112kb,..
CommanderZ (1798)|11.3.2006 19:23
Nainstaloval jsis na PC ten ovladac (secbulk.inf myslim)
lukike (278)|11.3.2006 19:36
[QUOTE="CommanderZ"]Nainstaloval jsis na PC ten ovladac (secbulk.inf myslim)[/QUOTE]

No ano mam ho v PC, secbulk.inf
Kliknem nato dam instalovat a za sekundu to je,....len neviem ci nainstalovane hm hm
Zdeněk Bulín (12)|12.3.2006 10:33
Uvažuji o přechdu na Windoes Mobile 2003SE, ale nejdříve bych se chtěl zeptat co mi to oproti Win 2003 bez SE přinese ? Díky za vaše odpovědi.
CommanderZ (1798)|12.3.2006 10:46
Lukkie: No...postupujes presne podle toho navodu (prepnuti n30 do toho flash rezimu)?

Zdeněk: Je, to uz se tu taky psal tolikrat. Ale ja nebudu zlej a reknu ti to: moznost prepnout do landscape rezimu a zvetseni ROM storage na 16 mega. Ale jako vedlejsi ucinek ti to znefunkcni zalohovaci program, ztisi vystup na sluchatka atd.

lukike (278)|12.3.2006 12:09
No postupujem podla toho

1) prepni HARD RESET doleva
2)spust program na UPGRADE
3)pripoj PDA k PC
4)stiskni a drz POWER
5)prepni HARD RESET do prava
6)stale drz POWER - obrazovka blikne - zobrazi se na PDA napis DOWNLOAD IMG
7)spust upgrade na PC
8) cekej zda se to povede....
lukike (278)|15.3.2006 06:57
Som pozeral cez priezkumnika v PC a mam ten secbulk nainstalovany v /windows/ nechapem tomu preco to nejde