Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uživatelé MDA II s instalovaným Windows Mobile 5 - diskutujte pouze zde!

Morte_ce4you (261)|4.1.2006 20:55
ROM: 1.60c.96WWE tohle je asi nejnovejsi verze romky ze?Jakou do ni pouzivate verzi cestiny velokou ?a jakej build diky?
kid_rock (284)|4.1.2006 21:28
najnowsia werzia ROM je 1.65b.96wwe(Je uplne squela,len sa s nou musis hrat kym si ju wycybris podla seba)..kato ti poradi lepsie,napis mu pm...wse najdes na http://www.buzzdev.net
kid_rock (284)|4.1.2006 21:51
zahada zmyznutia softu wyriesena... po instalowani cestiny treba prekopirowat ikony programow zo WINDOWS/START MENU do WINDOWS/NABIDKA START a uz mi to jede jak masinka,ktere se kouri z kominka....heureka a predsa sa toci...;))))no najlepsie asi bude instalowat cestinu hned po upgrade a pak odskusat jak sa chowa cerstwo instalowani soft,sakra mam radost,ze nemusim robit hard reset,one kde najdem w registroch jazyk ze si celi soft prepisem do slowenciny,dik...za rady;))
Buzz light year is really king of himalaya...;))P.S. upgradeol som radio na 1.08 z 1.18 kedze buzz ho odporucal,ale newidim ziadne zmeny,kto mal zle skusenosti z radio 1.18?
Kato_ce4you (970)|4.1.2006 22:51
1.65b je sice nejnovejsi verzi, ale od TofClocka!!! (a je to vlastne prelozena a upravena 1.62CHS) nikoliv od Buzze, coz je otec WM5 pro MDA II - od toho je posledni verze opravdu 1.60c...
A to, ze je datumove a dle cisla novejsi 1.65b nemusi znamenat, ze je i lepsi...
Abych to tak prirovnal Mortemu k WM2k3SE - takys mel ROMky jak 2.06WWE, tak i 2.20WWE - a ktera byla lepsi/novejsi? Dle cisla je to jasne, ale myslim, ze lepsi byla 2.06...
(to je jen prirovnani - nerikam, ze 1.65b je horsi nebo lepsi, nez 1.60c ;))
kid_rock (284)|4.1.2006 23:07
Ano je od tofclocka,ale on je ziak buzza a ten isto nad nim drzi ochrannu ruku ;) ako da best teacher..;) skusal som aj 1.60c ale ted z cestinou jednoznacne wedie 1.65b,sledujem ako riesia werziu 64wwe,ta by mi wyhowowala wiac...;)
janstik_ce4you (124)|6.1.2006 08:33
Pánové prosím k čemu slouží tento .CAB? PostInstallFixes_WM5_1.60cWWE_Himalaya
Kato_ce4you (970)|6.1.2006 10:57
Ten cab upravuje nejake veci v registrech...
HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Phone\Flags2 10
HKEY_LOCAL_MACHINE\init\BootVars\RequireCertMod 0
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\TRUEFFS_DOC1\FATFS DataCacheSize 200

Nic vic nedela - ovsem co dela tohle nevim (nechce se mi to hledat/nez tady placnout blbost odvozenou od nazvu, tak radsi pomlcim :cool: )
JanHavlicek (635)|6.1.2006 14:56
[QUOTE="janstik"]Pánové prosím k čemu slouží tento .CAB? PostInstallFixes_WM5_1.60cWWE_Himalaya[/QUOTE]
Úpravy:
Přidává více cache
Odstraňuje tu certifikaci pro instalaci programů
Údajně přidává čas připojení k GPRS a tlačítko odpojení, ale to nevím jistě
kid_rock (284)|7.1.2006 18:36
potrebujem radu ako pretaktowat himalayu,no xcpuscalar alebo pocket hack master mi furt ukazuje nejake percenta,chodia hore dole ale nic objektiwne newidim,kedy to uz bude alebo to zawysi od werzie softu co mam wo fone?

//edited by J.H.: smazán duplicitní post
JanHavlicek (635)|7.1.2006 18:56
Stáhni si poslední verzi XCPU Scalaru

O tomto programu je na ce4you plno diskuzí, hledej, tohle se už naprosto netýká hlavního tématu tohoto threadu
johnz_ce4you (59)|8.1.2006 11:13
[QUOTE="JanHavlicek"]
Jinak jak jsem napsal, nevyhovuje mi třeba sloučení kontaktů ze SIMkarty s těmi v zařízení (i když ano, někdo třeba může navrhnout kompletní smazání kontaktů na SIM, ale to mi moc nevyhovuje, nikdy nevím, kdy je můžu potřebovat)
[/QUOTE]

helof:)
chod do contacts, menu, filter, no categories ;)
uz tam nebudu zobrazene kontakty na sim
kid_rock (284)|8.1.2006 11:30
skwela rada diky kontakty su uz ok...:)
janstik_ce4you (124)|9.1.2006 09:39
Dá se použít do mda II rom od Blue Angel WM2005 5.03.02WWE?
Kato_ce4you (970)|9.1.2006 11:19
Samozrejme ze ne - je tady uz nekolikrat zminovano, ze ROMka (OS) z jednoho PocketPC nelze pouzit v jinem.. Kazde ma svoji specifickou sitou primo na miru :sarcastic:
evolva (36)|9.1.2006 14:21
ahoj lidičky, já mám taky menší problem s WM5 :( když jsem je instla ... tak první co my padlo do oka, bylo, že se my telefon nedokáže připojit k síti, já mám i problémy právě WM2003 ,ale řeíte tu WM5 ...tak že prblém který mám je ten : že ve WM 5 my nefunguje sít, vbec se my nepřipojí ... nereaguje to na sít, a v WM 2003 mám větší problémy, nevíte kde seženu něco, čim instnu KOMPLET CEL9 WIN ..... ??? ne jen že přepíše náky ty části ve win,ale potřebuju něco , co ty win překope komplet, nevíte o něčem :( ??? můžete poradit ???
janstik_ce4you (124)|9.1.2006 14:25
moc jsem tě nepochopil,ale když upgraduješ tak jse ti prepise vše.Zkus up.-jinou verzi rádia-možná je problém v tom.
JanHavlicek (635)|9.1.2006 17:45
[QUOTE="evolva"]ahoj lidičky, já mám taky menší problem s WM5 :( když jsem je instla ... tak první co my padlo do oka, bylo, že se my telefon nedokáže připojit k síti, já mám i problémy právě WM2003 ,ale řeíte tu WM5 ...tak že prblém který mám je ten : že ve WM 5 my nefunguje sít, vbec se my nepřipojí ... nereaguje to na sít, a v WM 2003 mám větší problémy, nevíte kde seženu něco, čim instnu KOMPLET CEL9 WIN ..... ??? ne jen že přepíše náky ty části ve win,ale potřebuju něco , co ty win překope komplet, nevíte o něčem :( ??? můžete poradit ???
[/QUOTE]
Doporučil bych ti vždy přepisovat všechny části. Pokud chceš WM5, nainstaluj si třeba poslední verzi 1.65b.96WWE a Radio 1.17, proveď hard-reset dle instrukcí v txt souboru v ROMce a zkus synchronizovat. Nezapomeň, že musíš mít ActiveSync 4.1. Problém také může být v zapnutém firewallu, zkus ho vypnout.

Případně jestli to chceš nějak řešit, popiš i problémy, které máš ve WM2003
Kato_ce4you (970)|9.1.2006 19:51
4Evolva: Promin, ale prvne by ses mela naucit poradne cesky (ja sice pisu bez diakritiky a obcas mi stejne jako kazdemu neco ulitne, ale to cos tady vypotila, tak tak strasne nepisu snad ani anglicky...)
Jinak jak uz ti bylo receno - zkus tam flashnout nejakou jinou radio ROMku (1.08 nebo 1.17 - vyssi cislo neznamena, ze je lepsi) a pri te prilezitosti to preflashuj - pro jistotu - te uz zas tak moc nezdrzi a HR te to bude stat tak, jako tak... a po skonceni HR nezapomen udelat SR - dela se ted jinak, nez pod starymi Win - a jak najdes zde v tomto topicu minimalne 15x :cool:
jospo (45)|10.1.2006 13:07
Jak je to se Sim Toolkitem? Uz jej nekdo zprovoznil?
Prakticky cekam jen na to, protoze bez STK mi nejede ebanka.
janstik_ce4you (124)|11.1.2006 13:55
Kde by se dalo koupit i-mate mda 2i ?
Nebo dá se sehnat foťák,jako náhradní díl do mda2?a pasoval by tam ten 1,3m z toho mda2i ?
JanHavlicek (635)|11.1.2006 15:28
SIM toolkit zatím nikdo nezprovoznil

Co se týče i-mate MDA2i, ten už se neprodává, jestli by šel koupit ten foťák nevím, ale silně o tom pochybuju a o kompabilitě taky
kid_rock (284)|11.1.2006 23:13
no ocúwajte,stazujem sa:wisbar2 nefunguje,lebo s wisbarom mrzne 1.65b96wwe..opera mi blbne ze sú zle network connections,inac w poho..chronos mi nejde(Nerozumiem tomu)..nebudia ma mp3,sakra..a pri taktowaní cez pocket hack mi sem tam zamrzne na 10sekúnd mnou wytworená zlozka phone w programs,ostatne zlozky su ok...strasne zdlhawé je aj startowanie po softresete,trosku mi blbnú photo contacts pro 4.0 ked mi niekto wolá,sem tam mi neukazu nic kto mi wolá...pocas howoru ma sem tam dobre nepocuje druha osoba s ktorou wolám...sem tam sa nemozem dowolat nikam kym nedám softreset atd atd....
Kato_ce4you (970)|11.1.2006 23:23
[QUOTE="kid_rock"]no ocúwajte,stazujem sa:wisbar2 nefunguje,lebo s wisbarom mrzne 1.65b96wwe..opera mi blbne ze sú zle network connections,inac w poho..chronos mi nejde(Nerozumiem tomu)..nebudia ma mp3,sakra..a pri taktowaní cez pocket hack mi sem tam zamrzne na 10sekúnd mnou wytworená zlozka phone w programs,ostatne zlozky su ok...strasne zdlhawé je aj startowanie po softresete,trosku mi blbnú photo contacts pro 4.0 ked mi niekto wolá,sem tam mi neukazu nic kto mi wolá...pocas howoru ma sem tam dobre nepocuje druha osoba s ktorou wolám...sem tam sa nemozem dowolat nikam kym nedám softreset atd atd....[/QUOTE]

No tak jsou dve moznosti - bud v tobe, ze tam je nejakej error nebo v 1.65b - ze tam je nejakej error :p
Takhle to zni, jak kdyby WM5 staly uplne za prd.. Nastesti tohle mi 1.60c nedela (i kdyz je fakt, ze Operu nepouzivam). Btw. to volani bude imho tim radio stackem 1.18 :cool:
kid_rock (284)|12.1.2006 00:29
no radio mam uz 1.08 zeby bolo na prd?Netwrdim ze wm5 je na prd len zatial na pol prda ,kym nan nebude wsetok soft ;) Sakra nataktowal som pocket na cpu:597MHz pxbus:199MHz ram:100MHz a spustil speed source turbo,pocket slape ako blesk len nenormalne zere baterku..;)
evolva (36)|12.1.2006 21:27
no, já udělala všechno co ste řekli ....a nic .... takže zkusim win od mímo kámoše ke mě .... jo, možná sem nepsala česky, pač mě ten tel štve :( když my nic nejde :( ... tak jsme nevěděla ani co psat :( .... nevěděla co napsat .... :( uvidíme ,,, se zkusim ozvato víkend .... třeba se my to povede a vám se to občas stane ....
ElSoft (1244)|12.1.2006 22:00
Osobne doporucuji sehnat orig ROMky, poku se zavada projevuje i tam, tak sup snim na reklamaci(pokud je tedy v zruce, jak jsem pochopil), bude to chvilku trvat, ale do triceti dnu to musi vyresit.

Jinak dle upravy textu a podobnosti dotazu zde, pokracuj v uvedenem odkazu;)
redrevik (7)|13.1.2006 07:53
Zdravim ve spolek...celkem mi vse chodi..ale mam dve otazky:
a/ nenormalne cihla zere baterku
b/ pri odeslani sms v cekci TO nemuzu pridat cislo z kontaktu..ale musim ho tam napsat..

pomuze mi nekdo?..
Radek
kid_rock (284)|13.1.2006 08:26
no a sem w prdeli...formatowal som storage cez storage tools soft,lebo som mal dojem ze mam tam bordel a teraz nemam storage wobec,poradte co s tym?Uplne mi zmyzla zlozka storage..Hard reset nepomohol,furt som bez storage...:(
JanHavlicek (635)|13.1.2006 14:24
[QUOTE="redrevik"]Zdravim ve spolek...celkem mi vse chodi..ale mam dve otazky:
a/ nenormalne cihla zere baterku
b/ pri odeslani sms v cekci TO nemuzu pridat cislo z kontaktu..ale musim ho tam napsat..
[/QUOTE]
Napiš verzi ROM, kterou jsi instaloval

a) nemáš třeba zaplé IR přenosy ?
b) když vytváříš novou zprávu, najeď na To: a dej na pravé sw. klávese Menu -> Add Recipient

2 kid_rock: jakou storage myslíš ? RAMdisk ? Ten snad obnovíš snadno, nainstaluj extended rom unlocker for WM2005 only (na buzzdev.net), pak udělej soft-reset (ale ne HW tlačítkem, ale přes prográmek !), zviditelni ROM přes UNHIDE (to udělá Soft-reset samo), pak dej UNLOCK (a zase soft-reset, stejně jako předtím), nainstaluj 32MB RAMdisk od TofClocka, udělej soft-reset stejně jako předtím a je to
kid_rock (284)|13.1.2006 14:46
no rom 1.65b96wwe nepouziwa ramdisk tam je normalny storage(nieco ako ramdisk,len okrem ramdisk som tam mal storage ako pri wm3se),aspon ja som ho tam mal...:(
JanHavlicek (635)|13.1.2006 14:55
[QUOTE="kid_rock"]no rom 1.65b96wwe nepouziwa ramdisk tam je normalny storage(nieco ako ramdisk,len okrem ramdisk som tam mal storage ako pri wm3se),aspon ja som ho tam mal...:([/QUOTE]
Ale používá RAMdisk, je to pořád RAMdisk, akorát je to trochu upravený a přejmenovaný na Storage. Udělej to, jak jsem ti napsal a uvidíš
redrevik (7)|13.1.2006 18:55
janHavlicek:
a/bohuzel nemam
b/diky..to pomohlo..
jeste jedna prosba prosim...
jak dostat nejakou ceskou klavesnici ?? treba tu z Eurotelu pro jinou verzi?..to asi ne ze?
diky R
redrevik (7)|13.1.2006 18:58
JanH:
jeste dve blbe otazky
a/..jak je to ted s pameti?..hlasi mi to jen na storage 14,5mega a na programy 88..coz mi nejak s tem 128MB uvnitr moc nesedi?.jak je to s Extended rom?..da se mazat a pouzit?

b/ da se jeste ta cihla pomoci registru urychlit?

diky moc ..za pomoc
R
Kato_ce4you (970)|13.1.2006 18:58
Ceska klavesnice je dobra Resco Keyboard Pro ;)
Pak cestinu ma jeste IntelliPad a da se dostat cestina trebas do SPB FullScreen Keyboard :cool:
A urcite existuje jeste spousta dalsich klavesnic :yes: (ktere podporuji CZ)
Kato_ce4you (970)|13.1.2006 19:07
A k tem tvym dvema blbym otazkam - jsou opavdu blbe :mad: - a to hodne - to ze se to tady v te diskuzi resilo aspon 8x a z toho jsem na to 6x odpovidal ja bych jeste prezil, ale odpovidat po 7 uz je fakt na hranici mych nervu - neustale se tady opakuji ty SAME dotazy - to je takovy problem si nekdy neco precist? Tohlensto je uz vazne na (prominte mi ten vyraz) nakopnuti do zadku. :evil:
Odpovidat vazne nehodlam, takze jen klicove - Hima_DOC_Tool, ramdisk dle pozadovane velikosti a tlacitko hledat. Co se tyce urychleni, tak se z me strany budes muset spokojit s odpovedi, ze se urychlit da (a podle toho, jakou mas verzi ROMky, tak podle toho se da urychlit tweakama v registrech vic nebo min).

Na zaver se omlouvam, ze tenhle prispevek byl trosku odstrejsi a schytal jsi to zrovnaty, ale neni TYDEN aby se nekdo nezeptal na to, jak je to se Storage, ExtRom a jak se dela HR :sarcastic:
Tfuj - to jsem si ulevil :cool:
Morte_ce4you (261)|13.1.2006 20:47
jak je to s tou ceskou lokalizaci?funguje nejaka velka cestina?nebo mate vsichni jen cz klavesnici.dekuji za info
Kato_ce4you (970)|13.1.2006 21:01
Lokalizace uz existuje delsi dobu velka.. Je to takzavny WM5 CZE LangPack.. a je na buzzdevu volne ke stazeni. Nehlede na to, ze se da pouzit i SS IW9 ;)
A ja mam chut zkusit udelat vlastni CSY ROMku, ale nepredbihejme O:o)
Morte_ce4you (261)|13.1.2006 21:10
ok supr dik za info
JanHavlicek (635)|15.1.2006 10:01
Protože je již situace neúnosná, zamykáme toto téma. První příspěvky se týkají většinou jen WM5 samotných a další posty se dost často dotazují na něco, co tu bylo x-krát probíráno

Nové téma je již založeno zde, kde budou platit poněkud tvrdší pravidla a duplikátní otázky budou smazány