Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SPB Pocket Plus v Storage

lk_ce4you (0)|27.4.2005 16:59
Ahojte,

Vie niekto, ako prinutit SPB Pocket Plus, aby sa nainstaloval do Storage? Odmieta to s tym, ze na kartu nepojde. Ale to je interna pamat.

Je mozne ho presvedcit?

lk
hybo (3107)|27.4.2005 17:24
netusim, jake jsou duvody, ani neporadim, jak na to, ale poradim nedelat to. Vse, co bezi na pozadi, v today a "porad" je vhodne davat do RAMky. Duvody jsou jasne, rychlost a pristup.
lk_ce4you (0)|27.4.2005 17:33
[QUOTE="hybo"]netusim, jake jsou duvody, ani neporadim, jak na to, ale poradim nedelat to. Vse, co bezi na pozadi, v today a "porad" je vhodne davat do RAMky. Duvody jsou jasne, rychlost a pristup. [/QUOTE]

To ano, ale toto je sucast RAM, takze mozno okrem rychlosti by nemal byt iny problem, ci ano?

lk
hybo (3107)|27.4.2005 17:37
Kdepak, Storage neni v RAMce, ale v ROMce, coz je prave ten rozdil.
lk_ce4you (0)|27.4.2005 18:02
[QUOTE="hybo"]Kdepak, Storage neni v RAMce, ale v ROMce, coz je prave ten rozdil.[/QUOTE]

No stale je to nevyberatelna pamat. Alebo s nou system zaobchadza tak ako s kartou (teda vypina ju pri necinnosti a pod.)?

lk
hybo (3107)|27.4.2005 18:06
o to nejde, ale je to iny typ pameti, jinak se do nej zapisuje, jinak si zachovava data (nepotrebuje pro zachovani napajeni), ale treba potrebuje vetsi napajeni pri zapisu. To je jako rozdil mezi HDD a CD v klasickem PC. Proc bych to daval na CD? Muzu, pujde to, ale proc, kdyz HDD je rychlejsi, rychleji dostupne, rychleji zapise i precte? Muzete mi napsat duvod tohodle kroku? Dat tohle do ROM je podobne, jako to dat na SD kartu, akorat, ze tu SDcku muzete vytahnout.
Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2005 18:26
A nepleteš si Storage a Storage Card?
Podle mě by to mělo dát při instalaci možnost výběru a tak si vybereš, kam to chceš nainstalovat.
dort (1212)|27.4.2005 18:28
a proč ji nechcete nainstalovat do RAM?

co jiného tam instalovat než věci běžící na TODAY ........ ?

P.S. zkoušel jsem to s CABinst a opravdu nejde nikam jinam než do RAM - chytrý program :yes:
Šeba_oldd (1184)|27.4.2005 18:47
SPB plus ma pri nabehu dosti velke problemy i z RAM natoz ze Storage:?: :?: :?:
lk_ce4you (0)|27.4.2005 18:47
[QUOTE="dort"]a proč ji nechcete nainstalovat do RAM?

co jiného tam instalovat než věci běžící na TODAY ........ ?

P.S. zkoušel jsem to s CABinst a opravdu nejde nikam jinam než do RAM - chytrý program :yes: [/QUOTE]

Ked uz, tak vsetko na jednom mieste :)) Ale uz ho mam v RAM, len ma to tak zaujimalo... nemat v nej nic nainstalovane... Storage sa mi nezda byt nejako pomala, ale chce to dlhodobejsie testovanie.

lk
dort (1212)|27.4.2005 18:58
bože, proč chcete nechat RAM prázdnou?

vždyť to je "sebevražda" MDA :!:

to co používáte pro TODAY jedině instalujte do RAM obvzláště s MDA C, to je dobrá rada, neb mně z toho kdysi maličko začalo tikat oko :mad:
neoxo (133)|27.4.2005 18:59
zozen si .cab instalacky v cab a pouzi cabinst programik
a cez neho nainstalujes kam len chces spominany spb pocket plus

CABINST - je free
cabinst
PavelR. (2184)|27.4.2005 19:00
[QUOTE="lk"]Storage sa mi nezda byt nejako pomala, ale chce to dlhodobejsie testovanie.[/QUOTE]

... jiste ... to proto, ze rozdil v ns, ve kterych se meri doba pristupu do jednotlivych pameti nema bezny uzivatel sanci pri beznem provozu poznat ...

PavelR.
dort (1212)|27.4.2005 19:03
[QUOTE="neoxo"]zozen si .cab instalacky v cab a pouzi cabinst programik
a cez neho nainstalujes kam len chces spominany spb pocket plus

CABINST - je free
cabinst
[/QUOTE]

zkusil jste to?

NE, neboť to nejde!

Prostě jak se říká, te%d prosím bez urážjy to není osobní :-) SPB Pocket Plus je blbuvzdorný :yes:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.4.2005 19:22
[QUOTE="dort"]

NE, neboť to nejde!
[/QUOTE]

Vyřešit to jde, jen je to trochu složitější.
Neznám sice tento program, ale dle níže uvedeného postupu to půjde na 100 procent.
Ale musíš vědět co jsou to registry a trochu s nima umět pracovat.

V bodech :
- nainstaluj program klasicky do RAM
- v registrech najdi cesty jak na TODAY tak případně na knihovny atd...
- zkopíruj celý program do STORAGE
- uprav v registrech cesty na TODAY, knihovny atd podle toho kam sis to nakopíroval
- proveď SR
- a je to :)

Pokud si provedeš export vybraných registrů stačí pak po HR provést jen IMPORT registrů.A zas to pojede.
dort (1212)|27.4.2005 19:34
pro JirkaP- odpoveď že to nejde patřila k použití CabInstl ;)

s ním to nejde,

a o té s prominutím "šílenosti" co jste napsal nepochybuji :yes: ale to zrovna není moc instalace ;)

P.S. tohle bych chtěl jednou alespoň pochopit, natož to umět :yes:

neplánujete školení pro dichtivé cihlaře :D ?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.4.2005 19:38
[QUOTE="dort"] ale to zrovna není moc instalace ;) [/QUOTE]

A proč myslíš. Já takto používám několik programů a zcela bez problémů.

Po HR provedu jen Import registrů a jedu jako by se nechumelilo.

Je to podle mne o mnoho lepší než všechno znovu instalovat. To mi věř.
dort (1212)|27.4.2005 19:40
nepochybuji o tom, jen jste mi neodpověděl na poslední otázku :(

jest otázkou co je pro koho normální, ale o tom kdyžtak jinde :?: :!:

ale co výrobní tajemství zůstane pod pokličkou :disgusted:

Šeba_oldd (1184)|27.4.2005 21:43
Jeste nas Jirko vice napni - ty si proste na celou instalaci udelas jeden cab a je hotovo - nebo se mylim?

Jak a podle ceho najdu v registrech kam vsude ten program provedl zmeny a kde vsude se zapsal - to je musim porovnat?
Nechces o tom neco vice napsat a zalozit nejakou diskuzi - plnou otazek a tvych odpovedi:yes:

prominte me OT
dort (1212)|27.4.2005 22:12
Jirka se tu zjevil jako duch, rozvířil poklidné "cabvody" a opět zmizel :(

přidávám se k Šebovi, neb ta dikuze byl rozhodně byla přínosem, byť musím zaklepat, že neplánovaný HR mne od dob VGA přístrojů nepotkal, ale stejně by mne to moc a moc zajímalo .......
hybo (3107)|27.4.2005 22:42
My, co jiz vime (a prosli jsme tu cestu testovani predtim nebo s epouzicil o djinych), ze muzeme po HR namisto treba 20s cekat jen 10s to budeme davat do RAMky i presto, ze budeme mit treba namisto 25,5MB jen mizernych 25MB :D

aplikaci na porovnavani registru je hodne a to i free, porovna se expoert pred a po instalaci, rozdil si vemete bokem, tam uz lehce (vetsinou) nalezente potrebne a urpavit a pak jen "mergujete" do registru, sam to tak delam na dektopu u 3 aplikaci, kde usetrim desitky minut a taky i dost mista na HDD, protoze nemusim instalit 3 verze pres sebe (komkretni pripad Ulead PhotoImpact, kde jsem zacal od verze 6, z ni musim na 8.5, z ni na XL a az z ni na posledni verzi 10 a na ni jeste opravny patch:-) )
PavelR. (2184)|28.4.2005 07:35
[QUOTE="Šeba"]Jak a podle ceho najdu v registrech kam vsude ten program provedl zmeny a kde vsude se zapsal - to je musim porovnat?[/QUOTE]

... ano, viz zde a zde ...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.4.2005 12:16
[QUOTE="dort"]Jirka se tu zjevil jako duch, rozvířil poklidné "cabvody" a opět zmizel :(
[/QUOTE]

Já jsem nic nevířil. A nezmizel jsem. Server ce4you navštěvuji každý den a mnohokrát.

[QUOTE="Šeba"]Jeste nas Jirko vice napni - ty si proste na celou instalaci udelas jeden cab a je hotovo - nebo se mylim?
[/QUOTE]

Mýlíš se.

[QUOTE="Šeba"]
Nechces o tom neco vice napsat a zalozit nejakou diskuzi - plnou otazek a tvych odpovedi:yes:
[/QUOTE]

Když je zájem, tak zkusim zplodit nějaký článek - O tom jak to mám udělané já osobně. Mě osobně to připadá být triviální a jasné. :)
dort (1212)|28.4.2005 12:25
tak to ke fajn :yes:

na článek se těším neb to co Vám přpadá triviální je pro některé z nás něco mezi nebem a zemí ;)

Šeba_oldd (1184)|28.4.2005 12:26
Super - dekuji:yes:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.4.2005 12:28
[QUOTE="Šeba"]Super - dekuji:yes: [/QUOTE]

Zatím není zač. ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.5.2005 15:23
Zde jsem se pokusil popsat jak to udělat, aby to běželo ze STORAGE. ;)