Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém - Connections

peter.nr (501)|20.4.2005 13:38
Mám veľký problém s Connections. :((

Preddefinované sú vždy 2, že? My Work Network a My ISP.

1.časť problému - v My ISP mi chýba záložka "Proxy Settings", je tam iba Genegal a Modem.

2.časť:
Ak editujem nejakú connection a v záložke Modem pridám nové modemové spojenie cez "New", spojenie nastavím a uložím cez "Finish", spojenie sa neuloží a okno ostane prázdne. Trápim sa s tým už celý deň.
Cez BT Managera to funguje, ale vytvorí sa celá nová connection s názvom "Bluetooth Connection" a v nej modemová connection, ako si v BT manageri zadám.
Software MovianVPN sa chce však za každú cenu pripájať cez MyISP connection.

:no: :no: :no: ... je mi z toho nanič :mad: :mad: :mad:


Prosíííííím, poraďte ...
beecher (9270)|20.4.2005 14:18
[QUOTE="peter.nr"]Mám veľký problém s Connections. :((

Preddefinované sú vždy 2, že? My Work Network a My ISP.

1.časť problému - v My ISP mi chýba záložka "Proxy Settings", je tam iba Genegal a Modem.

2.časť:
Ak editujem nejakú connection a v záložke Modem pridám nové modemové spojenie cez "New", spojenie nastavím a uložím cez "Finish", spojenie sa neuloží a okno ostane prázdne. Trápim sa s tým už celý deň.
Cez BT Managera to funguje, ale vytvorí sa celá nová connection s názvom "Bluetooth Connection" a v nej modemová connection, ako si v BT manageri zadám.
Software MovianVPN sa chce však za každú cenu pripájať cez MyISP connection.[/QUOTE] No, takovy problem to zase neni... ;)
1. Ano, jsou, standardne od MS.
2. Ano, to chybi, on totiz malokdo predpoklada, ze kdyz se pripojim na Internet, ze mi v tom bude branit jeste nejaka proxy, kterou budu muset nekam zadat, tj. pokud by nejaka proxy byla, vetsinou se jedna o Work network, ne pripojeni do Internetu, ale neni problem si zvolit pro pripojeni do Internetu sit My Work Network, kde ty volby jsou...
3.
a) Zkusil bych vypnout ten specialni Connection manager (E2C?), co do Looxe dodava FSC...
b) Ja pokud chci mit jine nastaveni na DialUp nez Bluetooth (to co tam vytvori BT Manager), tak vytvorim pripojeni pomoci BT Managera a Connect to Internet via Phone (shortcut v BT Manageru) a pak v Connections zmenim site na ty, co potrebuji, a ta ktera se ma pripojovat pomoci BT modemu, tak ji normalne nastavim pripojeni pomoci BT Dialup modemu...
Takze ty pokud chces rozchodit ten Movian pres My ISP, tak po tom, co pomoci BT Manageru vytvoris pripojeni na Internet pomoci mobilu, zmenis Connection pro Internet na My ISP a pridas ji novou Connection se spojenim pomoci BlueTooth DialUp modemu.
Ted jsem to vyzkousel (preventivne) a funguje to spolehlive.

Doporucuji, pokud nejak zlobi zavirani oken a ukladani udaju, shodit jakykoliv Task manager (WisBar apod.) a nebo hodit Looxe do Dunaje, pokud jsi z Blavy... :D (Ftip.)
peter.nr (501)|20.4.2005 15:02
Díky za vysvetlenie, prečo v My ISP nie je Proxy ... vidíš, to mi nenapadlo. :yes:
Spravil som to podľa postupu, ako si popísal - funguje. Dík! :yes:

[QUOTE="beecher"]Doporucuji, pokud nejak zlobi zavirani oken a ukladani udaju, shodit jakykoliv Task manager (WisBar apod.) a nebo hodit Looxe do Dunaje, pokud jsi z Blavy... :D (Ftip.)[/QUOTE]

Toto asi bude ten problém. Mám SPB Pocket Plus a miesto Minimize mám nastavené Close. Niekedy sa mi stane, že tam tú modem connection nevidím, ale keď zadám novú s tým istým menom, tak to hlási, že už existuje connection s tým istým menom. Potom stačí pár-krát zatvoriť, otvoriť, počkať a ona sa tam naozaj objaví. Je to trošku divné, ale funguje to.

Ešte niečo k BT Manager-u. Keď som sa pripájal pomocou neho - dvojklik na shortcut-e, výber spojenia ... k spojeniu došlo, ale keď som zatvoril BT Manager-a, rozpojilo sa to. :( Teraz spúšťam spojenie cez ikonu Connectivity hore na lište a ide to v pohodičke. :)

Ešte raz - dík za rady! ;)

P.S.: Som z Nitry - mám to v profile ... ale do BA to nemám ďaleko. Loox ma však zatiaľ poslúcha (za 3 mesiace ani jeden HR - na MDA2 ich bolo niekoľko). :)
peter.nr (501)|20.4.2005 15:07
Ozaj, v MovianVPN som našiel voľbu "Options/Connection Type", kde sa dá navoliť Connection. :)
beecher (9270)|20.4.2005 15:28
[QUOTE="peter.nr"]Díky za vysvetlenie, prečo v My ISP nie je Proxy ... vidíš, to mi nenapadlo. :yes:
Spravil som to podľa postupu, ako si popísal - funguje. Dík! :yes:[/QUOTE]Ja jsem tak dobrej... :D :D :D[QUOTE="peter.nr"]Toto asi bude ten problém. Mám SPB Pocket Plus a miesto Minimize mám nastavené Close. Niekedy sa mi stane, že tam tú modem connection nevidím, ale keď zadám novú s tým istým menom, tak to hlási, že už existuje connection s tým istým menom. Potom stačí pár-krát zatvoriť, otvoriť, počkať a ona sa tam naozaj objaví. Je to trošku divné, ale funguje to.[/QUOTE]No, ja jedu WA a neco podobneho se mi stava pri prenastaveni POP3 uctu v POutlooku. Kdyz to nejde zavrit, vypnu WA, pozaviram, nahodim WA a jsem v OuKlandu... ;)[QUOTE="peter.nr"]Ešte niečo k BT Manager-u. Keď som sa pripájal pomocou neho - dvojklik na shortcut-e, výber spojenia ... k spojeniu došlo, ale keď som zatvoril BT Manager-a, rozpojilo sa to. :( Teraz spúšťam spojenie cez ikonu Connectivity hore na lište a ide to v pohodičke. :)[/QUOTE] Ja nevim, mne vsechny programy, co mam a potrebuji na Net se spojuji automaticky samy, takze to nejak neresim, ale jak vidis sam, nasel jsi workaround, ktery je myslim jeste standardnejsi, nez se pripojovat z BT Manageru, takze bych osobne spise povazoval pripojovani z BT Managera na sit jako workaround, kdyby to pres tu ikonu nahore neslo. Jinak mam opet podezreni, ze to, ze se ti to odpoji, je problem toho SPB Plusu, ze tam mas Close, ja mam WA nastavene standarne na Minimize, Tap&Hold na Close, s tim, ze se mi spustene apps zobrazuji v te horni liste vedle Start ikony.[QUOTE="peter.nr"]P.S.: Som z Nitry - mám to v profile ... ale do BA to nemám ďaleko. Loox ma však zatiaľ poslúcha (za 3 mesiace ani jeden HR - na MDA2 ich bolo niekoľko). :) [/QUOTE] Jo jo, ja za 5 mesicu s Dellem pouze 3 ale to vsechno vlastnima rukama, samovolny HR? To fakt neznam... :yes:
Jinak, kdyz tak to hodis do Vahu, nebo co tim tece... :D
beecher (9270)|20.4.2005 15:30
[QUOTE="peter.nr"]Ozaj, v MovianVPN som našiel voľbu "Options/Connection Type", kde sa dá navoliť Connection. :) [/QUOTE]Zlate pravidlo: Prosel jsem opravdu vsechny moznosti nastaveni? ;)
peter.nr (501)|20.4.2005 21:17
[QUOTE="beecher"]Jinak, kdyz tak to hodis do Vahu, nebo co tim tece... :D[/QUOTE]
No rieka Nitra predsa! :)
peter.nr (501)|20.4.2005 21:34
[QUOTE="beecher"]Ja nevim, mne vsechny programy, co mam a potrebuji na Net se spojuji automaticky samy, takze to nejak neresim[/QUOTE]
Aký program na to používaš?
Ja sa v práci resp. v teréne pripájam na net cez BT (mobil) a doma cez WiFi.
Je možné nastaviť automatické pripájanie tak, aby som si mohol vždy vybrať typ pripojenia?
beecher (9270)|20.4.2005 23:53
[QUOTE="peter.nr"]Aký program na to používaš?
Ja sa v práci resp. v teréne pripájam na net cez BT (mobil) a doma cez WiFi.
Je možné nastaviť automatické pripájanie tak, aby som si mohol vždy vybrať typ pripojenia?[/QUOTE] To asi ne... Ale pokud bys mel WiFi stale aktivni, tak pokud nebude PDA zrovna pripojeno pres BT, tak by se melo automaticky pripojit k tve domaci WiFi siti, jakmile ji bude na dosah...
Jinak temi programy jsem myslel POutlook, PIE+MuiltiIE, Agile... Proste bez nutnosti manualniho zasahu se pripoji pres BT. Asi tak...
beecher (9270)|20.4.2005 23:56
[QUOTE="peter.nr"][QUOTE="beecher"]Jinak, kdyz tak to hodis do Vahu, nebo co tim tece... :D[/QUOTE]
No rieka Nitra predsa! :) [/QUOTE] Aha! :D
No je to 20 let, co jsem tam byl naposled...