Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Agenda Fusion vs. Pocket informant

CommanderZ (1798)|6.3.2005 19:30
Co je lepsi? Mam trial PI a nejak jsem nenasel moc vyhod oproti klasickemu PIM - snad jen lepsi Week View a moznost davat k pripominkam soubory...
Medved_ce4you (200)|6.3.2005 19:50
[QUOTE="CommanderZ"]Co je lepsi? Mam trial PI a nejak jsem nenasel moc vyhod oproti klasickemu PIM - snad jen lepsi Week View a moznost davat k pripominkam soubory...[/QUOTE]

Nenasel??? Tak to si bud spatne hledal, nebo nevis, co mas hledat. V prvnim propade to zkus jeste jednou, v druhem pripade je pro tebe jakykoliv lepsi PIM zbytecne zaplacana pamet, protoze ty fce. stejne nepouzijes.

A ptat se, jestli je lepsi PI nebo AF je jaky by si se ptal, jestli v F1 je lepsi McLaren nebo Williams. Zalezi to na tom, co ti vice vyhovuje (at uz treba graficky, nebo ovladanim... funkcnost je shodna pro obe dve aplikace.

Ja osobne pouzivam PI a mezi hlavni vyhody oproti klasickemu kalendari a ukolum patri napr. (pisu jen to, co me ted rychle napada, jinak je toho daleko vic):
- Lepsi prace s kategoriemi (moznost pridat ikonu a barvu ke kategorii - na prvni pohled pak vidis, o co jde)
- Filtrovani - vidis pouze to, co chces videt
- Daleko prehlednejsi zobrazeni
- Moznost vytvaret hiearchicke ukoly
- Mozost prolinkovani (cokoliv s cimkoliv)
- Moznost pouzivat dennik
- Moznost tridit poznamky do slozek
- Lepsi prace s kontakty
....
....
Proste milion dalsich veci. Pokud ale pises jeden ukol tydne a mesicne mas dve udalosti, opravdu nema cenu vybirat si nejakou nahradu, protoze je to plytvani mistem.
CommanderZ (1798)|6.3.2005 20:11
do tydne jeden ukol mam, schuzek tak 12. prehlednejsi to asi celkove je. co jsem tak v agende na screenech videl jsou hierarchicke poznamky - ty ja kzivotu potrebuju. Na PC pouzivam WinOrganizer a ten je bozi (muj soubor ted ma 10M) - presne to co ma bych potreboval i na PPC
Zdenek Malinsky (9781)|6.3.2005 20:20
Zkoušel jsem oba. Nějak mě víc sednul (i pocitově) PI, tak ho teď používám. Jen mi občas vadí hledání v seznamu-pokud je první písmeno s diakritikou...., ale možná to mám blbě nastaveno nebo neumím hledat.
dodox (79)|6.3.2005 20:54
hledej, ta hledaci lista se da upravit a pak to hleda i s diakritikou
Zdenek Malinsky (9781)|6.3.2005 21:14
[QUOTE="dodox"]hledej, ta hledaci lista se da upravit a pak to hleda i s diakritikou[/QUOTE]

To myslíš místo ABC Tab Bar dát Search Bar? To mě moc nepomůže. Stejně musím vyndat stylus a naťukat alespoň první písmeno. Je fakt, že jsem se s tím zas tak moc nepitval.
Dzejkob (286)|6.3.2005 22:04
Pouzival sem delsi dobu Agenda fusion, ale pak sem jednoho dne zkusil PI a musim rici, ze mi sedl o fous vic.Ale je to vec nazoru, kazdopadne uzitecny program, ale asi ne pro kazdeho :yes:.
Medved_ce4you (200)|6.3.2005 22:12
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]To myslíš místo ABC Tab Bar dát Search Bar?[/QUOTE]

Ne. Do ABC baru si muzes nacpat vlastni pismenka a pokud tam das diakritiku, tak budes mit i prvni pismenka s diakritikou. Jen musis vyhazet nejake nepotrebne pocatecni pismenka, jako treba Q a tak. Nebo muzes mit na jednu zalozku i ctyri pismenka.

V My Documents\Webis je soubor ABCBarChar.txt, ktery si muzes libovolne editovat. Jak ho otevres, jednoduse pochopis co delat :-)
Zdenek Malinsky (9781)|6.3.2005 22:49
[QUOTE="Medved"][QUOTE="Zdenek Malinsky"]To myslíš místo ABC Tab Bar dát Search Bar?[/QUOTE]

Ne. Do ABC baru si muzes nacpat vlastni pismenka a pokud tam das diakritiku, tak budes mit i prvni pismenka s diakritikou. Jen musis vyhazet nejake nepotrebne pocatecni pismenka, jako treba Q a tak. Nebo muzes mit na jednu zalozku i ctyri pismenka.

V My Documents\Webis je soubor ABCBarChar.txt, ktery si muzes libovolne editovat. Jak ho otevres, jednoduse pochopis co delat :-)[/QUOTE]

:yes: Pochopil. Dík. Většinou někde venku, když jsem to potřeboval honem, mi to nešlo a pak doma už na to ani nevzdychl. A abych se přiznal, troška lenosti atd. Mám teď nové a jiné hračky, tak šla cihla trošku stranou.:)
jumbo_ce4you (162)|7.3.2005 06:51
[QUOTE="Medved"]...nebo muzes mit na jednu zalozku i ctyri pismenka...[/QUOTE]

Čtyři písmenka nefungují, po tapnutí projede za sebou jen první 3 a ostatní ignoruje :(
strojvudce (390)|7.3.2005 12:42
To mně sedl víc PI....protože je na LOOXe zdarma:D :D :D :D :$: :D :D
neoxo (133)|13.3.2005 07:41
No ja som pouzival Pocekt Informant asi 2 mesiace ale vcera som objavil Agenda Fusion 7.0 a je podstatne prepacovanejsi a pritom ma aj funkcie, ktore ma Pocket Informant.
Velmi sa paci, ked tak na rychlo mozem spomenut:
- fotografie pri kontaktoch
- Project (vytvarat projekty, sledova pri nich ulohy a casy, dufam ze to este v dalsich verziach prepracuju)
- bohate nastavenia, da sa nastavit skoro cokolvek
Octavian (81)|18.6.2005 16:45
Tak jsem si tu procistal vsemozny diskuze PI nebo AF a i kdyz je toho receno takove kvantuim, tak mi z toho hlava nebre ani polovinu :) Proste jsem asi natvrdle. chtelo by to tady naspat nejakoi porazdnou recenzi... PI vs. AF +, - čeština kde je a kde neni možna, atd.... TReba stale obemilane ze PI je pro Looxe zdarma.. tak ja treba vlastnim acera n50 takze pro em by neco takoveho bylo docela podpurne v rozhodnuti... proste porad nejak abych to shrnul nevidim ty zasadni rozdily v uzivani u jednotlivych PIM
Big_Mitch (72)|6.6.2006 15:09
PI mi prisel lepsi, dokud jsem neupgradoval na WM5. Tam si PI ani neskrtne. Takze asi budu muset jit do AF. Ale na druhy pohled to vypada velmi podobne.
Pavlucha (1496)|6.6.2006 16:50
Proč si PI na WM5 ani neškrtne? Něco mi asi uniklo ... :cool:
Mně běhá bez jakýchkoliv problémů.
Big_Mitch (72)|6.6.2006 17:12
Tak se zda, ze jsem jediny, komu PI na WM5 nechodi. :(
Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2006 18:47
A instaloval jsi co a jak? Pokud z .CABu, tak je možné, že jsi omylem použil verzi pro Windows Mobile 2002/2003. Je na to upozorněno na stránce downloadu:

If you are downloading directly to a Pocket PC via Pocket Internet Explorer, get the CAB files and choose the CAB file of your language and operating system. Those files ending in ".ARM.cab" are for Windows Mobile 2002/2003 while those ending in ".WM5.cab" are for Windows Mobile 5 devices.

Je možné, že chybička se vloudila.

EDIT:
Tady si stáhni PocketInformant_Czech.WM5.cab (pokud chceš českou verzi).