Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sháním SW, který by po vyndání PDA z kolébky bez uvedení kodu přímod do PDA spustil alarm.

Def_ce4you (24)|13.2.2005 10:44
Občas nechávám v práci PDA na místě, kde se občas pohybuje i někdo jiný a byl bych nerad, aby mi mého "miláška" někdo ukradl :)

Myslím, že nejsem jediný, kdo by takovou věc ocenil. (pochopitelně SR by alarm vypnul, ovšem to už většinu běžných lidí co nemají PDA nenapadne)
diablo_ll (52)|31.5.2005 22:29
JJ, šiklo by se to...pokud někdo o něčem takovém víte tak dejte vědět :)
Twister_ce4you (107)|31.5.2005 22:36
lidi a co kdyz vam to nekdo slohne komplet i s kolibkou...
Wayne_ce4you (199)|31.5.2005 23:14
[QUOTE="Def"]Občas nechávám v práci PDA na místě, kde se občas pohybuje i někdo jiný a byl bych nerad, aby mi mého "miláška" někdo ukradl :)

Myslím, že nejsem jediný, kdo by takovou věc ocenil. (pochopitelně SR by alarm vypnul, ovšem to už většinu běžných lidí co nemají PDA nenapadne)[/QUOTE]

To je úplně jednoduché. Přeci mašinka jde nastavit, aby při odpojení od PC zazněl tón. Tak si jednoduše dej před synchronizací naplno zvuk a nastav si nějaký ten alarm, který zazní při odpojení ;)
diablo_ll (52)|1.6.2005 09:55
To je sice fakt, ale furt zapínat zvuk na max a pak zase stlumovat...ale možná bych mohl něco takového naprogramovat na počítač...že by to kontrolovalo jestli je activesync připojenej k PDA/MDA a pokud by se odpojil tak by si měl cca 10-30sec(dle nastavení) aby si zadal na stolním PC heslo bo by ti spustil PC šmejkr na plno :D ...ale je fakt že aplikace na ppc by byla lepší protože tam by si slyšeli směr kam ten s tím PDA běží :D

Zkusím o tom popřemejšlet...myslím o té verzi na PC:cool:
Wayne_ce4you (199)|1.6.2005 13:44
[QUOTE="diablo_ll"]To je sice fakt, ale furt zapínat zvuk na max a pak zase stlumovat...ale možná bych mohl něco takového naprogramovat na počítač...že by to kontrolovalo jestli je activesync připojenej k PDA/MDA a pokud by se odpojil tak by si měl cca 10-30sec(dle nastavení) aby si zadal na stolním PC heslo bo by ti spustil PC šmejkr na plno :D ...ale je fakt že aplikace na ppc by byla lepší protože tam by si slyšeli směr kam ten s tím PDA běží :D

Zkusím o tom popřemejšlet...myslím o té verzi na PC:cool: [/QUOTE]

Samozřejmě, že PC jde také nastavit, ale s tou hlasitostí je to stejné...musí se dát nahlas ;)
beecher (9270)|1.6.2005 14:15
Teda ja nevim, ale nebude jednodussi ztrestat takoveho odvazlivce? Docela zvlastni pracovni prostredi, kde si kolegove berou veci druhych bez dovoleni (pokud se tedy jedna o problem v praci)...

Mne napada jedine reseni, ze se po pripojeni do kolibky nahodi nejaky screensaver, ktery pak po probuzeni bude chtit nejaky PIN (s tim, ze reset bude taky chtit zadat kod)...
dort (1212)|1.6.2005 14:31
to ovšem neřeší verzi krádeže, neb jsou pracoviště na kterých se pohybují i cizí lidé a pak to není o divném pracovním prostředí, ale o nutnosti bezpečí pro "miláška" :D a ochrany před odcizením :yes:
beecher (9270)|1.6.2005 14:43
Hm... Popremyslim, co by s tim slo udelat... ;)
diablo_ll (52)|1.6.2005 14:44
Wayne: nemusí se vůbec nastavovat hlasitost když to půjde z PC Spíkru...tam se hlasitost snad ani nenastavovala:D
Wayne_ce4you (199)|1.6.2005 15:33
[QUOTE="diablo_ll"]Wayne: nemusí se vůbec nastavovat hlasitost když to půjde z PC Spíkru...tam se hlasitost snad ani nenastavovala:D [/QUOTE]

No tam to snad ani nejde. Já myslel repro připojené k PC, to dovede udělat rambál. Ještě když se tam jako zvuk po odpojení dá něco křiklavého, tak si nikdo netroufne na Miláška ani sáhnout :)
lukike (278)|2.6.2005 06:29
A system ako zisti ze ho niekto vytiahol z tzv.kolebky? Cez kontakty?Inac bola by to dobra vec...hm :)
beecher (9270)|2.6.2005 09:51
[QUOTE="lukike"]A system ako zisti ze ho niekto vytiahol z tzv.kolebky? Cez kontakty?Inac bola by to dobra vec...hm :) [/QUOTE] No, celkem jednoduse, za prve je (tedy myslim, ze je, nekde jsem to videl) na to API, ktere informuje o stavech PDAcka, mezi jednim stavem je i stav "jsem v syncu s PC")...
A kdyz by ne, tak je pusteny ActiveSync na PDA... :)