Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alturion - rady, tipy, zkušenosti

petr22_ce4you (454)|8.7.2005 08:23
Obavam se ze vychodni Evropu ma leda TomTom Route Planner a ten je starsiho data

Na PL existuje Automapa Polska, neco jako PocketKim s hlasovou navigaci - je to polsky program

Alturion nevypada ze by expandoval na vychod - podrobna mapa konci nekde u Brna, i kdyz kraj mapy je na CR-SR hranici

Ja osobne bych na CR + okoli koupil TomTom 5.0 s Plus mapou (CR+PL+DE+AU)

Chorvati maji ViaGPS - neco jako PocketKIM taktez s hlasovou navigaci
ktinka (9)|8.7.2005 08:52
Mnohokrate diky,ted uz staci TT jen vyzkouset nez zacnu utracet penize.Existuje nejaka oficialni plna lec casove omezena verze? Nebo zase jen nejakej CRACKlej Releas se kterym budou problemy jako tady s ALTURIONEM :
Crusader_ce4you (624)|8.7.2005 09:12
Někdy nevím, jestli to lidi tady dělají z nevědomosti, nebo hlouposti. Pokud někdo shání demo jakéhokoliv programu, je dobré zkusit oficiální stánky výrobce ( v našem případě www.tomtom.com). Nikomu nebudu sahat do svědomí, je to věc každého jednotlivce, jakou cestou si software obstará, ale od nyní budu jakoukoliv zmínku nebo dotaz o nelegální či cracklé verzi mazat., nehledě na to, že toto je diskuse o Alturionu a ne o TomTomovi. Dnes odpoledne diskusi v sekci Alturion promažu, aby byla trochu přehlednější a normální uživatel zde našel pouze potřebné informace a ne stupidně opakující se dotazy. Omlouvám se za ostřejší výraz, ale jinak už to asi nejde.
petr22_ce4you (454)|8.7.2005 09:22
Ja osobne bych uplne na zacatek pridal zamcene forum, ktere by se neposunovalo dolu, co by se jmenovalo treba BLBE OTAZKY nebo CTETE DRIV, NEZ SE ZEPTATE a tam bych napsal ocividne veci, jako:

Kde vezmu demo ?
Jake jsou mapy ?
Kde muzu stahnout program XY ?
Jak se updatuje Alturion ?
Jak se ziskaji kody na TomTom ?
Kde zjistim pokryti map programu XY ?
Kde je web programu XY ?


Tim by se usetrilo 50% prispevku
Crusader_ce4you (624)|8.7.2005 09:42
Já bohužel nemám práva k založení informačního topicu, který by se neposouval časovou prodlevou níže a níže. To by musel asi Pavel K.
David79 (11)|16.8.2005 12:12
Prosim o pomoc s Alturionem:
z niceho nic mi prestal pocitat cestu pri zadani destinace pres dialog route planneru, popripade kliknutim v mape. Pocita pouze kdyz mu zadam destinaci z oblibenych polozek, ulozenych drive, nebo take me home.
Stejne tak mi adresu nevyhleda ani nepresune do oblibenych.
Jmena ulic z mapy take zmizela (resp. ted nazvy ulic nevidim, a predtim tam myslim byly).
V PC funguje vse bez problemu. Zkusil jsem znovu vyexportovat mapu i preinstalovat cely alturion - mate nekdo napad cim by to mohlo byt zpusobene?
Diky.
David79 (11)|18.8.2005 10:12
Vidim ze nikdo podobnou zkusenost nema... mam dalsi dotaz. Zjistil jsem ze Alturion si zahadnym zpusobem pamatuje nejaka sva nastaveni (konfigurace GPS atd.) - a to i pote co ho odinstaluju (odinstaluju, provedu vycisteni MemMaidem a SR, po znovunainstalovani si pamatuje vsechny Favorities, nastaveni GPS atd...) Kam tyhle soubory uklada? Chtel bych je zkusit smaznout a pak az nainstalovat novou verzi.
Po HR a obnoveni zalohy se chova stejne (nenaviguje, nepozna ulice), po HR
a instalaci na cisty stroj v pohode jede jako zamlada.

Kdyby nekdo vedel, budu rad, nechce se mi instalovat na PDA vse od nuly...
Diky.
Myrek_ce4you (188)|18.8.2005 10:22
Na Pocket PC si to uklada do databaze (cii ne do souboru), ktera se jmenuje nejak jako Alturion Favorites... Muzes ji prozkoumat napr. pomoci Database Exploreru od eXEdena.
Zaroven se tato databaze automaticky synchronizuje s PC, kde je ten soubor ulozen v adresari Alturionu, myslim, ze se jmenuje Favorites.cfg nebo podobne (uz jsem Alturion smazal).
David79 (11)|18.8.2005 13:32
Diky, zkusil jsem odinstalovat, smazat databazi, odinstalovat i Alturion na PC a smazat vse co se ho tyka - nepomohlo.
Uz jsem tim zabil tolik casu, ze kdybych to resetoval a instaloval cele nacisto, tak to mam dvakrat hotove.
Diky za radu, jdu se nachystat na HR.
David.
vladahr (14)|18.8.2005 18:01
ROZCHODIL JSTE NEKDO ALTURION NA Acer N50?
Me to vzdy konci hardresetem.
David79 (11)|26.8.2005 07:28
O par prispevku vyse jsem resil problem s Alturionem, a musim rict, ze se mi nepovedlo Alturion rozchodit ani kompletni preinstalaci po HR. Je to divne, ale projevuje se to takto:
Zacalo to tim, ze alturion nezobrazoval na mape nazvy ulic a cisla silnic, a kdyz jsem v route planneru zadal destinaci, nezobrazil ji, neumi ji dat do oblibenych, neumi ji zaradit do trasy aby spocital cestu.
Nepomuze nahrani nove mapy, chova se to stejne.
Po HR a nove instalaci altuionu se to chvili chova normalne, ale po chvilce to spadne zase a cisla silnic a nazvy ulic jsou fuc.
Nechapu cim to, predtim mi alturion fungoval nekolik mesicu a tyhle problemy se neprojevovaly.
Ma nekdo nejaky napad cim to muze byt? Muze byt neco vadne v PDA? Uz jsem zoufaly, nechci abych musel hledat alternativni program pro navigaci v CR (v zahranici pouzivam TomTom). Alturion mi i pres sve chyby pomerne vyhvoval...
Diky za jakykoli napad.
tortoise (546)|26.8.2005 08:21
No a proč nepoužívat pouze TT5? Pokrytí ČR má lepší než Alturion a můžeš mít jeden program na ČR i Evropu.
petr22_ce4you (454)|26.8.2005 08:27
Mno pokud ma oboje legalne tak se odpoved jmenuje 59 Euro
David79 (11)|29.8.2005 15:04
Zajimave, nevedel jsem ze TT5 ma uz mapy i pro CR - a jestli ma lepsi pokryti nez Alturion, tak sem s nim. Ja mam TomTom 3 a tam CR neni ani nahodou.

Nicmene i kdyz se to vyresi zmenou softu, neodpovida to na mou odtazku - "co se ksakru mohlo pokazit"... pul roku to funguje, a najednou ne?! Ani po HR a ciste instalaci... proste to nechapu.
elit (168)|12.9.2005 07:39
David79: Tusim, ze odpoved byla o par prispevku vyse a spociva v tom, ze se zastupce kterym to spoustis musi navest na jinej spousteci soubor co je v adresari. Kterej, to si ted nevybavim.
Latexman (28)|30.9.2005 14:45
Musí se někde v Alturionu zapnout automatické přepočítání trasy nebo by to mělo chodit automaticky? Mě to nefunguje a stále to drží předem vypočítanou trasu i když z ní sjedu a nic nepřepočítá.
libor_m (1026)|24.11.2005 15:22
Tato diskuze vzhledem ke změnám struktury uzamyká.