[QUOTE="romanx"]Jeste, jen doplnek tohle si asi cetl, ze ? Hlavne bod 11
http://www.alturion.com/support/details.php?id=349[/QUOTE]
Tak jsem obětoval dva litry za Corsar 1GB SD kartu a výsledek je naprosto stejný. Takže kartou to určitě není.
http://www.alturion.com/support/details.php?id=349[/QUOTE]
Tak jsem obětoval dva litry za Corsar 1GB SD kartu a výsledek je naprosto stejný. Takže kartou to určitě není.
Zjistil jsem zajímavou věc - rozdělil jsem mapu Německa na vrchní a spodní část (spodní část se mi podařila až s "neautomatickým" natahováním map) a při přidávání map se chovají dost zvlaštně. Na kartu jsem dal CZ a mnou vyrobenou vrchní část Německa. Když jsem pak zkusil přidat spodní část, nešlo to. Resp. přidal jsem ji, ale mapa nebyla v nabídce "plánovače tras". Když jsem vrchní část vyjmul a vložil nejprve spodní část, vrchní část šla vložit v pohodě. Takže teď mám spodní i vrchní část, ale jak jsem řekl - chování Alturionu je dost zvláštní.
:?: :?: :?:
:?: :?: :?:
Zkus jeste tu mapu Nemecka rozdelit tak, aby mela max. velikost 200 MB.
Ted si nejsem jisty jestli to jde primo v te deskop verzi, ale snad jo.
Ja mam malou kartu :( tak to nemam jak vyzkouset.
Ted si nejsem jisty jestli to jde primo v te deskop verzi, ale snad jo.
Ja mam malou kartu :( tak to nemam jak vyzkouset.
Mam problem - vyexportuju mapu, na PDA ji otevru, ale nenabidne mi uz pak zadnou z ulic a na mape nevidim nikde vubec nic (zoomovat jsem zkousel jakkoliv). Zkousel jsem to dat i do pameti (ne na kartu). Nevi nekdo co s tim?
[QUOTE="AleqCZ"]Mam problem - vyexportuju mapu, na PDA ji otevru, ale nenabidne mi uz pak zadnou z ulic a na mape nevidim nikde vubec nic (zoomovat jsem zkousel jakkoliv). Zkousel jsem to dat i do pameti (ne na kartu). Nevi nekdo co s tim?[/QUOTE]
Nazdar, projdi si historii, odpoved je tam snad i vicekrat, minimalne jedna ode mne.
Nazdar, projdi si historii, odpoved je tam snad i vicekrat, minimalne jedna ode mne.
ahoj, díky Vašim popisům se mi povedlo Alturiona rozběhnout. měl jsem verzi 5.3 a ta chjodila docela dobře, ale byla už trochu out. teď mám 6,01,16 a je tam toho váíc. Bouhužel někdy jezdím v Praze mimo silnice nebo v protisměru. Dá se s tím něco dělat? Auto upgrade z pochipitelných důvodů nemohu. Díky Honza
[QUOTE="jan.honek"]ahoj, díky Vašim popisům se mi povedlo Alturiona rozběhnout. měl jsem verzi 5.3 a ta chjodila docela dobře, ale byla už trochu out. teď mám 6,01,16 a je tam toho váíc. Bouhužel někdy jezdím v Praze mimo silnice nebo v protisměru. Dá se s tím něco dělat? Auto upgrade z pochipitelných důvodů nemohu. Díky Honza [/QUOTE]
No vidis :)
No vidis :)
jsem spokojený, jenom toho s ním zatím moc neumím. mám tam dost modrých ploch - pořád mám pocit, že jedu k vodě a taky nevím jak využívat menu ve'd me domů...
[QUOTE="jan.honek"]ahoj, díky Vašim popisům se mi povedlo Alturiona rozběhnout. měl jsem verzi 5.3 a ta chjodila docela dobře, ale byla už trochu out. teď mám 6,01,16 a je tam toho váíc. Bouhužel někdy jezdím v Praze mimo silnice nebo v protisměru. Dá se s tím něco dělat? Auto upgrade z pochipitelných důvodů nemohu. Díky Honza [/QUOTE]
No me osobne pripadlo, ze funkcnost programu jako takoveho se oproti starsim verzim zhorsila. Viz. export map a nutna uprava nasmerovani zastupce na jiny spousteci soubor.
No me osobne pripadlo, ze funkcnost programu jako takoveho se oproti starsim verzim zhorsila. Viz. export map a nutna uprava nasmerovani zastupce na jiny spousteci soubor.
Tak to vypadá, že je vyřešená záhada s mapou Německa. Už se přihlásili dva čtenáři, kterým mapa jde načíst bez problémů. Mají rozdílné stroje, ale oba mají Alturion 6.1 - takže buďto je v novější verzi opravená mapa, nebo je opravená chyba v programu.
Každopádně záhada se zdá být vyřešena.
Každopádně záhada se zdá být vyřešena.
V sobotu jsem zkoušel jet podle Alturion Praha - Hřensko a vždycky, když jsem vjel do nějakého města a nejel zrovna podle jeho doporučení - změnil trasu podle objížděk, tak mi nějak vytuhnul a musel jsem ho znova nastartovat. Může to nějak souviset s obsazením paměti?
Trasu jsem udělal v PC a je pravda, že jsem tam zkusil dát nějaký průjezdní bod. On mě pak k němu hnal a když jsem ho bez zastavení minul tak umřel. zatím se mi to nikdy nestalo, když tam ten bod nebyl ... prostě start- cíl, ale to zase jezdil strašným obloukem. Poradíte někdo jak to vychytat?
Trasu jsem udělal v PC a je pravda, že jsem tam zkusil dát nějaký průjezdní bod. On mě pak k němu hnal a když jsem ho bez zastavení minul tak umřel. zatím se mi to nikdy nestalo, když tam ten bod nebyl ... prostě start- cíl, ale to zase jezdil strašným obloukem. Poradíte někdo jak to vychytat?
Něco podobného se mi také stává.
Stává se to při přepočítávání delší trasy a je-li tam průjezdní bod, je to ještě pravděpodobnější. Zkoušel jsem to na dvou mašinkách zároveň - Loox720 a MDAC. Tím jsem zjistil, že téměř vždy bylo "vytuhnutí" pouze zdánlivé - PDA zuřivě počítalo novou trasu a zkrátka "zapomnělo" reagovat na moje tapání po displayi. Když jsem chvíli počkal (i několik minut), najednou se PDA probralo a jelo normálně dál. Stávalo se to podstatně častěji na MDAC a Loox se při vytuhnutí rychleji "probral". Má to tedy, dle mého názoru, co dělat s výkonem PDA, od toho má hypotéza o "zuřivém počítání". :D :D
Obecně mám tu zkušenost, že když chvilku počkám, je to v poho.
Stává se to při přepočítávání delší trasy a je-li tam průjezdní bod, je to ještě pravděpodobnější. Zkoušel jsem to na dvou mašinkách zároveň - Loox720 a MDAC. Tím jsem zjistil, že téměř vždy bylo "vytuhnutí" pouze zdánlivé - PDA zuřivě počítalo novou trasu a zkrátka "zapomnělo" reagovat na moje tapání po displayi. Když jsem chvíli počkal (i několik minut), najednou se PDA probralo a jelo normálně dál. Stávalo se to podstatně častěji na MDAC a Loox se při vytuhnutí rychleji "probral". Má to tedy, dle mého názoru, co dělat s výkonem PDA, od toho má hypotéza o "zuřivém počítání". :D :D
Obecně mám tu zkušenost, že když chvilku počkám, je to v poho.
Nerekl bych, ze je to az tak dano samotnym vykonem, spise volnou pameti (vykon procesoru ma samozrejme na prepocteni trasy vliv, ale pamet je to nejuzsi misto).
Pokud je trasa hodne dlouha, je treba naplanovana na hodne velke mape a pameti je hodne malo, pak probiha jakesi "swapovani" uz vypoctenych kousku trasy a natahuji se postupne dalsi. To samozrejme trva dele. Pokud jsou nastavene prujezdne body, nepocita se trase naraz, ale po castech, takze to trva o neco dele.
Pokud je trasa hodne dlouha, je treba naplanovana na hodne velke mape a pameti je hodne malo, pak probiha jakesi "swapovani" uz vypoctenych kousku trasy a natahuji se postupne dalsi. To samozrejme trva dele. Pokud jsou nastavene prujezdne body, nepocita se trase naraz, ale po castech, takze to trva o neco dele.
ahoj a díky. I v mém případě to vypadalo dost podobně. jenže to přepočítávání zatuhlo úplně. Ten "teploměr" co tam běhá zůstal stát tak na 1/3 a konec. Neprobral se asi po výjezdu z města a když ano tak hodil aktuální polohu, ale už ne trasu.... myslím, že budu muset vysypat nějaké programy aby bylo více paměti nebo se vy... na ty průjezdní body.
Kazda verze Professional ma funkci autoupdate, stahne si to sama
Verze PDA nema tu PC cast, ale tu orezanou verzi tu snad nikdo nema
Akorat se to musi znova nainstalovat do PDA
Verze PDA nema tu PC cast, ale tu orezanou verzi tu snad nikdo nema
Akorat se to musi znova nainstalovat do PDA
Treba tady:
http://www.ceda.cz/article.asp?nDepartmentID=255&nArticleID=303&nLanguageID=1
A nebo jediduse pres kartu na Internetu coz je nejrychlejsi
http://www.ceda.cz/article.asp?nDepartmentID=255&nArticleID=303&nLanguageID=1
A nebo jediduse pres kartu na Internetu coz je nejrychlejsi
[QUOTE="petr22"]Treba tady:
http://www.ceda.cz/article.asp?nDepartmentID=255&nArticleID=303&nLanguageID=1
A nebo jediduse pres kartu na Internetu coz je nejrychlejsi[/QUOTE]
tak tihle pořád ještě nevědi, zda ano či ne...
http://www.ceda.cz/article.asp?nDepartmentID=255&nArticleID=303&nLanguageID=1
A nebo jediduse pres kartu na Internetu coz je nejrychlejsi[/QUOTE]
tak tihle pořád ještě nevědi, zda ano či ne...
Alturion 6 Professional + mapa Evropy
je to tam jako "year pack" - tzn sada CD a update na 1 rok zdarma
je to tam jako "year pack" - tzn sada CD a update na 1 rok zdarma
neni, ale update na dalsi rok je zvlast
Vsecky updaty se pak uz stahujou z netu, na mapy poslou CD/DVD
Vsecky updaty se pak uz stahujou z netu, na mapy poslou CD/DVD
jak to ale pročítám, tak si myslím, že samotnej ten roční pak asi nestačí.... můžeš mi prosím napsat nějak "blbuvzdorně" co přesně...
[QUOTE="petr22"]Alturion 6.0 standard nebo profi + update na rok
Ten rocni update neprodaj samostatne bez Alturionu[/QUOTE]
mohu se tě v SZ na něco zepta co bych nerad psal na sklo?
Ten rocni update neprodaj samostatne bez Alturionu[/QUOTE]
mohu se tě v SZ na něco zepta co bych nerad psal na sklo?
Chtel bych se zeptat - pouzivam alturion 6 a iPAQ 2210ve spojeni s BT GPS Navilock 308, a alturion mi ji bezne ztraci - normalne naviguje a najednou se objevi hlaska "vyberte BT zarizeni" a nabidne mi gps. Kdyz ji vyberu (naprosto nelogicky, protoze neni duvod proc by mel ztratit spojeni) tak mi napise "no gps found".
Pouzivam jeste OziExpolorer a PocketKIM a spojeni s gps je bez problemu a bez vypadku - tak jsem vyloucil vinu hardware. Mate nekdo podobnou zkusenost?
Pouzivam jeste OziExpolorer a PocketKIM a spojeni s gps je bez problemu a bez vypadku - tak jsem vyloucil vinu hardware. Mate nekdo podobnou zkusenost?
že by mi vypadával to ne. jen při startu občas GPS nenajde a musím ho navilit ručně. Špíš se tahle verze projevuje tak, že mi "zakufruje" na waypointech.
Chtel bych poprosit, nejakeho majitele iPAQ hx4700, ktery ma koupeny Alturion, aby napsal jestli je program po stazeni updatu uz prizpusobeny tomuto zarizeni. Napr. velikost klavesnice, velikost a rozmisteni tlacitek, cestina atd. Dale by me zajimala rychlost spousteni programu.
A jeste bych potreboval info, co bych presne mel koupit, kdyz chci program a mapu CR.
Diky
A jeste bych potreboval info, co bych presne mel koupit, kdyz chci program a mapu CR.
Diky
na tohle se da odpovedet jedine takhle:
Slovensko je v Evrope ? :-)
(ne, Slovensko tam neni, je tam jen mapa CR jejiz podrobnost klesa na vychod a stejne udelana mapa Polska. Stejne tak tam neni Ukrajina a Belorusko a pobaltske staty)
Slovensko je v Evrope ? :-)
(ne, Slovensko tam neni, je tam jen mapa CR jejiz podrobnost klesa na vychod a stejne udelana mapa Polska. Stejne tak tam neni Ukrajina a Belorusko a pobaltske staty)
Pokud chci koupit Alturion Professional, je tento odkaz spravny ..... http://www.alturion.com/partners/?id=106 ?
Je to 3. polozka "Alturion™ GPS Professional 6 Software only 259 € (incl VAT)". Podle me uz mapy kupovat nemusim, je tam v popisu "Alturion™ GPS Major Roads of Europe a Alturion™ GPS detailed maps of Europe".
Je to tak spravne?
Je to 3. polozka "Alturion™ GPS Professional 6 Software only 259 € (incl VAT)". Podle me uz mapy kupovat nemusim, je tam v popisu "Alturion™ GPS Major Roads of Europe a Alturion™ GPS detailed maps of Europe".
Je to tak spravne?