Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

petr22_ce4you (454)|26.4.2005 10:31
Acer N10 - automaticke vypinani PDA je pochopitelne vypnute, protoze mi je k nicemu. Kdyz to chvili nepouzivam, staci prepnout tlacitko HOLD - vypne se PDA a zamkne klavesnice. PDA porad bezi, spotreba minimalni. Jinak uplne vypnout to lze vypinacem.

Zajimave je, ze s pripojenou GPS to vzdy nabehne po zapnuti samo.
m.sachl (153)|26.4.2005 10:38
[QUOTE="petr22"]Acer N10 - automaticke vypinani PDA je pochopitelne vypnute, protoze mi je k nicemu. Kdyz to chvili nepouzivam, staci prepnout tlacitko HOLD - vypne se PDA a zamkne klavesnice. [/QUOTE]

...no tak tebe se tento problem netyka :) :)

automaticke vypinani je k nicemu treba pro tebe... ale sve opodstatneni ma a myslim, ze vetsina uzivatelu jej vyuziva. automaticke vypinani ma prave slouzit k tomu, kdyz zapomenes vypnout sam. nebo dojde k samovolnemu zapnuti pda...

hm... ale to uz se dostavame mimo puvodni myslenku.
takze pokud bych se mel vratit, tak sice v smartmaps blokovat vypinani nepotrebuji, ale primlouvam se za nej - neni to slozite a podle nekterych uzivatelu v teto diskuzi by se to mohlo hodit...
Stormer_ce4you (28)|26.4.2005 14:00
[QUOTE="PLANstudio"][QUOTE="Stormer"]...mam MDA II a to ma jen SD slot ... ;)
SD kartu samozrejme mam a vsechno na ni... takze tech 80-90mb mista v telefonu zhruba mam... kabelova nebo BT gps je pro me k nicemu.. vzhledem k tomu ze to pouzivam taky na kole, tak nechci mit jeste dalsi drzak na GPS ;P gps v SD je pro me idealni.. az na ten problem s mistem no.. asi se spokojim s pocket kimem.. nebo spis budu muset ;)[/QUOTE]

V pripade instalace pouze podrobne mapy CR 1 : 100 000 + navigacnich dat je velikost 65 MB mapa + 10 MB data pro hledani. Jednotlive vrstvy mapy lze pripadne jeste umazat (napr. 1:300 000 = 12 MB) a misto ni nahrat treba Prahu (cca 25 MB).

Vse bude fungovat bez omezeni (vypocet trasy i hlasova navigace), jen situaci neuvidite v podrobnych mapach.

Ale i toto lze castecne resit - treba odmazat Prahu a nahrat docasne napr. Brno - jen to nebude moc prakticke.... [/QUOTE]
to mi neprislo jako zrovna idealni reseni, takze sem to vyresil asi nejlepsim zpusobem.. domluvil sem se s prodejcem na vymene za BT GPS, takze uz problem s mistem mit nebudu.. takze se teste na novyho uzivatele SM.. jinak jeste 1 dotaz... uz funguje rotace mapy podle smeru jizdy? nedovedu si predstavit ze bych mel tocit hlavou nebo pdackem abych chapal dobre kam mam jet ;)
petr22_ce4you (454)|26.4.2005 14:07
Rotace neni a nejspis nebude - u vektorove mapy zadny problem, ale tohle je rastrova mapa
Stormer_ce4you (28)|26.4.2005 14:16
[QUOTE="petr22"]Rotace neni a nejspis nebude - u vektorove mapy zadny problem, ale tohle je rastrova mapa[/QUOTE]
a jakej je problem rotovat s obrazkem? ;) to je jeste jednoduzsi nez u vektoru.. ale vzhledem k tomu ze je tam vektorova navigace, tak to bude asi nastejno
petr22_ce4you (454)|26.4.2005 14:56
Mno to ja nevim, se ptej u Aponie v cem je problem

kdysi tu to nekdo vysvetloval
dort (1212)|29.4.2005 11:24
dotaz fungují turistické mapy 1:50000 v realVGA, nebo se musi prepinat? :?
Šeba_oldd (1184)|29.4.2005 13:37
[QUOTE="dort"]dotaz fungují turistické mapy 1:50000 v realVGA, nebo se musi prepinat? :? [/QUOTE] Jsou plne funkcni:yes:
00061730_pc_capture2_oxIn.jpg
Ronin (45)|2.5.2005 13:55
Zarazilo mě, že program naviguje jen po blízký bod k cíli, zbytek už je na Vás :-( nebo jsem byl naveden k ulici, kterou jsem požadoval, ale na špatný konec, jednalo se totiž o jednosměrnou ulici a já to musel podle mapy objíždět, ale už bez navigace :-( Je toto velký problém napravit, alespoň ty jednosměrné ulice ?? Jinak jsem spokojen, jedná se o výborný produkt, který, jak předpokládám, se bude dále vyvíjet k dokonalosti. Jen tak dále.
petr22_ce4you (454)|2.5.2005 16:06
Obavam se to bude obrovsky problem - protoze je to rastrova mapa, tedy kazdy navigacni bod by bylo treba definovat pro vektorovou navigaci (sipky, trasy)

Ta sit navigacnich bodu proste neni natolik podrobna, aby to dovedla navigovat do libovolneho mista libovolne ulice, naviguje to totiz jen mezi krizovatkami

S POI se uz nechyta vubec

P800 (66)|6.5.2005 20:25
Tak jsem ho koupil.. tedy SmartMaps Navigator ČR + Krajská města. A mé zážitky po několika desítkách kilometrů?

- jednoznačně mi vadí, že se mapa nenatáčí. Šílený to je, když jedu "dolů", hlasová navigace sice navádí v pohodě, ale při pohledu na mapu je doleva doprava a naopak, prostě blbost na entou.

- přepočítání trasy. Buďto jsem blbej já nebo SmartMaps. Představuji si to tak, že když sjedu z naplánované trasy, tak mě sice upozorní, že jedu jinak než mi naplánoval SM, ale zároveň přepočte novou trasu z místa kde jedu a ne, že mě jakási velká modrá šipka ukazuje "někam" kde je správná trasa

- skvělý byl na první pohled Alturion 6, bohužel jsem nenašel v Česku firmu která by ho prodávala a byla schopna mi k tomu něco říci resp. ukázat. Takže jsem si Alturion stáhl z P2P. Jenže, když jsem si naplánoval trasu (úmyslně směr který vůbec neznám) z Brna do Klobouk, dovedl mě v klidu kilometr za Pohořelice a řekl, že jsem v cíli, vedl mě tedy úplně jiným směrem než jsou Klobouky a zastavil mě v úplně jiné díře..

- co zvolit za navigační software, za co nevyhodit kačky, když jezdím převážně v ČR?
Šeba_oldd (1184)|6.5.2005 20:32
Tak myslim ze uz ti zbyva jen Pocket Kim. I pres vsechny nedostatky te dovede do cile.
richard2 (150)|6.5.2005 20:58
[QUOTE="P800"]..........- co zvolit za navigační software, za co nevyhodit kačky, když jezdím převážně v ČR?[/QUOTE]

Mrkni třeba na MapFactor. Ale není bezchybnej, zkus přečíst tohle
MilanSu (823)|7.5.2005 00:54
Ja osobne pouzivam MapFactor, nerikam ze nema nedostatky ale pokud si dam podminku navigace v CZ, slusna mapa CR a evropa, tak nevidim jine reseni.
Pocket kim (ted jsem testoval) pipani pred krizovatkou a kam mam jet nevim, navic za cenu cca 5000 mam pouze CR
Smartmaps - to nevim, ale dle ohlasu nanataci mapa, a opet pouze CR (SR)
Navigon, Tom Tom - co jsem mohl shlednout verzi, mapy CR k nicemu, nevim jak aktualni verze
Alturion - mozna, ale nikdo zatim v CR neprodava, Ceda mela v dubnu a zatim nic.

Pomerne casto komunikuji s tvurci MapFactoru a vetsinu mych pripominek akceptuji a jsou zapracovany v aktualizaci. V soucasne dobe pracuji na optimalizaci pameti pro mapy v PDA. A co si budeme povidat, do Prahy (Brna, Plzně ...) trefím i bez navigace a ve meste i MapFactor pomuze.
P800 (66)|7.5.2005 01:10
Má mapFactor hlasovou navigaci?
MilanSu (823)|7.5.2005 01:36
No aby ne, jinak by toi byl pocket kim
P800 (66)|7.5.2005 08:12
Fajn.. kde se to dá vidět funkční resp. testnout? Nějaká Lucemburská dema mě nezajímají, skvělá by byla varianta trial verze, stačí mi půl dne na odzkoušení.. poté zruším nebo koupím. Ď..
karlic (707)|7.5.2005 09:00
Dotaz pro Aponii
Kdy bude konečně v Smartmaps zabudována jednoduchá funkce, která zabrání vypnutí PDA a zhasnutí displeje při použití na baterie?

Je to opravdu strašný vopruz pokaždé v menu dát backlight naplno, vypnout automatické zhasnutí a v power zrušit automatické vypnutí!
A navíc jsem nesehnal žádnou utilitu, která by to řešila.
Díky za rychlé řešení jako v minulosti.
Kocir (836)|7.5.2005 13:53
[QUOTE="karlic"]Dotaz pro Aponii
Kdy bude konečně v Smartmaps zabudována jednoduchá funkce, která zabrání vypnutí PDA a zhasnutí displeje při použití na baterie?

Je to opravdu strašný vopruz pokaždé v menu dát backlight naplno, vypnout automatické zhasnutí a v power zrušit automatické vypnutí!
A navíc jsem nesehnal žádnou utilitu, která by to řešila.
Díky za rychlé řešení jako v minulosti.[/QUOTE]

TAKY SE PRIMLOUVAM ZA MOZNOST NASTAVENI MAX.JASU DISPLEJE, MAX.HLASU REPRAKU A VYPNUTI VYPINANI DISPLEJE A PDA.

A TAKY ZA AUTOMATICKE PREPNUTI DO FULLSCREENU A PRIPADNE LIST NAHORE A DOLE S INFORMACEMI O GPS A NAVIGACNICH BODU.

A TAKY CAS DO CILE A POCET KM.
Šeba_oldd (1184)|7.5.2005 23:42
A JESTE A TO V KAZDEM PRIPADE NATACENI MAPY!!!Bez teto funkce mi tento soft pripadne spise nebezpecnym v provozu jelikoz pri pohledu za jizdy musite hodne zamerit pozornost na to kam vlastne jet kde vlastne jste.Nemyslim si ze by hlasova navigace tento problem resila.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|8.5.2005 00:22
[QUOTE="Kocir"]...TAKY SE PRIMLOUVAM ZA MOZNOST NASTAVENI MAX.JASU DISPLEJE, MAX.HLASU REPRAKU A VYPNUTI VYPINANI DISPLEJE A PDA...[/QUOTE]
Mám nouzově vyřešeno pomocí profilu v programu phoneAlarm. V profilu CAR mám nastavenou na 100% hlasitost a jas, vypnutí podsvícení na baterie i dobíjení na 0 (tzv. always), aktivaci BT a nastartování SmartMaps. Na jedno ťapnutí mám tak vše nastartované a seřízené, v profilu HOME to mám nastavené tak, aby se vše vrátilo do normálu (vypnout BT, nastavit jas, nakonfigurovat podsvícení), pouze SmartMaps musím vypnout sólo.. jako nouzové řešení to plně vyhovuje...
P800 (66)|8.5.2005 01:17
S odkazem na můj dřívější příspěvek mám dva dotazy na Aponia Software:

- jednoznačně mi vadí, že se mapa nenatáčí. Šílený to je, když jedu "dolů", hlasová navigace sice navádí v pohodě, ale při pohledu na mapu je doleva doprava a naopak, prostě blbost na entou. Lze vyřešit?

- přepočítání trasy. Buďto jsem blbej já nebo SmartMaps. Představuji si to tak, že když sjedu z naplánované trasy, tak mě sice upozorní, že jedu jinak než mi naplánoval SM, ale zároveň přepočte novou trasu z místa kde jedu a ne, že mě jakási velká modrá šipka ukazuje "někam" kde je správná trasa. Lze vyřešit?



A pro ostatní mám dotaz, zda lze někde najít mapFactor (PDA) na otestování v reálu (bude-li mi vyhovovat, koupím) stejně tak Alturion 6 (tuším poslední verze je 6.1, ale možná se mýlím)..

Ď..
Kocir (836)|8.5.2005 09:36
[QUOTE="Šeba"]A JESTE A TO V KAZDEM PRIPADE NATACENI MAPY!!!Bez teto funkce mi tento soft pripadne spise nebezpecnym v provozu jelikoz pri pohledu za jizdy musite hodne zamerit pozornost na to kam vlastne jet kde vlastne jste.Nemyslim si ze by hlasova navigace tento problem resila.[/QUOTE]


POKUD JE HLASOVA NAVIGACE KVALITNI, NENI OPRAVDU TREBA MOC VIZUALNI NAVIGACE, IKDYZ JE TO DOBRE. ME SE STALO, ZE V NEMECKU JSEM SI OMYLEM VYPL ZOBRAZOVANI TRASY V MAPE A MUSEL JSEM HANNOWER PROJET JENOM POMOCI HLASOVE NAVIGACE. JELIKOZ TO BYL TOMTOM CO ME NAVIGOVALO TAK TO BYLO UPLNE V POHODE A TO JSEM PROJIZDEL SKRZE CELE MESTO Z JEDNOHO KONCE NA DRUHY. OPRAVDU ZALEZI NA KVALITE HLASOVE NAVIGACE. KDYZ JEDETE S NEKYM KDO VAS NAVIGUJE, TAK VAM TO TEZ RIKA POUZE "HLASOVE" A NEUKAZUJE VAM ZADNOU MAPU.
Ivanm_ce4you (466)|8.5.2005 22:06
Mam jednu technickou.

Ten CAPSLOCK je tragicky citelny, stacilo by zduraznit jen neco...

Ivan
petr22_ce4you (454)|9.5.2005 08:46
Natacenni mapy uz se tu nekolikrat resilo, vcetne odpovedi Aponie. Je zbytecne se ptat na to same znovu a znovu.

Ad vyzkouseni - ano, na netu lze sehnat ISO image instalacnich CD, jenze tato cesta ovsem neni v zadnem pripade legalni. Demoverze neexistuji.
P800 (66)|9.5.2005 08:59
- omlouvám se, hledal jsem v příspěvcích, zřejmě jsem neměl dostatek trpělivosti, veřil jsem, že nejsem jediný komu vlastnost "ne-otáčení" vadí, odpověď od výrobce jsem však nenašel.

- skvělý přístup výrobce a distributorů, jejich problém :no: . Vyhovují mi trial verze aplikací, ať už na PC nebo na PPC, mám dostatek času na vyzkoušení a tedy na rozhodnutí zda odstranit nebo koupit.
ms_ce4you (364)|9.5.2005 10:16
ad Petr: jo ? A kde ? :-)))

Ale vazne - kdyz si to chce clovek vyzkouset, pozna vetsinou treba az po nekolika dnech, ze mu ten sw nevyhovuje /napr. PocketKim/. Proc neni treba Trial na 14 dni ?

Nektere firmy to resi take kouzelne - je mozne mit 30denni trial, ale napr. jedno mesto v Holandsku. To je pak docela prijemne si jet otestovat funkcnost tak daleko...

petr22_ce4you (454)|10.5.2005 07:55
Jak by sis tu demoverzi predstavoval ?
2-4 GB dat ke stazeni, a software omezeny na 14 dni provozu ?

To znamena darovat plna mapova data a vytvoreni nebo stazeni cracku ktery odstrani casovy limit je otazkou minut.

Plne funkcni trial verze = plna verze zdarma.
bobino (32)|10.5.2005 07:58
[QUOTE="petr22"]Jak by sis tu demoverzi predstavoval ?
2-4 GB dat ke stazeni, a software omezeny na 14 dni provozu ?

To znamena darovat plna mapova data a vytvoreni nebo stazeni cracku ktery odstrani casovy limit je otazkou minut.

Plne funkcni trial verze = plna verze zdarma.[/QUOTE]

To by bolo idealne:D :D
ms_ce4you (364)|10.5.2005 08:19
to Petr22:

jakych 2-4 GB dat u Smartmaps ?

Vzdyt se daji omezit nejake funkce /treba max. mozne meritko/ - a s tim to teprve prelozit. Pak zadny crack nepomuze.
peter.nr (501)|10.5.2005 08:21
Napadá mi skôr iná vec.
30 dní na skúšanie: program + časť mapy, ktorú si vyberiem. Napr. som z Nitry, tak Nitra a blízke okolie. Ak by som bol z Prahy, tak napr. Praha - stred. Ja neviem, cca 100 km štvorcových. :)

Použiteľnosť takejto verzie v praxi je minimálna, pretože "doma" všetky cesty poznám a teda navigáciu nepotrebujem. Ale na otestovanie to je super!

A tiež čo sa týka downloadu, tak je to vec chvíľky, pretože 10x10km veľa miesta nezaberie. :yes:
peter.nr (501)|10.5.2005 08:23
Pokiaľ viem, SmartMaps majú skúšobnú verziu, ale je tam iba časť Brna - a do Brna kvôli testovaniu chodiť nebudem.
petr22_ce4you (454)|10.5.2005 08:33
Obavam se ze delat kazdemu demoverzi podle jeho potreb s kusem mapy co si vybere taky neni moc realne
ms_ce4you (364)|10.5.2005 08:35
Presne tak. Ja take do Brna kvuli tomu nepojedu. A abych koupil a po tydnu zjistil, ze mi to nevyhovuje - napr. se po tydnu ukaze, ze se nemohu srovnat s neotacenim mapy nebo mi treba vadi neco jineho - tak tolik penez se mi zase vyhazovat nechce.
ms_ce4you (364)|10.5.2005 08:36
to Petr22: proc by neslo mit republiku rozdelenou na kvadranty /treba na 50/ a kazdy by si zvolil, jake cislo chce stahnout.

A ze by to neco stalo ? Prece by se to bohate vratilo zpatky.

S tim crackem - prece i ostra verze se da zkopirovat a cracknout...
peter.nr (501)|10.5.2005 10:16
Súhlasím ... Navyše: nemuselo by tam byť nutne všetko. Stačilo by tam dať napr. tých 50 oblastí - 10x10 km a tam už by si každý mohol zájsť k svojej najbližšej a testovať. Je totiž jednoduchšie odviezť sa 30 km ako 200 km. :)
Kocir (836)|11.5.2005 11:05
[QUOTE="ms"]to Petr22: proc by neslo mit republiku rozdelenou na kvadranty /treba na 50/ a kazdy by si zvolil, jake cislo chce stahnout.

A ze by to neco stalo ? Prece by se to bohate vratilo zpatky.

S tim crackem - prece i ostra verze se da zkopirovat a cracknout...[/QUOTE]

NA ZAKLADE CEHO VZNIKLA KALKULACE, ZE SE TO BOHATE VRATI ? :-)
PODIVEJTE SE NA TO ZE STRANY VYROBCE - NENI PROBLEM V DOBE INTERNETU TY FRAGMENTY POSBIRAT A TREBA ZASE SPOJIT.
petrpan_ce4you (24)|11.5.2005 11:14
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="ms"]to Petr22: proc by neslo mit republiku rozdelenou na kvadranty /treba na 50/ a kazdy by si zvolil, jake cislo chce stahnout.

A ze by to neco stalo ? Prece by se to bohate vratilo zpatky.

S tim crackem - prece i ostra verze se da zkopirovat a cracknout...[/QUOTE]

NA ZAKLADE CEHO VZNIKLA KALKULACE, ZE SE TO BOHATE VRATI ? :-)
PODIVEJTE SE NA TO ZE STRANY VYROBCE - NENI PROBLEM V DOBE INTERNETU TY FRAGMENTY POSBIRAT A TREBA ZASE SPOJIT.[/QUOTE]

Ale vzdyt on nepsal, aby bylo pokryte cele uzemi. Jen urcite casti (treba 10), na kterych by si pripadny zaujemce SW vyzkousel. Napr. cast daneho mesta v pripade mapy mesta nebo okres v pripade mapy statu. Takze ikdyby to nekdo posibral, bylo by mu to na nic. Nehlede na to, ze proti tomu se da branit urcite i jinak.
To ze se to vrati bylo asi myslene tim, ze kdyz si to nekdo vyzkousi a zjisti, ze mu to vyhovuje, tak si to spis koupi. V soucasne dobe se asi radeji poohledne po jinem SW, ktery demo ma.

A otazka na zaver. Jak to vypada s tou mapou Bratislavy?

Petr
ms_ce4you (364)|11.5.2005 11:36
Presne tak.
K tem "demo" verzim - k dispozici by byla republika rozdelena do ctvercu, ale jen vzdy treba ob jeden ctverec.Pochybuju, ze by nekdo stahnul vsechny a pouzival takovou mapu.

petr22_ce4you (454)|11.5.2005 11:46
Takze by Aponia vyrabela 500 demoverzi ? Kazda mapka by samosebou musela mit svoji databazi bodu pro navigaci a vazby mezi nimi
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.5.2005 21:57
Aponia dnes publikovala legendy k mapám formou obrázků, pro lenochy přikládám rovnou sem ....
petr22_ce4you (454)|13.5.2005 09:59
Finta jak instalovat turisticke mapy pres ctecku (instalatorem to nejde). Pro lidi kterym to jde pres USB skrz PDA moc pomalu nebo jim dokonce PDA odmita zapisovat na kartu:

1. nainstalovat do PDA prehledovou mapu (do pameti), neoznacovat jic jineho
2. nezavirat instalator a prekopirovat z Windows TEMP adresare 3 soubory nalezejici ke kazde mape (TUXXX.*)
3. zavrit instalator, TEMP se smaze.
4. stejne pokracovat se vsemi mapami
5. soubory prekopirovat pomoci ctecky na kartu do Program Files\Aponia\Smart maps nebo kde mate mapy (pokud tam jiz nejake mate tak se to hleda snadno)
6. spustit SmartMaps na PDA, mapy by mely fungovat

Pokud neprovedete bod 1, mapy sice budou na karte ale SmartMaps je nedaji na vyber
ms_ce4you (364)|16.5.2005 11:08
[QUOTE="petr22"]Takze by Aponia vyrabela 500 demoverzi ? Kazda mapka by samosebou musela mit svoji databazi bodu pro navigaci a vazby mezi nimi[/QUOTE]

A Vy si tedy myslite, ze kdyz se exportuje napr. z MapFactor do PDA urcita oblast, ze se pak posilaji souradnice teto oblasti firme a ta k tomu pro dotycneho cloveka dodela navigaci ??? :-))))
petr22_ce4you (454)|16.5.2005 11:17
Jako demoverze NELZE dat plna data

Navic vzhledem k tomu, ze cestu lze na PDA nasimulovat i s navigaci, postrada existence nekolika set demoverzi smysl
peter.nr (501)|17.5.2005 00:04
Prečo niekoľko sto? Stačilo by napr. 50 ČR a 20 SR. :)
Hlavný soft + ( 70 x 0,5 MB súborov ). NO PROBLEM :yes:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|17.5.2005 11:03
Trochu odbočím od charakteru posledních příspěvků, tzn. od dema. Mám jiný problém k debatě a tím je barva navigační šipky. Červená barva šipky je u SmartMaps podle mne absolutně nevhodná a pokud mne paměť neklame, bylo na to již někde poukázáno. Pokud mám nastavené podrobnější měřítko mapy a jedu po silnici I. třídy, tzn. po červeně značené silnici, tak šipka není skoro vůbec vidět a za jízdy jí prostě nemohu soustředěne vyhledávat, musí být patrná na první pohled. U některých programů jsou grafické prvky přístupné v nějakém souboru a člověk si je může případně editovat a upravit, u SmartMaps tomu tak není a proto jsem nemohl experimentovat.... Jaká barva šipky by podle vašeho názoru byla nejvíce kontrastní a na první pohled zřetelná na všech mapách SmartMaps? Např. černě lemovaná žlutá, tzn. kombinace barev užívaná pro zúžené a snížené profily v budovách?
vladimirek_ce4you (22)|17.5.2005 15:01
Chctel bych si zakoupit smartmaps ve verzi navigator.Par otazek pro ty ktery ho maji.Z jakeho roku jsou mapove podklady a jak casto se upgrade ..upgraduji...Dekuji predem
petr22_ce4you (454)|17.5.2005 15:34
Navigacni data se aktualizuji kazdych pad dni, u mapy to zas tak neni potreba - jsou tam vynacene i siln ice ktere budou dostavene za par let
Martin Nenička (25)|17.5.2005 19:04
Ahoj,

Chtěl jsem se zeptat (snad jsem to nikde nepřehlédl :O ) - máte někdo nějaké zkušenosti s GPS-kou co inzerujou na www.Aponia.cz ???
Zvažuju nákup GPS, čtu a čtu, a čím více čtu - tím více mám větší dilema....
:sarcastic: Navilock 338 (cena okolo 6) ??? nebo levnější (..zase příliš "ušetřit" a přijít o kvalitu ?) ...fakt nevím
petr22_ce4you (454)|18.5.2005 08:25
Ta kvalita se nijak vyrazne neprojevuje

s navilockem za 2000 to chodi stejne jako s nejdrazsim prijimacem

Nema to data o smeru ani rychlosti z pocitace v aute, takze presnost je stejna