Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

m.sachl (153)|13.4.2005 08:10
[QUOTE="petr22"]Vypinani mame vypnute a PDA na baterky vetsinou neprovozujeme[/QUOTE]

...s tim ve vetsine pripadu musim souhlasit! :)

ale za existenci nejake polozky v menu, ktera by po dobu aktivnich smartmaps zakazovala vypnuti pda pri provozu na baterie, bych se take primlouval... zvlast kdyz muj iPAQ2210 po vypnuti s aktivni BT GPS se odmita zapnout jinak nez dloubnutim do zad.
programatorsky to neni slozite a umoznilo by to lepsi user-friendly personalizaci programu - kazdy by si to nastavil jak chce.

btw: vy kdo pouzivate BT GPS, mate take tyto potize, co ja?

Martin S.

edit: ted jsem pred chvili se nechal navigovat na baterky a zda se, ze pokud je aktivni bt spojeni, k vypnuti zarizeni nedojde. tento stav mi vyhovuje, pravdepodobne je to asi ale diky normalni vlastnosti systemu PocketPC.
col_ce4you (27)|13.4.2005 11:58
Ahoj, mám tu GPS přes CF slot a pda se vypíná i když je GPS aktivní. Po vypnutí je nutný softreset. Používal jsem PocketKima a pda se nevypínalo.
mad2707 (70)|13.4.2005 13:47
Upgradoval jsem z ze starých SmartMaps (Cykloatlas+Praha) na verzi navigátor a mám následující otázku. Když se mapy v oblasti Prahy překrývají, existuje nějaké kouzlo jak přepnout z jednoho podkladu na druhý, aniž by bylo nutné lézt do menu a přepínat je ručně?
Díky.
petr22_ce4you (454)|13.4.2005 13:52
Prepina se to samo

Pokud nastavis automaticky zoom, uvidis ze mapa skace mezi meritky - 1:100000 a 1:10000
peter.nr (501)|13.4.2005 14:08
Dnes som písal do Aponia SW a mám dobrú správu:

Autoatlas SR vo verzii NAV bude k dispozícii cca o 2 týždne! :)

Na druhej strane obchodníčka, ktorá mi odpovedala, nevedela nič o pripravovanej mape strednej a východnej európy, ktorá by mala byť do júna.
mad2707 (70)|13.4.2005 14:41
[QUOTE="petr22"]Prepina se to samo

Pokud nastavis automaticky zoom, uvidis ze mapa skace mezi meritky - 1:100000 a 1:10000[/QUOTE]

Auto-zoom mám nastavený na "přehledová" a nic to nedělá. Není tato funkce dostupná pouze v případě připojení GPS?
petr22_ce4you (454)|13.4.2005 15:19
Prepina se to pokazde, kdyz se prejede pohledem pres rozhrani tech map - je to dost daleko od Prahy, mapa Prahy konci nekde u Brandysa
mad2707 (70)|13.4.2005 15:37
Asi vypadám jako úplný pitomec, ale ať dělám co dělám nejde to. Není nutné zapnout ještě něco?
stepi_ce4you (7)|13.4.2005 17:56
[QUOTE="mad2707"]Asi vypadám jako úplný pitomec, ale ať dělám co dělám nejde to. Není nutné zapnout ještě něco?[/QUOTE]

Dobrý den,
funkce autozoom v dosavadních verzích funguje pouze u autoatlasu. Máte-li cykloatlas, vyčkejte na update, který bude k dispozici v nejbližších dnech v samoobsluze.
peter.nr (501)|13.4.2005 22:39
[QUOTE="peter.nr"]Dnes som písal do Aponia SW a mám dobrú správu:

Autoatlas SR vo verzii NAV bude k dispozícii cca o 2 týždne! :)

Na druhej strane obchodníčka, ktorá mi odpovedala, nevedela nič o pripravovanej mape strednej a východnej európy, ktorá by mala byť do júna.[/QUOTE]

Takže tá pozitívna infrmácia nie je pravdivá. :( Dnes som doslal ešte jeden mail z Aponia SW:

Dobrý den,
Napsala jsem Vám že Autoatlas SR bude v navigatoru za 2 týdny, správná informace je že bude k dispozici za 2 mesíce.

S pozdravem,

Petra Fojtíková,
Aponia Software

:no:
Pavel Stancík (66)|14.4.2005 06:24
nainstaloval jsem aktualizaci hledání dat ze 4.4.05 SM vyhledává na nejbližší
křižovatky, pokud zadám svůj vlastní bod a není zrovna přímo na trase ,SM při
hledání nahlásí CHYBA při hledání cesty.V aktualizaci z 24.3.05
toto chodilo korektně,trasa se zobrazila z nejbližší křižovatky.Nyní jsem
nainstaloval aktualizaci z 12.4.05 ,a opět SM hlásí chybu při hledání cest i při
zadání trasy -České Budějovice -Český Krumlov -Horní Planá -Nýrsko.Po přepnutí na
mapu trasa sice nalezena je ale do Kaplice a pak přímo přes louky a lesy do Českého
Krumlova kde končí. Takže jsem opět přeinstaloval na hledání cest z 24.3.05.
Mám nainstalovanou verzi 2.2.9 Jinak Aponii držím palce.
PLANstudio (171)|14.4.2005 13:08
[QUOTE="Pavel Stancík"]... SM hlásí chybu při hledání cest i při
zadání trasy -České Budějovice -Český Krumlov -Horní Planá -Nýrsko....[/QUOTE]

Můžete prosím upřesnit, jak je trasa zadaná? S verzí 2.2.9 a aktualními daty se Vámi popsaný problém nedaří zobrazit. V mém případě je hledání vždy korektní.

Zkuste se podívat, zda nemáte data pro hledání 2x - jednou na kartě a jednou v RAM. Název souboru je "cr.smr".
Možná i přes novou instalaci program díky tomu pracuje s nějakou starou verzí těchto dat.
Pavel Stancík (66)|14.4.2005 13:44
Díky za radu -opravdu jsem našel starší instalaci pro hledání dat na kartě ,vyzkouším večer nejnovější data.Přes průzkumníka jsem se nevšiml,přes Total Commander to bylo jasné.:yes: :yes:
ipf (2136)|16.4.2005 14:52
Po aktualizaci ze 14.4. program přestal vyhledávat trasy. Má někdo podobnou zkušenost?
m.sachl (153)|17.4.2005 13:25
po nainstalovani update je stale chyba v navigovani nekterych tras, na ktera jsem upozornoval drive.
uprimne receno, ja nemam stesti na podporu smartmaps tak jak uvadej zkusenostii nekterych jinich uzivatelu zde ;) nekolikrat jsem se snazil o kontaktovani, ale vice mene bez zpetne reakce ci odpovedi...

Martin S.

karlic (707)|17.4.2005 14:39
[QUOTE="ipf"]Po aktualizaci ze 14.4. program přestal vyhledávat trasy. Má někdo podobnou zkušenost?
[/QUOTE]
Mně to ipfe funguje úplně v pohodě. Napiš prosímtě pro jistotu příklad nějaké konkrétní tvé trasy, která nejde a já to testnu.

Jinak dle doporučení Aponie mám na kartě JEN MAPU a všechno ostatní v RAM. Program je rychlejší a stabilnější, než když jsem měl např. vyhledávání cest na kartě.
ipf (2136)|17.4.2005 15:20
[QUOTE="karlic"]..Napiš prosímtě pro jistotu příklad nějaké konkrétní tvé trasy, která nejde a já to testnu....[/QUOTE]

Nefunguje mi vůbec nic, tj. vůbec žádné vyhledávání.
Jdu smazat vše z karty a instalovat znovu.
Zdeněk O. (5)|18.4.2005 08:00
Po update ze 14.4.2005 nefunguje navigace . Vše je nainstalováno pouze v SD. SW po vytýčení trasy si sám vynere cílové body, a hlásí "jedete mimo zvolenou trasu".
karlic (707)|18.4.2005 17:36
Na webu aponie je nová verze:

Update SmartMaps Navigator - verze 2.3.3
Zjednodušená navigace, stručná hlasová navigace, simulace jízdy, opravy pro MDA Compact a další
dort (1212)|18.4.2005 21:45
máte někdo, prosím, zkušenost s turistickou mapou, či cyklo atlasem?

po přečtení těchto 33 stran, tuším že budou funkční, ale jde mi podrobnost a množství cyklo stezek a turistických tras?
shantu (18)|19.4.2005 14:18
Simulace jízdy je naprosto perfektní konečně si můžu jednoduše zjistit jestli je nalezená trasa pro mne ideální nebo pojedu jinudy a to bez věčného posouvání tyčkou po dispei
Petr Schinzel (84)|19.4.2005 15:49
Ahoj,potřeboval bych poradit.Mám smartmapy komplet ČR+krajská města+Slovensko,ale nejsem schopnej nainstalovat mapy měst,nainstalují se mě jen čtyři města a to ještě jen tak napůl,protože např.v Praze chybí vyhledávání podle ulic.Zkoušel jsem vše několikrát přeinstalovat,ale nic nepomohlo.nevíte někdo co ss tím?Petr
Peta_ce4you (314)|19.4.2005 20:10
Je uz nejake demo navigatoru??
m.sachl (153)|20.4.2005 18:34
v novych bodech zajmu mest nejsou vsude uvedene informace o bodech, coz je neprakticke... kdyz si necham zobrazit treba kina v jihlave nebo brne, nemuzu zjistit, ktere je ktere... ale napr. u ceskych budejovic je to myslim v poradku?
svejcar_ce4you (21)|21.4.2005 10:36
Vyslovuji firmě PLANstudio pochvalu před rozvinutou bojovou zástavou za vzorný přístup k odstraňování nalezených chyb ve SM. :D :yes:
m.sachl (153)|21.4.2005 10:52
[QUOTE="svejcar"]Vyslovuji firmě PLANstudio pochvalu před rozvinutou bojovou zástavou za vzorný přístup k odstraňování nalezených chyb ve SM. :D :yes: [/QUOTE]

lol :D

no rad bych taky se pridal. ale mnou opakovane emailem i zde reportovane problemy v navigaci a dalsi drobnosti jsou stale nevyresene a nedostal jsem jeste ani odpoved jestli se tim vubec nekdo bude zabyvat ;)

Martin S.
Pavel Stancík (66)|21.4.2005 11:32
I já se přidám ,nezbývá mi nic jiného než chválit.Jinak na WWW.aponia.cz jsou opět nová data pro hledání cest.
m.sachl (153)|21.4.2005 12:20
[QUOTE="m.sachl"][QUOTE="svejcar"]Vyslovuji firmě PLANstudio pochvalu před rozvinutou bojovou zástavou za vzorný přístup k odstraňování nalezených chyb ve SM. :D :yes: [/QUOTE]

lol :D

no rad bych taky se pridal. ale mnou opakovane emailem i zde reportovane problemy v navigaci a dalsi drobnosti jsou stale nevyresene a nedostal jsem jeste ani odpoved jestli se tim vubec nekdo bude zabyvat ;)

Martin S.[/QUOTE]

po nainstalovani nove navigace se pridavam do rady chvalicich! vsechny problemy, ktere ted se simulaci jsem schopen vyzkouset jsou odstraneny! :)

edit: ba co vic... navigacni zapisy cest jsou ocividne obsahlejsi a navigace je nyni mnohem presnejsi nez drive i do urovne mistnich komunikaci mezi obcema...

Martin S.
Stormer_ce4you (28)|21.4.2005 21:42
Zdravim.. tak sem precetl celou diskuzi od zacatku a sem z pristupu developeru celkem nadsenej, takze premejslim ze si SM koupim a PocketKima zahodim do kose ;P Jen by me zajimalo kolik zabira kompletni instalace SM navigator vcetne krajskych mest... mam SD GPS, takze nemuzu mit mapy nainstalovany na karte.. Dik za odpoved ;)
condys_ce4you (103)|21.4.2005 22:10
JA MAM SM NAVIGATOR CR+PRAHA A MA TO 101MB.:)
svejcar_ce4you (21)|21.4.2005 22:11
[QUOTE="Stormer"]Jen by me zajimalo kolik zabira kompletni instalace SM navigator vcetne krajskych mest... mam SD GPS, takze nemuzu mit mapy nainstalovany na karte.. Dik za odpoved ;)[/QUOTE]

No mám toho na kartě bratru 200 mega...
Stormer_ce4you (28)|21.4.2005 22:31
[QUOTE="svejcar"][QUOTE="Stormer"]Jen by me zajimalo kolik zabira kompletni instalace SM navigator vcetne krajskych mest... mam SD GPS, takze nemuzu mit mapy nainstalovany na karte.. Dik za odpoved ;)[/QUOTE]

No mám toho na kartě bratru 200 mega...[/QUOTE]

aha.. tak to je nerealny .. vic jak nejakych 80 mega neudelam.. takze SM nebude ;P

edit: i kdyz napadla me jeste jedna vec.. muzete se mi pls nekdo mrknout kolik ma samotna mapa bez mest? a jeste.. sou jednotlivy mesta zvlastni soubory nebo 1soubor obsahujici vsechny mesta? ze bych si vzdycky nahral jen mesto, ktery bych potreboval.. a kdyz bude nekdo tak hodnej, tak pripadne kolik ma zhruba 1 mesto mega.. ;)) dik moc ;)
petr22_ce4you (454)|22.4.2005 07:54
Ceska republika ma cca 80 MB...........

no pokud mas plny SD slot, tak jeste prece zbyva CF slot, ne ? Nechces prece rict, ze mas PDA bez pametove karty. Ono totiz vsecko krome Pocket KimKima ma 100 MB a vice - drazsi systemy klidne i 1-2 GB
Stormer_ce4you (28)|22.4.2005 14:19
[QUOTE="petr22"]Ceska republika ma cca 80 MB...........

no pokud mas plny SD slot, tak jeste prece zbyva CF slot, ne ? Nechces prece rict, ze mas PDA bez pametove karty. Ono totiz vsecko krome Pocket KimKima ma 100 MB a vice - drazsi systemy klidne i 1-2 GB[/QUOTE]
mam MDA II a to ma jen SD slot ... ;)
ipf (2136)|22.4.2005 15:09
[QUOTE="Stormer"]...mam MDA II a to ma jen SD slot ... ;)[/QUOTE]

Ve tvém případě byla koupě SD GPS nešťastným řešením, protože většina map dnes zabírá řádově desítky MB. Takže doporučuji koupit SD kartu a všechen SW s výjimkou NAVIGACE nahrát na SD a vybraný NAVIGAČNÍ SW nahrát do RAM. Budeš ale značně omezen a pokud potřebuješ kromě ČR a měst Evropu, doporučuji vyměnit GPS za kabelovou, nebo raději za BT.
Šeba_oldd (1184)|22.4.2005 15:14
No myslim ze v pripade MDA II by kabelova take nebyla to prave orechove - ze IPF proto jsi ji prodal - nevim o tom ze by ji na tom nekdo rozbehal. Cize zbyva BT.
Stormer_ce4you (28)|22.4.2005 15:27
[QUOTE="ipf"][QUOTE="Stormer"]...mam MDA II a to ma jen SD slot ... ;)[/QUOTE]

Ve tvém případě byla koupě SD GPS nešťastným řešením, protože většina map dnes zabírá řádově desítky MB. Takže doporučuji koupit SD kartu a všechen SW s výjimkou NAVIGACE nahrát na SD a vybraný NAVIGAČNÍ SW nahrát do RAM. Budeš ale značně omezen a pokud potřebuješ kromě ČR a měst Evropu, doporučuji vyměnit GPS za kabelovou, nebo raději za BT.[/QUOTE]
SD kartu samozrejme mam a vsechno na ni... takze tech 80-90mb mista v telefonu zhruba mam... kabelova nebo BT gps je pro me k nicemu.. vzhledem k tomu ze to pouzivam taky na kole, tak nechci mit jeste dalsi drzak na GPS ;P gps v SD je pro me idealni.. az na ten problem s mistem no.. asi se spokojim s pocket kimem.. nebo spis budu muset ;)
PLANstudio (171)|22.4.2005 15:38
[QUOTE="Stormer"]...mam MDA II a to ma jen SD slot ... ;)
SD kartu samozrejme mam a vsechno na ni... takze tech 80-90mb mista v telefonu zhruba mam... kabelova nebo BT gps je pro me k nicemu.. vzhledem k tomu ze to pouzivam taky na kole, tak nechci mit jeste dalsi drzak na GPS ;P gps v SD je pro me idealni.. az na ten problem s mistem no.. asi se spokojim s pocket kimem.. nebo spis budu muset ;)[/QUOTE]

V pripade instalace pouze podrobne mapy CR 1 : 100 000 + navigacnich dat je velikost 65 MB mapa + 10 MB data pro hledani. Jednotlive vrstvy mapy lze pripadne jeste umazat (napr. 1:300 000 = 12 MB) a misto ni nahrat treba Prahu (cca 25 MB).

Vse bude fungovat bez omezeni (vypocet trasy i hlasova navigace), jen situaci neuvidite v podrobnych mapach.

Ale i toto lze castecne resit - treba odmazat Prahu a nahrat docasne napr. Brno - jen to nebude moc prakticke....
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|22.4.2005 20:18
Jako nový majitel SM jsem dnes neodolal a jel jsem snad 500 krát projetou trasu přes celou Prahu na letiště a zpět podle dvou připravených tras se zapnutou hlasovou navigací. Mám MDA2 propojené do autoradia a tak mimo MP3 slyším z repráků i hlasovou navigaci... pokud budu tolerantní k přesnosti ohlašovaných vzdáleností křižovatek a odbočení (ono to asi jinak udělat nejde, než zvolit vzdálenosti 50 m,100 m atd.), tak jsem nezaregistroval žádný závažnější problém ... mám jen jeden návrh na vylepšení. Po najetí na víceproudou silnici by bylo dobré doporučit jízdní pruh, kterého se má člověk držet pro následující odbočení. Příklad: Najedu od Bulhara na magistrálu, nacpu se do levého pruhu pro přejetí mostu a ozve se hláška, že se bude odbočovat vpravo do Husákova ticha, ale to je už pozdě, odbočovací pruh je plný a nemůžu vytvářet kolizní situaci v plynule jedoucím parkovišti.... Pokud by za hláškou nájezdu byla hned informace "držete se v pravém (prostředním či levém) pruhu", to by byla parádní vychytávka. Je to reálné? Do Letenského tunelu, kde se program chytil původní trasy, jsem najel dle zvyku od Krále železnic :D (doufám, že jsem mimpražské moc nepopudil uvedením místních slangových názvů ;) ) ... jako nováček jsem ale programem zatím okouzlen..
Šeba_oldd (1184)|22.4.2005 20:31
Mozne to asi je nebozt TOM TOM hlasi drzte se vlevo drzte se vpravo. Nelze tam nastavit delsi vzdalenost na upozorneni to by snad pomohlo.
PLANstudio (171)|25.4.2005 15:00
Dovoluji si upozornit všechny zúčastněné na dnešní velkou aktualizační akci na webu www.smartmaps.cz.

V Samobsluze dnes naleznete:

1. Aktualizaci dat pro routing
2. Aktualizaci bodů zájmu (opravané zobrazení informací u bodů zájmu některých měst)
3. Databázi PSČ pro hledání sídel v ČR.
4. Přehledovou mapu Evropy zdarma pro všechny uživatele SM Navigatoru.

Zároveň bude dnes či zítra rozeslán s podobnou informací e-mail na všechny registrované uživatele, kteří mají zasílání povoleno.
karlic (707)|25.4.2005 15:43
[QUOTE="PLANstudio"]Dovoluji si upozornit všechny zúčastněné na dnešní velkou aktualizační akci na webu www.smartmaps.cz.[/QUOTE]

Kdy bude prosím slibovaná fičůra, která zamezí vypnutí přístroje a podsvícení displeje? Je to opravdu nepohodlné, pokaždé měnit nastavení napájení a displeje.

K čemu je dobrá přehledová mapa Evropy? Na navigaci to není a že jsem v cizím státě poznám i jinak :D
peter.nr (501)|25.4.2005 15:57
[QUOTE="karlic"]K čemu je dobrá přehledová mapa Evropy? Na navigaci to není a že jsem v cizím státě poznám i jinak :D [/QUOTE]

No myslím, že ktomu, aby som sa mohol aspoň trochu zorientovať v sieti ciest štátov ako je napr. Chorvátsko, ktoré nie je zahrnuté do žiadneho navigačného sw. Jedine, že by si si sám naskenoval mapu do OziExplorera.
petr22_ce4you (454)|25.4.2005 16:42
Copak ono se vypina podsciceni displeje ?

jedu 4h na baterky a nic takoveho to nedela
m.sachl (153)|25.4.2005 17:26
[QUOTE="petr22"]Copak ono se vypina podsciceni displeje ?

jedu 4h na baterky a nic takoveho to nedela[/QUOTE]

pravdepodobme mas asi BT GPS...
karlic (707)|25.4.2005 18:48
[QUOTE="peter.nr"][QUOTE="karlic"]K čemu je dobrá přehledová mapa Evropy? Na navigaci to není a že jsem v cizím státě poznám i jinak :D [/QUOTE]

No myslím, že ktomu, aby som sa mohol aspoň trochu zorientovať v sieti ciest štátov ako je napr. Chorvátsko, ktoré nie je zahrnuté do žiadneho navigačného sw. Jedine, že by si si sám naskenoval mapu do OziExplorera.[/QUOTE]
To si tu mapu asi neviděl. Ta mapa nemá ani jednu silnici. Jsou to jen hranice států a velká města.
petr22_ce4you (454)|26.4.2005 07:55
Ze by ta GPS v compact flash slotu byla modrozubi ? :-) to spis asi ne
m.sachl (153)|26.4.2005 08:09
[QUOTE="petr22"]Ze by ta GPS v compact flash slotu byla modrozubi ? :-) to spis asi ne[/QUOTE]

trosku jizlive :) ale tvoji konfiguraci prece neznam...

zpet k tematu: je pravda, ze pokud jsou smartmaps zapnute bez aktivni GPS, dochazi k jejich vypinani. mam vyzkouseno, ze s BT GPS nedojde k vypnuti, ale to je asi vlastnosti systemu. nekdo jiny tady psal, ze se mu s kartovou GPS program vypina.
v nekterych pripadech pak ale je potreba startovat restartem, protoze zase moje zkusenosti jsou, ze kdyz dojde k vypnuti s akticni GPS, nelze jiz pda probudit...

proto ja osobne bych se take primlouval za checkbox, ktery by zakazoval auto power off, i kdyz se sbou BT konfiguraci to primo nepotrebuji. kazdy si pak muze vybrat co mu s jeho konfiguraci vyhovuje...

Martin S.
petr22_ce4you (454)|26.4.2005 09:33
Asi neco delam spatne

I kdyz tam GPS je nebo neni, mapa ani PDA se nevypina. Stejne tak funguje vypnuti PDA se zplym SM + GPS ktere se po zapnuti samo nahodi.

Ale zase me nejde zapisovat v PDA na zadnou MMC kartu :-))
m.sachl (153)|26.4.2005 09:39
[QUOTE="petr22"]I kdyz tam GPS je nebo neni, mapa ani PDA se nevypina. [/QUOTE]

no tak podle toho co jsi rekl, to vypada, ze nemas automaticke vypinani aktivovane/nastavene - je to nepravdepodbne, ale ovsem bylo by to vysvetleni :) co mas vubec za konfiguraci?