Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

ipf (2136)|25.3.2005 09:07
Hlásím, že mám pořád dvakrát mapu Prahy a ČR a dvakrát se mi zobrazují zájmové body v nabídce vyhledávání. Program mám celý nainstalovaný na CF, všechny složky na jiných místech jsem vymazal.
00056290_Sm1_m_UHsn.jpg 00056290_Sm2_m_428p.jpg
JP_ce4you (215)|25.3.2005 11:52
Dostal se mi pod ruku iPAQ 4700 kolegy a má to samé,
tzn. dvakrát mapu Prahy a ČR a dvakrát zájmové body v nabídce vyhledávání.

Kontroloval jsem vyhledáváním duplicitu uložení souborů dle extenzí, ale vše je jen jednou,
a na jednom místě \SD Card\Program Files\Aponia Software\...

Co s tím ? :((
00056327_Dvakrat_IR2H.jpg
ipf (2136)|25.3.2005 12:59
[QUOTE="JP"]Dostal se mi pod ruku iPAQ 4700 kolegy a má to samé, tzn. dvakrát mapu Prahy a ČR. Co s tím ?[/QUOTE]

Normálně by měl být problém v tom, že kolega má možná upgradováno jinam, než instaloval. Podrobně je to popsáno o pár stránek dopředu.
Anebo je na tom stejně, jako já :(( .
karlic (707)|27.3.2005 09:14
Na virtuálním tlačítku mám nastaveno "seznam uložených tras" Po stisku se mně otevře nesmyslná nabídka pro přehrání trasy místo nabídky pro otevření trasy pro navigaci. Je to tak správně? Domnívám se, že před updatem na novou verzi toto tlačítko otevíralo uložené naplánované trasy pro navigaci, což by bylo logičtější.
peter.nr (501)|30.3.2005 23:01
Koncom júna cestujem do Chorvátska. Na stránke SmartMaps som videl v letáku info, že je v príprave automapa strednej a južnej Európy. Tá by mala zrejme zahŕňať aj Chorvátsko a Maďarsko (tadiaľ budem prechádzať). Je to tak? A bude k dispozícii do júna?
Ak tu je niekto z Aponia.cz, prosím, odpovedzte mi. Ďakujem. :)
wisp_ce4you (200)|30.3.2005 23:47
I já bych měl velký zájem o automapu Chorvatska, případně Slovinska a Rakouska.
Díky za info o termínech případného vydání. Uvažoval jsem o TT či o jiném sw ale zatím jsem se SM spokojen a rád u nich zůstanu.
ipf (2136)|31.3.2005 00:42
Dobrý den.
Měl bych dvě pozámky pro autory:

1. Když chci najít ulici v Praze, obsahující v názvu "ch", v seznamu ji program nenajde (vyzkoušejte např. U Chaloupek, Chotkova...),

2. Bylo by možné, když ťuknu někde v mapě, abych dostal souřadnice místa ve formátu WGS84? Jde mi o to, že např. při komunikaci se záchrannou službou je nejjednodušší zadat polohu, než jim vysvětlovat, kde právě jsem (číslo silnice, jak daleko od jaké obce ...). Problém je v tom, že pokud potřebuji sdělit svoji polohu, nemám čas hledat GPS, párovat a zaměřovat...).

Děkuji a držím palce stále se lepšícímu softu.
karlic (707)|31.3.2005 07:19
Jestli jsem vcera na konferenci dobre poslouchal, tak bude nahledova mapa 1:800000 cele Evropy.
Jinak vsichni ucastnici dostali zdarma Smarpmaps Praha ;) , takze ted jsem prelicencovan :)
karlic (707)|31.3.2005 07:23
[QUOTE="ipf"] nenajde (vyzkoušejte např. U Chaloupek, Chotkova...),[/QUOTE]
Mně ch hledá úplně v pohodě.
petr22_ce4you (454)|31.3.2005 08:22
Objevil jsem par chybek na trase Praha - Cesky Krumlov

V jednom miste vede trasa zkratkou pres pole (ne po silnici), nicmene co je mnohem horsi, na konci objezdu tabora rekne "pokracujte primo", jenze to je cesta na druhou stranu, pricemz ma byt odbocte ostre vpravo. Na mape je trasa spravne.
PLANstudio (171)|31.3.2005 09:14
[QUOTE="petr22"]Objevil jsem par chybek na trase Praha - Cesky Krumlov

V jednom miste vede trasa zkratkou pres pole (ne po silnici), nicmene co je mnohem horsi, na konci objezdu tabora rekne "pokracujte primo", jenze to je cesta na druhou stranu, pricemz ma byt odbocte ostre vpravo. Na mape je trasa spravne.[/QUOTE]

V Samoobsluze na www.smartmaps.cz je nový update dat pro vyhledávání cest.
Vámi uvedené nepřesnosti jsou opraveny.

Zítra by se v Samoobsluze měla také objevit nová verze programu, která přináší především funkci zjednodušené navigace a hlasovou simulaci nalezené trasy.
PLANstudio (171)|31.3.2005 09:17
[QUOTE="peter.nr"]Koncom júna cestujem do Chorvátska. Na stránke SmartMaps som videl v letáku info, že je v príprave automapa strednej a južnej Európy. Tá by mala zrejme zahŕňať aj Chorvátsko a Maďarsko (tadiaľ budem prechádzať). Je to tak? A bude k dispozícii do júna?
Ak tu je niekto z Aponia.cz, prosím, odpovedzte mi. Ďakujem. :) [/QUOTE]

Do konce května bychom ji měli stihnout.

Raději zopakuji, že půjde jen verzi standard, tzn. bez hlasové navigace.
Spolupráce s GPS ale obsažena bude a mapu půjde využít pro tzv. pasivní navigaci = v mapě vidíte kde se nacházíte.
PLANstudio (171)|31.3.2005 09:17
[QUOTE="peter.nr"]Koncom júna cestujem do Chorvátska. Na stránke SmartMaps som videl v letáku info, že je v príprave automapa strednej a južnej Európy. Tá by mala zrejme zahŕňať aj Chorvátsko a Maďarsko (tadiaľ budem prechádzať). Je to tak? A bude k dispozícii do júna?
Ak tu je niekto z Aponia.cz, prosím, odpovedzte mi. Ďakujem. :) [/QUOTE]

Do konce května bychom ji měli stihnout.

Raději zopakuji, že půjde jen verzi standard, tzn. bez hlasové navigace.
Spolupráce s GPS ale obsažena bude a mapu půjde využít pro tzv. pasivní navigaci = v mapě vidíte kde se nacházíte.
PLANstudio (171)|31.3.2005 09:35
A do třetice:

Rád bych zde upřesnil rozdíly volby pro hledání trasy nejkratší, nejrychlejsí a ekonomická/optimální. Tento dotaz se opakovaně objevuje a než jej doplníme do našich stránek a nápovědy, nejprve odpovíme zde...

Ekonomická trasa vychází z předpokladu, že optimální spotřeba je při rychlosti 90-100 km/h. Z toho důvodu je při výpočtu cesty pomocí koeficientů znížena rychlost na dálnicicíh a rychlostních komunikacích na úroveň komunikací I. tříd.

Výsledek je potom zpravidla "zlatá střední cesta" mezi nejkratší a nejrychlejší trasou.

Samozřejmě záleží již na uživateli, aby výsledek sám porovnal podle délky v km , času nebo opticky v mapě a posoudil, zda pojede ekonomicky či "rychle".
Pepa7 (110)|31.3.2005 10:38
Na stránkách Aponia jsem nalezl tuto kouzelnou větičku:
Verze Navigator je stále zdokonalována a do konce 31. 3. 2005 jsou veškeré upgrade zdarma (program i vektorová data pro navigaci.) Po tomto datu bude k dispozici Abonentní program - roční předplacený upgrade dat.
Co vy na to? Mě se nezdá že mám finální a plně funkční software.
PLANstudio (171)|31.3.2005 10:58
[QUOTE="Pepa7"]Na stránkách Aponia jsem nalezl tuto kouzelnou větičku:
Verze Navigator je stále zdokonalována a do konce 31. 3. 2005 jsou veškeré upgrade zdarma (program i vektorová data pro navigaci.) Po tomto datu bude k dispozici Abonentní program - roční předplacený upgrade dat.
Co vy na to? Mě se nezdá že mám finální a plně funkční software.[/QUOTE]

Termín je prodloužen do 30.4.2005, kdy program bude ve stávající verzi 2.x.x dokončen. Případné další vlastnosti a funkce budou zapracovány až do další velké verze (2.5 nebo 3.0).

Co se týče dat pro hledání, ta by měla být kompletně odladěna také do tohoto termínu. Pokud tomu tak nebude, termín ukončení upgrade vektorových dat zdarma bude přiměřeně posunut.
PLANstudio (171)|31.3.2005 12:47
[QUOTE="ipf"]
1. Když chci najít ulici v Praze, obsahující v názvu "ch", v seznamu ji program nenajde (vyzkoušejte např. U Chaloupek, Chotkova...),

2. Bylo by možné, když ťuknu někde v mapě, abych dostal souřadnice místa ve formátu WGS84? Jde mi o to, že např. při komunikaci se záchrannou službou je nejjednodušší zadat polohu, než jim vysvětlovat, kde právě jsem (číslo silnice, jak daleko od jaké obce ...). Problém je v tom, že pokud potřebuji sdělit svoji polohu, nemám čas hledat GPS, párovat a zaměřovat...).

[/QUOTE]

ad 1 - bohuzel mate starsi verzi databaze, kde bylo spatne trideni - stahnete si prosim opravenou databazi z teto adresy:
www.pdamapy.cz/down/dbm-praha-CZ.zip

ad 2 - souhlasim, v nektere z budoucich verzi toto urcite bude doplneno, stejne jako vstup zobrazeni pozice dle souradnic v souradnem systemu JTSK.

Nejprve vsak dotahneme do konce navigaci - napr. zobrazeni zbyvajicich km ci casu do cile. Prosim tedy o strpeni, nez se dostaneme k navrhovanym zmenam.
PLANstudio (171)|31.3.2005 13:00
[QUOTE="Losos"]Zasláno: 15. březen 2005, 07:30
--------------------------------------------------------------------------------
Mám dotaz jak je to u Smartmaps s přeplánováním trasy při odchylce s původně naplánované - někde jsem četl že Smartmaps "snesou" pouze jednu nebo dvě odchylky ty přeplánují ale dále pak již nereagují a trasa by se musela nastavit ručně - je to v nové verzi již zprovozněné ??
[/QUOTE]

Ještě dlužíme odpověď na tento dotaz....

Současná verze programu přepočítává trasu při jejím opuštění neustále bez omezení (samozřejmě pokud ji máte povolenu).

Tzn. že pokud se rozhodnete zvolit jinou trasu, program po odchýlení o nastevený počet metrů trasu přepočítá. První přepočet vetšinou navrhne návrat k původní trase. Pokud pokračujete dále jiným směrem, program po opětovném ujetí nasteveného počtu metrů znovu přepočítá trasu s novým výsledkem. To se opakuje až do doby, než přestane být výhodný návrat k původní a cesta bude lepší jinudy. Tehdy přepočítávání přestane a hlasová navigace Vás začne navádět po nové trase.

Pozor: Je potřeba si umědomit, že čistě matematicky zůstává návrat k původní vždy trase výhodnější poměrně dlouho (především při delších cestách) a tak je potřeba "vydržet" několik přepočítávání, než bude nová trasa odpovídat vašim představám.
peter.nr (501)|31.3.2005 13:21
[QUOTE="PLANstudio"][QUOTE="peter.nr"]Koncom júna cestujem do Chorvátska. Na stránke SmartMaps som videl v letáku info, že je v príprave automapa strednej a južnej Európy. Tá by mala zrejme zahŕňať aj Chorvátsko a Maďarsko (tadiaľ budem prechádzať). Je to tak? A bude k dispozícii do júna?
Ak tu je niekto z Aponia.cz, prosím, odpovedzte mi. Ďakujem. :) [/QUOTE]

Do konce května bychom ji měli stihnout.

Raději zopakuji, že půjde jen verzi standard, tzn. bez hlasové navigace.
Spolupráce s GPS ale obsažena bude a mapu půjde využít pro tzv. pasivní navigaci = v mapě vidíte kde se nacházíte.[/QUOTE]
Ďakujem, to mi bude bohate stačiť. :)
petr22_ce4you (454)|31.3.2005 15:28
Aha, toho jsem si presne vsiml

Kdyz se vydam jinym smerem, porad to pocita stale dokola cestu uplne na druhou stranu (konkretne cesta Trhove Sviny - Cesky Krumlov)

Mozna by bylo dobre jako alternativu v prepocitani vzdy pouzit tu silnici, kterou jedu. Ono totiz i za druhou vesnici pocitalo trasu kdesi za mnou.
ipf (2136)|31.3.2005 22:37
[QUOTE="PLANstudio"]...ad 1 - bohuzel mate starsi verzi databaze, kde bylo spatne trideni - ....[/QUOTE]

Stahuji všechny nové aktualizace, naposledy 28.3. a problém se objevil v této verzi. Zkusím program vymazat a znovu nainstalovat, protože stále se mi zobrazují mapy ve výběru dvakrát, i když jsou tam jen jednou.
ivanmart07 (88)|31.3.2005 22:44
Kedy bude v predaji mapa SR navigator ? Pripravuje sa aj mapa Bratislavy ?
bobino (32)|31.3.2005 23:16
[QUOTE="ivanmart07"]Kedy bude v predaji mapa SR navigator ? Pripravuje sa aj mapa Bratislavy ?[/QUOTE]
Vcera som im akurat pisal ohladom presne tohoto a odpisali mi za tak do dvoch mesiacov by mala byt mapa SR aj vo verzii Navigator, ze mam sledovat web.
JP_ce4you (215)|2.4.2005 12:20
[QUOTE="ipf"]Hlásím, že mám pořád dvakrát mapu Prahy a ČR a dvakrát se mi zobrazují zájmové body v nabídce vyhledávání. Program mám celý nainstalovaný na CF, všechny složky na jiných místech jsem vymazal.[/QUOTE]
[QUOTE="JP"]Dostal se mi pod ruku iPAQ 4700 kolegy a má to samé,
tzn. dvakrát mapu Prahy a ČR a dvakrát zájmové body v nabídce vyhledávání.
Co s tím ? :(([/QUOTE]

Problém s duplicitními mapami a údaji v rejstříku se objevil i na mém PDA. :((
Co se tam tak náhle změnilo, že došlo k oné duplicitě, zatím netuším.
Vzhledem k tomu, že programátor f. Aponia po konzultaci také jednoznačně nevěděl, a pak se mi již k problému neozval,
musel jsem si pomoci sám, tímto poněkud ne dvakrát sofistikovaným řešením.
Jedná se o současnou verzi 2.2.9.
Vše mám uloženo v jednom adresáři na:
SD Card \ PROGRAM FILES \ Aponia Software \ SmartMaps \*.*

Postupoval jsem následovně:
1. Ze své starší zálohy SD karty jsem si vytáhnul soubor Smartnav.exe (jednalo se o ver. 2.2.0)
2. Nahradil jsem jím stávající soubor Smartnav, pak jej spustil a hle - duplicity zmizely!
3. Stáhnul jsem z jejich webu (pro jistotu) znovu Update SmartMaps Navigator - verze 2.2.9
a provedl opakovanou aktualizaci.

Nyní je vše opět v pořádku - jak prosté! :)
Pokud popsaný postup někomu takto zafunguje, dejte sem vědět.
Peta_ce4you (314)|2.4.2005 14:23
[QUOTE="PLANstudio"][QUOTE="Losos"]Zasláno: 15. březen 2005, 07:30
--------------------------------------------------------------------------------
Mám dotaz jak je to u Smartmaps s přeplánováním trasy při odchylce s původně naplánované - někde jsem četl že Smartmaps "snesou" pouze jednu nebo dvě odchylky ty přeplánují ale dále pak již nereagují a trasa by se musela nastavit ručně - je to v nové verzi již zprovozněné ??
[/QUOTE]

Ještě dlužíme odpověď na tento dotaz....

Současná verze programu přepočítává trasu při jejím opuštění neustále bez omezení (samozřejmě pokud ji máte povolenu).

Tzn. že pokud se rozhodnete zvolit jinou trasu, program po odchýlení o nastevený počet metrů trasu přepočítá. První přepočet vetšinou navrhne návrat k původní trase. Pokud pokračujete dále jiným směrem, program po opětovném ujetí nasteveného počtu metrů znovu přepočítá trasu s novým výsledkem. To se opakuje až do doby, než přestane být výhodný návrat k původní a cesta bude lepší jinudy. Tehdy přepočítávání přestane a hlasová navigace Vás začne navádět po nové trase.

Pozor: Je potřeba si umědomit, že čistě matematicky zůstává návrat k původní vždy trase výhodnější poměrně dlouho (především při delších cestách) a tak je potřeba "vydržet" několik přepočítávání, než bude nová trasa odpovídat vašim představám.[/QUOTE]

Toto nepovazuji za vyhodu..

Kdyz s jedu z dalnice (nehoda) tak potrubuju aby me to navadelo hned.. a ne az za kus cesty...
petr22_ce4you (454)|2.4.2005 19:31
To se mi presne stalo - jedu podle trasy, pak odbocim jinudy, a neustale se mi pocita trasa od mesta, kterym jsem projel a vede kamsi dozadu. Cca 15 km jsem jel podle odhadu, nez se to chytlo na mesto 10 km prede mnou.............

Vychazim z predpokladu, ze v 90% nejedu jinam nahodou, tudiz predpoklad ze se chci vratit z 99% znehodnoti celou navigaci, protoze vracet se nechci, trasu to pocita uplne nesmyslne a ja nevim kam jet.

Ta moznost k pouzit k prepocitani tu silnici, po ktere jedu a pokracovat v jizde by se dost hodila. Alturion s tim problem nema - pri prepoctu okamzite pouzije tu silnici po ktere jedu (pokud to jinak nejde, navadi zpet)
col_ce4you (27)|2.4.2005 21:41
Ahoj,
tak jsem si taky koupil SmartMaps Navigator :)) . Nainstaloval a šel otestovat hlasovou navigaci. Docela mě překvapilo, že mě PDA po dvou minutách zhasne a po zapnutí se zobrazí mapa, ale PDA je zamrzlé a musím restartovat. :evil: Po pár ostrých slovech mi došlo, že jde o čas nastavený pro vypnutí při nečinosti. Po zrušení vypínání PDA jde všechno v pohodě. Testoval jsem i PocketKim a ten chodil pořád. Setkal se s tím někdo?:?:
Dík za odpověď...:yes:
Pepa7 (110)|3.4.2005 21:42
Nechci aby to vyznělo jako pochlebování, ale sleduji zde bleskové reakce a snahu řešit problémy pana Pavla Žemlíka z PLANstudia s.r.o. Párkrát jsem s ním jednal i osobně při koupi map a byl velice vstřícný.Myslím že dobré psát o negativech, ale je důležité umět i pochválit.
petr22_ce4you (454)|4.4.2005 09:17
Chvalit se muze take - vzdyt je co. Jenze chvala jako report chyb moc nepomuze.

Takze ta chyba s trasou co vede pres pole na trase Praha - Budejice tam asi zustala, a objevil jsem jeste mnohem drsnejsi zalezitost. Trasa Praha - Chynovska jeskyne (potazmo Pacov, Obratan), konkretne na konci objezdu Tabora. Prijedu na krizovatku, kde mam odbocit doleva na Pacov, a ono to hlasi odbocte vpravo. Kouknu na mapu - a ona trasa vede doprava 4 km ke kruhovemu objezdu na kraji mesta smerem na CB, po stejne silnici zpet na stejnou krizovatku a na Pacov.

Krasna zajizdka tam a zpet 10 km :-)
col_ce4you (27)|4.4.2005 11:42
Ahoj,
přidám se taky k upozornění na chyby. Při jízdě Otnice - Slavkov u Brna hned dvě. První v Šaraticích při nájezdu na silnici 416 hlásí odbočte vpravo, jedu úplně rovně, to samé v Hruškách při sjezdu z 416 a jízdě na Vážany jedu rovně a taky mám odbočit vpravo. Jinak jsem s mapou moc spokojen.
svejcar_ce4you (21)|4.4.2005 11:54
Mám podobnou zkušenost z mnoha jiných míst (hlášeno odbočit a jede se rovně - a naopak) a stále jsem nepřišel na to, zda se při navigaci vychází z reálného tvaru křižovatky nebo z toho, jestli jedu dál po hlavní silnici, i když tvarem třeba zahýbá vpravo.

Jinak velká pochvala pro lidi okolo SM, dobrá práce...:yes:
ipf (2136)|4.4.2005 13:09
[QUOTE="JP"]...Ze své starší zálohy SD karty jsem si vytáhnul soubor Smartnav.exe (jednalo se o ver. 2.2.0).. 2. Nahradil jsem jím stávající soubor Smartnav, pak jej spustil a hle - duplicity zmizely! 3. Stáhnul jsem z jejich webu (pro jistotu) znovu Update SmartMaps Navigator - verze 2.2.9 a provedl opakovanou aktualizaci. Nyní je vše opět v pořádku - jak prosté! :) ...[/QUOTE]

Díky JP (jeho záloze) jsem tento postup vyzkoušel, bohužel neúspěšně. Takže zkusím znovu vše odinstalovat a vymazat z registrů a nainstalovat znovu.
PLANstudio (171)|4.4.2005 18:53
[QUOTE="petr22"]Takze ta chyba s trasou co vede pres pole na trase Praha - Budejice tam asi zustala...[/QUOTE]

Již je vše opraveno.

Za report chyb jsme velmi rádi, jednodušší je posílat připomínky k datům přímo na můj e-mail [EMAIL=pzemlik@email.cz]pzemlik@email.cz[/EMAIL].
Rádi se vás případně zeptáme na podrobnosti, neboť někdy je problém chybu v datech nalézt pokud přesně nevíme o jakou křižovatku se jedná.

Každopádně díky za pochvaly, pokusíme se nezklamat ;-).
Losos_ce4you (1147)|4.4.2005 18:57
[QUOTE="PLANstudio"][QUOTE="petr22"]Takze ta chyba s trasou co vede pres pole na trase Praha - Budejice tam asi zustala...[/QUOTE]

Již je vše opraveno.

Za report chyb jsme velmi rádi, jednodušší je posílat připomínky k datům přímo na můj e-mail [EMAIL=pzemlik@email.cz]pzemlik@email.cz[/EMAIL].
Rádi se vás případně zeptáme na podrobnosti, neboť někdy je problém chybu v datech nalézt pokud přesně nevíme o jakou křižovatku se jedná.

Každopádně díky za pochvaly, pokusíme se nezklamat ;-). [/QUOTE]
Losos_ce4you (1147)|4.4.2005 19:00
Macknul jsem spatny cudlik ale nevadi - k predchozimu prispevku - klonim se k psani pripominek sem at maji vsichni dalsi zajemci-betatesteri vaseho produktu prehled v jake fazi vas produkt je :-D
RStein (2012)|7.4.2005 15:05
Tak jsem si vcera nainstaloval SmartMaps - mapu Prahy, kterou Aponia rozdavala minuly tyden pri prezentaci v TMO.
Moje dojmy

1) Oproti vektorovemu Pocket Kimovi jsou mapove podklady pro me az neuveritelne kvalitni.

2) Databaze zajmovych bodu je silne navykovou zalezitosti.

3) Cela aplikace pusobi vychytanym a robustnim dojmem (volby pro GPS atd.)

Ted v dubnu mam narok na bezplatny upgrade Pocket Kima, ale zacinam uvazovat i o zakoupeni Smart Maps ve verzi Navigator.
m.sachl (153)|9.4.2005 01:38
ode dneska tesuji smartmaps... uprimne receno jsem nadsen ;)
v jinem threadu resim, ze mi sice neustale pada bt spojeni, coz je neprijemne, ale tady bych rad resil jine nedostakty na ktere jsem prisel:

zkusim si dat napr. velice jednoduchou cestu napr. ZNOJMO->UNANOV...
proc navigace skonci jiz na krizovatce ZNOJMO-SEVER?
a to same pri jinych cestach do unanova? nasel jsem takovych problemu vice, ale tam to vypada, ze jde o to, ze nejsou zmapovane cesty urciteho radu. ale jine cesty skrz zminovany unanov navigovane jsou... nenapada me tedy, v cem je potiz (krome chyby v zapisu navigacnich bodu).

casem se klidne pridam s dalsimi postrehy, ale jiz ted chci rici, ze jsem spokojen a vice mene se pridavam jen k 'samozvolenym betatesterum' :~)

prijemny vikend fsem... Martin S.
ms_ce4you (364)|12.4.2005 09:25
Ma nova verze Smartmaps moznost pracovat tez s mapami okolnich statu ?

K te predchozi verzi se snad daly pouzit .
PLANstudio (171)|12.4.2005 09:59
[QUOTE="ms"]Ma nova verze Smartmaps moznost pracovat tez s mapami okolnich statu ?

K te predchozi verzi se snad daly pouzit . [/QUOTE]

Ano, na mapách okolních statu se usilovně pracuje, vydržte prosím do konce dubna.

Nyní mohu již prozradit, že koncem týdne chystáme jedno překvapení pro všechny uživatele verze navigator - přehledovou mapu Evropy zdarma.
V pátek by měla být ke stažení...
petrpan_ce4you (24)|12.4.2005 10:11
Chtel bych se zeptat, kdy bude a jestli vubec k dispozici mapa Bratislavy.
A taky jestli neuvazujete o zaznaceni jednosmerek v mape mest.
PLANstudio (171)|12.4.2005 10:35
[QUOTE="petrpan"]Chtel bych se zeptat, kdy bude a jestli vubec k dispozici mapa Bratislavy.
A taky jestli neuvazujete o zaznaceni jednosmerek v mape mest.[/QUOTE]

Bratislava se také připravuje, nejpozději do konce dubna!

Jednosměrky jsou ve všech mapách mimo Prahy, kde budou doplněny nejdpozději do konce roku.
m.sachl (153)|12.4.2005 10:42
narazil jsem na nejake konkretni nepresnesnosti s hlasovou navigaci... spolu s dalsimi pripominkami jsem je zasilal emailem.

jedna se konkretne o cestu Znojmo->VranovNadDyji, kdy na krizovatce za Milicovicema me navigace mylne navadi odbocit vlevo na Hor.Breckov (zakreslena je trasa spravne)...
chyby s hlas. navigaci se jiz resily tady drive - jedna se o algoritmicky problem, nebo k odstraneni je potreba najit vsechny mylne navigovane krizovatky zvlast a opravit data?

Martin S.
Peta_ce4you (314)|12.4.2005 10:58
Nepotrebujete nejakeho testera na morave?? (valassko, zlinsko atd.)
ms_ce4you (364)|12.4.2005 11:10
Uvazuji o koupi Smartmaps, ale velmi mne odrazuje zpusob zprovozneni - aktivace. Jestlize mi klekne z jakehokoliv duvodu PDA /vybiti, zblbne se SD karta, chci zmenit umisteni, kde to budu mit nainstalovano, smazu kvuli potrebe volneho mista/ pak musim zase zadat o kod, mit pristup na internet atd..., coz je velice neprakticke.

Proc nemuze byt registracni kod vztazen k ser. cislu PDA ? Tzn. nekde si ho napisu a mam pokoj.
PLANstudio (171)|12.4.2005 11:21
[QUOTE="ms"]Uvazuji o koupi Smartmaps, ale velmi mne odrazuje zpusob zprovozneni - aktivace. Jestlize mi klekne z jakehokoliv duvodu PDA /vybiti, zblbne se SD karta, chci zmenit umisteni, kde to budu mit nainstalovano, smazu kvuli potrebe volneho mista/ pak musim zase zadat o kod, mit pristup na internet atd..., coz je velice neprakticke.

Proc nemuze byt registracni kod vztazen k ser. cislu PDA ? Tzn. nekde si ho napisu a mam pokoj. [/QUOTE]

Nevím odkud čerpáte informace ke svému nesprávnému tvrzení - pravda je taková, že číslo se generuje právě podle ID zařízení a pokud si jej zapíšete, můžete jej bez problémů znovu po hardresetu použít.

Navíc pokud použijete zálohovací program (včetně registrů), vše by mělo jít obnovit i bez nové instalace.
ms_ce4you (364)|12.4.2005 12:20
[QUOTE="PLANstudio"][QUOTE="ms"]Uvazuji o koupi Smartmaps, ale velmi mne odrazuje zpusob zprovozneni - aktivace. Jestlize mi klekne z jakehokoliv duvodu PDA /vybiti, zblbne se SD karta, chci zmenit umisteni, kde to budu mit nainstalovano, smazu kvuli potrebe volneho mista/ pak musim zase zadat o kod, mit pristup na internet atd..., coz je velice neprakticke.

Proc nemuze byt registracni kod vztazen k ser. cislu PDA ? Tzn. nekde si ho napisu a mam pokoj. [/QUOTE]

Nevím odkud čerpáte informace ke svému nesprávnému tvrzení - pravda je taková, že číslo se generuje právě podle ID zařízení a pokud si jej zapíšete, můžete jej bez problémů znovu po hardresetu použít.

Navíc pokud použijete zálohovací program (včetně registrů), vše by mělo jít obnovit i bez nové instalace.[/QUOTE]

A co znamena tato poznamka na www.smartmaps.cz ?

Pozn.: Při “hard-resetu” vašeho PDA bude potřeba znovu nainstalovat mapy a program znovu aktivovat. Opětovné generování Aktivačního klíče je možné na vyžádání – napište žádost o povolení aktivace na e-mail obchodni@aponia.cz a aktivace Vám bude znovu povolena.
petr22_ce4you (454)|12.4.2005 12:33
To znamena, ze kdyz se rozbije PDA tak jde provest aktivace i pro jeho nastupce
ms_ce4you (364)|12.4.2005 12:37
OK, ted mi to je jasne, ale z te poznamky na strankach to skutecne vypada, ze po kazde nove instalaci se generuje novy kod a aktivacni kod.
col_ce4you (27)|12.4.2005 20:17
Ahoj, mám jeden dotaz. To máte všichni vypnuté automatické vypínání pda při provozu na baterky, nebo to blbne jenom mě? Přeci to nebudu pořád zapínat a vypínat. Připomínka ho zapne a pak svítí a svítí a to mě pěkně s..e.
petr22_ce4you (454)|13.4.2005 07:58
Vypinani mame vypnute a PDA na baterky vetsinou neprovozujeme