Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

Ivanm_ce4you (466)|26.10.2005 23:28
normalni to neni, ja instaluji pres Active sync bezne. je to asi 1, max 2 minuty...na CF mas dost mista?
Jinak reset PC i PDA a zkusit znovu.
ladager (4)|27.10.2005 19:25
Takže vyřešeno. Je to dle ostatních majitelů PDA Loox600 zapříčiněno přenosem dat, kdy Loox600 používá USB 1, což je velmi pomalé. S tím nic neudělám. Jinak při instalaci jsem zadal instalovat pouze města Hradec Králové a Pardubice, což bylo cca 15 MB a po 6 hodinách instlování na kartu jsem zjistil, že se mi nainstalovalo na kartu asi 70 MB a asi 12 měst. ?????
ladager (4)|27.10.2005 19:38
Jak odeberu z karty naistalovaná města, která tam nepotřebuji ? Děkuji.
PLANstudio (171)|27.10.2005 20:04
[QUOTE="ladager"]Jak odeberu z karty naistalovaná města, která tam nepotřebuji ? Děkuji.[/QUOTE]

Průzkumníkem (File Explorer) lze jednotlivé mapy smazat ručně přímo z karty.

Cesta je Program Files/Aponia Software/SmartMaps/

Zde jsou všechny soubory, soubory s mesty zacinaji na MCR_. Ze zkratek lze odvodit o co se jedná - např. CB = České Budějovice, JI=Jihlava, PA = Pardubice.

Ručně mužete takto odmazat buď jednotlivé úrovně (číslovka ve jménu souboru zmanená měřítko) nebo celou mapu (zpravidla 4 soubory - 3 s mapou a 1 definiční).

V dalších verzích bude možné mapu smazat z karty pomocí menu, zatím to jde jen ručně.
Prusvit_ce4you (24)|31.10.2005 14:40
Dobry den, uz zase otravuju s problemem u novych navigacnich dat. Mozna tam sice je i novy kus dalnice, ale navigace je nyni "doplnena" i o cyklostezky. Opet priklad Brno (napr. z Zebetina do stredu), kdy vsechny moznosti (eko, rychlo, nejkratsi) naviguji pres cyklostezku a dokonce lavku pres Svratku. Opet navrat k predchozi databazi. (ale smery to uz ukazuje dobre :-))
Miloš Strouhal (3997)|31.10.2005 14:55
2 PLANstudio: mohu se zeptat jak je to s tou kompatibilitou s novym systemem WM5? Psal jsem jiz dotaz na technickou podporu, a nebylo mi nijak odpovezeno. Na mem Universalu s WM5 SmartMaps proste nefunguje, planuje se nova verze kde by jiz otazka kompatibility byla vyresena? A pokud ano, tak kdy ji lze ocekavat? Dekuji
PLANstudio (171)|31.10.2005 14:59
[QUOTE="Miloš Strouhal"]2 PLANstudio: mohu se zeptat jak je to s tou kompatibilitou s novym systemem WM5? Psal jsem jiz dotaz na technickou podporu, a nebylo mi nijak odpovezeno. Na mem Universalu s WM5 SmartMaps proste nefunguje, planuje se nova verze kde by jiz otazka kompatibility byla vyresena? A pokud ano, tak kdy ji lze ocekavat? Dekuji[/QUOTE]

Samozřejmě WM5 budeme podporovat, bohužel zatím nemáme k dispozici žádný WM5 přístroj. V Česku se zatím oficiálně neprodávají, pokud se nemýlím...

Takže problém je pouze v tom, že nemáme na čem testovat a odladit případné nefunkčnosti. Jakmile to bude možné, opravíme to co nejdříve.
Miloš Strouhal (3997)|31.10.2005 15:04
Ok,dekuji. Jiz se zde ale prodavaji jina PDA s timto operacnim systemem.. Na jak dlouho budete toto nejake zarizeni s novym operacnim systemem potrebovat, aby jste to stihli odladit? Ze bych vam zkusil zaridit bezplatne zapujceni nejakeho tohoto PDA s novym operacnim systemem napriklad z prodejny [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].. Tam jsou na podobne zalezitosti velice ochotni.. :yes:

PLANstudio (171)|31.10.2005 15:05
[QUOTE="Prusvit"]Dobry den, uz zase otravuju s problemem u novych navigacnich dat. Mozna tam sice je i novy kus dalnice, ale navigace je nyni "doplnena" i o cyklostezky. Opet priklad Brno (napr. z Zebetina do stredu), kdy vsechny moznosti (eko, rychlo, nejkratsi) naviguji pres cyklostezku a dokonce lavku pres Svratku. Opet navrat k predchozi databazi. (ale smery to uz ukazuje dobre :-)) [/QUOTE]

Cyklotrasy by to zatím vyhledávat nemělo, přestože již v datech částečně jsou. V programu to opravíme co nejdříve, programátor je zapomněl ignorovat.

Cyklotrasy a cyklostezky postupně doplňujeme do navigačních dat tak, aby bylo možné v dalších verzích vyhledávat cesty i po značených cyklotrasách (i v lesích a po komunikacích bez silničního provozu).
ko@l@ (135)|1.11.2005 23:38
Co se tyka problemu s WM5, tak instalace sice probehne OK, ale po instalaci neni moznost vybrat zadne mapy, proste v seznamu nejsou, pritom ale fyzicky ty soubory tam jsou....
Miloš Strouhal (3997)|1.11.2005 23:51
U mne to same. ale bylo mi zdeleno ze se na uprave kompatibility s WM5 jiz brzy zacne pracovat.. :yes:
Kehar 13 (22)|8.11.2005 22:07
Pane Žemlík prozba je možmé že od instalace aktualizace navigačních dat z 26.10 ,nefunguje navigace zmísta kde zapínám GPS ale od nejbliší křižovatky.V předchozí aktualizaci to šlapalo z místa kde jsem se zrovna stál.
P.L._ce4you (23)|13.11.2005 21:16
[QUOTE="PLANstudio"](V Samoobsluze na stránkách www.smartmaps.cz bude aktulizace k dispozici po víkendu spolu s verzí 2.5.1 s opravenými nefunkčními tlačítky při rotaci mapy).

Děkujeme Vám za přízeň a důvěru![/QUOTE]

Zatím tam jsou i stará navigační data z 19.10.05 :no:

PLANstudio (171)|14.11.2005 15:47
[QUOTE="P.L."][QUOTE="PLANstudio"](V Samoobsluze na stránkách www.smartmaps.cz bude aktulizace k dispozici po víkendu spolu s verzí 2.5.1 s opravenými nefunkčními tlačítky při rotaci mapy).

Děkujeme Vám za přízeň a důvěru![/QUOTE]

Zatím tam jsou i stará navigační data z 19.10.05 :no:

[/QUOTE]

Dobrý den, už je to tam!

V samoobsluze najdete verzi 2.5.1 s opravami, stáhněte si prosím i aktuální data, která obsahují již i změny kolem Centra Chodov u D1 v Praze.
a_ce4you (3)|14.11.2005 17:56
Jak to prosím vypadá s verzí 2.5.# pro nižší verze, než Windows Mobile 2003? Fungují nová navigační data s verzí 2.4? Děkuji.
Miloš Strouhal (3997)|14.11.2005 19:17
Rad bych se zeptal, je jiz stanoven nejaky casovy horizont do kdy jiz bude verze plne kompatibilni s Windows Mobile 5 a tedy se zarizenimi jez tento system obsahuji dostupna? Dekuji
PLANstudio (171)|14.11.2005 20:25
[QUOTE="a"]Jak to prosím vypadá s verzí 2.5.# pro nižší verze, než Windows Mobile 2003? Fungují nová navigační data s verzí 2.4? Děkuji.[/QUOTE]

Navigační data fungují i se staršími verzemi, struktura se neměnila. Jen to občas najde asi i nějakou cyklotrasu (cyklo mělo být zakázáno v datech, ale bohužel to řeší až aplikace).

Verzi pro PPC 2002 připravíme spolu s verzí pro WM5, což předpokládám do půlky prosince. Tato další verze bude spojena ještě se několika důležitými kroky, mezi nimiž je změna registrace map a vylepšení menu pro snažší ovládání prstem.
Lada Dekany (130)|15.11.2005 15:13
Mam dotaz.
Mam nainstalovanou jednu mapu (Praha) na CF karte a druhou (CR) na SD.
Jde prekopirovat mapa z CF do SD, nebo to musim preinstalovat?
Dekuji
Lada
PLANstudio (171)|15.11.2005 15:17
[QUOTE="Lada Dekany"]Mam dotaz.
Mam nainstalovanou jednu mapu (Praha) na CF karte a druhou (CR) na SD.
Jde prekopirovat mapa z CF do SD, nebo to musim preinstalovat?
Dekuji
Lada
[/QUOTE]

Stačí to jen překopírovat. Zápis o mapě je v registru, nezáleží na tom, kde je mapa.
milda2000_ce4you (11)|16.11.2005 01:37
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Rad bych se zeptal, je jiz stanoven nejaky casovy horizont do kdy jiz bude verze plne kompatibilni s Windows Mobile 5 a tedy se zarizenimi jez tento system obsahuji dostupna? Dekuji[/QUOTE]

Panove
dnes jsem mel tu skvelou moznost se seznamit s FS Pocket LOOX n500. Je to za skromny peniz temer dokonale zarizeni s WM 5.0. Dohady o funkcnosti SmartMaps na zarireni s OS WM 5.0 musim bohuzel vyvratit. SM funguje. Je to jen otazka korektni instalace. SM spolehlive funguje s nasledujici konfiguraci. Instalace SM vlastni instalace, program SM do rom, zbyvajici data na SD/MMC. Spolehlive otestovano na Demo SM 2.4 a naslednym upgrade navigacnich dat a aplikace na 2.5.1.





App je nutne instalovat do PDA bez predchoziho nekorektniho nakopirovani SM.Aktivacni ID je unikatni pro kazdou verzy OS a PDA. Je nutne aktivovat produkt na kazde zarizeni, i pri zmene ROM. Jinak se SM hlasi, jako ze ma nedostupna data. Nova verze SM jiz bude mit inovovanou strukturu dat, a registrace.

S pozdravem

Milda2000, casem clen SmartMaps creator team.
Miloš Strouhal (3997)|16.11.2005 11:24
[QUOTE="milda2000"]Spolehlive otestovano na Demo SM 2.4 a naslednym upgrade navigacnich dat a aplikace na 2.5.1. [/QUOTE]Tak mi to nedalo, a ještě v noci jsem si stáhl ze samoobsluhy aponie aktuální 10ti denní DEMO, a přesně dle vašich instrukcí jej nainstaloval. A výsledek? Stále stejný, SmartMaps po prvním spuštění nezobrazí ani identifikační kód , abych mohl následně pomocí samoobsluhy vygenerovat aktivační klíč. Mapové podklady jsem nainstaloval všechny, avšak ve výběru se stále nezobrazuje ani jedna jediná mapa! Abych se ujistil že chyba nemůže být na straně nějakého nekalého softwaru v mém zařízení, provedl jsem Hard Reset a DEMO znovu vámi zmiňovaným spůsobem nainstaloval na zcela čisté zařízení. Výsledek samozřejmě opět nulový..:? Takže to s tou kompatibilitou s WM5 zase až tak žhavé nebude, že?..Jaké mam zařízení poznáte dle mého podpisu. Mam v něm oficiální Windows Mobile 5 Phone Edition ROM přímo od výrobce zařízení, tedy od HTC.
beecher (9270)|16.11.2005 12:05
Potvrzuji, problem na WM5 (Dell Axim X50v). SmartMaps se mne po instalaci Dema ze Samoobsluhy nezeptaji na registraci.
Neni nekde neco v registrech, co se musi smazat, aby tak ucinily? Diky.
milda2000_ce4you (11)|16.11.2005 15:25
Omlouvam se, vcera jsem to napsal dost neohrabane, samozrejme je treba mit ciste registry. Bohuzel nevim, kde jsou schovane ty dulezite klice od lic. Smazani klicu Aponie nic neresi. Po instalaci se mi mapy take neobjevili, ale v seznamu byly, stacilo vybrat jakoukoli. Jinak samozrejme tato verze neni optimalizovana pro WM 5.

Milda
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|16.11.2005 16:49
Ta instalace je fakt nějak čudná. Po nainstalování SM 2.5 to začalo vyhazovat při vyhledávání cesty hlášku o rozdílných navigačních databázích. Po odklepnutí OK u hlášky to ale cestu vyhledalo. Při jednom použití SM to vyhodilo hlášku, že nejsou k dispozici mapové podklady, program mapy na kartě skutečně neviděl a nešlo nijak nastavit cestu nim. Počkal jsem na SM 2.5.1, sosnul nejaktuálnější podklady, vyčistil registr a začal s instalací. Při instalaci souboru SMacr100 se to ale pravidelně kousalo před dokončením, vyskakovala nějaká hláška o nemožnosti zápisu do registru. Tento soubor instaluje 4 části najednou, zkusil jsem proto instalaci vždy pouze jedné části. Podařilo se, vždy jsem zadal jen SN. Překvapením bylo, že po dokončení instalace všech komponent jsem nebyl požádán o žádný aktivační klíč a program normálně naběhl. Jen se nepodařilo odstranit rozdílnost v navigačních databázích, opět vyskakovala hláška o rozdílných databázích, cestu to ale opět najde. Zálohoval jsem důležitá data a nakrknutej jsem šel do HR. Jako první program jsem instaloval SM do čistého. No a co myslíte? Mám to tam, ale opět problém s instalací SMacr100, opět instalace pouze po částech, sice to chtělo po dokončení instalace aktivační klíč, ale i když mám nejaktuálnější podklady, zase to hází při vyhledání cesty informaci o rozdíných navigačních databázích. Jen dodávám, že jedu MDA2 s originál a nijak neupravenou 172... Poradí někdo? Je problém mezi židlí a klávesnicí nebo udělali soudruzi z NDR opět někde chybu? Je faktem, jak tu někdo zcela oprávněně psal, že názvy jednotlivých součástí SM nedávají absolutně přehled o jejich aktuálnosti (nejen v datu vydání, ale i ve verzi)... může být problém v instalaci nejnovějších navigačních a mapových podkladů a např. starších bodů zájmu? Tuto možnost jsem se snažil eliminovat a sosnul jsem všechny dostupné soubory znovu. Nic nepomáhá, instalace se kouše a při vyhledání cesty to stejně hodí hlášku o rozdílných navigačních databázích. Podotýkám, že program jde do paměti, mapy a data na kartu. Co je platné, že je uvolněna verze SM 2.5.1 zdarma, když s tím mám popsané problémy?
beecher (9270)|16.11.2005 17:19
Takze ani po HR nejsem schopen SmartMaps (TRIAL navigatoru) na WM5 nainstalovat...
milda2000_ce4you (11)|16.11.2005 17:32
2 Jarous
nemohlo se ti stat neco podobneho?
pokud program po instalaci dat pro hledání cest hlásí „Chyba ve vyhledávání cest!“ jedná se kolizi starší a nové verze dat, přičemž jedna verze se nachází na kartě a druhá v hlavní paměti. Řešením je ruční smazání souboru „CR.SMR“ z karty i z hlavní paměti a opětovná instalace aktuálních dat.
Pavel Koza (4761)|16.11.2005 17:33
Shodou okolnosti mam na stole to same zarizeni (LOOX N520) a bohuzel to vazne nejede. Hard reset, download te demo verze (2.4.0), instalace na kartu Aplikace, CR a Praha, spusteni a... NIC.

Update na verzi 2.5.1... NIC

Update navigacnich dat... NIC

Asi mate protekci;)
milda2000_ce4you (11)|16.11.2005 17:40
Aplikace musi byt v PDA data na karte. Mam taky dotaz, mam problem s InterWrite. Po nainstalovani na n500 prestane fungovat ActiveSync. Mate podobnou zkusenost?

Milda
Pavel Koza (4761)|16.11.2005 18:35
Tak nevim, ale ani na treti pokus (aplikace na zarizeni, zbytek na kartu) se mi proste zadna mapa nenabidne.

Z ceho provadite tu puvodni instalaci? Ja z toho baliku, co je ke stazeni jako demo...

P.S. Docela bych to potreboval rozchodit, at to zarizeni muzu na GPS otestovat...:)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|16.11.2005 18:40
Mildo, díky, vím o čem mluvíš, ale to není můj případ, jukni na obrázek. Já jsem natáhnul všechno nově, ale stejně nevím, o jaké navigační databáze se jedná... o mapové podklady kontra body zájmu? Jak je vlastně možné, že nově natažené databáze jsou v rozdílné verzi?
00102119_SM_hlaska_spHg.jpg
milda2000_ce4you (11)|16.11.2005 18:44
Instalace z baliku demo Aponie, do cisteho n500 po HR. Probehla ti aktivace? Ja mel po uspesne aktivaci taky hlasku ze neni zadna mapa, ale v menu MAPA - VYBER mapy.. Byly mapy videt, stacilo vybrat.

Milda
Pavel Koza (4761)|16.11.2005 18:47
No prave ze me se po startu na nic nepta... Normalne tam ma vyskocit to okno pro aktivaci, ale me to proste nenaskoci.
milda2000_ce4you (11)|16.11.2005 19:16
No tak fakt netusim, vcera jsem to instaloval 2x vzdy to probehlo. Dnes uz to netestnu, PDA dostal programator, co bude delat na upravach. Kdyby neco, tel na me 602216721.

Milda
PLANstudio (171)|16.11.2005 23:38
[QUOTE="Jarouš"]Mildo, díky, vím o čem mluvíš, ale to není můj případ, jukni na obrázek. Já jsem natáhnul všechno nově, ale stejně nevím, o jaké navigační databáze se jedná... o mapové podklady kontra body zájmu? Jak je vlastně možné, že nově natažené databáze jsou v rozdílné verzi?[/QUOTE]

Nic takového by nemělo nastat. Mapové podklady ani body zájmu se nemění.
Pouze se vylepšuje program a databáze pro hledání cest. Pokud máte staženou 2.5.1 a poslední data ze Samoobsluhy, pak je vše kompatibilní. Na "zrcadle" na www.pdamapy.cz budeme data aktualizovat zítra.

Jediná kolize by mohla opravdu být buď v duplicitě nebo použití starší verze aplikace a nových dat.
To co je aktuálně ke stažení v Samoobsluze spolu bez problémů funguje.

Ještě mne napadá, jestli nemá MDA II PPC 2002? Aponie připravila verzi 2.5.1 bohužel jen pro WM2003....
(omlouvám se, že to přesně nevím, ale jako komunikátor používám T650 ;-) )

A co se týče problému s instalací SMacr100, zde bych viděl poškozený instalační soubor (předpokládám, že instalujete z CD).
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|17.11.2005 00:14
MDAII jede pod WM03.
SMacr100 mám z ze stránek Aponia.
Opakuji, že jsem veškeré soubory (program, mapy, body zájmu atd.) natáhl nyní, tzn. že je vyloučena starší verze apliace a nových dat. Pokud instaluji soubory, které mám k dispozici po přihlášení v samoobsluze, nemůže snad dojít k nějaké duplicitě. Pokud ano, tak má na to být upozorněno.
Opakoval jsem HR, opět jsem nejaktuálnější soubory instaloval do čistého MDA a situace je stejná, tzn. problém při instalaci SMacr100 (nutné instalovat každý program sólově volbou zatržítka). Zvláštní je, že jsem program sice nainstaloval, ale nemusel jsem zadávat žádný aktivační klíč, program jede i bez něj (stačilo zádávat SN), ale stále se stejnou chybou, tzn. že při vyhledání to hlásí problém navigačních databází.
Začínám bejt pěkně naprdlej, hraju si s tím druhý den. O tom, že problém skutečně může být na straně programu svědčí podle mne to, že na několika cihlách to nainstalovat jde, na jiných není potřeba zadání aktivačního klíče a že po instalacích program nevidí v některých případech nainstalované mapové podklady.
Další zvláštností je Volby>Navigace>Hlasová navigace, kde v okně "Zapnout hlasovou navigaci" mám k výběru: mužský/ženský/ženský/mužský/ženský/mužský... no chlapci, nějak se to opět nepovedlo, stane se, ale co s tím?

EDIT: Je dodávám, že jsem spokojeným uživatelem někdy od března, první instalace byla zcela bez problémů, s instalací postupně zveřejňovaných úprav nebyl nikdy problém. potíže jsou až od SM 2.5...
Miloš Strouhal (3997)|17.11.2005 00:19
MDA II se prodavalo s oficialnimi Windows Mobile 2003, casem se pro nej objevil neoficialni update (v nekterych zemich i oficialni) na Windows Mobile 2003 Second Edition, a nyni jiz od jara velka cast majitelu MDA II ma nainstalovano tak trosku nelegalni verzi Windows Mobile 5. Takze pro MDA II jiz existuji celkem tri verze operacnich systemu. :yes: Coz uz je tak trosku unikum.. ;) Minimalne v porovnani s FS Looxem 720 a podobnymi nestastniky..
Neo Jedi (145)|18.11.2005 18:38
Přemýšlím jak to udělat s případným přechodem na verzi os WinMo2005 s instalací SmartMaps, která již má nezčetně aktualizací.
Neexistuje něco jako Servis pack ?
PS mám je nainstalované na SD.
petr22_ce4you (454)|18.11.2005 22:13
Na co serice pack ?

1. zakladni instalace z CD
2. instalace patche na posledni verzi
3. nejnovejsi navigacni data

hotovo
Crusader_ce4you (624)|24.11.2005 14:38
Zde můžete pokračovat v započaté diskusi o tomto software.