Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

Ronin (45)|12.10.2005 15:30
Tak nevím, ta verze 2.5 stále ne a ne spadnout a to už je nějaký ten měsíc na spadnutí :)) člověk se těší ani neví na co a pak tohle, doufám, že to bude stát opravdu za to
PLANstudio (171)|12.10.2005 15:50
[QUOTE="Ronin"]Tak nevím, ta verze 2.5 stále ne a ne spadnout a to už je nějaký ten měsíc na spadnutí :)) člověk se těší ani neví na co a pak tohle, doufám, že to bude stát opravdu za to[/QUOTE]

Bohužel nemám žádné nové zprávy...

Dočasně jsem byl nucen umístit některé aktualizace na jiný web. Najdete zde opět nová data pro routing a databzái pro Prahu doplněnou o vybrané restaurace (ty solidnější) a benzinky na území Prahy
http://www.pdamapy.cz/pocket-pc/body-zajmu/

Případné doplnění restaurací a benzinek pište prosím na [EMAIL=pda@planstudio.cz]pda@planstudio.cz[/EMAIL], obratem vylepšíme.

Hezký den přeje
Stag_ce4you (59)|13.10.2005 14:49
Má smysl si to stahovat když tanová verzeuž padá????
palmar1 (15)|13.10.2005 16:20
[QUOTE="Stag"]Má smysl si to stahovat když tanová verzeuž padá????[/QUOTE]
Mám pocit, že to bude jen update aplikace, čili POI a navigační data zůstanou stejná. Apoň já jsem si to stáhnul, i když se těším na update 2.5...bude brzo, začátkem každého týdne...:D
Stag_ce4you (59)|13.10.2005 18:04
No dobře no tak já to taky stáhnu...
Prusvit_ce4you (24)|17.10.2005 16:35
Zdravim a omlouvam se za obtezovani s dotazem zda nekdo pouziva SM Navigator i s mapou Brna, resp. se zkusenosti, zda SM hlasova navigace je korektni. Moje zkusenost (v2.3.4] je, ze ackoliv nalezena trasa je dobre, vlastni navigace (hlasova i sipka) velmi casto naviguje na opacnou stranu.
Pokud to bylo bez mapy Brna, jen coby autoatlas, tak jsem chyby nezaznamenal.
svejcar_ce4you (21)|17.10.2005 21:57
Používám SM i s mapou Brna a vše OK
boban1108 (72)|18.10.2005 03:13
Uz je to tady. Koukam na Aponia.cz a uz je ke stazeni verze 2.5. Dokonce jsem dostal i upozornovaci mail. A vzhuru do testovani!
PetrSenk (23)|18.10.2005 08:03
Stáhnul jsem si novou verzi 2.5 a je tam nová nabídka OTÁČET MAPU. Zkoušel jsem simulaci a bez otáčení v pohodě. Jakmile dám otáčet mapu, okamžitě mi to spadne. Tak nevím, kde je chyba... Doufám, že mezi PDA a židlí...:D
Crusader_ce4you (624)|18.10.2005 08:22
Nevypadá to. Mám stejný problém. Bez otáčení mapy simulace jede dobře, jakmile zapnu otáčení mapy, tak zásek. Pokaždé. :no:
Stag_ce4you (59)|18.10.2005 08:40
Tak mě mail neposlali ... Já už fakt nevím ....
m.sachl (153)|18.10.2005 08:47
pokud se tyce padani, tak se take pridavam.
hx2410 pro beh programu volnych 12MB, instalace program pamet, data CF karta. pri simulaci s natacenim mapy program spadne - ukonci se. nejdrive jsem si myslel, ze mam malo volne pameti, ale kdyz to dela vice lidem, tak by to chtelo v tomto pripade asi vice optimalizovat (pokud je to pametovym narokem)...
Crusader_ce4you (624)|18.10.2005 08:50
Myslím, že paměťovým nárokem to nebude. Spouštím program se 60 MB volné RAM. Zakopaný pes bude jinde.
m.sachl (153)|18.10.2005 08:54
[QUOTE="Stag"]Tak mě mail neposlali ... Já už fakt nevím ....[/QUOTE]

a jsi si jistej, ze mas v samoobsluze povolene zasilani informacnich emailu?? :sarcastic:
Lada Dekany (130)|18.10.2005 09:04
Tak jsem vyzkousel novou verzi. Cesta Praha Kolin, dnes rano.
PDA ukazuje stale verzi 2.4 a ne 2.5 , i kdyz jse me ptala aplikace, jestli muze byt preinstalovana.
Program neukazuje cas do konce cesty, jenom celkovou vzdalenost (cisilka vpravo dole).
Program (na muj vkus ) zcela nesmyslne hlasi (sipka a vzdalenost vpravo dole) spostu odbocek.
Na rovnem, nebo lehce proavotocivem useku dalnice, kde je sjezd, my hlasi odbocte vlevo a pokracujte po dalnici. Vypada to tak, ze naviguje od sjezdu ke sjezdu a hlasi odboceni i tam, kde je rovny usek jenom proto,ze tam je sjezd. JIne zmeny jsem nezaznamenal.

A jeste jeden poznatek, delala to i stara verze. Pokud si pripravim trasu doma,a pak zacnu cestu "trochu mimo" teto naplanovane trasy, (jel jsem natankovat), tak to SmartMaps NEDOPOCITA a porad mi ukazuje modrou sipku, kam ze mam dojit, aby zacal navigovat. Mel jsem i 1800 metru k naplanovane trase.
Navigace NEMUZE zacit jinde, nez kde jsem, jinak nenaviguje, pouze me modrou sipkou posila na vypoctenou trasu.
Lada

PetrSenk (23)|18.10.2005 09:16
Hlášení si můžeš upravit v menu - volby - navigace. Na navigování z cesty modrou šipkou už jsem si zvykl:)) JInak mě to hlásí verzi 2.5.0 a čas do konce mi to taky zobrazuje, hned vedle km do konce. Ale padání při otáčení mapy je nic moc. I když číst nápisy vzhůru nohama asi taky nebude žádná slast (pokud se to teda bude natáčet :D )
col_ce4you (27)|18.10.2005 10:08
Ahoj,
taky mám stejný problém s padáním aplikace při zapnutí otáčení.
Dále při normální navigaci mě to v půlce případů hlásí odbočení na druhou stranu. Čekal jsem zlepšení a přišel opak:?: :))
Prusvit_ce4you (24)|18.10.2005 10:56
Jeste se omlouvam (opet problem Brno), muzete nekdo zkusit (i simulaci) napr. Pionyrska - Slavickova. Jedina odbocka Drobneho-Gen.Piky (je realne vlevo) je u mne navigovana vpravo (sipka i hlas).
karlic (707)|18.10.2005 11:23
[QUOTE="PetrSenk"]Stáhnul jsem si novou verzi 2.5 a je tam nová nabídka OTÁČET MAPU. Zkoušel jsem simulaci a bez otáčení v pohodě. Jakmile dám otáčet mapu, okamžitě mi to spadne. Tak nevím, kde je chyba... Doufám, že mezi PDA a židlí...:D [/QUOTE]

Taky mně po zapnutí otáčení a volbě Simulace Smartmaps okamžitě "spadnou"
To zase Aponia utržila ostudu.

Zeptám se opačně: Je tady někdo, komu by Smartmaps 2.5 fungovalo s otáčením mapy?
pekro (346)|18.10.2005 11:30
RE:Prusvit

Stejný problém mi to dělalo již v neděli s verzí 2.4 ale s novým "Update dat pro vyhledavání cest" Zadal jsem v Brně (Křenová - Nerudova)
Nakresleno bylo vše ok, ale celou cestu po Kolišti mi to hlasilo střídavě odbočit do doleva a doprava.
(na Cejlu doleva, Bratislavská doprava, Milady Horákové doleva... přitom je to furt rovně po hlavní) zapnuto "zjednodušená navigace"
Lada Dekany (130)|18.10.2005 12:16
Rozchodil jsem to az po 3. instalaci. Ten sam postup, stale dokola.
Uf.
Jdu to ven vyzkouset.
Lada
pekro (346)|18.10.2005 14:42
[QUOTE="pekro"]RE:Prusvit

Stejný problém mi to dělalo již v neděli s verzí 2.4 ale s novým "Update dat pro vyhledavání cest" Zadal jsem v Brně (Křenová - Nerudova)
Nakresleno bylo vše ok, ale celou cestu po Kolišti mi to hlasilo střídavě odbočit do doleva a doprava.
(na Cejlu doleva, Bratislavská doprava, Milady Horákové doleva... přitom je to furt rovně po hlavní) zapnuto "zjednodušená navigace"[/QUOTE]

Pro všechny, kterým zlobí navigace (VIZ Prusvit) s novým upgrade "Update dat pro vyhledávání cest" jsem na svůj web umístil starší verzi. Po její instalaci již opět hlasová navigace funguje jako dřív. Na stránkách Aponia totiž starou verzy nenajdete!

(neřeší problém s otáčením mapy!!!)


http://www.pekro.cz/data/SMupdnav.exe
Lada Dekany (130)|18.10.2005 14:52
Stale a beznadejne pada pri zapnuti OTACENI.
Skoda takove ostudy

LAda
PLANstudio (171)|18.10.2005 15:55
Všem velká omluva - do vylepšení zasáhl šotek a něco úplně rozhodil.

Pro uvedení do původního stavu můžete použít poslední dobře funkční soubory:

Aplikace:
SMupdapp2.4.exe

Navigační data:
SMupdnav.exe

Moc se omlouváme za komplikace, nápravu provedeme v co nejrychlejším termínu.
Pavel Stancík (66)|18.10.2005 18:51
Zdravim .Nedá se nic dělat,i to se stane.Jen aby ta oprava netrvala moc dlouho,když jsme tak natěšeni.:sarcastic:
PLANstudio (171)|19.10.2005 08:05
Dobré ráno,

program je opraven, resp. znovu přeložen pouze pro PPC 2003. Padání aplikace bylo způsobeno špatným překladem pro PPC 2002.

Do konce týdne bude vytvořen univerzální instalátor.

Novou aplikaci si prosím stáhněte z aktualizací v Samoobsluze.

Oprava navigačních dat bude později, zatím prosím používejte původní navigační data z konce září.
Ke stažení zde: SMupdnav.exe
(Je to stejná verze jako je uvedena o příspěvek výše, pokud jste si stáhli již včera, nemusíte znovu.)

Děkuji za pochopení.

palmar1 (15)|19.10.2005 08:29
[QUOTE="PLANstudio"]Dobré ráno,

program je opraven, resp. znovu přeložen pouze pro PPC 2003. Padání aplikace bylo způsobeno špatným překladem pro PPC 2002.

.....
Děkuji za pochopení.

[/QUOTE]
No, umím si představit tlak obchodu na vývojáře...něco o tom vím...takže se musí něco tolerovat ...konec konců MS to taky zkouší na lidech :sarcastic: jenomže mu patch trvá dva měsíce...
karlic (707)|19.10.2005 08:33
Tak nová verze s novým instalátorem již funguje. Zatím to vypadá na simulátoru skvěle. Reálně vyzkouším až odpoledne.
Škoda kluci z Aponie za ten přehmat = zbytečná ostuda :(
pekro (346)|19.10.2005 09:50
Taky funguje. Super!

Jedna chybička:-(
Jen mi při simulaci nefungují virtuální tlačítka. V ostrém provozu jsem to nezkoušel.
jirkanezval (28)|19.10.2005 16:35
Tak jsem nainstaloval. Natáčení mapy funguje skvěle, ale hlasová navigace se hrozně trhá. A virtuální tlačítka jsou také nefunkční.
Lada Dekany (130)|19.10.2005 16:45
Nainstalovano a vyzkouseno.
Navigace funguje, pouze dotaz.
Dost dramaticky se rozchazi hlasova navigace (Odbocte vlevo, vpravo..) s modrou carou (vypoctena trasa).
Podle hlasove navigace se v PRAZE neda jezdit, podle modre cary ano.
A tuto zmenu jsem pozoroval pouze v teto posledni aktualizacei.
Co je spatne?
Diky
Lada
PLANstudio (171)|19.10.2005 17:52
[QUOTE="Lada Dekany"]Nainstalovano a vyzkouseno.
Navigace funguje, pouze dotaz.
Dost dramaticky se rozchazi hlasova navigace (Odbocte vlevo, vpravo..) s modrou carou (vypoctena trasa).
Podle hlasove navigace se v PRAZE neda jezdit, podle modre cary ano.
A tuto zmenu jsem pozoroval pouze v teto posledni aktualizacei.
Co je spatne?
Diky
Lada
[/QUOTE]

Přešli jsme na jiný způsob generování vektorů (efektivnější), přičemž bohužel došlo k "rozhození" křižovatek - jsou mírně posunuty oproti vektorů.
Z toho důvodu je nalezená trasa nadále správně, ale posunuté úhly na křižovatkách způsobují špatné hlášení.

Na opravě aktivně pracujeme, nová data budou k dispozici během začátku příštího týdne.

Za vzniklou situaci se velmi omlouváme, při testu dat jsme toto přehlédli.
Do nové aktualizace dat prosím používejte starší verzi dat, kterou si můžete stáhnout zde SMupdnav.exe

Děkuji za pochopení
Lada Dekany (130)|19.10.2005 18:06
OK.
Jenom "technicka" poznamka.
Je mozne nejak identifikovat verze " SMupdnav.exe".
Mam jich stazene nekolik a ted nevim, kterou mam preinstalovat. Vsechny verze se jmenuji stejne. A pokazde pak musim stahovat novou=starou :(

Diky
LAda
Ivanm_ce4you (466)|20.10.2005 08:18
pokud si nechas zobrazit " o aplikaci", ukaze se tam i verze NAV dat -datum. Ale v PC to neni poznat.
Lada Dekany (130)|20.10.2005 11:56
To ja vim.
Muj problem byl s tim, ze mam stazenych nekolik programu, ktere Aponia nazyva stejne.
A navrat o krok zpet pak neni vzdy jasny (i kdyz vyhledani podle datumu funguje:) )

Ale kdyz Aponia rekne, nainstalujte si predminulou verzi, ja nevim, ktera to je drive, nez ji nainstaluji a podivam se v PDA na cislo verze.
Nebo si stahnu to co da Aponia jako odkaz.
Ale ted zacina gulas.
Jediny zpusob, jak identifikovat verze je podle datumu stazeni.
Kdyz ale stahnu ted minulou verzi protoze soucasna nefunguje, tak mam stejne soubory (podle nazvu) a verze, ktere nejsou utrideny podle casu . Za par tydnu po pripadne havarii budu stale instalovat dokola a zkouset verze a nebo v Samoobsluze znovu stahovat jiz stazene verze.
A to vsechno proto, ze neni jasne stanovena chronologie.
:(
Lada
Pavel Stancík (66)|20.10.2005 13:59
Zdravim .Fungují někomu virtuální tlačítka při simulaci? Mně fungují pouze pokud je vypnuté otáčení mapy. V provozu jsem ještě nezkoušel.
Ivanm_ce4you (466)|20.10.2005 14:14
o moznosti zjistovani cisla verze v PC hl. NAV dat jsem tady zadal nekolikrat. Pokud se to instaluje pouze z PC, zjistit verzi v PDA opravdu mnoho nepomuze. Sam pro sebe si to cisluji pri stahovani do PC. Pro instalaci to prekopiruji bez cisla.
Uvital bych jeste : inkrementalni updaty tech dat. To by snad problem byt taky nemusel.
A co mi vadi stale: naplanuji trasu /modra/, tak pokud trochu prejedu, trasa se okamzite vymaze z obrazovky. Vetsinou clovek prejede, kdyz se zamota treba v jednosmerkach a potom na displayi neni videt ani koncovy bod.
PLANstudio (171)|24.10.2005 11:16
[QUOTE="Lada Dekany"]OK.
Jenom "technicka" poznamka.
Je mozne nejak identifikovat verze " SMupdnav.exe".
Mam jich stazene nekolik a ted nevim, kterou mam preinstalovat. Vsechny verze se jmenuji stejne. A pokazde pak musim stahovat novou=starou :(
[/QUOTE]

Jedná se o záměr, neboť na serveru bude vždy aktuální varianta. Kromě poslední vyjímky, kdy data obsahovali špatné položky, není potřeba starší verze archivovat. Data budou na webu vždy aktuální a ta nejsprávnější. navíc jsme se rozhodli, že aktualizace navigačních dat bude vždy v budoucnu zdarma a pro registrované uživatele ke stažení.

Opravená data včetně doplnění dnes otevřeného úseku dálnice D1 Vyškov - Mořice budou k dispozici ve středu odpoledne. (Problém byl nakonec objeven ve vektorech, ve kterých byl vyexportován poslední bod 2x. To má za následek chybné hlášení odbočení.)

Verzi dat (= datum dat) nyní snadno zjistíte přímo v programu v menu Volby / O aplikaci a můžete si je porovnat s datem u dat na webu (momentálně je tam ještě stará verze, nová bude ve zmíněnou středu).

Hezký den přeje
Lada Dekany (130)|24.10.2005 13:12
[QUOTE="PLANstudio"]
navíc jsme se rozhodli, že aktualizace navigačních dat bude vždy v budoucnu zdarma a pro registrované uživatele ke stažení.


Hezký den přeje[/QUOTE]

Hezke rozhodnuti, blahopreji k nemu a dekuji.
Lada
nobo (0)|24.10.2005 22:09
zakoupil jsem právě Smartmaps Navigatir Start a hned po instalaci vznikl problém. První asi 3 spuštění bez problémů, všechno fungovalo jak má včetně navigace. Ale ouvej pak si program postavil hlavu a při každém novém spuštění chce aktivační kód, nakdy i několikrát po sobě, chvíli funguje a pak znovu aktivační kód. Nepomohla ani úplná odinstalace včetně vyčištění registrů a nová instalace. Umí někddo poradit? Technická podpora z Aponie zatím mlčí. Díky.:((
Miloš Strouhal (3997)|24.10.2005 22:42
Mozna jsem to tu nekde prehledl, ale jak to bude se Smart Maps a funkcnosti pod Windows Mobile 5? Mam cihlu s WM5 a jsem z toho velice smutny, ze uz Smart Maps nemohu pouzivat. Na beznou orientaci po Praze bez GPS jsem nic lepsiho nevidel.. Zamysli vyrobce vydat v blizke dobe jiz verzi kompatibilni s WM5?
Pavel Stejskal (155)|25.10.2005 21:45
2 nobo: Poradit bohužel neumím, ale tento týden budeš muset být asi trpělivý, protože lidi z firem tohoto zaměření jsou jako vystavovatelé v Brně na Invexu. Ledaže bys zrovna jel zítra, nebo pozítří náhodou přes Brno a zastavil ses u PlanStudia na stánku.
nobo (0)|25.10.2005 22:13
Díky za odpověď. Protože mi to nedalo, tak se v tom zkoučím vrtat dál a zjistil jsem, že nejčastěji to dělá, když chce program změnit mapový podklad např. při navigaci z Náchoda do Prahy na okraji Prahy, když chce přejít na podrobnou mapu Prahy).
milda2000_ce4you (11)|26.10.2005 13:30
[QUOTE="nobo"]zakoupil jsem právě Smartmaps Navigatir Start a hned po instalaci vznikl problém. První asi 3 spuštění bez problémů, všechno fungovalo jak má včetně navigace. Ale ouvej pak si program postavil hlavu a při každém novém spuštění chce aktivační kód, nakdy i několikrát po sobě, chvíli funguje a pak znovu aktivační kód. Nepomohla ani úplná odinstalace včetně vyčištění registrů a nová instalace. Umí někddo poradit? Technická podpora z Aponie zatím mlčí. Díky.:(([/QUOTE]

2nobo: zkus prosim trochu specifikovat, na jakem zarizeni, verze Win volna pamet a pod. Zkusime to proresit.

Milda
nobo (0)|26.10.2005 14:48
[QUOTE]2nobo: zkus prosim trochu specifikovat, na jakem zarizeni, verze Win volna pamet a pod. Zkusime to proresit.[/QUOTE]

Díky od odpověď. Tak tedy PDA Mio338 - Microsoft PocketPC, ver. 3.0.11171 (Build 11178), procesor Intel PXA250, 36,45 MB, Total main memory 36,45 MB, SD card 256 MB Kingston.
milda2000_ce4you (11)|26.10.2005 17:43
[QUOTE="nobo"][QUOTE]2nobo: zkus prosim trochu specifikovat, na jakem zarizeni, verze Win volna pamet a pod. Zkusime to proresit.[/QUOTE]

Díky od odpověď. Tak tedy PDA Mio338 - Microsoft PocketPC, ver. 3.0.11171 (Build 11178), procesor Intel PXA250, 36,45 MB, Total main memory 36,45 MB, SD card 256 MB Kingston.[/QUOTE]

Takze PPc 2002 a jaka je verze SM ?

Milda
PLANstudio (171)|26.10.2005 17:58
Slibovaná aktualizace a oprava navigačních dat je připravena, součástí je již i nově otevřené pokračování dálnice D1 z Vyškova na Kroměříž a obchvat Mladé Boleslavy (ten se otevírá o víkendu).

Databáze je připravena 2x - jednou jako instalátor a jednou pro experty přímo jako datový soubor pro nakopírování na kartu.

Stahovat můžete zde:
http://www.pdamapy.cz/pocket-pc/body-zajmu/

(V Samoobsluze na stránkách www.smartmaps.cz bude aktulizace k dispozici po víkendu spolu s verzí 2.5.1 s opravenými nefunkčními tlačítky při rotaci mapy).

Děkujeme Vám za přízeň a důvěru!
nobo (0)|26.10.2005 21:16
Takze PPc 2002 a jaka je verze SM ?

Milda[/QUOTE]

Znovu jsem poslušně naklepal aktivační klíč a zjistil, že jde o verzi 2.3.6
nobo (0)|26.10.2005 21:17

Takze PPc 2002 a jaka je verze SM ?

Milda[/QUOTE]

Znovu jsem poslušně naklepal aktivační klíč a zjistil, že jde o verzi 2.3.6
ladager (4)|26.10.2005 21:29
Chci se zeptat jestli je to normální? Instaluji SmartMaps do PDA přes synchronizační kabel na CF kartu. Chtěl jsem si jej jen ozkoušet, neb používám TT5 a tak jsem zvolil instalaci jen 15 MB. Problém je, že těch 15 MB se kopíruje již 4 hodiny a to jsem cca v polovině. Pokud kopíruji cokoliv přes čtečku, tak to je raz dva. Je to normální ?. Nejde Nainstalovat jen hlavní program a mapy nahrát přes čtečku, jako to je u většiny ostatních programů ?