Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

Stormer_ce4you (28)|14.7.2005 13:45
Nemam nic proti rastrovym mapam, ale SM bych vytkl jednu velmi dulezitou vec.. a to ze ma v rastrovy mape primo zakresleny zbytecny udaje.. jako napriklad nazvy, body zajmu (hrady atd)... mnohem lepsi by bylo jmena mest pridavat jako dalsi textovou vrstvu, protoze by nezakryvaly useky silnic atd ani pri nejvetsim priblizeni.. rastr bych nechal jen ciste zakladni mapu silnic, lesu, vodnich ploch.... a vsechen zbytek jako dalsi vrstvu, abych si treba mohl zobrazit hrady i ve vetsim oddaleni ... snad chapete co sem tim myslel ;)
Lada Dekany (130)|14.7.2005 14:06
Rastrovi podklad fantastickym zpusobem prispiva k orientaci. Jezdim po Praze s Navigonem a casto je problem se zorientovat, protoze je videt pouze vektorova mapa cesty a mozna obcas benzinka.
To SmartMaps jsou supr. Presne vim, kde jsem (i kdyz navigace po Praze silne kulha). Ale po CR je SmartMaps dobry. I kdyz jedu III. tridou - polni cestou, nebo po dalnici, podiva se na mapu a vim kde jsem.
Toto nezabezpeci zadna vektorova mapa
Stormer_ce4you (28)|14.7.2005 14:37
[QUOTE="Lada Dekany"]Rastrovi podklad fantastickym zpusobem prispiva k orientaci. Jezdim po Praze s Navigonem a casto je problem se zorientovat, protoze je videt pouze vektorova mapa cesty a mozna obcas benzinka.
To SmartMaps jsou supr. Presne vim, kde jsem (i kdyz navigace po Praze silne kulha). Ale po CR je SmartMaps dobry. I kdyz jedu III. tridou - polni cestou, nebo po dalnici, podiva se na mapu a vim kde jsem.
Toto nezabezpeci zadna vektorova mapa[/QUOTE]
ale vektorova mapa si ani takovy cile neklade.. je delana hlavne pro navigaci v aute a to takovym zpusobem ze je mozny mit klidne vypnutej displej a nechat se navigovat hlasem.. rastr je vhodnej pro turistiku, orientaci+navigaci pro pesi ve meste a podobny veci.. pro autonavigaci k nicemu, protoze koukat za jizdy do pda co je vedle me za kopec atd je sebevrazda (pripadne muze dojit i k vrazde)... ;) rastr osobne ocenuju hlavne pri jizde na kole po krajine atd.. tam je opravdu vektorova mapa nepouzitelna...
PLANstudio (171)|14.7.2005 14:37
[QUOTE="Stormer"]Nemam nic proti rastrovym mapam, ale SM bych vytkl jednu velmi dulezitou vec.. a to ze ma v rastrovy mape primo zakresleny zbytecny udaje.. jako napriklad nazvy, body zajmu (hrady atd)... mnohem lepsi by bylo jmena mest pridavat jako dalsi textovou vrstvu, protoze by nezakryvaly useky silnic atd ani pri nejvetsim priblizeni.. rastr bych nechal jen ciste zakladni mapu silnic, lesu, vodnich ploch.... a vsechen zbytek jako dalsi vrstvu, abych si treba mohl zobrazit hrady i ve vetsim oddaleni ... snad chapete co sem tim myslel ;)[/QUOTE]

V planu mame i moznost nabidnout pri instalaci vyber rastroveho mapoveho podkladu - s turistickymi objekty i bez nich (jako je u Cykloatlasu moznost instalace mapy s vrstevnicemi a bez nich).

K dispozici by mela tato moznost byt v zari/rijnu.
Ronin (45)|14.7.2005 15:15
Mám dotaz ohledně zmiňovaného klíčového apgrejtu, kdy asi bude, pamatuji si termín červenec, jsme v půlce a zatím nic! A také jestli je možné sdělit na co se můžeme těšit :oops:
Ivanm_ce4you (466)|14.7.2005 15:27
Ma to byt na konci cervence, nekde to tu uz zaznelo z klavesnice nejpovolanejsi.
Ivanm_ce4you (466)|14.7.2005 15:31
Tady to je presne(a stale FREE):[QUOTE="PLANstudio"]
Na prelomu cervence a srpna planujeme vydat vyrazne rozsirenejsi verzi, na kterou budou vsichnui registrovani uzivatele upozorneni e-mailem.[/QUOTE]
petr22_ce4you (454)|14.7.2005 15:39
Jsem pro tyhle updaty:

1. umoznit zakazat navigovat dozadu pri vyjeti z trasy - proste okamzite pouzit tu silnici po ktery jedu ve smeru kam jedu

2. opravit, to ze pri ztrate signalu nebo vyjeti z trasy na dalnici (treba protoze trat vede skrz mesto a dalnice vede okolo) aby nezacal navigovat na krizovatky mimo dalnice, ale na nejblizsi sjezd ve smeru jizdy
palmar1 (15)|20.7.2005 22:37
Tak na www.smartmaps.cz je uz vyveseny upgrade aplikace i navigacnich dat, tak uvidime. Na prvni pohled to vypada pekne s nekterymi zadanymi vylepsenimi (cas a vzdalenost do cile, volba hlaseni cisel silnic). A slibuji vylepseni hlaseni odboceni... :?: :sarcastic:
Ivanm_ce4you (466)|21.7.2005 08:08
Diky za info :-)

Jinak jsem si myslel, ze registrace k zasilani novinek v samoobsluze bude slouzit (mj) prave k zasilani takovych informaci. NIC.
palmar1 (15)|21.7.2005 08:37
Tak jsem se s tim zkusil projet a IMHO je to opet jednicka na ceskem trhu, protoze pomer cena/vykon je podle mne vynikajici. Nemohu posoudit kvalitu mapovych podkladu a problemy s planovanim cest kvuli jejich presnosti, ale opozdene hlaseni odbocek je podle mne odstraneno, ta pani uz taky tak nehazi hlasem, zkousel jsem to po ceste do prace zblbnout a rozhodne to nenaviguje zpatky ale sleduje to trasu a prepocitava dopredu. takze bych rekl ze se mi to libi... :yes: :yes: :yes: :yes: :D
Ivanm_ce4you (466)|21.7.2005 19:57
Mam maly a teoreticko-prakticky dotaz: Pokud ma novy soubor SMupdnav.exe obsahovat dalsi zpresneni navigace /vice NAV bodu/, jak je mozne, ze neni podstatne vetsi, nez soubor predchozi? Dokonce mi TC ukazuje 9.4 mega, oproti 9.5 predchozi. Prakticky jsem zlepseni v Praze nezaznamenal, ale instaloval jsem to pred 4 hodinama, to nemusi byt smerodatne.
PLANstudio (171)|21.7.2005 20:50
Dovolím si za výrobce malé upřesnění k dnešním novinkám ve SmartMaps, které vycházejí z vašich přání:

1. Ve verzi programu 2.4.0 je doplněn ukazatel zbývajících km do cíle a čas do cíle, což je zobrazováno nad navigační lištou.

2. U hlasové navigace lze zapnout/vypnout hlášení
- čísla silnice
- typu křižovatky
- typu silnice (třídy)

3. Zjednodušená navigace - hlásí každé odbočení, mlčí při jízdě přímo

4. Signalizace ukládání trasy zeleným podbarvením počtu satelitů (modrá = GPS fix, červená = bez fixu, zelená = fix + ukládání)

5. Navigační data - opraveny nalezené chybky, provedena kontrola míst, kde se rozcházela vizuální a hlasová navigace. Navíc byly v Praze a okolí částečně doplněny další komunikace. (Větší upgrade bude za cca 14 dní - mail bude rozeslán až s touto informací).
Kocir (836)|21.7.2005 21:18
[QUOTE="PLANstudio"]Dovolím si za výrobce malé upřesnění k dnešním novinkám ve SmartMaps, které vycházejí z vašich přání:

1. Ve verzi programu 2.4.0 je doplněn ukazatel zbývajících km do cíle a čas do cíle, což je zobrazováno nad navigační lištou.

2. U hlasové navigace lze zapnout/vypnout hlášení
- čísla silnice
- typu křižovatky
- typu silnice (třídy)

3. Zjednodušená navigace - hlásí každé odbočení, mlčí při jízdě přímo

4. Signalizace ukládání trasy zeleným podbarvením počtu satelitů (modrá = GPS fix, červená = bez fixu, zelená = fix + ukládání)

5. Navigační data - opraveny nalezené chybky, provedena kontrola míst, kde se rozcházela vizuální a hlasová navigace. Navíc byly v Praze a okolí částečně doplněny další komunikace. (Větší upgrade bude za cca 14 dní - mail bude rozeslán až s touto informací).
[/QUOTE]

1. Hodil by se cas prijezdu.
3. Jak jsou na tom krizovatky Y?
Ivanm_ce4you (466)|21.7.2005 21:51
3. jak to bude, pokud hlavni jede do zatacky, ale navigace rovne? Tam by to asi chtelo "pokracujte primo".
5. takto je to jasne.

Jeste trva jedna vec, co mi nevyhovuje:

Pokud jedu na misto X, ktere neni NAV bod a dostanu nejblize k tomu X a nazacnu se navigovat sam, ale pokracuji dal po "modre lince", najednou ta trasa zmizi a s tim i oznaceni mista, kam jsem chtel. Pokud X nemam zobrazene, jako ulozeny bod- tak je problem. Ta modra sipka by proste mela ukazovat dele.

Ale celkove je to lepci :-)

[QUOTE="PLANstudio"]

3. Zjednodušená navigace - hlásí každé odbočení, mlčí při jízdě přímo
5. Navigační data - opraveny nalezené chybky, provedena kontrola míst, kde se rozcházela vizuální a hlasová navigace. Navíc byly v Praze a okolí částečně doplněny další komunikace. (Větší upgrade bude za cca 14 dní - mail bude rozeslán až s touto informací).

[/QUOTE]
mad2707 (70)|21.7.2005 23:38
Po provedení uprgradu se mi rozhodilo nastavení virtuálních tlačítek a nejsem je schopen znovu nastavit-lépe řečeno, nejde potvrdit nastavení OK. Vyzkoušek jsem všechno možné, ale nic nezabralo. Neexistuje tu nějaka finta???
Ivanm_ce4you (466)|3.8.2005 20:36
Tak jiz nekolik dni marne cekam na avizovany update. Na prelomu cervence a srpna si predstavuji zrovna nyni.:(
Pavel Stejskal (155)|3.8.2005 22:39
[QUOTE="mad2707"]Po provedení uprgradu se mi rozhodilo nastavení virtuálních tlačítek a nejsem je schopen znovu nastavit-lépe řečeno, nejde potvrdit nastavení OK. Vyzkoušek jsem všechno možné, ale nic nezabralo. Neexistuje tu nějaka finta???[/QUOTE]

dnes jsem nainstaloval tento sw a s virtuálními tlačítky mám naprosto stejný problém. Následně jsem zkoušel vše odinstalovat, vyčistit registry a znova nainstalovat, ale nepomohlo to. Co stím?
PLANstudio (171)|3.8.2005 22:58
[QUOTE="Ivanm"]Tak jiz nekolik dni marne cekam na avizovany update. Na prelomu cervence a srpna si predstavuji zrovna nyni.:( [/QUOTE]

Vše se dokončuje, po víkendu bude uvolněna nová verze 2.5.

- zpřesnění a doplnění dat pro routing (doplněna především Praha)
- vyhledávání nejbližšího bodu na komunikacích, tzn. nejen mezi křižovatkami, ale kdekoliv v rámci silnic (mj. odstraní problém při přepočítávání trasy na dálnici)
- volba jazyka menu - nově angličtina
- možnost nastavení korekce nadmořské výšky (pro různé GPS)
(- kontrola funkce nastavení virtuálních tlačítek)

Upgrady jsou stále zdarma minimálně do 30.9.2005.

myssak_ce4you (38)|4.8.2005 10:04
To vypada dobre :yes: , ale co planovane nataceni mapy :?:
PLANstudio (171)|4.8.2005 10:24
[QUOTE="myssak"]To vypada dobre :yes: , ale co planovane nataceni mapy :?: [/QUOTE]

Pevně věřím, že se do konce září dočkáte všech požadovaných změn.
Pavel Stejskal (155)|4.8.2005 11:25
Dobrý den,
mám dotaz na Planstudio, píšete, že bezplatné upgrady jsou minimálně do 30.9. 2005, ale pokud se podíváme na jinou Českou firmu v tomto oboru, tak mají upgrady na 1 rok od zakoupení produktu zdarma. Já pracuji ve firmě, která vyrábí vozidla hromadné přepravy a mám na starosti servisy a diagnostiku a rovněž časový limit na upgrade diagnostického sw je jeden rok, potom se platí předplatné na další rok. Já jsem včera zakoupil a aktivoval Váš produkt a už možná od 10 měsíce 2005 budu platit upgrady?
Zdá se mi to docela k nám zákazníkům neférové.

Diky za odpověď a jsem s pozdravem
Ivanm_ce4you (466)|4.8.2005 11:55
Na konci nemel byt otaznik ale treba : ;)

Rastrove mapy se opravdu otacet nebudou. Myslim, ze to potrva jeste hodne dlouho.
A ani to nikdo nesliboval.

Nejsem z PlanStudia
[QUOTE="myssak"]To vypada dobre :yes: , ale co planovane nataceni mapy :?: [/QUOTE]
PLANstudio (171)|4.8.2005 12:00
[QUOTE="Pavel Stejskal"]Dobrý den,
mám dotaz na Planstudio, píšete, že bezplatné upgrady jsou minimálně do 30.9. 2005, ale pokud se podíváme na jinou Českou firmu v tomto oboru, tak mají upgrady na 1 rok od zakoupení produktu zdarma. Já pracuji ve firmě, která vyrábí vozidla hromadné přepravy a mám na starosti servisy a diagnostiku a rovněž časový limit na upgrade diagnostického sw je jeden rok, potom se platí předplatné na další rok. Já jsem včera zakoupil a aktivoval Váš produkt a už možná od 10 měsíce 2005 budu platit upgrady?
Zdá se mi to docela k nám zákazníkům neférové.[/QUOTE]

O jakou firmu jde, prosím? U většiny co znám žádný upgrade zdarma nenabízí...
PLANstudio (171)|4.8.2005 12:03
[QUOTE="Ivanm"]Na konci nemel byt otaznik ale treba : ;)

Rastrove mapy se opravdu otacet nebudou. Myslim, ze to potrva jeste hodne dlouho.
A ani to nikdo nesliboval.

[/QUOTE]

Aby jste se nemylil...
Ivanm_ce4you (466)|4.8.2005 12:16
Ha, takze rastrovo- vektorova ? Nacpat popisky do vektoru by problem byt nemusel, ale kdo je vymaze z toho rastroveho podkladu? Spouste lidi bude vadit, kdyby ta mapa mela byt vzhuru nohama...

Pro me otaceni byt nemusi a nemusi... :cool:
Pavel Stejskal (155)|4.8.2005 12:16
Co jsem četl u Dynavixu, tak jsem pochopil, že velký upgrade bude v létě 2006, do té doby budou upgrady zdarma a takto by měl být nastaven asi systém pro roky budoucí. Nebo jsem to pochopil špatně? Netvrdím, že chápu vše hned napoprvé.
Nicméně jsem nedostal odpověď, jestli od 10. měsíce 2005 (pokud spustíte placení upgradů) budeme muset platit upgrady všichni.
Pavlucha (1496)|4.8.2005 12:24
[QUOTE="Pavel Stejskal"]Co jsem četl u Dynavixu, tak jsem pochopil, že velký upgrade bude v létě 2006....[/QUOTE]

No - ono je dobré rozlišit UPDATE a UPGRADE.
Pokud jde o opravy chyb, jsou (a měly by být!) zdarma. Pokud jde ovšem o nové mapové podklady, dodané funkce a vylepšení, pak může výrobce takovýto UPGRADE zpoplatnit a myslím si, že právem.


... co se týká Dynavixu (a jiných navigací), řekl bych, že hlavní změna bude v nových, aktualizovaných mapových podkladech, což se od navigačních SW víceméně každý rok očekává ...
Pavel Stejskal (155)|4.8.2005 12:30
Ano, s názorem Pavluchy je asi správný a souhlasím s ním.
PLANstudio (171)|4.8.2005 12:53
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="Pavel Stejskal"]Co jsem četl u Dynavixu, tak jsem pochopil, že velký upgrade bude v létě 2006....[/QUOTE]

No - ono je dobré rozlišit UPDATE a UPGRADE.
Pokud jde o opravy chyb, jsou (a měly by být!) zdarma. Pokud jde ovšem o nové mapové podklady, dodané funkce a vylepšení, pak může výrobce takovýto UPGRADE zpoplatnit a myslím si, že právem.


... co se týká Dynavixu (a jiných navigací), řekl bych, že hlavní změna bude v nových, aktualizovaných mapových podkladech, což se od navigačních SW víceméně každý rok očekává ...[/QUOTE]

Přejímam z našeho letáku:
Aktualizace SW, map a databází probíhá více způsoby:
1. aktualizace SW je zdarma pro registrované zákazníky
2. aktualizace databází bodů zájmu je zdarma pro registrované zákazníky
3. aktualizace databáze silniční sítě pro hledání cest je zpoplatněna
4. aktualizace map je zpoplatněna
5. na aktualizaci v bodě 3. a 4. se vztahuje výhodný Abonentní program, který bude k dispozici pravděpodobně od října (do té doby je vše zdarma).

Ohledně konkurence pochybuji, že Vám někdo poskytne každý rok nová data zdarma. Nikdo to zatím nedělá, neboť by musel licenci za data platit dodavateli ze svého...

My chceme nabídnout aktualizaci map a dat pro routing za dostupnou cenu 450,- Kč + DPH za rok.


Jery_ce4you (65)|4.8.2005 13:13
To je dost přehledné
No a hned víme na čem jsme :)
Pavel Stejskal (155)|4.8.2005 19:15
děkuji Planstudiu za jasnou odpověď. Z mého pohledu je toto rozumné a řekl bych, že i docela vstřícné. Přiznám se, že jsem čekal něco daleko horšího.
Takže díky.
Ale ještě jeden dotaz, dnes jsem si navigaci odzkoušel na trase cca. 180 km, ovládání si myslím, že mne je jasné, ale proč se mi občas udělá kolem celé obrazovky slabé červené orámování a po chvíli zase zmizí?
PLANstudio (171)|5.8.2005 11:18
Dovoluji si upozornit na novou verzi dat pro routing, ktera je nove v samoobsluze na www.smartmaps.cz.

Informacni mail bude rozesilan behem pristiho tydne spolu s informaci o dalsi verzi programu.

Hezky vikend preje
Pavel Stancík (66)|5.8.2005 19:30
Dobrý den.Pro PlanStudio- díky za upozornění na nová data pro hledání cest :yes: Zítra vyzkoušim v Č.Bud.Podle výše uvedených příspěvků můžeme tedy počítat i s natáčením map :D Bylo by to super.
petr22_ce4you (454)|7.8.2005 15:30
Cervene oramovani me pripada ze je ve chvili kdy GPS ztrati signal

Jinak brutalni bug - smer od Rakovnika po karlovarsky, odbocka Jesenice - zarve jedte rovne na krizovatce kde se ma odbocit doleva

A ta megaosklivacka chyba, kdy pr zapnuti turisticke mapy a kalibrace mapy VZDY pri prepnuti mapy (rucne, prejetim okraje) vytuhne PDA tam zustala. Pomoooooooooooc. GPS blika dal, program je kously a musi se delat soft reset.
Pavel Stejskal (155)|7.8.2005 19:43
Já jsem přišel ohledně toho červeného orámování také na jednu myšlenku. Když jsem pročítal v tomto tématu stránku po stránce, tak jsem si všiml na jednom obrázku, který sem někdo vložil, že je obrazovka rozdělena na čtverečky právě červenými linkami, ale protože ta stažená obrazovka z PDA nebyla ve full-screenu, tak jsem si všiml, že byly asi aktivovány virtuální tlačítka. Takže jsem došel k názoru, že ty červené čáry na tom obrázku vyznačují hranice jednotlivých virtuálních tlačítek. Mne se sice zobrazí pouze 1 velký rámeček kolem displeje, ale mám podezření, že je to nějaký bug právě s virtuálními tlačítky, které mne v současné verzi SmartMaps nejdou aktivovat (a nejsem sám). Jenže jinou verzi jsem nikdy neměl, takže neznám funkčnost ani zobrazení virtuálních tlačítek.
Pavle Žemlíku, nevíte jak to je? Diky.
PLANstudio (171)|7.8.2005 20:10
[QUOTE="petr22"]Cervene oramovani me pripada ze je ve chvili kdy GPS ztrati signal.[/QUOTE]

Červené orámování je upozornění při odbočení či vybočení z trasy (menu Volby/Navigace/Odbočení). Pokud máte nastaveno minimum (50 m), může se stát, že se toto červené orámování vujímečně rozsvítí.

Nemusí jít vždy nutně o sjetí z trasy, situace může nastat i na běžné komunikaci pokud je slabý GPS signál, případně pokud je vektor cesty posunut oproti skutečné silnici (např. chyba vektoru +- 20 m plus chyba GPS +- 30 m).

Abych předešel dalším diskuzím,raději uvedu, že u většiny SW je toto softwarově ošetřeno a šipka je přitahována k vektoru (i když třeba nepřesnému). Ve SmartMaps taková funkce není, neboť pro jejich všestrané použití např. i na kole a při pěší turistice by tato funkce byla zavádějící. Navíc tak máte možnost se sami přesvědčit o přesnosti – tato barevná hláška se zobrazuje jen při nestandardních podmínkách (stínění signálu, chování GPS, chyba v mapě).
Pavel Stejskal (155)|7.8.2005 20:53
Děkuji Vám za vysvětlení :yes:
petr22_ce4you (454)|7.8.2005 21:08
Mnojo, takze silnice Jesenice - smer Cista bude na mape uplne chybne, protoze celou cestu jela sipka zcela mimo silnici o veliky kus, teprve za dalsimi dvema vesnicemi se srovnala zpet na silnici.....mimo silnici i trasu, ktera po silni vedla. Nepresne je i vesnice hned za Jesenici

Signal byl celou dobu OK. Pak se prepinala mapa a pochopitelne i kouslo PDA, ach jo
PLANstudio (171)|7.8.2005 21:27
[QUOTE="petr22"]Mnojo, takze silnice Jesenice - smer Cista bude na mape uplne chybne, protoze celou cestu jela sipka zcela mimo silnici o veliky kus, teprve za dalsimi dvema vesnicemi se srovnala zpet na silnici.....mimo silnici i trasu, ktera po silni vedla. Nepresne je i vesnice hned za Jesenici

Signal byl celou dobu OK. Pak se prepinala mapa a pochopitelne i kouslo PDA, ach jo[/QUOTE]

Bohužel jste neuvedl, o jakou mapu se jednalo - pokud jsem to správně pochopil, šlo o turistickou mapu 1:50 000.

Tyto mapy jsou z dílny nakladetelství SHOCart a my do map již nezasahuje. Je tak možné, že se někdy oproti našim mapám i skutečnosti liší.

Někdy může být na vině i GPS - některé přístroje (především označované jako ciltivější) mají pomalejší reakci při změně směru a často se srovnávají až po určité době.

Nicméně vše uvádím ne jako výmluvu, neboť ve všech mapách jsou chyby, tudíž logicky i v našich, ale jako přiblížení úskalí celé problematiky map a GPS.
(I když už GPS považujeme všichni za samozřejmost, teprve v roce 2000 bylo zrušeno záměrně zanášené zkreslení signálu kvůli vojenským omezením v rozmezí cca 30-50 m.)
petr22_ce4you (454)|7.8.2005 21:36
Jakakoliv mapa - autoatlas (turist. mapu toio mista nemam)

Cesta vedla Rakovnik - rozhledna Tobiasuv vrch - tam to na karlovarske na odbocce doleva na Jesenici zarvalo "jedte rovne", jenze to bylo presne o 90 stupnu doleva (krizovatka klasicky kriz)

Dalsi cesta vedla Jesenice - Cista (u rybnika je na mape odbocka doleva)

A tuhle odbocku v Jesenici to ohlasilo o cca 200m dopredu (kde zadna nebyla) a celou cestu do dalsi vesnice 10 minut jela sipka lesem, poctive vykrucovala vsecky zatacky, jenze po draze cca 1-0,5 cm od na mape zakreslene silnice. V dalsi ve snici uz pokracovala po silnici. Navigacni trasa vedla po nakreslene silnici.

Jeste me napadla jedna vychytavka - nebylo by spatne odlisit nejak zatacky temer o 180 stupnu, jedna takova je na trase Velka Bukova - Roztoky u Krivoklatu, kde jsou dve za sebou, prvni zatacka doprava je tak tesne nad krizovatkou, pak se jede 150m, pak o 180 stupnu doleva na krizovatku. Tu krizovatklu to nahlasi 2x - poprve v prvni zatacce na dni - zahnete doleva - a jako na potvoru tam vede lesni cesta doleva :-)

petr22_ce4you (454)|7.8.2005 21:40
V te Jesenici to vypada jako kdyby navigacni data pouze kopirovala na papire nakreslenou silnici, ktera je na mape o kus jinde nez podle GPS

I ten rybnik je o cca 150m vic na sever nez ve skutecnosti - pokud jedu po silnici, vypada to jako kdybych po cca 200m za na mape nakreslene krizovatce zahnul do lesa a pak projeta trasa kopiruje silnici
petr22_ce4you (454)|7.8.2005 21:50
Ad ta chyba s prepinanim map - tuhle vec delaji jen turisticke mapy, pokud je zaple centrovani podle GPS

Pokud sipka prejede okraj mapy (a ma se nacist sousedni) nebo rucne zvolim mapy - turisuicke -... tak se kousne cele PDA. Pokud se necetruje mapa, vsecko funguje jak ma. Celkem by me zajimalo jestli to dela jeste nekomu.

A posledni vec - nebylo by spatne kdyby tiristicke mapy na sebe navazovalay - proste bila plocha, blik a dsli mapa - treba kdyz se leze na Lovos, prepinaji se porad vde mapy

PLANstudio (171)|7.8.2005 21:57
[QUOTE="petr22"]V te Jesenici to vypada jako kdyby navigacni data pouze kopirovala na papire nakreslenou silnici, ktera je na mape o kus jinde nez podle GPS

I ten rybnik je o cca 150m vic na sever nez ve skutecnosti - pokud jedu po silnici, vypada to jako kdybych po cca 200m za na mape nakreslene krizovatce zahnul do lesa a pak projeta trasa kopiruje silnici[/QUOTE]

Dobře, situaci prověříme co nejdříve - nicméně je to v hlubokém údolí a v lese, zde GPS mívá opravdu problémy....

Pro vaši informaci přikládám mapu se zobrazenými několika záznamy z GPS - hodně se od sebe liší. Osobně to přikládám vysokým stromům, které okolo hráze jsou. V tomto případě jsme dali přednost záznamu, který odbočuje vpravo ke kempu a podle něj je umístěna křižovatka (další záznamy teď nemám po ruce...)

petr22_ce4you (454)|7.8.2005 22:33
Jojo, stromy tam jsou, ale 50m od te hlavni silnici na hrazi

Ja jel po te buile silnici co vede na obrazko vpravo dolu

Ta cesta doprava podel rybnika vede jenom k hotelu
petr22_ce4you (454)|7.8.2005 22:38
Ta odbocka ke kempu je cca 50 m od krizovatky, neni to na stejnem miste - je tam takovy obrovsky placek (vejdou se na nej kolotoce)

Kdyz jsem tam predevcirem byl, zrovna v tomhle miste signal nevypadl ani jednou. Ta cervena silnice je OK, ale ta bila doprava dolu v useku cca 4 km mi to ukazovalo ze jedu po lese (ta krizovatka byla na mape tak o 100m vic na sever nez na GPS)

Zdenek Malinsky (9781)|7.8.2005 23:20
Ta mapka se mi nezdá zrovna nejpřesnější. Benzinová pumpa je až za žel.přejezdem-tam kde je zobrazena je hotel. Za přejezdem je asi 150-200 m plac, kde je benzinka a místo, kde bývají kolotoče. Červeně vyznačená je silnice Most-Plzeň, v tomto případě při výjezdu z Jesenice směr Plzeň. Z ní se doprava odbočuje k rybníku a kempům, doleva k pile a 2 rekr.zařízením a rovně jede směr Drahouš, S.Hubert, Zdeslav, Čistá. Žádné hluboké údolí tam není. Les ano, ale ne tolik, aby měla GPS problémy.
petr22_ce4you (454)|8.8.2005 00:02
Presne tak, zadne stromy, ani udoli

Rozhodne ne u silnice, a hraz rybnika je od silnice 50m

IMHO je ta mapa nepresna, ty silnice z krzovatky jsou o cca 200m na sever nez maji byt
dort (1212)|8.8.2005 00:59
hm, tak pokud toto má být konec Jesenice u železničního přejezdu, tak je hodně velký prales ( ono místo poměrně dobře znám a takhle to tam prostě není ) - ještě že to Zdeněk tak pečlivě popsal, neb jinak by mne to ani ve snu nenapadlo :((
PLANstudio (171)|8.8.2005 07:42
Myslím, že tam ještě dnes zajedu ;-)

I podle ostatních map je situace zobrazena stejně (až na tu benzinku, kterou máme opravdu výše...)

Každopádně děkuji všem za podnětné připomínky, pokud bude něco špatně, samořejmě vše opravíme.
00081438_jesenice-odbocka_cCl.gif