Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Kim - rady, tipy, zkušenosti

Václav Endler (96)|17.11.2005 21:52
to bylo opravdu fajn,protoze kdyz jedes v noci je to i pri prepnuti na nocni rezim dost velkej zdroj svetla.Jeste kdyby slo vypnout ty diody co ukazujou nabijeni a signal.
Vlada165 (676)|18.11.2005 09:14
Ja mam za to, ze vektorova data jsou naopak na vypocet narocnejsi, ale zkopiroval jsem si *.exe ze starsiho PK, abych je mohl podle potreby prejmenovavat a casem vyzkouset, jestli se opravdu ta nejnovejsi verze s povypinanym vsim, co bylo uzitecne, vyplati, ale bohuzel toho ted v zime asi uz moc nenajezdim a uvidim spis az na jare, jestli treba zatim nebude verze, do ktere vsechny ty uzitecne veci zase vrati ;-) ...

Co se tyka podsviceni, tak mne take znervoznovalo pri pesi navigaci, ze me Yakumo DeltaX vydrzelo s vypnutyn podsvicenim neco pres 3 hodiny, coz je na me 5-ti hodinove "vychazky" malo, takze jsem udelal nahradni zdroj z 2x4 tuzkovek 2600 mAh, ze kterych nabiju skoro 5x hlavni baterku a pri navigaci ted muzu nechavat klidne zapnute podsviceni (i kdyz je mam kvuli setreni displaye radeji vypnute ) a jeste "drze" poslouchat MP3 ;-) ...
S474N (660)|18.11.2005 09:47
vladas: to je prave ta nevyhoda vestavenych GPS.
Vlada165 (676)|18.11.2005 09:54
Prave naopak vyhoda, ze se nemusim starat o dalsi "krabicky" nebo jeste jejich baterie a at uz v aute, nebo pesky (v aute se to dobiji pekne najednou ze zapalovace a pesky mam ten nahradni zdroj) a jen vyklopim antenu a jdu (kdyz je silny signal tak to jede i se sklopenou antenou v poudre na opasku) ale tady je to O.T. takze uz s tim radeji koncime ...
Kocir (836)|18.11.2005 14:29
[QUOTE="S474N"]vladas: to je prave ta nevyhoda vestavenych GPS.[/QUOTE]


Co je nevyhoda vestavenych GPS? Zvysena spotreba? GPS se da vypnout.
S474N (660)|18.11.2005 16:07
Rozmery PDA, pri chodu na baterie x-krat kratsi cas vydrze, vykon PDA.
Kocir (836)|19.11.2005 08:30
No nevim, kdyz si vezmu PDA + ext GPS, tak to zabere daleko vice mista, nemluve o prakticnosti ovladani tohoto reseni a problemech s nim spojenycg zejmena s BT.
Samozrejme pokud pouzivat GPS jenom zridka tak asi to staci mit v externi verzi. Jinak zabudovana GPS jek nezaplaceni.
Gattor (32)|19.11.2005 19:53
nesouhlasim: rozmery, vaha, vydrz, citlivost. s BT neni ani malinkatej problem. malinka krabicka v pouzdru na opasku. mam ji porad pri sobe. neni nutna ext. antena (sirf3) ani ji vyndavat z opasku. kdyz PDA nekomunikuje, sama se za 5 minut vypne. a hlavne: PDA 10 hodin (s podsvicenim), GPS 15 hodin. TO je ten duvod. za trojnasobnou vydrz klidne platim dalsi malou krabickou, kterou musim nabit zvlast (hrozna prace :) za 2 hod je to plny) a zas 15 hodin :)
Kocir (836)|19.11.2005 20:49
Kazdy ma rad sve reseni ;)
Lada Dekany (130)|19.11.2005 21:11
Kazdy ma rad sve reseni. Proto si ho volil.
Ale co ti chudaci, co si jeste nezvolili?
Lada
Kocir (836)|20.11.2005 10:08
Poradit se da, ale rozhodnout se pak musi sami.

Reseni GPS v PDA ma velkou prednost v jednoduchem pouzivani a v maximalnim pohodli a v dostupnosti.

Je treba zvazit zda kupujete PDA zejmena kvuli navigaci (to jsem ja) a nebo zejmena kvuli tomu, ze to je organizer a herni zarizeni.
S474N (660)|20.11.2005 10:16
Kocir: pokud to vezmu podle sebe, tak PDA vyuzivam v prvni rade na geocaching a v druhe rade jako navigaci. A rozhodne bych nemenil za pristroj s vestavenou GPS. Staci jeden vylet na geocache treba Srdce, kotva a kriz a uz vidim, jak ti tvoje kombinace (v zakladu) vystaci na 4-5ti hodinovou prochazku lesem. Dalsi veci je moznost GPS pripojit i k samotnemu mobilu,pripadne PC, notebooku apod. Jako dalsi vyhodu mohu zminit to, ze treba GPS mohu vzit a pujcit nekomu v rodine, respektive takto treba "sdilet" jeden pristroj, coz by v pripade osobniho PDA asi nebylo moc stastne. Nicmene si to dovolim uzavrit vetou "sto lidi, sto chuti" - tzn. kazdy ma jine preference a podle toho si koupi to, co mu vyhovuje.
Vlada165 (676)|21.11.2005 08:21
[QUOTE="Gattor"]nesouhlasim: rozmery, vaha, vydrz, citlivost. s BT neni ani malinkatej problem. malinka krabicka v pouzdru na opasku. mam ji porad pri sobe. neni nutna ext. antena (sirf3) ani ji vyndavat z opasku. kdyz PDA nekomunikuje, sama se za 5 minut vypne. a hlavne: PDA 10 hodin (s podsvicenim), GPS 15 hodin. TO je ten duvod. za trojnasobnou vydrz klidne platim dalsi malou krabickou, kterou musim nabit zvlast (hrozna prace :) za 2 hod je to plny) a zas 15 hodin :)[/QUOTE]

Mno nevim, ale ja jsem si k Yakumo DeltaX dodelal externi krabicku s 2x4 dobijecima tuzkovkama (celkem 5200 mAh), krabicka se vejde i do kapsy, ale mam ji na opasku i s kablikem v jednom pouzdru vedle pouzdra s Yakumem, takze se da Yakumo dobijet i za chuze a pripadny slaby kablik, kdy stejne musim mit pri navigaci PDA v ruce vubec neprekazi (po nabiti hlavni baterky se da odpojit) a dobiji i pokud mam PDA v pouzdre se sklopenou antenou a jeste tak chytam 3 az 5 satelitu, coz staci na zaznamenavani trasy.
GPS ani pocitace v rodine nikomu pujcovat nemusim, samotne PDA s GPS na kratsi vychazku vydrzi cca 3.5 hodiny (coz je pro mne malo), ale z te krabicky se da dobit skoro 5x (pak se da kablik odpojit), coz je plna baterka + 3,5 x 5 = cca neco pres 20 hodin a notebook na navigaci v aute i v lese (natoz PC) se mi zadaji "ponekud neprakticke" ;-), takze mam PDA at uz s navigaci nebo bez na cca 20 hodin, takze mi to plne vyhovuje ...
S474N (660)|21.11.2005 09:26
vladas: samozrejme, ovsem pouziji-li tvuj argument, tak se stejnou dobijeci krabickou PDA + GPS zvlast bys mel moznost tyto zarizeni provozovat opetovne 2x - 4x vetsi dobu, nez to co ty. Coz muze byt prakticke na nekolikadennim vyletu mimo civilizaci. Nicmene jak jsem rekl drive - kazdemu to, co mu prano jest. ;)
Gattor (32)|21.11.2005 13:45
jeste upresneni: kdyz externi GPS pri geocachingu polozim na nejakou skalu, tak mam do nekolika sekund daleko presnejsi pozici a s PDA muzu klidne prelejzat dal. diky vito navigatoru mi hazi smer a vzdalenost kam mam jit. to zarizeni musi nehybne stat (kdyz chci opravdu presnou pozici), takze by mi vestavena GPS byla k nicemu. ale zas by asi bylo zajimavejsi a delsi hledani :)
Jiri02 (62)|21.11.2005 21:34
Tato diskuse se jmenuje "Pocket Kim - rady, tipy, zkušenosti", obecne GPSkové kutilství má své místo jinde!
spago (27)|23.11.2005 09:47
Já jsem s novou verzí PocketKim spokojen. Na jaře jsem si koupil Acer N35 za 11000,- s PK 2.9 upgrade 3.0 za 120,- (poštovné), teď to i mluví..... Je pravda že pár nesrovnalostí při navigaci jsem taky objevil ale při jízdě jako každý sleduji i značky;) Začátečníkům doporučuji. Je mě jasné že za dva roky budu hledat něco lepšího ale jako mé první PDA..... plná spokojenost!
S474N (660)|23.11.2005 10:31
Mozna sis mohl koupit samotnou N35, k usetrenym tisicum pridat jeste trosicku a koupit si opravdu navigaci. A ne "navigaci".
petr22_ce4you (454)|23.11.2005 10:57
Jenze navigace neni o tom, ze musis koukat jeste na cedule. To jenom s Pocket Kimem porad musis koukat jestli se "navigace" nerozchazi s realitou, coz je hodne casto. PK navigaci spis ztezuje nez ulehcuje.

Doporucuji vyzkouset 10 denni trial SmartMaps (je to zadarmo), pak ten PK jeste rad smazes a budes litovat vyhozenych penez.
martinhamr_ce4you (486)|23.11.2005 12:41
[QUOTE="petr22"]Jenze navigace neni o tom, ze musis koukat jeste na cedule. To jenom s Pocket Kimem porad musis koukat jestli se "navigace" nerozchazi s realitou, coz je hodne casto. PK navigaci spis ztezuje nez ulehcuje.

Doporucuji vyzkouset 10 denni trial SmartMaps (je to zadarmo), pak ten PK jeste rad smazes a budes litovat vyhozenych penez.[/QUOTE]

No jestli máš při svojí spuštěné navigaci zavřené oči,pak možná "Kim" nedostačuje,jinak je to v poho.Upozornuji že mám ještě Navigon 5,tak že porovnat mohu.
petr22_ce4you (454)|23.11.2005 13:11
Pokud porovnavas dobry soft bez mapy (Navigon) se spatnym softem se spatnou mapou (PK) tak to muze dopadnout vseljak

Neverim tomu, ze nekomu kdo videl plnohodnotne fungujici navigaci (SmartMaps nebo Tomtom, Dynavix a pod.) muze vyhovovat PocketKim ktery je cca 10x pomalejsi a umi toho 1/10. Rikam - trial verze SmartMaps na 10 dni a nebudes chtit PK ani videt.
martinhamr_ce4you (486)|23.11.2005 16:24
No tak teď nevím jestli kritizuješ na "Kimovi" mapu,nebo funkčnost a ovládání.
Co se týče Navigonu,tak až příjde jarní Upgrade tak bude zase o krok dále ohledně pokrytí rep.
petr22_ce4you (454)|24.11.2005 08:04
Mapa nestoji za nic, ovladani je horsi nez u predchozich verzi (kde bylo taky strasne) a o funkcnosti jako celku nemuze byt moc reci. Na to jak dlouho se PK vyvyji je to primo ostuda a chtit za to tu nehoraznou castku taky.

Problem je, ze i kdyz je ten soft nejdele ve vyvoji, tak v porovnani s konkurenci neumi v podstate nic poradne - nejdulezitejsi vec, hlasova navigace, je primo mizerna. Troufam si rict ze spolujezdec s autoatlasem je schopen navigovat lepe.

Doporucuju vyzkouset zadarmo trialku SmartMaps a pak hodnotit a srovnavat. Ad Navigon - Navteq i TeleAtlas uz ty data davno maji hotova, protoze uz je pouzily na rijnovy update pro autonavigace. A zajimava vec - jsou vyrazne omezene neexistujici silnice. Mozna by mel Tranis taky poridit mapova data timhle zpusobem a venovat se vylepseni aplikace (nekolikanasobne zrychleni nemuze byt problem). Kamarad programator se jim nabidl, ze za 2 mesice sam vytvori na stejnych podkladech mnohem lepsi aplikaci a byl odmitnut.
Grachus_ce4you (81)|24.11.2005 09:12
Jde o to ze Tranis prechazi na trochu jinou strategii. Pocket kim uz nebude hlavnim produktem ale vzhledem k tomu ze maji dosti problemu drzet se s konkurenci, tak se hodne zamerujou na ostatni sve produkty jako je fleet management a budou spise nabizet velke softwarove balicek pro firmy. Tady je stale puda neorana a lide nemohou moc vybirat. Na Invexu byla predstavena nova identita produktu i logo Tranisu. Nyni pripravuji nove stranky.... a mozna vrati uder konkurenci zpet :D
Nechme se prekvapit.
Grachus_ce4you (81)|24.11.2005 09:17
A kvalitnich programatoru maji taky dost ;)
petr22_ce4you (454)|24.11.2005 10:03
Pokud to bude pokracovat jako ted, tak Tranis za 3 roky udela produkt ktery konkurence predezene behem 2 mesicu :-)
fretak (265)|24.11.2005 10:29
[QUOTE="petr22"]Mapa nestoji za nic, ovladani je horsi nez u predchozich verzi (kde bylo taky strasne) a o funkcnosti jako celku nemuze byt moc reci. Na to jak dlouho se PK vyvyji je to primo ostuda a chtit za to tu nehoraznou castku taky.

Problem je, ze i kdyz je ten soft nejdele ve vyvoji, tak v porovnani s konkurenci neumi v podstate nic poradne - nejdulezitejsi vec, hlasova navigace, je primo mizerna. Troufam si rict ze spolujezdec s autoatlasem je schopen navigovat lepe.

Doporucuju vyzkouset zadarmo trialku SmartMaps a pak hodnotit a srovnavat. Ad Navigon - Navteq i TeleAtlas uz ty data davno maji hotova, protoze uz je pouzily na rijnovy update pro autonavigace. A zajimava vec - jsou vyrazne omezene neexistujici silnice. Mozna by mel Tranis taky poridit mapova data timhle zpusobem a venovat se vylepseni aplikace (nekolikanasobne zrychleni nemuze byt problem). Kamarad programator se jim nabidl, ze za 2 mesice sam vytvori na stejnych podkladech mnohem lepsi aplikaci a byl odmitnut.[/QUOTE]

Ja pred PK pouzival SmartMaps, a byl jsem rad, ze jsem si jich zbavil. Nyni mam PK a je to OK program, zejmena verze 3.x.x. Verze 2.9 mely tragicke uzivatelske rohrani. A uprimne, pokud nekdo tvrdi, ze verze 3.x ma horsi rozhrani nez verze 2.9, bud tu verzi 3.x vubec nevidel, nebo je "hnup" :)) (nebrat osobne!)
petr22_ce4you (454)|24.11.2005 12:52
To asi budes jeden z mala komu se to libi :-)

SmartMaps jsou totiz lepsi naprosto ve vsem
Crusader_ce4you (624)|24.11.2005 14:31
Zde můžete pokračovat v započaté diskusi o tomto software.