Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Kim - rady, tipy, zkušenosti

Vlada165 (676)|8.11.2005 14:20
Mno a abych PK zas jen nechvalil, tak krome opetne pomalosti a pozdniho hlaseni krizovatek, i kdyz zobrazovat je nastesti na tu kratkou vzdalenost stihal (a to jsme jeli jen 85 km a ja jezdim i pres 330) mi uz nekolikrat jeste i doma spadl nebo kousl PDA pri nastavovani konfigurace, kdyz jsme vyjeli, tak hlasil hlasem treba jen nalezeni satelitu, ale uz ne odbocky a pod. a nefungopvalo ani automaticke zoomovani (i kdyz jsem mel vse samozrejme zaskrtnuto, jinka mivam zoomovani vypnute a jen jsem chtel zkusit, jake je videt trochu vic z okolik v mape).
Po restartu (preotoze uz to bylo opravdu podezrele) mi dokonce ani nechtelo PDA nabootovat, takze jsem na ceste obnovil system a pak uz zoomovani i navigovani hlasem fungovalo, ale pritom jak casto PK ted pada (driv to nedelal) bych se ani nedivil, jestli ty windows "nevylepsil" on ;-( ...
Vlada165 (676)|8.11.2005 14:22
Jo a jeste nejak v novem PK nemuzu najit mapovani hardwarovych tlacitek, ze driv mi na Joistiku doleva nastavil meritko 1:80000 (coz dela porad), ale doprava tech 1:5000 uz nevim proc nefunguje :-(
Václav Endler (96)|8.11.2005 14:42
A kde mas PK nainstalovanýho? Ja přímo v mainmemory a nemám problém s hláškami. Už dlouho se mi nestalo, že bych projel křižovatkou a teprve potom by to hlásilo odbočení. Přepočet trasy proběhne do 3. sloupu veř.osvětlení. Jediný co nevím je jak se to bude chovat nyní po čerstvým upgrade :O
Vlada165 (676)|8.11.2005 14:58
Mam ho v /Storage Card/Sy/Tranis PocketKim nebo jak je jeho presny nazev.
I pred hlasovou navigaci jsem starsi verzi 3 ale zkousel do RAM a chodila tam uplne stejne pomalu, takze jsem ji zase vratil na SD.
U stare verze se ale dalo alespon nastavit v kolika m pred krizovatkou ma upozornit, takze pokud jsem dal radeji vic, tak to cinklo alespon minimalne v krizovatce, kdyz uz ne pred a tady to nastaveni chybi :-(.
Václav Endler (96)|8.11.2005 15:12
Ta nabídka už tam není, ale myslel jsem, že to nějak vyřešili softwarově jako že se to ovlivňuje rychlostí pohybu nebo tak něco. Já mám při jízdě připojenou GPS anténu, BT sluchátko a GPRS stahuje na pozadí poštu, fakt s tim nemá problém,ale nerad bych to zakřikl.
ms.nomi (117)|8.11.2005 15:39
[QUOTE="petr22"]Ted tady kolega updatovat PK na 3.7.4 - to je to vazne este pomalejsi nez predtim ? Kdyz se klikne na mapu a posune se, tak par vterin nic, pak blik-blik-blik se posunuje mapa. To je sranda nebo funkce ?[/QUOTE]


Zdar.

Videl bych problem jinde. Prave jsem to "updatnul" taky a osobne nejake zpomaleni nepozoruju.

Michal
ms.nomi (117)|8.11.2005 15:43
[QUOTE="Václav Endler"]Ta nabídka už tam není, ale myslel jsem, že to nějak vyřešili softwarově jako že se to ovlivňuje rychlostí pohybu nebo tak něco. Já mám při jízdě připojenou GPS anténu, BT sluchátko a GPRS stahuje na pozadí poštu, fakt s tim nemá problém,ale nerad bych to zakřikl.[/QUOTE]

No, taky mi to nehlasi vylozene pozde. Ovsem primo v odbocce zahlasit nyni vlevo (vpravo) mi prijde trochu nefajn. Ale dela to jen nekde - ze by mapovy podklad? :)


Michal
Václav Endler (96)|8.11.2005 21:56
[QUOTE]No, taky mi to nehlasi vylozene pozde. Ovsem primo v odbocce zahlasit nyni vlevo (vpravo) mi prijde trochu nefajn. Ale dela to jen nekde - ze by mapovy podklad?[/QUOTE]
Mám pro Německo navigaci MedionNavigator (urcite je to neco ve spolupraci s vyrobcem navisoftu) a tam to taky hlasi 900 m, 200 m,100 m a pak to v křižovatce řekne "Jetz abbiegen!" tedy chová se to uplně stejně jako PK.Ale po zkušenostech s reakcí TRANISu bych jim napsal aby tam tu možnost vrátili, ale pak by to mohlo znamenat, že na dálnici bude problém protože tam ujedeš 30m/s a než ti to Linda Rybová řekne jseš pryč a pokud si nastavíš 100 m pak jsi ve městě ztracenej. Asi by pomohlo jedině kontaktovat TRANIS aby to hlášení "nyní.." posunuli při příští opravě o vteřinku.
MLB (105)|8.11.2005 22:30
[QUOTE="Václav Endler"]Mám pro Německo navigaci MedionNavigator (urcite je to neco ve spolupraci s vyrobcem navisoftu) a tam to taky hlasi 900 m, 200 m,100 m a pak to v křižovatce řekne "Jetz abbiegen!" tedy chová se to uplně stejně jako PK.Ale po zkušenostech s reakcí TRANISu bych jim napsal aby tam tu možnost vrátili, ale pak by to mohlo znamenat, že na dálnici bude problém protože tam ujedeš 30m/s a než ti to Linda Rybová řekne jseš pryč a pokud si nastavíš 100 m pak jsi ve městě ztracenej. Asi by pomohlo jedině kontaktovat TRANIS aby to hlášení "nyní.." posunuli při příští opravě o vteřinku.[/QUOTE]




Myslím, že na dálnici upozornění na odbočku snad je dostatečný. A hlášení "nyní vpravo" na obyčejné silnici také není k zahození v případě velké mlhy. Máš jistotu že nejedeš do škarpy.:D
ms.nomi (117)|9.11.2005 09:05
[QUOTE="MLB"]Myslím, že na dálnici upozornění na odbočku snad je dostatečný. A hlášení "nyní vpravo" na obyčejné silnici také není k zahození v případě velké mlhy. Máš jistotu že nejedeš do škarpy.:D [/QUOTE]


Člověče vidíš, tak to mne opravdu nenapadlo :)

Asi to tam z takového důvodu je :)
Jen už chybí upřesnit jak moc tím volantem otočit.....


Michal
macula_ce4you (691)|9.11.2005 09:51
Gattor (32)|9.11.2005 16:58
zaregistroval jste nekdo co se zmenilo (krome cisla verze :) )?
MLB (105)|9.11.2005 18:40
[QUOTE="Gattor"]zaregistroval jste nekdo co se zmenilo (krome cisla verze :) )?[/QUOTE]


Můžeš mazat své body zájmu.:yes:
ms.nomi (117)|9.11.2005 21:15
[QUOTE="Gattor"]zaregistroval jste nekdo co se zmenilo (krome cisla verze :) )?[/QUOTE]

Oficiální znění:
---------------------------------------------------------------------
Úpravy a změny:
Opravy:
- vylepšena komunikace s GPS (odstranění problémů s některými Bluetooth GPS)
- doplněna funkce mazání vlastního bodu
- vylepšena navigace na začátku a konci trasy
---------------------------------------------------------------------
Zatím jsem postřehl jen to mazání vlastního bodu
Gattor (32)|10.11.2005 13:04
hmm, zajimave. diky. a netusite nekdo jak je "vylepšena navigace na začátku a konci trasy"? to uz to jako naviguje primo do ulice?
ms.nomi (117)|10.11.2005 13:54
[QUOTE="Gattor"]hmm, zajimave. diky. a netusite nekdo jak je "vylepšena navigace na začátku a konci trasy"? to uz to jako naviguje primo do ulice?[/QUOTE]

Tak to asi ne. A nebo jsem uplne blby a neumim to :)

Aspon podle toho co jsem vyzkousel tak ulice to neumi...
Vlada165 (676)|10.11.2005 14:01
Naviguje to i do ulice ale jen ve mestech, ve kterych je zna a vypada, ze je jich vic nez v TT
FredMed (36)|10.11.2005 14:16
A jak se taková navigace do ulice provádí, prosím? Mám nejnovější verzi z 1.11.2005 a zatím jsem přišel jenom na navigaci na určitý bod na který ťuknu na mapě.. někdo kdo to umí poraďte (např. Vladas).
ms.nomi (117)|10.11.2005 14:31
[QUOTE="vladas"]Naviguje to i do ulice ale jen ve mestech, ve kterych je zna a vypada, ze je jich vic nez v TT[/QUOTE]


Aha, tak moje mesto to neumi :(
Vlada165 (676)|10.11.2005 14:45
[QUOTE="FredMed"]A jak se taková navigace do ulice provádí, prosím?[/QUOTE]

Nemam to tu, ale tedy alespon "priblizne" ;-) - kdyz zadavas cile, tak jsou tam 2 ikony pro cile a ta jedna vypada jako takovy "pavouk" (ulice s krizovatkami), tak prave pod tou si vyberes mesto a pak jeste ulici - muzes zkusit jine vetsi mesto, kde nejakou ulici znas ...
RomanCE (105)|10.11.2005 14:57
[QUOTE="vladas"]Naviguje to i do ulice ale jen ve mestech, ve kterych je zna a vypada, ze je jich vic nez v TT[/QUOTE]
Mozna to tak vypada ale rozhodne to tak neni, TT ma prakticky vsechny ulice v Cechach a vetsi na Morave. PK jen nejakych 250mest.
FredMed (36)|10.11.2005 14:57
[QUOTE="vladas"][QUOTE="FredMed"]A jak se taková navigace do ulice provádí, prosím?[/QUOTE]

Nemam to tu, ale tedy alespon "priblizne" ;-) - kdyz zadavas cile, tak jsou tam 2 ikony pro cile a ta jedna vypada jako takovy "pavouk" (ulice s krizovatkami), tak prave pod tou si vyberes mesto a pak jeste ulici - muzes zkusit jine vetsi mesto, kde nejakou ulici znas ...[/QUOTE]

Tak tohle pochopitelně znám, ale jak píšeš ty to teda nefunguje (aspoň pro Brno ne, a to si myslím, že je docela velké město :o))
Pomocí toho "pavouka" najdu ulici, ale cíl musím opět zadat ťuknutím někde na ni, což vede k nesmyslným zakreslením konce propočtené trati "zkratkou" skrz domy, což mě pěkně s.. Zřejmě to bude obecná chyba programu?
Gattor (32)|10.11.2005 15:11
nene, chyba to neni. proste to PORAD NEUMI. cekal jsem, ze to je to vylepseni. :( porad nezna sjezd z magistraly a nuti me jet dal. pravda, aktualizace byla jen programu a ne mapy, ale hrozne me to stve. jediny co jim chvalim je to, ze odstranili tu funkci, ktera mi neustale vytvarela soubor pamet.??? v rootu. melo to pres 50K a furt jsem to mazal. ted uz se ten soubor nevytvari (nebo ho po sobe smaze). takze uz vytvari jen zaznam.gps v my documents a ten ma 32b (kdyz asi nepouzivam zaznam trasy), takze me netrapi. kazdej KB dobrej, ne? :)
ms.nomi (117)|10.11.2005 15:11
[QUOTE="FredMed"][QUOTE="vladas"][QUOTE="FredMed"]A jak se taková navigace do ulice provádí, prosím?[/QUOTE]

Nemam to tu, ale tedy alespon "priblizne" ;-) - kdyz zadavas cile, tak jsou tam 2 ikony pro cile a ta jedna vypada jako takovy "pavouk" (ulice s krizovatkami), tak prave pod tou si vyberes mesto a pak jeste ulici - muzes zkusit jine vetsi mesto, kde nejakou ulici znas ...[/QUOTE]

Tak tohle pochopitelně znám, ale jak píšeš ty to teda nefunguje (aspoň pro Brno ne, a to si myslím, že je docela velké město :o))
Pomocí toho "pavouka" najdu ulici, ale cíl musím opět zadat ťuknutím někde na ni, což vede k nesmyslným zakreslením konce propočtené trati "zkratkou" skrz domy, což mě pěkně s.. Zřejmě to bude obecná chyba programu?
[/QUOTE]


Tak je to i u mne, ulici najde ale navigovat na ni neumi.
Václav Endler (96)|10.11.2005 17:03
Naviguje z ulice do ulice!! Ale jak!?Zkusil jsem cestu ke spolužákovi :



na první pohled to není až na ten konec tak špatný, ale protože to tu znám tak vím,že ulice 5.května je od křižovatky s ulicí Sv.Čecha jednosměrná tedy pokud bych jel od spolužáka domů, nevadilo by mi si zajet:?, pak bych domů dojel. No a jak by navigoval TT :



mnohem lépe a přesněji jen s malou chybou ta ulice od první zelené šipky k druhé je se značkou "Průjezd zakázán", ale to by snad černí šerifové pochopili :)

Bohužel pro nás co vlastníme PK je v tomto případě TT lepší, tím neříkám, že vždy ,všude a ve všem:)
Gattor (32)|10.11.2005 20:29
u TT prujezd zakazan, prujezd nezakazan. neni to tak podstatne. proste pojedes dal a on vypocita jinou trasu k CILI. do zadane ULICE, do zadaneho BODU kam chces dojet. u PK bude prepocet vzdy pouze k nejblizsi krizovatce a konec. zbytek vzdusnou carou a hledej si cestu jak chces. proto toto srovnani snad ani nebylo na miste. jeden dovede do cile, druhej dovede k nejblizsi krizovatce. co je lepsi?
Vlada165 (676)|11.11.2005 07:07
Tak jsem se dival do registru, nektere veci tam jdou primo zmenit, ale pokud zmenim rucne tu vzdalenost kdy ma zvukove oznamovat pred krizovatkou, tak si to tahle verze tvrdosijne porad vraci na puvodni hodnoty, coz moc nevim, k cemu je dobre, aby tak "trvala na svem", kdyz uzivateli muze lepe vyhovovat neco jineho (treba pokud to nestiha) a kdyz uz to "muselo" zmizet primo z nastaveni, ale to uz tak byva, ze se nektere programy "vylepsuji a vylepsuji" az jeden nakonec zustane u nektere oblibene starsi verze - doufejme, ze podobna "vylepseni", nebo "premysleni za uzivatele" nebudou pribyvat :-( ...
RomanCE (105)|11.11.2005 07:56
Upozorneni na odbocku musi byt v zavislosti na rychlosti a tim padem na casu dojezdu k odbocce. Jakekoliv jine pevne nastaveni muze delat problemy.
FredMed (36)|11.11.2005 08:15
Všem díky za odpovědi ohledně navigace přímo do ulice- pochopil jsem, že ji PocketKim zatím neumí (nebo aspoň pro většinu ulic), jen k nejbližší křižovatce a nová vetrze v tom nepřináší žádný pokrok. Snad bude někdy upgrade i mapy.
Jestli se nebudete zlobit, zeptal bych se ještě na jednu "maličkost" na kterou jsem zatím nepřišel (možná jsem ji přehlédl v návodu, ale nechce se mi jej znovu číst) - jde o to jak rychle a jednoduše zadat výpočet pro zpáteční trasu - někam pomocí navigace z domu dojedu a chci jednoduše prohodit výchozí a cílový bod abych se mohl zas vrátit domů - musím znovu vše otrocky zadávat anebo se dají výchozí a cílový bod jednoduše nějak prohodit?
Předem díky zkušenějším za radu!

Václav Endler (96)|11.11.2005 08:39
[QUOTE="FredMed"].... jak rychle a jednoduše zadat výpočet pro zpáteční trasu - někam pomocí navigace z domu dojedu a chci jednoduše prohodit výchozí a cílový bod abych se mohl zas vrátit domů - musím znovu vše otrocky zadávat anebo se dají výchozí a cílový bod jednoduše nějak prohodit?
[/QUOTE]

Obávám se, že je to jedno z těch vylepšení verze 3 :evil: Já to taky nikde nenašel.V případě, že se vracíš domů, není to takový problém, protože klikneš na obrazovku, trasa, smazat trasu, znovu na obrazovku, cíle, domov a cíl. Jinak je asi lepší ukládat si cíle ;)
Vlada165 (676)|11.11.2005 08:59
[QUOTE="RomanCE"]Upozorneni na odbocku musi byt v zavislosti na rychlosti a tim padem na casu dojezdu k odbocce. Jakekoliv jine pevne nastaveni muze delat problemy.[/QUOTE]

Ja si nemuzu pomoct, ale mne to vyhovuje pevne na tu vzdalenost bez ohledu na rychlost, protoze pak nedokazu odhadnout, kterou odbocku vlastne mysli, pokud neni poradne oznacena a je jich tam vic.

Jen podle hlasove navigace bych stejne asi daleko nedojel, takze je porad nutne mit "jedno oko na displayi" (stejne jako u TT), takze mi misto hlasove navigace stacilo i to "pipani" (navic to zabiralo jeste min mista i kdyz urcite zvuky pujdpou i odstranit),
ale hlavne aby bylo vcas, takze mi staci to "nejvzdalenejsi" tak abych se v dostactecne vzdalenosti (treba 400 m, coz by melo stacit i na dalnici) "probral" a nemusel sledovat display porad a pak az se tedy alespon ja stejne obcas divam na mapu a sleduju, kde ta odbocka bude, takze uz potom staci treba pipnout tak 20m pred dobre vyznacenou odbockou, pripadne jeste jednou tesne pred ni, abych si byl jsty, ze je to opravdu ona, ale pokud vydava zvuky az za ni a muzu si jen zkontrolovat, ze "jedu spatne" ;-) (ted uz navic pokud se nestihnu otocit bude bohuzel i automatky prepocitavat, coz mu na delsi trasy trva neprijemne dlouho a nezkousel jsem, jestli to jde vypnout alespon v registru), tak to mi moc platne neni ...
ms.nomi (117)|11.11.2005 09:19
[QUOTE="FredMed"]Všem díky za odpovědi ohledně navigace přímo do ulice- pochopil jsem, že ji PocketKim zatím neumí (nebo aspoň pro většinu ulic), jen k nejbližší křižovatce a nová vetrze v tom nepřináší žádný pokrok. Snad bude někdy upgrade i mapy.
Jestli se nebudete zlobit, zeptal bych se ještě na jednu "maličkost" na kterou jsem zatím nepřišel (možná jsem ji přehlédl v návodu, ale nechce se mi jej znovu číst) - jde o to jak rychle a jednoduše zadat výpočet pro zpáteční trasu - někam pomocí navigace z domu dojedu a chci jednoduše prohodit výchozí a cílový bod abych se mohl zas vrátit domů - musím znovu vše otrocky zadávat anebo se dají výchozí a cílový bod jednoduše nějak prohodit?
Předem díky zkušenějším za radu!

[/QUOTE]


Řekl bych že "otočit trasu" ve verzi 3.X.X není :(
macula_ce4you (691)|11.11.2005 10:22
Prohodit to jde, ale ne tak jednoduše, že klikneš např. na volbu "Otočit trasu". Nejdeš to "Trasa - Zadání" a tam musíš ručně změnit pořadí bodů tlačítky "Posunout nahoru" a "Posunout dolů". Pokud máš jen start a cíl tak to není problém. Horší to bude, pokud tam máš více průjezdních bodů.
FredMed (36)|11.11.2005 10:44
Díky všem za odpovědi k bodu 1.
K bodu 2. znáte někdo odpověď? (tzn. Dají se vynechat dálnice při plánování trasy - nemám totiž dálniční známku a ani ji nehodlám kupovat.)
macula_ce4you (691)|11.11.2005 11:12
Nedají, optimalizace je jen na Auto, Kolo a Nejkratší. Zkus tu Nejkratší, možná to dálnice minimalizuje.
Václav Endler (96)|11.11.2005 11:19
Určitě né nejkratší,musíš vybrat kolo!! Tím zadáš, že nechceš jet po dálnici, ale nepojedeš ani po "bez poplatku" !Kolo na dálnici nesmí !
macula_ce4you (691)|11.11.2005 11:30
No to asi taky nebude nejpoužitelnější. Zkusil jsem trasu Humpolec-Praha a po těch silnicích co to naplánovalo bych se bál jít i pěšky. :D
Václav Endler (96)|11.11.2005 11:38
[QUOTE="macula"]No to asi taky nebude nejpoužitelnější. Zkusil jsem trasu Humpolec-Praha a po těch silnicích co to naplánovalo bych se bál jít i pěšky. :D [/QUOTE]
To je pravda, ale protože PK není zase tak podrobný nemělo by Tě to znavigovat do lesa ;)
ms.nomi (117)|11.11.2005 11:50
[QUOTE="macula"]No to asi taky nebude nejpoužitelnější. Zkusil jsem trasu Humpolec-Praha a po těch silnicích co to naplánovalo bych se bál jít i pěšky. :D [/QUOTE]


Jo,jo já zkoušel Uh.Hradiště - Brno a pořád mi to tma cpalo dálnici (cca 20km dalnice).
Musel jsem to poresit tim ze jsem pridal prujezdni body a pak uz jsem to donutil naplanovat mimo dalnici.

Mam pocit ze starsi verze se tem dalnicim dokazal vyhnout lepe.
Václav Endler (96)|11.11.2005 11:55
[QUOTE="ms.nomi"]
Jo,jo já zkoušel Uh.Hradiště - Brno a pořád mi to tma cpalo dálnici (cca 20km dalnice).
[/QUOTE]
A zadal jsi optimalizovat pro kolo? Mě to na dálnici nežene.
miktt (189)|11.11.2005 11:59
Nová aktualizace verze 3.0 i s hlasovou navigacíhttp://www.pocketkim.cz/
ms.nomi (117)|11.11.2005 12:09
[QUOTE="Václav Endler"][QUOTE="ms.nomi"]
Jo,jo já zkoušel Uh.Hradiště - Brno a pořád mi to tma cpalo dálnici (cca 20km dalnice).
[/QUOTE]
A zadal jsi optimalizovat pro kolo? Mě to na dálnici nežene.[/QUOTE]


Máš pravdu - dálnici to s volbou kolo vynechalo, ale narostlo to o cca 14km.
Přitom stačí jet ten kousek "dálnice" vedle ní po tzv. staré cestě. Není to ani delší a vlastně jedeš tak že na dálnici vidíš.
ms.nomi (117)|11.11.2005 12:10
[QUOTE="miktt"]Nová aktualizace verze 3.0 i s hlasovou navigacíhttp://www.pocketkim.cz/[/QUOTE]


???? Verze 3.7.4?

Ale ta je tam uz od 1.11.2005
RomanCE (105)|11.11.2005 12:23
Teda 400m na dalnici je setsakramentsky malo a ve meste zase prilis mnoho. Ale mas pravdu, kazdemu vyhovuje neco jineho. Ja bych teda podle PK nemohl jezdit ani podle obrazove natoz podle hlasove komunikace. Byt je to velky pokrok proti pipani ;) .
fretak (265)|11.11.2005 13:55
[QUOTE="Václav Endler"][QUOTE="macula"]No to asi taky nebude nejpoužitelnější. Zkusil jsem trasu Humpolec-Praha a po těch silnicích co to naplánovalo bych se bál jít i pěšky. :D [/QUOTE]
To je pravda, ale protože PK není zase tak podrobný nemělo by Tě to znavigovat do lesa ;) [/QUOTE]

Stalo se mi to :o)
Václav Endler (96)|11.11.2005 14:11
Tak to se mi ještě nestalo,ale pamatuji si, že s PK 1 jsem jel po ulici, ale nevšiml jsem si,že jedu po souběžné silnici se silnicí, po které jsem chtěl jet. Nevšiml jsem si , že jedu po špatné, protože tam byli tři rovnoběžné ulice a šipka která ukazovala kde jsem byla na té správné. Mezi silnicemi, které byly na první pohled úplně stejné (šíře i povrch), byli na té mé straně zahrádky. Bylo to někde okolo Týniště nad Orlicí :-( a dojel jsem do lesa, kde ta silnice končila a při zpáteční cestě byl už ukazatel na té slepé, takže to byla spíš chyba GPS.
MLB (105)|15.11.2005 17:14
Tak pár podivností.
Pečky - vede centrem kde již není přejezd, ale podchod. V předchozí verzi bylo vše v pořádku.
Trasa Pečky - Praha Motol v Třebestovicích jsem byl naveden na cestu která byla ukončena svodidly.
Praha Smíchov - byl jsem naveden v protisměru do jednosměrky.

Dále mi trochu vadí při špatném odbočení, či při přejetí cíle následné přepočítání trasy vždy dopředu a né například upozornění na možnost otočení a návratu. (Pokud to lze.)
Vlada165 (676)|16.11.2005 07:05
Tak to automaticke prepocitavani, ktere se dalo oproti TT drive zvolit, mi vadi take (nejde to nahodou vypnut v registru ?) a protoze je to i dal dost pomale,
(asi dan za to, ze je to vektorove a zabira tedy mene mista) a nevsiml jsem si zadne zmeny k lepsimu (spis k horsimu, ze zmizela vsechna uzitecna nastaveni), tak nevim, jestli nebude nejlepsi zustat u starsi verze :-( ...
Nebo nestaci jen podle potreby pouzivat a prejmenovavat *.exe ze starsi verze, aby se tak dala pouzivat verze starsi i novejsi (podle potreby) a zabiralo to co nejmene mista, coz jsem zatim nezkousel ?
fretak (265)|16.11.2005 15:57
vladas: vektorove data jsou i mene narocnejsi na vypocet, imho.
Jiri02 (62)|17.11.2005 20:22
Myslite, ze by se Vam hodilo, kdyby PK mel moznost zapnout/vypnout funkci zpusobujici automaticke rozviceni displaye pri upozorneni na odbocku? A pak nechat PDA samo zhasnout dle nastaveni v nem...
Ja bych to uvital. (Pokud jedu s PDA jen na baterky.)