Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

ms_ce4you (364)|15.7.2005 12:34
Da se nekde v TT5 zadat pozice pomoci souradnic ? Nejak jsem to nenasel.
MODERATOR: Nedá.
Medved_ce4you (200)|15.7.2005 12:54
[QUOTE="dracek"]To ze to budu muset nejdriv sparovat me nevadi. Dekuji moc za rady.[/QUOTE]
Sparovano uz mas. Jestli ti jde o vyber BT zarizeni pri zadosti o pripojeni (coz je vlastnost BT manageru), tedy po startu TT, tak to se da obejit pridanim jednoho klice do registru. Kdyztak se ozvi, najdu to a prsknu do fora.
dracek_oldd (16)|15.7.2005 12:58
TO Medved: Budu rad.Vyzkousim a dam vedet. Jen pokud nejde o upravu klice BtCeIf.dll - to uz jsem zkousel
Jiří Graz (180)|15.7.2005 13:08
[QUOTE="dracek"]Asus Mypal 730W + navilock gps bluetooth receiver bt-308 + TT5 (aplikace v pameti, mapa na SD karte)...proste jsem tu GPS nedokazal propojit.
smartmaps, pocketkim....vsechno v pohode, ale TT5 nic.
Mate nejaky rady? (ano precetl jsem si vsech 54 stranek zde na foru, ale zatim zadna nepomohla)
dekuji[/QUOTE]
do slozky \windows\startup nahraj tomtom5patch.exe a bluetooth by měl být na com5.
Ten prográmek pouze zviditelní na com5 bluetooth při každém restartu.
(';')
dracek_oldd (16)|15.7.2005 13:33
na com5?
me to v nabidce TT nabizi na BT serial port jen COM6 a COM7
ale vyzkousim.
dekuji
Medved_ce4you (200)|15.7.2005 13:40
Nenech se zmast jinymi, kteri maji jine zarizeni a jinak nastavene porty :-)
V TT (jako i ve vsech ostatnich aplikacich) je potreba nastavit COM s cislem, ktere je v BT jako Serial Outgoing (vetsinou 5, ale muze byt klidne i neco jineho, jako treba tvoje 6).
dracek_oldd (16)|15.7.2005 17:42
[QUOTE="Jiří Graz"]do slozky \windows\startup nahraj tomtom5patch.exe a bluetooth by měl být na com5.[/QUOTE]
Tak jsem nahral a nic...mozna ten patch opravdu hleda na COM5? a ja mam BT COM6 nebo COM7?
Ale nevadi pres to rucni sparovani a pres "Ostatni kabelove NMAE GPS" to jede a kdyz ma dobry signal tak ani nepada. Jeste jednou moc diky. Snad to pomuze i ostatnim uzivatelum TomToma.
Pripadne se objevi oficialni update resici tenhle, zrejme, bug
Edit by MODERATOR
K.A. (4)|17.7.2005 23:21
Mám problém.Při dojetí docíle potřebuji cestu zpět přesně opačnou.V poketKim se jedním tlačítkem přehodí itinerář.Jak to docílit v TomTom5.Díky za radu.Cesta je vedena a vytvořena s 20-30 průjezdnímy body a tak je přehazovat ručně je nemožné.
Crusader_ce4you (624)|18.7.2005 07:07
V tomtomovi to jinak, než přeházením ručně není možné.
richard2 (150)|18.7.2005 15:06
Na stránkách tomtomu se objevila možnost zakoupit samostatný soft Navigator 5.
Nevím jak je to tam dlouho, ale všimnul jsem si toho až dnes.
R.
JaK_ce4you (35)|18.7.2005 16:04
Da se nekde stahnout trial? Na strankach jsem nic nenasel a docela mne Vas prispevek zaujal, tez uz delsi dobu hledam solidne pouzitelny SW:
MODERATOR: Trial verze neexistuje.
stereo_ce4you (11)|18.7.2005 19:53
Pls funguje tedy TTN5 na Yakumo delta 300 a případně jak nastavit GPS předem děkuji
Kocir (836)|18.7.2005 20:22
Na Delta 300GPS funguje. Nastaveni je porad stejne COM2 resp.Serial cable SP2.
kuba78 (42)|18.7.2005 21:52
na strankach tomtomu je update na verzi 5.10 zkouseli ste to uz nekdo? ma to cenu? protoze tam pisou ze to resi pouze problemy s nekterymi neTomTom GPS (tu sice mam ale problemy nemam) a s VGA coz nemam :-) nebo to ma nejake dalsi podstatne hotfix?
Vladimír Krejčík (80)|19.7.2005 10:24
TTN5 UPDATE 5.1
Staženo, nainstalováno. Vyzkoušeno pouze "u stolu" s DEMO trasy, nikoli naostro v autě, tak to berte s rezervou. Ale jelikož dříve byly stejné problémy v režimu demo i při vlastní navigaci, tak to snad pojede.

Zatímní závěr.
Mé původní problémy, tedy:
- padání aplikace postupným vyčerpáním paměti - problém všech VGA zařízení
- obtížné ukončování aplikace, mnohdy nutný SR

OBA PROBLÉMY ZMIZELY.

K dalšímu údajně řešeným problémům (spolupráce s GPS apod.) se nemohu vyjádřit, protože jsem žádné problémy tohoto druhu neměl.
petrpan_ce4you (24)|19.7.2005 12:10
[QUOTE="Vladimír Krejčík"]TTN5 UPDATE 5.1
Staženo, nainstalováno...[/QUOTE]

A jak to je s temi POI? Zobrazuji se Ti uz vsechny v poradku?
rossini_ce4you (72)|19.7.2005 12:41
TTN 5 update 5.1 - a jak je to s ČR... přibylo něco evidentně???
Vladimír Krejčík (80)|19.7.2005 13:45
[QUOTE="rossini"]TTN 5 update 5.1

a jak je to s ČR... přibylo něco evidentně???[/QUOTE]

Je to pouze update programu, nikoli map, takže vše při starém.

Jinak už jsem s 5.1 i kus popojel, je to zjevně bez závad i ve voze.
tortoise (546)|19.7.2005 14:27
Po update na 5.1 mi to při práci s POI padá stále.
Shadow74 (117)|19.7.2005 19:00
Moje zkusenosti TT 5.1:

:yes: Problem s pameti u VGA zarizeni je opravdu pryc. Program nepada a po ukonceni je PDA okamzite k dispozici. Navigoval jsem kolem 2 hodin v jednom kuse.
:yes: Problem s POI je pryc, vse se zobrazuje jak ma i pri zoomovani a posunu v mape. Fachci i upozornovani, navigace a vyhledavani POI.
Shadow74 (117)|19.7.2005 19:01
Neznate nekdo nejaky programek co by umel spustit TT a pod bude TT jiz spusteny tak ho zase vypnout a vypnout i PDA?
mistm (477)|21.7.2005 09:05
zkousel nekdo na Dell Axim X50v? S advanced api od picarda? Kdyz ho vypnu, tak to beha ok.
Suoraj (704)|21.7.2005 20:48
Tomík super. Obsahuje i poměrně novou mimoůrovňovku v Luxemburku která mne sr... :yes:
Ale co mne zajímá. Jde nahradit ten zvuk Miloslav? Mám zvuky z předchozí verze ale kam je dát? To už nejsou wavy...:?:
Mahtion (24)|21.7.2005 21:05
Kdyz uz jsme u tech zvuku, mam problemek s tim, ze mi po nejake chvili navigace zacne Tomik pekne chchlat. Jako by nestihal ty zvuky rozbalovat, proste preskakuje. Ale jinak se chova korektne, nezasekava se, jde ovladat i na displeji ukazuje plynule. Volne pameti mam dost.

Myslel jsem si, ze to je tim, ze jsem dal do MDAII W2003SE. Tak jsem i downgrejdnul zpet na "nesecka". Ale Tomik se choval stejne..

Po nove instalaci po zpetnem naflasnuti "SEcek" se mi tak dva dny choval normalne. Nez jsem doinstaloval na MDAcko vse, co potrebuju k zivotu. Tak mi prijde, jestli se treba tomik nesnasi s nejakou konkretni aplikaci..

Nemate s tim nekdo zkusennost??
pelopones (95)|21.7.2005 21:42
už se to tu jednou řešilo, měl jsem stejné problémy - celý problém je způsoben softem pro přetaktování - nepomůže ani odinstalování, jedině HR:no:
Mahtion (24)|21.7.2005 22:10
JEE, moooc dekuju za radu a omlouvam se, ze jsem prudil s tematem, ktere tu jiz jednou bylo. Je pravda, ze jsem celych tech 60 stranek poctive necetl a nevedl dle ceho vyhledat.. Takze jeste jednou diiky.

Myslel jsem si to, ze to bude XCPUScalar, ale netusil, ze nestaci odinstalace. HR mi tedy nemine, ale to neni zase takove nestesti, uz mam po tech nekolika flashich na SE a zpet na neSE docela nacvicenou instalaci ;)
pelopones (95)|21.7.2005 23:01
v diskuzi o TT se o tom nepsalo, ale projdi si moje přízpěvky v diskuzi k XCPUScalar - někteří uživatelé si tento program chválí, já mám názor, že způsobuje více problémů než velice diskutabilní zrychlení - zřejmě se nesnáší s nějakou kombinací nainstalovanech programů na MDA2
Jan Hendrych (8)|21.7.2005 23:16
Vim ze to tu jiz bylo probirano ale kdyz uz jsme u tech zvuku mam na DVD jen standardni zvuky a nemam tam cesky /rada znela stahnout cesky zvuk ze stranek TOMTOMa/ ale ty mi bohuzel nefunguji pro stazeni mate nekdo radu kde se CZ zvuk da setahnout jinde progoogloval jsem snad celou noc a nic diky za radu ci pomoc.
Pavlucha (1496)|21.7.2005 23:21
[QUOTE="Jan Hendrych"]...stahnout cesky zvuk ze stranek TOMTOMa/ ale ty mi bohuzel nefunguji pro stazeni ...[/QUOTE]

Stahuješ to přímo z TT5? Je to přímo v Navigatoru.
Jan Hendrych (8)|22.7.2005 00:21
A nejak mi nefungovali stranty tomtom.com ted se to rozbehlo a mohl jsem to stahnout diky
Mahtion (24)|22.7.2005 14:43
Tak jsem bohuzel ani po HR a znovuanistalovani MDAcka bez XCPUScalar jsem se nezbavil problemu s chrcenim TTN5 behem hlasove navigace. Zrejme mu vadi jeste neco dalsiho. Nemate nekdo podobnou zkusennost??
Suoraj (704)|22.7.2005 19:31
Mám stejnou konfiguraci včetně xpu scallara... a vše v pohodě. Jen kdyby někdo udělal hlas ženský...

Stejně jako stahování počasí a traf. info. Tady jen pozor uživatelské jméno pro stahování je emailová adresa použitá při registraci...
anicka.balounova (165)|25.7.2005 01:57
Právě jsem se vrátila z dovolené v Itálii a dovolím si podělit se s vámi o zkušenosti.

- soft fungoval velice dobře až na pár selhání. Dvakrát mne uplně zbytečně svezl z dálnice (musela jsem zaplatit mýtné) a poté mne hned otočil aby mne navedl zpět na dálnici FUJ FUJ FUJ. Vypadá to na nějakou softwarovou chybu.

- Na mém MDAc trvá cca 2min. než začne TomTom sosat informace o poloze z GPSka - Nemerix. Pak už jede krásně.

- Průjezd tunelama v Rakousku taky supr, soft udržuje předchozí rychlost a většinou se trefí přešně na pozici když jsem chytla opět signál. Někdy ale když byl opravdu dlouhej tunel tak bez singnálu TomTom zpomaloval a zpomaloval, až zastavil někde v tunelu.

- stahování traffic informací - parádní věc, několikrát jsem oběla bouračky na dálnici - funguje krásně.

- za mínus považuji toto. Když jsem jela z Čr do It tak jsem si zadala cíl Rimini - mapa PLUS - DE, AT, CH, PL, CZ tento cíl našla jelikož obsahuje major roads of europe a tak mne dokázala naplánovat krásně cestu od začátku až do konce. Ale! Když jsem jela z It a měla přepnutou mapu Italy, tak jsem nedokázala vytvořit navigaci do Čr, jelikož mapa It nemá databázi měst v Čr. - velice negativní. Tedy jsem musela zadat město na hranicích s Rakouskem a tam přepnout mapu a znova naplánovat trasu (která už nemusela být optimální).

- a další mínus jak již bylo několikrát zmíněno považuji hlášku A POTOM... velice mne mátla při navigování, osobně bych ji uplně zrušila.

- a také naviguje občas špatně na kruhových objezdech, špatně vyhazuje třeba hlášku jeďte rovně na kruhovém objezdu, třetí odbočka, přitom ta odbočka už je doleva atd.

to jen takové shrnutí mých poznatků, třeba se to někomu bude hodit.
Edit by MODERATOR
Mahtion (24)|25.7.2005 07:32
I ja bych se mohl podelit o sve zkusennosti z cesty po Evrope s GPS a TTN. Sice jeste s verzi 3, ale to snad neva. Urcite trojku jeste nekdo pouziva...

Nemeli jsme s sebou zadnou papirou mapu, rozhodl jsem se spolehat pouze na GPS..

1. Nemecko jsme jeli na Major Roads, ve Francii jiz na podrobnou mapu Francie. Ta je pekne zpracovana vcetne kazdeho sebemensiho kruhace a ze jich ve Francii je pozehnane. Docela dobre se hledaly i Hotely (Ibis, Etap). Cas od casu nas Tomik tahnul cestou, kam bych se bez neho asi nikdy nepodival az jsem si rikal, co to je za sileny "pupiky Francie", kde na nas i domorodci koukali podivne.. Ale vzdycky po par km nas spolehlive navedl na nejakou hlavni silnici.

2. Mapu Iberie jsem mel pomerne hodne starou, takze jsem docela casto jel "po poli". Ve meste nas obcas hnala do jednosmerky nebo do nejake uzoucke ulicky, kde se proste nedalo projet jak byla uzoucka. A opet jsme se diky Tomikovi podivali na mista, kam bezny turista nezabloudi.. Obcas ty silnice ale spis primominaly polni cestu, takze delsi cesta i po lepsi silnici by byla o hodne rychlejsi. POI mi nekolikrat zachranili od tlaceni auta z nedostatku paliva.

3. U slozitejsich sjezdu a najezdu u dalnic si musi clovek hodne davat pozor, ktery je ten pravy. Nekolikrat se mi stalo, ze jsem se proste netrefil. Ale pak je super, jak se trasa hned prepocita. To prepocitavani bylo k nezaplaceni predevsim ve mestech. Proste zadne bloudeni, porad clovek vedel, kam ma jet a i kdyz narazil na uzavirku, proste odbocil jinak, nez ukazovala GPS a po par metrech uz zase vedel, kam ma jet.

4. Taky se mi asi 2x stalo, ze mi Tomik stahnul z dalnice a hned na dalsim najezdu mi na ni zase nahnal zpatky. To je dost neprijemne a trosku jsem nechapal, proc..
Edit by MODERATOR
Mefisto (231)|25.7.2005 15:46
Jak jiz psali sahodlouze predemnou, tez jsem se spolehl na dovolene na GPS a TT5.

Zadny problem nenastal, mapa posledni /Tom.Tom.Navigator.5.0.PPC.DE.AT.CH.PL.CZ.Plus-MAPS/. Nejvic mi pomohla ve Vidni, kde normalne projizdim popameti na Graz, ale ten den pomalu celou cestu pres rakousy lilo jak z konve, tak jsem jel presne podle GPS. V jednom miste kde zrovna byl sjezd /odbocka/ a zrovna tam opravovali silnic a cedule nebyly pomalu videt, mi hlasi ted odboc, no a ja poslech. Chvili mi pripadalo divne ze jsem ze vsech ceskych aut a autobusu odbocil jen sam, ale potom jsem zacal poznavat okoli a zjistil jsem ze jedu OK.
Poenta byla v tom ze jsme meli s par lidma sraz za Vidni na odpocivadle, kde jsem se dozvedel, ze vsichni jeli rovno /odbocky s malou ceduli si nevasimli/ a projeli si Viden nez se napojili zpet na tu spravnou.
Edit by MODERATOR
jan.honek (65)|25.7.2005 16:01
měl jsem sejnou zkušenost v Německu. Poslechl jsem hlasový povel a byl dole z dálnice a pak mě naváděl v pohodě do protisměru. Takže poučení poslouchat, ale sledovat mapku a pak je to OK. Rozhodně je to komfortní ježdění s tím 3D pohledem.
anicka.balounova (165)|25.7.2005 16:24
Nevíte, kam si ukládá TT5 informace o Trafficu a jak je to cca veliký?
rossini_ce4you (72)|25.7.2005 16:25
já potvrzuji, že nestačí poslouchat. Jeli se mnou 4 lidi a TT hlásí jeďte vlevo... a skutečnost byla: před nám "vidle" - 3 cesty - vlevo, vpravo, rovně. Poslechnout povel, jsem v protisměru, takhle mrknu na mapu a vidím, že on slovem vlevo myslí rovně. Vlevo úplně byla jednosměrka a tam mě nepustí, bere v úvahu jen ty dvě cesty vpravo a z nich vybral tu "levou", takže ... Lidi řvou, to je tupec, jak vlevo??? Ale když máte "monitor" (pda) před sebou, stačí mrknout na 3D a je to jasné! Mám ho upevněný na palubce přímo vedle budíků a je to bomba... Rozhodně se při povelu vyplatí mrknout - ZVLÁŠŤ U SLOŽITĚJŠÍCH KŘIŽOVATEK - co tím vlastně "Milouš" myslí, když se ozve: "Nyní odbočte...."
Kocir (836)|25.7.2005 17:54
Jedte vlevo neni to stejne co odbocte vlevo. Je potreba si na to zvyknout, ale ma to svuj smysl, zejmena u Y krizovatek ci vetveni silnice.

Co se tyce te vidlicky, tak TT reagoval spravne, byla to ta leva ze dvou pouzitelnych, nebude prece pocitat se silnici kam se nesmi jet.
ipf (2136)|25.7.2005 20:16
Ve verzi TTN3 zněl "amatérský" překlad hlasové navigace: "držte se vlevo" místo "jeďte vlevo", což samozřejmě znělo naprosto logicky a hodněkrát mi ušetřilo nějaký ten kilometr navíc.
Edit by MODERATOR
petr22_ce4you (454)|26.7.2005 15:29
Keep left/keep right (drzte se vlevo/vpravo)

Audi navigace ma drzte se v levem/pravem jizdnim pruhu
Mahtion (24)|26.7.2005 15:34
Ano, v anglicke verzi se rika "keep...." coz skutecne znamena "drzte se.." Zde je preklad "jedte.." dost nesetrny a matouci..

Me osobne pan Miloslav desne leze na nervy, takze jsem si radeji zapnul anlickou navigaci. (nehlede na stale chrchlani, ktereho se proste nemuzu zbavit a v te anglictine to neni tolik neprijemne..) a hlavne nez se Miloslav vykokta tim svym "..a potom.." tak jsem u toho co mam "potom" delat.. "then" v angicke verzi je mnohem prijemnejsi..
Mahtion (24)|26.7.2005 16:24
No jak jsem psal o neco vyse, me zlobi zvuk v TTN5 obecne, nejen cestina. Nekolikrat jsem udelal HR a instaloval cely MDA znovu aplikaci po aplikaci a zkousel, kdy to zacne zlobit.. Vzdycky to je tak den po HR v pohode. Pak bez toho, aniz bych instaloval neco noveho to proste kdykoli po spojeni s GPS zacne misto ladneho zvuku praskat, jako kdyz nestiha zvuky rozbalovat. Kdyz mam GPS vyplou, tak to nedela. Proste se tam neco tluce a ja nemuzu za boha prijit na to co.. Jeste mam podezdreni na tweekovaci programek, ale ten nejspis pouzivate vsichni bez problemu, tak to tim asi nebude.

Uz jsem kontaktoval support od TomaToma. Zatim se mi neozvali a obavam se ze to nebudou schopni vyresit, protoze jak vidim, jsem jediny, koho to zlobi a zavada, ktera nejde nasimulovat se blbe odstranuje..
Crusader_ce4you (624)|26.7.2005 17:04
Patch na verzi 5.1 také nepomohl??
Mahtion (24)|26.7.2005 18:11
Bohuzel nee. Krom Toma mam nainstalovano: PocketPlus, PocketWheather, GPRSMonitor, SpriteBackup, AgileMessenger, OziExplorer, PocketArtist, GBSoft-Tweak,TotalCommander, ActiveX, PocketDivX.. Fakt nevim s cim by se to nemelo snaset... Pri spusteni mam 40MB volne programove pameti.. Fakt to nechapu :oops:
ipf (2136)|26.7.2005 21:45
Dnes jsem testoval TTN5 po Praze, jaksi chybí tunel "Mrázovka".
Edit by MODERATOR
ipf (2136)|27.7.2005 00:20
Pročetl jsem celou diskuzi, ale nenašel jsem nikoho, kdo by měl kombinaci:
MDAC + BT GPS NAVILOCK
a navíc mu fungovalo GPS v TTN5.
Je někdo takový? A jak má nakonfigurovanou GPS?
Mahtion (24)|27.7.2005 06:41
Tak po vcerejsim dalsim testovani a asi 5 HR jsem se nejspis dopatral priciny problemu se zvukem v TTN5. Tomik se nema zjevne rad s ultilitkou Tweek od GB-Softu. Pokud tuto ultilitku jenom nainstaluju, ale nikdy neotevru. Tom naviguje bez potizi. Jakmile vsak otevru Tweek, tak od dalsiho SR zacne Tom chraptet. Ozkousel jsem to nekolikrat a nejspis je to tak.

Na jednu stranu jsem rad, ze vim, cim to je, na druhou stranu bez tweeku nevim, zda nebudu mit problemy s odpojovanim GPRS a taky se mi nezobrazuje tlacitko odpojit v bubline.. Nevite nekdo, jak to tam dostat bez tweeka??
Crusader_ce4you (624)|27.7.2005 08:34
[QUOTE="ipf"]Pročetl jsem celou diskuzi, ale nenašel jsem nikoho, kdo by měl kombinaci:
MDAC + BT GPS NAVILOCK
a navíc mu fungovalo GPS v TTN5.
Je někdo takový? A jak má nakonfigurovanou GPS?[/QUOTE]

IPFe, já tuto kombinaci měl, než jsem se vrátil zpět k Looxovi a fungovalo to bezvadně. Jenom místo BT GPS musíš v TT5 nastavit "ostatní kabelové GPS" a tam teprve nastavit přenosovou rychlost a port (com 5).
libor_m (1026)|27.7.2005 08:49
Chystám se v příštím týdnu do jednoho nejmenovaného obchodu :D koupit si právě Navilock. Včera jsem to u nich odzkoušel na výše uvedené konfiguraci (byl jsem tam s kámošem, který má MDAC) a fachalo to jedna radost :yes: Jak Crusader píše, musíš si zvolit GPS přes sériový (virtuální) port.